Windows je jedným z najpopulárnejších operačných systémov na svete. Aj keď to nie je zďaleka najrobustnejší a bezchybný operačný systém, najnovšia verzia, Windows 10, sa stará o chyby mnohých svojich predchodcov. Ďalej ju doplníme zoznamom najlepších úložísk v cloude pre Windows, počnúc od Sync.com.


Čím viac súborov ukladáte na pevný disk, tým viac chýb a pokles výkonu máte. Jedným z riešení je uložiť čo najviac údajov do cloudu na optimalizáciu disku pre Windows. Hudba, filmy, fotografie a obrovské súbory sú hlavnými kandidátmi na nový domov v cloude.

Ak chcete iba zálohovanie a existuje rozdiel, prečítajte si náš najlepší zoznam služieb zálohovania online. V opačnom prípade vás prevedieme našimi najlepšími výbermi pre systém Windows z najlepších služieb úložiska v cloude. Predtým, ako začneme, pozrime sa však, aké faktory sme ich použili na hodnotenie.

Najlepšie cloudové úložné služby pre Windows 2020

Čo robí najlepšie cloudové úložisko pre Windows

Podpora systému Windows je tu hlavná. Pozrime sa, ako dobre na tom služba funguje a ako ľahko sa môžu používať klienti pre stolný počítač, web a mobil. Najlepšie je, ak je rozhranie atraktívne a intuitívne, nie neohrabané.

Výhodou je aj to, že ste lacný. Ak má služba veľa plánov, je pravdepodobnejšie, že nájdete tú, ktorá najlepšie vyhovuje vašim potrebám. To zahŕňa získanie maximálneho úložného priestoru za čo najmenšie peniaze, inými slovami najlepšiu hodnotu. Ak je to váš hlavný problém, prečítajte si naše najlepšie ponuky v oblasti cloudového úložiska.

Samotný úložný priestor sa nezmení, ak prenos súborov do cloudu bude trvať večne. Potrebujete tiež stabilné pripojenie s vysokými rýchlosťami nahrávania. Rýchlosti tiež závisia od vášho poskytovateľa internetových služieb a od toho, ako blízko ste k serverom, ktoré používate. Prenos na úrovni bloku tiež pomáha, pretože odovzdáva iba tie časti súboru, ktoré sa od predchádzajúceho odovzdania zmenili.

Po prenose súborov ich zaistí prísne zabezpečenie. Skontrolujeme, aký druh šifrovania služba používa a či ju používa pri prenose a odpočinku. Nulová znalosť je najlepšia, pretože bráni komukoľvek v prístupe k vašim údajom iným ako vy. Ak niekto prelomí vaše heslo, je užitočné použiť aj dvojfaktorové overenie, ako ďalšiu vrstvu zabezpečenia (prečítajte si náš článok o najlepších 2FA). aplikácie pre viac informácií o tomto).

1. Sync.com

Stránka Sync.com je umiestnená v hornej časti nášho zoznamu porovnania v cloude. Služba založená v Toronte má povesť robustnej bezpečnosti a dobrého súkromia používateľov, čiastočne vďaka kanadským zákonom o ochrane súkromia, ktoré patria medzi najlepšie na svete.

Desktop klient pracuje na Windows 10, 8, Vista, 7 a XP. Práca s ním je jednoduchá a spočíva v použití synchronizačného priečinka, ktorý vyzerá ako bežný priečinok so značkou začiarknutia a prístupu k klientovi prostredníctvom ikony na paneli úloh. Webový klient je jasný a intuitívny a má rovnaké funkcie ako stolný počítač, ako aj ďalšie funkcie, ktoré obohacujú všeobecnú skúsenosť.

Sync.com-Web-Control-Panel-Slider-1
© Cloudwards.net

Sync.com-Share-File-Link-Slider-2
© Cloudwards.net

Sync.com-Sync Folder-Slider-3
© Cloudwards.net

Sync.com-Speed-Throttle-Slider-4
© Cloudwards.net

Sync.com-Two-Factor-Authentication-Slider-5
© Cloudwards.net

predchádzajúca

Ďalšie

K dispozícii je aj aplikácia pre smartfóny pre Android alebo iOS. Môžete ho použiť na prácu so súbormi offline a na odovzdávanie fotografií a videí do cloudu.

Plány platených cien sú konkurencieschopné. Personal Pro vás bude stáť 49 dolárov ročne za 500 GB alebo 96 dolárov za 2 TB, vďaka čomu bude jedným z najlepších obchodov v úložisku typu cloud. Ak ste firemným používateľom, môžete od klientov požadovať súbory a zabezpečiť súlad so zásadou HIPAA spolu s ďalšími obvyklými funkciami za 96 dolárov ročne podľa plánu Business Solo..

Business Pro vyhovuje potrebám viacerých používateľov – vyžaduje minimálne dve – a stojí 60 až 180 dolárov ročne, v závislosti od počtu používateľov a množstva úložného priestoru. Zahŕňa administratívnu kontrolu a centralizovanú fakturáciu.

Počiatočné rýchlosti nahrávania na serveri Sync.com sú priemerné pre službu úložiska v cloude, ale ak rýchlosť procesu synchronizácie interferuje s inými činnosťami, môžete znížiť svoje rýchlosti. Pre tých, ktorí pracujú s obmedzeným dátovým plánom, je tiež možné nastaviť mesačné limity nahrávania a sťahovania.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči stránka Sync.com

Zabezpečenie nezaostáva za súkromím. Sync.com používa 256-bitové šifrovanie AES a protokol TLS na ochranu vašich údajov pri prenose a odpočinku. Táto služba je v súlade s nulovými znalosťami – v skutočnosti je na prvom mieste v zozname najlepších služieb s nulovými znalosťami – takže vám nemôže pomôcť, ak stratíte heslo..

Dvojfaktorové overenie však môže pomôcť, ak ste zadali slabé heslo a niekto ho prelomil (prečítajte si našu príručku o tom, ako vytvoriť silné heslo)..

Sync.com ponúka dobrú hodnotu vďaka svojim plánom predplatného, ​​priamemu použitiu a bezpečnosti. To všetko robí to vhodné pre začiatok tohto zoznamu. Viac informácií o jeho zabezpečení a ďalších funkciách sa dozviete v našej recenzii Sync.com.

2. pCloud

pCloud je naša druhá voľba a je k dispozícii pre všetky hlavné verzie systému Windows. Používanie desktopového klienta je príjemné a ľahké. Budete k nemu pristupovať rovnakým spôsobom ako k väčšine služieb – prostredníctvom ikony systémovej lišty alebo jednotky pCloud v správcovi systémových súborov. Rozhranie je chmúrne, ale jasné a intuitívne.

Webové rozhranie vás tiež nesklame, pretože má viac funkcií, ponúka efektívny zážitok a umožňuje vám prístup k všetkým nástrojom pCloud na jednom mieste. Navyše je to rýchle. Jedinou chybou je, že to nie je užitočné pri prenose veľkých súborov. Držte sa desktopového klienta.

Súbory webového rozhrania pCloud

pCloud Sync Folder

pCloud Share File Link

Odkazy na stiahnutie pCloud

Klient pCloud Drive

predchádzajúca

Ďalšie

Aj mobilná aplikácia je dobrá, pretože umožňuje upravovať dokumenty namiesto ich prezerania. Prehrá tiež vaše video a audio súbory.

pCloud ponúka plány pre osobných a obchodných používateľov. Osobní používatelia si môžu zvoliť prémiu, ktorá stojí 500 dolárov mesačne za 500 GB, alebo prémiu Plus, ktorá vám vráti 9,99 dolárov mesačne za 2 TB. Zahŕňajú funkcie, ako napríklad uchovávanie histórie verzií súborov po dobu 30 dní a neobmedzené vzdialené odovzdávanie. Ak platíte za rok, dostanete zľavu.

Výberom doživotného plánu získate zľavu. Bezplatný program vám umožňuje prístup k 10 GB úložného priestoru a jeden ďalší gigabajt za každé odporúčanie do 20 GB.

Rýchlosť nahrávania je porovnateľná s inými službami, ale pripojenie nie je také stabilné, ako by malo byť. Má však tendenciu dosahovať vyššie rýchlosti častejšie.

Ďalšie dôvody Prečo sa nám páči pCloud

Podobne ako Sync.com, pCloud používa protokol TLS na ochranu prenášaných údajov a 256-bitový AES na šifrovanie súborov. Šifrovanie s nulovými znalosťami si však bude vyžadovať doplnok Crypto, ktorý stojí 4,99 dolárov mesačne. Môže to stáť za to peniaze, pretože politika ochrany osobných údajov spoločnosti pCloud obsahuje niekoľko sporných ustanovení, aj keď služba má sídlo vo Švajčiarsku..

pCloud a Sync.com sú vynikajúce služby a ich porovnaním je štiepenie vlasov. Domnievame sa, že stránka Sync.com je lepšia, pretože poskytuje nulové znalosti bez dodatočných nákladov a má stabilnejšie pripojenie pri nahrávaní. Vďaka tomu je pCloud na druhom mieste, aj keď iba s malým rozpätím. Ak chcete získať viac informácií o službe, prečítajte si našu recenziu pCloud.

3. Egnyte Connect

S Egnyte Connect, ktorý patrí medzi naše najlepšie služby na synchronizáciu a zdieľanie podnikových súborov, môžete nahrávať a pristupovať k svojim súborom pomocou desktopového klienta, rozhrania prehliadača alebo mobilnej aplikácie..

Desktopový klient používa model spoločnej synchronizovanej zložky, ktorý bude ukladať obsah na vašu jednotku a do cloudu. Obsahuje tiež funkciu s názvom Egnyte Drive, ktorá vám umožňuje prístup k obsahu cloudu z vášho systému súborov bez potreby miestneho úložného priestoru.

Prehliadač je príjemný, pretože rozhranie sa ľahko používa a má veľa funkcií. To isté platí pre mobilnú aplikáciu. Môžete ho použiť na otváranie a úpravu obsahu, ktorý máte v cloudu Egnyte, vrátane súborov .pdf a dokumentov Office, takže nie je potrebné kupovať Microsoft Office 365. Egnyte môže tiež ukladať obsah z telefónu.

Táto služba nebola pre jednotlivcov skvelou voľbou pred tým, ako spustila tímový plán, čo je dobré pre jedného až troch používateľov. Je zameraná na podnikových používateľov, ale platiť 10 dolárov mesačne za 1 TB úložného priestoru je stále v poriadku, najmä ak vezmeme do úvahy, že ponúka množstvo funkcií.

Táto služba stále ponúka svoje obchodné plány, ktoré si vyžadujú najmenej päť používateľov, a každý z nich je vynikajúcou hodnotou. Za 8 dolárov na používateľa mesačne získate 5 TB priestoru, viac ako akékoľvek iné služby v tomto rozsahu. Plány Business a Enterprise majú ešte viac funkcií a úložný priestor, ale majú vyššiu cenu.

Egnyte trvá dlhšie ako iné služby pre počiatočné nahrávanie súborov. Zložka 250 MB trvala dvakrát dlhšie, ako iné potrebné služby. Zmena súborov a ich opätovné odovzdanie je omnoho rýchlejšia – porazil ju iba Dropbox – pretože Egnyte používa synchronizáciu na úrovni bloku.

Iné dôvody, prečo sa nám páči Egnyte Connect

256-bitové šifrovanie AES bude súbory odovzdávať pred odovzdaním. Službu však nemožno klasifikovať ako nulovú znalosť, pretože dešifruje vaše súbory na čítanie metadát a potom ich šifruje znova. Našťastie sa Egnyte integruje s Boxcryptorom, ktorý môžete použiť na súkromné ​​šifrovanie, ale zabránite tým synchronizácii na úrovni bloku..

Egnyte Recenzia

Môžete nastaviť minimálne požiadavky na heslo, aby ste sa uistili, že vaše heslo nie je slabé, a na zvýšenie ochrany použite dvojfaktorové overenie. Ak sa chcete dozvedieť viac o jeho bezpečnosti, prečítajte si našu recenziu stránky Egnyte Connect. Ak chcete získať prehľad o službe, môžete využiť 15-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu.

4. Tresorit

Tresorit je jednou z najbezpečnejších cloudových úložných služieb, napriek tomu, že spoločnosť so sídlom vo Švajčiarsku si ponecháva svoje servery v Holandsku a Írsku. Na tieto servery môžete prenášať údaje pomocou plnohodnotného desktopového klienta alebo webového rozhrania.

Tresorit Selektívna synchronizácia

Použitie možnosti na pracovnej ploche vyžaduje, aby ste vytvorili priečinky, ktoré sa nazývajú tresory, a synchronizovali ich jednotlivo, čo môže niektorým komplikovať skúsenosť. Webové rozhranie je podobné ako rozhranie pre stolné počítače, nemá však rovnaké možnosti – chýba mu stránka „Posledné“, ale obsahuje odkaz na „Kontakty“. Mobilná aplikácia je k dispozícii pre Android alebo iOS.

Tresorit neponúka veľkú hodnotu, pretože plány predplatného nie sú konkurencieschopné. Prémium je najlacnejšie, ale stojí 200,00 dolárov mesačne za 200 GB. To je viac ako nejaký poplatok za 1 TB. Druhý osobný plán, Solo, poskytuje úložisko 2 TB za 30 dolárov mesačne. Aby sa obchod osladil, pridáva sa neobmedzená verzia verzií a možnosť synchronizácie 10 zariadení namiesto piatich.

Ak platíte za rok, existuje zľava, ale pred rozhodnutím o zaplatení vysokej ceny Tresoritu by ste mali vyskúšať službu pomocou 14-dňovej skúšobnej verzie.

Rýchlosti, ktoré Tresorit dosahuje, sú pomalšie ako niektoré iné služby, ale nie o veľa. Pokiaľ nepracujete s veľkými súbormi, nemal by to byť problém. Ak ich Tresorit zaberá príliš veľa systémových prostriedkov a naplánujete si, kedy chcete spustiť službu, môžete ich obmedziť..

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči Tresorit

Na kompenzáciu vysokej ceny značky poskytuje Tresorit pozoruhodnú bezpečnosť. Môžete použiť nulové znalosti na šifrovanie vašich údajov a ich nastavenie ako súkromné. Úroveň šifrovania je 256-bitová AES.

To však nepomôže, ak niekto ukradne vaše heslo. Dvojfaktorová autentifikácia bude. Dátové centrá spĺňajú najnovšie normy ISO a prevádzkujú Microsoft Azure. Informácie o maticiach a skrutkách zabezpečenia služby nájdete v našej recenzii od spoločnosti Tresorit.

5. Dropbox

Nie je prekvapujúce, že Dropbox ponúka príjemné prostredie pre používateľov. Desktop klient je jednoduchý – používate synchronizačný priečinok a ikonu systémovej lišty – ale webového klienta sme viac radi. Je pozoruhodný a zobrazuje všetky potrebné informácie, pričom sa stále ľahko naviguje.

K dispozícii je aj mobilná aplikácia, ktorá je k dispozícii pre Android alebo iOS. Môžete ho použiť na automatické nahrávanie fotografií a videí z telefónu.

Plán Plus vám poskytne 1 TB úložiska za 10 dolárov mesačne, čo znamená slušnú hodnotu. Poskytuje tiež prístup k funkciám, ako je napríklad prioritná e-mailová podpora, vzdialené mazanie údajov a priečinky offline v mobile. Za 20 dolárov mesačne Professional pridáva inteligentnú synchronizáciu, prehliadky, fulltextové vyhľadávanie a prioritnú podporu četu, ale nezvyšuje to úložný priestor..

Basic je bezplatný program, ktorý vám poskytuje iba 2 GB úložného priestoru. Môžete pridať 500 MB pre každé odporúčanie.

Servery Dropboxu sú v USA, takže čím bližšie ste, tým rýchlejšie budú vaše rýchlosti. Výsledky testov rýchlosti boli podobné dobrým výsledkom z iných služieb, ktoré sme testovali. Na obmedzenie rýchlosti môžete použiť plynový pedál, ale to by nemalo byť potrebné, pretože synchronizácia nevyužíva veľa systémových prostriedkov.

Pôsobivá synchronizácia na úrovni bloku urýchli prenosy po počiatočnom načítaní. Dropbox je v skutočnosti jedným z najlepších úložísk v cloude na synchronizáciu.

Ďalšie dôvody Prečo sa nám páči Dropbox

Dropbox používa 256-bitovú AES na ochranu vašich súborov počas prepravy a v pokoji, ale to nie je nič známe, takže nebude chrániť vaše súkromie. Ak to potrebujete, môžete použiť Boxcryptor na dosiahnutie end-to-end šifrovania. Za normálnych okolností Dropbox dešifruje vaše údaje, keď príde do dátového centra, aby získal prístup k vašim metadátam na indexovanie, ale Boxcryptor to neumožňuje.

Dropbox poskytuje vynikajúce používateľské prostredie a rýchlu synchronizáciu, ale neponúka šifrovanie s nulovými znalosťami, obmedzuje ukladanie na 1 TB a za to veľa účtuje. Ak chcete získať podrobnejší prehľad služby, prečítajte si našu recenziu Dropboxu.

Záverečné myšlienky

Pretože všetky služby podporujú systém Windows – nie je žiadnym prekvapením – obrátili sme sa na iné faktory, aby sme sa umiestnili v rebríčku, ako je napríklad hodnota, rýchlosť, bezpečnosť a jednoduché používanie. Sync.com má tie isté znaky ako pCloud. Nasledujúce dve služby sú dobré, ale nie také dobré, a miesta Dropboxu vydržia, pretože druhá služba nastavila lištu príliš vysoko.

Nech už si vyberiete čokoľvek, jedná sa o niektoré z najlepších služieb v našom zozname porovnávacích služieb typu cloud a mali by zodpovedať vašim potrebám úložiska. Chýba nám niečo? Aká je vaša obľúbená služba úložiska v cloude? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me