Najlepšie externý pevný disk pre PS4 v roku 2020

PS4 spôsobil dosť rozruch, keď bol prepustený, a to vďaka jeho horúcemu, vymeniteľnému úložnému dizajnu. Spoločnosť Sony navrhla konzolu tak, aby bol pevný disk prístupný z vyhradeného slotu, ďaleko od iných komponentov. Ak ju chcete zmeniť, stačí si kúpiť 2,5-palcový pevný disk, vybrať starý a zapojiť nový.. 


Pri výmene disku však existuje niekoľko problémov. Najskôr prídete o všetky svoje miestne súbory vrátane uloženia, pokiaľ nie sú zálohované na cloudové úložisko. Po druhé, budete musieť stiahnuť a ručne nainštalovať systémový softvér PS4, aby ste mohli skutočne používať konzolu. To nehovorí o tom, že si musíte najprv rozobrať PS4.

Vďaka použitiu na externom pevnom disku môžete našťastie rozšíriť úložný priestor vášho PS4 bez rozobratia systému alebo straty súborov. V tomto sprievodcovi najlepším externým pevným diskom pre PS4 sme vytiahli našich päť najlepších výberov z nášho najlepšieho sprievodcu externým pevným diskom, aby ste vedeli, ktoré z nich chcete použiť s konzolou.. 

Skôr ako sa dostaneme do zoznamu, poďme sa najprv porozprávať o tom, ako sme si vybrali, a tiež o tom, čo musíte urobiť, aby ste na konzole nastavili externý pevný disk..

Najlepšie externý pevný disk pre PS4 2020

Výber najlepšieho externého pevného disku pre PS4

Rovnako ako náš najlepší externý pevný disk pre sprievodcu Xbox One, aj tento obsahuje informácie o kapacite. Účelom použitia externého pevného disku v konzole je inštalácia ďalších hier a aplikácií, takže aspekty, ako napríklad rýchlosť a formát, nie sú také dôležité. To znamená, že nespracovaná kapacita pre PS4 nie je taká dôležitá ako pre Xbox One. 

Aj keď PS4 Pro poskytuje lepší výkon ako štandardné PS4 a Xbox One, nie je to ani tak veľká časť hry ako Xbox One X. Z tohto dôvodu PS4 Pro nezasahuje do veľkých rozmerov hry, ktoré sa pripisujú Xbox One X vylepšené hry. S ohľadom na to sme sa pri výbere zamerali viac na rýchlosť. 

Ukázalo sa však, že ide skôr o problém, ako sa zdá. Modely PS4 a PS4 Pro majú porty USB 3.0, čo znamená, že žiadna jednotka USB 3.1, ako napríklad SanDisk Extreme Portable, nedosiahne svoj plný potenciál (prečítajte si našu recenziu na SanDisk Extreme Portable). Ako sme videli v našom prehľade ADATA SD600, použitie SSD cez USB 3.0 vedie k menej než žiaducim výsledkom. 

Máme jednu výnimku z pravidla „iba jednotky USB 3.0“, čo je v skutočnosti naša najlepšia voľba. Je to preto, že na rozdiel od konzoly Xbox One nie sú hry PS4 príliš veľké, čo kladie dôraz na čas načítania. 

Aj keď sa vám nedarí dosiahnuť plný výkon SSD založeného na USB 3.1, stále budete mať výrazný úžitok z výkonu oproti tradičnej rotačnej jednotke. 

Iné faktory, ako napríklad tvarový faktor, neboli také dôležité. Ako sme uviedli v našom sprievodcovi Xbox One, je pravdepodobné, že vaša jednotka bude mať s konzolou trvalý domov, takže riešenia založené na stolných počítačoch, ako napríklad Western Digital My Book, sú spoľahlivým výberom. Napriek tomu máme niekoľko prenosných možností pre tých, ktorí si chcú vziať svoje hry na cestách. 

Pri výbere boli aj určité technické dôvody. Podľa špecifikácií spoločnosti Sony podporujú modely PS4 a PS4 Pro iba externé pevné disky, ktoré používajú USB 3.0 alebo novší a majú kapacitu medzi 250 GB a 8 TB.

Ako používať externý pevný disk s PS4

Modely PS4 a PS4 Pro môžu mať ľahko nainštalovaný interný pevný disk. Toto je však oveľa zložitejšie ako použitie externého a vystavuje sa tak riziku zničenia vašej konzoly. Predtým, ako budete môcť so svojím PS4 použiť externý pevný disk, musíte ho naformátovať, čo je možné urobiť na samotnej konzole.. 

PS4-hard-drive-setup

Ako si môžete prečítať v našom návode na formátovanie sprievodcu externým pevným diskom, rôzne platformy vyžadujú rôzne súborové systémy, čo operačný systém používa na usporiadanie údajov. Nie je prekvapením, že PS4 má svoj vlastný systém súborov, takže budete musieť naformátovať externú jednotku. Pamätajte však, že formátovaním jednotky sa vymažú všetky údaje, ktoré sú na nej aktuálne. 

Akonáhle dostanete disk, uchopte ho a priložený kábel USB 3.0, zamierte k svojmu PS4 a postupujte podľa týchto krokov:

 • Pripojte disk k otvorenému portu USB na prednej alebo zadnej strane konzoly 
 • Ignorujte chybové hlásenie o nesprávnom formátovaní jednotky 
 • Prejdite do ponuky „Nastavenia“ a prejdite nadol na „Zariadenia“
 • Vyberte „úložné zariadenie USB“
 • Nájdite svoj externý pevný disk a vyberte možnosť „formátovať ako rozšírené úložisko“ 

Potom môžete na disk nainštalovať hry. Je dôležité si uvedomiť, že jednotka PS4 vás nenabáda naformátovať jednotku ako Xbox One, takže bez ohľadu na to sa zobrazí chybová správa. Po naformátovaní disku bude toto miesto predvolené pre ukladanie hier. Môžete to však zmeniť nasledujúcim spôsobom:

 • Prejdite do ponuky „Nastavenia“ a vyberte „Ukladací priestor“
 • Vyberte umiestnenie na stiahnutie a na ovládači stlačte tlačidlo „možnosti“
 • Vyberte „umiestnenie inštalácie aplikácie“ a vyberte interné úložisko alebo externý pevný disk

Nakoniec môžete v rovnakom menu úložiska presúvať hry a aplikácie. Všetko, čo musíte urobiť, je:

 • Vyberte jednotku, na ktorej sa hra nachádza 
 • Nájdite hru, ktorú chcete presunúť, a potom stlačte tlačidlo „Možnosti“ 
 • Vyberte možnosť „presunúť do rozšíreného úložiska“

Najlepšie externý pevný disk pre PS4: Samsung T5

Samsung T5 je pre PS4 nadbytočný, pretože jeho najvyššia rýchlosť sa najlepšie dodáva cez USB 3.1. Ak však hľadáte to najlepšie z najlepších, T5 vám to môže dodať. Okrem toho, že sme boli jedným z najmenších externých pevných diskov, ktoré sme skontrolovali, je tiež jedným z najrýchlejších. To znamená, že je to najdrahšia cesta na našom zozname. 

samsung-t5-1

Je to drahé, prinajmenšom v porovnaní s otáčaním pevných diskov. V porovnaní s ostatnými externými SSD však cena nie je príliš zlá. Napríklad v porovnaní s mobilným SSD G-Drive ušetríte za model 2TB približne 30 dolárov (prečítajte si našu recenziu mobilného SSD s G-Technology G-Drive). 

To znamená, že za svoje peniaze nedostávate veľa kapacity. T5 je na špičke na 2TB, čo nie je veľa, v porovnaní s externými HDD. Keď sa však bude uvažovať proti iným SSD, je to skvelé; 2TB by malo byť dosť miesta na uloženie vašich hier, najmä vzhľadom na počet malých nezávislých titulov v obchode PlayStation Store. 

Okrem toho obchodujete s rýchlosťou. Počas nášho testovania skóroval T5 severne od 520 MB / s za postupné čítania a zápisy. Náhodný výkon bol tiež vynikajúci, s časovaním T5 pri 160,1 MB / s pre náhodné čítanie a 195,7 MB / s pre náhodné zápisy. 

V praxi to znamená, že hry sa budú sťahovať tak rýchlo, ako to umožní váš internet, a na načítanie obrazoviek budete mať málo času na čakanie.. 

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči Samsung T5

Ak sa snažíte udržať vaše zábavné centrum čisté, Samsung T5 je perfektný externý pevný disk. S hmotnosťou iba 51 gramov as menšou veľkosťou, ako je vizitka, môže T5 pohodlne sedieť za vašou konzolou mimo dohľadu. Keďže ide o jednotku SSD, nevyžaduje žiadnu ventiláciu a nevydáva hluk. 

Samsung T5 je síce vhodný pre váš model PS4, ale aj ako externý pevný disk je všeobecne vynikajúcou voľbou. Spoločnosť Samsung obsahuje v zariadení hardvérové ​​šifrovanie AES-256, ktoré vám umožňuje uzamknúť všetky údaje za heslom. V našom popise šifrovania sa môžete dozvedieť viac o tom, aké ťažké je prasknúť AES-256. 

Od výkonu po vlastnosti a kvalitu stavby je model T5 vynikajúci. Aj keď niektorí používatelia môžu od svojich nadpriemerných cien odvrátiť pozornosť, výkon je jedným z Samsung T5. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii Samsung T5.

Western Digital My Book

Ak máte menší záujem o rýchlosť a viac sa zaujímate o kapacitu, externý pevný disk Western Digital My Book je pre vás. Funguje rovnako dobre ako Samsung T5 – nie je ani blízko – ale strata rýchlosti je nahradená kapacitou. My Book ponúka takmer neobmedzené úložisko hier za veľmi málo peňazí.

western-digital-my-book-1

Pre porovnanie je 1TB T5 o 20 dolárov drahšie ako 8TB My Book. Je samozrejmé, že T5 je SSD, zatiaľ čo My Book je tradičná disková mechanika, ale ak sa len zaujímate o úložný priestor, My Book dokáže doručiť lepšie ako dokáže T5. 

Western Digital začína dosah na 3TB a dosahuje až 10TB. Existujú aj modely s dvoma jednotkami, ktoré siahajú až do 20 TB a dodávajú sa s predkonfigurovaným RAID-0 (prečítajte si nášho sprievodcu RAID). Keďže systém PS4 oficiálne podporuje jednotky až do 8 TB, nemôžete si kúpiť verziu 10 TB.

Verzie s dvoma jednotkami môžu fungovať, pretože berieme do úvahy, že vďaka RAID-0 získate iba polovicu využiteľného priestoru, ale netestovali sme ho. Vzhľadom na to, že konfigurácie RAID môžu byť ťažkopádne aj na počítačoch, nemáme veľké nádeje. Aj napriek tomu by 8TB mala byť pre nadchádzajúce roky dosť miesta. 

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia Western Digital My Book

Napriek tomu, že sa jedná o rotujúci disk, Western Digital My Book funguje dobre. V skutočnosti sa dostal na náš najrýchlejší zoznam externých pevných diskov. Rýchlosti sme zaznamenali nad 200 MB / s pre postupné čítania a zápisy, s náhodnými rýchlosťami zápisu blízkymi 12 MB / s. Výkonnosť náhodného čítania však bola nízka, pretože časovač My Book bol nastavený iba na 0,59 MB / s. 

Vo vnútri knihy My Book je pevný disk Western Digital Red, ktorý je skonštruovaný pre sieťové úložisko. S ohľadom na to majú naše výsledky rýchlosti zmysel. Vyššia rýchlosť zápisu ukazuje, že disk rýchlo zálohuje dáta, čo pre PS4 znamená, že dokáže sťahovať hry bez škytaviek. Pri načítavaní údajov z disku však máte určitú rýchlosť. 

Napriek tomu je hodnota Western Digital My Book nepopierateľná. Poskytuje vám možnosť maximalizovať podporované úložisko pre váš PS4 bez toho, aby ste museli minúť veľa peňazí. Viac informácií o jednotke sa dozviete v našej recenzii Western Digital My Book.

Prenosné zálohovanie Seagate Plus

Seagate Backup Plus Portable je menšia a štíhlejšia verzia Western Digital My Book. Je stále k dispozícii v ultravysokých kapacitách – do 5TB – ale prichádza v menšom kryte a nevyžaduje externé napájanie. Vyzerá tiež oveľa lepšie, s tkanou látkovou vrchnou časťou, ktorá je k dispozícii v štyroch farbách. 

Seagate-backup-plus-portable-1

Rad diskov spoločnosti Seagate je však trochu mätúci. Napríklad existuje prenosný počítač Seagate, ktorý, hoci je podobný prenosnému počítaču Backup Plus, nie je to isté (prečítajte si našu recenziu prenosného počítača Seagate). Ďalej existujú tri verzie Backup Plus Portable, z ktorých každá ponúka niečo jedinečné. 

K dispozícii je štandardná verzia, ktorá sa dodáva v kapacitách 4TB a 5TB, ako aj Slim verzia, ktorá je o niečo menšia a má kapacitu 1TB a 2TB. Seagate tiež predáva verziu Ultra Touch, ktorá je k dispozícii v kapacitách 4TB a 5TB, ale za vyššiu cenu ako v bežnej verzii. Je to preto, že sa dodáva so zahrnutým šifrovaním USB-C a hardvérom. 

Pre PS4 verzia Ultra Touch za to naozaj nestojí, preto vám odporúčame preskočiť minulosť. Ostatné dve možnosti sú však skvelé. Na rozdiel od Western Digital My Book je Backup Plus Portable dostatočne malý, aby sa zmestil za vašu konzolu. Pôsobivejšie je však to, že tak môže urobiť a ponúka až 5 TB úložného priestoru.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia prenosný počítač Seagate Backup Plus

Pokiaľ ide o rýchlosť, Seagate Backup Plus Portable je vyváženejšia jednotka ako Western Digital My Book. Nedostatok špecializácie však znamená, že je celkovo celkovo pomalší. Sekvenčné rýchlosti čítania a zápisu boli okolo 130 MB / s, zatiaľ čo náhodné čítania a zápisy boli okolo 1,3 MB / s. 

V praxi to znamená, že hry by sa mali načítavať o niečo rýchlejšie na prenosnom počítači Seagate Backup Plus cez My Book, ale môže dôjsť k pomalšiemu načítaniu. Počas sťahovania hry sa súbory zaradia do frontu a zapíšu na disk. Ak zápis týchto údajov na disk chvíľu trvá, váš celkový čas na stiahnutie bude dlhší. 

Ak sa rozhodnete disk používať mimo vášho PS4, budete odmenení. Seagate ponúka Toolkit na Windows a MacOS, ktorý vám umožní zrkadliť alebo zálohovať počítač. Viac informácií o súprave Toolkit a všetkom, čo táto jednotka môže ponúknuť, nájdete v našej recenzii prenosných počítačov Seagate Backup Plus.

Oficiálna herná jazda Seagate

Oficiálna hracia jednotka Seagate od spoločnosti Seagate je v podstate rovnaká ako prenosná sieť Seagate, ale je oveľa drahšia. To znamená, že je veľmi ľahké vstať a pracovať s externým pevným diskom na vašom PS4. Okrem toho je oficiálne označený logom PS4, takže ak sa budete pozerať, hra Game Drive vám ju môže dodať. 

Seagate-PS4-game-drive

Ako je uvedené vyššie, musíte prejsť slušne zdĺhavým procesom, aby ste na vašom PS4 pracovali s externým pevným diskom. S Game Drive sa však nemusíte obávať. Jednotka je pripravená na vybalenie z krabice, vopred naformátovanú na prácu s vašim PS4. 

Jednotka sa dodáva s rovnakým firmvérom ako interný ukladací priestor vášho PS4. Aj keď interné úložisko jednotky PS4 nie je skvelé, je lepšie ako väčšina externých diskov. Pretože firmvér je rovnaký, mali by ste zaznamenať podobné časy sťahovania a načítania, aké získate pri internom úložisku. 

To nespomína vzhľad pohonu. Seagate ponúka 2TB verziu, ktorá je štíhla a zatemnená, vyznačujúca sa iba logom PlayStation v pravom hornom rohu, indikátorom LED v ľavom hornom rohu a logom Seagate v pravom dolnom rohu. Verzia 4TB má trochu viac svetlice, vyznačujúce sa rovnakými značkami, ale s modrým pruhom, ktorý vedie po obvode jednotky. 

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia, oficiálna herná jazda na Seagate

Herná jednotka PS4 je z hľadiska výkonu podobná prenosnej skrinke Seagate Portable, ale nejde iba o presmerovanú, predraženú verziu tejto jednotky. Kryt je plne hliníkový, dodáva vašej zostave určitú tuhosť a umožňuje vám ľahkú prepravu jednotky na cestách. 

Seagate obsahuje aj trojročnú obmedzenú záruku, ktorá je o rok dlhšia ako záruka poskytnutá na prenosné a normálne prenosné disky Backup Plus. Stále máte prístup k službe Recover spoločnosti Seagate, ktorá ponúka až tri roky obnovenia údajov iba za 14,99 dolárov. 

Nakoniec, pretože systém PS4 vám umožňuje umiestniť viacero používateľských účtov, môžete si vziať svoju knižnicu hier so sebou. Všetko, čo musíte urobiť, je odpojiť disk, prihlásiť sa na inom PS4 a hrať hry, ktoré ste už stiahli.

Základy spoločnosti Toshiba Canvio

Základy hry Toshiba Canvio nie sú v žiadnom prípade pôsobivým externým pevným diskom. Rýchlosť je slušná pre to, čo je, so sekvenčnou rýchlosťou čítania 147,3 MB / s, sekvenčnou rýchlosťou zápisu 154,1 MB / sa náhodným čítaním / zápisom medzi 1 MB / z a 4 MB / s. Základy Toshiba Canvio Basics, aj keď sú nenáročné, sú najlacnejším spôsobom rozšírenia úložiska vášho PS4.

Toshiba Canvio-basics-1

Spoločnosť Toshiba ponúka základňu Canvio medzi 1 TB a 4 TB, s veľkokapacitným modelom modelu za menej ako 100 dolárov. Na úrovni ceny za gigabajt je táto hodnota vynikajúca. V našej recenzii sme si všimli, že cena nie je taká skvelá z dôvodu nedostatku funkcií, ale na tom skutočne nezáleží, keď disk používate s PS4. 

Ani výkon nie je taký zlý. Aj keď je základňa Canvio zničená v porovnaní s niečím ako SanDisk Extreme Portable, nie je to zlé, keď sa porovnáva s inými prenosnými rotujúcimi jednotkami. Sekvenčný výkon je solídny, a hoci náhodný výkon chýba, pri načítavaní hier by ste si ho nemali príliš všimnúť. 

Dôležitejšia je kvalita stavby. Aj keď by vás rýchlosť nemala príliš spomaľovať, konštrukcia disku bude. Je lacný a chabý, podobne ako ADATA SD600. To nie je problém, ak ponecháte disk na jednom mieste, ale ak plánujete pokračovať na cestách, je najlepšie ísť s iným autom.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia Základy spoločnosti Toshiba Canvio

Cena je hlavným dôvodom, prečo sa nám páči produkt Toshiba Canvio Basics. Model 1TB, ktorý je najlacnejším v rade, stojí menej ako 45 dolárov, čo je o 5 až 10 dolárov menej ako porovnateľné disky. Úsporný balík sa zvyšuje v rade, pričom model 4TB ukazuje najlepšiu cenu za gigabajt. 

Vzdávate sa však funkcií za cenu. Spoločnosť Toshiba na disk nezahŕňa žiadne pomôcky a na webových stránkach spoločnosti Toshiba nie je potrebné nič sťahovať. Jedinou vecou na disku je PDF, v ktorom sú uvedené podrobné informácie o jednoročnej obmedzenej záruke. Základy Toshiba Canvio Basics sú čisto funkčné, ktoré, hoci nie sú úspešné, majú svoje miesto. Viac sa dozviete v našej prehľade o základoch spoločnosti Toshiba Canvio.

Záverečné myšlienky

Existuje veľa skvelých externých pevných diskov pre PS4. Za svoje peniaze by sme sa držali buď Samsung T5 alebo Western Digital My Book. T5 bude poskytovať najlepší výkon, ale za cenu priestoru. Kniha je o niečo pomalšia, dokáže však vyťažiť maximum z podporovanej kapacity PS4. 

Posledné tri možnosti sú vzájomne zameniteľné. Seagate ponúka lepšiu kvalitu zostavenia a estetiku, ale za mierne vyššiu cenu ako Toshiba Canvio Basics. Ak sa žiadna z vyššie uvedených možností nejaví ako hľadaná, prečítajte si naše ďalšie externé recenzie na pevný disk. 

Aký pevný disk používate s PS4? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map