Najlepšie antivírus pre Android 2020: Obrana vášho Droida pred malvérom

Zariadenia Android sú hlavnými cieľmi škodlivého softvéru. Existuje mnoho spôsobov, ako ju doručiť, vrátane textových správ, aplikácií tretích strán a niekedy dokonca aj služby Google Play. Pri takej rozmanitosti hrozieb je antivírus nevyhnutnosťou.


V tomto sprievodcovi najlepším antivírusom pre Android si preberieme päť najlepších možností na trhu. Niektoré sú bezplatné, iné platené, ale všetky by vás mali chrániť, bez ohľadu na to, čo na svojom zariadení robíte.

Google zahŕňa aplikáciu Play Protect s novými verziami systému Android. Je to vstavaný antivírus, ktorý by vás mal teoreticky chrániť. To znamená, že to pri testovaní v laboratóriách nevyhovovalo. Napríklad spoločnosť AV-Comparatives zistila, že je účinná iba 51,8 percenta. Naše tipy na druhej strane sú 99,9 percent efektívne alebo lepšie.

Predtým, ako sa dostaneme do našich výberov, definujeme, ako zostavili náš zoznam. Všetky z nich, okrem F-Secure, sú k dispozícii iba pre Android, takže na ochranu nemusíte potrebovať celý balík pre počítače.

Viac o:

  • Najlepší antivírusový softvér do roku 2020
  • Najbezpečnejší antivírusový softvér 2020
  • Najlepšie bezplatný antivírusový softvér do roku 2020

Najlepšie antivírusové programy pre Android 2020

Výber najlepšieho antivírusu pre Android

Na účely tejto príručky predpokladáme, že máte viac ako len zariadenie Android. Všetky možnosti, ktoré sa chystáme predstaviť, majú verzie pre počítače a Android a sú k dispozícii ako súčasť balíka viacerých zariadení. Aplikácie pre Android však môžete získať samostatne.

Aj keď máte iba zariadenie s Androidom, pomáha nám to pri zostavovaní nášho zoznamu obom davom. Výbery budú stále fungovať pre vás a keďže majú pracovnú a obchodnú infraštruktúru, pravdepodobne získate lepšiu ochranu.

Antivírusové funkcie

Zameranie na zariadenia Android je silné, pasívne zabezpečenie. Na rozdiel od vášho počítača sa nebude vykonávať pravidelné skenovanie s vytiahnutým používateľským rozhraním. Hľadáme antivírusy, ktoré vás chránia pred hrozbami v reálnom čase a prehľadávajú vaše zariadenie bez toho, aby jedli málo systémových prostriedkov, ktoré má.

To ide ruka v ruke s použiteľnosťou. Antivírusy stolných počítačov prichádzajú s dobrými nastaveniami z dobrého dôvodu, ale drinkering sa pre mobilné zariadenia zvyčajne nepotrebuje a nepotrebuje. Tešíme sa na priamu používateľskú skúsenosť, ktorá nie je zabalená do nastavení.

Keďže všetky naše možnosti ponúkajú plány pre viac zariadení, zaoberáme sa aj použiteľnosťou pre počítače. Je to užitočné na monitorovanie všetkých vašich zariadení naraz vrátane systému Android. Rýchly spôsob, ako zistiť stav telefónu bez toho, aby ste sa dostali do aplikácie, je tiež pekný.

O antivírovi samozrejme nemôžeme hovoriť bez toho, aby sme spomenuli ochranu. Laboratórne výsledky používame pre verzie Android každej aplikácie. Pretože telefóny a stolové počítače so systémom Android čelia rôznym súborom hrozieb, je rozumné, aby sme ich z tohto hľadiska hodnotili.

Pretože naše tipy sú dodávané s plánmi viacerých zariadení, zvyčajne sú platené. Väčšina z nich však ponúka bezplatné náprotivky, takže sa zmienime o tom, ktoré majú. To znamená, že inovácia zvyčajne prináša výhody.

Funkcie systému Android

K dispozícii sú aj funkcie špecifické pre Android. Prvým je filtrovanie hovorov a textov. Antivírus by mal byť schopný blokovať hovory a texty z čísiel, ktoré nie sú rozpoznané alebo vás aspoň upozornia na správy, ktoré môžu byť škodlivé.

Hľadáme tiež služby určovania polohy pre prípad straty zariadenia. Medzi ne patrí sledovanie telefónu, diaľkové zamykanie a diaľkové vymazanie.

1. Kaspersky Internet Security Mobile

Spoločnosť Kaspersky je jedným z našich tipov na najbezpečnejší antivírus. Má vynikajúce skóre ochrany pred laboratóriami, ľahko použiteľné rozhranie a lacnú cenovku. Zážitok pre systém Android je rovnako dobrý a má všetky funkcie stanovené v našich kritériách.

Kaspersky-Mobile

Existujú dve verzie aplikácie Kaspersky Internet Security Mobile, jedna platená a druhá zadarmo. Ak ste pre svoj počítač zakúpili Internet alebo Total Security, môžete svoj telefón Android pridať do zoznamu zariadení podľa svojho plánu. Internet Security Mobile je možné zakúpiť aj samostatne za 10 dolárov ročne.

Bezplatná verzia je dodávaná s manuálnym skenovaním, ochranou v reálnom čase a ovládaním strateného alebo ukradnutého zariadenia. Podporuje tiež Android Wear, čo znamená, že môžete monitorovať svoju bezpečnosť bez toho, aby ste museli vyberať telefón.

Spoplatnená verzia sa dodáva s funkciami hodnými ročnej sadzby 10 dolárov. Kontroly môžete spúšťať automaticky podľa plánu, čo je dostatočný dôvod na to, aby ste ju inovovali samostatne. Je tiež dodávaný s filtrovaním textu a hovorov, ako aj ochranou pred podvodmi typu phishing.

Výsledky aplikácie Kaspersky Protection

Spoločnosť AV-Test poskytla spoločnosti Kaspersky počas svojej júlovej analýzy dokonalé skóre v oblasti ochrany a výkonu. Bolo to 99,8% a 100% účinné proti malwaru v reálnom čase a malvéru systému Android objavenému v predchádzajúcich štyroch týždňoch. AV-Test použil takmer 6 000 vzoriek a zistil, že v tom čase bol priemer v priemysle iba 97,4 percenta.

Spoločnosť AV-Test tiež testovala výdrž batérie, rýchlosť a prenos, čo Kaspersky prešlo. Testovali tiež falošné varovania, ktoré Kaspersky nemal. Počas júlovej série skúšok bol priemerný počet falošných varovaní v priemere 3.

MRG Effitas našiel podobné výsledky. Počas preskúmania systému Android Q2 zistil, že spoločnosť Kaspersky je stopercentne účinná proti testovanému škodlivému softvéru. Vzorový zoznam obsahoval všetko od finančného škodlivého softvéru po podvody s SMS.

Spoločnosť AV-Comparatives hodnotí antivírusy Android pre systém pass / fail a spoločnosť Kaspersky prešla augustovou kontrolou zabezpečenia systému Android. Laboratórium testovalo mieru ochrany, ako aj vplyv na výdrž batérie.

Zistilo sa, že spoločnosť Kaspersky mala účinnosť 99,9% oproti 2 604 vzorkám použitým bez falošných pozitív. Antivírus bol tiež najvyššou úrovňou pre výdrž batérie a počas testovania ho znížil nanajvýš o 3 percentá. Test životnosti batérie zahŕňal 45 minút prehliadania webu, 85 minút prezerania fotografií a ďalšie.

Kaspersky je lacný, vysoko bezpečný antivírusový systém Android, ktorý má minimálny vplyv na výdrž batérie a výkon. Môžete si stiahnuť bezplatnú verziu, aby ste ju vyskúšali, alebo si prečítať našu recenziu programu Kaspersky Anti-Virus, kde sa dozviete viac o inovácii na plán viacerých zariadení..

2. Bitdefender Mobile Security

Bitdefender je naša prvá voľba pre najlepší antivírusový softvér. Neustále ho hodnotíme ako najlepšie vo svojej triede pre jeho vynikajúce užívateľské skúsenosti, skvelé skóre ochrany a kvalitu funkcií. Jeho verzia pre Android je tiež dobrá, ale nie tak pôsobivá ako verzia od spoločnosti Kaspersky. Napriek tomu spravuje ľahké druhé miesto v našom zozname.

BitDefender-Mobile

Ponúka bezplatné a platené verzie a rovnako ako Kaspersky môžete použiť platenú variantu, ak máte pre svoju plochu plán úplnej bezpečnosti. Bezplatná verzia je tiež dobrá, so skenovaním na požiadanie a pri inštalácii a ochranou v reálnom čase.

Chýba mu však niekoľko funkcií. Platená varianta to kompenzuje. Bitdefender Mobile Security si môžete kúpiť za 14,99 dolárov ročne alebo ho nainštalovať ako jedno zo svojich zariadení v pláne celkovej bezpečnosti.

Je dodávaný so všetkými funkciami bezplatnej verzie, plus webovou ochranou, integráciou Android Wear a nástrojmi proti krádeži. Má tiež zámok aplikácií, ktorý vyžaduje prístup PIN k aplikáciám, ktoré zadáte.

Našou obľúbenou vlastnosťou je však Autopilot. Je to bezpečnostný monitor, ktorý vám poskytne informácie o tom, ako je vaše zariadenie chránené. Na základe vašej hardvérovej konfigurácie a vzorov použitia odporučí Autopilot bezpečnostné kroky.

Výsledky ochrany bitdefenderu

Bitdefender dostal od spoločnosti AV-Test perfektné známky počas svojho júlového hodnotenia systému Android. V skutočnosti to malo lepšie výsledky ako Kaspersky, so stopercentným blokovaním malware v reálnom čase a štvortýždňového škodlivého softvéru.

Testy prešli životnosťou batérie, výkonom a premávkou aj s nulovým počtom falošných poplachov. Nemá však toľko funkcií ako Kaspersky. Zoznam funkcií AV-Testu zahŕňa monitorovanie hovorov a textov, ktoré, bohužiaľ, Bitdefender nemá.

Spoločnosť MRG Effitas vo svojej analýze Q2 zistila, že je účinná 99,8%. Bitdefender bol vo väčšine zo 16 testov 100% efektívny. Má problémy najmä so spywarom, pričom 2,56% z týchto vzoriek chýba.

Spoločnosť AV-Comparatives zistila, že je veľmi efektívna, dokonca viac ako Kaspersky. Bitdefender zablokoval 100 percent hrozieb bez falošných pozitív. Spolu s Kaspersky sa tiež zaradila do najvyššej kategórie životnosti batérie.

Bitdefender je drahší a chýba mu niekoľko funkcií, najmä filtrovanie hovorov a textov. Dodáva sa však s vynikajúcimi kontrolami ochrany osobných údajov a obmedzenou verziou virtuálnej súkromnej siete Bitdefenderu. To je pre vás dôležité.

Z dôvodu ochrany existuje niekoľko ďalších antivírusov, ktoré sú rovnako vysoké ako Bitdefender a ktoré platia pre aplikáciu pre Android. Viac informácií o variante pre stolné počítače nájdete v našej recenzii antivírusového softvéru Bitdefender alebo bezplatne vyskúšajte verziu systému Android.

3. Trend Micro Mobile Security

Trend Micro je silný antivírus, ktorý sa nám páči pre jeho ľahko použiteľné rozhranie, množstvo ochranných prvkov a robustný systém podpory. Chýba mu niekoľko funkcií, napríklad skartovač súborov, ale celkovo sa nám to páči. Verzia pre Android je tiež dobrá, sama o sebe alebo ako súčasť bezpečnostného balíka.

Trend-Micro-Mobile

Trend Micro ponúka bezplatnú skúšobnú verziu zabezpečenia systému Android, neexistuje však žiadny bezplatný plán. Aplikáciu si môžete nainštalovať do svojho zariadenia s Androidom, zobrazí sa však výzva na zadanie kreditnej karty a zapnutie automatického obnovenia.  

To je naša jediná skutočná skúsenosť s Trend Micro. Po dôkladnom prečítaní stránky produktu je zrejmé, že antivírus nie je bezplatný, ale stále sa nachádza na karte „bezplatné nástroje“ na webe. Po skončení skúšobnej verzie budete môcť vyhľadať malware, ale nič iné.

Predplatné služby Mobile Security bude bežať 29,99 USD ročne, čo nie je samo o sebe dobré. Mobilné zabezpečenie však môžete použiť, ak si však zakúpite maximálnu bezpečnosť, ktorá je však chránená až pre 10 zariadení. Ak vezmeme do úvahy, že balík stojí iba 10,95 dolárov za 10 zariadení, dáva to zmysel.

Avšak za cenu máte veľa funkcií. Trend Micro obsahuje základnú ochranu vrátane skenovania škodlivého softvéru, skenovania pred inštaláciou a ochrany pred krádežou. Má výkonnostné funkcie, ako napríklad systémovú kontrolu pomoci a správcu aplikácií.

Našou obľúbenou funkciou je režim „Just a Phone“. Ak je batéria takmer vybitá, program Trend Micro zastaví všetky aktívne procesy a zachová iba funkčnosť vášho telefónu. Nie je to také užitočné, berúc do úvahy mocenské banky, ktoré sú všade, ale je to stále príjemná vlastnosť.

Výsledky mikroúrovne Trend

AV-Test ukazuje vynikajúce výsledky pre Trend Micro. V porovnaní s testami škodlivého softvéru, ktoré sa uskutočnili v júli 2018, bolo 100 percent účinné. V tom čase boli priemerné priemery v oblasti detekcie škodlivého softvéru v reálnom čase zistené v predchádzajúcich štyroch týždňoch 97,4 percenta, respektíve 96,7 percenta..

Tiež prešiel výkonnostnými testami bez výrazných rozdielov v životnosti batérie, rýchlosti alebo premávke. Počas inštalácie legitímnych aplikácií ani pri používaní obchodu s aplikáciami tretích strán nevracala falošné poplachy. Funkčná časť hodnotenia AV-Testu je tiež dobrá, pretože Trend Micro začiarkavacie políčko pre rodičovskú kontrolu.

Spoločnosť MRG Effitas vo svojej analýze Q2 Android zistila, že je 100% účinná. Prešiel všetkými 16 testami, vrátane vzoriek od potenciálne nežiaducich aplikácií a adwaru až po phishing SMS. Celkovo bolo 223 vzoriek.

Spoločnosť AV-Comparatives ju odovzdala počas augustového hodnotenia systému Android. Bolo to stopercentne účinné proti vzorkám použitým bez falošne pozitívnych výsledkov. Tiež sa zaradil do najvyššej kategórie pre použitie s batériou, ktorá vyčerpala menej ako 3 percentá oproti bežnému použitiu.

Trend Micro má vynikajúcu bezpečnosť a dlhý zoznam funkcií. Ako súčasť jedného zo svojich balíkov pre stolné počítače to stojí za to. Sama osebe je príliš drahá a nestojí za námahu.

Ak sa chcete dozvedieť viac o verzii Trend Micro pre počítače, môžete si prečítať našu recenziu Trend Micro Antivirus +. Môžete si zadarmo stiahnuť aplikáciu pre Android a vyskúšať si aj funkcie zahrnuté v platenej verzii.

4. F-Secure Safe Mobile

F-Secure neponúka antivírusový systém Android sám. Môžete si ich stiahnuť a používať po dobu 30 dní vo svojom telefóne, ale potom to nebude fungovať, pokiaľ neaktualizujete na plán viacerých zariadení. F-Secure chráni Android v jeho bezpečných a celkových balíkoch.

F-Secure-Mobile

Podobne ako v prípade Trend Micro je ťažké pristupovať, ak potrebujete iba chrániť svoj telefón s Androidom, ale ako súčasť balíka ochrany má množstvo funkcií. Má štandardnú ochranu pred malvérom pre vaše zariadenie, ktoré kontroluje, čo je v telefóne, ako aj to, čo sa inštaluje.

Má tiež ochranu bankovníctva a prehliadania, ktoré sa nám veľmi páčia. Ochrana pri prehliadaní vás zvyčajne pri surfovaní na webe odvráti od škodlivých webových stránok. Bezpečný prehliadač overuje bankové webové stránky, ktoré navštevujete, aby ste sa nestali obeťou pharmingu.

Ak zariadenie stratíte, existujú nástroje na jeho lokalizáciu, vymazanie a uzamknutie. Všetky vaše zariadenia sú spravované pomocou praktického používateľského rozhrania prehliadača, takže môžete vidieť stav telefónu s Androidom a v prípade straty vykonať potrebné kroky..

V používateľskom rozhraní prehliadača máte tiež prístup k rodičovským funkciám. F-Secure má najlepšiu rodičovskú kontrolu, akú sme kedy videli, a v prípade plánu viacerých zariadení to dáva zmysel. Má obsahový filter, kontrolu nad aplikáciou, časové limity a bezpečné vyhľadávanie.

Výsledky ochrany F-Secure

AV-Test má dobré výsledky pre F-Secure, prinajmenšom pre ochranu. Bola účinná na 99,9% proti škodlivému softvéru zistenému v reálnom čase a 100% proti škodlivému softvéru objavenému v predchádzajúcich štyroch týždňoch.

Použiteľnosť má však problémy. F-Secure získal štyri a pol zo šiestich bodov. Testy prešli životnosťou batérie, rýchlosťou a prevádzkou, ale mali problémy s falošnými pozitívami. Počas inštalácie aplikácií z obchodu s aplikáciami tretích strán poskytla dve upozornenia a jedno falošné varovanie pre legitímne aplikácie zo služby Google Play.  

Spoločnosť MRG Effitas nanešťastie nezahrnula F-Secure do svojej kontroly Q2 pre Android.

AV-Comparatives však mala dobré výsledky. Zistil, že F-Secure je 99,9% účinný proti škodlivému softvéru bez falošných poplachov. Antivírus tiež získal najvyššiu úroveň životnosti batérie, čo znamená, že vyčerpal nanajvýš 3 percentá pri bežnom používaní.

F-Secure má zmysel v balíku zabezpečenia, podobne ako Trend Micro. Bohužiaľ, toto je jediné miesto, kde sa dá dostať, takže používatelia iba pre Android majú smolu. Ak chcete získať viac informácií alebo sa prihlásiť na 30-dňovú skúšobnú verziu, môžete si prečítať našu recenziu antivírusu F-Secure.

5 / Zabezpečenie mobilných zariadení Avast

Avast je voľba antivírusového programu, pretože je tak prístupná. Je dodávaný s dlhým zoznamom funkcií, najmä v pláne zadarmo, a slušnou ochranou skóre, na zavedenie. Nie je to však také bezpečné ako iné antivírusy na tomto zozname, takže by sa to malo odraziť vo vašom rozhodnutí.

Avast-Mobile

Zabezpečenie mobilných zariadení je zadarmo, takže je dobré pre tých z vás, ktorí nechcú minúť desetník. Dodáva sa s ochranou v reálnom čase a skenovacími schopnosťami pre vaše zariadenie Android. Nové aplikácie sa budú automaticky skenovať pred ich inštaláciou.

Monitor WiFi sa nám veľmi páči. Avast prehľadá siete WiFi skôr, ako sa k nim pripojíte a upozorní vás na zraniteľné miesta. Ak často používate verejné WiFi, môže to byť veľmi užitočné.

Má ovládacie prvky na sledovanie polohy vášho zariadenia, jeho uzamykanie a utieranie. Ak platíte za aktualizáciu Mobile Security Pro, môžete tiež tajne zachytiť zvuk alebo video zlodeja a automaticky zaregistrovať svoju kartu SIM ako stratenú.

Inovácia má aj ďalšie funkcie, napríklad SecureLine VPN. V našej kontrole Avast SecureLine VPN sme sa k tomu však nezaobrali láskavo.

Výsledky ochrany pred použitím

AV-Test má najlepšie výsledky pre Avast. Zistil, že je účinný v porovnaní s malvérom v reálnom čase 99,8% a účinný proti škodlivému softvéru objavenému v predchádzajúcich štyroch týždňoch. Keďže obidve boli nadpriemerné v priemysle, Avast získal dokonalé skóre na ochranu.

Použiteľnosť je tiež dobrá. Spoločnosť AV-Test získala ďalšie dokonalé skóre. Spoločnosť Avast prešla testami rýchlosti, životnosti batérie a premávky. Neuvádzalo sa ani žiadne falošné upozornenie na stiahnutia z obchodov Google Play alebo obchodov s aplikáciami tretích strán.

Spoločnosť MRG Effitas nezahrnula Avast do svojej kontroly Q2 pre Android. Test účinnosti systému Android 360 od roku 2017 má však čísla. Počas tejto doby spoločnosť MRG Effitas považovala Avast za účinnú 93,4%. V rovnakom teste získali spoločnosti Bitdefender a Kaspersky 99,3% mieru detekcie.

Spoločnosť AV-Comparatives zistila, že vo svojom poslednom teste je účinná na 92,3%, čo znamená, že nebola schválená. Počas testovania sa však vyskytla chyba v aplikáciách Avast a AVG, v ktorých by za určitých okolností nepožadovali cloudové služby v systéme Android 7.0 alebo novších..

Avast bol schválený počas testovania v roku 2017. Spoločnosť AV-Comparatives zistila, že v tom čase bola účinná 99,9%. V tom istom období bol Kaspersky efektívny na 99,8% a bitdefender na 100%.

Nemá pôsobivé výsledky testov, ale Avast je dobrý bezplatný antivírusový systém Android, ktorý by vás mal priviesť do špičky. Bohužiaľ to neprichádza ako súčasť väčšieho balíka zabezpečenia, čo znamená, že ak chcete upgradovať všetky svoje zariadenia, môžete minúť viac..

Preto odporúčame aplikáciu Avast Pro pre počítače. Je to plán cesty, ktorý chráni jedno zariadenie a myslíme si, že je dobre spárovaný s ponukou systému Avast pre systém Android. Viac sa môžete dozvedieť v našej recenzii Avast Pro alebo si aplikáciu stiahnite zadarmo.

Záverečné myšlienky

Toto sú naše tipy na najlepší antivírus pre Android. Poskytujú vynikajúcu ochranu systému Google Play Protect a prichádzajú s ďalšími funkciami, aby sa zaviedli. Aj keď niekedy budete musieť zaplatiť statnú prémiu, osobitná ochrana a funkcie sa oplatia.

Celkovo odporúčame Bitdefender alebo Kaspersky. Ďalšie možnosti sú skvelé, ale v niektorých ohľadoch majú určité nevýhody. Ak potrebujete cenovo priaznivú možnosť, Avast je vynikajúcou voľbou bez toho, aby sa míňali žiadne peniaze.

Používate na svojom zariadení Android antivírus? Ak áno, ktorý z nich? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me