Najlepšie nástroje na vývoj hier: Ako si vytvoriť svoju vlastnú hru

Keď prechádzate cez najnovší trhák konzoly, nepochybujete o položení ovládača a vytvorení hry sami. Realizácia vašich nápadov je však náročná úloha, a preto sme zostavili tento článok o najlepších nástrojoch na vývoj hier..


Vývoj hier sa považuje za náročnú disciplínu, ktorá sa musí dostať do hry, čo si vyžaduje ovládnutie tajomných programovacích jazykov a dlhoročné štúdium. Nástroje na vývoj hier, ktoré sú užívateľsky príjemné, však stále viac uľahčujú prácu. Niekto, kto má nápad na hranie hier, má vďaka ľahko použiteľným herným motorom teraz viac spôsobov, ako dostať svoju víziu na obrazovku bez ohľadu na technické pozadie..

Nižšie uvádzame prehľad najlepšieho softvéru na vývoj hier, ktorý je dnes k dispozícii. Niektoré nástroje sú široko využívané profesionálnymi vývojármi, iné sú umiestnené na začiatočníkoch. Dnešná vývojová scéna je veľmi rozmanitá a dokonca aj najjednoduchší herný engine sa dá použiť na vytváranie úspešných hier s trochou úsilia a kreativity. Najprv však urobme nejakú teóriu.

Čo robí dobrú hru?

Hranie je obrovské pole. Presne to, čo robí dobrú hru, je vecou vkusu. Ak chcete svoju hru nakoniec predať, musíte sa uistiť, že ju chce hrať dosť ľudí. Začať s malým problémom nie je problém za predpokladu, že máte predstavu, že sa nikto nepokúsil alebo spôsob, ako vylepšiť existujúci žáner alebo sa odlišovať od konkurencie..

Najlepším východiskovým bodom môže byť predloženie vašej myšlienky na papier (alebo textový editor). Pomôže vám to objasniť vaše nápady a zistiť, čo je potrebné urobiť, a je to obzvlášť dôležité, ak pracujete ako súčasť tímu. Možno zistíte, že podrobnosti sú zvýraznené tým, že narazíte na nezrovnalosti a nájdete veci, ktoré si vyžadujú objasnenie.

Uvedenie vašej myšlienky na papier vám pomôže vytvoriť si obraz problémov, ktoré je potrebné vyriešiť, a dá vám zmysel pre požadovanú prácu. RPG 10-krát väčšia ako Final Fantasy VII by mohla znieť ako skvelý nápad, ale začnite s návrhom a uvedomíte si naprostú mieru úlohy, ktorú si sami určujete.

Tvorba aktív a knižnice

Tvorba aktív je veľká úloha, pravdepodobne väčšia, ako si myslíte. Grafika musí byť nakreslená a potom animovaná. Nejde iba o herné postavy a pozadie, ale budete tiež potrebovať ponuky, ikony, tlačidlá, obrazovky pomocníka, snímky obrazovky pre internetové obchody a ďalšie. Budete potrebovať aj zvukové efekty a hudbu.

Väčšina nástrojov tu ponúka knižnicu bezplatných a platených aktív. Ak ich použijete, môže byť ťažké dosiahnuť, aby hra vyzerala presne tak, ako si ju predstavujete.

Bezplatné nástroje ako Paint.net a Audacity vám tu môžu pomôcť, ak sa chcete posunúť ďalej za používanie knižníc a nechať veci vyzerať a znieť, ako ich chcete. Paint.net je skvelý bezplatný grafický nástroj, ktorý nie je tak výkonný ako niečo ako photoshop, ale dostatočný na vytváranie vizuálov.

Zvuky bude tiež potrebné naformátovať. Tie, ktoré nájdete online, môžu byť v rôznych formátoch (rovnako ako tie, ktoré si sami vytvoríte, pokiaľ nie ste veľmi disciplinovaní a nevyvíjate systém). Audacity sa tu môže ukázať ako užitočná a umožňuje vám ľahko prevádzať medzi formátmi a bitmi, ako aj vystrihnúť a prilepiť zvukové efekty podľa vašich potrieb.

Zlepšenie vašej hry

Keď prvýkrát oživíte svoj nápad, možno zistíte, že veci nefungujú presne tak, ako ste si predstavovali. Iterácia a zlepšenie sú kľúčom k správnemu fungovaniu, pokiaľ možno s čo najväčšou spätnou väzbou od testerov. Malé zmeny a učenie sa, čo nefunguje a nefunguje, vám pomôžu zformulovať vašu hru na niečo, čo sa ľuďom bude páčiť.

Zavedenie základnej mechaniky hry je často pomerne jednoduché. Zapojenie ponúk, tabuľky s vysokým skóre, funkcie sociálnych médií, požiadavky na rôzne platformy, platobné systémy v hrách a všetko ostatné sú významné úlohy, ktoré môžu jesť veľa času. Pomôže vám mať platformu, ktorá pre vás robí veľa ťažkých zdvíhaní alebo (napríklad Twine) udržuje veci ľahké a jednoduché.

Distribúcia vašej hry testerom je tiež užitočná, takže sa uistite, že máte niečo, čo môžete ľahko a bezpečne zostaviť a zdieľať (alebo bezpečne), alebo pracovať s platformou, ktorá vám umožní bezplatne publikovať svoju hru. Aplikácie pre počítače a Android sa dajú ľahko prenášať. Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť, ale služba úložiska v cloude je skvelá voľba.

iOS má šikovný certifikačný systém, ktorý môže spôsobovať bolesti hlavy skúseným vývojárom a Testflight, jeho podobne problematický distribučný systém, vyžaduje na nastavenie platený účet, aj keď po nakonfigurovaní funguje dobre.

Menší je lepší

Pre prvý projekt, ktorý začína, menšie získate väčšiu šancu prekročiť cieľovú čiaru ako epos v miliónoch dolárov. Jednoduchá arkádová hra sa nemusí zdať rozbiť, ale umožní vám vysporiadať sa s vašou platformou výberu a získať predstavu o tom, čo sa podieľa na stavbe a dokončení kompletného projektu. Dokončenie niečoho je obrovským míľnikom a nemali by ste začať očakávať, že vaša prvá hra bude vaším hlavným magnetom..

Z hľadiska kódu je 2D práca vo všeobecnosti intuitívnejšia ako práca 3D a má menej vecí, ktoré sa môžu pokaziť. Moderné rámce a nástroje to môžu do určitej miery zmierniť, ale najlepší spôsob, ako si nájsť nohy, môže byť začiatok od malých.

Najlepšie herné enginy a vývojové nástroje

Teraz sa pozrime na samotné nástroje, ktoré sme vybrali po dlhšom hraní s nimi. Všetci sa príjemne bavili a každá z nich ponúkala budúcim vývojárom rôzne veci. Usporiadali sme ich od najjednoduchších po najvyspelejšie, takže pri rozhodovaní o tom, čo hľadať, majte na pamäti.

motúz

Motúz je bezplatný online nástroj, ktorý vám umožňuje vytvárať hry v okne prehliadača. Hry sú jednoduché interaktívne príbehy, podobne ako si vyberiete svoju vlastnú dobrodružnú knihu (ak si ju pamätáte). Pridáte text a obrázky a vytvoríte odkazy, ktoré vás odošlú do ďalších častí príbehu. Na kusy príbehu sa nazerajú ako na „pasáže“ – škatule so spojovacími šípkami medzi nimi, ktoré ukazujú celkový tok. Môžete tiež pridať zvuk a video, aby ste dali svojej práci atmosféru.

Ako funguje povraz

Hlavná dizajnová obrazovka vyzerá ako kúsok milimetrového papiera a všetky vaše pasáže sú spojené pomocou šípok, ktoré predstavujú smer odkazov. Môžete ich pretiahnuť a umiestniť, aby ste získali predstavu o tom, ako sa váš príbeh hodí k sebe. Toto sa stáva čoraz užitočnejším, pretože príbeh sa stáva zložitejším, najmä ak použijete nelineárny prístup, kde sa hráči môžu voľne pohybovať tam a späť medzi pasážami..

Môžete si vytvoriť niečo lineárne, ktoré tečie všeobecne vpred, alebo vytvoriť vzájomne prepojené oblasti, ktoré môžu hráči skúmať vo voľnom čase.

Vytvorenie pasáže je také jednoduché ako zadanie textu do editora. Píšete priamo do prehliadača a slová sa magicky stávajú súčasťou vašej hry bez potreby kódovania.

V najzákladnejšej časti pozostáva pasáž z motúzov z textov a odkazov na iné pasáže. Toto je už dosť na to, aby ste si zostavili plnohodnotný príbeh, ktorý si sami vyberiete. Ak však chcete, môžete ísť ešte ďalej.

Ak vytvoríte odkaz na pasáž, ktorú ste ešte nevytvorili, bude vytvorený automaticky a zobrazí sa v grafe. Môžete sa teda pohybovať z miesta na miesto a pridávať obsah tak, ako to pôjde. Akonáhle sa dostanete do jeho hojdačka, je to intuitívne vybudovať svoje dobrodružstvo, ako to robí hrať.

Základná funkčnosť jadra Twine je taká jednoduchá, že si ju môžete vyzdvihnúť doslova pár minút a okamžite vytvárať obsah. Zo všetkých nástrojov, na ktoré sme sa zamerali, bolo určite najrýchlejšie začať pracovať.

Poskytuje vám výber troch „formátov príbehov“, ktoré vám umožňujú robiť veci viac alebo menej zložitými v závislosti od toho, akú kontrolu nad príbehom chcete mať. Na zmenu vzhľadu môžete použiť štandardný CSS, hoci na pohľad je to ľahké, bez toho aby ste to museli robiť.

Môžete pridať premenné, aby hráči mohli mať veci, ako sú inventár, obmedzené zdravie a peniaze v hre, ak ich chcete implementovať. Môžete tiež robiť kocky, čo hráčom umožní bojovať s príšerami alebo simulovať kasíno. Ak chcete funkcie, ktoré nie sú k dispozícii prostredníctvom vlastných háčikov Twine, môžete použiť Javascript, hoci to môže byť komplikované, ak sa vzdialite od poskytnutých funkcií..

Vydavateľstvo s motúzmi

Po dokončení tvorby diela budete mať stránku HTML, ktorú môžete hostiť na svojom vlastnom webe, alebo prípadne zabaliť ako webapp pre mobil. Keďže môžete pridať vlastný kód, môžete urobiť všetko, čo sa dá urobiť na štandardnej webovej stránke, hoci radosťou tohto nástroja je jeho jednoduchosť, takže sa mu možno najviac vyhnúť.

Svoju hru môžete tiež bezplatne publikovať na Philome.la za predpokladu, že máte účet na Twitteri, aby ste ju dostali pred ľudí bez toho, aby ste museli platiť nejakú vec..

V podstate je Twine drag-and-drop spôsob vytvárania HTML stránok a ich jednoduchého prepojenia s niekoľkými jednoduchými kódovými háčikmi, aby ste pridali ďalšie funkcie, ak ich chcete. Toto je neuveriteľne jednoduchý nástroj na učenie a používanie. Jediné, čo musíte urobiť, je zadať pasáže a spojiť ich. Napriek tomu, že je to jednoduché, existuje tu veľa priestoru pre kreativitu.

Gamefroot

Spoločnosť Gamefroot, postavená na mladších užívateľoch, ponúka pomoc pri príprave detí na kariéru v priemysle videohier. Zahŕňa prehľadné rozhranie založené na dlaždiciach a množstvo návodov, ktoré vás krok za krokom prevedú rôznymi úlohami. Poskytuje sa veľa bezplatnej grafiky, takže budete môcť ľahko vytvárať niečo, čo vyzerá dobre, a deti sa určite budú radi venovať svojim výtvorom priateľom.

Výukové programy obsahujú množstvo grafiky a animácií. Deti si budú od začiatku bezpochyby užívať ich všetky. Rovnako ako návody, existujú aj šablóny, ktoré vám umožňujú začať s nastavením vecí pre váš žáner výberu. Ak chcete, môžete samozrejme použiť prázdnu tabuľku, ale šablóny vám poskytujú jednoduchý spôsob, ako začať.

Ako Gamefroot funguje

K dispozícii je výkonný editor úrovní, ktorý vám umožňuje rýchlo kresliť terén založený na dlaždiciach. Vybuchovanie plošinovej hry je tu hračkou. Pridávanie a prepínanie medzi úrovňami je tiež ľahké, stačí kliknúť na ikonu plus zakaždým, keď chcete pridať novú. K dispozícii je veľkorysá ponuka bezplatných aktív a je k dispozícii viac, ak sa rozhodnete za ne platiť.

Herná logika je prezentovaná ako farebné vzájomne prepojené kúsky skladačky, s ktorými je možné manipulovať pri prispôsobovaní hry. Zdá sa, že je to veľmi výkonný systém, ktorý vám umožňuje vykonávať zmeny v matematike, ktorá riadi hru, a zároveň je oveľa ťažšie rozbiť veci ako s kódom..

Aj keď je to zaujímavý pokus, aby herná logika vyzerala zábavne, vyzerala nám trochu vizuálne zmätená. Deti sa s tým môžu lepšie rozvíjať, aj keď si začíname uvedomovať, že starneme a nové veci sa ľahko zmiasť.

Celkovo je však prezentácia pekná a priateľská, a keď to funguje, nástroj je radosť používať. Jeho rozhranie však môže byť frustrujúce a má hrubé hrany, len čo sa do toho dostanete.

Našli sme niekoľko chýb a vtipov, vďaka ktorým bolo trochu menej intuitívne, ako to mohlo byť. Pokus o pridanie animácie nám dal správu: „táto položka patrí inému používateľovi a musí byť duplikovaná“ a potom sa objavilo okno s textom „duplikácia“, ktoré sa nikdy nezatvorilo. Museli sme znova načítať prehliadač a do tej chvíle sme stratili všetku prácu. Tieto problémy sú presne to, čo vo výučbovom nástroji nechcete vidieť, hoci deťom prinesie domov presne to, čo môže byť nepríjemné..

Zistili sme tiež, že chýba niekoľko bežných akcií, ktoré by ste mohli očakávať v dizajnérskom nástroji. Ctrl + C a Ctrl + V nám nedovolili duplikovať diela. Presúvanie prvkov do rôznych vrstiev ich tam nepresunulo. Tlačidlo karty neposunie kurzor medzi kontextovými poľami.

Jeden z tutoriálov (Squid Adventure) jednoducho nefungoval, keď sme sa riadili pokynmi, a obsahoval snímky obrazovky, ktoré sa zdali nezodpovedajú obsahu načítanému v tutoriále. V ďalšom tutoriáli sme boli požiadaní o zadanie textu do dialógového okna vlastností tlačidiel.

Keď počas písania textu stlačíte „e“, znamená to, že keď sme dialóg uzavreli, prešli sme do režimu mazania, čo znamená, že sme boli prekvapení, že sme sa namiesto toho, keď sme klikli na veci, rozhodli odstrániť. Tlačidlo by sme mohli obnoviť pomocou funkcie Späť, ale zadaný text sa stratil.

Ďalší tutoriál nás požiadal, aby sme klikli na tlačidlo na bočnom paneli, ale bočný panel obsahoval tri verzie tohto tlačidla, z ktorých žiadna nie je presnou zhodou s obrázkom tutoriálu. Pre ľahko použiteľný nástroj pre výučbu sa tento druh cítil nedbalý.

Testovanie hry počas vývoja tiež vyžadovalo, aby sme sedeli cez úvodnú obrazovku zakaždým, čo pridalo niekoľko frustrujúcich sekúnd do cyklu build-test-opakovanie, s ktorým bude oboznámený každý, kto sa pokúsil zostaviť hru..

Publikovanie pomocou Gamefroot

Hry môžu byť zverejnené na stránke Gamefroot a zdieľané s priateľmi a rodinou. Zatiaľ nemôžete publikovať na mobilných platformách, ale v častých otázkach sa uvádza, že to bude ponúknuté v budúcnosti. Ak však chcete svoju hru predávať komerčne, nie je to pre vás nástroj. Je to však skvelý spôsob, ako sa učiť a trénovať hry cez svoje rozhranie.

Postavte 3

Construct je online nástroj postavený na zjednodušenie vecí, momentálne vo svojej tretej inkarnácii. Hry sú navrhnuté pomocou jednoduchých nástrojov drag-and-drop. Namiesto programovania používate listy udalostí na definovanie správania sa vecí vo svete.

Ako Construct funguje

Vytváranie objektov je prípad kliknutím pravým tlačidlom myši na herný svet, výberom obrázka, ktorý sa má použiť, a následným pridaním „správania“ z už existujúceho zoznamu. Pridávajú sa „udalosti“ na definovanie toho, čo sa stane, keď objekty interagujú alebo keď je prijatý ovládací vstup. Vďaka tomu je veľmi rýchle, aby veci fungovali bez toho, aby ste sa museli dotýkať kódu. Presnejšie vyladené správanie môže byť komplikovanejšie a práve tu narazíte na obmedzenia systému.

Konštrukcia sa na niektorých miestach zdá byť pochmúrna. To, že sme museli umiestniť myš a klávesnicu priamo na svet, sa cítilo trochu idiosynkraticky a mohlo byť lepšie skryté na obrazovke možností..

Funkcie sú múdre, aj keď sa im darí dobre v porovnaní s niektorými jednoduchšími nástrojmi, na ktoré sme sa pozreli. Môžete používať veci ako fotoaparát a mikrofón a implementovať aj funkcie pre viacerých hráčov. Existuje celý rad vizuálnych efektov, ktoré sa dajú použiť a ktoré pri testovaní fungovali naozaj dobre.

Redaktor mal v ponukách mierny nedostatok uchopenia, iba malé oneskorenie, ktoré spôsobovalo, že pri navigácii bolo trochu pomalšie, ako by to mohlo byť. Narazilo to aj v jednom bode a my sme v tom čase svoju prácu nezachránili, čo bolo dosť nepríjemné.

Bezplatná edícia má určité obmedzenia – pri testovaní vzorových projektov sme boli informovaní, že sme prekročili limity bezplatnej verzie, takže sa nemusíte hanbiť o tlačení platených možností hneď od začiatku. Bolo trochu znepokojujúce vidieť varovné kontextové okná v ukážkach a kurzoch.

Publikovanie s Construct 3

Prekvapivo sa nezdá, že by Construct nepriniesol žiadne veľké hitery. Veľa z jeho hier je uvedených v službe Steam, ale nič o nich sme nepočuli. Napriek tomu má určite potenciál posúdiť niektoré zo svojich demonštračných materiálov, takže možno je len otázkou času, než niekto udrie zlato.

Zdá sa, že má niečo dobré meno pre výstup buggy. Vytvorte publikovanie do HTML5, ktoré by teoreticky malo byť možné spustiť kdekoľvek, ale zdá sa, že veľa ľudí vidí chyby a problémy s výkonom. To je v rozpore s tým, čo sme zažili – výkonnosť pre nás bola vynikajúca – hoci naše testovanie sa vykonalo na celkom novom počítači. Zistili sme, že to zvládlo dokonale, aj keď bolo na obrazovke veľa objektov.

Framerate vyzeral ako pevná skala, vyzeral akoby narazil na 60 FPS a bol väčšinou hladší ako maslo. Zahrnuté testy CPU ukázali, že dokáže tlačiť viac ako 80000 objektov na obrazovku, zatiaľ čo v našom testovacom systéme i5-7600 zostane nad 30FPS. Testy sprite zamerané na GPU cielené nám poskytli počet vyše 7000 pri 30 FPS. Jeho demo technológia častíc tlačila 800 častíc na 60 FPS a čo je dôležitejšie, vyzerala skôr úžasne, viac v pohybe ako na snímke nižšie..

Produkčné a vzorové hry sa tiež cítili skutočne solídne, pokiaľ ide o schopnosť reagovať a majú k nim kvalitný pocit. Niekedy sme sa cítili skôr, ako keby sme hrali s emulátorom konzoly, ako so systémom zákazkovej konštrukcie.

Demo hry Construct, najmä úsilie platformy, sa Kiwi Story cíti ako veci, za ktoré ste možno zaplatili peniaze (v 90. rokoch). Zahrnutý obsah v niektorých ďalších platformách sa zdá, že je vytvorený pre deti alebo na vzdelávacie účely, čo nemusí nutne znamenať prerušenie obchodov, ale je to skutočne niečo ako ľudia, ktorí poznajú hry naruby.

Construct si môžete vyskúšať, aj keď bezplatné vydanie obmedzuje množstvo určitých typov obsahu vo vašej hre. Cena úplného osobného vydania stojí 99 dolárov ročne. Použitie programu Construct sa nám veľmi páčilo: bolo jednoduché ho používať a bolo schopné vytvárať kvalitné výsledky a dobrý kompromis medzi obmedzeniami jednoduchších nástrojov a silou softvéru zameraného viac na kódy..

RPG Maker

RPG Maker existuje už dlho: pôvodne sa začal znova v roku 1992. Je to plne fungujúci herný engine JRPG a používa sa na vytváranie pekných veľkých hitov vrátane Always, Niekedy Monštrá a Na Mesiac..

Začíname s tým nie je celkom zložitá, ale stránka na stiahnutie predstavuje niekoľko možností bez toho, aby bolo jasné, čo si treba vybrať. Po inštalácii sa tutoriál cíti skôr ako kontrolný zoznam funkcií než ako hladká cesta k vytvoreniu, že sme sa dostali inam.

Veci majú pocit, že by mohli byť zefektívnené – pridávanie východov vyžaduje, aby ste vybrali prvé miesto na označenie vstupného bodu, potom výstupného bodu, ale namiesto automatického vykonania obojsmernej cesty musíte ísť späť a opakovať postup v iným smerom. Výukový program končí kontextovým oknom mimo centra s nápisom „Koncový program sa končí“, ktorý, aj keď je to technicky presné, zhŕňa opomenutý pocit..

Keď sme sa však dostali do editora, naše skúsenosti sa začali zlepšovať. Potom, čo sme sa dostali na kĺb, sme skutočne začali oceňovať silu, ktorú máme k dispozícii. Existuje obrovské množstvo, ktoré možno urobiť len výberom možnosti v ponuke. Úpravy úrovní, pridávanie nepriateľov a zmena vzhľadu postavy je skutočne ľahké.

Z hľadiska rozhrania to vyzerá trochu datované. Veci sú na malej a chabej strane. To je však trochu kompenzované tým, aké ľahké je robiť veci. Je to do veľkej miery nástroj, ktorý vám umožní robiť veci.

Hry RPG Maker majú takú povesť, že vyzerajú rovnako, a to je celkom pochopiteľné, keď vidíte, koľko silne rozvinutých zákazkových máp a prostredí existuje. RPG majú tendenciu byť na veľkej strane, takže umiestnenia rezačiek súborov cookie, ktoré sú k dispozícii vo výrobcovi RPG, musia byť lákavé pre vývojárov, aby ich vložili do svojich hier. Všetky však môžu byť prispôsobené, ak na to dáte čas.

Ako funguje RPG Maker

K dispozícii je prístupný tvorca znakov, ktorý vám umožní naplniť svoju hru výberom portrétu ako východiskového bodu a prispôsobením rôznych charakteristík. Tieto postavy budú samozrejme umiestnené rovnako, takže aj keď môžu byť jedinečné, budú hráčom iných hier RPG Maker vyznávať veľmi dobre..

Pripravené prostredia zahŕňajú širokú škálu dlaždíc a máte tiež k dispozícii dobrý výber bombastických zvukových efektov. Opäť vám budú predložené veci, ktoré vyzerajú a znejú určitým spôsobom, ale máte možnosť zmeniť, čo chcete.

Vyrovnávajúc potenciál rovnakosti je k dispozícii obrovské množstvo aktív, ak ich hľadáte. V Steam je k dispozícii tona DLC. Komunita tiež vytvára veľa bezplatného obsahu. Softvér je tiež vysoko rozšíriteľný s celou radou dostupných doplnkov.

Predvolené bitky zahŕňajú všetky možnosti, ktoré by ste očakávali v JRPG. Dodané umenie je v poriadku, hoci animácia je základná. Napriek tomu je vzrušujúce vidieť svoju hru ožiť tak ľahko.

Publikovanie pomocou nástroja RPG Maker

Môžete publikovať na hlavných platformách vrátane Android a IOS, takže svoju tvorbu môžete zdieľať so všetkými (okrem vlastníkov konzoly). Existuje praktická možnosť šifrovania spustiteľného súboru, aby hackeri nemohli príliš ľahko získať ruky k vašim aktívam. Budovanie pre platformy iné ako Windows sa zdalo trochu nepríjemné, takže ak máte na mysli niečo konkrétne, preskúmajte požiadavky na váš cieľ zostavenia..

Za 80 dolárov za plnú verziu nie je RPG Maker lacný, ale v tom, čo robí, je mimoriadne dobrý. Ak chcete rýchlo vybičovať určitý typ hry, nemôžete sa naozaj pokaziť. Aj keď je to potenciálne veľmi prispôsobiteľné, lievik vás nasmeruje určitým smerom, ktorý zodpovedá za pocit väčšiny jeho výstupov zo súboru cookie cutter. S dostatočným úsilím však určite dokážete vyrobiť niečo dobré a originálne.

Celkovo nás RPG Maker príjemne prekvapil. Mal niekoľko drsných hrán, ale vo všeobecnosti bol jednoduchý na používanie a je skvelým nástrojom pre každého, kto chce vytvoriť RPG.

Tvorca hier

Game Maker Studio od YoYo je univerzálny nástroj, ktorý vám umožňuje vytvárať 2D hry v rôznych žánroch. Svoje hry môžete publikovať na väčšine platforiem vrátane konzol.

Dodáva sa s prehľadným návodom, ktorý obsahuje videá YouTube aj písomné pokyny, takže podľa toho, čo uprednostňujete, ste tu. Všimli sme si nepárny nesúlad medzi obsahom výučby a najnovšou verziou softvéru, ale nič, čo nás zastavilo v našich skladbách.

Ako funguje Game Maker

Podobne ako v prípade podobných balíkov, aj v prípade, že potrebujete pridať zložitejšie funkcie, umožňuje vám herné štúdio tvoriť pomocou svojich drag-and-drop nástrojov a má vlastný skriptovací jazyk, GameMaker Language. Zdá sa, že existuje dobrá rovnováha medzi jednoduchosťou rozhrania a kódovacími nástrojmi. Máte veľa priestoru na prácu s jednoduchšími časťami softvéru a podľa potreby sa dostanete do kódu.

Keď narazíte na obmedzenia z oblasti drag-and-drop vecí, budete sa prirodzene tlačiť do učenia ťažších vecí, takže v istom zmysle vás tieto obmedzenia môžu prinútiť dozvedieť sa viac o softvéri a získať nové zručnosti..

IDE alebo integrované vývojové prostredie obsahuje editory pre rôzne aspekty hry. K dispozícii je editor miestností, editor sprite, editor dlaždíc, editor obrázkov a editor objektov.

Editor obrázkov je radosť z používania, dostatočne jednoduchý na to, aby ste s tým mohli začať bez toho, aby o tom vedeli, a s dobrým rozsahom nástrojov, ktoré robia to, čo je potrebné, bez rozruchu. Má tiež praktickú funkciu „cibuľa“, ktorá vám umožňuje nakresliť animované snímky na čiastočne viditeľný obrázok predchádzajúceho..

Editor sprite vám umožňuje manipulovať s popiskami objektov a tiež pridať efekty filtrovania k jednotlivým obrázkom. Hodí sa na vylepšenie vzhľadu vašej hry.

Game Maker má správcu zdrojov, ktorý udržuje kategorizáciu všetkých prvkov vašej hry a uľahčuje nájdenie toho, čo potrebujete, čo bude samozrejme s rastúcim projektom ťažšie..

Ak sa ponoríte do hry GameMaker, zrozumite vizuálne prepojenie medzi objektmi kódu a udalosťami alebo objektmi, ktoré pripájajú, aby ste projektom dodali prirodzený pocit organizácie. Tento druh prepojenia je niečo, čo by si mohli kóderi musieť vymyslieť v iných nástrojoch, ale tu na to musíte pozerať, aby ste pochopili tok.

Vzorky okrem plošinovej hry založenej na dlaždiciach zahŕňajú aj perspektívnu dungeonovú hru, strelca arény a netopierovú a loptovú hru, takže je veľa vecí, ktoré môžete preskúmať hneď po vybalení z krabice..

Výkon môže byť problémom, určite na jednom z testovaných ukážok sa snímková frekvencia nezdala byť dokonalá. Ak chcete napchať obrazovku pomocou spritov, možno budete musieť urobiť veľa optimalizácie, aby ste dosiahli požadovanú úroveň výkonu..

Zdá sa, že ľudia citujú nestabilitu v službe Steam, ale počas nášho testovania sa nezrútili. Jedným z troch problémov je, že jednotlivé komponenty sa musia sťahovať osobitne a to bolo niekoľkokrát podivne pomalé.

Publikovanie v službe Game Maker

Okrem bezplatnej verzie, ktorú si môžete zahrať, existujú aj verzie zacielené na každú platformu, na ktorú si môžete myslieť, že zahrniete celkom úžasnú verziu 1 500 dolárov, ktorá vám umožní publikovať priamo na platforme PS4 a Xbox. Nie tak malá zmena, pokiaľ ste náhodou neboli Elon Musk.

Pokiaľ ide o zložitosť, Game Maker zaujíma pekné stredné miesto medzi jednoduchosťou Gamefroot, pričom sa s ním ľahšie pracuje ako s pokročilejšími nástrojmi, ako sú Unreal a Unity..

Pokiaľ ide o vytváranie kvalitných hier, určite nie sú pochybnosti o povereniach štúdia Game Maker Studio. Tento softvér priniesol niekoľko nezávislých klasík, vrátane takých skvostov, ako sú Hyperlight Drifter, Hotline Miami a Nuclear Throne, takže ak s tým nevytvoríte hit, môžete na vine iba vy.

Veľmi sme si ho užívali a odporúčame ho každému, kto chce vytvoriť vysoko kvalitnú hru, ktorá nepotrebuje pokročilé funkcie alebo komplexnosť Unity a Unreal..

jednota

Unity má obrovskú reputáciu vo vývoji hier a spolu s Unreal je jedným z nástrojov, ktoré nájdete medzi profesionálmi najpoužívanejšie. Kombinuje prístupné návrhové rozhranie s výkonnými skriptovacími schopnosťami, ktoré vám umožňujú spravovať dizajn a organizáciu pomocou nástrojov drag-and-drop, a potom, keď potrebujete väčšiu kontrolu, prejdete do kódu..

Ako jednota funguje

Projekty Unity je možné spustiť v 2D alebo 3D režime, čo ovplyvňuje rôzne nastavenia, ako napríklad osvetlenie, možnosti fotoaparátu a či sú k dispozícii niektoré nástroje, ako je napríklad Sprite Packer. V rozhraní sa toho veľa deje a predtým, ako si s ňou budete hrať, je potrebné ju veľa pochopiť. Môže to byť ohromujúce, ale to je kompromis medzi silou a jednoduchosťou.

Rovnako ako čisté 2D a 3D projekty môžete vytvoriť 2D projekt pomocou 3D grafiky, ak uprednostňujete zachovanie jednoduchého dizajnu a zároveň bude vyzerať modernejšie. Pridávanie 3D objektov je také ľahké, ako sa dá očakávať. Môžete vytvárať primitívy, ako sú gule, kocky a roviny, potom ich textúrovať a spájať a vytvárať väčšie objekty..

Objekty potrebujú rôzne veci, ktoré sú k nim pripojené, aby kontrolovali ich vzhľad a správanie, ako sú vykresľovacie moduly, kolektory a skripty. Jednota vám určite dá veľa na hranie, aj keď robíte čisto 2D hru, rozhranie sa môže zdať prehnané..

Pozícia aktív a animácia sprite sa riešia pomocou editora. K objektom v hre je tiež možné pridať celý rad praktík fyziky a kolízie. Tí, ktorí hľadajú čisto drag-and-drop tvorbu hier, možno budú chcieť hľadať niekde inde. Unity vyžaduje, aby ste spravili trochu kódovania, aby ste z toho mali čo najviac. Mnoho druhov správania sa implementuje pripojením kódu skriptu k objektu.

Akonáhle začnete kódovanie, Unity vás odošle do Microsoft Visual Studio, ktoré zvyčajne funguje dobre, ale z času na čas môže spôsobiť nepríjemné problémy. Pri testovaní sa rozhodlo, že je potrebné obnoviť podrobnosti o našom účte a na overenie našej e-mailovej adresy sa vyžaduje telefónne číslo. Keď sa zameriavate na vývoj, nie to, čo chcete.

Keď to však funguje, Visual Studio je špičkový softvér. Má pekné funkcie na dokončenie kódu a rôzne ladiace a analytické nástroje. Kód možno písať v jazyku C # alebo v jazyku JavaScript, napríklad UnityScript. Ak začínate s Unity, odporúčame vám používať C #, pretože je obľúbenejší a UnityScript je zastaraný.

Vydavateľstvo s jednotou

Unity sa nasadzuje na všetky hlavné platformy a dá sa použiť na zostavenie úplných stolových hier, ako aj mobilných titulov, ktoré je možné predávať v príslušných obchodoch s aplikáciami. Je to vynikajúca voľba pre vývoj na viacerých platformách, pretože môžete prenášať hry na rôzne platformy, hoci to môže vyžadovať veľa vyladenia.

Rodokmeň jednoty dokazuje množstvo úderov, ktoré sa s tým vytvorili. Cuphead, Ori a Blind Forest, Cities: Skylines a Inside sú len niektoré z úspešných titulov, ktoré si zasluhujú uznanie. Je zrejmé, že sa dá použiť na výrobu hitových hier.

Skúsení vývojári pracujúci na špičkových grafických technológiách nájdu obmedzenie Unity. Správa pamäte a zber odpadu sa spracúvajú automaticky, napríklad. Tí, ktorí začínajú, aj keď zistia, že s tým dokážu prejsť veľmi dlhú cestu, a dôrazne ju odporúčame každému, kto má ambíciu vytvoriť komerčne kvalitnú hru..

Unity sa môže používať zadarmo, pričom platené verzie ponúkajú ďalšie funkcie, ako napríklad odstránenie loga Unity pri spustení a zvýšenie kapacity pre viac hráčov, aj keď multiplayer je od začiatku k dispozícii. Budete tiež musieť zaplatiť, ak zarobíte viac ako 100 000 dolárov. Všetko najlepšie na dosiahnutie tohto; môže to byť ťažké, ale určite to nie je možné.

Neskutočný motor

Priniesol vám tvorcovia Gears of War a (uhádli ste), Unreal, Unreal Engine je výkonný nástroj, ktorý umožňuje čo najjednoduchšie vytváranie titulov s vysokým kalibrom. Je to špičkové riešenie, aké pravdepodobne nájdete vo verejne dostupnom nástroji, a profesionálne štúdiá ho často používajú.

Ako funguje Unreal Engine

Unreal sa cíti veľmi dobre vytvorený. Robiť veci je všeobecne príjemné, cítili sme to viac ako jednota. Pohyb vo vnútri ukážok v hre je plynulý a intuitívny. Používanie nástrojov a ponúk je výkonné, ale bezpečné, nemáte pocit, že by sa celá vec mohla zrútiť, ak urobíte chybu.

Rozhranie vám ponúka množstvo údajov a ponuky sú plné zastrašujúcich možností vyhľadávania, ale Unreal dokáže fungovať a zvyčajne nájdete to, čo hľadáte niekde medzi hlukom.

Nové projekty môžete vytvárať pomocou šablón zameraných na rôzne typy hier. Projekty je možné vytvárať vo verziách založených na Blueprint aj Code. Šablóna FPS vás začne pracovnou pištoľou, ovládateľnou postavou a kopou kociek. Podobné šablóny sú určené na riadenie hier, hry založené na prieskume a niekoľko ďalších.

3D diela si môžete vziať priamo z komplexnej knižnice a umiestniť do svojej hry. Polohovanie aktív je iba otázkou ich pretiahnutia pozdĺž ich osi. Rotácia a zmena mierky sú tiež jednoduché.

Knižnica obsahuje bezplatný aj platený obsah. Nedávno pridala tonu bezplatných aktív od spoločnosti Paragon, ktoré zrejme stáli vytvorenie 12 miliónov dolárov, takže si môžete zahrať s obsahom najvyššej kvality od profesionálnych vývojárov a pridať ho do svojich vlastných výtvorov. To je vzrušujúca vyhliadka.

Prekvapivo pre taký mocný nástroj vás Unreal nenúti vás kódovať tak veľa, ak to nechcete. Výkonné „plány“ vám umožňujú pridať k objektom v hre prispôsobené funkcie. Šablóny projektu majú tiež základnú fyziku pre mnoho herných žánrov zabudovaných od začiatku.

Ak sa rozhodnete kódovať hoci (a naozaj by ste mali, ak chcete z Unreal vyťažiť maximum), budete používať C ++. Toto je pravdepodobne najobľúbenejší kódovací jazyk, ktorý používajú herné štúdiá, a preto sa naučíte, čo bude veľmi užitočné, ak ste fanúšik, ktorý chce vstúpiť do herného priemyslu. Považuje sa za náročný jazyk: výkonný, ale s veľkým priestorom na to, aby sa veci dostali strašne zle.

Či už si túto výzvu vychutnáte alebo nie, možno vám povie, či je Unreal nástrojom pre vás. Rovnako ako v prípade Unity sa Unreal zvyčajne používa v Visual Studio na Windows alebo Xcode na Mac. Rovnako ako Unity môžete použiť iný editor, ak dávate prednosť, ale dokumentácia sa často zameriava na Visual Studio.

Publikovanie v Unreal Engine

Unreal má skvelý prístup k pomoci menším vývojárom a platobný systém odzrkadľuje to, že je bezplatný, kým nezískate 3 000 dolárov za štvrťrok, po čom zaplatíte za to 5 percent. Vďaka tomu je skvelou voľbou pre každého, kto začína, pretože nemusíte platiť halier, pokiaľ na ruky nemáte slušný zásah..

Ako profesionálny nástroj môžete publikovať na všetkých hlavných platformách vrátane konzol. Je potrebné zdôrazniť, že sa musíte zaregistrovať u spoločností Microsoft, Sony alebo Nintendo, aby ste mohli spúšťať hry na svojich platformách a ktoré by mohli zahŕňať poplatky nad rámec toho, čo platíte za používanie Unreal, alebo ktorýkoľvek z nástrojov v našej ponuke na tento účel..

Záverečné myšlienky

Existuje niekoľko skvelých možností a všetky tieto možnosti sa používajú veľmi zábavne a umožnia vám rýchlo dosiahnuť výsledky. Väčšina z nich je schopná produkovať hitové hry a pár z nich sú kompletné profesionálne nástroje používané na pravidelné vytváranie titulov triple-A..

Ak kódovanie nie je niečo, o čo sa zaujímate, alebo ak ste ho vyskúšali a nezačali s ním, potom je Twine skvelou voľbou pre tvorbu vizuálneho románu. Gamefroot, Game Maker a Construct sú skvelými nástrojmi, ak chcete niečo väčšinou drag-and-drop s možnosťou dabble v kóde, keď to budete chcieť. RPG Maker je jeho vlastná vec, ak chcete vytvoriť tento štýl hry, je to skoro všetko, čo by ste si želali.

Ak máte skúsenosti s kódovaním a chcete sa do toho ponoriť, Unity a Unreal sú skvelé možnosti. Jedná sa o najúčinnejšie nástroje, ale ak chcete rýchlo a ľahko niečo uviesť a fungovať, ďalšie možnosti sú oveľa priaznivejšie pre nováčikov..

Pozreli sme sa na niekoľko ďalších nástrojov, ale nemohli sme ich vytlačiť do nášho zoznamu obľúbených položiek. Scratch bol veľmi dobrý, ale zdal sa skôr ako učebný nástroj, s ktorým by sme chceli stráviť niečo, s čím by sme chceli dlho vytvárať. S tým nie je nič zlé, ale náš zoznam to neurobil. Flixel vyzeral zaujímavo, ale vyzeral trochu neaktuálne. Stencyl sa tiež zdala dosť pekná, ale nepáčilo sa nám ju používať tak, ako tu niektorí ostatní.

Ak ste niečo vyskúšali a zistili ste, že sa vám páči alebo nie, dajte nám o tom vedieť v komentároch. Tešíme sa aj na vaše výtvory. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me