Najlepší poskytovatelia neobmedzeného ukladania online do roku 2020

Nikto nemá rád obmedzenia, „neobmedzené“ jednoducho znie lepšie, nie? To platí aj pre úložný priestor: lepšie mať neobmedzené množstvo, ako je pevné. Pevné disky sa zväčšujú, ale aj dopyt po vesmíre, pretože všetko, od fotografií po hry, potrebuje viac gigabajtov. Tu prichádzajú naše tipy na najlepšie neobmedzené úložisko v cloude.


Žiadny z najlepších poskytovateľov ukladacieho priestoru v cloude nepodporuje nespracované množstvo údajov, ktoré môžete s nimi ukladať; Niektorí však účtujú poplatok za koncert, zatiaľ čo iní vám umožňujú platiť mesačný paušálny poplatok. Bez ohľadu na cenu sa však nikdy nebudete musieť starať o vyčerpanie vesmíru.

Ak ide skôr o zálohu, nie o úložisko, ktoré ste si vybrali (rozdiel je vysvetlený), pozrite si našu ukážku najlepšieho neobmedzeného online zálohovania.

Najlepší poskytovatelia neobmedzeného ukladania online do roku 2020

Čo robí neobmedzené cloudové úložisko najlepšie?

Keď hovoríme „neobmedzene“, myslíme to v plnom zmysle slova. Hlavný rozdiel spočíva v tom, že niektorí z poskytovateľov uvedených nižšie sú pravidelnými úložnými priestormi, zatiaľ čo iní sú poskytovatelia infraštruktúry podľa IaaS. Tieto ponúkajú neobmedzené úložisko, ale účtujú sa za gigabajty za mesiac. Taktiež neponúkajú jednoduchý spôsob, ako preniesť vaše súbory do cloudu. Budeme hovoriť o softvéri, ktorý s tým pomôže.

Samozrejme, ak všetky ponúkajú neobmedzený priestor a berieme do úvahy len to, že ich nebude možné ohodnotiť. Cena je dôležitým faktorom; nikto nechce platiť neobmedzené množstvo peňazí, aj keď ide o neobmedzené úložisko. Nie všetky ponúkajú skúšobné obdobia, ale tie, ktoré to robia, kývajú od nás.

Pri neobmedzenom ukladacom priestore bude veľa nahrávania, takže sú nevyhnutné dobré prenosové rýchlosti. Po dokončení nahrávania nechcete viac sivých vlasov ako pri začiatku. Čím lepšia infraštruktúra má služba, tým vyššia je vaša šanca na rýchle odovzdanie bez zlyhania. Skvelá funkcia, ktorú musíte mať, je blokový prenos, ktorý zrýchľuje nahrávanie prenosom iba tých častí súboru, ktoré sa zmenili.

Pri nahrávaní veľkého množstva súborov do úložiska nechcete, aby to bolo komplikované fuška. Užívateľské skúsenosti musia byť celkom jednoduché. Pozrime sa, ako klienti pre stolné počítače a web pracujú a na ktorých operačných systémoch.

Ak nebudú ukladať vaše súbory v bezpečí, nebude mať zmysel používať služby cloudového úložiska. Niektorí to robia lepšie ako ostatní. To je najzreteľnejšie, pokiaľ ide o to, ktoré šifrovanie používajú a či ho používajú v pokoji aj pri prenose. Dôležité je aj to, či používajú šifrovanie s nulovými znalosťami a dvojfaktorové overenie.

S ohľadom na to všetko si prečítajte ďalej a zistite, ktorá služba cloudového ukladania je našou najlepšou voľbou pre neobmedzený úložný priestor.

1. Najlepšie neobmedzené cloudové úložisko: Dropbox Business

Dropbox bol vytvorený v roku 2007 a dnes je jedným z najznámejších názvov v technológii. Po narušení v roku 2012 bola bezpečnosť inovovaná, najmä pre obchodnú verziu Dropboxu. Stanovila tiež veľa trendov v synchronizácii aj zdieľaní súborov, ktoré sú dodnes zdokonalené.

Dropbox pre firmy

Existujú dva plány, ktoré ponúkajú neobmedzené úložisko: Advanced a Enterprise. Pokročilé náklady stoja 20 dolárov mesačne na používateľa, ale ak budete platiť ročne, existuje zľava. V prípade podniku budete musieť kontaktovať Dropbox za cenu. Dva plány ponúkajú množstvo funkcií vrátane inteligentnej synchronizácie, ale iba s Enterprise máte kontrolu nad celou doménou používateľov.

Počiatočná rýchlosť nahrávania nie je rýchlejšia ako iné podobné služby, ale pri odovzdávaní zmenených súborov je rýchlosť vďaka prenosu na úrovni blokov oveľa vyššia. Napriek tejto výhode ju ponúkajú iba niektorí konkurenti. Ďalšou užitočnou funkciou je inteligentná synchronizácia, možnosť nesynchronizovať súbory a stále ich vidieť vo vašom synchronizačnom priečinku.

Dropbox bola prvá služba, ktorá implementovala model synchronizovaných priečinkov, a jeho prevzatie patrí k najlepším. Dnes je to kľúč k celému používateľskému zážitku. Okrem toho môžete webovú aplikáciu používať aj na prístup k svojim súborom; navigácia a rozloženie sú intuitívne a ponuky sú dobre usporiadané.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči Dropbox Business

Dropbox ponúka 256-bitové šifrovanie AES v pokoji, 128-bitové šifrovanie počas prepravy, dvojfaktorové overenie a dokonca aj vzdialené vymazanie, ak niekto ukradne vaše zariadenie.

Kontrola firmy Dropbox

S Dropbox Business (prečítajte si našu podrobnú recenziu Dropbox Business) si môžete vybrať servery v Európe, ktoré budú hosťovať vaše údaje, čo vám umožní zostať pred NSA. Upozorňujeme, že Dropbox Business nie je službou s nulovými znalosťami, ale môžete sa integrovať s Boxcryptorom a posilniť svoje súkromie (prečítajte si našu recenziu v Boxcryptore).

2. Kolónka

Box je zameraný na firemných klientov, takže nie je prekvapujúce, keď ho používa mnoho veľkých spoločností: tvrdí, že ako zákazníci má 59 percent z rebríčka Fortune 500 a 59 000 menších firiem. Je to tiež jedna z najlepších platforiem EFSS, ktoré sú dnes k dispozícii.

Existuje niekoľko podnikateľských plánov, ktoré ponúkajú neobmedzené úložisko: Business, Business Plus a Enterprise. Získate bezplatné dvojtýždňové skúšobné obdobie pre oba obchodné plány. Ak sa chcete dozvedieť viac o pláne Enterprise, budete musieť požiadať o cenovú ponuku od spoločnosti Box.

V obidvoch obchodných plánoch je maximálny limit na odovzdanie súboru 5 GB. Existujú tiež minimálne traja používatelia, ale nie sú maximálni. Obchodné poplatky 15 dolárov mesačne za používateľa, zatiaľ čo Business Plus účtuje 25 USD. Obaja majú jednotné prihlásenie (SSO) a prevenciu straty údajov (DLP). Plus ponúka ďalšie funkcie, ako sú neobmedzení externí spolupracovníci a prístup k Box KeySafe.

Na odovzdanie súborov pomocou aplikácie Box použite synchronizačný priečinok, akýkoľvek súbor alebo priečinok, ktorý doň umiestnite, sa synchronizuje s cloudom. Ak chcete svoje priečinky skutočne uložiť iba v cloude a ušetriť miesto na pevnom disku, použite funkciu nazývanú selektívna synchronizácia. Selektívna synchronizácia vám umožňuje „nesynchronizovať“ určité priečinky a potom nebudú k dispozícii v režime offline.

Pri prvom nahrávaní sa rýchlosť synchronizácie dobre porovnáva s inými službami, ale nie vtedy, keď musíte synchronizovať už nahrané súbory. Je to preto, že Box nemá prenosy súborov na úrovni bloku.

Po nainštalovaní klientskeho počítača sa vytvorí synchronizačný priečinok na pevnom disku. Všetky údaje, ktoré v ňom uchovávate, sa synchronizujú s cloudom. Aj keď je synchronizačný priečinok kľúčom k vašej práci, na prístup k súborom môžete použiť aj webového klienta.

Skúsenosti webového klienta sú celkom jednoduché. Usporiadanie je intuitívne a jeho farebná schéma je ľahko na pohľad. Môžete dokonca prispôsobiť adresu URL svojho pracovného priestoru a pridať svoje vlastné logo. Mobilná aplikácia je tiež používateľsky prívetivá.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči box

Box je zameraný na podniky, preto neprekvapuje, že ponúka dobrú bezpečnosť. Pretože budete nahrávať veľa, šifrovanie počas prepravy chráni vaše súbory pred útokmi typu človek v strede. 256-bitové šifrovanie AES ochráni vaše údaje na serveri. Box tiež zabalí váš kľúč s rovnakou úrovňou šifrovania AES.

O Boxovi sa nám veľmi páči. Je to veľmi blízko Dropbox Business, chýba mu však prenos na úrovni blokov a nie je možné prezerať iba súbory online. Ak chcete získať ďalšie podrobnosti, prečítajte si našu recenziu v kolónke.

3. OpenDrive

OpenDrive ponúka niekoľko zaujímavých funkcií, cenových plánov a možnosť používať zdieľaný užívateľský účet, ktorý je prakticky neslýchaný. Aj keď je to skvelé na papieri, OpenDrive nerobí dobre, pokiaľ ide o popravu.

Je zaujímavé vidieť osobný plán s neobmedzeným ukladaním v cloude, čo je vhodne pomenovaný Osobný plán. Môžete ho dokonca zdieľať medzi štyrmi používateľmi účtu, zatiaľ čo majiteľ spravuje, kto má prístup. Cena je 9,95 dolárov mesačne alebo 99 dolárov ročne.

Obchodný plán ponúka okrem toho, čo poskytuje osobný plán, aj správu značky a účtu. Okrem predchádzajúcich funkcií vám program Predajca umožňuje prispôsobovať OpenDrive ako vlastnú službu a predávať ju. Obchodné náklady 29,95 dolárov a predajca 59,95 dolárov, pričom cena sa zvyšuje pre každého ďalšieho používateľa.

Pretože synchronizácia sama o sebe nie je komplikovaná, služby sa líšia v tom, ako dobre ju môžu implementovať. V porovnaní s ostatnými rýchlosť nahrávania OpenDrive zostáva veľa požadovaná; je to niekoľkokrát pomalšie ako povedzme Dropbox.

Webová aplikácia OpenDrive nie je taká intuitívna ako ostatné služby a tiež sa cíti trochu datovaná. Nie všetky skúsenosti sú však na webe a OpenDrive používa štandardný model synchronizovaných priečinkov, ktorý sa ľahko používa. Mobilná aplikácia nie je taká vynikajúca, pretože má tendenciu zlyhávať viac ako len testovacie vozidlo.

Iné dôvody, prečo sa nám páči OpenDrive

OpenDrives vám dáva na výber medzi riadeným a súkromným šifrovaním. S riadeným OpenDrive kontroluje váš šifrovací kľúč a so súkromným máte nad ním kontrolu. Prenosy súborov používajú protokol TLS / SSL chránený 128-bitovým AES, na strane servera sú šifrované pomocou AES-256.

Žiaľ, neexistuje dvojfaktorové overenie. OpenDrive ponúka niekoľko zaujímavých možností, ale pomalé rýchlosti nahrávania a zastarané používateľské prostredie ho umiestňujú na tretie miesto. Prečítajte si o tom viac v našej recenzii OpenDrive.

4. Rackspace Cloud Files

Ako už bolo spomenuté, Rackspace Cloud Files je služba cloudovej infraštruktúry, jedna z najlepších v skutočnosti. Zaujímavou výhodou takýchto služieb je, že môžu ukladať neobmedzené súbory. Musíte ich však integrovať s iným softvérom, aby ste mohli súbory ľahko získať v cloude. Vďaka tomu možno IaaS považovať za neobmedzené cloudové úložisko.

Nie je veľa platforiem navrhnutých pre prácu s cloudovými súbormi alebo IaaS všeobecne. Existuje však veľmi dobrý produkt – Storage Made Easy (SME; prečítajte si našu recenziu týkajúcu sa Storage Made Easy). Je k dispozícii pre Windows, Mac a Linux. Mobilná aplikácia je k dispozícii pre Android, iOS a Blackberry.

Po vytvorení účtu SME je jeho pripojenie k Rackspace jednoduché pomocou GUI. Potom na nahrávanie súborov použijete cloudový manažér Rackspace. Má dobré a čisté rozloženie a na odovzdanie súborov môžete použiť drag-and-drop. Rackspace má viac ako 200 dátových centier po celom svete, takže budete môcť svoje súbory nahrávať rýchlo.

Pokiaľ nedosiahnete 1 TB, cena za gigabajt je 0,10 USD. Potom, čím viac ukladáte, tým menej musíte platiť. Pre ďalších 49 TB je to 0,09 USD a tak ďalej. Využitie šírky pásma sa začína na 0,12 USD za prvý terabajt a potom klesne na 0,10 USD za nasledujúcich 40 TB, atď..

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páčia súbory Rackspace Cloud

Aby používatelia mohli dosiahnuť cloudové súbory, potrebujú kľúč API. Tento kľúč je k dispozícii iba pre oprávnených používateľov, čo vytvára ďalšiu úroveň zabezpečenia. Protokol SSL potom chráni vaše údaje počas prenosu. Cloud Files však neukladá údaje v zašifrovanej podobe, takže v prípade porušenia dôjde k ich zraneniu.

Rackspace ponúka veľa používateľov, ktorí chcú vytvoriť svoj vlastný cloud, ale pre zákazníkov, ktorí chcú iba neobmedzený úložný priestor, je správna platforma cloudových úložísk tou správnou cestou. Ak stále chcete používať cloudové súbory ako cloudové úložisko, prečítajte si našu príručku o tom, ako začať s cloudovými súbormi Rackspace.

5. Zadná vrstva B2

Náš posledný výber je tiež poskytovateľ IaaS, ale je iný ako bežný Backblaze, ktorý poskytuje neobmedzené zálohovanie. Je to tiež najlacnejšie.

Skladovacie náklady Backblaze len 0,005 dolárov za gigabajt mesačne. To je potom, čo prejdete prvými 10 GB, čo je zadarmo. Backblaze B2 účtuje 0,004 dolárov za 10 000 stiahnutí a 0,005 dolárov za gigabajt, čo je stále lacná špina. Prvých 1 GB stiahnutých údajov každý deň je zadarmo.

Pokiaľ ide o prenosovú rýchlosť, Backblaze B2 má vynikajúcu výkonnosť, najmä v porovnaní s inými cloudovými službami. Používatelia mimo USA by si však mali uvedomiť, že všetko ukladajú v jednom dátovom centre v Sacramente v Kalifornii. To, samozrejme, znamená nižšie prenosové rýchlosti pre tých, ktorí sa k nim nepribližujú. Opäť sa hovorí o používaní dodatočného softvéru, napríklad MSP, aby sa dosiahla pohodlná používateľská skúsenosť.

Iné dôvody, prečo sa nám páči spätná väzba B2

Naozaj nie. Podobne ako v prípade súborov Cloud Backblaze B2 nešifruje vaše údaje. Taktiež neponúka rovnakú infraštruktúru ako cloudové súbory, takže vaša rýchlosť prenosu nie je zaručená. Je to však veľmi lacné a pre niektorých používateľov to bude rozhodujúcim faktorom.

Záverečné myšlienky

To je všetko, dostali ste sa na koniec zoznamu. S týmito službami sa nemusíte báť limitu alebo zlyhania pevných diskov. Chceli by sme ponúknuť iba správne cloudové úložisko, sme však nútení vyplniť zadné pozície službami cloudovej infraštruktúry.

Dropbox Business sa ujíma vedenia svojou vysokou rýchlosťou, veľkou bezpečnosťou a užívateľským dojmom, ale ak vám záleží iba na cene a ničom inom, pozrite sa na OpenDrive. Ak sa jedná o cloudovú infraštruktúru, máte dve vedľajšie pozície.

Chýba nám niečo? Máte nejaké otázky alebo myšlienky? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map