Najlepšie Lacné Poskytovatelia hostingu: Získať to najlepšie za menej

Očakáva sa, že odvetvie webhostingu do roku 2022 vzrastie na 154 miliárd dolárov, a to nie je bez dôvodu. Každý deň prichádzajú milióny webových stránok podľa plánov, ktoré si väčšina ľudí nemôže dovoliť.


Vezmite napríklad Pagely (o čom sa dočítate viac v našej recenzii Pagely), ktorá účtuje poplatky za viac ako 1 000 dolárov mesačne pri takmer všetkých programoch. Aj keď je veľmi dobrá, pre mnohých je cena jednoducho príliš vysoká.

Sme tu, aby sme pomohli demystifikovať často mätúci a drahý svet webhostingu a poskytli vám nástroje, ktoré potrebujete na prijatie informovaného rozhodnutia. Pri registrácii sa porozprávame o tom, ako ušetriť malé peniaze, a ponúkneme naše odporúčania pre lacný hosting.

Čo je to Web Hosting a prečo ho potrebujem?

Webhosting je systém zavedený na ukladanie údajov z vašich webových stránok. Webové stránky obsahujú údaje, ako sú obrázky a text, a hostitelia webových obchodov ich ukladajú a odosielajú, kedykoľvek sa niekto pokúša o prístup na vaše stránky.

Je to síce nudné, ale pochopenie toho, čo webový hostiteľ robí, vám ušetrí peniaze. Náš úplný najlepší sprievodca webhostingom sa ponorí do špecifík, ale pochopenie tejto jednoduchej definície by malo postačovať zatiaľ.

Webový hostiteľ predovšetkým prenajíma internetové vlastníctvo. Ste nájomcom na serveri a môžete platiť viac či menej podľa toho, koľko miesta potrebujete a ako ďaleko je táto oblasť od niekoho iného.

Spoločnosti ako Squarespace a Wix, kde sa hrnú mnohí noví používatelia, dostanú názov „webhosting“ z rovnice, ale stále je to to isté. Tieto spoločnosti vám predávajú dve hlavné veci: doménové meno a webhosting. Aj keď s tým prichádzajú niektoré ďalšie funkcie, väčšinou to získate.

Môžete to však urobiť sami a ušetriť tým dosť peňazí. Zakúpením názvu domény a výberom samostatného hostingu ušetríte nielen peniaze, ale nájdete aj plán, ktorý vám vyhovuje.

Okrem toho sa tým otvára možnosť používať CMS, ako je WordPress. Ak plánujete ísť touto cestou, nezabudnite sa pozrieť na náš najlepší webhosting pre WordPress a na našich troch sprievodcov, ktorí vás prevedú jeho používaním.. 

 • Príručka pre začiatočníkov k používaniu WordPress
 • Sprievodca prechodom na WordPress
 • Sprievodca pokročilým používaním WordPress

Nie všetky plány sa však vytvárajú rovnocenné, pokiaľ ide o technológiu aj peniaze, čo pekne vedie k našej ďalšej otázke.

Čo robí hosting lacným?

Navigácia medzi rôznymi typmi webhostingu môže byť mätúca, najmä pre prvovýrobcov. Nezdá sa, že by sa ceny zvyšovali a špecifikácie, ktoré nasledujú, nedávajú zmysel. Existuje metóda šialenstva a vedieť, ako plány fungujú, vám ušetria peniaze.

Najlacnejší spôsob, ako získať webovú stránku online, je zdieľaný hosting. Táto architektúra zaberá veľa rôznych používateľov a zostavuje ich na rovnakom serveri, čím sa prostriedky šíria medzi zaťaženia.

Hostiteľ webu tak môže maximalizovať svoje zdroje tým, že zníži náklady a prenesie ich na vás. Namiesto toho, aby ste si kúpili všetku silu servera a dúfali, že ho budete používať, všetko sa pohne tak, ako to používatelia potrebujú. Existujú však nevýhody.

Pri zdieľanom hostovaní spolu s niektorými problémami so zabezpečením významne ovplyvňujú rýchlosť a dostupnosť. Napríklad nebezpečný používateľ by mohol server zaplaviť prevádzkou, ošípať zdroje a prípadne ho uviesť do režimu offline spolu s vašimi webovými stránkami..

Zdieľané plány sú najvýhodnejšie, ale nie sú to jediné plány, vďaka ktorým je web hosting lacný. Cloud hosting neustále rastie a náklady VPS plány ponúkajú špecializované riešenie bez nákladov.

Napriek plánu je dôležité pochopiť, že najväčší náklad pre webhostingu sú zdroje. Čokoľvek, čo im umožní umiestniť viac používateľov pod rovnaký dáždnik energie, zníži náklady. Ak chcete lacný webhosting, je najlepšie vyhýbať sa akémukoľvek plánu, ktorý vám poskytuje veľké množstvo prostriedkov.

Nezamieňajte si lacné s bezplatným. Aj keď tam sú poskytovatelia, že sa bude dať vaše webové stránky pre zip, nevýhody ďaleko prevažujú akékoľvek úspory nákladov. Bezplatný webhosting vás dostane online a môže vám dokonca poskytnúť doménu, ale nie je to úplne zadarmo.

Ide o veľké a rušivé reklamy, ktoré preberajú vašu bezplatnú stránku a odvádzajú pozornosť od skutočného obsahu na nej. Webový hostiteľ od vás zarába peniaze, ale nedovolí vám robiť škrty.

V prípade webových stránok, ktoré chcú rozšíriť veľkú používateľskú základňu, je tento problém zrejmý, stále je to však problém aj pre osobné webové stránky. Napríklad, ak by ste chceli ponúknuť portfólio, mohol by to vyhovovať bezplatný webhosting, ale ktorýkoľvek profesionál by odvrátil okamih, keď sa kontextové okno objavilo na vzorke písania..

Existujú aj ďalšie problémy, ako napríklad nedostatočná kontrola, obmedzený výber názvu domény, žiadna technická podpora a ďalšie, najväčším je však to, že ste blízko dobrému plánu. Väčšina zdieľaných plánov je iba pár dolárov mesačne, čo je v zásade zadarmo a ponúka oveľa viac výhod.

Pretože hostiteľ môže zhromaždiť mnoho používateľov, ktorí platia nízky poplatok, získate prístup k úplnému personálu technickej podpory, možnostiam prispôsobenia, možnostiam speňaženia a ďalším. Budete mať k dispozícii celú sadu služieb webhostingu za cenu, ktorá môže byť zadarmo.

Najlepšie pre zdieľané: Bluehost

Pre zdieľaný hosting nemôžete poraziť Bluehosta. Jeho plány sú jedny z najkomplexnejších na trhu s konkurenčnou cenou a množstvom zahrnutých funkcií.

Začína to doménou. Na zakúpenie jedného registrátora, ako je napríklad GoDaddy, nemusíte ísť. Prvý rok je namiesto toho na Bluehost, takže sa môžete zamerať na spustenie svojho webu a nie na to, čo budete musieť kúpiť ďalej.

Žiadam vás však, aby ste sa vzdialili od „základného“ plánu. Cena nie je v cene príliš veľká z dôvodu obmedzeného počtu e-mailových adries, priestoru na webe a subdomén. „Hlavný“ plán, ktorý beží len o pár dolárov mesačne, ponúka oveľa viac.

Všetky obmedzenia sú zrušené, čo vám umožní podľa potreby pestovať a pridávať webové stránky do vášho plánu. Získate SpamExperts pre malware, ochranu súkromia domény, aby boli vaše osobné informácie chránené a program SiteBackup Pro v prípade vymazania vašich stránok..

Jedinou nevýhodou je, že budete musieť podpísať viacročnú zmluvu o každom zdieľanom pláne. Aj keď je táto téma medzi webovými hostiteľmi bežná, mnohé z nich ponúkajú mesačný plán s vyššou rýchlosťou.

Toto nie je prípad Bluehost, takže si budete musieť vybrať kdekoľvek od jedného do piatich rokov hostenia. Je ťažké sa sťažovať, najmä ak tri roky „prvotriedneho“ hostingu stoja iba okolo 200 dolárov.

Prečítajte si našu recenziu BlueHost, aby ste sa dozvedeli viac o hostiteľovi, alebo to vyskúšajte sami so 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí. 

Najlepšie na začiatok: iPage

Web hosting nie je lacnejší ako iPage, kde sa plány spúšťajú iba pár dolárov mesačne. Nenechajte sa tým oklamať; je toho veľa, čo za to dostanete. Aplikácia iPage ponúka bezplatné bezpečnostné, marketingové a stavebné nástroje, ktoré vás privedú online a zaistia, že sa vám tam bude dariť.

Pri každom pláne získate prístup k bezplatnému tvorcovi webových stránok typu drag and drop. Tento nástroj je obrovský pre malé podniky, ktoré sa nechcú potýkať s WordPress alebo HTML, ale namiesto toho potrebujú statický web, ktorý vyzerá skvelo.

Je to veľa ako SquareSpace alebo Wix, ale oveľa lacnejšie s oveľa lepšími vlastnosťami. Získate viac ako 200 dolárov na reklamné kredity, bezplatnú doménu a prístup k bezpečnostným nástrojom SiteLock na potlačenie škodlivého softvéru.

Rovnako ako v prípade služby Bluehost si môžete vybrať iba viacročné plány od jedného do troch rokov. Cena však neskakáva tak výrazne. Rozdiel medzi dvoma a tromi rokmi predstavuje iba ďalší dolár.

Chýbajú vám niektoré doplnky, ako je napríklad certifikát SSL a automatické zálohovanie, tieto však môžete zakúpiť pri pokladni za malý bonus. Je to solídny vstupný bod do webhostingu s najlacnejšími cenami, aké sme videli. Môžete si prečítať našu recenziu v službe iPage, aby ste sa dozvedeli viac alebo si ju sami vyskúšali s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí.

Najlepšie pre WordPress: SiteGround

Zistili sme, že SiteGround je najlepšou voľbou pre používateľov WordPress. Ponúka spravované riešenia za zlomok ceny svojich konkurentov s množstvom funkcií na zavedenie.

Pre WordPress existujú tri rôzne plány, z ktorých každý sa cíti vyvážený cenou. SiteGround rozloží plány takým spôsobom, ktorý predstavuje jasnú cestu rastu pre weby WordPress a pridáva ďalšie zdroje pri zvyšovaní návštevnosti..

SiteGround poskytuje funkcie týchto plánov, ktoré ostatní hostitelia rezervujú pre vyššie úrovne. Získate servery s povolením HTTP / 2, úložisko SSD a ďalšie. To znamená, že vaše stránky sú v súlade s najnovšími protokolmi a sú uložené v najrýchlejšom úložisku.

Sadzby začínajú na pár babiek mesačne zdrojmi vhodnými pre až 10 000 návštevníkov. Toto nie je ťažké číslo, len odporúčanie, kedy môže nastať čas skočiť na inú úroveň. Model odrazového mostíka funguje tu vynikajúco a poskytuje jasnú cestu rastu tým, ktorí začínajú s programom WordPress.

Prečítajte si našu recenziu na webe a zistite, prečo si myslíme, že tento hostiteľ je taký veľký, alebo skočte na sedadlo vodiča s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí..

Najlepšie pre životné prostredie: GreenGeeks

GreenGeeks je ekologický webový hostiteľ, ktorý má mimoriadne lacné ceny. Aj keď životné prostredie nemá nič spoločné s úsporou peňazí, GreenGeeks je tak dobrý, že sme ich museli zahrnúť ako dodatok.

Čo je na GreenGeeks najpôsobivejšie, je to, že dokáže hostovať stránky lacno as dostatočným výkonom, pričom stále poskytuje životné prostredie. Je to zvláštne myslieť, ale webhostingový priemysel do roku 2020 prekoná letecké spoločnosti v znečistení životného prostredia.

GreenGeeks proti tomu bojuje tým, že kupuje trikrát väčšie množstvo kreditov za veternú energiu, ako spotrebuje. Napriek tomu servery nie sú dostatočne poddimenzované. GreenGeeks ponúka celý rad funkcií webhostingu iba za pár dolárov mesačne.

V porovnaní s inými možnosťami uvedenými v tomto zozname existuje len veľmi málo nevýhod, čo má obrovský negatívny dopad na zníženie uhlíkovej stopy. Prečítajte si našu recenziu spoločnosti GreenGeeks, aby ste sa dozvedeli viac, alebo si ju vyskúšajte s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí.

Najlepšie všetko: HostGator

Ak máte pochybnosti, choďte s HostGator. Je to jednoducho najrozmanitejší webový hostiteľ v okolí, ktorý uspokojí používateľov veľkých aj malých. Zatiaľ čo mnoho hostiteľov sa zameriava na jedného alebo druhého, HostGator pokrýva všetky jeho základne.

Pri pohľade na lacnú stránku služieb máte niekoľko rôznych možností. K dispozícii je zdieľaný, cloudový a WordPress hosting. Zdieľaný hosting je porovnateľný s akoukoľvek inou možnosťou v tomto zozname, pokiaľ ide o cenu a špecifikácie, a hosting WordPress je na rovnakej úrovni ako server SiteGround. Najpôsobivejšie je cloudový hosting.

Tým sa vaša stránka rozšíri na veľa rôznych serverov v cloude, aby sa zvýšila spoľahlivosť. HostGator sa postavil na čelo tejto formy webhostingu a je jedným z najlacnejších spôsobov, ako sa k nemu dostať.

Má zoznam funkcií pre pranie vo všetkých plánoch, takže si prečítajte recenziu hostiteľa, aby ste zistili, prečo si myslíme, že je najlepší. Službu môžete vyskúšať aj sami so 45-dňovou zárukou vrátenia peňazí.

Čestné uznanie: Hostinger

Nový prírastok do našej zostavy, Hostinger je jednou z najlepších možností pre lacný webhosting. Plány sú lacné špiny, prichádzajú len za pár dolárov mesačne. Získate aj veľa funkcií vrátane prémiového balíka zabezpečenia a denných záloh.

Bezpečnosť je obzvlášť pôsobivá. Hostinger obsahuje ochranu BitNinja na každom serveri. Tento softvér tretích strán chráni pred škodlivým softvérom, útokmi DDoS a útokmi hrubou silou. Využíva tiež strojové učenie, čo znamená, že ak má jeden server útok, ostatné budú informované o škodlivej IP.

Mimo toho je však veľa rád. Hostinger je jedným z najviac príjemných webových hostiteľov, s ktorým sme sa kedy stretli. Čisto navrhnutý ovládací panel vám stále dokáže dať dosť energie, bez prílišných nezmyslov.

Zahrnutý tvorca webových stránok je rovnako jednoduchý. Kým v každom z týchto programov existuje krivka učenia, Hostinger dokáže tento proces zmierniť. Staviteľ sa môže stať neohrabaným, keď sa návrhy viac zapájajú, ale je to len preto, že dokážu.

Hostinger je nepochybne jedným z najlepších spôsobov, ako získať web hosting za lacné. Získate vynikajúci balík zabezpečenia, denné zálohy, bezplatný nástroj na tvorbu webových stránok a dosť rýchlu reakčnú dobu. Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite si našu recenziu hostingera alebo skúste sami s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí.

záver

Webhosting môže byť nákladný, ale existuje veľa lacných možností, ktoré ponúkajú vynikajúce služby za príliš nízke náklady. Je tu možnosť bezplatného hostenia, je však ťažké odôvodniť, kedy sú títo poskytovatelia lacní a ponúkajú toľko hodnoty.

Napísali sme článok o tom, ako zvoliť webhostingu v prípade, že potrebujete pri vyhodnocovaní vášho výberu trochu viac informácií. Ak si teda budete potrebovať ešte niečo premyslieť, overte si to. S ktorým poskytovateľom idete? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map