Najlepší softvér na správu fotografií 2020

Dnes je fotografom každý, kto má smartphone. Nie je ťažké spotrebovať miesto na pevnom disku pomocou snímok a selfie, najmä pomocou fotoaparátu s vysokým rozlíšením. Usporiadanie všetkých týchto obrázkov môže byť dosť bolesti hlavy, preto sme zostavili zoznam najlepších softvérových možností na správu fotografií, ktoré pomôžu udržať vašu zbierku v perfektnom poradí..


Okrem toho, že sú všetky usporiadané, tieto programy pomôžu chrániť vaše fotografie pred katastrofou: pevné disky nie sú najspoľahlivejšou súčasťou hardvéru; je len otázkou času, ako dôjde k havárii a popáleniu vašich snímok, prípadne s tým môžete nasnímať svoje obrázky.

Aj keď by ste v takom prípade mohli byť schopní použiť softvér na obnovu fotografií na získanie vašich stratených záberov, je potrebné pripraviť najlepší prístup, aj keď použitie jednej z našich najlepších online záloh na fotografie je tiež dobrá stávka..

Pomocou aplikácií na správu fotografií online, ako sú tie, ktoré uvádzame nižšie, môžete nahrávať fotografie z počítača a zariadení do cloudu, čo pomáha chrániť vaše spomienky v prípade krádeže, straty alebo poškodenia. Pre tých, ktorí nie sú v oblakoch, môžete svoje fotografie ponechať lokálne pomocou offline softvéru. Prístup sa tiež pozrieme nižšie..

Flickr je naše obrazové riešenie voľby, ale existuje veľa skvelých možností. Predtým, ako sa dostaneme k týmto možnostiam, sa však viac dotkneme výhod softvéru na správu fotografií.

Prečo by ste mali používať softvér na správu fotografií

Softvér na správu fotografií vám pomôže usporiadať fotografie na základe dátumov, značiek (napríklad „blázniví bratranci“ alebo „dovolenka“) a vašich osobných hodnotení, aby ste ľahšie našli súvisiace obrázky. Foto manažéri môžu vaše fotografie obohatiť aj o metadáta: dátum a čas, rozmery a údaje EXIF ​​(značka fotoaparátu, model, ISO, hodnota clony, blesk, zoznam pokračuje).

Väčšina manažérov poskytne aspoň základné možnosti úprav, zatiaľ čo iní vám dokonca umožnia manipulovať s obrázkami podľa obsahu vášho srdca. Možno ste urobili maximum pre zachytenie svojich fotiek, ale vždy je tu čo robiť. Úprava expozície, tónu, ostrosti, orezania a farebných filtrov je len špičkou úpravy ľadovca.

Niektoré možnosti importujú všetky vaše fotografie do jedinej knižnice, čo značne uľahčuje správu vašej zbierky. Priečinky a albumy budú k dispozícii iba niekoľkými kliknutiami a dokonca si môžete prejsť časom prezeraním fotografií v chronologickom poradí. Dokonca vám to pomôže zbaviť sa duplikátov, ktoré zaberajú vzácny priestor. Správcovia tiež môžu synchronizovať fotografie na všetkých vašich zariadeniach.

Ostatné služby vám umožnia odovzdať fotografie do cloudu a potom ich usporiadať do príslušných albumov, galérií alebo skupín. Budete tiež môcť používať základné editory na vylepšenie fotografií za chodu, bez použitia špecializovaného softvéru, ako je Photoshop alebo PaintShop Pro, ale ak to potrebujete, niektoré služby ponúkajú zľavy na takýto softvér. Môžete si tiež zobraziť rozšírené štatistiky svojich fotografií.

Cloud Photo Management VS Miestna správa fotografií

Softvér, ktorý používa cloud, vám dáva možnosť prezerať si svoje fotografie kdekoľvek a kedykoľvek, pokiaľ máte pripojenie na internet. Takéto služby vám môžu poskytnúť prístup k živej komunite ľudí, ktorá vám poskytne spätnú väzbu a ako vaše fotografie, čím vám pomôže stať sa lepším fotografom.

Existuje tiež možnosť pripojiť sa k tlačiarenským spoločnostiam a získať výtlačky. Svoju prácu môžete tiež predať, pretože online softvér sa ľahko pripája na trhy ako Amazon, Ingram a Blurb Bookstore.

Používanie cloudu navyše poskytne priestor pre váš pevný disk, pretože vaše fotografie nezaberajú miesto. Môžete buď získať neobmedzený počet stoviek gigabajtov alebo dokonca terabajt úložného priestoru za lacnú cenu.

Správa fotografií v cloude tiež uľahčuje zdieľanie obsahu s konkrétnymi jednotlivcami, skupinami, na sociálnych sieťach a pozýva iných, aby s vami zdieľali obsah..

Poskytovatelia online obsahujú mobilné aplikácie, ktoré vám umožňujú prístup k vášmu obsahu, odovzdávanie nových fotografií a ich prezentáciu ostatným pomocou telefónu. Medzi služby ukladania v cloude patria samozrejme aj fotografie Google a Amazon Prime Photos. Obe služby sú rozšírením ich služby cloudového úložiska, konkrétne Disku Google a Amazon Drive.

Medzi služby, ktoré sa venujú čisto fotografiám, patrí Flickr, vytvorený v roku 2004 a teraz vo vlastníctve SmugMug, 500px, miesto pre profesionálov a nadšencov, ktorí môžu prezentovať svoju prácu. a Apple iCloud Photo Library, ktorá automaticky uchováva všetky fotografie a videá, ktoré nasnímate v iCloud.

Správa fotografií v režime offline: Výhody

Vďaka offline správe fotografií získate výhodu, že nemusíte odovzdávať svoje fotografie, čo znamená, že neskôr budete mať k dispozícii rýchlejší prístup. Takéto riešenia zvyčajne prichádzajú aj s oveľa výkonnejšími možnosťami úprav. Zdieľanie je však pomalšie, pretože musíte najskôr odovzdať svoje fotografie alebo ich exportovať do iného zariadenia. Indexovanie obrovských knižníc fotografií môže chvíľu trvať, rovnako ako indexovanie súboru zaberá miesto na disku.

Offline aplikácie sa tiež líšia v závislosti od toho, ktoré operačné systémy sú k dispozícii, ale väčšinu ich môžete používať v systéme Windows alebo MacOS.

Dnes máme na výber veľa rôznych aplikácií, niektoré z nich však už dlho existujú. Veteráni z tohto odvetvia začali v 90. rokoch.

Jednou z najobľúbenejších a najtrvalejších aplikácií na prehliadanie a organizovanie fotografií je ACDSee. Prvá verzia bola vydaná v roku 1994. Dnes máme verziu ACDSee 20 spolu s niekoľkými ďalšími variáciami. MAGIX pochádza z Drážďan v Nemecku. Začalo sa v roku 1993 a dnes ponúka MAGIX Photo manager ako nástroj na organizovanie vašich fotografií.

Spoločnosť Adobe začala s programami Adobe Photoshop a Adobe Lightroom, zatiaľ čo nie je organizátorom, spoločnosť Adobe vydala album Adobe Photoshop, potom ho prerušila a nakoniec sa usadila v programoch Adobe Photoshop Elements a Adobe Bridge ako svojich aplikáciách na organizovanie fotografií..

V druhej polovici desaťročia, v roku 1996, bol IrfanView prvýkrát uvedený na trh a je zadarmo na nekomerčné použitie. Spoločnosť Daminion bola uvedená na trh v roku 1999 a predtým sa volala picaJet.com. Ponúka systém na správu fotografií s rovnakým menom pre viacerých používateľov, ktorý nie je medzi samostatnými fotografickými aplikáciami taký bežný. Poskytuje tiež samostatnú aplikáciu na správu fotografií s názvom picaJet.

XnView nie je ničím novým v tomto bloku, ktorý bol uvedený na trh v roku 2008. Dnes je k dispozícii vylepšená verzia s názvom XnView MP, ktorá funguje aj na Linuxe, ako aj na Windows a Mac.

Team Linux má organizátor snímok Shotwell, ktorý vstúpil na fotografickú scénu v roku 2010 a stal sa štandardným nástrojom na vytváranie obrazov pre niekoľko distribúcií Linuxu. V tábore MacOS je aplikácia pre aplikáciu Apple Photos, ktorá nahradila aplikácie iPhoto a Aperture.

Windows obsahuje Phototheca, ktorá ponúka celý rad funkcií, Zoner Photo Studio od českej spoločnosti Zoner Software a FastStone, prehliadač obrázkov a organizátor, ktorý je zadarmo pre osobné a vzdelávacie použitie.

Novým prírastkom do tohto offline zoznamu je Mylio, ktoré sa začalo v roku 2014. Ďalšie informácie o výkonných úpravách a usporiadaní funkcií nájdete ďalej v článku.

Aj keď softvér offline robí skvelú voľbu, stále uprednostňujeme aplikácie online a vo zvyšku článku sa týchto možností dotkneme viac. Než začneme so zoznamom, pozrime sa, ktoré kritériá sme použili pri hodnotení softvéru na správu fotografií.

Čo robí najlepší softvér pre správu fotografií

Porovnali sme cenové plány a funkcie, ktoré ponúkajú, v celom spektre fotografických služieb online. Väčšina nástrojov na správu fotografií ponúka bezplatný plán alebo aspoň skúšobnú verziu. Líšia sa tiež tým, koľko platených programov ponúkajú, čím väčšiu flexibilitu majú, tým lepšie. Niektorí len pár, zatiaľ čo iní ponúkajú až 13 plánov na výber.

Z toho sme považovali hodnotu, ako to, čo získate za svoje peniaze, ako naše najdôležitejšie kritérium.

Nahrávanie je celkom jednoduché, bez ohľadu na to, ktorú službu používate. Niektorí z nich robia celý svoj web oblasťou, kde sa môžete rýchlo presúvať myšou, zatiaľ čo iní požadujú prístup k tlačidlu uploadu, ktoré vám zase poskytuje oblasť, kde môžete drag-and-drop alebo vyberať súbory.

Po výbere fotografií vám niektoré služby ponúknu ďalšie možnosti, ako napríklad zmena mena, pridanie ľudí, určenie, do ktorého albumu (albumov) idú, pridanie značiek, zatiaľ čo iné jednoducho nahrajú vašu fotografiu a nechajú vás ručne upraviť, čo potrebujete. k. Môžete hádať, čo prispieva k lepšej používateľskej skúsenosti.

Jedným z výhod online softvéru je to, že je k dispozícii v rôznych operačných systémoch. Ich mobilné aplikácie však nie sú vytvorené rovnako. Získali sme lepšie užívateľské skúsenosti od niektorých ako od ostatných, a to bolo najvýznamnejšie v samotnom dizajne a keď sme ich používali na odovzdávanie fotografií.

Redaktori tiež prichádzajú vo všetkých formách a veľkostiach. Niektoré majú len základné možnosti, ako sú farebné filtre a vyváženie, iné sú pokročilejšie a pozdravili nás množstvom možností, zatiaľ čo iné jednoducho nefungovali tak, ako sme očakávali..

Fotografie by, samozrejme, boli iba holými kúskami údajov, ak by sa ich na nich nikto nedíval. Zdieľanie je starostlivé a preskúmali sme, aké ľahké je šíriť lásku, a porovnali sme možnosti zdieľania, ktoré ponúkajú.

Čím viac ponúkajú, tým viac sme radi.

Najlepšie softvér pre správu fotografií: Flickr

Flickr ponúka pôsobivý 1 TB úložného priestoru s bezplatným plánom. Pri platených programoch sa nezvyšuje množstvo priestoru, čo je zvláštne, ale vzhľadom na množstvo priestoru, ktoré získate, by malo stačiť, aby ste boli na dlhú dobu šťastní. Flickr je tiež čestnou zmienkou v článku o najlepšom úložisku pre fotografie.

Mesačný plán, ktorý ponúka 5,99 dolárov mesačne, je použitie automatického nahrávania v počítači, prehliadanie a zdieľanie bez reklám a pokročilých štatistík na vašich fotografiách. Okrem toho ročný plán ponúka zľavy na produkty spoločnosti Adobe za 49,99 dolárov ročne.

Nahrávanie je jednoduché: stačí kliknúť na ikonu odovzdania a fotografie môžete presúvať myšou alebo ich vyberať zo súborového systému počítača. Predtým, ako svoje fotky skutočne odovzdáte, môžete pridať značky alebo ľudí a pridať ich do skupiny alebo do albumov.

Môžete tiež nastaviť nastavenia ochrany osobných údajov (priateľov, rodinu atď.) A filtre obsahu. Takéto funkcie na kontrolu obsahu sú vždy príjemné.

Akonáhle sú vaše fotografie online, môžete si ich prezrieť vo svojom fotostreame, stránkovanom katalógu svojich fotografií. Prípadne môžete vidieť zoznam vašich fotoaparátov, ktorý zobrazuje históriu časovej osi vašich odovzdaných videí. Ďalšou zaujímavou možnosťou sú „galérie“. Pomocou neho môžete vytvoriť prispôsobenú galériu svojich fotografií, aby ju ľudia mohli vidieť.

Vstavaný editor fotografií Flickr sa ľahko používa a ponúka mnoho možností. K dispozícii sú štandardné úpravy orezania, filtra a farieb, ako aj rozmazanie, štetec a rámy. Svoju fotografiu môžete uložiť ako kópiu, ak si neželáte, aby ste si originál nechceli prepadnúť pomocou šialených filtrov a štetcov.

Fotografie služby Flickr môžete zdieľať na Facebooku, Tumblri, Twitteri a Pintereste. Odkaz môžete tiež skopírovať, poslať e-mailom alebo ho dokonca vložiť na svoju vlastnú webovú stránku. Flickr vám tiež umožňuje zdieľať všetky vaše fotografie zdieľaním vášho fotoprúdu.

Naše skúsenosti s Flickr

Flickr vás privíta zaujímavou ukážkou práce z celého sveta. Dizajn sa zdá byť trochu datovaný, ale rozhranie je bohaté na možnosti. Ponuka „vy“ je ľahko rozpoznateľná a ponúka niekoľko možností, ktoré vám umožňujú zobraziť ukážku vašej práce.

Na odovzdanie fotografií nemôžete jednoducho presunúť myšou, pretože web nie je iba čisté úložisko, budete musieť investovať kliknutie na ikonu mraku a potom môžete fotografie pretiahnuť alebo vybrať z nich medzi vašimi súbormi.

Ďalší krok po tomto kroku vám umožní upraviť vaše metadáta fotografií a súkromie. Považujeme to za lepší prístup, ako to urobiť neskôr. Tu môžete ľahko zoradiť fotografie podľa dátumu nasnímania a pridať ich do albumu alebo skupiny. Pri čakaní na dokončenie práce Flickru vás pozdravia správy ako „vydrž, tygr“ a „yeehaw!“ čo je osviežujúce, ale nie je vhodné pre všetkých.

flickr, sa galéria

Program Photostream zobrazuje všetky vaše fotografie, ale ak je zoradenie nastavené na „dátum nasnímania“ namiesto „nahratý dátum“, nemusíte vidieť fotografie, ktoré ste práve nahrali. Fotoaparát (museli sme ho znova načítať, aby to fungovalo) je celkom zaujímavá možnosť. Umožňuje vám rýchlo listovať v rokoch (a mesiacoch), zatiaľ čo jeho magické zobrazenie vám umožňuje vidieť vaše fotografie v kategóriách, napríklad vtáctvo, architektúra atď..

Ak chcete upraviť viac ako jednu fotografiu, Flickr to uľahčí, pretože môžete použiť funkciu „dávkové usporiadanie“. Páči sa nám, ako môžete pomocou drag-and-drop vybrať, ktoré fotografie chcete upraviť, a po dokončení ich môžete pridať do albumov alebo skupín.

Ďalšie potvrdenie, že Flickr je kráľom organizácie, je vo forme zbierok. Zbierky pomáhajú organizovať vaše albumy a môžu obsahovať aj ďalšie zbierky. Napríklad môžete mať zbierku všetkých lyžiarskych výletov, ktoré ste navštívili, alebo festivaly, ktoré ste navštívili.

Mobilné aplikácie Flickr sú k dispozícii pre Android a iOS. Ikona fotoaparátu je v pravom hornom rohu a má rovnakú farbu ako ostatné, takže to nie je celkom zrejmé. Keď naň klepnete, zobrazí sa rozhranie, ktoré vám umožní nasnímať fotografiu, čo môže byť trochu mätúce, ak chcete nahrať existujúcu fotografiu. Ak to chcete urobiť, musíte klepnúť na ikonu galérie v ľavom dolnom rohu a potom si vybrať z galérií.

Flickr ponúka veľa úložného priestoru a zároveň poskytuje dobré organizačné schopnosti a možnosti na úpravu obrázkov. To všetko je zabalené v príjemnom užívateľskom prostredí. Z týchto dôvodov sme si Flickr vybrali ako najlepší softvér na správu fotografií.

500px

500px sa zameriava na vášnivých poloprofesionálov a profesionálov a nie je ideálnou voľbou pre amatérskych používateľov. Poskytuje priame spojenie medzi fotografmi a klientmi prostredníctvom funkcie trhu.

Pre bezplatných používateľov je k dispozícii limit sedem nahraných fotografií za týždeň. „Úžasný“ plán poskytuje neobmedzený úložný priestor iba za 2,99 dolárov mesačne. Plán Pro je o niečo drahší za 3,99 dolárov, ale poskytuje vám zoznamy priorít v adresári 500px, možnosť zobraziť workshopy (kurzy, ktoré si môžu kúpiť iní) a ďalšie prispôsobenie vášho profilu.

Plán Pro + vám dáva vlastný web s internetovým obchodom za 15,99 dolárov mesačne. Tieto ceny dostanete, ak platíte ročné predplatné; je to o niečo viac, ak idete mesačne.

Nahrávanie fotografií je jednoduché a podobné ako u iného softvéru, napriek tomu však nemôžete nahrať celé priečinky naraz. Počas nahrávania môžete pridať metadáta, aby boli vaše fotografie viditeľnejšie pre ostatných.

Odporúčané značky sa pridávajú automaticky, čo vám pomôže vyhnúť sa tak zdĺhavej práci. Môžete tiež pomenovať svoju fotografiu, pridať k nej popis a umiestniť ju do kategórie. V neposlednom rade môžete na trh pridať svoje fotografie, aby ste si zarobili nejaké cesto.

Rozhranie 500px sa cíti trochu datované a môže byť pre oči príjemnejšie. Okrem toho existuje aj úprava metadát, ale samotnú fotografiu nemôžete upraviť. Rozhranie mobilnej aplikácie je modernejšie a kvalitou porovnateľné s iným softvérom. Fotografie môžete zdieľať na sociálnych sieťach, ako sú Facebook, Twitter, Google+ alebo vložiť priamo do html.

Naše skúsenosti s 500px

Keď sa dostanete na stránku 500px.com, môžete vidieť nepríjemný banner spolu s vybranými fotografiami, ale našťastie je tu malé písmeno „x“, ktoré vám pomôže zbaviť sa ho.

Ak chcete vidieť svoje fotografie, musíte kliknúť na odkaz pod svojím avatar, čo nie je také zrejmé, ako by sa dalo očakávať, že budú mať nastavenia účtu a profilu. Bolo by lepšie, keby boli tieto možnosti oddelené a prístup k vašim fotografiám bol zrejmejší. Ikony sú malé a to nepomôže.

Rozhranie veľmi potrebuje aktualizáciu.

Existuje niekoľko možností, ako odovzdať, ktoré poskytujú ľuďom, ktorí chcú predať svoje fotografie: trhovisko, vodoznak a licencie. Ak zadáte všetky ostatné údaje, pomôže to pri propagácii vašej fotografie, čo uľahčuje získanie spätnej väzby a nakoniec predaj. Môžete pridať fotografie do galérie, ktorá má veľkosť 500 pixlov ako album, s výnimkou toho, že ju môžete naplniť fotografiami iných ľudí..

500px-all-fotky

Úlohy vám umožňujú vstúpiť do súťaže s konkrétnou témou: čiernobiela, športová, módna a jeseň atď. Ceny zahŕňajú peniaze (od 250 do 2000 USD v hotovosti), fotografické licencie a fotografické vybavenie..

Tam, kde skutočne svieti 500 pixlov, je komunita a najlepšie sú skupiny. Pripojením sa k skupinám sa pripojíte k podobne zmýšľajúcemu klubu, ktorý vám poskytne spätnú väzbu a konštruktívnu kritiku (dúfate). Budete si tiež môcť zobraziť ukážku práce v konkrétnych kategóriách (napríklad krajina, portrét, dlhá expozícia atď.).

Mobilné aplikácie s rozlíšením 500 pixelov sú k dispozícii pre Android a iOS. Aplikácia pre Android funguje ako kúzlo, ale najzreteľnejšie tlačidlo, čiernobiela kamera, vyvoláva dojem, že stačí len nasnímať záber a nahrať ho, zatiaľ čo možnosť odovzdania z galérie je k dispozícii, pretože dobre. Oddelenie oboch by umožnilo rýchlejší prístup.

500px je zamerané na profesionálnych a nadšených fotografov. Preto je bezplatný plán obmedzený a nedochádza k žiadnym úpravám obrázkov (profesionáli sa neupravujú online). Ak sa však ocitnete v jednej z vyššie uvedených skupín, zistíte, že 500 pixlov ponúka živú komunitu spolu s lacným neobmedzeným plánom..

Ak ste amatér a chcete len ukladať fotografie z dovolenky, pozrite sa na jednu z ďalších služieb.

SmugMug

Spoločnosť SmugMug má dlhoročné skúsenosti a bola uvedená na trh v roku 2002. Je zameraná na „tvorcov pamäte“, nadšencov aj profesionálov..

Pokiaľ ide o ochranu osobných údajov a bezpečnosť vašich fotografií, služba sa veľmi dobre stará. Niektoré funkcie, ktoré nie sú medzi funkciami správy obrázkov bežné. Aj keď získal Flickr (dobrý krok, pretože si myslíme, že by sa z neho mohli naučiť niečo alebo dve), obidve služby sú v čase písania stále samostatné služby.

Bez ohľadu na to, do ktorej kategórie používateľov spadáte, budete musieť po uplynutí dvojtýždňovej skúšobnej doby zvážiť: Existujú štyri plány na výber: Basic, Power, Portfolio a Business. Každá je vybavená neobmedzeným úložiskom.

Základný plán stojí 5,99 dolárov mesačne a prichádza s funkciami, ako je ochrana osobných údajov, možnosť nahrávať videá vo vysokom rozlíšení a využitie tém. Plány potom získajú ešte viac funkcií spolu s vyššou cenou. Najdrahší plán, Business, ponúka komerčné funkcie: konkrétne ceny za fotografie a galérie, objednávanie značiek, marketing a správu fotografií a balíkov udalostí.

Fotografie môžete odovzdať do galérie, ktorú práve prezeráte, do existujúcej alebo novej galérie. Potom vás uvíta fantastický dialóg, ktorý ukazuje, ako dlho bude trvať odovzdanie každej fotografie. Nemôžete nahrať priečinok priamo ako pri iných službách.

Program SmugMug nemá veľa nástrojov na úpravy: existujú efekty orezania, otočenia a farby. Môžete tiež pridať metadáta, ako je miesto a názov. Vaše fotografie sú tiež chránené vodoznakom. V editore nie je veľa možností. Viac o našich skúsenostiach s editorom sa dozvieme v nasledujúcej časti.

Predvolená téma je nápadná a jej rozloženie je celkom jasné a intuitívne. Okrem toho si môžete vybrať z množstva rôznych tém a farebných schém pre celú lokalitu.

Tieto témy nie sú iba vzorom stránok, pretože SmugMug vám v skutočnosti poskytuje web optimalizovaný na SEO a vaše fotografie a galérie budú na doméne SmugMug vo vašej vlastnej doméne. K dispozícii je dokonca jednoduchý, ale pomerne výkonný editor rozloženia stránok, s ktorým si môžete zahrať.

Okrem toho môžete zmeniť súkromie svojich galérií. Viditeľnosť môže byť nastavená na neuvedené, čo znamená, že ktokoľvek s odkazom môže vidieť váš materiál alebo súkromný. Ďalej si môžete vybrať ľudí, ktorí majú prístup na základe ich e-mailových adries, a vy môžete chrániť prístup pomocou hesla.

Svoju fotografiu môžete zdieľať ako odkaz alebo ju vložiť ako html a zvoliť si veľkosť, keď ste na nej. Ak chcete zdieľať viac, môžete zdieľať celú galériu alebo robiť prezentácie. K dispozícii je aj zdieľanie so službami sociálnych médií. Môžete dokonca vygenerovať odkaz pre návštevníkov na kúpu vašej fotografie.

Naše skúsenosti so spoločnosťou SmugMug

Pri prvej návšteve služby SmugMug získate možnosti na začatie pridávania fotografií, výber dizajnu alebo organizáciu. Je to jednoduché a intuitívne; sa nám to páči.

Výberom možnosti odovzdania získate oblasť, kde môžete fotografie presúvať myšou alebo ich vyberať z počítača. Tento krok je označený ako „1“ (z dvoch), pripomína sprievodcu inštaláciou a vďaka nemu sa vaše fotografie online stanú jednoduchým zážitkom..

Umožňuje tiež nahrávanie z rôznych služieb, ako sú Amazon Drive, Dropbox a Flickr, výkonná funkcia, ktorá nie je bežná. K dispozícii je dokonca aj doplnok Lightroom, ktorý vám umožňuje prenášať súbory priamo na server SmugMug.

Ceníme si, že SmugMug vám poskytuje prúžky pokroku pri každom odovzdávaní jednotlivých fotografií a umožňuje vám preskočiť duplikáty. Po tomto kroku vás ďalší krok požiada o vytvorenie novej galérie, ktorá bude obsahovať vaše fotografie a bude predvoleným zobrazením na SmugMug..

Odovzdávanie ďalších fotografií do galérií nie je také plynulé, pretože po dokončení nahrávania zostane okno s nahrávaním umiestnené nad vašimi galériami. Nové odovzdané videá neuvidíte, kým nekliknete na „X“. Je to hotové, aby mohol používateľ nahrať ďalšie fotografie, ale trik by urobil tlačidlo s názvom „dokončiť nahrávanie“ alebo „hotovo“..

SmugMug-photo-page

Samotné rozhranie galérie je veľmi atraktívne a predvolená tmavošedá téma robí dobrý kontrast so skutočnými fotografiami.

Usporiadanie fotografií sa vykonáva pomocou priateľskej funkcie usporiadania. Pozdraví vás sprievodca a vysvetlí vám, čo s ním môžete urobiť. Ručné usporiadanie fotografií je veľmi jednoduché, pretože ich môžete jednoducho presúvať kdekoľvek. Fotografie si môžete prezerať, zdieľať, mazať, sťahovať a upravovať z organizátora.

Editor nie je tak užitočný: nebudete si môcť zobraziť ukážku farebného efektu, keď ho vyberiete. Pri prihlásení dostanete správu, že bude trvať niekoľko minút. Zistili sme však, že ak chcete získať upravenú fotografiu, musíte stránku aktualizovať. Program SmugMug môže okrem funkcií orezania, otočenia a farebných efektov obsahovať aj ďalšie možnosti úprav fotografií.

Boli sme ohromení rôznymi možnosťami zdieľania, ale pri zatváraní okna zdieľania a pri jeho opätovnom otváraní sme zaznamenali nedostatky.

Krásny a funkčný dizajn sa opäť prejaví v mobilnej aplikácii. Na prvý pohľad poznáte rôzne funkcie a nápadné tlačidlo na odovzdanie vám umožní nahrať nový priečinok, galériu alebo fotografiu. Skutočne sa nám páčila možnosť nastavenia automatického nahrávania vašich fotografií.

Fotografie Amazon Prime

Amazon Prime Photos je služba, ktorá je spojená s Amazon Drive. Podobne ako na Disk Google, aj keď odovzdáte svoje fotografie, započítajú sa do vašej kvóty na jednotku Amazon Drive, čo je menej ako 5 GB. Ak ste predplatiteľom služby Amazon Prime (12,99 $ mesačne alebo 119 dolárov, ak platíte ročne), získate neobmedzený úložný priestor pre fotografie.

Ak sa nezúčastňujete programu Amazon Prime, je na výber veľa ďalších plánov: 100 GB za 11,99 dolárov, 1 TB za 59,99 dolárov, 2 TB za 119,98 dolárov, až k 30 TB za 1 799,70 dolárov. Všetky ceny sú za rok a spoločnosť Google podhodnocuje primeranú maržu.

Ak chcete nahrať svoje fotografie, jednoducho ich presuňte myšou kamkoľvek v okne Prime Photos. Ak odovzdáte video na „moje fotografie“, neobjaví sa dialógové okno s výzvou na pridanie do albumu ani vytvorenie nového. Túto časť budete musieť spravovať manuálne.

Fotografiu nebudete môcť upraviť, ak prekročí maximálne povolené rozlíšenie. Ak to tak nie je, uvidíte jednoduchý editor, ktorý vám ponúka možnosti prevrátenia, rotácie, nastavenia jasu a kontrastu, orezania a nastavenia sýtosti.

Pomocou Prime Photos je ľahké zdieľať ich so skupinou ľudí tak, že ich pozvete e-mailom alebo pošlete vygenerovaný odkaz. Pridaní ľudia si budú môcť prezerať fotografie, pridávať svoje fotografie a dokonca pozývať ďalších, aby sa pripojili k skupine.

Vedľajší bonus: keďže spoločnosť Amazon Prints je partnerom spoločnosti S&D Tlač, budete si môcť objednať výtlačky svojich obľúbených záberov v obchodoch.

Naše skúsenosti s fotografiou Amazon Prime

Fotografie Prime sa čudne podobajú fotografiám Google: Keď pretiahnete priečinok alebo fotografiu na fotografie Prime, privíta vás zábavnou grafikou a modrým orámovaním, ktoré ukazuje, že svoje fotografie, gify a filmy môžete jednoducho presúvať myšou. kamkoľvek nahrať.

Na bočnom paneli je čistý filter, ktorý vám umožňuje upresniť zobrazenie podľa dátumu a typu. Bočný panel obsahuje tiež odkaz, ktorý vám ukáže, koľko miesta vám zostalo, čo sa príliš nezohľadňuje, pretože získate iba 5 GB.

Okrem týchto možností existujú aj skupiny a albumy. Považujeme skupiny za obzvlášť užitočné, pretože môžete pridať ďalších ľudí, ktorí naopak môžu pridať svoj vlastný obsah a pozvať ďalších. Zdieľanie fotografií z výletov je oveľa jednoduchšie.

Albumy sú naopak dosť štandardné. Z fotografií Amazon Drive môžete vytvoriť albumy, ktoré urýchlia prechod na Prime Photos, ak ich práve začínate používať..

Keď sme však vytvorili album z predvoleného priečinka s obrázkami, pri niekoľkých pokusoch sa to pokazilo hlavami Fotiek. Vyzeralo to, že náš predchádzajúci album bol prepísaný novým. Keď sme stránku obnovili, všetko bolo v poriadku. Neskoršie pokusy túto chybu neopakovali.

Editor vám nedovolí upravovať fotografie, ktoré presahujú maximálnu veľkosť a sú to pustenia. Keď prejdete na editačnú časť, uvidíte, že na výber nie je veľa možností, ale zaujímavá je „rám“. Umožní vám pridať k fotografiám rámček, vďaka ktorému budú umelecké.

Najpohodlnejším spôsobom zdieľania je vygenerovať odkaz na zdieľanie, ale trvá o niekoľko sekúnd dlhšie, ako by sme chceli (nie je to okamžité). Existuje odkaz, ktorý umožňuje priame zdieľanie s Facebookom, ale nie s inými sociálnymi sieťami.

Fotky Google

Google mal k dispozícii aplikáciu s názvom Picasa. Vlastne bol vytvorený programom Lifescape v roku 2002, potom spoločnosť Google kúpila aplikáciu v roku 2002. Bola k dispozícii ako freeware ďalších 14 rokov, kým ju spoločnosť Google neskončila..

Z programu Picasa však Google vytvoril svoju vlastnú aplikáciu na ukladanie fotografií a pomenoval ju Fotky Google. Fotografie Google dnes používa viac ako 500 miliónov používateľov a títo používatelia odovzdávajú každý deň viac ako 1,2 miliardy fotografií. To hovorí veľa o spokojnosti používateľov.

K dosiahnutiu týchto čísel pomáha skutočnosť, že spoločnosť Google veľkoryso dáva používateľom 15 GB bezplatného úložiska. Fotografie sa navyše k tejto kvóte započítavajú, iba ak odovzdáte video v plnom rozlíšení.

Ak nahrávate vo vysokej kvalite, nie je nijako limitované, koľko môžete nahrať. Ak potrebujete pre svoje fotografie viac ako 15 GB, môžete si vybrať z niekoľkých programov, od 100 GB za 1,99 dolárov mesačne až po 30 TB za 299,99 dolárov mesačne. Všetky programy ponúkajú zľavu, ak platíte rok vopred.

Nahrávanie je veľmi jednoduché. Svoje fotografie môžete jednoducho presúvať kdekoľvek na stránke. Ak máte starú školu, môžete použiť tlačidlo odovzdania, ktoré otvorí dialógové okno. Po nahraní môžete jednoducho vytvoriť nový album alebo pridať k existujúcemu albumu.

Čistý a atraktívny editor vám ponúka možnosti použitia farebných filtrov, základných úprav a orezania a rotácie. Nie je veľa filtrov, ale to, čo poskytuje, má niekoľko zaujímavých efektov. V časti „Základné nastavenia“ môžete nastaviť svetlo, farbu a kontrast. V oblasti orezania a rotácie … môžete orezať a otočiť.

Aplikácia Fotky Google je predinštalovaná na mnohých zariadeniach s Androidom a uľahčuje vám automatické odovzdávanie fotografií do cloudu. K dispozícii je počítač na odovzdanie do počítača, ktorý môžete použiť na synchronizáciu svojich fotiek, ale vzhľadom na to, že Fotky Google poskytujú hladší zážitok, sme si istí, že ich budete musieť použiť..

Ak chcete zdieľať, stačí si vybrať, ktoré fotografie chcete zdieľať, a potom vygenerovať odkaz, vybrať osobu, na ktorú sa majú poslať, zdieľať cez sociálne médiá, pridať do existujúceho zdieľaného albumu alebo vytvoriť nový..

Naše skúsenosti s Fotky Google

Fotky Google zobrazujú chronologické poradie vašich fotografií hneď od začiatku. Pozoruhodný panel histórie napravo uľahčuje prístup k vašim predchádzajúcim fotografiám. To je obzvlášť užitočné pre skúseného fotografa.

Ak chcete získať ďalšie informácie o službe, ktorá ukladá vaše fotografie, prečítajte si našu recenziu na Disku Google. Ak si nie ste istí, máme príručku, ako používať disk.

Tlačidlo odovzdania nie je veľmi konkrétne, ale nemusí to byť také, ako môžete jednoducho presúvať svoje fotografie kdekoľvek na stránke a nahrávanie sa začne. Docela šikovný. Po dokončení nahrávania budete mať možnosť pridať do nového alebo zdieľaného albumu. Elegantné prostredie pre používateľov nie je pre spoločnosť Google ničím novým.

Samotné albumy vyzerajú dosť atraktívne a využívajú minimalistický prístup spoločnosti Google. Snímky sú umiestnené do mriežky pri zachovaní dobrej veľkosti miniatúry pre ľahké prezeranie. Názov albumu je ľahké upravovať jednoduchým kliknutím a môžete pozývať ostatných s viditeľnou ikonou „+“ pod ním. Ďalšie možnosti albumov sú vpravo hore, prominentné, ale nezasahujú do vašich skúseností.

V porovnaní s inými službami sa úpravy v službe Fotografie Google cítia trochu ohromujúce. Chceli by sme vidieť viac možností, podobne ako Flickr.

Pomocník vám pomôže s vytváraním nových albumov, zdieľaných albumov, koláží, filmov a animácií, čo uľahčuje čistým koncovým používateľom.

Stránka zdieľania vám umožňuje sledovať všetky zdieľané fotografie a albumy. K dispozícii je tiež možnosť „začať novú zdieľanú zložku“, ktorá vás prevedie týmto procesom.

Po otvorení mobilnej aplikácie Fotky Google sa tlačidlo nahrávania nezobrazí nikde. Nie je to tak, pretože aplikácia pracuje na automatickom zálohovaní všetkých vašich fotografií.

Namiesto toho musíte v ponuke prejsť niekoľkými možnosťami, počnúc položkami „Zložky zariadení“, až kým sa nedostanete k fotografiám iba pre mobilné zariadenia a potom vyberte možnosť „zálohovať teraz“. Zďaleka to nie je najprijateľnejší pracovný postup, ak chcete manuálne nahrávanie.

Čestné uznanie offline: Mylio

Mylio je organizátor a manažér fotografií, ktorý integruje vaše zariadenia (stolné aj mobilné) a online zdroje do jedného katalógu fotografií. Mylio vám pomáha spravovať a organizovať fotografie offline bez akýchkoľvek vzdialených serverov, čím zaisťuje vaše súkromie.

Keďže Mylio pracuje v režime offline, na prispôsobenie stanovenia cien je obmedzený počet fotografií, ktoré môžete spravovať, a počet zariadení, ktoré môžete synchronizovať. S Mylio Plan môžete bezplatne spravovať 25 000 fotografií na troch zariadeniach. Premium vám poskytne 100 000 fotografií na piatich zariadeniach za 10 USD mesačne, zatiaľ čo Mylio Max vám poskytne 500 000 fotografií na 12 zariadeniach.

Zariadenia so systémom Android a iOS majú rovnaké možnosti ako Mylio Max zadarmo. Plány Premium a Max tiež poskytujú rozšírené možnosti úprav a integráciu Lightroom.

Úpravy sú rýchle a ponúkajú niekoľko kategórií: „predvoľby“, „vyváženie bielej“, „tón“, „úprava“ a „filter na odstraňovanie zŕn“. Predvoľby fungujú ako farebné filtre, vyváženie bielej pomáha nastavovať teplotu a odtieň, tón poskytuje rôzne možnosti, ako je expozícia, kontrast a zvýraznenie, ošetrenie vám pomôže zaostriť a odstránenie zŕn vyhladí obrázky.

Rozhranie je moderné, intuitívne a atraktívne; nebudete poškriabať hlavu, aby ste našli to, čo hľadáte. Panel prehliadača zobrazuje, koľko fotografií máte vo svojej knižnici Mylio a umožňuje vám prezerať fotografie na základe rôznych kritérií (všetky fotografie, priečinky, albumy, kalendár atď.).

Panel s ukážkami obsahuje vaše fotografie a umožňuje vám ich vyhľadávať. Nakoniec panel vlastností umožňuje zobraziť informácie o zdroji ukážky fotografií.

Pri prvom spustení aplikácie vás privítajú okná so žiadosťou o výber zdrojového priečinka alebo služieb online, ktoré chcete pridať do knižnice Mylio. Samozrejme ich môžete importovať po prvotnom výbere, ako aj kopírovať priečinky do Mylio alebo synchronizovať externú jednotku. Po dokončení importu budete môcť prezerať, usporiadať a upravovať svoje fotografie.

Fotografie môžete zdieľať e-mailom alebo priamo na Facebook alebo Flickr. Existuje tiež niekoľko možností, ktoré samy o sebe nezdieľajú: „export“, ktorý exportuje fotografie z Mylio, „export ako video“, ktorý robí to isté, ale vytvára prezentáciu a tlačí sa.

Naše skúsenosti s Mylio

Prvá vec, ktorú musíte urobiť s Mylio, je importovať doň fotografie. Môžete to urobiť výberom jednej z možností importu. Výhodou pre Mylio je, že vám umožňuje sťahovať a importovať médiá z online služieb, ale môžete tiež pridať externé disky a zdrojové priečinky z pevného disku..

Pridanie zdrojových priečinkov môže chvíľu trvať, v závislosti od počtu fotografií, ktoré tieto priečinky obsahujú, a od toho, aký silný je váš počítač. V našom teste trvalo približne 14 minút, kým sa pridalo 7 500 fotografií.

Po dokončení pridávania fotografií sa zobrazí predvolené zobrazenie kalendára, ktoré zobrazuje vaše fotografie v priebehu rokov a mesiacov. Rolovanie je rýchle, ale vždy viete, aký rok a mesiac si prezeráte, vďaka malej bubline, ktorá vám povie rok a mesiac.

Albumy môžete vytvoriť v zobrazení „albumy“, na to však použijete malé znamienko „+“ a presne to nevyčnieva. Lepšia voľba by bolo veľké tlačidlo plus alebo „vytvoriť nový album“ umiestnené v samotnom zobrazení. Ak to nechcete robiť, môžete použiť zobrazenie „priečinky“, ktoré vás prevedie, ak sú vaše fotografie usporiadané podľa priečinkov. V opačnom prípade prejdite na „všetky fotografie“ a začnite s organizovaním.

Mylio dokáže synchronizovať vaše fotografie s inými zariadeniami. Pokúša sa to od začiatku, aj keď synchronizujete iba na jednom zariadení a chvíľu to trvá.

Existuje niekoľko typov anotácií: hviezdy, značky a vlajky. Anotácie sa zobrazia po kliknutí na lupu, zatiaľ čo pre prístup k možnostiam zoradenia kliknete na ikonu lupy. Môžu byť veľkou pomocou pri prechádzaní vašimi fotografiami. Obe možnosti však mohli byť umiestnené mimo ponuky ikon a navrch aktuálneho zobrazenia, čím poskytujú rýchlejší prístup..

Predvoľby umožňujú rýchlu úpravu a máte na výber 14 možností. V opačnom prípade môžete vstúpiť do editora, ktorý pripomína oveľa silnejší Lightroom. Pôsobivé pre aplikáciu, ktorá sa nezameriava výlučne na úpravu fotografií.

Zdieľanie je samozrejme komplikovanejší a pomalší proces, pretože Mylio nie je online a musíte najskôr nahrať svoje fotografie. Po pripojení k službe Flickr alebo Facebook však zdieľanie závisí výlučne od vášho internetového pripojenia.

Záverečné myšlienky

Teraz budete mať celkom dobrú predstavu o tom, čo potrebujete, aby ste sa vymanili zo svojich nočných můr organizujúcich fotografie. Preskúmali sme, aké ľahké je použitie softvéru na správu fotografií, ktorý sme vám predstavili, aké funkcie ponúkajú, za akú cenu a aké ľahké je zdieľať svoje spomienky s ľuďmi, na ktorých vám záleží..

Pointa je, že cítime, že Flickr je najlepšou voľbou spomedzi uchádzačov. Možno s nami nesúhlasíte, a preto vás chceme v komentároch počuť. Myslíte si, že si iná aplikácia zaslúži korunu? Alebo niečo, čo nám chýbalo? Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map