Najlepšie Cl oud úložisko pre šifrovanie 2020

Po škandále NSA, ktorý odhalil Edward Snowden, používatelia na celom svete otvorili oči zapojeniu hackerov a vládnych agentúr. Kto zasahuje do súkromia jednotlivcov, a preto zákazníci v oblasti cloudových úložísk požadujú najnovšie a najlepšie šifrovacie technológie. 


Preto tu na stránkach Cloudwards.net predstavujeme päť najlepších šifrovacích služieb v oblasti cloudových úložísk.

Kto by si len pred desiatimi rokmi myslel, že každý e-mail, textová správa, telefonát a takmer akákoľvek forma digitálnej komunikácie budú pod dohľadom strýka Sama? Bohužiaľ, takto to vyzerá dnes. Ale hroziace útoky nepochádzajú iba od NSA.

Používatelia sa tiež musia zaujímať o hackerov, poskytovateľov internetových služieb a dokonca aj o zamestnancov cloudového úložiska, ktorí potenciálne čítajú svoje osobné alebo profesionálne údaje. Aby zákazníci chránili pred hackermi a ohrozenými poskytovateľmi internetových služieb, musia počas prenosu chrániť dáta pomocou najnovších štandardov šifrovania. Akonáhle sa údaje uložia v sieti poskytovateľov, musia vedieť, že tam len tak nesedia v obyčajnom texte..

Pomôcť vám nájsť poskytovateľov s najsilnejším šifrovaním, bezpečnosťou a rešpektovaním súkromia; pre šifrovanie sa pozrieme na päť najlepších služieb úložiska v cloude.

Najlepšie Cl oud úložisko pre šifrovanie 2020

Prečo je pri používaní cloudového úložiska dôležité šifrovanie

Pre začiatočníkov je dôležité pochopiť, že v zásade existujú dve konkurenčné normy týkajúce sa šifrovania. Prvý z nich šifruje údaje počas prepravy, aby chránil údaje počas prenosu cez verejný internet. 

Keď sa údaje dostanú do úložnej siete poskytovateľa, dešifrujú sa. Potom sa dáta zašifrujú ďalším šifrovacím algoritmom na účely ukladania. Tento typ šifrovania nie je najsilnejší, pretože zamestnanec môže získať ruky za vaše údaje, ak má šifrovací kľúč.

Určite však zabráni hackerovi alebo ISP v tom, aby videli, aký druh údajov prenášate. Druhý typ šifrovania sa nazýva miestne šifrovanie. Vďaka miestnemu šifrovaniu sa údaje zákazníka zašifrujú skôr, ako opustí lokálny počítač.

Dáta sú šifrované v rovnakom formáte s rovnakým kľúčom, pretože prechádzajú verejným internetom a keď sú umiestnené na úložnom serveri. Táto forma šifrovania je najsilnejšia, má však určité kompromisy. Skutočnou výhodou, ktorú tu ponúka, je prakticky ironická bezpečnosť. Nielenže je to bezpečné pred hackermi a poskytovateľmi internetových služieb, ale aj zamestnanci úložných služieb sú bezmocní dešifrovať lokálne šifrované údaje..

Bez správneho šifrovacieho kľúča si nikto na svete nemôže prezerať vaše údaje. Má však svoje nevýhody. Hlavnou nevýhodou je, že šifrovanie údajov vyžaduje značné množstvo prostriedkov CPU a pamäte. Ďalej je šifrovaný dátový súbor zvyčajne väčší ako nešifrovaná verzia rovnakých údajov.

To vytvára dramatické množstvo režijných nákladov, čo výrazne zvyšuje množstvo času potrebného na úspešné odovzdanie a stiahnutie súborov. Ak používate nový počítač s veľkým výkonom procesora a vysokorýchlostným pripojením na internet, táto konkrétna nevýhoda pravdepodobne nie je veľkým problémom.

Naopak, ak máte mierne pomalé pripojenie k internetu, aj malé zálohy a prenosy súborov môžu trvať až hodinu. Skutočným kompromisom je teda neprekonateľná bezpečnosť a vysoká rýchlosť prenosu. Ak používateľ využíva cloudové úložisko iba na údaje, ktoré nie sú citlivé, má zmysel ísť s poskytovateľom, ktorý neposkytuje zabezpečenie nulových znalostí..

Predstavte si chamtivého hackera súťažiaceho o:

 • Informácie o osobnom účte
 • používateľské mená
 • heslá
 • Ďalšie citlivé informácie

Len aby zistil, že zachytil najnovšiu epizódu Game of Thrones (koho to zaujíma?). Na druhej strane si predstavte, že potrebujete poslať obchodné dokumenty, osobné rodinné fotografie a obrázky alebo iný citlivý materiál.

Chceli by ste riskovať, že tieto údaje budú zachytené čisto pre netrpezlivosť? Rýchla a inteligentná odpoveď tu nie je. Na základe skutočností, ktoré sme práve prešli, sa teda bližšie pozrieme na päť najlepších služieb úložiska v cloude na šifrovanie..

1. Sync.com

Ako ste si asi mysleli, spoločnosť Sync.com je poskytovateľom nulových znalostí, čo znamená, že ani ich zamestnanci nemôžu vaše údaje dešifrovať, pretože nemajú prístup k súkromným šifrovacím kľúčom zákazníkov..

Služba navyše prináša bezplatný účet v hodnote 5 GB úložného priestoru a platená služba začína na 4,08 USD. Súčasťou služby je aj funkcia automatického zálohovania a užitočný nástroj na vytváranie verzií súborov. Ak chcete silnú bezpečnosť a ľahko použiteľnú službu cloudového úložiska, je to tiež rýchle a cenovo dostupné – server Sync.com je náš najlepší výber.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči stránka Sync.com

Sync.com je naša prvá voľba pre používateľov, ktorí chcú silné šifrovanie, pretože je to vynikajúca služba. Keďže server Sync.com je kanadský, používatelia sa nemusia starať o nátlak alebo zapojenie zo strany NSA.

Kanadský konkurent Dropbox, Sync.com ponúka najvyššiu úroveň súkromného šifrovania a má fantastický prístup k súkromiu.

Prečítajte si recenziu

2. SpiderOak

Staré dieťa v bloku, SpiderOak je stále hnacou silou šifrovania a súkromia. Ponúka slušnú sadu funkcií a dobré rýchlosti. A vďaka správcovi šifrovacích kľúčov používateľov sú skutočným poskytovateľom nulových znalostí.

SpiderOak online zálohovanie a synchronizácia

SpiderOak ich nikdy nevidí a nie je možné dešifrovať údaje zašifrované v miestnom počítači.

Používatelia však môžu nielen zálohovať počítače, ale môžu robiť to isté s tabletmi, smartfónmi a neobmedzeným počtom zariadení. V neposlednom rade má SpiderOak funkcie na vytváranie verzií súborov, ktoré pomáhajú obnoviť staršiu verziu súboru, ak bol omylom odstránený alebo prepísaný..

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči SpiderOak

SpiderOak je náš druhý výber pre používateľov, ktorí chcú silné šifrovanie. A nie sú príliš drahé, ceny začínajú na 7,00 dolárov mesačne za 30 GB úložného priestoru.

Najväčší plán ponúka 5 TB úložného priestoru za 25,00 $ mesačne. Užívatelia si môžu vybrať jednotlivé súbory a priečinky, ktoré sa majú zálohovať manuálne. SpiderOak je skôr služba zálohovania než možnosť skutočného úložiska v cloude, ale používateľom umožňuje synchronizáciu a zdieľanie údajov s ostatnými..

Prečítajte si recenziu

3. OpenDrive

OpenDrive prichádza s množstvom skvelých možností, ako je neobmedzená synchronizácia zariadení a vlastné plány ukladania, ale trpí mizerným syndrómom rozhrania a ešte horšou zákazníckou podporou. OpenDrive je náš tretí výber pre používateľov, ktorí chcú silné šifrovanie, a samozrejme ponúkajú bezpečnosť nulových znalostí prostredníctvom priečinka „zabezpečené súbory“..

Používatelia môžu tiež zvýšiť bezpečnosť spravovaním povolení na prístup používateľov a skupín pre používateľov, ktorých pridali do osobného účtu. Počiatočná cena za ich službu je 9,95 dolárov mesačne pre individuálny plán a môžete si auditovať každého pridaného používateľa.

Ich funkcia zálohovania umožňuje prírastkové zálohovanie vždy, keď sa niečo zmení, a majú tiež vynikajúce funkcie na synchronizáciu a zdieľanie. 

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči OpenDrive

OpenDrive je dodávané s praktickým webovým rozhraním drag-and-drop. Majú dokonca aj mobilné aplikácie pre iOS a Android.

Ešte lepšie je, že používatelia si môžu prispôsobiť svoj plán úložiska a firemní používatelia majú prístup k prispôsobiteľným funkciám. Majú tiež aplikácie pre Windows, Mac, Android a iOS.

Prečítajte si recenziu

4. Tresorit

Tresorit, ktorý prežil jeden z najsilnejších pokusov o hackovanie vôbec (sponzoruje ho), je šifrovacia služba typu end-to-end pre podniky aj pre osobných používateľov..

Tresorit - alternatíva Dropboxu

Tresorit ponúka okrem spolupráce so špičkovou bezpečnosťou a overenou bezpečnosťou funkcie spolupráce, ktoré pomáhajú zabezpečovať údaje. Tento proces funguje tak, že sa odstraňuje potreba odosielať súbory ako prílohy v e-mailoch, ktoré môžu byť napadnuté tretími stranami.

Základný plán stojí 12,50 dolárov mesačne pre jedného používateľa a 100 GB úložnej kapacity, zatiaľ čo obchodná verzia stojí 20,00 dolárov za používateľa mesačne za terabajt úložného priestoru. Užívateľské aj obchodné balíky ponúkajú bezplatné skúšobné verzie.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči Tresorit

Tresorit robí ohromnú prácu pri ochrane údajov o zákazníkoch pomocou šifrovania. Je to oveľa bezpečnejšia alternatíva Dropboxu.


Logo Tresorit

Keďže na rozdiel od Dropboxu alebo Disku Google ponúka lokálne šifrovanie a kľúče ovládané používateľom – robí z Tresoritu poskytovateľa bez znalosti znalostí. Majú niekoľko rôznych možností služieb navrhnutých tak, aby vyhovovali jednotlivcom aj podnikom.

Prečítajte si recenziu

5. Kolónka

Box je podnikovo zameraná služba ukladania súborov a konkurencia Dropboxu so slušnými funkciami spolupráce. Má tiež veľmi dobrú službu pre jedného používateľa. Box je dobrou alternatívou pre malé podniky s tromi alebo viacerými zamestnancami, ktorí by sa inak rozhodli pre tri používateľské účty s cloudovou službou určenou na osobné použitie..

Štartovací balíček je iba 5,00 dolárov na používateľa mesačne a balík Business je 15,00 dolárov na používateľa mesačne. A konečne, nielenže umožňujú zákazníkom spravovať šifrovacie kľúče osobne, ale Box tiež poskytuje služby prispôsobené pre podniky.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči box

Box je náš posledný výber pre poskytovateľov s nulovými znalosťami. Spoločnosť je tiež v súlade s HIPAA a mnohými ďalšími predpismi, takže ste pripravení ísť aj do tohto oddelenia.

Preskúmanie boxu

Okrem znalosti nuly ponúkajú tiež bezpečnostné ovládacie prvky, ktoré pomáhajú správcovi spravovať prístupové práva používateľov a skupín.

Prečítajte si recenziu

záver

Moderné prostredie internetu je v súčasnosti také nebezpečné, že každý používateľ by mal využívať výhody silných šifrovacích technológií. Používateľom odporúčam používať VPN vždy na účely šifrovania, keď sa pripájajú k internetu, ale váš poskytovateľ cloudových služieb musí tiež pri šifrovaní údajov používať silné šifrovanie.

Z piatich najlepších služieb ukladania údajov v cloude na šifrovanie sú všetci poskytovatelia bez znalosti a umožňujú používateľom spravovať svoje šifrovacie kľúče. Aj keď lokálne šifrovanie mierne obmedzuje rýchlosť nahrávania a sťahovania, je nevyhnutné zlo pre používateľov, ktorí chcú mať 100% istotu, že nikto nemá prístup k svojim údajom v cloude.

Čo si myslíte o zabezpečení cloudových dát šifrovaním? Podeľte sa o svoje myšlienky v sekcii komentárov nižšie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map