Najlepšie cloudové úložisko pre Európu 2020

Ak žijete v USA a nahráte svoje údaje do cloudu, je na vás, aby NSA videl, ako aj vy. Nie je to tak v Európe, kde prísne zákony o ochrane osobných údajov pomáhajú chrániť vaše osobné údaje pred zvedavými očami. V tomto článku sa zameriame na najlepšie cloudové úložisko v Európe pre ľudí žijúcich v starom svete, ako aj pre nové.


Ľudia, ktorí žijú v Európe, sa budú môcť tešiť z lepších časov aktualizácie a sťahovania, zatiaľ čo používatelia kdekoľvek inde sa budú môcť cítiť bezpečne s vedomím, že ich údaje sú chránené lepšími zákonmi o ochrane súkromia, ako sa tešia doma. Internet vám umožní cestovať po svete z pohodlia vášho domova, tak prečo ho nevyužiť? 

Skôr ako sa podrobne venujeme najlepším službám úložiska v Európe, najprv sa pozrime, na čom sme vybrali a prečo sme vybrali európsku službu cloudového ukladania..

Najlepšie cloudové úložisko pre stratégiu Európa 2020

Prečo by ste mali zvážiť cloudové služby so sídlom v Európe

Spojené štáty sa pomaly stávajú strašidelnými, strašidelnými miestami: Zatiaľ čo predtým, ako sme sa väčšinou museli obávať „spravodlivého“ PRISMU a Patriot Act, musíme teraz riešiť aj CLOUD. Tento kúsok právnych predpisov umožní agentúram abecedy získavať informácie o občanoch USA aj v prípade, že sú uložené v zahraničí, čo znamená, že chcete prejsť na službu s nulovými znalosťami v okamihu oficiálneho prijatia. Nehovoríme ani o neutralite siete.

Nie však, že v Európe je všetko dokonalé: mnoho krajín EÚ občas nebude brať ohľad na práva na súkromie s cieľom bojovať proti „terorizmu“. Tieto zákony však nie sú zďaleka také ďalekosiahle ako zákony v USA, pokiaľ ide o právomoci, ktoré poskytujú spravodajským agentúram..

Okrem toho sa v právnych predpisoch EÚ o ochrane súkromia tiež zvyšuje úroveň tzv. Všeobecného nariadenia o ochrane údajov alebo GDPR. Pôvodne navrhovaný v januári 2012, po štyroch rokoch prípravy, bol s konečnou platnosťou schválený 14. apríla 2016. Účinnosť nadobúda v máji 2018..

Najväčšou zmenou, ktorú prináša, je rozšírená jurisdikcia. Nové nariadenie sa bude vzťahovať na všetky spoločnosti, ktoré spracúvajú údaje o ľuďoch, ktorí majú pobyt v Únii, bez ohľadu na to, kde sa táto spoločnosť nachádza. Pridáva tiež nové práva, ako je povinné oznámenie o porušení, právo na získanie údajov o ľuďoch, právo na zabudnutie a súkromie už od návrhu. Celkovo to môže byť vhodný čas na začatie využívania európskych cloudových služieb.

1. Najlepšie cloudové úložisko pre Európu: Tresorit

Jednoznačný majster v tejto kategórii, Tresorit, ponúka vynikajúce služby. To znamená, že Tresorit má vynikajúcu bezpečnosť a podlieha zákonom o ochrane súkromia v Holandsku a Írsku. Dobré zákony, ale nie také dobré ako vo Švajčiarsku, kde sa nachádza jej ústredie.

Najväčšou výhodou Tresoritu je to, že je to jedna z mála a najlepších cloudových služieb s nulovými znalosťami. To znamená, že si vyberiete svoje heslo a nastavíte ho bez vedomia, že bude poskytnuté spoločnosti Tresorit, čo spoločnosti znemožní odovzdať vaše údaje nikomu inému. Nevýhodou je, že ak zabudnete svoje heslo, Tresorit vám nemôže pomôcť získať ho.

Tresorit tiež poskytuje šifrovanie AES-256. „256“ jednoducho znamená, že šifrovací kľúč má 256 bitov. Odhaduje sa, že to bude trvať miliardu rokov, kým ho superpočítač rozbije, čo z neho urobí jednu z najbezpečnejších služieb úložiska v cloude.

To isté sa nedá povedať o heslách, pretože slabé môžu byť ľahko prelomené hrubou silou. Tresorit má dvojfaktorové overenie, ktoré mu pomôže, aj keď niekto má vaše heslo, bude musieť zadať bezpečnostný kód, ak sa pokúsi prihlásiť z neznámeho zariadenia. Tento bezpečnostný kód sa odošle na váš e-mail alebo smartfón.

Tresorit ponúka tiež najlepšie zabezpečenie dátových centier: sú v súlade s najnovšími normami ISO a prevádzkuje ich spoločnosť Microsoft Azure. Zamestnávajú dohľad, bezpečnostné hliadky a biometrické skenovanie. Aj keď dôjde k porušeniu s nulovými znalosťami, neurobilo by to zlodejov. Nie je to Fort Knox, ale je to blízko.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči Tresorit

Zahrnutá je aj podpora Linuxu, čo nie je bežné v službách cloudového úložiska, čo znamená, že spoločnosť Tresorit sa radí medzi naše najlepšie cloudové úložiská pre článok Linux. Má tiež vynikajúcu synchronizáciu alebo synchronizáciu zariadení, čo znamená, že k rovnakým údajom je možné pristupovať z rôznych zariadení, pričom zmeny vykonané na jednom sa zobrazujú takmer okamžite na druhom.

Na synchronizáciu súborov medzi zariadeniami vytvoríte „tresor“ (nemecký názov pre „úschovňu“), ktorý sa pridá do špeciálneho priečinka systému súborov s názvom „moje tresory“. Akýkoľvek súbor umiestnený vo vašom správcovi bude v predvolenom nastavení uložený na vašom pevnom disku, ako aj v cloude. Akákoľvek zmena súboru sa prejaví aj v cloude a vo všetkých zariadeniach takmer v reálnom čase.

Zdieľanie odkazov funguje s aplikáciou Tresorit skvele. Namiesto toho, aby ste vygenerovali iba odkaz, môžete ho chrániť heslom, dátumom exspirácie a obmedzeniami sťahovania. Ak ich nechcete prehliadnuť, môžete skontrolovať, aké odkazy ste vytvorili v zobrazení „Odkazy“.

Tresorit má však aj jednu nevýhodu: cena. Existujú dva individuálne plány. Jedna cena za 12,50 dolárov za 200 GB a druhá za 30,00 dolárov za 2 TB. Obidva plány si účtujú viac ako niektoré iné služby s menším úložným priestorom na zavedenie. Neexistuje ani žiadny bezplatný plán.

Ak by ste sa chceli dozvedieť viac o Tresorite, pozrite si našu hĺbkovú kontrolu Tresoritu, alebo vyskúšajte, ak máte viac praktických typov..

2. Dropbox pre firmy

Hneď za Tresoritom prichádza jedna z najstarších služieb na svete cloudových úložísk. S názvom, ktorý znie mnohým používateľom dobre, nie je ťažké pochopiť, prečo niektorí nevyzerajú ďalej ako Dropbox.

Táto služba, ktorá bola vytvorená v roku 2008, má svoje vzostupy a pády, pričom najväčší pokles je jedným z najväčších krádeží údajov v roku 2012. Dropbox však odvtedy podnikol mnoho krokov na zabezpečenie bezpečnosti: stanovil mnoho trendov v synchronizácii aj v súboroch zdieľanie, ktoré sa dodnes zdokonaľujú.

Dropbox pre firmy

Na rozdiel od osobného plánu Dropbox môžu používatelia Dropbox Business používať servery umiestnené v Európe na hosťovanie svojich údajov, takže sa dostali na prvé miesto v tomto zozname. Nezabúdajte však, že ak chcete zostať pred NSA, možno budete chcieť použiť Boxcryptor na šifrovanie súborov pred ich odoslaním do cloudu. Ak chcete získať viac informácií o tejto šikovnej službe, prečítajte si našu recenziu spoločnosti Boxcryptor.

Zvýšená bezpečnosť, ktorú sme už spomínali, je vo forme 256-bitového šifrovania AES, kalených dátových centier, 128-bitového šifrovania AES pri tranzite, dvojfaktorovej autentifikácie av neposlednom rade tiež môžete vykonať vzdialené vymazanie v prípade, že ukradnuté synchronizované zariadenie.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči Dropbox Business

Desktopová aplikácia Dropbox pridá do systému špeciálny priečinok pripojený k cloudu. Tento „synchronizačný priečinok“ slúži ako základný kameň pre celú používateľskú skúsenosť. Okrem toho existuje aj webová aplikácia, ktorá vám umožňuje prístup k vašim súborom.

Navigácia v obsahu vás nenechá poškriabať hlavou, ponuky sú usporiadané, farebná schéma sa dá ľahko prezerať a drag-and-drop uľahčuje prácu. Funguje tiež na rôznych platformách – Windows, Mac, Linux, Android a iOS. Bez ohľadu na to, čo používate, užívateľská skúsenosť Dropboxu je dosť plynulá.

Dropbox vynašiel spoločný model synchronizácie v roku 2008, ale vedie to aj dnes. Je to vďaka prenosom súborov na úrovni bloku, známym tiež ako diferenciálna synchronizácia. Namiesto nahradenia celého súboru nahrádza iba zmenené časti.

Dropbox Business má vynikajúce funkcie na zdieľanie priečinkov a súborov, ktoré sa ľahko používajú. Môžete tiež zahrnúť dátumy vypršania platnosti na ukončenie odkazov a hesiel, aby sa doladila kontrola obsahu.

Táto služba sa nemôže pochváliť rovnakými bezpečnostnými opatreniami ako Tresorit, čo robí túto službu na druhom mieste. Ak to nie je váš hlavný problém, služba Dropbox Business ponúka 30-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu. Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite si našu podrobnú recenziu Dropbox for Business.

3. Jottacloud

Po prvých dvoch rokoch sa plnenie zadných radov obmedzuje skôr na to, čo je v Európe k dispozícii, nie na to najlepšie; postavili sme ich rovnako. Na prvom mieste je Jottacloud, nórska platforma na zálohovanie a synchronizáciu, ktorá je zameraná na ochranu súkromia. Je relatívne lacný a ľahko použiteľný.

Ústredie sa nachádza v Nórsku, krajine, ktorá má niektoré z najlepších zákonov na ochranu súkromia na svete. Má záruku ochrany osobných údajov, ktorá sľubuje, že nebude sledovať uložené informácie. Zaznamenávajú sa však osobné údaje a metaúdaje. Jottacloud má aspoň dvojfaktorovú autentifikačnú funkciu.

Iné dôvody, prečo sa nám páči Jottacloud

Jottacloud ponúka bezplatný plán s 5 GB úložného priestoru a má tiež neobmedzený plán za 9,99 dolárov. K dispozícii je tiež vynikajúca funkcia zálohovania fotografií so skvelým názvom Jottacloud Photos. Zálohovanie zriedkavých typov súborov nie je pre Jottacloud problémom.

4. Livedrive

Spoločnosť Livedrive prešla v priebehu rokov mnohými zmenami, najväčšou zmenou je však to, že jej dátové centrá sa presťahovali do Veľkej Británie. To výrazne zlepšilo jeho kvalitu a softvér teraz praskne funkciami.

Nie všetko sa zlepšilo a to sa odráža v niektorých hrozných klauzulách v politike ochrany osobných údajov. Napríklad článok 40 uvádza, že program Livedrive odstráni zálohy zo všetkých počítačov, ktoré sa nepripojili k službe do 30 dní. Ďalšie ustanovenie uvádza, že spoločnosť Livedrive si vyhradzuje právo archivovať údaje v zariadeniach, v ktorých nie je možné okamžitý prístup k nim.

V žiadnom prípade nejde o službu s nulovými vedomosťami, a to nepomáha s článkom 14. Uvádza sa v ňom, že spoločnosť Livedrive vyhľadá vaše súbory a odstráni všetko, čo má „primerané presvedčenie“, že nemáte príslušné práva na.

Vo svojej politike ochrany osobných údajov spoločnosť Livedrive tiež uvádza, že za určitých podmienok bude proaktívne iniciovať kontakt s orgánmi činnými v trestnom konaní, preto by ste v žiadnom prípade nemali s nimi uchovávať citlivé údaje..

Iné dôvody, prečo sa nám páči Livedrive

Zákaznícky servis poskytuje rýchle odpovede na požiadavky zákazníkov a vynakladá úsilie na poskytovanie kvalitných služieb. K dispozícii je tiež komplexný zoznam častých otázok. Najlacnejší cenový plán ponúka tiež neobmedzený priestor na zálohovanie.

Livedrive je lacný pre hromadné úložisko, ale proces registrácie je zložitejší, ako by mal byť, ako aj rušenie. Viac informácií nájdete v našej recenzii Livedrive.

5. CloudMe

Náš posledný výber je služba, ktorá pochádza zo Švédska. Preto má úžitok zo zákonov, ktoré pomáhajú chrániť súkromie údajov, ktoré sú tu hostené. CloudMe bol založený spoločnosťou Xcerion a pôvodne bol nazývaný iCloud. Keď spoločnosť Apple získala doménu, rozdelila sa na CloudTop ako virtuálny cloudový desktop a CloudMe na synchronizáciu a ukladanie súborov.

Dodáva sa s niekoľkými rôznymi plánmi spotrebiteľských cien. Prvé tri neponúkajú veľa miesta a vzhľadom na svoju hodnotu za peniaze sú drahé. Posledné dve ponuky sú drahšie, ale ešte drahšie. Najdrahší plán ponúka iba 500 GB za cenu 30 EUR mesačne.

K dispozícii je bezplatný plán, ktorý vám umožní vyskúšať službu CloudMe. Ponúka 3 GB úložného priestoru a maximálnu veľkosť súboru 150 MB. CloudMe neponúka akékoľvek šifrovanie. Neexistuje ani možnosť četu na získanie podpory, iba fórum, ktoré obsahuje sekciu FAQ.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči CloudMe 

Nepáči sa nám to. Túto službu by ste sa pravdepodobne mali vyhnúť.

záver

Keďže sa americké prostredie na ochranu osobných údajov začína podobať Orwellovmu 1984, vyzerá Európa stále viac ako bezpečné útočisko na ukladanie vašich údajov. Najmä s nadobudnutím účinnosti GDPR v máji 2018. Je to náš zoznam piatich najlepších možností, v ktorých sa Tresorit ujíma vedenia v oblasti cloudových úložísk v Európe..

Aká je vaša obľúbená služba cloudového úložiska so sídlom v Európe? Čo si myslíte o našich výberoch? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me