Najlepšie cloudové úložisko pre študentov 2020

Študenti musia okrem účasti na večierkoch, vstupe do bratstva a hrania spolkových hier tiež dobre študovať. Mnoho štúdií sa odohráva online, aj keď nie ste na diaľku, a môže sa to vylepšiť pomocou služieb, ktoré vám pomôžu ukladať prezentácie, výskumné práce a ďalšie úlohy v cloude.


Disk Google je na čele najlepšieho cloudového úložiska pre študentov.

Pevné disky môžu zlyhať a nechať vás bez poznámok na túto nepríjemnú skúšku. Tomu môžete zabrániť kopírovaním súborov do cloudu. Na pevnom disku získate aj voľný priestor, čo zvýši jeho výkon.

Ak je pre službu cloudového úložiska jediným faktorom, že je bezplatný, prečítajte si náš najlepší bezplatný zoznam cloudových úložísk. Vybrali sme si výbery pre študentov vrátane nášho vedúceho služby Disk Google z najlepších služieb úložiska v cloude, ale skôr ako sa k nim dostaneme, definujme kritériá, ktoré sme použili na ich hodnotenie.

Najlepšie cloudové úložisko pre študentov 2020

Čo robí Cloud Storage najlepším pre študentov

Hodnota je naším najvyšším záujmom, pretože väčšina študentov je pripútaná k hotovosti. To znamená, že získate čo najväčšie úložisko za čo najmenšiu hotovosť. Čím lacnejšie plány táto služba ponúka, tým lepšie sa zvyšuje pravdepodobnosť, že by človek vyhovoval vašim potrebám. Pre niektorých bude trik robiť registrácia bezplatného plánu, preto zvážime aj množstvo ponúkaného priestoru..

Funkcie spolupráce by mali byť k dispozícii, takže môžete pracovať na súboroch bez prepnutia na editor offline a je tiež užitočná integrácia s nástrojmi produktivity tretích strán..

Jednoduchý spôsob zdieľania súborov je dôležitý, pretože pravdepodobne budete musieť urobiť skupinovú prácu s ostatnými študentmi. Mať kontrolu obsahu – funkcie, ako sú dátumy skončenia platnosti, ochrana heslom a povolenia – na ochranu vašich zdieľaní, nie je nič, čo by sa malo odmietnuť. Stránka, ktorá vám povie, čo zdieľate as kým je ďalším vítaným prírastkom.

Nakoľko ľahké je používanie služby, ovplyvňuje to, koľko času trávite prácou. Najlepšie je, ak služba funguje na počítači, webe a mobilnom telefóne a poskytuje priamu používateľskú skúsenosť. Čisté a atraktívne rozhrania s tým pomôžu.

Akonáhle ich prenesiete do cloudu, vaše pevné súbory vám zaistia bezpečnosť. Jeho sila závisí od šifrovania, ktoré používa v pokoji a počas prenosu, a od toho, či ponúka súkromné ​​šifrovanie, ktoré obmedzuje ľudí, ktorí vám môžu vaše súbory prečítať. Dvojfaktorová autentifikácia zabráni hackerom, ktorí ukradli vaše heslo, v prístupe na váš účet.

1. Disk Google

Disk Google je obľúbený u domácich používateľov a má globálnu sieť dátových centier. Má 800 miliónov používateľov, a to v neposlednom rade vďaka tomu, že sa spojili s účtami Gmail a telefónmi so systémom Android.

Služba nedávno znížila ceny niektorých svojich plánov a zvýšila ich hodnotu. Najlacnejší platený program vám poskytuje 100 GB za 1,99 dolárov mesačne, ďalší z nich prichádza s 200 GB za 2,99 dolárov mesačne a tretí poskytuje 2 GB za 9,99 dolárov mesačne. Ak platíte za rok, všetky tri sú zľavnené. Nejde o zlé ponuky, ale nezhodujú sa s ponukami zo stránky Sync.com.

Tam, kde Google robí lepšie, je bezplatný plán, ktorý poskytuje veľkorysý 15 GB úložného priestoru a prístup k súboru dokumentov Google, súbor nástrojov, ktoré uľahčujú prácu a spoluprácu na dokumentoch online. Aplikácia Google Keep, bezplatná aplikácia na vytváranie poznámok, patrí medzi natívne aplikácie. Služba má navyše rozsiahlu knižnicu integrácií tretích strán.

Webové rozhranie služby Disk Google

Priečinok synchronizácie Disku Google

Disk Google Dokumenty Google

Odkaz na vytvorenie Disku Google

Nastavenia siete Disku Google

predchádzajúca

Ďalšie

Zdieľanie súborov a priečinkov pomocou Disku Google je jednoduché, ale v službe chýbajú funkcie na kontrolu obsahu, ako sú napríklad dátumy vypršania platnosti alebo odkazy chránené heslom. Môžete vygenerovať odkaz na zdieľanie, ktorý chcete skopírovať a vložiť alebo odoslať e-mailom. Ľudia, ktorí ho používajú, môžu zobraziť, komentovať alebo upravovať váš obsah v závislosti od toho, ako nastavíte svoje povolenia.

Povolenia môžete zmeniť v „pokročilých“ nastaveniach v okne „zdieľať …“. Odtiaľ môžete vidieť, kto má prístup k vášmu obsahu a zdieľať ho na sociálnych sieťach, ako sú Google+, Facebook alebo Twitter.

Podobne ako všetky ostatné aplikácie Google, aj webové rozhranie je intuitívne a príjemné. Navigácia je jednoduchá a pravdepodobne ju budete používať viac ako klientsky počítač. Existuje veľa funkcií, ale sú starostlivo umiestnené tak, aby vás neprekonali.

Nie je prekvapením, že desktopový klient sleduje synchronizačný model. Mobilná aplikácia je nainštalovaná na telefónoch s Androidom a umožňuje vám prístup k súborom aj na cestách. Môžete ich upravovať bez toho, aby ste ich najprv museli sťahovať. To je niečo, čo vyžaduje veľa iných aplikácií na ukladanie v cloude.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia na Disku Google

Spoločnosť Google nie je čistá, pokiaľ ide o ochranu osobných údajov, pretože bola pripojená k projektu PRISM a zdieľala údaje s Národnou bezpečnostnou agentúrou. Spoločnosť naskenuje vaše osobné súbory a e-maily, aby vám poskytla vlastné výsledky vyhľadávania, personalizované reklamy a ďalšie. Aby ste tomu zabránili a zvýšili svoje súkromie, môžete použiť súkromný doplnok šifrovania Boxcryptor.

Zabezpečenie však nie je také bezútešné, pretože spoločnosť Google používa 128-bitové šifrovanie AES na skramovanie súborov, kým sú uložené na jeho serveroch. Nie je to 256-bitový AES, ale robí svoju prácu. K dispozícii je dvojfaktorové overenie, ktoré vás ochráni, ak niekto ukradne aj vaše heslo.

Disk Google sa ľahko používa, má veľkorysý bezplatný plán, niekoľko výhodných prémiových plánov, skvelé funkcie produktivity a možnosti zdieľania. Chýba mu však súkromné ​​šifrovanie. Ak sa chcete dozvedieť viac o službe, prečítajte si našu recenziu na Disku Google.

2. pCloud

pCloud je spoločnosť so sídlom vo Švajčiarsku, ktorá sa radí na prvé miesto v zozname najlepších poskytovateľov cloudových úložísk.

Ponúka bezplatný plán s úložiskom 10 GB. K tomu môžete pridať 4 GB sledovaním viacstupňového procesu po registrácii. Navyše, za každého priateľa, ktorého odporučíte, získate 1 GB voľného miesta až do 20 GB.

Existujú iba dva platené osobné plány, ale to stačí, pretože ponúkajú veľkú hodnotu. Premium poskytuje 500 GB za 4,99 dolárov mesačne alebo ekvivalent 3,99 dolárov mesačne, ak platíte za rok vopred. Premium Plus vám mesačne vráti 9,99 dolárov, ale ponúka 2 TB úložiska. Ak platíte za rok, môžete znížiť mesačnú sadzbu na 7,99 dolárov.

pCloud-Web-Interface-Files

Upozorňujeme, že oba plány majú iba ukážky súborov, neumožňujú vám upravovať súbory a neintegrovať sa s dokumentmi Office Online alebo Google Docs. Medzi funkcie prehrávania médií pCloud patrí zabudované prehrávače pre video, hudbu a fotografie. Službu môžete rozšíriť o aplikácie na zapisovanie poznámok, ako je Evernote alebo OneNote, ktorá je pre študentov najobľúbenejšia.

Ak chcete zdieľať súbor alebo priečinok s niekým, musíte pridať jeho meno alebo e-mail. Ak s vami chcú zdieľať obsah, môžu tak urobiť pomocou odkazov na odovzdanie. Na ochranu odkazov môžete nastaviť heslá a dátumy vypršania platnosti, ale obe vyžadujú predplatné prémiového plánu. pCloud poskytuje užitočnú tabuľku, ktorá zobrazuje aj štatistiky vašich zdieľaní.

Môžete zdieľať iba súbory, ktoré nie sú šifrované pomocou doplnku šifrovania nulových znalostí pCloud.

Používanie desktopového klienta je príjemné a ľahké. Prístup k nemu získate pomocou ikony systémovej lišty alebo jednotky pCloud v správcovi systémových súborov. Rozhranie je trochu temné, ale jasné a intuitívne.

Webové rozhranie vás nebude sklamaním ani tým, že má viac funkcií, ponúka efektívny zážitok a umožňuje prístup k všetkým nástrojom pCloud na jednom mieste. Je to tiež rýchle. Jedinou nevýhodou je, že nedokáže dobre prenášať veľké súbory. Držte sa desktopového klienta.

Aj mobilná aplikácia je dobrá, pretože ju môžete použiť na nahrávanie nových súborov, zdieľanie a prístup k nim. Navyše má automatické nahrávanie fotografií a videí.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia pCloud

pCloud sa spolieha na protokol TLS na ochranu údajov pri prenose pred útokmi typu človek v strede a 256-bitovým šifrovaním AES na šifrovanie súborov. Keď sa vaše údaje dostanú do dátového centra pCloud, replikujú sa na najmenej päť rôznych serverov.

Súkromné ​​šifrovanie je k dispozícii, ale iba ak si zakúpite doplnok Crypto za 3,99 dolárov mesačne. Doplnok vytvorí krypto priečinok a všetko, čo doň vložíte, bude chránené špeciálnym heslom, ktoré poznáte iba vy. Žiaľ, neexistuje dvojfaktorové overenie, takže sa uistite, že máte silné heslo.

Pred prihlásením na odber pCloud si môžete vyskúšať 14-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu.

pCloud ponúka veľkorysý bezplatný plán, lacné prémiové plány, silné zabezpečenie a možnosti zdieľania. Nevýhodou je, že sa neintegruje s nástrojmi produktivity a chýba mu dvojfaktorová autentifikácia. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si našu recenziu pCloud.

3. Sync.com

Sync.com je služba, ktorá sa nachádza v hornej časti nášho najlepšieho zoznamu úložísk v cloude. Sídli v Kanade a ťažia zo zákonov o ochrane súkromia v krajine, ktoré patria medzi najlepšie na svete.

Pred odberom môžete na testovanie služby použiť 5 GB bezplatného úložiska plánu Sync Starter. Nie je to veľa, ale môžete vykonať niekoľko krokov, aby ste získali 1 GB bonusového úložiska. Navyše získate 1 GB za každého priateľa, ktorého odporúčate, až do 20 GB.  

Spoločnosť tvrdí, že vám poskytne viac priestoru na sprostredkovanie odporúčaní, ale po jej zasiahnutí budete musieť e-mailom odstrániť uzáver..

Sync.com-Web-Control-Panel-Slider-1
© Cloudwards.net

Sync.com-Share-File-Link-Slider-2
© Cloudwards.net

Sync.com-Sync Folder-Slider-3
© Cloudwards.net

Sync.com-Speed-Throttle-Slider-4
© Cloudwards.net

Sync.com-Two-Factor-Authentication-Slider-5
© Cloudwards.net

predchádzajúca

Ďalšie

Osobní používatelia si môžu vybrať medzi dvoma platenými programami: Personal Pro 500GB a Personal Pro 2TB. Prvý z nich stojí 49 dolárov ročne, čo predstavuje asi 4 doláre mesačne, a druhý stojí 96 dolárov ročne, čo z neho robí jeden z najlepších obchodov v cloudovom úložisku..

Nie je však možné platiť mesačne.

Webové rozhranie neponúka natívne funkcie produktivity ani nie je integrované s programami tretích strán. Aplikácia smartfónu vám však umožňuje otvárať súbory v aplikáciách tretích strán vrátane balíka Microsoft Office.

Ak chcete zdieľať priečinok, môžete pozvať používateľov na prístup k nemu alebo vygenerovať odkaz. S odkazom môžu namiesto sťahovania každého súboru stiahnuť priečinok so zipsom. Ak zdieľate súbor, môžete vygenerovať iba odkaz, ktorý môžete poslať manuálne alebo e-mailom. Sync.com vám umožňuje zdieľať aj odkazy na odovzdávanie, ktoré ostatným umožňujú nahrávať obsah do vášho úložného priestoru.

Svoje zdieľania môžete ovládať nastavením povolení. K odkazom môžete pripojiť aj heslá a dátumy vypršania platnosti, ak máte predplatné Personal Pro. Okrem toho môžete nastaviť limity sťahovania zdieľaných položiek a zobraziť ich štatistiky sťahovania. Stránka „zdieľania“ vám oznámi, ktoré priečinky ste zdieľali as kým.

Desktop klient je jednoduchý a ľahko použiteľný. Môžete k nemu pristupovať pomocou jeho synchronizačného priečinka alebo ikony na paneli úloh. Je k dispozícii pre Windows a MacOS, ale nie pre Linux. Získate prístup k tým istým funkciám, ktoré má webový klient, spolu s ostatnými, ktoré zvyšujú dojem používateľa.

Aplikácia smartfónu pre Android a iOS vám umožňuje prístup k vašim súborom, keď ste offline, a automaticky nahrávať fotografie a videá do cloudu.

Ostatné dôvody, ktoré sa nám páčia Sync.com

Táto služba využíva 256-bitové šifrovanie AES v pokoji a protokol TLS, ktorý chráni súbory pri prenose do jeho dátových stredísk. To je tiež na vrchole nášho zoznamu najlepších služieb s nulovými znalosťami. Ak ho však stratíte, nebude ho môcť získať, pretože tomu bráni znalosť nuly.

Sync.com má konkurenčné plány, ale musia byť platené ročne a jeho bezplatný plán nie je taký dobrý ako program pCloud. Má iba ukážku súboru v mobile a nenabízí prehrávanie médií. Napriek tomu má dobrú bezpečnosť a ľahko sa používa. Ak sa chcete dozvedieť viac o službe, prečítajte si našu recenziu na stránke Sync.com.

4. Kolónka

Jeden z našich najlepších poskytovateľov synchronizácie a zdieľania podnikových súborov. Box má ako klientov mnoho malých firiem a spoločností z rebríčka Fortune 500, má však viac než len obchodné plány. Má tiež pár, ktorý by vyhovoval potrebám študentov.

Prvý z nich sa nazýva Individuálny a ponúka 10 GB bezplatného úložiska, čo je viac ako mnoho iných služieb. Personal Pro stojí 10 dolárov mesačne za 100 GB úložného priestoru. To nie je moc, preto vám odporúčame držať sa plánu zadarmo, ak poskytuje dostatok miesta.

Box vám pomôže zvýšiť vašu produktivitu vďaka integráciám programov Office Online a Google Docs, ako aj DocuSign a mnohých ďalších ponúk v knižnici aplikácií tretích strán. Jeho natívna aplikácia Notes, Box Notes, patrí medzi najlepšie aplikácie na vytváranie poznámok.

Odkazy s licencovanými používateľmi môžete zdieľať bez obmedzenia, ale musíte mať povolenie na zdieľanie mimo vašej organizácie. Môžete poslať pozvánku e-mailom alebo vygenerovať odkaz a odoslať ho. Box má dobrú kontrolu obsahu, pretože vám umožňuje nastaviť dátumy vypršania platnosti a heslá pre odkazy.

Webový klient je jednoduchý, s intuitívnym usporiadaním a atraktívnou farebnou schémou. Umožňuje vám prispôsobiť webovú adresu pracovného priestoru a pridať svoje vlastné logo. Ak uprednostňujete klienta pre stolné počítače, používa Box tiež známy model synchronizácie. Aj mobilná aplikácia sa ľahko používa a umožňuje vám pristupovať k súborom aj na cestách.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia

Box používa AES 256-bit na šifrovanie súborov na serveroch a protokol TLS na ich ochranu počas prenosu. Táto služba tiež zalomí váš šifrovací kľúč s rovnakou úrovňou šifrovania. Nemá natívne súkromné ​​šifrovanie, ale môžete ho pridať pomocou Boxcryptora.

Dvojfaktorová autentifikácia pomôže, ak niekto ukradne vaše heslo a požiadavky na vlastné heslo sťažia hackerom to. Viac informácií o zabezpečení a ďalších funkciách si môžete prečítať v našej recenzii boxu.

5. MEGA

Spoločnosť MEGA, založená spoločnosťou Kim Dotcom v roku 2013, je jednou z najkontroverznejších spoločností v oblasti cloudových úložísk, má však niekoľko plánov, z ktorých by mohli mať úžitok študenti.

Plán zadarmo vám začne s 50 GB, ale 35 z nich zmizne po mesiaci. S určitými úspechmi môžete svoj priestor upgradovať až na 45 GB, ale jeho platnosť vyprší. Stále vám to ponecháva 15 GB, čo nie je nič na prepustenie.

Predplatné nie je také dobré. Prvý, Pro Lite, stojí 5,79 dolárov mesačne za 200 GB úložného priestoru. Za 11,59 dolárov mesačne získate 1 TB priestoru a zvyšné dva plány tiež nie sú skvelé.

Produktivita je obmedzená, pretože MEGA obsahuje iba ukážky súborov a prehrávanie médií. Neexistuje žiadna integrácia s balíkom Office Online, Dokumentmi Google ani inými aplikáciami tretích strán.

Súbory môžete zdieľať s kontaktmi MEGA alebo generovať odkaz. Zdieľaním prostredníctvom e-mailovej adresy môžete udeliť oprávnenia na čítanie, čítanie a zápis alebo úplný prístup.

Prekvapivo sú zdieľané zložky, ktoré neviete, takže MEGA nevidí, čo zdieľate. Ostatní, ktorí chcú mať prístup k vášmu obsahu, ho musia najprv dešifrovať pomocou dešifrovacieho kľúča. Platené odbery vám tiež umožňujú pridať dátumy vypršania platnosti a heslá k odkazom.

Aplikácia prehliadača je jednoduchá a pre nových používateľov neexistuje prakticky žiadna krivka učenia. Navigácia a nájdenie jej primárnych a sekundárnych funkcií je jednoduché. Horná ponuka obsahuje všetky potrebné ovládacie prvky. Je rýchly, intuitívny a rozhranie je atraktívne.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči MEGA

MEGA používa 128-bitové šifrovanie AES v pokoji a protokol TLS počas prenosu. Neponúka dvojfaktorové overenie, vďaka ktorému je vaše heslo zraniteľnejšie, takže sa uistite, že je silné.

Táto služba používa súkromné ​​šifrovanie, čo znamená, že sa nemusíte obávať zvedavých očí. Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, čo ponúka, prečítajte si našu recenziu MEGA.

Záverečné myšlienky

Väčšina študentov si nemôže dovoliť využívať luxusné hotely, homáre alebo drahé úložisko v cloude. Našťastie môžu získať cloudové úložisko lacno. Prvé tri služby na našom zozname majú plány, ktoré poskytujú veľkorysý priestor pre peniaze, ako aj bezplatné plány.

Disk Google je našou najlepšou voľbou, pretože sa ľahko používa, je atraktívny a má k dispozícii mnoho nástrojov produktivity tretích strán spolu s natívnymi dokumentmi Google. pCloud a Sync.com majú lepšie ponuky a vyššiu bezpečnosť, ale nemajú nástroje na zvýšenie produktivity.

Používate inú službu, ktorá je pre študentov vhodnejšia? Čo si myslíte o našom zozname? Nechajte svoju odpoveď v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map