Najlepšie neobmedzené zálohovanie online 2020

Neobmedzené zálohovanie v cloude znie dobre, ale mnoho služieb tvrdí, že ponúka neobmedzené zálohovanie, a potom vás zavedie obmedzeniami. Zaistili sme, aby sme našli aspoň pár, ktoré neobmedzujú množstvo miesta, ktoré používate na zálohovanie alebo obmedzovanie šírky pásma. Tu vám ukážeme najvýhodnejšie neobmedzené online zálohovacie služby.


Vaša hudba, finančné správy, filmy vo vysokom rozlíšení a fotografie sú všetko na vašom pevnom disku. Jednotky sa zväčšujú ako kedykoľvek predtým. Priemerný prenosný disk má viac ako 250 GB, zatiaľ čo disky v stolných počítačoch sa môžu pohybovať v terabajtoch, ale to nie je neobmedzená kapacita úložiska. Dopĺňa sa skôr ako neskôr.

Disky sa môžu tiež zlomiť alebo poškodiť a vaše údaje sa stratia. Potom budete nútení používať softvér na obnovu údajov. Môže to načítať vaše údaje, ale nejde o istú snímku. Možno používate SSD. Iste, miera zlyhania je nižšia ako 1 percento, ale vyskytujú sa viac chýb údajov.

Je lepšie zálohovať údaje na viacerých miestach. To odporúča pravidlo „3-2-1“. Jedným z týchto miest by mal byť oblak. Ak hľadáte neobmedzené úložisko (informujte sa tu o rozdieloch), prečítajte si našich najlepších neobmedzených poskytovateľov úložného priestoru. V opačnom prípade si prečítajte kritériá, ktoré sme použili pri výbere najlepších zálohovacích služieb online.

Najlepšie neobmedzené zálohovanie online 2020

Čo robí najlepšie neobmedzené zálohovanie online

Zaistíme, aby to bola skutočne neobmedzená záloha, bez skrytých obmedzení, ako je napríklad veľkosť súboru, škrtenie, uzávery atď..

Hodnota bude naším hlavným záujmom, pretože nechceme platiť neobmedzené množstvo peňazí za neobmedzené online zálohovanie. Uvidíme, koľko programov ponúkajú služby a čo tieto plány poskytujú za cenu. Poskytnutie bezplatného plánu alebo skúšobnej verzie je vždy príjemné. Ak hľadáte bezplatné zálohovanie, prečítajte si našu najlepšiu bezplatnú zálohu pre cloud.

Užívateľské prostredie je rozhodujúce, pretože sa chystáte zálohovať veľa údajov. Je lepšie, ak je to jednoduché a intuitívne a nie obťažujúce. To je najzreteľnejšie v tom, ako sa klient (počítač a web) správa a či ponúka zálohu podľa typu súboru.

Akonáhle sú vaše údaje v cloude, bezpečnosť musí byť pevná. Nechcete, aby vaše dáta boli v spojkách hackerov. Okrem toho je súkromné ​​šifrovanie vždy vítané, pretože vaše údaje zostane viditeľné iba pre vás. Rovnako sa cítime aj pri dvojfaktorovej autentifikácii a bezpečných dátových centrách.

Zálohovanie trvá dlho a keďže potrebujete neobmedzené zálohovanie, budete potrebovať všetku rýchlosť, ktorú môžete dosiahnuť. Kľúčom je zálohovanie na úrovni bloku spolu s dobrou infraštruktúrou. Upozorňujeme, že rýchlosť závisí aj od toho, ako blízko ste k serverom služby.

Najlepšie neobmedzené zálohovanie online 1. Backblaze

Spätná väzba uvedená na trh v roku 2007 a je jednou z najpopulárnejších služieb v súčasnosti. S tak dlhou históriou nie je žiadnym prekvapením, že sa nachádza v hornej časti nášho najlepšieho zoznamu záloh online.

Backblaze nekladie na vaše neobmedzené zálohovanie žiadne obmedzenia súborov. Môžete zálohovať súbory ľubovoľnej veľkosti bez manuálneho výberu. Cenová schéma je jednoduchá: existuje iba jeden plán. Stojí to 5 dolárov mesačne alebo 50 dolárov ročne. Mesačný plán je výhodný, pretože väčšina záložných služieb ho neponúka.

Ak sa rozhodnete dlhodobo používať Backblaze, môžete sa rozhodnúť platiť rok alebo dva vopred, čo vám poskytne zľavu 10 alebo 25 dolárov.

Rovnako ako v prípade cenového plánu je Backblazeho používateľská skúsenosť jednoduchá a ľahká. Nie je potrebné spravovať, koľko alebo čo zálohujete, pretože Backblaze to robí za vás (okrem systémových a dočasných súborov). Nemusíte ani vytvárať plán zálohovania, všetko je automatizované.

Aplikácia Backblaze sa vyznačuje minimálnym dizajnom, ktorý sa dobre hodí s jednoduchým používaním. Webové rozhranie vám nedá žiadne problémy. Jeho navigačné menu je priateľské. Karta „prehľad“ vám umožní skontrolovať stav účtu a karta „zobraziť / obnoviť“ vám umožní prístup k súborom.

Backblaze má veľa bezpečnostných funkcií, ktoré dúfame v zálohovacej službe, vrátane súkromného šifrovania. Ak ho zakážete, Backblaze si uchová váš šifrovací kľúč. V opačnom prípade si ponecháte kľúč. Na obnovenie súborov však budete musieť odoslať prístupové heslo spoločnosti Backblaze. Spoločnosť tvrdí, že ju následne vymaže.

Ak chcete zabrániť hackerom, aby ukradli vaše heslo (z dôvodu slabého hesla), môžete povoliť dvojfaktorové overenie. Môžete tiež nastaviť možnosť požadovať bezpečnostný kód pri každom prihlásení.

V cloude Backblaze šifruje vaše súbory pomocou 128-bitového AES. Pokiaľ to vieme, nikto to neprelomil, ale páči sa nám jeho ťažšia verzia, 256-bitová verzia AES. SSL bude chrániť vaše súbory počas prepravy.

Backblaze bude uchovávať viac kópií vašich súborov na viacerých serveroch v dátových centrách, aby sa dosiahla redundancia pomocou nastavenia RAID. Dátové centrá dokážu odolávať prírodným katastrofám, požiarom a fyzickým narušiteľom.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia

Dokončenie všetkých počiatočných záloh vyžaduje dlhý čas, ale niektoré služby ich spravujú lepšie ako iné. Spätná väzba neobmedzuje rýchlosť nahrávania a sťahovania. Navyše môžete zvýšiť počet zálohovaných vlákien, ktoré máte spustené, aby ste dosiahli vyššiu rýchlosť. Jediným zostávajúcim faktorom by malo byť to, ako ste ďaleko od serverov v Kalifornii, šifrovanie a kompresia súborov.

Spätná kontrola

Po dokončení počiatočnej zálohy sa zálohy spracujú v prírastkoch. Ak zmeníte časť súboru, zálohovanie na úrovni bloku prevedie iba tú časť súboru.

Backblaze ponúka lacné neobmedzené zálohovanie, poskytuje vám možnosť zálohovania neobmedzeného množstva externých diskov, má dobrú bezpečnosť, jednoduché a intuitívne užívateľské prostredie a rýchle zálohovanie. Preto ho umiestňujeme na začiatok zoznamu. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si našu spätnú recenziu.

2. CrashPlan

CrashPlan prekvapil používateľov a svet online zálohovania, keď sa v auguste stiahol z oblasti spotrebiteľských záloh. Jej obchodný plán je stále solídnou investíciou, ak potrebujete neobmedzené zálohovanie.

Za každý počítač, ktorý zálohujete, budete musieť zaplatiť 10 dolárov. CrashPlan pre malé podniky vám umožňuje zálohovať aj neobmedzené externé disky. Na rozdiel od IDrive je CrashPlan mesačné predplatné, takže ho môžete kedykoľvek zrušiť. To je dvojnásobok ceny Backblaze, ale vzhľadom na ďalšie služby je to stále veľa. Ak chcete hĺbkové porovnanie, pozrite si CrashPlan vs Backblaze.

Desktopový klient sa ľahko inštaluje a trvá iba pár minút. Nie je ťažké ho používať, ale zálohovanie môže byť jednoduchšie. Nezálohuje sa podľa typu súboru, musíte to urobiť ručne, čo znamená, že budete musieť označiť priečinky a súbory, ktoré chcete zálohovať. Klient je intuitívny a ľahko ovládateľný.

Je dobre doplnené webovým rozhraním, ktoré vám umožňuje kontrolovať štatistiky používateľov a monitorovať obnovu súborov z hlavného panela. Zobrazenia zobrazujú používateľov, zariadenia a umožňujú vám vytvárať prehľady. Mobilná aplikácia vám umožnila prístup k súborom odkiaľkoľvek, ale CrashPlan ich prerušil.

256-bitový AES šifruje vaše súbory skôr, ako opustia váš počítač. Pokiaľ sú v prevádzke, 128-bitové AES ich chráni. V predvolenom nastavení si CrashPlan zachová váš šifrovací kľúč. Ak zabudnete svoje heslo, CrashPlan ho bude môcť obnoviť. Znamená to tiež, že niektorý zamestnanec, ktorý nie je dobrý, si mohol prečítať vaše údaje. Aby ste tomu zabránili, môžete povoliť súkromné ​​šifrovanie.

Nech sa rozhodnete čokoľvek, nezabudnite urobiť silné heslo, pretože CrashPlan neposkytuje dvojfaktorové overenie.

Bezpečnosť dátového centra je silná, pretože CrashPlan udržuje nepretržitý dohľad a ďalšie opatrenia, ktoré chránia pred vniknutím. Sú tiež navrhnuté tak, aby odolávali výpadkom energie, požiarom a prírodným katastrofám.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči CrashPlan

Je ťažké mať radi CrashPlanovu rýchlosť, pretože to nie je rýchle. Dalo by sa to vylepšiť vypnutím procesov, ktoré vykonávajú kompresiu, šifrovanie a deduplikáciu. My to však neodporúčame. Ak zálohovanie zaberá príliš veľa systémových prostriedkov, môžete ho obmedziť a nastaviť klienta tak, aby odstránil limit, keď budete preč.

Bez ohľadu na rýchlosť ponúka CrashPlan neobmedzené zálohovanie za solídnu cenu, veľkú bezpečnosť a súkromné ​​šifrovanie. Umiestnime ho za Backblaze, pretože jeho použitie je zložitejšie a nedosahuje podobné rýchlosti. Ak sa chcete dozvedieť viac o službe, prečítajte si našu CrashPlan recenziu.

3. Uhličitan

Karbonit sa zameriava na domácich používateľov a malé podniky. Pôsobí od roku 2005 a je jednou z najstarších služieb.

Na rozdiel od iných služieb ponúka tri neobmedzené ročné plány: Basic, Plus a Prime. Basic vás bude stáť 71,99 dolárov. Plus pridáva externé zálohovanie jednotky a automatické zálohovanie videa za 11,99 dolárov. Prime stojí 149,99 dolárov a prináša na stôl kuriérsku službu obnovy. Ak sa rozhodnete kúpiť dva roky vopred, získate zľavu 5%. Za tri roky získate 10 percent.

Upozorňujeme, že plány Carbonite Safe nezálohujú súbory, ktoré sú predvolene 4 GB alebo väčšie. Budete ich musieť označiť ako zálohu manuálne.

Desktopový klient Carbonite sa ľahko inštaluje. Potom je len jeden krok pri spustení zálohovania, pretože väčšina procesu funguje automaticky (zoznam súborov a prípon, ktoré Carbonite na svojej webovej stránke vylučuje). Karbonit bude súbory farebne kódovať (ak túto funkciu povolíte), aby ste počas zálohovania mohli ľahšie vidieť ich stav.

Mobilná aplikácia Carbonite, ktorá je k dispozícii pre Android a iOS, vám umožní urobiť to isté. Rozhranie je minimálne, takže nie je preplnené a neusporiadané. Okrem prístupu k uloženým súborom môžete pomocou aplikácie automaticky zálohovať aj všetky fotografie uložené v telefóne. Mať možnosť zálohovať ďalšie súbory by bolo pekné, ale neobmedzený priestor pre vaše zábery je stále dobrý.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči karbonit

Proces zálohovania je omnoho pomalší ako konkurencia (viac si prečítajte naše porovnanie s CrashPlan). Spätná väzba a IDrive ho tiež nechávajú v prachu. Po počiatočnom prenose však proces zálohovania na úrovni bloku urýchli. Ak sa chcete dozvedieť viac o jeho rýchlosti a ďalších funkciách, prečítajte si našu recenziu s uhličitanom uhličitým.

4. Livedrive

Spoločnosť Livedrive prešla mnohými transformáciami od svojho začiatku v roku 2008, ale tá, ktorá priniesla najväčšiu zmenu kvality, sa stala potom, čo sa služba presunula do U.K.

Plán zálohovania ponúka neobmedzené úložisko pre jeden počítač za cenu 8 dolárov mesačne (80 dolárov ročne). Nezahŕňa iné pamäťové médiá, ako napríklad USB, CD alebo DVD. Plán Pro Suite vám poskytne 5 TB synchronizačného úložiska na viacerých zariadeniach a neobmedzený priestor na zálohovanie až pre päť počítačov. Stojí to 25 dolárov mesačne (250 dolárov ročne).

Webové rozhranie je spustené z mlyna, pretože je blízko štandardu cloudového úložiska. Jedinou vynikajúcou vecou je, že nazýva svoje priečinky „kufríky“, ktoré budete používať na odovzdanie súborov.

Skúsenosti s počítačom neboli také plynulé, pretože klient sa pokúsil stiahnuť potrebné knižnice sám a zlyhal. Program Pro Suite je jediný plán, ktorý ponúka všetko v balíku pre pracovnú plochu, ale základný balík môžete vylepšiť platenými doplnkami. Rozhranie je atraktívne a poskytuje ľahký prístup cez panel s ponukami.

Livedrive používa šifrovanie AES-256 (nazýva sa to „vojenský stupeň“). Služba nie je nulová, a keďže má pochybné podmienky, nie je to upokojujúce. Tvrdí, že preskúma vaše súbory a odstráni všetko, čo bude považovať za podozrivé. Služba bude tiež aktívne kontaktovať orgány činné v trestnom konaní. Uistite sa, že ste oboznámení s pravidlami ochrany osobných údajov.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Livedrive

Celkom sme to povedali vyššie. Pred nákupom nezabudnite zaregistrovať bezplatnú 14-dňovú skúšobnú verziu.

5. Jottacloud

Jottacloud je v Nórsku, ktoré má niektoré z najlepších zákonov na ochranu súkromia na svete. Spoločnosť si cení vaše súkromie a zaručuje, že nebude sledovať uložené údaje.

Neobmedzený plán vám poskytne neobmedzené úložisko za 10 dolárov mesačne (99 dolárov ročne). Plán vám tiež poskytne synchronizáciu zariadenia (chýba mu Backblaze aj CrashPlan). K dispozícii je bezplatný plán, ktorý vám poskytne 5 GB úložného priestoru. Nie je to veľa, ale dosť na to, aby sme videli, ako služba funguje.

Jottacloud sa ľahko používa. Po zaregistrovaní získate automaticky predplatné zadarmo, ktoré môžete neskôr inovovať. Plán zálohovania nastavíte pomocou aplikácie pre počítač. Webové rozhranie zobrazí zoznam vašich súborov, ale nebudete ich môcť odovzdávať. Obnovenie súborov je flexibilné, pretože to môžete urobiť pomocou oboch aplikácií.

K dispozícii je tiež mobilná aplikácia pre iOS a Android. Má rovnaké možnosti ako webové rozhranie. S tým nemá veľa spoločného, ​​ale bežní používatelia ocenia nedostatok komplexnosti s aplikáciami Jottacloud..

Aj keď je váš obsah na serveroch spoločnosti Jottacloud v pokoji, služba ich chráni pomocou 256-bitového šifrovania AES. Počas prenosu vykonáva úlohu protokol SSL. Jottacloud si ponechá váš kľúč, takže služba nie je nulová. Má však dvojfaktorové overenie.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Jottachlasný

Jottacloud nie je najrýchlejší kanón na západe. Zálohovanie gigabajtov obsahu trvalo približne o 10 minút viac ako pri iných službách. Ak potrebujete zachovať prostriedky, môžete počas nahrávania a sťahovania ovládať využitie šírky pásma. Šírka pásma je predvolene nastavená na neobmedzenú, ale môžete ju obmedziť až na 65 Kbit / s..

K dispozícii je bezplatný 5 GB program. Odporúčame vám ho použiť, aby ste sa uistili, že Jottacloud úspešne absolvuje vlastný test čuchania.

Záverečné myšlienky

Aj keď je uvedených päť služieb, za prvé tri môžeme stáť len ako skvelé možnosti pre neobmedzené zálohovanie. Hlavne Backblaze a CrashPlan stoja za to. Backblaze má 15-dňovú skúšobnú verziu, ktorú môžete použiť na vyskúšanie, zatiaľ čo CrashPlan vám ponúka 30 dní.

Vzhľadom na to, že službe zveríte veľa svojich údajov, je najdôležitejšie zvoliť ten správny. Nehovoriac o tom, že budete mať dobrú používateľskú skúsenosť a bezpečnosť a zároveň nebudete vyprázdňovať svoju peňaženku.

Čo si myslíte o našich možnostiach neobmedzeného zálohovania v cloude? Už ste vyskúšali niektorú z týchto služieb? Co si o tom myslis? Podeľte sa o svoje znalosti v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map