Najlepšie cloudové úložisko pre hudbu 2020

Bývaly časy, keď boli hudobné súbory veľké a úložisko bolo obmedzené; čas pred formátom súboru mp3. Dnes však na vašom pevnom disku môžu obývať tisíce skladieb a váš hudobný prehrávač si vyberie obrovský zoznam. Z dôvodu zachovania bezpečnosti sme zostavili najlepšie cloudové úložisko hudby.


Pretože je tu toľko hudby, je lákavé použiť našich najlepších poskytovateľov cloudového úložného priestoru, aby ju odložili bez toho, aby rušili váš pevný disk. Pri jej používaní si môžete byť istí, že vaša hudba bude k dispozícii kdekoľvek sa nachádzate a že nebude narušená žiadna hardvérová porucha, vírus, škodlivý softvér ani krádež..

V tomto článku sa zameriame na ukladanie najviac skladieb za čo najmenšie množstvo peňazí. Ak chcete zálohovať a nie ukladať svoje hudobné súbory, prečítajte si náš článok o najlepších službách zálohovania online. Skôr ako začneme so zoznamom, prečítajte si naše kritériá.

Najlepšie cloudové úložisko pre hudbu 2020

Čo robí cloudové úložisko tým najlepším pre hudbu

Našou prvou prioritou bude hodnota, pretože by sme za málo peňazí chceli uložiť čo najviac skladieb. Uvidíme, aké cenové plány ponúkajú služby av akej rozmanitosti. Väčšina služieb ponúkne bezplatný plán alebo aspoň skúšobnú verziu. Ak hľadáte zľavu, prečítajte si naše najlepšie ponuky v článku o úložisku v cloude.

Keďže sa zaoberáme množstvom piesní, nemalo by zmysel používať cloudové úložisko, ktoré neposkytuje dobrú rýchlosť nahrávania. Čím je infraštruktúra lepšia (globálna distribúcia dátových centier), tým rýchlejšie bude nahrávanie.

Sprístupnenie súborov online bez toho, aby to bolo komplikované fuška, je nevyhnutné. Zjednodušené prostredie pre používateľov s tým pomôže. Postaráme sa o to, aby služby poskytovali iba to, a nie prekliatie. Chceme tiež, aby klienti, ktorí bežia na stolných počítačoch, na webe a v mobilných zariadeniach, mali jednoduchšie používanie.

Milovníci hudby nie sú odolní voči šialenstvu v zdieľaní, ktoré sa v poslednej dobe deje. Budete chcieť zdieľať rýchlo, ľahko a mať možnosti zdieľania na sociálnych sieťach. Bolo by zaujímavé pozvať ostatných, aby s vami zdieľali obsah, a to umožňujú odkazy na nahrávanie alebo zdieľanie priečinkov v skupine.

Dobrá kontrola obsahu, odkazy chránené heslom, dátumy skončenia platnosti a stránka zobrazujúca vaše zdieľané súbory sú vždy dobré.

1. Najlepšie cloudové úložisko pre hudbu: pCloud

Spoločnosť pCloud so sídlom vo Švajčiarsku pôsobí v tejto oblasti od roku 2013 a dnes má 8 miliónov používateľov. Má tiež veľa veľkých ligových klientov, vrátane BMW, Coca-Cola a Twitter.

pCloud ponúka svojim klientom plány osobných a podnikateľských plánov. Osobní používatelia si môžu vybrať medzi prémiom a prémiou plus, ktoré stoja 4,99 dolárov mesačne (500 GB) a 9,99 dolárov mesačne (2 TB). Okrem základných funkcií tieto cenové plány ponúkajú 30 dní verzovania súborov a neobmedzené vzdialené nahrávanie (vložením adresy URL súboru). Ak platíte za rok, získate zľavu, ako aj zaplatíte za celoživotný program.

Pokiaľ ide o rýchlosť, pCloud funguje podobne ako iné služby. Pripojenie k serverom pCloud nie je stabilné, ale dosahuje vyššie rýchlosti (priemerne 5 Mb / s) ako mnoho iných služieb.

Užívateľské prostredie je jednoduché a príjemné na všetkých zariadeniach, ale webový klient poskytuje najefektívnejšie prostredie. Navigácia je jednoduchšia, má viac funkcií, je veľmi rýchla a umožňuje vám prístup k nástrojom pCloud na jednom mieste. Desktop klient je k dispozícii pre Windows, Mac a Linux (prečítajte si naše najlepšie úložisko pre Linux, ak to potrebujete), zatiaľ čo mobilná aplikácia je k dispozícii pre Android, iOS a Windows Phone.

Iné dôvody, prečo sa nám páči pCloud

Zdieľanie s pCloud je jednoduché, stačí kliknúť na tlačidlo „zdieľať“ pre svoju skladbu a budete ju môcť zdieľať priamo na Facebook, Twitter a Google+. Ak zdieľate s odberateľmi pCloud, stačí pridať používateľské meno. V opačnom prípade môžete vygenerovať odkaz alebo ho poslať e-mailom.

Ďalšou zaujímavou možnosťou je pozvať ľudí do vašej zložky, aby si ju mohli prezerať a upravovať, akoby to boli ich vlastné. Ak chcete chrániť svoje odkazy, môžete nastaviť dátumy vypršania platnosti a heslá (iba prémiové plány), čo je obzvlášť dobré, ak chcete zdieľať aj fotografie..

Cenovo dostupné a flexibilné plány, jednoduché zdieľanie a dobrá rýchlosť nahrávania pomáhajú spoločnosti pCloud urobiť náš najlepší výber pre ukladanie hudby. K dispozícii je tiež bezplatný cenový plán, ktorý vám poskytne 10 GB. Ak sa chcete dozvedieť viac o službe, prečítajte si našu podrobnú recenziu pCloud.

2. Sync.com

Spoločnosť Sync.com je známa svojimi bezpečnostnými schopnosťami a ochranou osobných údajov používateľov. Pomáha to, že má sídlo v Toronte, takže jeho používatelia využívajú niektoré z najlepších zákonov na ochranu súkromia na svete. Iné funkcie okrem toho pomohli dosiahnuť prvé miesto v našom zozname porovnávacích úložísk typu cloud.

Ak chcete používať server Sync.com ako ne prémiového používateľa, získate s programom Sync Starter zadarmo 5 GB voľného úložného priestoru. Plány platených cien sú však veľmi konkurencieschopné. Program Pro Personal ponúka 500 GB za 49 dolárov ročne alebo 2 TB za 96 dolárov ročne.

Počiatočné rýchlosti nahrávania a sťahovania sú v porovnaní s inými službami priaznivejšie. Sync.com v predvolenom nastavení neobmedzuje šírku pásma, ale ak je pripojenie slabé, môžete znížiť rýchlosť pomocou ikony na paneli úloh (ak používate klienta pre stolné počítače).

Desktop klient je k dispozícii na Windows a OS X, ale nie na Linuxe. Našťastie sa webový klient ľahko naviguje a poskytuje prístup ku všetkým funkciám Sync.com, takže k nemu máte prístup z ľubovoľného OS, ktorý sa vám páči (hoci klient v počítači je rýchlejší).

Webové rozhranie obsahuje niekoľko stránok, ktoré zobrazujú rôzne informácie (odkazy, zdieľané zložky atď.). Vyzerá to veľmi jednoducho a to je v našej knihe dobré.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči stránka Sync.com

Ak chcete zdieľať súbory, môžete vygenerovať odkaz alebo poslať pozvánku e-mailom. Ak chcete zdieľať priečinok, môžete pozvať konkrétnych používateľov alebo vygenerovať odkaz. Ostatní používatelia si budú môcť stiahnuť priečinok vo formáte .zip. Pomocou úložného priestoru môžete zdieľať aj odkazy na nahrávanie, ktoré ostatným umožnia zdieľať s vami svoje piesne.

Recenzia a porovnanie Sync.com

Pri zdieľaní môžete nastaviť rôzne typy povolení. Ak chcete vidieť, čo zdieľate s ostatnými, môžete použiť stránku „zdieľania“. K dispozícii sú aj heslá odkazov a dátumy skončenia platnosti. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si našu recenziu na stránke Sync.com.

Služba Sync.com je vynikajúca na zaistenie bezpečnosti a súkromia vašich zvukových súborov, v tomto prípade však nemá prehrávač médií. Táto funkcia nie je nevyhnutná na ukladanie, ale bola by dobrým doplnkom.

3. MEGA

Jedna z najkontroverznejších cloudových služieb. MEGA založil notoricky známy Kim Dotcom v roku 2013. Už nie je v spojení s MEGA, ale spoločnosť žije a inzeruje ako „spoločnosť na ochranu súkromia“, pretože poskytuje šifrovanie s nulovými znalosťami a je založené na súkromí na Novom Zélande..

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa vydať na cestu MEGA, bol jej bezplatný plán s kapacitou 50 GB, ale od roku 2017 sa tento úložný priestor po mesiaci vyparí a zostane vám už iba 15 GB. Po dokončení niektorých ľahkých úloh sa môžete vrátiť späť, ale po 180 dňoch znova zmiznú. MEGA sa nepribližuje konkurencii s inými službami, pretože jej plán na 500 GB stojí viac ako niektorí požadujú 2TB (viac informácií nájdete v našej recenzii MEGA)..

Rýchlosti nahrávania sú asi o 25 percent pomalšie, než by sme chceli, a rýchlosť sťahovania nie je oveľa lepšia. Pri presúvaní menších súborov (do 20 MB) nedošlo k žiadnym problémom, takže synchronizácia súborov, ako sú mp3 skladby, nebude pre MEGA problémom. Počas nahrávania sa obsah pripojenia líšil, takže niektoré nahrávania zlyhali. Rýchlosti sťahovania boli stabilnejšie a nezlyhali toľko, čím sa dosiahol lepší čas.

Aplikácia prehliadača MEGA je jednoduchá a nových používateľov sa toho veľa nemusí učiť. Primárne prvky sú vľavo, zatiaľ čo sekundárne prvky sú umiestnené v ponuke hamburgera v pravom hornom rohu obrazovky. Akcie sa vykonávajú pomocou ovládacích prvkov v hornom menu a pri vykonávaní akcií na jednotlivých súboroch je potrebné kliknúť na rozbaľovaciu ponuku na samotný súbor..

Pre synchronizáciu MEGA nasleduje v stopách Dropboxu; točí sa okolo jednoduchého synchronizačného priečinka. Desktop klienti sú k dispozícii pre Windows a Mac, zatiaľ čo mobilné aplikácie sú ponúkané pre Android a iOS a sú veľmi ľahko použiteľné.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči MEGA

MEGA neponúka rovnakú stratégiu, pokiaľ ide o zdieľanie, ako iné služby. Pomocou ich e-mailovej adresy nemôžete zdieľať súbory s jednotlivcami. Namiesto toho môžete vygenerovať iba odkaz na tento obsah. Napriek tomu je tento odkaz nulový a MEGA nevie, čo zdieľate.

Ak chcú ostatní použiť odkaz, budú musieť použiť dešifrovací kľúč, ktorý sa vytvorí pri vygenerovaní odkazu.

Ak máte predplatné Pro, môžete do svojich odkazov pridať dátumy vypršania platnosti. Stále môžete zdieľať priečinky prostredníctvom e-mailu a jednotlivcom udeľovať práva na čítanie, úpravu alebo úplné prístupové práva. Neexistuje však spôsob, ako vytvoriť samostatné odkazy na nahrávanie alebo nastaviť limity sťahovania.

4. MediaFire

Programu MediaFire chýbajú niektoré zo štandardných funkcií medzi najlepšími poskytovateľmi online úložísk, ako je synchronizácia stolových počítačov a vytváranie verzií, ale kompenzuje to veľkorysým bezplatným úložiskom, nízkou cenou a dobrou mobilnou podporou obrázkov. Služba má registrovaných viac ako 43 miliónov používateľov. Prečítajte si našu podrobnú recenziu, kde nájdete ďalšie informácie o MediaFire.


Media Fire

10 GB bezplatného úložného priestoru nemusí patriť medzi najvyššie sumy, ktoré sme videli, ale existuje niekoľko spôsobov, ako získať viac miesta (až 40 GB) vrátane sprostredkovania priateľov, inštalácie mobilnej aplikácie a pripojenia a uverejňovania príspevkov na Facebooku a Twitteri..

Ak to nestačí, môžete upgradovať pomocou programu Pro, ktorý ponúka 1 TB za 5 USD mesačne (alebo 3,75 EUR, ak platíte za celý rok). Zdá sa, že táto služba neustále ponúka 50% zľavu z ročného predplatného.

MediaFire nezískava žiadne medaile v oddelení nahrávania, ale rýchlosť sťahovania a nahrávania je stabilná. Neexistuje spôsob, ako nahrať celý priečinok naraz, takže budete musieť odovzdávať súbory ručne, čo proces značne spomaľuje.

Webové rozhranie je pekné, aj keď niektoré ikony sú potrebné na aktualizáciu, a má prehľadné rozloženie s jednoduchou funkciou drag-and-drop. Na strane je strom priečinkov a spolu s ním môžete ľahko prehľadávať (ak uprednostňujete mriežku, je tu tiež).

Je šťastie, že webová aplikácia má kompenzovať prekvapujúci nedostatok desktopového klienta. Mobilná aplikácia funguje dobre, ale je zameraná viac ako webové rozhranie, pretože je postavená na zálohovaní fotografií.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči MediaFire

Zdieľanie je štandardné a priame. Môžete niekomu poslať odkaz a môže si stiahnuť váš súbor. K dispozícii je špeciálna ikona, ktorá vám umožní rýchlo skopírovať tento odkaz do schránky.

Začíname s MediaFire
Začíname s MediaFire

Tieto odkazy však budú bez predplatného obsahovať reklamy. K odkazom tiež nie je možné pridať dátumy vypršania platnosti alebo heslá. Odkaz však môžete vypnúť pre každého, kto ho nesleduje.

5. Livedrive

Spoločnosť Livedrive zaznamenala v priebehu rokov mnoho zmien, ale najväčšia zmena v kvalite nastala po presťahovaní služby do Veľkej Británie. Akonáhle sú samostatné aplikácie teraz integrované do jedného rozhrania. Nie všetko je v poriadku, pretože novým návštevníkom webu bude pravdepodobne ťažké porozumieť produktom, pretože cenová schéma sa veľmi líši od zvyšku trhu..

Livedrive neponúka žiadne bezplatné úložisko. Zálohovanie ponúka neobmedzený priestor za 8 dolárov mesačne (alebo 80 dolárov ročne), ale môžete to urobiť iba pre jedno PC. Vylučujú tiež USB, CD alebo DVD. Plán Aktovky vám poskytuje 2 TB úložiska na viacerých zariadeniach za 16 dolárov mesačne (160 dolárov ročne). Konečný plán, Pro Suite, ponúka neobmedzené zálohovanie na päť zariadení a 5TB synchronizácie na viacerých zariadeniach. Jeho cena je 25 dolárov mesačne alebo 250 dolárov ročne.

Livedrive nebol pri našom teste nahrávania príliš rýchly. Z nejakého dôvodu to bolo trochu rýchlejšie v systéme Windows. Rýchlosť sťahovania tiež nebola veľmi dobrá. Je zaujímavé, že priečinky sa sťahujú ako archívy .zip.

Webové rozhranie nemá žiadne prekvapenie, je dosť podobné štandardu cloudového úložiska. Aj keď to nazýva priečinky „kufríky“, ktoré používate na nahrávanie súborov. Funkcie sú umiestnené na bočnom paneli vľavo, zatiaľ čo súbory a ďalšie možnosti môžete vidieť napravo.

Inštalácia aplikácie pre počítač nebola plynulá, pretože sa pokúšala sťahovať potrebné knižnice sama osebe a zlyhala. Iba balík Pro ponúka všetko, čo je súčasťou inštalačného balíka pre stolné počítače, ale základný balík môžete prispôsobiť pomocou platených doplnkov. Rozhranie samotné je dostatočne atraktívne a kompaktné. Poskytuje ľahký prístup k hlavným funkciám prostredníctvom ponukovej lišty.

Iné dôvody, prečo sa nám páči Livedrive

Zdieľanie je veľmi jednoduché; vaše súbory sú prístupné cez webovú stránku. Ak ich chcete zdieľať, pošlite im iba svoju webovú adresu. To znamená, že nejde o selektívne zdieľanie. Ktokoľvek, kto má odkaz, má prístup k všetkým vašim súborom.

Livedrive Review - Zdieľanie súborov
Zdieľanie súborov s programom Livedrive je prekvapivo jednoduché.

Spoločnosť Livedrive si zaslúži byť na poslednom mieste, pretože nemá k dispozícii bezplatné úložisko, jej produkty nie sú ľahko pochopiteľné, cenové plány nie sú ani zďaleka konkurencieschopné a neexistuje jednoduchý spôsob, ako zrušiť odber..

Záverečné myšlienky

Posielanie vašej obľúbenej hudby na dlhšiu dovolenku v cloude sa zdá byť nič netušiace. Vaša hudba nemusí byť na pevnom disku, ale je stále prístupná a budete ju môcť zdieľať aj so svojimi priateľmi a rodinou..

Jedna z tu poskytovaných služieb bude pre vás najlepšia. Myslíme si, že pCloud by mala byť touto službou alebo iným spôsobom Sync.com. Zvyšok sa nepribližuje z hľadiska hodnoty, rýchlosti synchronizácie, jednoduchosti použitia alebo zdieľania. Máte nejaké myšlienky alebo pripomienky? Dajte nám vedieť nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me