Najlepšie cloudové úložisko pre Austráliu 2020

Austrálčania stále viac využívajú cloudové úložisko a nie je divu. Cloudové úložisko vám umožňuje vyčistiť miesto na pevnom disku, ľahšie spolupracovať, zdieľať vaše fotografie a ďalšie. Nevýhodou je jeho vzdialenosť od zvyšku sveta, pretože bližšie servery sú lepšie, takže sme pre vás našli najlepšie cloudové úložisko pre Austráliu, počnúc Egnyte Connect.


Blízkosť serverov poskytovateľa má obrovský vplyv na kvalitu vášho cloudového úložiska. Váš prenos údajov bude rýchlejší a mal by mať menej prerušení, čo je, samozrejme, lepšie ako spojenie, ktoré môže zablokovať a prerušiť pripojenie.

Jedným z hlavných obáv je však to, že austrálska vláda sa neodchýli od snoopingu, aj keď ide iba o metadáta. Budúca dohoda im môže dokonca umožniť získať oprávnenie na priamy prístup k údajom poskytovateľom cloudových služieb v USA (z tohto dôvodu vám odporúčame použiť jednu z našich najlepších sietí VPN pre Austráliu). Dobrá bezpečnosť vám však môže pomôcť zabrániť každému, aby si prezeral vaše údaje.

Skôr ako začneme s výberom, zadefinujme ostatné kritériá pre výber najlepšieho cloudového úložiska pre Austráliu z nášho najlepšieho cloudového úložného zoznamu. Ak hľadáte zálohu – existuje rozdiel – pozrite si našu najlepšiu online zálohu pre Austráliu.

Najlepšie cloudové úložisko pre Austráliu 2020

Čo robí najlepšie cloudové úložisko pre Austráliu

Umiestnenie servera je najdôležitejšie. Čím bližšie budete k cloudovým úložným serverom, tým lepšie. Niektoré služby vám umožňujú vylepšiť vaše pripojenie vylepšením nastavení prenosu a väčšina používa algoritmus prenosu na úrovni bloku. Rýchlosť a stabilita vášho pripojenia závisí tiež od vášho poskytovateľa internetových služieb.

Dobré spojenie je v poriadku a je v poriadku, ale nikdy nebude dosť rýchle na to, aby sa vyhlo nebezpečným jednotlivcom alebo vládam. Tu prichádza bezpečnosť. Pozrime sa, aký druh šifrovania zabezpečuje vaše údaje počas prepravy a v pokoji. Súkromné ​​šifrovanie je ideálne, pretože bráni každému v čítaní vašich údajov. Na ochranu vášho hesla by služba mala mať aj dvojfaktorové overenie.

Nikto nechce platiť ruku a nohu za bezpečnosť a rýchlosť. Služby sa líšia v závislosti od množstva priestoru a plánov, ktoré ponúkajú za peniaze, takže čím viac plánov majú, tým lepšie sú vaše šance na nájdenie toho pravého. Mať zadarmo plán alebo skúšobnú verziu je plus, pretože použitie jedného vám umožňuje vyskúšať službu pred prihlásením.

Na používanie cloudového úložiska nemusíte byť génius v oblasti IT alebo by ste to nemali byť. Pomôže vám priamy a príjemný zážitok. Rozhrania – web, desktop a mobil – by mali byť tiež atraktívne. Tiež si všimneme, na ktorých operačných systémoch služby pracujú.

Teraz, keď už skončíme s určovaním našich kritérií, začneme výberom toho najlepšieho.

1. Najlepšie cloudové úložisko pre Austráliu: Egnyte Connect

Okrem toho, že je náš najlepší výber pre Austráliu, je Egnyte Connect jedným z najlepších poskytovateľov synchronizácie a zdieľania podnikových súborov. Služba využíva funkciu, ktorú nazýva „globálne zrýchlenie siete“, ktorá umožňuje zákazníkom pri prístupe k dátovým centrám využívať najnovšie sieťové technológie. Jedno dátové centrum sa nachádza v ázijsko-tichomorskom regióne, ktorý je ideálny pre Austráliu.

To znamená, že Egnyte môže byť pri počiatočných nahrávaniach rýchlejšia. Výsledky našich testov boli pomalšie, ako sme očakávali. Pri nahrávaní existujúcich súborov to však bolo oveľa rýchlejšie, a to kvôli algoritmu synchronizácie na úrovni bloku.

256-bitové šifrovanie AES bude šifrovať vaše dáta pred ich odovzdaním alebo synchronizáciou, služba sa však nekvalifikuje ako nulová znalosť, pretože na načítanie metadát musí súbory dešifrovať..

Našťastie sa Egnyte integruje s Boxcryptorom (prečítajte si našu recenziu v Boxcryptore), ktorá poskytuje súkromné ​​šifrovanie. Synchronizácia na úrovni bloku však nebude fungovať, ak ju použijete. Môžete povoliť dvojfaktorové overenie, aby ste zabránili vniknutiu, ak niekto ukradne vaše heslo, a aby ste ďalej chránili svoje poverenia, môžete zapnúť minimálne požiadavky na heslo..

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči Egnyte Connect

Egnyte má tri podnikateľské plány: Kancelária, Podnikanie a Podnikanie. Kancelária vyžaduje minimálne päť zamestnancov a dá vám 5 TB úložiska online za 8 dolárov na zamestnanca mesačne, čo je veľká hodnota. Podnikateľský plán poskytuje viac ako 25 zamestnancom 10 TB úložiska online a pokročilé zabezpečenie.

Ak máte viac ako 100 zamestnancov, spoločnosť Egnyte vyžaduje, aby ste sa prihlásili na odber plánu podnikania, ktorý nemá obmedzenia na zamestnancov ani úložisko. Okrem toho dostanete prémiový podporný a administratívny balík. Plán tímu je vhodný pre jedného až troch používateľov. Za 1 TB úložného priestoru a veľa funkcií stojí mesačne 10 dolárov na používateľa.

S webovým klientom nebudete mať problémy, pretože jeho rozhranie sa ľahko používa, má veľa funkcií a je príjemné. To isté platí pre mobilnú aplikáciu, ktorá vám umožňuje otvárať a upravovať obsah z cloudu, vrátane dokumentov Office – bez potreby Office 365 – a dokumentov Adobe .pdf. Mobilná aplikácia môže nahrať aj obsah telefónu priamo do cloudu, čo je užitočné.

Desktop klient je jednoduchý, pretože používa bežný synchronizačný model – synchronizačný priečinok na vašom pevnom disku a na paneli úloh. Má tiež funkciu s názvom Egnyte Drive, ktorá vám umožňuje prístup k cloudovým údajom zo systému súborov bez toho, aby ste na pevnom disku zaberali miesto. Klient je k dispozícii pre Windows alebo MacOS.

Egnyte poskytuje dobrú bezpečnosť, rýchlu synchronizáciu na úrovni blokov na podporu spolupráce, množstvo funkcií a dobrú hodnotu. Ak sa chcete dozvedieť viac o službe, prečítajte si našu recenziu v službe Egnyte Connect.

2. Kolónka

Box je tiež jednou z najlepších platforiem EFSS. Zameriava sa na podniky a počíta ich ako klientov od malých až po Fortune 500.

Box používa technológiu s názvom „Zóny boxu“, ktorá vám umožňuje vybrať si oblasť úložiska, ktorú chcete použiť, ak máte obchodný alebo podnikový plán. Jeden z nich je v Ázii a je slušný pre používateľov v Austrálii. Počiatočné nahrávania sa dobre porovnávajú s inými službami ukladania v cloude, ale následné nahrávania sú pomalšie, pretože Box nemá synchronizáciu na úrovni bloku.

Budete chránení pred útokmi typu človek v strede šifrovaním počas prepravy, zatiaľ čo šifrovanie AES-256 bit bude chrániť vaše údaje v pokoji. Box používa rovnakú úroveň šifrovania na zabezpečenie vášho kľúča. Nie je to súkromné, ale integrácia pomocou Boxcryptor vám to umožňuje nastaviť. K dispozícii je tiež dvojfaktorová autentifikácia.

K dispozícii je tiež integrácia jedným prihlásením, ktorá umožňuje vašim zamestnancom prihlásiť sa do viacerých obchodných aplikácií s rovnakými povereniami..

Môžete obmedziť počet zariadení, ktoré môže každý používateľ synchronizovať s pripnutím zariadenia, a môžete skontrolovať, koľko zariadení má prístup k vášmu cloudovému úložisku. Bohužiaľ, keď uvoľníte zariadenie, iba obmedzí prístup k cloudovému úložisku a ponechá už synchronizovaný obsah zo zariadenia neporušený..

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia

Najlacnejší plán, ktorý sa nazýva Starter, stojí 5 dolárov na používateľa mesačne – všetky plány používajú rovnakú cenovú schému. Ponúka 100 GB, čo nebude stačiť pre väčšinu firiem. Podnikateľský plán, ktorý vám umožňuje vybrať si server v blízkosti Austrálie, je najobľúbenejší a poskytuje vám neobmedzené úložisko za 15 dolárov..

Business Plus stojí 25 dolárov a poskytuje vám integráciu SSO, neobmedzený počet externých spolupracovníkov a prístup k Box Key Safe. Ohľadne stanovovania cien podľa plánu podnikania budete musieť kontaktovať zástupcov spoločnosti Box. Ak sa prihlásite na odber, získate prístup k skupinám používateľov, automatizácii pracovných postupov a iným funkciám.

Webové rozhranie je jednoduché. Jeho rozloženie nenechá poškriabať hlavu a dizajn je atraktívny. Môžete prispôsobiť adresu URL svojho pracovného priestoru a dokonca pridať svoje vlastné logo.

Existuje aj klient pre stolné počítače, ak vám to vyhovuje viac. Po dokončení inštalácie sa na pevnom disku zobrazí synchronizačný priečinok. Je k dispozícii pre Windows alebo MacOS a ak potrebujete pristupovať k svojim súborom, keď ste mimo svojho počítača, môžete použiť mobilnú aplikáciu, ktorá je k dispozícii pre Android alebo iOS..

Box má slušné ceny, tvrdú bezpečnosť a jednoduché používanie, ale nie je taký cenovo dostupný alebo rýchly ako Egnyte, preto sme ho umiestnili na druhom mieste v zozname. Pre viac informácií o službe si prečítajte náš box box.

3. Dropbox Business

Dropbox je jednou z najstarších a najpopulárnejších služieb. V roku 2017 otvoril Dropbox proxy server v dátovom centre v Sydney, ktoré zlepšilo rýchlosť sťahovania a nahrávania pre zákazníkov Dropboxu v regióne ANZ. Upozorňujeme, že tento server je k dispozícii iba pre obchodných klientov, bezplatný program ho však nezaoberá.

Dropbox online súbory Slide1

Posuvník na synchronizáciu priečinkov Dropbox

Požiadavka na súbor Dropbox Slide4

Selektívna synchronizačná snímka Dropbox5

predchádzajúca

Ďalšie

Využíva 256-bitový AES na ochranu vašich súborov v tranzite a pokoji, ale nie je to nič známe, pretože Dropbox dešifruje vaše súbory, aby im umožnil prístup k ich metaúdajom na indexovanie. Znovu zašifruje súbory, ale metadáta zostávajú v čistom texte na samostatnom serveri.

Ak sa obávate o svoje súkromie a chcete sa ubezpečiť, že nikto nedokáže prečítať vaše údaje, prečítajte si naše 99 nástrojov na ochranu vášho článku o ochrane osobných údajov a nášho sprievodcu ochranou osobných údajov. Na zabezpečenie vašich prihlasovacích informácií môžete použiť dvojfaktorové overenie.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia Dropbox for Business

Dropbox ponúka jeden z najlepších používateľských zážitkov. Desktopový klient sa ľahko používa a riadi sa bežným synchronizačným modelom, ktorý vyvinul Dropbox, ale uprednostňujeme webového klienta. Je to zarážajúce a zobrazuje všetky potrebné informácie bez neporiadku.

Mobilná aplikácia je k dispozícii pre Android a iOS a funguje podobným spôsobom. Umožňuje vám automaticky nahrávať fotografie a videá z telefónu. Ak chcete zobraziť obrázky rozhrania a získať viac informácií o službe, prejdite na našu recenziu firmy Dropbox Business.

4. OneDrive for Business

OneDrive for Business je produkt spoločnosti Microsoft a je dodávaný so systémami Windows 8.1 a 10. V Austrálii sú dva servery – jeden v Novom Južnom Walese a jeden vo Viktórii – a prístup k nim je výhodnejší, povedzme, servery v USA..

Naše testy ukázali, že rýchlosť OneDrive je vysoká. Čas potrebný na prenos gigabajtov údajov sa blížil čo najlepšiemu teoretickému času. Služba využíva synchronizáciu na úrovni bloku, takže môžete očakávať dobré výsledky aj pri odovzdávaní existujúcich súborov. Uvedomte si však, že niektoré, väčšinou staré komentáre k našej recenzii, hovoria o zlyhaniach pri odovzdávaní alebo synchronizácii.

Súbory webového rozhrania OneDrive

Posuvník priečinka OneDrive Sync

Spúšťač aplikácií OneDrive

OneDrive vytvára zdieľanie súborov prepojenia

OneDrive Word online

predchádzajúca

Ďalšie

Na rozdiel od väčšiny služieb OneDrive nešifruje vaše súbory v pokoji na svojich serveroch. Pre bezpečnosť to nie je horšie ako to, pretože to znamená, že nečestný zamestnanec mohol vaše údaje ľahko prečítať. V tomto prípade nemôžeme dosť odporučiť Boxcryptor.

Situácia je lepšia pri prenose súborov, pretože ich zaisťuje 256-bitové šifrovanie AES, ale z podnikového šifrovania majú úžitok aj zákazníci v podnikaní. Prinajmenšom má dvojfaktorové overenie.

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia OneDrive for Business

Desktopová aplikácia OneDrive funguje na Windows, Mac a dokonca aj na Xboxe, ale vyžaduje, aby bol váš systém súborov novým technologickým systémom súborov od spoločnosti Microsoft. Aplikácia funguje štandardným spôsobom – synchronizačný priečinok a ikona na paneli úloh. K dispozícii je tiež mobilná aplikácia, ktorú môžete použiť v systéme Android alebo iOS.

Webový klient sleduje všetky najnovšie trendy v dizajne. Je plochá, vďaka čomu je jednoduchšia a ľahšia navigácia. Farebná schéma vám pomáha sústrediť sa na to, čo potrebujete nájsť. Ak chcete viac podrobností, prečítajte si našu recenziu aplikácie OneDrive for Business.

5. Disk Google

Disk Google je obľúbený u domácich používateľov a má globálnu sieť dátových centier. Jeden z nich je v Singapure, ktorý je pomerne blízko Austrálie.

Je dosť rýchly na to, aby sa veci urobili, a nezaostáva za inými službami. Mohlo by sa to však zlepšiť pridaním synchronizácie na úrovni bloku. Keďže funguje najlepšie ako platforma pre spoluprácu, jej neprítomnosť je vážny dohľad.

Spoločnosť Google má problémy s ochranou osobných údajov vrátane pripojenia k projektu PRISM a poskytovania prístupu k údajom Národnej bezpečnostnej agentúre. Kontroluje tiež vaše e-maily, aby pomáhala svojim prediktívnym algoritmom zobrazovať personalizované reklamy, vlastné vyhľadávanie atď. Súkromné ​​šifrovanie by pomohlo zablokovať tieto narušenia súkromia, ale nie je k dispozícii. Boxcryptor s tým môže pomôcť.

Webové rozhranie služby Disk Google

Priečinok synchronizácie Disku Google

Disk Google Dokumenty Google

Odkaz na vytvorenie Disku Google

Nastavenia siete Disku Google

predchádzajúca

Ďalšie

Disk Google šifruje vaše súbory v pokoji pomocou 128-bitového šifrovania AES, ktoré nie je 256-bitovým AES, ale robí svoju úlohu. K dispozícii je dvojfaktorové overenie, ktoré vás chráni.

V službe Disk Google nie je dostatok plánov na odber. K dispozícii je šesť platených programov a jeden zadarmo. Plány začínajú na 100 GB a končia na 30 TB. Väčšina z nich nie je dobrá hodnota, ale plán 100 GB stojí 2 doláre mesačne, čo je v poriadku. 1TB plán stojí 9,99 dolárov mesačne, ale nie je nikde blízko pCloud, vďaka čomu získate dvojnásobný priestor za rovnakú cenu.

Plán zadarmo však vyostruje šance, pretože poskytuje veľkorysý 15 GB úložného priestoru, ktorý môžete použiť na zistenie, či pre vás Disk Google funguje..

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia na Disku Google

Webové rozhranie je príjemné a podobné iným aplikáciám Google. Ľahko nájdete, čo hľadáte, dizajn je atraktívny a nepreplavuje vás funkciami. Po zvážení toho všetkého ho pravdepodobne budete používať viac ako klient pre počítače.

Nie je prekvapením, že desktopový klient sleduje synchronizačný model. Mobilná aplikácia je nainštalovaná v systéme Android a pomáha vám prenášať vaše súbory na cestách. Umožňuje vám ich tiež upravovať bez toho, aby ste si ich museli najprv sťahovať ako s inými aplikáciami pre ukladanie do cloudu. Ak chcete získať viac informácií o používateľskej skúsenosti a ďalších funkciách, pozrite si našu recenziu na Disku Google.

Záverečné myšlienky

Nájdenie správnej služby, ktorá má servery vo vašej oblasti, bude rozdielom medzi príjemným pracovným tokom a nepríjemným. Päť služieb, ktoré sme vybrali, poskytuje regionálny prístup a dobré možnosti ukladania.

Kladieme dôraz na umiestnenie a bezpečnosť servera. Egnyte Connect je naša najlepšia voľba, ale aj iné sú životaschopné. Myslíte si, že na tomto zozname sa hodí iná služba lepšie? Čo si myslíte o našich výberoch? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me