Najlepšie cloudové zálohovacie služby pre Mac – aktualizovaný 2020

Existujú nespočetné spôsoby, ako stratiť údaje, ktoré uchovávate na svojom počítači Mac. Prepätie, krádež, náhodné zlyhanie disku, chyby systému HFS + (kým sa neaktualizujete na vysokú Sierru) a ďalšie ohrozujú vaše cenné súbory. Najlepším spôsobom, ako chrániť svoje súbory, je použitie niektorého z našich najlepších riešení pre online zálohovanie a my sme urobili ďalší výber najlepších cloudových záloh pre Mac. Naším obľúbeným je Backblaze z niekoľkých dôvodov, ale veľa ďalších si zaslúži zmienku.


Ak si nie ste istí, či je cloud vaša vec, máme tiež najlepší článok o zálohovaní v systéme Mac, ktorý hovorí trochu viac o vašich možnostiach, pokiaľ ide o online, hardvérové ​​aj hybridné zálohovanie. Máme tiež kontrolu času, či Apple hardvérová voľba je ten, ktorý šteklí vaše fantázie najviac. Týmto spôsobom sa pozrime na päť najlepších poskytovateľov zálohovania v cloude, čo vám umožní uchovávať vaše údaje na vzdialených serveroch.

Najlepšie cloudové zálohovanie pre Mac do roku 2020

Najlepšie cloudové zálohovanie pre Mac: Backblaze

Vďaka ľahko použiteľnému rozhraniu, konkurencieschopnému určovaniu cien a neobmedzenému úložisku nie je Backblaze len najlepšou zálohou pre Mac; získal si prvé miesto medzi všetkými našimi online recenziami záloh. Ak používate počítač Mac, je pravdepodobné, že oceníte softvér, ktorý je efektívny a ľahko použiteľný. Spätná väzba určite zostane v súlade so skúsenosťami s počítačom Mac, pretože na začiatku nemôže byť jednoduchšie. Stiahnite si aplikáciu a urobí to ostatné.

Nie je potrebné sa obávať ani toho, koľko dát sa synchronizuje, pretože Backblaze vám poskytuje neobmedzený priestor. Backblaze tiež automaticky konfiguruje zálohy, takže nemusíte sami. Aj keď vám to dáva možnosť prispôsobiť si svoje správanie, ak chcete, môžete sa jednoducho rozhodnúť nechať vykonať všetku prácu..

Ak si ponecháte externé disky, aby nahradili menšie SSD, s ktorými majú Mac tendenciu prísť, tieto budú pokryté aj Backblaze a sú zahrnuté do neobmedzených dát pre tento počítač..

Backblaze je tiež integrovaný do MacOS viac ako väčšina ostatných poskytovateľov zálohy. Namiesto poskytnutia samostatnej aplikácie na úpravu nastavení je možné Backblaze nakonfigurovať priamo z „systémových preferencií“, z kontrolného centra, kde môžete tiež doladiť všetky ostatné nastavenia..

Backblaze kladie na prvé miesto ľahkú obsluhu a ponúka veľmi bezpečnú službu. Vaše dáta budú zabezpečené pred opustením vášho počítača pomocou 128-bitového šifrovania AES. Na zabezpečenie prenosu používa Backblaze TLS, ďalšiu štandardnú metódu šifrovania, ktorá je skutočne nezrušiteľná. Pre väčšinu používateľov by to malo stačiť.

Ak však pre svoje zálohy požadujete najvyššiu bezpečnosť, Backblaze tiež ponúka bezpečnosť nulových znalostí. Môžete nastaviť súkromný šifrovací kľúč, aby ste mohli dešifrovať svoje údaje iba vy. To znemožní spoločnosti Backblaze obnoviť vaše heslo, ak by ste na to niekedy zabudli, takže to robte opatrne.

Tieto bezpečnostné opatrenia sú účinné iba vtedy, ak ste jediný, kto má prístup k vášmu účtu. Pri každej službe by ste si mali nastaviť bezpečné heslo, ale Backblaze poskytuje ďalšiu ochranu pomocou dvojfaktorovej autentifikácie, takže aj keď niekto získal vaše heslo, na pripojenie sa do telefónu stále potrebuje telefón.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia

Spätné získavanie prostriedkov je flexibilné; Backblaze ponúka sťahovanie vo formáte .zip alebo vám môže dodať disk USB flash alebo pevný disk, ak by sa vaše rýchlosti internetu inak dostali späť do cesty, ako získať späť svoje údaje..

Pokročilejší používatelia budú radi, že vedia, že napriek ľahko použiteľnému prístupu spoločnosti Backblaze stále existujú spravodlivé možnosti prispôsobenia vrátane plánovania, škrtenia a vylúčenia typu súboru..

Backblaze má tiež solídnu podporu prostredníctvom e-mailu, živého chatu alebo dobre napísanej vedomostnej základne. Na e-maily sa odpovedá do jedného pracovného dňa s dôkladnými odpoveďami. Celkovo je služba jednoducho tam najlepšia, pre viac informácií si prečítajte našu spätnú kontrolu.

Šoférujem

IDrive je výkonná služba, ktorá sa vyplní v zriedkavých prípadoch, keď funkcia Backblaze nie je úplne vhodná. Vďaka konkurenčnému stanovovaniu cien, vysokým dátovým limitom a neobmedzenému počtu zariadení môže byť IDrive tou najlepšou voľbou, ak máte príliš veľa počítačov na použitie s Backblaze. Prečítajte si našu recenziu IDrive pre celý obrázok.

IDrive nie je tak užívateľsky prívetivý ako Backblaze, ale stále ponúka veľmi solídne služby. Pretože IDrive má obmedzený ukladací priestor, vyžaduje sa, aby ste manuálne vybrali, ktoré priečinky sa majú pri inštalácii zálohovať.

Tento manuálny proces je trochou bolesti v porovnaní s efektívnejším nastavením Backblaze, ale ak máte na zálohovanie niekoľko počítačov, tento proces uloží vaše údaje na servery IDrive. Našťastie, IDrive obsahuje niektoré predvolené priečinky, ktoré sú primerané.

IDrive má tiež množstvo možností prispôsobenia vrátane vysoko podrobnej plánovacej stránky a schopnosti používať IDrive na lokálne zálohovanie aj na vzdialené servery. Ak si neželáte naplánovať, IDrive má „nepretržitú ochranu údajov“, ktorá aktualizuje zálohu do 15 minút po zmene súborov..

Okrem toho používatelia, ktorí potrebujú ďalšie zabezpečenie, ocenia, že IDrive vám umožňuje používať súkromný šifrovací kľúč pri jeho prvom použití. Toto však zakáže zdieľanie a synchronizáciu súborov. Ak potrebujete poskytovateľa bez znalosti a synchronizačného priečinka, budete potrebovať samostatnú službu, o ktorej si môžete prečítať v našej recenzii Sync.com..

Aj keď je používateľské rozhranie IDrive dosť datované a chýba mu pocit väčšiny softvéru zameraného na Mac (napríklad: IDrive automaticky vytvára zástupcu na pracovnej ploche. Mali sme na to doku od vydania OS X v roku 2001), stále však ponúka vysoké hodnota, prispôsobiteľné riešenie pre niekoho, kto používa viac počítačov.

IDrive používa 256-bitové šifrovanie AES, aby boli vaše súbory v bezpečí. Tento protokol nebol nikdy prelomený a vaše súbory budú v bezpečí, pokiaľ potenciálny počítačový zločin nebude mať kľúč..

Podpora súkromných šifrovacích kľúčov spoločnosti IDrive je dobrá aj pre každého, kto si nemôže dovoliť prístup k svojim údajom za akýchkoľvek okolností. Túto službu je možné vylepšiť poskytnutím schopnosti aktivovať súkromný šifrovací kľúč po začatí používania IDrive a implementáciou dvojfaktorovej autentifikácie..

IDrive ponúka konkurenčný cenový model. Musíte sa zaviazať každý rok, ale môžete využívať 5 GB zadarmo, na dobu neurčitú. To vám umožní zoznámiť sa so softvérom pred registráciou na úplné predplatné. S 52,12 dolárov ročne za 2 TB je to len o niečo drahšie ako pri jednom pláne Backblaze. Ak používate viac ako jeden počítač a zostanete pod 2 TB, vyplatí sa to rýchlo.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia IDrive

Aj keď IDrive má dátové limity, nevystúpite do tvrdého stropu. Môžete uložiť viac údajov, ako umožňuje váš plán, ale bude vám účtovaný poplatok. Aj keď poplatok môže byť frustrujúci, znamená to, že v prípade núdze môžete uložiť viac, ako je váš limit, bez toho, aby ste okamžite aktualizovali svoj plán. Ak sa chcete dozvedieť viac, ako fungujú limity, prečítajte si našu recenziu IDrive.

IDrive obsahuje tiež synchronizačný priečinok, ako je Disk Google alebo Dropbox, čo z neho robí hybridnú službu. IDrive môže byť riešením na zálohovanie a synchronizáciu počítačov. Toto sa dokonca rozšíri na váš telefón, pretože IDrive ponúka aplikáciu pre iOS aj Android, takže si môžete všetky svoje fotografie ponechať v cloude..

IDrive ponúka zadarmo 5 GB (koniec koncov je to jeden z našich najlepších poskytovateľov bezplatného úložiska), takže nie je dôvod, aby ste si ho vyskúšali.

CloudBerry Backup

CloudBerry je určite neobvyklá služba zálohovania, pretože v skutočnosti neponúka žiadne úložisko. Ide o alternatívne riešenie, ktoré má formu jednorazovej platby za zálohovací softvér a flexibilného predplatného pre rôznych poskytovateľov úložiska. Pre vašu potešenie z čítania máme tiež úplnú recenziu služby CloudBerry Backup.

CloudBerry nie je ani zďaleka jednoduché riešenie zálohovania. Sú určené na použitie osobami, ktoré majú viac znalostí cloudových riešení alebo IT profesionálov. Ak to nie ste vy, pravdepodobne by vám lepšie pomohlo riešenie ako Backblaze.

Budete musieť ručne nastaviť poskytovateľa úložiska a priečinky, ktoré chcete zálohovať, ako aj dlhý zoznam ďalších konfigurovateľných možností. Zdá sa to pre mnohých používateľov skľučujúce, ale schopnosť úplne prispôsobiť svoje zálohy (vrátane zjednodušených hybridných záloh) je presne to, čo ostatní môžu chcieť z cloudovej služby chcieť..

Na počítači Mac sú však určité obmedzenia. Zálohovanie na úrovni blokov a zálohovanie obrázkov ešte nie sú k dispozícii. Ak nejde o ističe a hľadáte vysoko prispôsobiteľný systém, môže byť odpoveďou práve CloudBerry..

Zabezpečenie pomocou funkcie CloudBerry Backup závisí od vybraného poskytovateľa úložného priestoru. CloudBerry ponúka až 256-bitové šifrovanie AES so súkromnými kľúčmi. Ak to využijete, služba CloudBerry je mimoriadne bezpečná. Toto nie je podporované vo všetkých 65 plánoch, s ktorými je CloudBerry kompatibilná, takže pri výbere plánu budete musieť urobiť ďalší výskum..

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia CloudBerry Backup

CloudBerry je určite určený pre tých, ktorí majú skúsenosti s IT, ako aj pre podniky (s ľahkosťou získal našu najlepšiu záložnú mega bitku v SMB). Jednorazová cena 30 dolárov za základnú licenciu je primeraná, aj keď ďalšie poplatky sa dajú pomerne rýchlo zdvihnúť. Univerzálnosť cloudu CloudBerry sa dobre hodí niekomu, kto hľadá riešenie naprieč platformami, ktoré zahŕňa počítače so systémom MacOS.

SpiderOak ONE

SpiderOak uprednostňuje predovšetkým bezpečnosť a súkromie a venuje čas zverejneniu všeobecných bezpečnostných článkov na svojom blogu, aby si ich mohol prečítať každý, bez ohľadu na členstvo. Stále udržiava čisté a ľahko použiteľné rozhranie, vďaka čomu je veľmi atraktívnou ponukou pre menej pokročilých používateľov, ktorí chcú iba trochu súkromia. Ak chcete získať viac informácií o tejto službe, môžete si prečítať našu úplnú recenziu SpiderOak.

Karta „spravovať“ rozhrania SpiderOak vám poskytuje prístup k informáciám, ktoré by vyžadovali návštevu webovej stránky pre ďalšie služby. Tu môžete sledovať všetko, čo máte uložené na serveroch SpiderOak. Vďaka tomu je obnovenie alebo prepojenie súborov veľmi jednoduché.

Budete musieť sledovať, koľko úložného priestoru používate, pretože SpiderOak je ocenený množstvami úložného priestoru a menšie úložné jednotky sa môžu pri práci so zálohami celého vášho Macu obmedzovať..

Na rozdiel od ostatných výberov, SpiderOak je v predvolenom nastavení nulová znalosť. Aby ste dosiahli túto úroveň zabezpečenia, nemusíte robiť žiadne ďalšie konfigurácie. Vaše údaje budú tiež zabezpečené pomocou 256-bitového šifrovania AES a prenášané pomocou protokolu TLS.

SpiderOak je o niečo drahší ako naše prvé dva výbery, aj keď Backblaze aj IDrive majú možnosť použiť súkromný kľúč. Hlavnou črtou, ktorú musíte získať, je záloha s nulovými znalosťami, ktorá môže fungovať aj ako synchronizačná služba.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia SpiderOak ONE

Zahrnutie synchronizácie a zdieľania so záložnou službou robí z SpiderOak flexibilné riešenie typu všetko v jednom. Súbory je možné zdieľať z aplikácie SpiderOak pomocou odkazov. Je však potrebné poznamenať, že zdieľané odkazy nebudú šifrované pomocou súkromného kľúča. Našťastie SpiderOak odvádza dobrú prácu.

Carbonia

Karbonit má podobný prístup ako Backblaze a poskytuje plán na zariadenie s neobmedzeným ukladaním a jednoduchým a ľahko použiteľným systémom. Ak ste už predtým CrashPlan používali, možno poznáte Carbonite ako alternatívu CrashPlan odporúčanú bývalým svetovým lídrom. Môžete si prečítať celú recenziu z karbonitu.

Karbonit je väčšinou automatický. Po jeho stiahnutí bude fungovať automaticky, pokiaľ nechcete prispôsobiť spôsob jeho spustenia. Ponúka o niečo viac prispôsobiteľnosti v plánovaní ako Backblaze, ale predvolené nastavenie je rovnaké nepretržité, aby ste sa uistili, že vaše zálohy sú vždy aktuálne.

Karbonit tiež ponúka podrobnejšie obnovenie ako Backblaze, pretože umožňuje obnoviť súbory priamo na pôvodné miesto priamo z aplikácie. Nemusíte sťahovať archív .zip a extrahovať súbory ručne.

Podobnosti Carbonite s Backblaze siahajú až do jeho bezpečnosti. Používa 128-bitové šifrovanie AES, prenosy so šifrovaním TLS a ponúka voliteľnú službu nulových znalostí, ktorú je potrebné manuálne povoliť. Karbonit má malý rozdiel v tom, že pri použití súkromných šifrovacích kľúčov prejde na 256-bitové šifrovanie AES. Karbonit tiež poskytuje dvojfaktorové overenie, ktoré vás ochráni v prípade krádeže hesla.

Zákaznícka podpora je oblasť, v ktorej sa karbonit odlišuje od backblaze. Telefonická podpora je k dispozícii sedem dní v týždni od 8:30 do 21:20 hod. EST. E-mailová podpora je rýchla a dôkladná. Karbonit získal za svoje zákaznícke služby dokonca 48 ocenení. Okrem toho ponúka kvalitnú vedomostnú základňu pre používateľov, ktorí chcú riešiť problémy sami.

Karbonit sa dodáva ročne o 10 dolárov viac ako na backblaze bez zálohovania externej jednotky a bez mesačného plánu platieb. Toto zvýšenie cien môže byť užitočné, ak plánujete používať niektoré z ďalších funkcií Carbonite, ale pre väčšinu používateľov bude pravdepodobne najdôležitejšou hodnotou Backblaze..

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči karbonit

Karbonit ponúka verzie až na tri mesiace, dva mesiace dlhšie ako ponuka spoločnosti Backblaze. Tento čas navyše môže byť veľmi užitočný pri práci na dlhodobej práci, ktorú možno bude potrebné obnoviť.

Aplikácia Carbonite pre systémy iOS a Android môže tiež zálohovať vašu knižnicu fotografií. Pretože plán spoločnosti Carbonite prichádza s neobmedzeným úložným priestorom, môžete vyraziť bez obáv z posledných niekoľkých gigabajtov..

záver

Pre väčšinu používateľov je Backblaze jasným víťazstvom a ponúka neobmedzené zálohovanie pre váš Mac v jednoduchom, dobre integrovanom balíku za dostupnú cenu. Ak máte konkrétnejšie potreby, IDrive môže uspokojiť tých, ktorí používajú viac počítačov, a CloudBerry ponúka výkonné riešenie pre profesionálov v oblasti IT.

Vyrieši Backblaze vaše potreby zálohovania alebo potrebujete špecializovanejší produkt? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map