Najlepšie online zálohovanie pre neziskové organizácie a MVO 2020: zálohovanie pre lepší svet

Všetci vieme, že je dobré pomôcť nášmu mužovi, ale nie vždy sa dohodneme na najlepšom spôsobe, ako to dosiahnuť. Je to ťažké na individuálnej úrovni. Našťastie existujú neziskové organizácie, ktoré nám môžu pomôcť, vrátane viac ako 1,5 milióna takýchto organizácií v USA. V tomto sprievodcovi Cloudwards.net urobíme svoju časť, aby sme im pomohli spravovať režijné náklady a v prípade potreby venovať viac finančných prostriedkov preskúmaním najlepšej online zálohy. služby pre neziskové organizácie.


Takéto organizácie pracujú s mnohými peniazmi a jednotlivcami a zvyčajne ich musia sledovať. To sa rovná nevýslovným terabajtom údajov, ktoré sa majú chrániť. Zachovanie všetkých týchto údajov na pevnom disku sa môže zdať jednoduché, ale nie je to najbezpečnejšia možnosť. Pevné disky môžu zlyhať alebo zlyhať, nehovoriac o povodniach, požiaroch a iných katastrofách, ktoré môžu viesť k poškodeniu. SSD sú odolnejšie voči poruchám, ale sú náchylnejšie k chybám.

Z tohto dôvodu odporúčame použitie cloudovej zálohy. Skôr ako sa dostaneme k našim výberom z najlepších zálohovacích služieb online, pozrime sa na kritériá, ktoré sme použili.

Najlepšie online zálohovanie pre neziskové organizácie 2020

Čo robí najlepšie online zálohovanie pre neziskové organizácie a mimovládne organizácie

Keďže neziskové organizácie a mimovládne organizácie sú zvyčajne viazané na hotovosť, naše prvé kritériá budú mať hodnotu. Uvidíme, že môžete zálohovať terabajty údajov za málo peňazí. Čím viac plánov služba ponúka, tým lepšia je jej flexibilita a to, čo získate za cenu. Preferujeme tiež služby, ktoré ponúkajú zľavu pre neziskové organizácie a mimovládne organizácie.

Práca v týchto organizáciách neznamená, že ste IT sprievodca. Preto zvážime, aké ľahké je použitie online záloh. Ak je používateľská skúsenosť priama a príťažlivá, považujeme to za plus.

Ak nechcete, aby vám niekto posielal správy s vašimi údajmi, keď budú v cloude. Pozrime sa, ako služby spravujú bezpečnosť. Vždy existuje šifrovanie a uvidíme, aký druh používajú, ak majú dvojfaktorové overenie a ako bezpečné sú ich dátové centrá. Radi by sme videli aj šifrovanie s nulovými znalosťami, pretože to znamená, že nikto nemôže čítať vaše údaje.

Zálohy môžu trvať dlho, ale nechceme, aby vydržali dlhšie, ako by malo, takže stabilné pripojenie sa vždy oceňuje. Stabilita nie je len o infraštruktúre služby, ale tiež závisí od toho, ako blízko ste k serverom a vášmu ISP.

Keď už viete naše kritériá, pokračujme v hodnotení. Začneme s našim najlepším výberom, IDrive.

1. Najlepšie online zálohovanie pre neziskové organizácie a mimovládne organizácie: IDrive

IDrive existuje už od roku 1995. Spoločnosť má know-how a ukazuje sa. Je na vrchole nášho porovnania najlepších zálohovacích služieb online.

K dispozícii sú dva osobné plány: jeden s 2TB a druhý s 5TB záložného priestoru. Okrem toho získate 2TB alebo 5TB synchronizovaného priestoru. Nemôžete platiť mesačne, musíte sa zaregistrovať na jeden alebo dva roky. Ponúka niekoľko zliav. Za prvý rok získate zľavu zo štandardnej ceny 69,50 dolárov. Ak platíte dva roky, zľava sa predĺži.

Neziskové organizácie získajú 50% zľavu z ceny 2TB, čo predstavuje 34,75 dolárov ročne. K dispozícii je tiež bezplatný 5 GB program, ktorý vám umožní vyskúšať si službu skôr, ako sa rozhodnete pre dlhodobé predplatné.

Pomocou IDrive budete musieť zálohovať na rozdiel od neobmedzených služieb, ktoré zálohujú všetko. To nevytvára jednoduchý dojem používateľa. Pretože existuje veľa možností, môže to chvíľu trvať, než si na to zvyknú (mocným používateľom to nebude vadiť). Po nastavení sa však plán zálohovania môže spustiť na pozadí. Priemerný používateľ by nemal mať žiadne problémy.

IDrive šifruje vaše dáta pomocou 256-bitového algoritmu AES v kľude a počas prepravy. Môže tiež dešifrovať vaše údaje, pretože v predvolenom nastavení obsahuje kľúč, ale v prípade potreby ich môžete zachovať. Aby ste tak urobili, musíte pred vytvorením prvej zálohy povoliť súkromné ​​šifrovanie.

Dvojfaktorové overenie nie je k dispozícii, aby vás ochránilo, ak niekto ukradne vaše heslo. Uistite sa, že máte silné heslo, aby ste tomu zabránili.

Zabezpečené dátové centrá v Spojených štátoch majú servery IDrive. Dátové centrá sú tvrdené proti prírodným katastrofám a požiarom. Používajú sledovacie, poplašné a pohybové senzory, aby zabránili vniknutiu.

Iné dôvody, prečo sa nám páči IDrive

Radi by sme videli vyššie rýchlosti pri počiatočnom odovzdávaní, ale v skutočnosti môžu chvíľu trvať. Našťastie existuje kuriérska služba, ktorá pomáha nazývať IDrive Express. Môžete ho použiť aj na sťahovanie.

IDrive je lacný, ak vezmete do úvahy obrovskú neziskovú zľavu. Môžete zálohovať neobmedzené množstvo zariadení a na ochranu vašich údajov používa súkromné ​​šifrovanie. Stále však neposkytuje dvojfaktorové overenie a ani sa nedá ľahko používať. Celkovo stačí, aby sme sa umiestnili na prvom mieste v našom rebríčku. Ak vás táto minimálna recenzia zaujala, môžete si prečítať viac v našej úplnej recenzii IDrive.

2. SpiderOak ONE

SpiderOak ONE je prvotriedna služba pre tých, ktorí chcú chrániť svoje súbory pred korupciou, krádežou a zvedavými očami.

Táto služba nie je lacná, ale na programy SpiderOak ONE máte zľavu, ak používate program SpiderOak pre neziskové alebo akademické inštitúcie. Existuje niekoľko programov, ktoré poskytujú flexibilitu a 21-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu.

Najlacnejší plán ponúka 5 GB za 5 dolárov mesačne, ďalší ponúka 400 GB za 9 dolárov mesačne, potom existuje plán 2 TB za 12 dolárov mesačne a plán 5 TB za 25 dolárov mesačne. Ak platíte za rok, existuje mierna zľava.

Desktop klient cíti neohrabaný a starý. Väčšina z nich sa zameriava na pomoc. Webové rozhranie SpiderOak je vo funkcii podobné desktopovému klientovi. Plán zálohovania nemôžete zmeniť na diaľku a neexistuje žiadne domáce zobrazenie zobrazujúce aktivitu účtu. Aplikácia smartfónu má obmedzenú funkčnosť, ale ľahko sa používa.

Súkromné ​​šifrovanie je predvolené pre SpiderOak ONE. Úroveň šifrovania je 256-bitová AES a súbory sú pri prenose šifrované pomocou SSL. Spoločnosť neuchováva vaše metaúdaje vo svojej databáze, ale ponechá ich na vašom počítači. K dispozícii je tiež dvojfaktorová autentifikácia.

Aj keď sú súbory šifrované a súkromné, SpiderOak má stále dátové centrá, ktoré sú chránené proti virtuálnym a fyzickým narušiteľom. Sú tiež schopné odolávať prírodným katastrofám.

Iné dôvody, prečo sa nám páči SpiderOak ONE

Neexistuje služba kuriérskeho zálohovania ani obnovenia, ale SpiderOak má dobrú infraštruktúru. Podľa zákazníkov SpiderOak trvá zálohovanie jednu hodinu na 1 GB. Pokiaľ ide o zálohovacie služby online, je to v poriadku. Naše testy potvrdili ich tvrdenie. Počiatočné zálohy budú trvať minimálne niekoľko dní. Potom by malo všetko fungovať rýchlejšie, pretože zálohovanie na úrovni bloku.

SpiderOak ONE nie je najlepšou voľbou pre každého používateľa, ale je to dobrá voľba vďaka jeho súkromnému šifrovaniu, dobrej rýchlosti a neziskovej zľave. Ak chcete matice a skrutky, pozrite si našu recenziu SpiderOak ONE.

3. CrashPlan

CrashPlan nemá osobné plány, pretože sa stiahol zo spotrebiteľského trhu v auguste 2017. Jeho malý podnikateľský plán je však lacný a prináša dobrú investíciu vzhľadom na ďalšie vlastnosti, ktoré služba ponúka..

Získate neobmedzené zálohovanie za počítač za cenu 10 dolárov, účtované mesačne, takže ho môžete kedykoľvek zrušiť (na rozdiel od IDrive si tento článok porovnajte). CrashPlan vám dáva možnosť zálohovania neobmedzeného množstva externých jednotiek. Cena nie je skvelá v porovnaní s inými službami, ale nie je ani zďaleka najhoršia. Neexistuje žiadna zľava pre neziskové organizácie.

Inštalácia a prihlásenie klienta trvá niekoľko minút. S klientom nebudete mať problémy, ale nastavenie zálohy môže byť jednoduchšie. Neexistuje žiadny spôsob zálohovania podľa typu, musíte to urobiť ručne, aj keď je to neobmedzené zálohovanie.

Desktop klient je intuitívny a ľahko ovládateľný. Ak potrebujete dohliadať na zálohovanie, webové rozhranie by malo fungovať. Môžete ho použiť na kontrolu štatistík používateľov a sledovanie obnovy súborov.

CrashPlan vám poskytuje šifrovanie end-to-end a at-rest. Použitá úroveň AES je 256-bitová. CrashPlan bude držať vaše šifrovacie kľúče, ale môžete povoliť súkromné ​​šifrovanie. Nezabudnite však zvoliť silné heslo, pretože neexistuje dvojfaktorové overenie. Verzia je k dispozícii na pomoc proti ransomware.

Iné dôvody, prečo sa nám páči CrashPlan

Nepáči sa nám to oveľa viac, pretože CrashPlan nemá na oddelení rýchlosti dobrú výkonnosť. Niektoré procesy, ktoré používa, môžete počas zálohovania súborov deaktivovať, ale neodporúčame to. Naše testy nám hovoria, že ste mohli odovzdať približne 10 GB za deň.

Zálohovanie počítača za 10 dolárov je skvelý obchod. Bezpečnosť je tiež na úrovni. Ak vám nevadí pomalšia rýchlosť, CrashPlan môže byť pre vás dobrou voľbou. Prečítajte si viac o jeho funkciách v našej dôkladnej kontrole CrashPlan

4. Karbonit bezpečný

Karbonit ponúka neobmedzené ukladanie, ale ponúka tri plány namiesto jedného. Basic je najlacnejší za 72 dolárov ročne. Plus stojí 112 dolárov, ale zahŕňa externé zálohovanie HDD a automatické video. Prime dodáva kuriérsku službu za 150 dolárov. Tieto plány však neponúkajú zľavu.

Mimovládne organizácie získajú 10% zľavu z plánu Carbonite Safe Backup Pro, ktorý je plánom zameraným na malé podniky. Za 287,99 dolárov ročne získate 250 GB zálohovania v cloude a budete môcť zálohovať neobmedzené množstvo počítačov. Ak si predplatíte predplatné na dva roky, získate ďalšiu zľavu 5 percent. Ak sa prihlásite na odber na tri roky, získate 10 percent.

Práca s karbonitom je jednoduchá. Desktopový klient (pre Windows alebo MacOS) sa ľahko inštaluje. Pri inicializácii zálohy je potrebné vykonať iba jeden krok, pretože väčšina procesu je automatizovaná. Karbonit dokonca uľahčuje kontrolu stavu súborov poskytnutím farebných kódov.

K dispozícii je tiež webový klient, pomocou ktorého môžete skontrolovať stav zálohy, spravovať svoj účet a pristupovať k svojim súborom. Carbonite Mobile vám umožňuje vykonávať tieto operácie v systéme Android alebo iOS. Rozhranie je minimálne. Myslíme to dobre, pretože to nie je preplnené.

Karbonit bude chrániť údaje uložené na svojich serveroch pomocou 128-bitového šifrovania AES. Bude držať šifrovací kľúč pre vás, ale môžete povoliť súkromné ​​šifrovanie. Ak to povolíte, Carbonite zvýši úroveň šifrovania na 256-bit AES. Karbonit vyžaduje, aby ste si urobili silné heslo. Ak sa vám niekto podarí rozlúsknuť, je tu dvojfaktorové overenie, ktoré vám pomôže.

Iné dôvody, prečo sa nám páči karbonit

Proces zálohovania Carbonite nie je na rozdiel od niektorých jeho konkurentov rýchly. Ak máte záujem dozvedieť sa viac, prečítajte si podrobnú karbonitovú recenziu.

5. CloudBerry Backup

Na rozdiel od bežného online zálohovania služba CloudBerry Backup nezahŕňa zabalený úložný priestor a nebude ukladať súbory. Funguje to skôr ako dashboard, ktorý vám pomôže spravovať plány zálohovania na iných cloudových platformách. Z technického hľadiska sa to nazýva Infraštruktúra ako služba alebo IaaS. Ak potrebujete spravovať viac počítačov a serverov, CloudBerry môže byť pre vás najlepším riešením.

Služba CloudBerry sa spoplatňuje inak, pretože neobsahuje žiadne úložisko. Budete si musieť kúpiť jednorazovú licenciu a zaplatiť za vybranú zálohu. Napríklad musíte zaplatiť 5,57 dolárov mesačne za 250 GB na Amazon S3. Odporúčame Wasabi, pretože je lacný a prispôsobiteľný (0,0039 USD za uložené GB a 0,04 USD za stiahnuté GB).

Na zálohovanie pomocou služby CloudBerry je potrebné veľa nastaviť. Všetky účty úložiska cloudu musíte pridať jednotlivo (môžete si vybrať z 65 cieľov úložiska). Existuje veľa možností na výber, a to môže byť skľučujúce.

Prístup na web podporuje iba Amazon S3 a váš počítač musí fungovať ako hostiteľ so spustenou službou CloudBerry Backup. Vykonáva prácu, ale neposkytuje veľa funkcií. Neexistuje žiadna mobilná aplikácia, a to je pochopiteľné vzhľadom na to, s koľkými poskytovateľmi sa CloudBerry môže pripojiť.

Zabezpečenie služby CloudBerry môžete sprísniť, ale to, čo sa dá dosiahnuť, závisí od partnera úložiska. CloudBerry používa SSL pri prenose, ale šifrovanie na strane zdroja a v pokoji závisí od poskytovateľov.

So správnym partnerom podporuje CloudBerry až 256-bitové AES na strane klienta. Mnoho záložných spoločností podporuje šifrovanie iba na strane servera, čo znamená, že neovládate šifrovací kľúč a vaše údaje si môžu prečítať ktokoľvek s poverením. Z tohto dôvodu môže byť šifrovanie na strane klienta CloudBerry obrovskou pomocou. Len sa uistite, že ste nestratili svoje heslo, pretože ho nikto nemôže získať.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči CloudBerry Backup

Keďže prenášate zálohu do služieb tretích strán, testovanie rýchlosti služby CloudBerry nie je možné. Naše testy ukázali dobré výsledky, ale boli vykonané v najlepšom prípade. CloudBerry nepodporuje šifrovanie a kompresiu, ktorá by spomalila proces pre vybrané služby.

CloudBerry sa líši od klasických služieb online zálohovania. Je lacný a prispôsobiteľný, ale nie je jednoduchý pre používateľov, ktorí nie sú zamilovaní do IT. Aj keď to nie je pre každého, stále sa mu darí robiť to, na čo bolo navrhnuté.

Záverečné myšlienky

Nie je veľa služieb zameraných na neziskové organizácie, ale existuje niekoľko z čoho vyberať. Výber toho správneho môže výrazne zmeniť vašu každodennú prácu, nehovoriac o vplyve na vaše financie. Domnievame sa, že IDrive by mal byť váš najlepší výber, pretože ponúka obrovskú zľavu, neobmedzené počítače a súkromné ​​šifrovanie.

CrashPlan a SpiderOak ONE sú spoľahlivými náhradníkmi, zatiaľ čo posledné dva by ste mali zvážiť, iba ak sa vám páčia ich špecifické vlastnosti..

Čo si myslíte o našich výberoch? Poznáte nejaké ďalšie služby, ktoré ponúkajú zľavu pre neziskové organizácie? Dajte nám vedieť v komentároch. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me