Najlepšie online zálohovanie pre hudbu 2020

Mali sme objemné nahrávky a CD, ktoré ste museli mať na poličke. Teraz sú všetky digitálne, čo uľahčuje zhromažďovanie desiatok tisícov skladieb, ale dokonca aj vo formáte súboru .mp3. Tieto skladby by mohli zaplniť stovky gigabajtov na vašom pevnom disku. Aby sme vám pomohli s voľným miestom, zostavili sme najlepšie online zálohy pre hudbu a Backblaze ako líder.


Pevné disky sú obrovské. Môžu si vziať celú vašu zbierku Bruce Springsteen, Taylor Swift a Depeche Mode s rezervou, ale nie sú spoľahlivé. Disky sa môžu zrútiť alebo zlomiť a navždy umlčať hudbu. Softvér na obnovenie môže pomôcť, ale nemôžete si byť istí, že načíta vaše údaje, a zatiaľ čo disky SSD nenarastú tak často, vyskytnú sa ďalšie chyby údajov..

Po zálohovaní si môžete byť istí, že žiadne zlyhanie hardvéru, požiar alebo krádež neohrozia vaše obľúbené hudobné skladby.

Zálohovanie však neuvoľní miesto na pevnom disku. Toto je úloha pre cloudové úložisko. Ak to potrebujete, pozrite si náš najlepší zoznam úložísk v cloude. Tu sa zameriame na získanie zálohy, ktorá vám umožní zabezpečiť čo najviac piesní za čo najmenej peňazí. O tomto a ďalších kritériách, ktoré sme použili pri príprave zoznamu, sa porozprávame skôr, ako sa dostaneme k našim výberom.

Najlepšie online zálohovanie pre hudbu 2020

Čo robí najlepšie online zálohovanie hudby

Hodnota je predovšetkým. Niektoré služby ponúkajú iba niekoľko programov, zatiaľ čo iné vám poskytujú neobmedzený priestor na zálohovanie. Výhodou budú tie, ktoré ponúkajú neobmedzené zálohovanie. Čím viac miesta získate za peniaze, tým lepšia hodnota. Vždy sme radi videli aj skúšobný alebo bezplatný plán. Ak hľadáte bezplatné zálohovanie, môžete si prečítať informácie o našich najlepších výberoch.

Službou by nemala byť ani bolesť, ktorú by ste mali používať. Nastavenie zálohy by malo byť jednoduché, rovnako ako následné zálohy a obnovenie. Klienti by mali bežať na väčšine systémov, ako aj na webe a mobilných telefónoch a celkový dojem používateľa by mal byť taký hladký, aby ste nemuseli volať o pomoc..

Dokončenie pôvodnej zálohy bude zvyčajne trvať dlho. Ako dlho závisí od vášho internetového pripojenia, infraštruktúry zálohovacej služby, ktorú používate a ako blízko ste k jej serverom. Zálohovanie na úrovni bloku v hre vám pomôže zrýchliť neskoršie zálohovanie.

Správne zabezpečenie je tiež dobré, aj keď hudbu len ukladáte. Silné šifrovanie by malo chrániť vaše údaje v cloude aj pri prenose. Ak niekto ukradne vaše heslo, je najlepšie, ak služba ponúka dvojfaktorové overenie, ktoré pomáha zabrániť vniknutiu. Vítame tiež šifrovanie s nulovými znalosťami, ak je k dispozícii.

1. Najlepšie online zálohovanie hudby: Backblaze

Backblaze má dlhú históriu a je to jedna z najpopulárnejších služieb v súčasnosti. Na našom zozname najlepších online služieb zálohovania sa umiestnil na druhom mieste a bol by to skvelý výber pre zálohovanie hudby.

Táto služba umožňuje jednoduché používanie iba jedného predplatného. Za 5 dolárov mesačne získate neobmedzený priestor na zálohovanie pre jeden počítač. Mať mesačný program je výhodný, pretože ho môžete kedykoľvek zrušiť a väčšina ostatných túto možnosť neponúka. Ak platíte za rok vopred, získate zľavu 10 dolárov, ak platíte dva roky, dostanete 25 dolárov.

Backblaze-Slider1
© Cloudwards.net

Backblaze-Slider2
© Cloudwards.net

Backblaze-Slider3
© Cloudwards.net

Backblaze-Slider4
© Cloudwards.net

Backblaze-Slider5
© Cloudwards.net

predchádzajúca

Ďalšie

Zálohovanie je jednoduché, pretože nemusíte spravovať, koľko alebo čo zálohujete. Pretože Backblaze dokáže zálohovať podľa typu súboru, s výnimkou systémových a dočasných súborov, môžete zahrnúť hudobné súbory a nechať ich robiť ich kúzla. Nie je potrebné vytvárať plán zálohovania, pretože všetko je automatizované.

Aplikácia pre stolné počítače používa prístup minimálneho dizajnu, vďaka čomu je použitie jednoduché a webové rozhranie vám nedá žiadne problémy. Je užívateľsky prívetivý a ľahko sa naviguje. Karta „prehľad“ zobrazuje stav vášho účtu a karta „zobraziť / obnoviť“ umožňuje prístup k vašim súborom.

Počiatočné zálohy trvajú dlho, ale Backblaze je jednou z najrýchlejších služieb. Neobmedzuje rýchlosť nahrávania alebo sťahovania a môžete zvýšiť počet zálohovaných vlákien, ktoré máte spustené, pre vyššiu rýchlosť. Do akej miery ste blízko serverom Backblaze, ktoré sú všetky v Kalifornii, bude tiež faktorom rýchlosti.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia

Existuje mnoho bezpečnostných funkcií vrátane súkromného šifrovania. Ak je povolený, šifrovací kľúč si ponecháte. V opačnom prípade ho Backblaze zachová. Bez ohľadu na to, ak chcete obnoviť svoje súbory, budete musieť odoslať prístupovú frázu na backblaze. 128-bitové šifrovanie AES chráni vaše údaje v cloude, zatiaľ čo protokol SSL chráni vaše súbory pri prenose.

Vďaka Backblaze získate lacné neobmedzené zálohovanie, jednoduché a intuitívne prostredie pre používateľov a vysoké rýchlosti zálohovania. Preto je na prvom mieste v našom zozname. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si našu hĺbkovú spätnú kontrolu. Ak si nie ste istí, pred rozhodnutím o prihlásení sa na odber môžete vždy využiť 15-dňovú skúšobnú verziu.

2. IDrive

Zálohovanie pre hudbu sa hodia dve možnosti IDrive – osobné plány 2TB a 5TB. Obe sú ročné, pretože IDrive neponúka mesačné predplatné. Plán 2TB vás bude stáť 52 dolárov ročne, zatiaľ čo plán 5TB vás vráti asi o 75 dolárov. Získate tiež 2TB alebo 5TB priestoru, čo vytvára 4TB alebo 10TB synchronizovaného priestoru. Skôr než sa prihlásite na odber, vyskúšajte bezplatný 5 GB plán.

IDrive-Client-Backup-Slider1
© Cloudwards.net

IDrive-Client-Obnovenie Slider2
© Cloudwards.net

IDrive-Client-Scheduler-Slider3
© Cloudwards.net

IDrive-Client-Sync-Slider4
© Cloudwards.net

IDrive-Client-Disk-Image-Slider5
© Cloudwards.net

predchádzajúca

Ďalšie

Na rozdiel od neobmedzených služieb zálohovania IDrive obmedzuje váš priestor, čo sťažuje jeho používanie. Zálohu budete musieť spravovať manuálne výberom a výberom súborov. Navyše existuje veľa nastavení, ktoré môžu premôcť bežných používateľov. Po nastavení plánu však môžete nechať IDrive bežať na pozadí bez obáv.

IDrive nie je bleskový. Nahrávanie počiatočných záloh môže chvíľu trvať a neexistuje spôsob, ako neskôr iniciovať viacvláknové zálohy, ako je to možné pri Backblaze. Našťastie existuje bezplatná služba kuriérskeho zálohovania s názvom IDrive Express, ktorá pomáha s nahrávaním a sťahovaním.

Následné nahrávania sú tiež oveľa rýchlejšie vďaka zálohovaniu na úrovni bloku.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia IDrive

IDrive používa pri prenose a odpočinku 256-bitové šifrovanie AES. Ak však budete chcieť, pred prvým zálohovaním budete musieť povoliť súkromné ​​šifrovanie. Ak tak neurobíte, IDrive si ponechá váš kľúč. Neexistuje dvojfaktorové overenie, takže jediný spôsob, ako chrániť svoje heslo, je urobiť ho silným.

Použitie služby je ťažšie ako Backblaze, neponúka neobmedzené zálohovanie a je drahšie. Ak chcete získať podrobnejšie informácie o jeho funkciách, prečítajte si našu recenziu IDrive.

3. CrashPlan Pro

CrashPlan už neslúži osobným používateľom, ale na zálohovanie hudby môžete stále používať svoj podnikateľský plán.

Stojí to 10 dolárov mesačne a poskytuje neobmedzený priestor na zálohovanie. Keďže služba vám účtuje poplatok mesačne, môžete ju na rozdiel od väčšiny služieb kedykoľvek zrušiť. Nejde o dohodu, najmä v porovnaní s Backblaze, ale stále je to solídny obchod. Ak máte hudbu na externých jednotkách, môžete ich tiež zálohovať.

CrashPlanSmallBusiness.Versioning

Inštalácia klienta je jednoduchá a rýchla. Jeho použitie je bezbolestné, ale zálohovanie môže byť jednoduchšie. Neexistuje žiadna záloha podľa typu súboru, takže budete musieť označiť priečinky a súbory, ktoré chcete zálohovať, aj keď máte neobmedzený priestor.

Navigácia desktopového klienta je jednoduchá, rovnako ako vo webovom rozhraní. Webového klienta môžete použiť na dohľad nad zálohovaním pomocou konzultácií so stránkami, ktoré zobrazujú štatistiky používateľov, vytvárajú správy a monitorujú obnovu súborov.

Zálohovanie pomocou CrashPlan nie je rýchle. Ak zakážete procesy kompresie, šifrovania a deduplikácie súborov, rýchlosť sa zvýši, ale nemôžeme to odporučiť. Rýchlosti však môžete znížiť, ak sú vaše systémové zdroje nízke, a kopírovanie na úrovni blokov vám pomôže s budúcimi zálohami.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia, CrashPlan Pro

Rovnako ako dve predchádzajúce služby si môžete zvoliť súkromné ​​šifrovanie. V opačnom prípade bude spoločnosť uchovávať váš šifrovací kľúč. Nech si vyberiete čokoľvek, nezabudnite si vytvoriť silné heslo, pretože neexistuje dvojfaktorové overenie.

256-bitový AES šifruje súbory pred prenosom, zatiaľ čo AES 128-bit ich chráni počas prenosu. Prečítajte si viac informácií o bezpečnosti v našej recenzii CrashPlan.

4. Uhličitan

Karbonit ponúka tri neobmedzené plány na výber: Basic, Plus a Prime. Basic vám poskytuje neobmedzené úložisko za 72 dolárov ročne. Navyše, Plus pridáva externý pevný disk a automatické zálohovanie videa za 112 dolárov. Je to najobľúbenejší plán.

Okrem toho má Prime službu kuriérskej obnovy a stojí 150 dolárov ročne. Nie je to však dobrá investícia, ak pravidelne nevykonávate úplné zálohy. Ak platíte dva roky vopred, získate 5% zľavu alebo, ak platíte tri roky, získate 10% zľavu. Ak sa rok javí ako príliš veľký záväzok, pred prihlásením na odber existuje 15-dňová skúšobná verzia.

Desktopový klient Carbonite sa ľahko inštaluje. Väčšina procesov je automatizovaná, takže pri iniciovaní zálohovania existuje iba jeden krok (pozrite si zoznam súborov a prípon, ktoré spoločnosť Carbonite na svojej webovej stránke vylučuje). Ak povolíte túto funkciu, aplikácia farebne označí vaše súbory, aby ste mohli ľahšie skontrolovať ich stav. Je k dispozícii pre systémy Windows a MacOS.

Rovnaké funkcie sú dostupné v mobilnej aplikácii, ktorá je k dispozícii pre Android a iOS. Je vybavený atraktívnym a prehľadným rozhraním, ktoré môžete použiť na prístup k zálohovaným súborom a automatické zálohovanie fotografií. Nemôžete zálohovať iné typy súborov, ale neobmedzené zálohovanie fotografií je stále dobré.

Konkurenti, napríklad Backblaze a IDrive, vykonávajú počiatočné zálohy oveľa rýchlejšie. Po prvotnom prenose však veci vyzerajú lepšie pre karbonit, pretože zálohovanie na úrovni bloku pomáha urýchliť proces.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči karbonit

Ak povolíte súkromné ​​šifrovanie, Carbonite použije AES 256-bit na ochranu vašich súborov. Inak použije 128-bitový AES. V obidvoch prípadoch bude služba držať váš kľúč.

Carbonite Review Homepage

Karbonit vyžaduje, aby ste si urobili silné heslo, a ak ho niekto ukradne, poskytuje dvojfaktorové overenie. Tieto vlastnosti vytvárajú pevný bezpečnostný profil. Pre viac informácií si prečítajte našu karbonitovú recenziu.

5. Zoolz Home

Zoolz môže vaše súbory uchovávať v „úložisku médií“ a optimalizovať zvukové súbory, ako aj fotografie a videá na prezeranie bez ukladania do vyrovnávacej pamäte počas chladenia..

V pláne rodiny získate 1 TB záložného priestoru pre päť používateľov a počítačov. Poskytne vám späť asi 40 dolárov ročne. Program Heavy nezvyšuje počet používateľov ani počítačov, ale dá vám 4 TB priestoru pre vašu hudbu za 100 dolárov ročne.

Zoolz Intelligent je názov desktopového klienta Zoolz, ktorý je k dispozícii pre Windows a Mac. Proces zálohovania je spravidla jednoduchý. Vyžaduje si však, aby ste manuálne vybrali alebo „inteligentne vybrali“ údaje, ktoré chcete zálohovať, čo ich robí komplikovanejšími ako iné služby (napríklad Carbonite alebo CrashPlan)..

Kvalitný webový klient vám pomôže spravovať váš účet. Na domovskej stránke si môžete zobraziť informácie o aktívnych užívateľoch a serveroch, o tom, koľko úložného priestoru ste využili (horúce alebo studené) a ďalšie všeobecné štatistiky.

Aplikácia pre Android alebo iOS vám umožní skontrolovať zálohu pomocou telefónu. Je príjemná a má množstvo možností vrátane zálohovania videí, kontaktov a ďalších súborov v zariadení.

Pretože sa služba integruje do Amazonu S3, môže dosiahnuť dobrú rýchlosť. Existujú servery v USA, Spojenom kráľovstve a Austrálii. Rovnako ako väčšina ostatných, používa algoritmy prenosu na úrovni blokov.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Domov Zoolz

Zoolz používa AES 256-bitové šifrovanie a má nulové znalosti. Šifrovanie nepomôže, ak niekto ukradne vaše heslo, ale jeho dvojfaktorové overenie bude. Jej zásady ochrany osobných údajov sú však sporné, pretože sa v nej uvádza, že služba prijíma názvy súborov a adresárov a zaznamenáva vašu IP adresu a ďalšie osobné informácie..

Zoolz tvrdí, že je to podpora, čo je opodstatnené. Ak sa chcete o službe dozvedieť viac, pozrite si našu recenziu spoločnosti Zoolz.

Záverečné myšlienky

Vaša hudobná zbierka bude bezpečnejšia, ak ju zálohujete, ale nie všetky služby fungujú rovnako dobre. Niektoré môžu byť komplikované alebo majú obmedzený a nákladný záložný priestor. Na rozdiel od tých si myslíme, že Backblaze je vynikajúcou voľbou pre zálohovanie hudby. Prešli sme nad rámec hodnoty a jednoduchosti použitia, aby sme si mohli vybrať, pri pohľade na rýchlosť a bezpečnosť.

Všetky služby tu patria k najlepším testovacím riešeniam zálohovania, ktoré sme testovali, takže ak sa vám z nejakého dôvodu nepáči Backblaze, nemôžete pokaziť žiadnu z ostatných. Čo si myslíte o našom zozname? Chýba nám vaša obľúbená služba? Povedzte nám o tom v sekcii komentárov.

Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map