Najlepšie aplikácie 2FA 2020

Vitajte v príručke Cloudwards.net k najlepším aplikáciám 2FA, kde hodíme hardvérové ​​a softvérové ​​riešenia do kruhu, aby sme určili, ktorá metóda vládne najvyššia. Na doku sú aplikácie Google Authenticator vs Authy a YubiKey vs Kensington VeriMark.


2FA, alebo dvojfaktorové overenie, je bežnou funkciou medzi bezpečným úložiskom v cloude a online zálohovaním. Nezabudnite si prečítať naše recenzie v cloude a recenzie zálohovania online, aby ste našli riešenie, ktoré je pre vás to pravé.

Rýchlo uvidíte, že v príslušných kolách uprednostňujeme Authy a YubiKey, ale to neznamená, že Kensington VeriMark a Google Authenticator nemajú zásluhy. V dvoch sekciách porovnáme tieto hardvérové ​​a softvérové ​​riešenia a uvedieme aj tretiu čestnú zmienku.

Skôr ako sa ponoríme a sledujeme následky krvných kúpeľov, definujme dvojfaktorové overenie a prečo je najlepším spôsobom, ako do svojich online účtov pridať vrstvu ochrany..

Čo je dvojfaktorové overenie?

Dvojfaktorová autentifikácia alebo ako sa bežne používa v skratke 2FA, je spôsob zabezpečenia online účtov prostredníctvom viacerých kôl autentifikácie. V prípade 2FA budete potrebovať dva faktory, aby ste sa úspešne prihlásili – niečo, čo poznáte a niečo, čo vlastníte.

Základný formulár používa vaše heslo ako váš prvý faktor (niečo, čo viete) a kód zaslaný prostredníctvom textu alebo e-mailu ako druhý faktor (niečo, čo vlastníte)..

To hackerom sťažuje porušenie vášho účtu. Aj keď sú schopní prelomiť vaše heslo, nebudú sa môcť prihlásiť bez prístupu k vášmu druhému faktoru.

Je to jednoduchý proces, ale za každým protokolom sa odohráva veľa technológií. Tri z najbežnejších sú U2F, HOTP a TOTP. Dáme vám stručný popis každého z nich, ale prečítajte si náš článok o dvojfaktorovom overovaní..

U2F je hardvérový, s kľúčom zabudovaným v zariadení. Kľúč sa generuje počas výrobného procesu a celý život je viazaný na tento kus hardvéru. Umožňuje vám overiť účet bez zverejnenia osobných údajov a to, čo považujeme za najbezpečnejšie.

YubiKey-secuirty-Key

HOTP alebo jednorazové heslo založené na HMAC je metóda generovania hesla na jedno použitie pre váš účet. Toto heslo zostáva v platnosti, kým sa nepokúsite znova prihlásiť, takže ktokoľvek, kto má k nemu prístup a vaše heslo, sa bude môcť prihlásiť do vášho účtu. Toto je najbežnejší protokol pre e-mailovú a textovú autentifikáciu.

Google-2FA

TOTP je výhodnejší ako HOTP. Je to rovnaká metóda overovania, ale začiatočné písmeno „T“ znamená časovo založené, čo znamená, že platnosť tohto jednorazového kódu vyprší po stanovenom čase, nielen pri ďalšom prihlásení..

Akákoľvek 2FA je lepšia ako žiadna, ale TOTP je ideálny. Hardvérový U2F je ešte lepší.

Aká bezpečná je dvojfaktorová autentifikácia?

Aj keď služba 2FA zabezpecuje zabezpecenie svojich online úctovných dlhov, neprichádza bez problémov. Hackeri sú adaptabilní malí diabli a 2FA nie je nový spôsob zabezpečenia online.

Stručne povedané, 2FA je bezpečná, ale nie všetky formy 2FA sú vyrobené rovnako.

Väčšina webových stránok má zabudovanú nejakú viacfaktorovú autentifikáciu. Dropbox, Disk Google a Rackspace patria medzi dlhý zoznam stránok, ktoré ju podporujú. Tieto stránky však vo väčšine prípadov používajú overenie pomocou e-mailu alebo SMS, vďaka čomu môžu vaše digitálne nohavice zostať dole.

Dropbox-2FA

Všetky kľúče vygenerované týmto spôsobom overovania sú HOTP, čo znamená, že sú na jedno použitie a ich platnosť vyprší, kým sa znova neprihlásite. Hacker mohol počas odosielania textovej správy zachytiť a nájsť kód. Tento hacker by musel aktívne hľadať textovú správu, nie je to však vylúčené.

Najvhodnejšou z nich je verifikácia e-mailom. Mnoho ľudí používa zlé heslá pre svoje účty a čo je horšie, používa ich viackrát. Ak váš PayPal a e-mail zdieľajú heslo, je to prechádzka v parku, kde sa hacker prihlási do svojho e-mailového účtu, nájde svoj kód a získa prístup k vášmu PayPal..

Na boj proti tomu odporúčame správcu hesiel, ako je napríklad Dashlane (prečítajte si našu recenziu podľa Dashlane). Najlepšie správcovia hesiel vám pomôžu vytvárať silné a jedinečné heslá a ukladať ich na bezpečnom mieste.

Metódy HOTP sú bezpečnejšie ako samotné heslo, nie sú však bez rizika. Je dôležité, aby sme sa dostali z cesty pred potápaním, pretože aplikácie, ktoré odporúčame, radšej používajú TOTP.

Aj keď služba poskytuje 2FA, je lepšie použiť jednu z našich navrhovaných aplikácií. Tieto časové kódy ponechávajú hackerom oveľa menej priestoru na to, aby sa prenikli a narušili váš účet.

Najlepšie 2FA aplikácie

Je čas spustiť naše najlepšie aplikácie 2FA. Hľadáme niekoľko vecí od aplikácie, aby sme ich oddelili od bežných 2FA, ktoré poskytujú Dropbox, Rackspace atď. Priamo..

Najdôležitejšie je, že aplikácia používa TOTP namiesto HOTP. Je bezpečnejšia a hackerom umožňuje kód používať iba v krátkom okne (zvyčajne v priebehu niekoľkých sekúnd). Riešenia U2F sú lepšie, ale sú to hardvér, nie aplikácie. Oslovíme ich v samostatnej sekcii.

Každý, kto má povolenú funkciu 2FA, vie, že tento proces môže byť neúnosne nepríjemný. Zadávanie hesiel a potom čakanie (niekedy aj niekoľko minút) na doručenie textu nie je zábavné.

Z tohto dôvodu sa zameriavame na jednoduchosť použitia a rýchlosť. Chceme, aby naše aplikácie 2FA rýchlo vygenerovali kód, takže bolesť druhého faktora to nijako neublíži. Počuli sme o ľuďoch, ktorí deaktivujú 2FA, pretože to trvalo príliš dlho, a preto by sme nechceli vidieť žiadneho z našich čitateľov..

Nakoniec chceme, aby boli aplikácie bezplatné. Nikto by nemal platiť za bezpečnejší online zážitok, keďže internet je nebezpečný. Vzťahujeme to na váš prvý faktor, vaše heslo. Ak vám niektorá online služba účtuje heslo, bolo by to absurdné a nevidíme žiadny rozdiel medzi týmto a druhým faktorom..

aUTH

V prípade aplikácie 2FA sa k aplikácii Authy nepribližuje žiadna aplikácia. Je to pohodlné, pohotové a nabité funkciami, čo z neho robí očividnú prvú voľbu v našom zozname. Je zadarmo a je k dispozícii pre systémy Windows, Mac, iOS, Android a Chrome.

Každá stránka, ktorá podporuje aplikáciu Google Authenticator, podporuje aj aplikáciu Authy. Pomocou telefónu naskenujete kód QR poskytovaný webmi ako Amazon, Google a Facebook a pridajte svoj nový účet do rozhrania Authy. Ak používate nemobilnú verziu aplikácie, môžete autentifikačný kľúč zadať ručne.

Auth-QR-Code

Authy generuje kód pri každom otvorení aplikácie. Na prihlásenie sa budete mať 20 sekúnd, potom sa Authy presunie a vygeneruje nový kód.

Dvadsať sekúnd neznie ako dlhá doba a časovač vypršania tikania vyvoláva úzkosť. Po určitom použití sa nám však páči, ako krátke je časové obdobie. Je ľahké sa prispôsobiť procesu 2FA a urýchliť ho.

Auth-Dashboard

Rozhranie je pekné na pohľad tiež. Authy zaberá celú obrazovku mobilného zariadenia, aby zobrazil váš kód, ktorý je v súlade s farebnou schémou stránky, ktorú overujete, a logom. Vaše účty sú zobrazené v dolnom riadku, takže prepínanie medzi nimi je jednoduché.

Existujú dve veci, vďaka ktorým sa Authy odlišuje od ostatných aplikácií na overovanie: zálohy a synchronizácia viacerých zariadení. Jednou zo skľučujúcich vecí o službe 2FA je to, čo sa stane, keď stratíte zariadenie. Pre základné metódy to znamená, že ste úplne zablokovaní účtu.

Authy umožňuje voliteľnú šifrovanú zálohu vašich účtov v cloude. Ak stratíte telefón alebo nemôžete získať prístup k službe Authy, môžete pomocou záložného hesla stiahnuť a obnoviť svoje účty.

Funguje to v spojení so synchronizáciou viacerých zariadení. Na rozdiel od mnohých aplikácií 2FA je Authy k dispozícii v mobilných a stolných operačných systémoch. Svoje účty môžete synchronizovať na rôznych zariadeniach, takže sa nemusíte pri prihlasovaní na svojom notebooku kopať do telefónu. Rovnako ako zálohy, aj toto je voliteľná funkcia.

Google Authenticator

Google Authenticator je ďalšou skvelou voľbou pre službu 2FA. Authy si požičiava zoznam podporovaných webových stránok, ktorý je rozsiahly. Napriek podporovaným webovým stránkam a bezplatnej cenovej relácii jej však chýba Autops.

Táto aplikácia je určená iba pre mobilné zariadenia, takže budete musieť mať telefón vždy po ruke. Je to malá obťažnosť, pretože väčšina ľudí má aj tak svoje telefóny pod velením. Aplikácia Google Authenticator je k dispozícii pre systémy iOS a Android.

Rozhranie je viac k veci ako Authy. Namiesto použitia celej obrazovky s jediným kódom, Authenticator vypíše zoznam vašich účtov, každý s časovým kódom. Nemá náladu Authy, ale stále to funguje.

Google Authenticator - Dashboard
© Cloudwards.net

Podobne ako Authy, aj Google Authenticator používa TOTP, čo znamená, že pred vypršaním platnosti vygenerovaného kľúča máte malé časové obdobie. Generuje kľúče, keď klepnete na položky vo vašom okne, čo je zvláštne, keď vychádza z rozhrania Authy.

Pridávanie nových účtov je rovnaký postup. Pri inštalácii aplikácie sa zobrazí obrazovka na pridanie nových účtov pomocou QR kódu alebo ručným zadaním bezpečnostného kľúča.

Google Authenticator - Manual-Entry

Aplikácia Google Authenticator sa spomalí za Authy v dvoch oblastiach. Klasická forma služby 2FA neponúka synchronizáciu viacerých zariadení ani zálohy pre váš účet. Synchronizácia viacerých zariadení bolí z hľadiska jednoduchého použitia, ale nejde o nedostatok záloh..

Existuje určitá forma obnovenia účtu, ale je staršia ako implementácia Authy. Aplikácia Authenticator vám poskytuje zoznam záložných kódov, ktoré môžete použiť v prípade straty zariadenia. Je to uskutočniteľná forma obnovy, ale nie tak elegantná ako Authy.

Prenos do iného zariadenia je tiež problémom. Keďže program Authenticator je viazaný na jediné zariadenie, musíte ho pri prepínaní telefónov zmeniť manuálne v nastaveniach Google. Zmena na nové zariadenie vytvorí nový token pre spoločnosť Google, nie pre všetky účty v aplikácii Authenticator.

Pre tieto účty budete musieť manuálne deaktivovať a znova povoliť 2FA.

Odporúčanie aplikácie Google Authenticator pred Authy je ťažké. Aj keď aplikácia dokončí svoju prácu, neprichádza so zvonmi a píšťalkami alebo s vynikajúcou používateľskou skúsenosťou, ktorú Authy robí. Keďže sú však zadarmo, stojí za to ich stiahnuť a zistiť, ktoré sa vám páčia viac.

Čestné uznanie: LastPass Authenticator

LastPass Authenticator je samostatný nástroj od spoločnosti LastPass (prečítajte si našu recenziu LastPass), jednej z najlepších hodnotených bezplatných možností. Nachádza sa medzi Authy a Google Authenticator, so zálohami a synchronizáciou viacerých zariadení, ale s datovaným rozhraním.

Nie je to však také dátum ako Google Authenticator. Zobrazuje podobne vyzerajúci zoznam účtov, ktorý je kompatibilný s kódmi TOTP. Keď klepnete na jeden, vytiahne časovač na tri minúty. Budete sa musieť tak dlho prihlásiť na web a zadať kód.

Máte rovnaký zoznam podporovaných aplikácií. Do programu LastPass Authenticator je možné zadať všetko, čo ponúka aplikáciu Google Authenticator 2FA. Vytiahnite QR kód a naskenujte ho pomocou telefónu alebo zadajte identifikačné číslo a pridajte účet.

Jednou z funkcií, ktorá odlišuje program LastPass Authenticator, je prihlásenie jedným dotykom. V prípade niektorých účtov môžete klepnutím na položku potvrdiť v aplikácii ako druhý faktor namiesto zadania časového kódu. Zoznam podporovaných webových stránok obsahuje najlepšie aplikácie na vytváranie poznámok, ako sú Evernote a Google Keep.

LastPass-Authenticator-Dashboard

Ďalšími významnými inklúziami sú Amazon, Facebook a Dropbox.

Aplikácia LastPass Authenticator sa bohužiaľ neintegruje s programom LastPass. Aj keď si nie sme istí, ako bude táto technológia fungovať, bolo by pekné, keby LastPass mohol importovať účty z vášho trezoru. Akýkoľvek spôsob, ako ich spojiť dohromady, by nastavil tento autentifikátor nad ostatných.

Z tohto dôvodu sa objavuje v našom čestnom slote. LastPass Authenticator nerobí nič viac, ako to, čo dokáže Google Authenticator alebo Authy. Je to len ďalšia možnosť.

Najlepšie hardvérové ​​2FA kľúče

Ak sa zameriavate na bezpečnosť, najlepší spôsob, ako ísť, je hardvérové ​​U2F. Na konci tejto časti porovnáme softvér s hardvérom, ale zatiaľ budeme spúšťať najlepšie hardvérové ​​2FA kľúče..

Po zavedení fyzického objektu sa kritériá zmenia. Namiesto jednoduchého použitia sa ako primárny faktor pozeráme na veľkosť. Chceme malé hardvérové ​​kľúče, ktoré nezaberajú veľa miesta alebo riskujú, že dôjde k ich rozbitiu v nešťastí pre laptop.

Okrem toho hľadáme silné kľúče. Jedno z týchto zariadení bude obyčajne žiť na prívesku na kľúče a rachotí sa spolu s inými kusmi kovu. Je potrebné postaviť sa, čo môže biť vaše kľúče (alebo vysunúť).

Aj keď ľahké používanie nie je naším primárnym faktorom, je to problém. Hardvérové ​​kľúče pomáhajú pri zabezpečení, ale tiež prichádzajú s jednoduchosťou pre používateľa. Hľadáme kľúče podporujúce technológiu NFC a automatické overovanie.

Pre všetky ďalšie hardvérové ​​kľúče, ktoré prinášajú, sú tiež označené cenovkou. Rovnako ako pri všetkých našich hodnoteniach cien sa zameriavame na hodnotu nad cenou. Ak má kľúč dostatok funkcií, cena nie je taká relevantná.

YubiKey

YubiKey je najlepším odporúčaním pre hardvérové ​​2FA kľúče. Je to také populárne riešenie, že názov sa stal synonymom hardvérovej autentifikácie U2F. Zatiaľ čo kľúče nie sú lacné, YubiKey spĺňa všetky naše kritériá s vyznamenaním.

Používame YubiKey ako zastrešujúci výraz pre všetky autentifikačné kľúče, ktoré spoločnosť Yubico ponúka. Existuje niekoľko rôznych možností so zmenami vo formáte, spôsobe autentifikácie a type pripojenia. Pre náš prehľad sa pozrieme na YubiKey 4.

YubiKey-4-Series

Tento kľúč základnej línie sa ponúka v štyroch variantoch. K dispozícii sú kľúče pre USB-C a USB-A v plnej veľkosti alebo nano. Nano veľkosti budú chrániť pred pádom notebooku, ale vyzerajú, že potrebujú vonku pár klieští.

YubiKey-4-Nano

Ak pôjdete s variantom v plnej veľkosti, pád by nemal spôsobiť mnoho problémov. YubiKeys sú odolné. Kľúče neobsahujú batérie ani pohyblivé časti a sú skonštruované tak, aby odolali vode, špine a hrubej sile.

Hovorili sme o protokole FIDO U2F pre tieto hardvérové ​​kľúče, ale server YubiKey podporuje mnoho rôznych protokolov. Máte OTP, HOTP, TOTP, výzvu a odpoveď, inteligentnú kartu PIV, otvorené PGP, U2F a statické heslá.

Statické heslá sú najzaujímavejšie zahrnutie. Je určený pre staršie systémy, ktoré nie je možné opraviť druhou formou autentifikácie. Náhodne generuje 38-znakové statické heslo pre každé prihlásenie aplikácie.

Táto flexibilita robí YubiKey výnimočným. Je to de facto voľba pre jednotlivcov, ktorí sa zaoberajú bezpečnosťou, novinárom chráni ich súkromie a firmami, ktoré chcú do svojej infraštruktúry pridať ďalšiu úroveň ochrany. Google dokonca používa YubiKey na zabezpečenie svojich zamestnaneckých účtov.

Yubico tiež ponúka YubiKey NEO, kľúč podporujúci NFC pre mobilné zariadenia. Keď je telefón nastavený na automatické overenie, môžete ho klepnúť na jeho zadnú časť.

YubiKey-NEO-Login
© Cloudwards.net

YubiKey podporuje mnoho aplikácií hneď po vybalení, vrátane Windows, MacOS, Twitter, Facebook a Google. Mimo týchto účtov ho odporúčame používať s manažérom hesiel. Niektoré z podporovaných sú Dashlane, LastPass a Keeper (prečítajte si našu recenziu Keeper).

YubiKey môžete používať aj s VPN, ale táto metóda 2FA je určená pre VPN v podnikovom prostredí. Spoločnosť Yubico má príručku o tom, ako používať server YubiKey v podnikovej sieti VPN pomocou vlastného riešenia.

Odtlačok USB Kensington VeriMark USB

Kensington je veľké meno, pokiaľ ide o bezpečnosť. Fingerprint VeriMark USB vykonáva podobnú funkciu ako YubiKey, chýba mu však prispôsobenie. Aj napriek tomu pridáva do rovnice snímač odtlačkov prstov, ktorý chráni pred stratou alebo krádežou kľúča.

Je to kompaktný dizajn, o niečo väčší ako nano ponuka od spoločnosti Yubico. Súčasťou autentifikátora USB je snímač odtlačkov prstov s plnou 360-stupňovou čitateľnosťou a ochranou proti spoofingu. Miera neúspechov je tiež nízka, pričom k falošnému odmietnutiu dôjde na 3 percentá a k falošnému prijatiu na dve desaťtisíce tisíc percent.

Kensington-VeriMark-USB

VeriMark podporuje iba U2F, takže nie je tak flexibilný ako YubiKey. Tento protokol je však vo väčšine situácií ideálny. Kľúčom je iba Windows, s podporou prihlásenia do účtu v systémoch Windows 10, 8.1 a 7. Dodáva sa tiež so správcom hesiel systému Windows, nie je to však vzrušujúce a je podporované iba v systéme Windows 10..

S týmto kľúčom odporúčame použiť iného správcu hesiel a zdá sa, že by to bol aj Kensington. Zariadenie podporuje popredných správcov hesiel ako Dashlane, LastPass, Keeper a RoboForm (prečítajte si našu recenziu pre RoboForm)..

Kľúč je plastový, svojou veľkosťou a konštrukciou podobný USB Bluetooth prijímaču, hoci na zadnej strane je trochu tlstší. Neprichádza s kľúčovou dierkou zabudovanou do zariadenia ako YubiKey.

Namiesto toho používa na pripevnenie kľúčenky kryt. Kryt je tiež plastový, ale chráni spojenie pred prvkami.

Kensington-VeriMark-USB-Keychain

Stále to nie je ideálne riešenie, ktoré YubiKey predstavuje. VeriMark môže pri náraze vypadnúť z krytu a skener odtlačkov prstov môže byť zvonku zvonený. Z fyzického hľadiska to nie je také odolné alebo bezpečné ako YubiKey.

Jeho malý tvarový faktor však chráni pred pádom notebooku.

Model Kensington VeriMark nie je tak robustný ako model YubiKey, ale so skenerom odtlačkov prstov dodáva ďalšiu úroveň zabezpečenia. Je to jednoduchý a bezpečný spôsob 2FA, ktorý vám umožňuje pridať biometrický záznam do systému Windows a vašich online účtov. Používatelia počítačov Mac a Linux sú však s YubiKey lepšie.

Kompatibilita so systémom Windows je jednou z kľúčových silných stránok. Vďaka prihlasovaniu a používaniu systému Windows je plynulý zážitok z podpory systému Windows Hello. Je to malá hrana oproti YubiKey, ktorá zaručuje druhé miesto pre hardvérové ​​kľúče.

Čestné uznanie: Thetis

Thetis nie je najlepším dostupným kľúčom U2F. Použili by sme na to YubiKey alebo VeriMark, ak to bude možné. Náš zoznam robí čestnú zmienku, pretože je to menej ako polovica ceny ktoréhokoľvek z týchto zariadení a vykonáva podobnú funkciu.

Je to bezpečnostný kľúč FIDO U2F, čo znamená, že nemáte rôzne protokoly alebo šifrovacie metódy ponúkané spoločnosťou YubiKey. Pre zariadenie používané výhradne pre 2FA to však postačí.

Každá aplikácia, ktorá podporuje autentizáciu U2F, je pre spoločnosť Thetis férovou hrou. Niektoré webové stránky zahŕňajú Google, Facebook, Dropbox, Github a Salesforce. Kľúč môžete použiť aj na prihlásenie do systémov Windows, MacOS a Linux.

Dizajn je podobný rotujúcej jednotke USB s otvorom na kľúče v hornej časti. Plášť je vyrobený z hliníka, ale kľúč je vyrobený z polopriehľadného plastu.

Thetis

Má približne rovnakú tuhosť ako jednotka USB, čo znamená, že nie je odolný. Neznamená to riziko, že vám spadne prívesok na kľúče, ako je napríklad Kensington VeriMark, ale mohol by sa zlomiť, ak by sa omylom vyklopil alebo spadol, keď je v notebooku..

Pokiaľ ide o lacný kľúč, s Thetisom sa nemá čo sťažovať. Narastá bezpečnosť softvérového riešenia bez príliš vysokých nákladov. Ak hľadáte podnikové riešenie alebo niečo s niekoľkými ďalšími možnosťami, odporúčame vám však YubiKey.

Hardvér alebo softvér?

Teraz, keď sme vám ukázali naše prvé výbery v oblasti hardvéru a softvéru, sa stáva otázkou, ktorú by ste si mali zvoliť. Existujú výhody a nevýhody oboch, ale z hľadiska bezpečnosti odporúčame hardvérové ​​riešenie.

Máte prístup k väčšiemu počtu protokolov, z ktorých najdôležitejší je U2F. Kód je ťažko vložený do kľúča, čo znamená, že nie je možné, aby niekto overil vaše účty bez prístupu k nemu.

Je nepravdepodobné, že stratíte kľúč, aspoň menej pravdepodobné ako strata telefónu. Tieto kľúče sú určené na bývanie vedľa domu a kľúče od auta, čo znamená, že ak ich stratíte, pravdepodobne sa budete musieť viac starať ako vaše online účty. Ak ho stratíte, odpojte ho od svojich účtov a pridajte nový.

Dodatočné zabezpečenie prichádza s cenovkou, v ktorej sa softvérové ​​riešenia posunú vpred. Ak nepoužívate službu 2FA alebo spoliehate na textové správy a e-maily, Authy alebo Google Authenticator sú stále inovované. Nie je to také bezpečné ako hardvérové ​​riešenie, ale v prípade veľmi obmedzených rozpočtov je to lepšie ako nič.

Je zrejmé, že hardvérové ​​kľúče sú bezpečnejšou a pohodlnejšou metódou 2FA. Jediným obmedzujúcim faktorom je cena. Ak nemáte peňaženku na vyplatenie, choďte na softvér, ale ak dokážete odkašľať 50 dolárov, mali by ste použiť hardvérový kľúč.

Záverečné myšlienky

Dvojfaktorová autentifikácia, pre všetky problémy, ktoré má, je stále lepšia ako mať. Neodporúčame verifikáciu prostredníctvom SMS alebo e-mailu, ale zabezpečenie vašich účtov online bude fungovať pomocou mobilnej aplikácie alebo hardvérového kľúča U2F..

Z uvedených možností by sme celkovo odporúčali YubiKey, pričom Authy by sa umiestnil na druhom mieste. Tieto dve riešenia sú lídrami v príslušných oblastiach a ponúkajú ďalšiu úroveň zabezpečenia a pohodlia v dvoch rôznych cenových bodoch.

2FA je však len jedným krokom v oblasti bezpečnosti. Existuje veľa rôznych spôsobov, ako sa chrániť online, od bezpečného úložiska v cloude a online zálohovania až po používanie siete VPN. Pozrite si naše zoznamy najlepších úložísk v cloude, najlepšie online zálohovanie a najlepšie VPN, aby ste sa uistili, že pokrývate všetky vaše digitálne základne.

Akú metódu 2FA používate? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map