Najlepšie online zálohovanie pre Veľkú Britániu 2020

Pod zatiahnutou oblohou Británie sa deje veľa zlodejov. Jeden notebook sa ukradne každých 53 sekúnd, zvyčajne v krčme alebo na skúmavke. Bobbies nemôže byť všade, ale táto štatistika je stále alarmujúca a mala by vám dať dôvod na zálohovanie údajov. Prešli sme si zálohami a vybrali sme najlepšiu online zálohu pre Veľkú Britániu, počnúc zálohovaním CloudBerry spolu s Amazon S3.


Nielenže môže niekto ukradnúť váš laptop, ale pevný disk môže zlyhať alebo zlyhať. Môžete skúsiť obnoviť svoje údaje, ale nemôžete si byť istí, že to bude fungovať. Jednotky SSD sa nezrútia ako bežné pevné disky – ich miera zlyhania je menšia ako 1 percento – majú však viac chýb v údajoch.

Vybrali sme naše výbery pre tento zoznam z nášho najlepšieho výberu záloh online. Ak potrebujete ukladací priestor, prečítajte si tento rozdiel a prečítajte si článok o najlepšom úložisku typu cloud v Spojenom kráľovstve. Než začneme zoznam, prečítajte si kritériá, ktoré sme použili na jeho vytvorenie.

Najlepšie online zálohovanie pre Veľkú Britániu 2020

Čo robí zálohovanie online najlepšie pre Spojené kráľovstvo

Počiatočné zálohovanie môže trvať dlho. Zavretie servera, ktorý sa blíži, urýchli váš prenos, pretože vaše pripojenie bude silnejšie a nepreruší sa tak často.

Rýchlosť pripojenia ovplyvní poskytovateľ internetových služieb a záloha online, ktorú používate. Ak vám služba zálohovania umožňuje nastaviť preferované nastavenia prenosu, zvýšte počet vlákien na zvýšenie rýchlosti av prípade potreby ich znížte, to je ešte lepšie. Po počiatočnom zálohovaní vám tiež pomôže algoritmus prenosu na úrovni blokov.

Keďže zákony Spojeného kráľovstva sú také, aké sú, služba by mala chrániť vaše súkromie – prečítajte si našu najlepšiu VPN pre článok v Spojenom kráľovstve, aby ste ju ďalej chránili – a poskytnite silnú bezpečnosť. Záložné služby by mali poskytovať pokojové, tranzitné a súkromné ​​šifrovanie, čo znamená, že nikto nemôže čítať vaše cloudové údaje. Dvojfaktorové overenie pomôže aj hackerom, ktorí by chceli ukradnúť vaše poverenia.

Dobré užívateľské skúsenosti vám uľahčia používanie služby. Klienti desktopov by mali pracovať na väčšine operačných systémov a ich rozhrania, ako aj rozhrania pre web a mobil, by mali byť atraktívne a priame.

Pri nakupovaní na zálohovanie online nechcete vyprázdňovať svoju peňaženku. Z tohto dôvodu vezmeme do úvahy hodnotu, aby sme sa uistili, že za svoju babku dostanete maximum. Výhodne bude mať služba veľa plánov, pretože to zvyšuje šance na nájdenie dobrého zdravotného stavu.

1. Najlepšie online zálohovanie pre Spojené kráľovstvo: CloudBerry Backup s Amazon S3

CloudBerry Backup nie je ako bežné cloudové zálohovanie. Nedá vám to žiadny záložný priestor. Namiesto toho bude pôsobiť ako centrálny rozbočovač pre vaše plány zálohovania na iných cloudových platformách. Je ideálny pre tých, ktorí musia spravovať viac služieb a počítačov.

Všetky prevody smerujú priamo na službu tretej strany, ktorou je v našom prípade Amazon S3. CloudBerry Backup dopĺňa vďaka svojej globálnej sieti serverov, lacným nákladom a ľahkej integrácii. Má tri servery v Londýne a toľko serverov v Írsku, čo by vám malo umožniť dosiahnuť vyššiu rýchlosť nahrávania a sťahovania.

Kľukva-zálohovanie Plans-Slider1
© Cloudwards.net

Kľukva-Cloud-Storage-Slider2
© Cloudwards.net

Kľukva-Backup-Mode-Slider3
© Cloudwards.net

Kľukva-Backup-Source-Slider4
© Cloudwards.net

Kľukva-Backup-Schedule-Slider5
© Cloudwards.net

predchádzajúca

Ďalšie

Zabezpečenie CloudBerry Backup môžete maximalizovať, väčšinou to však závisí od partnerskej služby. CloudBerry Backup podporuje až 256-bitové AES na strane klienta. Pretože veľa cloudových služieb podporuje iba šifrovanie na strane servera, mať ich na strane klienta znamená, že ovládate šifrovací kľúč a len vy môžete čítať svoje údaje..

Spoločnosť Amazon vám túto možnosť ponúka aj so službou Amazon Key Management Service. Má tiež dvojfaktorové overenie, ktoré vás chráni pred krádežou hesla.

Zariadenia servera Amazon sa podrobujú auditom tretích strán, obmedzujú prístup na základe zásady najmenších privilégií, využívajú detekčné systémy, viacfaktorovú autentifikáciu, dohľad a ďalšie. Odolávajú požiarom, povodniam a zemetraseniam vďaka automatickým snímačom, citlivým zariadeniam a opatreniam na redundanciu údajov.

Amazon S3 je lákavým cieľom, pretože je lídrom na trhu a došlo k mnohým porušeniam. Väčšinou však boli spôsobené neopatrnými používateľmi. Silné bezpečnostné opatrenia sú stále veľkou prekážkou pre potenciálne hrozby.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči CloudBerry Backup s Amazon

Nastavenie zálohovania CloudBerry nie je pre slabé srdce. Musíte pridať svoj účet Amazon S3 a vytvoriť plán zálohovania, ktorý si vyžaduje výber z mnohých možností. Používatelia, ktorí milujú drotárstvo so softvérom, ho budú milovať, zatiaľ čo ostatní sa budú vyhýbať. Máme návod, ako používať CloudBerry Backup s Amazon S3, ktorý zmierni vašu bolesť.

CloudBerry Backup podporuje prístup na web pre jednu službu: Amazon S3. Nemá veľa možností, ale svoju prácu dokončí. Spoločnosť Amazon vyžaduje, aby ste na nahrávanie súborov vytvorili „vedrá“, ktoré môžu byť na začiatku zložité.

Pretože služba CloudBerry Backup neponúka úložisko, vyžaduje si zakúpenie jednorazovej licencie. Za zálohovanie podľa vášho výberu budete musieť zaplatiť. Za 250 GB na Amazone S3 budete musieť platiť 5,57 dolárov mesačne. To nie je to najlepšie riešenie na trhu, ale nie je to ani najhoršie.

CloudBerry Backup nie je tak jednoduché ako riešenia typu všetko v jednom, ale ponúka vám množstvo možností a poskytovateľov, z ktorých si môžete vybrať. Táto služba môže byť na prvý pohľad skľučujúca, ale akonáhle si na ňu zvyknete, budete si môcť užiť jej výhody. Spolu s Amazonom vám poskytne dobrú bezpečnosť, rýchlosť a slušnú cenovú schému. Ak sa chcete dozvedieť viac o týchto službách, prečítajte si našu recenziu služby CloudBerry Backup a recenzia Amazon S3.

2. Domov BigMIND

BigMIND Home je od tej istej spoločnosti za Zoolz Home Cloud Backup (Zoolz Home review). Nie je prekvapujúce, že tieto dve služby sú podobné, ale BigMIND Home má nové funkcie, ktoré Zoolz Home nemá..

BigMIND Desktop Dashboard

Možnosti pripojenia BigMIND

Inteligentný výber BigMIND

Rozvrh zálohovania BigMIND

BigMIND Preskúmať súbory online

predchádzajúca

Ďalšie

Táto služba má vo Veľkej Británii jedno dátové centrum, ktoré pomôže používateľom udržiavať dobré spojenie. Očakávajte však vysokú rýchlosť nahrávania a pomalú rýchlosť sťahovania, pretože služba BigMIND používa na zálohovanie údajov Amazon Glacier, chladné úložisko na dlhodobú archiváciu údajov. Ak vás to zaujíma, prečítajte si našu recenziu na ľadovci Amazonky. Priemerná doba nahrávania 1 GB údajov by mala byť asi 30 minút.

BigMIND šifruje súbory na strane servera pomocou 256-bitového AES a štandardne spravuje váš šifrovací kľúč. Počas nastavovania plánu zálohovania sa môžete rozhodnúť, že ho budete spravovať sami, ale nie neskôr. Ak sa tak rozhodnete, pri získavaní hesla sa nemôžete spoliehať na BigMIND. Protokol SSL bude chrániť vaše súbory počas prepravy, musíte ich však povoliť sami. K dispozícii je tiež 2FA.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia, BigMIND

Desktopový klient, ktorý je k dispozícii pre Windows alebo MacOS, zobrazuje váš aktuálny stav zálohy, kedy bola posledná záloha, koľko súborov je zálohovaných a koľko čaká na vybavenie. Tieto informácie sú užitočné a rozhranie je atraktívne a jasné.

Kategórie súborov a zariadenia môžete vidieť vo farebnom a ľahko použiteľnom webovom rozhraní. Na hlavnom paneli sa zobrazuje počet zariadení pripojených k službe BigMIND a počet zálohovaných. K dispozícii je tiež graf, ktorý zobrazuje vašu aktivitu zálohy v priebehu času a koláčový graf, ktorý poskytuje prehľad typov vašich súborov.

Osobný plán spoločnosti BigMIND stojí 2,99 dolárov mesačne, platí sa však ročne a poskytuje skromný 100 GB záložného priestoru pre jedného používateľa a tri počítače. Rodinný plán stojí 6,99 dolárov mesačne a poskytuje 500 GB úložného priestoru pre troch používateľov, deväť počítačov a šesť mobilných zariadení. Je to lepšie riešenie, ale pravdepodobne to nie je dosť miesta pre toľko používateľov.

Ak sa prihlásite na odber plánu Family Plus, môžete získať 1 TB cloudového záložného priestoru za 12,99 dolárov, ale pre toto množstvo priestoru to nie je najlepšie. Umožní vám to zdieľať so štyrmi ďalšími používateľmi v 15 počítačoch a neobmedzených mobilných zariadeniach. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si našu recenziu BigMIND.

3. Acronis True Image

Acronis má server v Londýne, ktorý používateľom True Image pomôže dosiahnuť vyššiu rýchlosť pri počiatočných zálohách, ako by využívali mnoho iných služieb. V našich testoch to trvalo iba 15 minút, kým ste zálohovali a obnovili priečinok s kapacitou 1 GB. Používajú sa „optimálne“ nastavenia, ale Acronis môže bežať na „maximum“, čo je ešte rýchlejšie.

Acronis True - Image-Backup-Setup-Slider1
© Cloudwards.net

Acronis True - Image-Destination-Slider2
© Cloudwards.net

Acronis True - Image-Active-Protect-Slider3
© Cloudwards.net

Acronis True - Image-Nastavenie-Slider4
© Cloudwards.net

Acronis-True-image-Tools-Slider5
© Cloudwards.net

predchádzajúca

Ďalšie

Acronis používa AES 256-bit na šifrovanie súborov pred ich prenosom a protokol TLS / SSL ich chráni pri prenose. Šifrovanie vyžaduje, aby ste použili heslo, ktoré poznáte iba vy, čo spôsobuje, že Acronis nemá žiadne vedomosti. Upozorňujeme, že v prípade straty hesla nie sú k dispozícii žiadne 2FA. Acronis používa aj aktívnu ochranu na ochranu pred ransomware.

Spoločnosť ukladá údaje vo viacerých centrách, z ktorých všetky používajú kľúčové karty, biometrické skenovanie a monitorovanie, aby sa zabránilo vniknutiu a majú infraštruktúru odolnú voči prírodným katastrofám..

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Acronis True Image

Desktop klient je intuitívny a ľahko použiteľný. Vľavo je menu, pomocou ktorého môžete navigovať v aplikácii. Program Acronis vám poskytuje možnosť zálohovania podľa typu súboru namiesto výberu konkrétnych súborov. Aj keď to zaberá viac miesta, je oveľa jednoduchšie vytvorenie plánu zálohovania. Súbory, ktoré nechcete zálohovať, môžete vylúčiť, aby ste ušetrili miesto.

Online dashboard umožňuje manuálne zálohovanie a obnovu súborov, čo je užitočné pre vzdialenú správu. Vyhýbajte sa celoživotnému plánu spoločnosti Acronis. Jeho nevýhody nám neumožňujú odporúčať. Je lepšie si vybrať medzi dvoma ročnými plánmi: Advanced a Premium.

Advanced poskytuje 250 GB záložného priestoru za 49,99 dolárov alebo 500 GB za 69,99 dolárov. Prémiové stojí 99,99 dolárov za 1 TB priestoru a zvyšuje až 5 TB za 259,95 USD. Môžete tiež zvýšiť počet počítačov na zálohovanie, ako aj miesto na zálohovanie, ale bude to stáť viac za rok. Prezrite si úplnú cenovú tabuľku v našej recenzii Acronis True Image.

4. Duplicati

Duplicati je otvorené zálohovacie riešenie, ktoré vám umožní vybrať si cloudovú službu, od Amazonu S3 po Dropbox, na zálohovanie súborov. Navyše ho môžete použiť na lokálne zálohovanie na externý pevný disk, lokálny server alebo zariadenie NAS.

Aj keď spoločnosť Duplicati neposkytuje úložnú kapacitu, umožňuje vám vybrať si svojho poskytovateľa. Ak vám práca nevadí, je to veľká flexibilita. Servery vo Veľkej Británii majú niekoľko možností, vrátane Amazon S3, Google Drive, OneDrive a ďalších. (Viac informácií o týchto dvoch stránkach nájdete v recenziách na Disku Google a OneDrive).

Rýchlosť vašich prevodov závisí viac od služby, ktorú vyberiete, ako pre službu Duplicati, ale hrá tiež rolu. Duplicati dokáže rýchlo komprimovať a šifrovať súbory, čo má veľký vplyv na rýchlosť. Testovali sme to prenosom komprimovaného priečinka s kapacitou 1 GB na Disk Google a dokončenie nahrávania trvalo iba 12 minút.

Duplikovať pridať záložný jazdec1

Duplikovať pridať cieľový jazdec2

Duplikovať Pridať nastavenie ľadovca Slide3

Duplikovať pridanie súborov Slider4

Posuvník Duplicati Encryption5

predchádzajúca

Ďalšie

Po vytvorení plánu zálohovania vám služba Duplicati dáva možnosť šifrovať súbory pred ich prenosom do cloudu. Používa 256-bitové šifrovanie AES, ktoré nebolo nikdy popraskané, pokiaľ to niekto vie. Duplicati vám ponúka tiež možnosť povoliť SSL. Spomalí zálohovanie, ale bude chrániť vaše prenosy údajov pred odpočúvaním.

Ak zašifrujete svoje údaje, musíte si vytvoriť heslo. Duplicati vás upozorní, ak je slabé, a ak to potrebujete, vygeneruje pre vás silné heslo.

Potom záleží na tom, ktorého dodávateľa sa rozhodnete zálohovať. Niektoré z nich, napríklad Amazon Drive a OneDrive, vaše údaje nešifrujú, ale keďže služba Duplicati to môže urobiť za vás, nemal by to byť problém..

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Duplicati

Duplicati vyžaduje, aby ste si stiahli klienta pre stolné počítače, ale väčšina používateľskej skúsenosti sa odohráva na webe. Webové rozhranie má čistý vzhľad a navigačné karty na ľavej strane sa dajú ľahko obísť. Aj keď ponúka veľa možností, UX zostáva jednoduchý, aj keď nie taký jednoduchý ako samostatné zálohovacie riešenia.

Za používanie služby Duplicati nemusíte platiť, pretože je to otvorený zdroj. Všetko, čo musíte urobiť, je stiahnuť z Duplicati.com. Budete sa však musieť zaregistrovať pre kompatibilné zálohovanie online alebo cloudové úložisko, čo vás pravdepodobne bude stáť.

Medzi realizovateľné možnosti 1 TB úložného priestoru patrí Dropbox za 99,99 dolárov, Amazon Drive za 59,99 dolárov a Backblaze B2 za 60 dolárov. Spätné nabíjanie za gigabajt, takže v závislosti od vašich potrieb môžete ísť nižšie alebo vyššie. Ak sa chcete dozvedieť viac o cenách a ďalších funkciách, prečítajte si našu recenziu Duplicati.

5. Uhličitan

Karbonit pracuje so sieťou poskytovateľov spravovaných služieb. V Q2 2018, jej generálny riaditeľ, Mohamad Ali, uviedol, že služba zavádza cloud cloud – v podstate beží Carbonite – v dátovom centre spravovanom partnermi spoločnosti v Európe..

Počiatočný proces zálohovania spoločnosti Carbonite nie je rýchly a nepribližuje sa konkurencii. Následné zálohy však budú oveľa rýchlejšie vďaka algoritmu prenosu na úrovni blokov.

Táto služba používa 128 bitové šifrovanie AES na kódovanie vašich údajov na serveroch, ale ak povolíte súkromné ​​šifrovanie, použije 256-bitovú verziu AES. Okrem toho budete mať šifrovací kľúč, vďaka ktorému nebude mať karbonit nulové znalosti. Z tohto dôvodu služba nemôže obnoviť vaše heslo. Vyžaduje si to, aby ste ho posilnili, a ak vám ho niekto ukradne, poskytne dvojfaktorové overenie.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči karbonit

Inštalácia desktopového klienta je jednoduchá. Po vykonaní procesu zálohovania je iba jeden krok, pretože väčšina z nich funguje automaticky. Vylučuje niektoré súbory a prípony a nezálohuje súbory, ktoré sú predvolene 4 GB alebo väčšie. Ak ich chcete zahrnúť, musíte ich označiť ručne.

Karbonit tiež farebné kódy vašich súborov, takže môžete ľahko vidieť ich stav počas zálohovania. Túto funkciu však budete musieť povoliť, pretože v predvolenom nastavení nie je zapnutá.

Okrem desktopového klienta má Carbonite atraktívne webové rozhranie, ktoré vám umožňuje skontrolovať stav zálohy, prístup k súborom a správu účtu.

Carbonite Review Homepage

To všetko môžete urobiť aj pomocou mobilnej aplikácie. Jeho rozhranie je minimálne a zrozumiteľné, takže vám nebude bolesti hlavy. Okrem ukladania súborov môžete pomocou aplikácie automaticky zálohovať fotografie v telefóne. Neexistuje žiadna možnosť, ako to urobiť s inými typmi súborov, ale neobmedzené zálohovanie fotografií je stále veľa.

Karbonit ponúka tri neobmedzené plány na výber: Basic, Plus a Prime. Prvý z nich ponúka neobmedzené zálohovanie holých kostí za 72 dolárov ročne. Plus pridáva externú jednotku a automatické zálohovanie videa za 112 dolárov ročne a Prime to vylepšuje pomocou služby kuriérskej obnovy za 150 dolárov ročne.

Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si našu recenziu s uhličitanom uhličitým.

Záverečné myšlienky

Británia nie je vzdialená divočina, ale niektoré z najlepších zálohovacích služieb, ako sú IDrive a Backblaze, majú iba dátové centrá v USA. To však neznamená, že používatelia zálohovania vo Veľkej Británii majú úplne šťastie, pretože zostáva veľa služieb. ktoré sa nachádzajú v hornej časti hodnotenia rebríčkov online zálohovania, ktoré majú britské servery.

CloudBerry Backup je naša najlepšia voľba, ale nie je to pre každého. Preto sú na zozname ďalšie služby, ktoré by vám mohli lepšie vyhovovať. Používate službu, ktorú sme nezahrnovali a ktorá má servery vo Veľkej Británii alebo blízko nej? Aké ste s tým mali skúsenosti? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me