Najlepšie bezplatné cloudové zálohovanie 2020

Nájdenie slušného cloudového záložného riešenia, ktoré vás nebude stáť ani desatinu, je trochu ako hľadať ihlu v kupce sena. Aj keď existuje veľa vynikajúcich lacných poskytovateľov zálohovania, bezplatné online zálohovanie nie je takmer také bežné ako bezplatné cloudové úložisko.


To ešte neznamená, že skrinka je prázdna. Preskúmali sme trh zálohovania, vrátane revízie niektorých našich vlastných online zálohovacích recenzií, aby sme zostavili náš zoznam najlepších bezplatných riešení pre zálohovanie v cloude. Úlovok spočíva v tom, že všetky možnosti, ktoré sme našli, ponúkajú iba obmedzený priestor na zálohovanie, čo znamená, že ak chcete zálohovať iba niekoľko kritických gigabajtov, máte naozaj šťastie..

Vo väčšine prípadov dostanete znížené sady funkcií aj tým, že nebudete platiť s plateným odberom. Odporúčame vám, aby ste sa oboznámili s najlepším sprievodcom zálohovaním online. Niektoré z uvedených riešení sú veľmi šetrné k rozpočtu a ušetria vás od toho, aby ste neskôr investovali do nástroja na obnovu údajov, ak by váš pevný disk spadol.   

Ak sa na druhej strane predávate bezplatne, čítajte ďalej a nájdite naše tipy na bezplatné zálohovanie.

Najlepšie bezplatné cloudové zálohovanie 2020

Čo robí najlepšie bezplatné cloudové zálohovanie

Predpoklad tohto článku je „bezplatný“, takže prvé kritérium, ktoré sme hľadali, bolo práve to. Definíciu sme neohýbali, aj keď existujú poskytovatelia, ktorí to dokážu takmer zdôvodniť, pričom najlepším príkladom je neobmedzená záloha za 5 dolárov mesačne z Backblaze..  

Je však dôležité pochopiť, že bezplatná záloha je spravidla zadarmo z nejakého dôvodu. Ako sme už spomenuli, ak idete touto cestou, neočakávajte, že budete môcť zálohovať niekoľko stoviek gigabajtov údajov. V skutočnosti je to úsek, ktorý hovorí, že budete dokonca schopní zálohovať niekoľko gigabajtov.

Ďalšou obeťou, ktorú by ste mali byť pripravení, je sada funkcií. Napríklad Backblaze môže automaticky zálohovať súbory na základe typu súboru, čo vám ušetrí veľa času (a hej, čas sú tiež peniaze). S bezplatným nástrojom na zálohovanie to nedostanete. Backblaze tiež ponúka súkromné ​​šifrovanie, plánovanie zálohovania a viacvláknové zálohy, ďalšie funkcie, ktoré mnoho bezplatných zálohovacích nástrojov nebude mať.  

Aby sme našli čo najlepšie možnosti pre väčšinu ľudí, vyvážili sme celkový ukladací priestor s dostupnými funkciami. Výsledkom je tenký výber, ale pre vyjednávača, ktorý nemá veľa súborov na ochranu, riešenia, ktoré sme našli, zvládnu prácu.

1. CloudBerry Backup pomocou Disku Google

CloudBerry Backup patrí medzi naše obľúbené online nástroje na zálohovanie pre podnikových používateľov a tiež urobil našu najlepšiu zálohu pre osobné použitie. Aj keď je nástroj pre stolné počítače primeranou cenou 49,99 dolárov za trvalú licenciu, pre tých, ktorí hľadajú bezplatnú zálohu, je k dispozícii aj bezplatná verzia pre nekomerčné použitie..

Musíme zdôrazniť, že softvér freemium nemá niekoľko kľúčových funkcií platenej verzie, vrátane zálohovania založeného na obrázkoch, kompresie súborov a súkromného šifrovania. Táto zmeškaná slečna je veľká vzhľadom na bežné hrozby počítačovej kriminality, ako sú porušenia údajov a útoky typu človek v strede. Niekedy zadarmo prichádza za cenu.

CloudBerry Backup freemium je však inak tým istým vynikajúcim produktom, so stolovým klientom, ktorý podporuje hybridné zálohovanie, plánovanie zálohovania, zálohovanie na úrovni bloku a prispôsobiteľné zásady uchovávania. Viac dostupných funkcií môžete zistiť skontrolovaním kontroly CloudBerry Backup. 

Jednou z vecí, ktorá odlišuje CloudBerry, je to, že skôr vás uzamkne vo vlastnej cloudovej infraštruktúre, spoločnosť vám umožní spárovať záložného klienta s viac ako 50 rôznymi cloudovými službami. Zatiaľ čo väčšina z vás, napríklad Amazon S3 a Microsoft Azure, vás bude stáť pekne cent, existujú aj bezplatné možnosti.

Najštedrejší z týchto bezplatných možností je Disk Google. Každý, kto vytvorí účet Google, získa 15 GB bezplatného úložiska v cloude. Vďaka službe CloudBerry Backup môžete toto bezplatné cloudové úložisko ľahko zmeniť na bezplatné cloudové zálohovanie.

Všetko, čo musíte urobiť, je zvoliť Disk Google ako cieľ zálohovania v cloude, prihláste sa do svojho účtu Google a dokončite ostatné kroky na vytvorenie plánu zálohovania. Klient CloudBerry Backup vás prevedie všetkým, takže by to malo byť dosť jednoduché.

Ak nechcete používať CloudBerry na uľahčenie zálohovania, použite aplikáciu Disk Google s názvom Google Backup & Namiesto toho môžete použiť synchronizáciu. Z klienta pre stolné počítače si môžete vybrať, ktoré priečinky chcete nepretržite zálohovať na Disk Google. Neexistujú však žiadne ďalšie funkcie zálohovania, ktoré vytvárajú neohrabané a tenké zálohovanie. 

Tip pre profesionálov: Lacná alternatíva Disku Google

Ak vám nevadí minúť málo peňazí, odporúčame vám inovovať na platenú verziu CloudBerry Backup Pro a spárovať CloudBerry s lacnou službou cloudovej infraštruktúry. Wasabi je dobrá voľba, vďaka ktorej získate späť iba 0,0039 USD za gigabajt mesačne. To vyjde asi na 4 doláre za terabajt. Viac informácií nájdete v našej recenzii Wasabi.

Ak sa chcete zachovať so spoločnosťou Google, ponúka sa plán 100 GB, ktorý stojí 2 doláre mesačne. V našej kontrole na Disku Google pokrývame všetky možnosti prihlásenia na odber.

2. IDrive

IDrive sa v tomto článku zaraďuje medzi zálohované služby s najviac funkciami, prinajmenšom pri zvažovaní bezplatných iterácií. Na rozdiel od služby CloudBerry Backup, bezplatný plán IDrive stále šifruje súbory odoslané do cloudu, a to ako počas prepravy, tak aj v pokoji, a umožňuje vám zvoliť si súkromné ​​šifrovanie..

IDrive má tiež pokročilé funkcie plánovania, zálohovanie na úrovni bloku, verzovanie súborov a podporuje zálohovanie založené na obrázkoch. Môžete dokonca použiť svoje predplatné na zálohovanie svojho smartfónu, čo umožňuje veľmi málo ďalších služieb online zálohovania.

Problém s bezplatným plánom spoločnosti IDrive je v tom, že vás to jednoducho nedostane príliš ďaleko. Získate iba 5 GB záložného priestoru, s ktorým budete pracovať, jednu tretinu toho, čo získate, ak pôjdete cestou CloudBerry s Diskom Google.

Plán 2rB IDrive, ktorý pokrýva naša kontrola IDrive, stojí iba dotyk viac ako 50 dolárov za rok. Táto cena je len za prvý rok, po ktorom vyskočí na takmer 70 dolárov. Nie je to až také dobré riešenie ako Backblaze, ale nie je to zlé. K tomu pridajte skutočnosť, že IDrive vám dáva 2 TB vyrovnaného priestoru na synchronizáciu súborov a pre niektoré bude táto hodnota väčšia.  

3. Inteligentný cloud Zoolz

Kedysi Zoolz ponúka zadarmo 100 GB účtov na celý život, medzi ktoré patrilo 25 GB hotového úložiska (Amazon S3) a 75 GB chladiaceho úložiska (Amazon Glacier). Teraz môžete získať iba 10 GB (všetky horúce).

Zoolz ponúka inteligentnú možnosť výberu, ktorá sa zálohuje podľa typu súboru, aj keď s tým, že bude pracovať iba 10 GB, pravdepodobne budete musieť byť viac selektívni v tom, čo môžete chrániť, ako táto funkcia umožňuje.

Manuálny výber súborov je lepšie zvládnuteľný a Zoolz vám poskytne odhad toho, koľko miesta budete používať pri označovaní výberov na zálohovanie. Zoolz môže tiež zálohovať účty sociálnych médií vrátane Facebooku a Instagramu. Opäť platí, že 10 GB priestoru obmedzuje hodnotu týchto konkrétnych funkcií.

Medzi ďalšie funkcie zálohovania patrí plánovanie zálohovania, hybridné zálohovanie, súkromné ​​šifrovanie a viacvláknové zálohovanie. Táto služba má tiež niekoľko zaujímavých „inteligentných“ funkcií vrátane optického rozpoznávania znakov, ktoré preberáme v našej úplnej recenzii Zoolz.

4. Jottacloud

Rovnako ako IDrive, aj Jottacloud vám poskytuje 5 GB bezplatnej online zálohy. Na rozdiel od IDrive je Jottacloud natoľko funkčný, že mu to skoro nestojí. Chýbajúce funkcie okrem toho, krajina pre bezplatné zálohovanie je tak neplodná, že Jottacloud robí náš zoznam relatívne ľahko.

Medzi poznámky patrí plánovač zálohovania, nepretržité zálohovanie a vytváranie verzií súborov. Fotografie Jottacloud môžu byť vlastnosťou, ktorá odlišuje službu od možností zálohovania run-of-the-mill. Táto funkcia je optimalizovaná pre zálohovanie fotografií a nekomprimuje médiá ako mnoho iných služieb, čo vedie k vyššej kvalite ukážok.

Nedostatok komprimácie súborov však tiež znamená, že rýchlejšie využijete záložný priestor. Pridaním tohto problému nemôžete zálohovať jednotlivé súbory pomocou priečinkov Jottacloud, len z priečinkov.

Program Jottacloud tiež neposkytuje možnosť súkromného šifrovania alebo miestnej zálohy, ani nevykonáva zálohovanie na úrovni blokov ani prírastky. Zálohovací klient, na ktorý sa zameriavame v našej recenzii Jottacloud, tiež nie je veľmi užívateľsky prívetivý. Jo, a jeho pomalý a zákaznícka podpora je menej ako hviezdna.

Celkovo to nie je príliš atraktívna služba zálohovania, dokonca ani zadarmo.

5. Elephant Drive

Posledný a v tomto prípade prinajmenšom Elephant Drive s 2 GB bezplatnej online zálohy. Elephant Drive Lite, ako sa nazýva plán freebie, vás tiež obmedzuje na veľkosť nahrávania súborov 100 MB. Samozrejme, s 2 GB súborového priestoru môžete zálohovať iba 20 alebo približne 100 MB súborov. 

Táto služba poskytuje prinajmenšom možnosť súkromného šifrovania end-to-end, takže týchto 20 súborov môžete uchovávať v bezpečí. Zálohy je možné nastaviť tak, aby fungovali nepretržite, alebo môžete naplánovať denné, týždenné alebo mesačné zálohy. 

Pri zostavovaní prehľadu Elephant Drive sme sa pri pokuse o obnovenie súborov stretli s niekoľkými technickými problémami. Okrem toho neexistuje možnosť obnovenia zo stolného klienta. Namiesto toho ste nútení používať online GUI.

Avšak nebudeme sa príliš usilovať o nedostatky služby. Koniec koncov, hovoria, že by ste nikdy nemali hľadať darčekového slona v ústach. Alebo niečo podobné.

Čestné uznanie

Výhodou použitia špecializovanej online zálohovacej služby na ochranu vašich súborov namiesto cloudového ukladania je to, že väčšina takýchto nástrojov je navrhnutá tak, aby takmer bez námahy chránila celý pevný disk pomocou funkcií, ako je automatické zálohovanie podľa typu súboru a plánovače zálohovania..  

Z tohto dôvodu spravidla neodporúčame používať cloudové úložisko na účely zálohovania. Je to príliš veľa práce a príliš náchylné k chybám.  

Ak ste však už dlho zostali s nami, namiesto toho, aby ste sa rozhodli vyskúšať niektoré z „prakticky bezplatných“ zmienok, ktoré sme vynechali, je pravdepodobné, že aj tak nemáte veľa súborov na zálohovanie. V takom prípade má zmysel použitie cloudového úložiska na zabezpečenie vašich cenných súborov.

Dobrou správou pre vás je, že existuje omnoho viac možností bezplatného ukladania v cloude než bezplatná záloha, čo podrobne popisujeme v našom najlepšom článku o bezplatnom ukladaní v cloude. Odporúčame pCloud, ktorý, ako je uvedené v našej recenzii pCloud, vám poskytuje 10 GB voľného úložného priestoru, ktorý je možné rozšíriť na 20 GB s odporúčaniami.  

Sync.com, ktorý vám poskytuje 5 GB voľného úložného priestoru a má neobmedzený program sprostredkovania, je ďalšou dobrou voľbou. Je to tiež naša voľba pre najlepšie cloudové úložisko s nulovými znalosťami. Naša recenzia Sync.com diskutuje o niektorých dôvodoch, ktoré považujeme za najlepšiu možnosť pre bezpečné zdieľanie súborov.

Záverečné myšlienky

Pravda je taká, že neexistujú žiadne skutočne skvelé možnosti pre bezplatné online zálohovanie. CloudBerry Backup freemium spárovaný s 15 GB bezplatného úložiska na Disku Google je ľahkým víťazom, ale aj tento prístup má mnoho obmedzení.

Samozrejme to má zmysel, pretože záložné spoločnosti nemôžu platiť účty tým, že ponúkajú svoje služby za nič za nič. Opäť vám odporúčame zvážiť niektoré záložné služby založené na hodnotách. Spätná väzba, IDrive a karbonit sa všetky zmestia do zákona a dokonca máme porovnávací článok, ktorý vám pomôže vybrať si medzi nimi.

Aj tak je to naša rada, ktorá je ako vždy bezplatná. Nemyslíte si, že máme peniaze? Ponúknite svoje dva centy v komentároch nižšie a ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map