Pri pohľade na najlepšie externé disky s pevným diskom sa kapacita 3TB príliš nezvýši. Keď o tom budeme hovoriť za minútu, 3TB je pre väčšinu pevných diskov trochu bolestivé miesto, čo núti mnohých výrobcov, aby úplne znížili kapacitu zo svojej zostavy.. 


Vďaka tomu je ťažké nájsť 3TB pevné disky, aj keď nie nemožné. V tomto sprievodcovi najlepším externým pevným diskom 3TB sme pre vás urobili prieskum, aby ste vedeli, ktoré disky 3TB obstojí v skúške času. Aj keď stále odporúčame ísť s modelom 2TB alebo 4TB, všetky nižšie uvedené možnosti poškriabajú svrbenie 3TB, ak ho máte. 

Nedostatok pevných diskov 3TB na trhu však nie je bezdôvodný. Predtým, ako sa dostaneme k našim výberom, porozprávame sa o tom, prečo je také ťažké nájsť pevné disky 3TB, a tiež o tom, čo sme pri výbere hľadali.

Najlepšie externý pevný disk 3TB 2020

Výber najlepšieho externého pevného disku 3TB

Nájdenie dobrého externého pevného disku 3TB je ťažšie, než si myslíte. Táto kapacita je nepolapiteľná, pretože väčšina výrobcov preskočí z 2 TB na 4 TB bez toho, aby si tým všimla. Aj keď sa to môže zdať ako náhoda, existuje dôvod, prečo výrobcovia neponúkajú rýchlo modely 3TB. 

Od konca roka 2011 začalo Thajsko intenzívny dážď a v priebehu niekoľkých mesiacov voda spotrebovala domy, továrne a školy. Počas tejto doby sa výrazne znížil výkon magnetických pevných diskov, pretože rastliny, ktoré vytvorili disky, boli vodou zbytočné. 

V tom čase však spoločnosť Seagate stále predávala pevné disky 3 TB za rozumnú cenu, ktorú využili neobmedzené služby online zálohovania, napríklad Backblaze (prečítajte si našu spätnú analýzu).. 

To však nevyšlo dobre. V článku uverejnenom v roku 2015 spoločnosť Backblaze podrobne opísala svoje skúsenosti s jednotkami 3TB, ktoré kúpila, pričom tvrdí, že po troch rokoch zlyhalo približne 75 percent jednotiek.

Je zaujímavé, že rovnaké jednotky Seagate s kapacitou 4 TB fungovali veľmi dobre a Backblaze ich naďalej používa dodnes. Nie je jasné, či sú pohony 3TB náchylné na zlyhanie na základe ich konštrukcie alebo či vysoká miera zlyhania je vedľajším produktom povodní, ku ktorým došlo v roku 2011. Jedna vec je však jasná: Jednotky 3TB v priemere nie sú také spoľahlivé ako 2TB a 4TB disky. 

Ak vás to znepokojuje, prečítajte si nášho najspoľahlivejšieho sprievodcu externým pevným diskom, ako aj nášho najlepšieho sprievodcu externým pevným diskom 2 TB a najlepšieho externého sprievodcu pevného disku 4 TB. Pre tých z vás, ktorým nevadí hrať sa rýchlo a nestratiť svoje dáta, je toto pre vás. Pripravte sa na zálohovanie online, napríklad IDrive (prečítajte si našu recenziu IDrive)..

Tí z vás, ktorí sa zaujímajú o spoľahlivosť, sa nestarajú. Všetky nižšie uvedené možnosti sú k dispozícii v iných kapacitách. Určite sme urobili naše tipy tak, aby všetky naše možnosti fungovali dobre a boli dostupné v variante 3TB. Ak nechcete riskovať, môžete si kúpiť inú kapacitu a byť v poriadku.

Najlepšie externý pevný disk 3 TB: Western Digital My Book

Fotoaparát Western Digital My Book je jediný pevný disk, ktorý dokáže s jedným najlepším výberom externého pevného disku SSD prejsť medzi prstami. Nevykonáva sa skoro rovnako dobre ako Samsung T5 (prečítajte si našu recenziu Samsung T5), ale za svoju požadovanú cenu to nemusí. Ak vezmeme do úvahy množstvo ukladacieho priestoru, výkon je, úprimne povedané, vynikajúci. 

western-digital-my-book-1

Kapacitné kapacity začínajú na 3 TB, ale v tomto prípade odporúčame ísť vyššie. Model s jedným pohonom je k dispozícii až do 10 TB. Aj keď veľká kapacita môže spôsobiť problémy s výkonom, nemali sme s testovaným modelom 6 TB žiadne problémy. Ak hľadáte viac úložného priestoru, v My Book sa dá ubytovať. 

Western Digital tiež predáva verziu disku My Book s dvoma jednotkami, ktorá je predkonfigurovaná pre RAID-0 (prečítajte si našu príručku RAID). Model s dvoma jednotkami je k dispozícii v kapacitách 12TB, 16TB a 20TB a je vybavený podporou USB 3.1 Gen 1. Pre veľké množstvo úložného priestoru je My Book s dvoma jednotkami tou správnou cestou. 

Kniha My Book je tiež veľmi lacná. Modely 6TB a 8TB, ktoré odporúčame najviac pre nastavenie jedného disku, sa pohybujú od 100 do 150 dolárov, zatiaľ čo verzie s dvoma jednotkami sa pohybujú od 300 do 700 dolárov. Aj keď verzia 20TB je drahá z ľubovoľných metrík, množstvo úložného priestoru a podpora pre USB 3.1 Gen 1 sú šialené..

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia Western Digital My Book

Aj keď služba Western Digital My Book nedokáže dosiahnuť rýchlosť pľuzgierov, napríklad mobilný disk SSD G-Drive (prečítajte si recenziu mobilného disku SSD spoločnosti G-Technology G-Drive), stále si získala miesto v našom najrýchlejšom sprievodcovi externým pevným diskom. Sekvenčné čítania a zápisy boli v našom testovaní vyššie ako 200 MB / s a ​​náhodné zápisy boli vyššie ako 11 MB / s. 

Náhodné čítania však sedeli približne pol megabajtu za sekundu. V praxi to znamená, že My Book je lepšie zapisovať dáta na disk ako ich čítať, takže je ideálny na zálohovanie. Pri písaní nových súborov to bude fungovať, ale pri vyvolávaní týchto súborov sa trochu rýchlo obchodujete.

Hviezdami prehliadky sú však pomôcky, ktoré Western Digital My Book ponúka. Pre váš disk My Book je k dispozícii niekoľko stiahnutí, ktoré vám umožňujú konfigurovať polia RAID, nastaviť plán zálohovania a dokonca skontrolovať možné chyby na disku.. 

Nástroje sú jedným z hlavných dôvodov, prečo My Book odporúčame tak vysoko, ako si môžete prečítať v našej recenzii Western Digital My Book..

Prenosné zálohovanie Seagate Plus

Prenosný počítač Seagate Backup Plus je ako vziať si Western Digital My Book, odstrániť časť výkonu a zmenšiť ju na 2,5-palcový tvarový faktor. Obchoduje výkon za prenosnosť, čo v závislosti od prípadu použitia môže byť dobrá vec. Je k dispozícii aj s kapacitou 3 TB, na rozdiel od bežných prenosných Seagate Portable (prečítajte si našu recenziu prenosných Seagate).. 

Seagate-backup-plus-portable-2

Ak máte stále obavy o spoľahlivosť, nezúfajte. Prenosný počítač Seagate Backup Plus je k dispozícii v kapacitách 1TB, 2TB, 3TB a 4TB, takže si môžete vždy vybrať inú veľkosť podľa vašich preferencií. Nie každá jednotka je však rovnaká. Seagate ponúka tri verzie Backup Plus Portable, z ktorých každá ponúka mierne odlišné funkcie. 

Rozsah kapacity je rozdelený medzi Slim a normálnu verziu disku. Modely 1TB a 2TB sa považujú za „štíhle“, ktoré sú približne o polovicu hrubšie ako bežné verzie. Modely 3TB a 4TB sú normálnej veľkosti a neprichádzajú so žiadnymi špeciálnymi funkciami. 

Za trochu viac peňazí môžete upgradovať na verziu Ultra Touch, ktorá je ponúkaná v kapacite 1 TB alebo 2 TB. Verzia Ultra Touch sa nijako nelíši v dizajne ani vo výkone, ale podporuje USB-C – stále používa pripojenie USB 3.0 – a prichádza s hardwarovým šifrovaním. 

Bez ohľadu na to, ktorý variant si vyberiete, máte na výber medzi viacerými farbami, z ktorých každá má tkaný textilný povrch.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia prenosný počítač Seagate Backup Plus

Estetika a prenosnosť sú dôvodom, prečo si kupujete Backup Plus Portable, nie výkon. Nie je to hrozné, s postupným čítaním a zápisom okolo 130 MB / sa náhodným čítaním a zápisom okolo 1,3 MB / s, ale videli sme lepšie. 

Funkcie, na druhej strane, si zaslúžia vašu pozornosť. Seagate obsahuje Toolkit so všetkými jeho jednotkami, čo je nástroj, ktorý umožňuje zálohovať alebo zrkadliť existujúci pevný disk. 

Aj keď sa tieto dve funkcie zdajú nevýrazné, Toolkit v nich ponúka veľkú flexibilitu. Môžete nastaviť rozvrhy zálohovania, zvoliť spôsob zálohovania a ďalšie údaje, vďaka čomu je jedným z viac zálohovacích nástrojov bohatých na funkcie.. 

Okrem toho vám spoločnosť Seagate umožňuje nakupovať jej službu obnovy záchranných dát za veľmi málo peňazí. Tri roky ochrany obnovy dát sa spúšťajú iba prenosné počítače Seagate Backup Plus, čo je ukradnutie. 

Nie je to náhrada za vašu záruku – Backup Plus Portable je dodávaný s dvojročnou obmedzenou zárukou – je to skôr rozšírenie. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii Seagate Backup Plus Portable.  

Western Digital Elements

Digitálne prvky Westen sú rovnako základné, ako sa dodávajú externé pevné disky. Aj keď má lepšiu kvalitu zostavenia ako základy spoločnosti Toshiba Canvio – k tomu sa dostaneme za minútu – nedokáže zvládnuť bitie ako LaCie Rugged Mini (prečítajte si našu recenziu LaCie Rugged Mini). Napriek tomu je veľmi lacný a ponúka veľa úložného priestoru na zavedenie. 

Západné digitálny elementy-2

Je k dispozícii medzi 1 TB a 4 TB, pričom model 2 TB ponúka najlepšiu hodnotu. Model 3TB však nie je zlý. Za 79,99 dolárov platíte približne dva a pol centa za gigabajt, čo je veľká hodnota. Model 4TB vám nedáva toľko zliav, ani beh o desatinu centa menej na gigabajt ako model 3TB.. 

Suma, ktorú platíte za gigabajt, je tu dôležitá, pretože Western Digital Elements neponúka nič okrem úložného priestoru, ktorý kupujete. Na rozdiel od prenosných zálohovacích a prenosných počítačov My Book neobsahuje jednotka Elements žiadne ďalšie pomocné nástroje ani nástroje na zálohovanie, s ktorými by ste si mohli pohrať.

Western Digital sprístupňuje diagnostický nástroj pre všetky svoje pevné disky, takže si ho môžete stiahnuť, aby ste vyriešili problém s diskom Elements, ak má nejaké problémy.. 

Aj keď nedostatok funkcií je horšie, Western Digital Elements je tak lacný, že na tom nezáleží. Ak všetko, čo potrebujete, je veľká kapacita a nezaujímate sa ničím iným, jednotka Elements vám môže pomôcť.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia západné digitálne prvky

Western Digital Elements rýchlo ukazuje, čo sme videli s Western Digital My Book. Aj keď sekvenčné rýchlosti boli približne o 70 MB / s pomalšie ako My Book, náhodné rýchlosti boli podobné. Naše testovanie prinieslo náhodné čítania 0,55 MB / sa náhodné zápisy 10,11 MB / s. 

Opäť to znamená, že disk je lepší na zálohovanie. Dáta by mali rýchlo prúdiť na disk bez prekážok, ale môže dôjsť k problémom s obnovením týchto údajov. 

Vysoká rýchlosť náhodného zápisu priniesla Western Digital My Book miesto na našom najlepšom externom pevnom disku pre PS4 a najlepší externý pevný disk pre sprievodcov Xbox One, ale Elements vynechal. To znamená, že jeho výkonnosť náhodného zápisu by z neho urobila skvelú voľbu pre rozšírené úložisko konzoly. 

Za cenu sú však západné digitálne prvky pôsobivé, najmä vzhľadom na kvalitu zostavenia. Aj keď to nie je také ťažké ako SanDisk Extreme Portable (prečítajte si našu recenziu na SanDisk Extreme Portable), Western Digital Elements je postavený lepšie ako väčšina externých pevných diskov Blackbox. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii Western Digital Elements.

Rozširovacia plocha Seagate

Pracovná plocha Seagate Expansion Desktop je v podstate verziou Western Digital My Book spoločnosti Seagate. Začína sa na 2 TB, zvyšuje sa až na 10 TB. Neexistuje žiadna verzia s dvoma jednotkami, ale to nie je jediný dôvod, prečo je Seagate Expansion Desktop na štvrtom mieste. Je tiež o niečo pomalší ako My Book. 

Seagate-expanzia-desktop

Nie je to o nič pomalšie, doplnenie postupnými rýchlosťami okolo 160 MB / s, ale tento rozdiel stačí vziať do úvahy. Napriek tomu si zarába miesto kvôli jeho cene. Model 4TB je o 20 dolárov lacnejší ako My Book, čím znižuje cenu za gigabajt na menej ako dva centy. V takom prípade odporúčame preskočiť verziu 3TB, pretože v čase písania je o 5 dolárov drahšie. 

Na rozdiel od knihy My Book je sladká lokalita Expansion Desktop medzi 4 TB a 6 TB. Model 8TB je o pár dolárov lacnejší ako My Book a model 10TB je o 15 dolárov drahší. Aj tak by 6TB malo byť dosť, bez ohľadu na to, či rozširujete úložisko svojho notebooku alebo robíte úplné zálohovanie systému. 

Rovnaké funkcie, aké sa vyskytujú pri prenosnom počítači Seagate Backup Plus, existujú aj na rozširujúcej ploche. V tejto súvislosti vyzerá Toolkit ešte lepšie, pretože rozšírená kapacita vám umožňuje zálohovať aj tie najnáročnejšie systémy.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia rozširovacia plocha Seagate 

Rovnako ako My Book aj Seagate Expansion Desktop vyžaduje externé napájanie. To v kombinácii s jeho veľkosťou znamená, že pravdepodobne neopustí domov. Seagate má vstavaný nástroj na správu napájania, ktorý automaticky zastaví čerpanie energie, keď sa jednotka nepoužíva. To predlžuje životnosť disku vo vnútri a šetrí tým váš účet za elektrinu.

Okrem toho je Seagate Expansion Desktop pomerne štandardný externý pevný disk. Aj keď je rýchlosť pomalšia ako pri službe Western Digital My Book, nemalo by to mať vplyv na malé súbory v zálohovaní systému. Je to tiež lacnejšie a prichádza s jedinečným pyramídovým dizajnom. 

Základy spoločnosti Toshiba Canvio

Tento záznam je trochu podvádza. Ako je uvedené vyššie, nájdenie externých pevných diskov 3TB je ťažké. Technicky je Toshiba Canvio Basics k dispozícii v 3TB odrodách a v čase písania si ho môžete stále kúpiť. Spoločnosť Toshiba však túto kapacitu prerušila a verzia 3TB prináša oveľa vyššiu cenu ako dokonca model 4TB.. 

Toshiba Canvio-basics-1

Napriek tomu chceme základňu Toshiba Canvio Basics venovať nejaký čas na slnku. Je to prekvapivo dobrý externý pevný disk, napriek nízkej kvalite zostavenia a nízkej cene. Aj keď nie je tak chabý ako ADATA SD600 (prečítajte si našu recenziu ADATA SD600), základy Canvio nie sú skonštruované, rovnako ako Western Digital Elements. 

Jednou z vecí, ktoré má spoločné s jednotkou Elements, je však nedostatok funkcií. Spoločnosť Toshiba na disk neobsahuje žiadne pomocné programy a na webových stránkach spoločnosti Toshiba nie sú k dispozícii ani žiadne nástroje na stiahnutie. Môžete získať nástroj tretej strany na diagnostiku a zálohovanie, ale spoločnosť Toshiba na disk nič neobsahuje. 

To všetko sa však dá ľahko prehliadnuť, vzhľadom na cenu. Model 4TB je o 10 dolárov drahší ako 4TB Seagate Expansion Desktop, ale nevyžaduje externé napájanie a môže byť na cestách.. 

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia Základy spoločnosti Toshiba Canvio

Napriek všetkému, čo proti nemu funguje, produkt Toshiba Canvio Basics funguje dobre. Počas nášho testovania sme zaznamenali rýchlosť postupného čítania a zápisu okolo 150 MB / s, s náhodným zápisom blízko 5 MB / s. Náhodné čítania boli slabé – približne pol megabajtu za sekundu – ale to je rovnaké pre kurz s lacnými externými HDD.. 

Je rýchlejší ako prenosný počítač Western Digital Elements a Seagate Backup Plus, pričom je lacnejší približne o 5 až 10 dolárov, čo je pôsobivé. Aj keď kvalita zostavenia nie je o čom písať domov, systém Toshiba Canvio Basics ponúka veľa úložného priestoru za málo peňazí a dokonca má slušné rýchlosti na zavedenie. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii spoločnosti Toshiba Canvio Basics.

Záverečné myšlienky

Ak hľadáte externý pevný disk s kapacitou 3 TB, ktorý bude existovať na vašej pracovnej ploche, je ťažké poraziť Western Digital My Book. Je lacný, ponúka veľa výkonu a prichádza s množstvom funkcií na zavedenie. Pre tých, ktorí sú na cestách, sa prenosný počítač Seagate Backup Plus dostane do väčšej miery a zostane v malom balení. 

Ako je uvedené v úvode, pevné disky 3TB sú zvyčajne menej spoľahlivé ako iné kapacity, preto vám odporúčame upgradovať na 4TB alebo znížiť na 2TB, ak vás zaujímajú vyššie uvedené možnosti. Ak chcete niekoľko ďalších možností, prečítajte si naše ďalšie recenzie na externý pevný disk. 

S ktorým pevným diskom 3TB idete? Prečo ste si to vybrali? Meníte svoju kapacitu na základe spoľahlivosti? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me