Najlepšie HubiC Alternatívy 2020: Ponúkli sme Unfond Adieu

Au revoir, hubiC. V prípade, že ste to ešte nepočuli, francúzsky poskytovateľ cloudových úložísk sa rozhodol vypnúť obchod. Celkom dobre.


Materská spoločnosť OVH nedávno oznámila, že spoločnosť hubiC už nebude prijímať nových používateľov. Existujúci používatelia, hoci ich môže byť len málo, zatiaľ nebudú vyhodení. Avšak bez prichádzajúcich aktualizácií a už takmer neexistujúcej podpory zákazníkov je čas na nájdenie životaschopnej alternatívy hubiC teraz.

Aj keď sa spoločnosť HubiC nikdy nepribližuje konkurencii s najlepšími riešeniami cloudových úložísk, ponuka bezplatného cloudového úložiska s kapacitou 25 GB a inak silná reputácia spoločnosti OVH určite upútali určitú pozornosť. Podľa vlastného pripustenia spoločnosti OVH však spoločnosť z dôvodu iných záujmov nemala čas stále zlepšovať to, čo bolo pred siedmimi rokmi skromne sľubným produktom..

Príde, poskytneme vám prehľad niekoľkých možností úložiska v cloude, ktoré nahradia váš účet hubiC. Vzhľadom na to, že veľa používateľov hubiC bolo pravdepodobne priťahovaných na miesto servisu ako alternatíva Dropboxu, zameriame sa najmä na niektoré špecializované možnosti, o ktorých si myslíme, že sa vám budú páčiť, na čele s pCloud.

Po prvé, keďže nie je nič zábavnejšie ako poraziť mŕtveho koňa, povedzme si ešte niečo o tom, prečo hubiC bit ten veľký.

Najlepšie HubiC Alternatívy 2020

Čo viedlo k vypnutiu hubiC

Prečítajte si našu recenziu HubiC a rýchlo zistíte, že sme s ňou mali problémy ako riešenie cloudového úložiska. Aj keď je OVH globálnou silou v cloudovom priemysle, spoločnosť jednoznačne nevynaložila veľa úsilia na to, aby sa hubiC skutočne vyplatilo..

Možno najlepším ukazovateľom nezáujmu OVH bola skutočnosť, že pre používateľov hubiC neexistoval žiadny kanál priamej podpory: žiadna telefonická podpora, živý chat ani e-mailová adresa. Jediným spôsobom, ako získať pomoc, bolo užívateľské fórum, ktoré sa nikdy nepoužilo.

A opäť, 25 GB bezplatného ukladacieho priestoru je ponuka, ktorú inde nenájdete, inde, keď spoločnosť MEGA teraz ponúkla ponuku 50 GB. Ešte pôsobivejší bol plán ukladania 10 TB TB spoločnosti hubiC na niečo vyše 50 dolárov ročne. To je desaťnásobok množstva úložiska, ktoré získate pomocou Dropboxu (prečítajte si našu recenziu Dropboxu) za menej ako polovicu nákladov.

Ukazuje sa však, že existuje dôvod, prečo hubiC hádzal na používateľov toľko cloudového úložiska. V skutočnosti je viacero dôvodov: pomalá synchronizácia súborov, mobilné aplikácie pre mobilné zariadenia a zlé funkcie na zdieľanie súborov.

Pridanie k problémom, hubiC jednoducho nebolo také bezpečné. Táto služba nielenže neponúkala šifrovanie nulových vedomostí – čo je samo o sebe bežný nedostatok – hubiC dokonca nešifroval údaje v pokoji v cloude.

Pre svet, v ktorom je počítačová kriminalita na vzostupe, je to na dnešnom trhu s cloudovými úložiskami pomerne nezabudnuteľný hriech (hoci sa spoločnosť OneDrive Personal aj Amazon Drive zaväzujú).

Medzi ďalšie chýbajúce funkcie patrila dvojfaktorová autentifikácia, ukážky súborov, verzovanie, uchovávanie odstránených súborov a podpora webDAV: všetky funkcie, ktoré by ste v modernom riešení úložiska cloud mohli nájsť..

Konečný výsledok – to znamená koniec HubiC – bol výsledok, ktorý, úprimne povedané, sme tu na Cloudwards.net očakávali už niekoľko rokov. Je pravda, že sme si tiež mysleli, že poskytovateľ zálohovania online, ktorý Degoo (prečítajte si našu recenziu Degoo), by sa mal najprv zložiť, ale stále to považujeme za „povedané“.

Najlepšie alternatívy hubiC

Nemá zmysel plakať po rozliatom mlieku. Aj keď nie je takmer toľko dobrých riešení cloudového úložiska, aké by sme si želali, stále je viac ako dosť na nájdenie vhodnej alternatívy hubiC.

Vzhľadom na to, že veľa používateľov hubiC pravdepodobne prilepilo na službu bezplatného úložiska, možno budete chcieť dať náš článok o bezplatnom ukladaní v cloude prečítať ďalej. V skutočnosti je hubiC v tomto článku spomenutý, hoci ide o „nečestnú“ zmienku, väčšinou z dôvodu nedostatku šifrovania súborov a skutočnosti, že spoločnosť nikdy neodpovedala na naše e-maily..

Okrem toho, ak sa jedná o dohodu, ktorú práve hľadáte, naše najlepšie ponuky v článku o úložisku typu cloud sú ďalším článkom, ktorý stojí za vyskúšanie. Nájdete tu veľa rovnakých možností, ktoré sú uvedené nižšie. Začínajúc tým najlepším výberom ako náhrada hubiC, pCloud.

1. pCloud

Pretože spoločnosť hubiC zaujala k ochrane súborov taký neopatrný prístup, rozhodli sme sa začať náš zoznam so službou, ktorá väčšinou zaisťuje správne práva. Všetky súbory uložené s pCloud sú šifrované tak pri preprave, ako aj v pokoji, pomocou šifrovacieho protokolu AES-256, ktorý sa všeobecne považuje za najbezpečnejší pri používaní, prinajmenšom komerčne.

Ešte lepšie je, že s pCloud môžete ako doplnok zakúpiť šifrovanie s nulovými znalosťami. Doplnok s názvom Crypto stojí navyše (pozri našu pCloud kontrolu a zistite, koľko stojí), ale stojí to za to. Šifrovanie s nulovými znalosťami znamená, že vaše súbory sú zabezpečené od času, keď opustia váš počítač, až do ich opätovného stiahnutia a nikto okrem ich ich môžete dešifrovať..

pCloud vám nedáva takmer toľko bezplatného cloudového úložiska ako hubiC, ale 10 GB, ktoré vám poskytuje, je celkom dobré, bez ohľadu na to. pCloud má tiež slušný program sprostredkovania, ktorý vám pri registrácii poskytne ďalší gigabajt, ale ak sa nechcete pustiť do práce, cenové plány sú tiež cenovo dostupné.

Môžete sa zaregistrovať na 500 GB cloudového úložiska iba za 5 dolárov mesačne alebo získať celú 2 TB za 8 dolárov. pCloud teraz ponúka bezplatné celoživotné plány pre tých, ktorí sú skutočne závislí od služby.

Aj keď to nie je také veľkorysé riešenie ako hubiC, pokiaľ ide o peniaze na skladovanie, pCloud poskytuje väčšinu funkcií, ktoré hubiC chýba, čo vedie k jeho zániku. To zahŕňa verzovanie súborov a ukážky súborov. Môžete dokonca streamovať hudbu a filmy pomocou programu pCloud, čo z neho robí naše obľúbené cloudové úložisko pre fotografie a videá.

Našou jedinou opatrnosťou v prípade pCloud je, že služba neponúka dvojfaktorové overenie. Ak sa jedná o problém, možno budete chcieť zvážiť náš výber na treťom mieste, Sync.com, službu, ktorú považujeme za najlepšiu službu cloudového ukladania s nulovými znalosťami celkovo..

2. MEGA

Pre tých, ktorí predovšetkým ocenia bezplatné úložisko, sa MEGA môže zmestiť. Aj keď služba už neponúka 50 GB bezplatného úložného priestoru, ako tomu bolo doteraz, 15 GB, ktoré poskytuje, je lepšie ako väčšina, najmä teraz, keď už nie je v prevádzke hubiC.

Sprostredkovaním a vykonaním určitých akcií, napríklad stiahnutím aplikácie MEGA Android, môžete zarobiť ešte viac, hoci po roku zmizne akékoľvek bonusové úložisko..

Celkovo je MEGA služba, ktorú sme sem a tam chodili na Cloudwards.net. Na jednej strane sa zdá, že niektoré z jeho funkcií sú implementované trochu neohrabane, ako je napríklad mechanizmus zdieľania súborov. MEGA však poskytuje aj silné zabezpečenie a celkovo pekné funkcie správy súborov.

Nedávno sme aktualizovali svoje hodnotenie MEGA, aby sme sa prikláňali k priaznivým, väčšinou preto, že sme sa nakoniec rozhodli, že je potrebné dať MEGA svoje bývalé väzby kontroverznému Kim Dotcomovi a nestabilite, ktorú reprezentoval..

Jednou z najlepších vecí o MEGA, okrem veľkorysého bezplatného úložiska, je to, že na rozdiel od pCloud nemusíte platiť za šifrovanie s nulovými údajmi navyše: jedná sa o štandardnú funkciu služby. Myslíme si však tiež, že pCloud poskytuje lepšiu hodnotu, prinajmenšom na spodnej hranici.

1 TB úložného priestoru s MEGA stojí viac ako 2 TB ukladacieho priestoru pCloud o 3 doláre. Pre tých, ktorí potrebujú viac miesta, MEGA ponúka aj 4TB a 8TB plány, ktoré sú lacnejšie ako v súčasnosti, keď slnko HubiC zapadá.

Podobne ako pCloud, MEGA sklamá tým, že neponúka dvojfaktorové overenie, ale je stále bezpečnejšie ako hubiC, takže je tu. Medzi ďalšie výhody služby oproti hubiC patrí ukážka súborov, streamovanie hudby a videa a verzovanie súborov.

3. Sync.com

Sync.com je v mnohých ohľadoch najlepším odporúčaním pre tento zoznam alternatív hubiC. Podobne ako pCloud, aj 2 TB úložného priestoru stojí iba 8 dolárov mesačne. Na rozdiel od pCloud je šifrovanie nulových znalostí bezplatné, ako je uvedené v našej recenzii Sync.com.

Celkovo sme v skutočnosti veľmi presvedčení, že sme si uvedomili, že Sync.com je najbezpečnejšou službou cloudového úložiska, ktorá je dnes k dispozícii, prinajmenšom pre domáce použitie. Okrem nepriestrelného šifrovania spoločnosť Sync.com pristupuje k zdieľaniu súborov, ktoré sa nám naozaj páči, opatrne.

Tento prístup zahŕňa možnosti, ako je ochrana heslom a dátumy vypršania platnosti odkazov, ktoré sú medzi poskytovateľmi cloudu dosť zriedkavé. Okrem toho môžete tiež nastaviť limity sťahovania odkazov a poskytnúť odkazy na odovzdávanie, ktoré ostatní môžu použiť na pridávanie súborov do vášho účtu úložiska. Takéto funkcie sú dôvodom, prečo považujeme server Sync.com za najlepší cloudový úložný priestor na zdieľanie súborov.

Nevýhodou je, že na serveri Sync.com získate iba 5 GB voľného miesta, hoci spoločnosť vám umožňuje robiť neobmedzené odporúčania za každú ďalšiu 1 GB. Pretože služba Sync.com je tak zablokovaná, ukážky súborov a streamovanie médií nie je možné z webového používateľského rozhrania.

4. IDrive

Zaradíme IDrive do tohto zoznamu, aj keď je to viac online zálohy ako cloudové úložisko. Dôvodom je skutočnosť, že centrum hubiC malo aj možnosti zálohovania online, aj keď na tento účel to bolo celkovo strašné. (Ak už nemáte jasno v téme, máme článok s podrobnosťami o rozdieloch medzi online zálohovaním a úložiskom v cloude).

IDrive poskytuje 2 TB online zálohovania a ďalšie 2 TB cloudového úložiska približne 5 dolárov mesačne. To je veľa na papieri.

IDrive prichádza aj s mnohými funkciami, ktoré zabezpečujú dobré online zálohovanie a ukladanie v cloude, čo z neho robí možno najlepšiu službu „crossover“. Pre online zálohovanie, ktoré zahŕňa plánovanie zálohovania, kopírovanie súborov na úrovni blokov, zálohovanie externých jednotiek a ďalšie funkcie, ktorým chýba hubiC.

Pre cloudové úložisko obsahuje funkcie synchronizácie súborov a zdieľania súborov. IDrive je tiež bezpečnejší ako hubiC a poskytuje možnosť súkromného šifrovania end-to-end, ako aj dvojfaktorovej autentifikácie. V našej recenzii IDrive pokrývame všetky tieto funkcie. Ak je vašou hlavnou potrebou zálohovanie online, možno by bolo lepšie prečítať si najskôr nášho najlepšieho sprievodcu online zálohovaním.

Môžete vyskúšať IDrive pomocou 5 GB bezplatného účtu, ktorý bude stačiť na ukladanie v cloude, pravdepodobne však nepomôže s potrebou zálohovania.

5. Disk Google (čoskoro bude Google One)

Disk Google porušuje tému bezpečnosti, na ktorú sme sa pri prvých štyroch výberoch zamerali. Napríklad, Disk Google neponúka natívne súkromné ​​šifrovanie. Ako si môžete prečítať aj v našej recenzii na Disku Google, existuje veľmi dobrá šanca, že marketingové oddelenie spoločnosti Google naskenuje vaše súbory, aby pomohlo vytvoriť profil, aby vás lepšie zacielil relevantnými reklamami..

Okrem toho je spoločnosť Google v posledných desiatich rokoch zhruba prepojená s NSA.

Spoločnosť Google však na rozdiel od hubiC aspoň šifruje údaje v pokoji. Táto služba je navyše kompatibilná s šifrovacím softvérom tretích strán s nulovými znalosťami, najmä s Boxcryptorom, ktorý pokrývame v samostatnej kontrole Boxcryptora..

To znamená, že ho môžete zaistiť, ak vám nebude vadiť trochu práce. Ak tak urobíte, pravdepodobne stojí za to s Diskom Google viac ako väčšina ostatných bežných cloudových úložných možností vďaka vynikajúcej integrácii spolupráce, ako sú napríklad Dokumenty Google..

Google vám tiež dá 15 GB úložného priestoru na Disku Google iba na vytvorenie účtu Google, čo musíte urobiť, ak ste používateľom systému Android. Pre tých, ktorí potrebujú viac ukladacieho priestoru, má spoločnosť Google k dispozícii celý rad cenových plánov vrátane plánu na 2 100 GB.

Zatiaľ čo 1 TB úložného priestoru v súčasnosti stojí 10 USD mesačne, v priebehu roka 2018 sa služba Disk Google rebrandinguje na Google One. Počas tohto obdobia sa táto ponuka zdvojnásobí na 2 TB. Z tohto dôvodu je to jedna z lepších ponúk tam, a preto by nás neprekvapilo, keby sme na ceste centra HubiC sledovali ďalšie služby cloudového úložiska (uvidíme sa neskôr, Dropbox?).

Čestné uznania

Existujú aj iné možnosti ukladania v cloude, ktoré nahradia hubiC, samozrejme. Pre tých, ktorí mali radi skutočnosť, že centrum HubiC bolo založené v EÚ priateľskej k súkromiu, ktorá teraz chráni občanov prostredníctvom novo razeného GDPR, je Tresorit skvelou, aj keď drahou voľbou. Zodpovedá Sync.com mnohými inými spôsobmi, ako je hodnota, o čom sa dočítate v našej recenzii Tresorit.

Ďalšou možnosťou je ísť skutočne alternatívou tak, že vyberiete službu úložiska typu „Vyber si vlastné úložisko“. SME poskytuje softvér na synchronizáciu a zdieľanie súborov, ale umožňuje vám vybrať si cloud, s ktorým ho budete spárovať.

Ako je uvedené v našej recenzii Storage Made Easy, možnosti zahŕňajú služby cloudovej infraštruktúry, ako sú Amazon S3 a Rackspace Cloud Files. Podporuje sa aj rozpočet Wasabi, ktorý je šetrný k rozpočtu. Cloud IaaS, ktorý riešime v našej úplnej recenzii Wasabi.

Záverečné myšlienky

Výber novej služby cloudového úložiska, ktorá nahradí hubiC, je zábavnou súčasťou. Aj keď tam nenájdete veľa možností s 25 GB voľného úložného priestoru a nenájdete žiadnu ponuku, ktorá ponúka 10 TB úložného priestoru za cenu brožovaného románu, nájdete veľa služieb, ktoré sú omnoho lepšie ako hubiC a dokonca sú ochotné tiež odpovedať na svoje e-maily.

Ťažšou časťou môže byť získanie vašich údajov z hubiC do nového úložiska podľa vášho výberu, najmä ak máte v úmysle zaregistrovať sa na výmenu viac ako jedného. Pokiaľ ide o túto časť, odporúčame vyskúšať program MultCloud.

MultCloud je služba prenosu z cloudu na cloud, ktorú sme nedávno podrobne preskúmali (prečítajte si našu recenziu MultCloud), ktorá spolupracuje s hubiC a niekoľkými ďalšími možnosťami ukladania v cloude, vrátane našej najlepšej voľby nahradiť hubiC, pCloud (ale nie Sync.com, bohužiaľ, bohužiaľ ).

S týmto ponúkneme rozbočovač na mierne ambivalentné rozlúčenie. Našťastie by sme boli na konci éry, ale dobre … Možno budeme smútiť nad tým, čo by v tomto prípade mohlo byť..

Neváhajte a zanechajte svoje vlastné návrhy alternatív hubiC nižšie. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me