Najbezpečnejší antivírusový softvér 2020: bezpečnosť predovšetkým

Pri výbere antivírusu je bezpečnosť na prvom mieste. Aj keď je dôležitá použiteľnosť, cena a počet podporovaných zariadení, je zbytočné, ak ochrana klesne. Zo softvéru, ktorý sme testovali v našich antivírusových recenziách, je päť z nich najvyšších v ochrane.


V tomto sprievodcovi najbezpečnejším antivírusovým programom uvádzame najlepší antivírusový softvér proti sebe, aby sme vám ponúkli najlepšie možnosti na trhu. Budeme zdieľať, ako sme robili naše výbery, potom porovnajte laboratórne výsledky s našimi praktickými testami, aby sme vám ukázali, ako dobre sa konkrétny antivírus úspešne daril.

Z mnohých odporúčame Bitdefender najviac, pretože má vynikajúce skóre ochrany, veľa funkcií a intuitívne rozhranie, na zavedenie. Aj keď tu hľadáme bezpečnosť, Bitdefender to dokáže a všetko ostatné dobre zvládne.

Viac o:

  • Najlepší antivírusový softvér do roku 2020
  • Najlepšie bezplatný antivírusový softvér do roku 2020
  • Najlepšie antivírusové programy pre Android 2020

Najbezpečnejší antivírusový softvér 2020

Zbierame najbezpečnejší antivírusový softvér

Pri výbere antivírusového softvéru existuje veľa faktorov, od použiteľnosti po funkcie a ďalej. Pre tohto sprievodcu je to jednoduché. Bezpečnosť je naším primárnym faktorom a všetko ostatné je druhoradé.

Bezpečnosť hodnotíme dvoma spôsobmi: laboratórnymi výsledkami a praktickým testovaním. Naše praktické testovanie je základné a využíva zavedené testovacie nástroje dostupné online. Je to spôsob, ako používať antivírusový program v reálnom svete a otestovať jeho základné funkcie.

Laboratórne výsledky sú však presvedčivejšie, a preto ich používame ako hlavný faktor pri hodnotení bezpečnosti. Odkazujeme na tri nezávislé laboratóriá, ktoré testujú antivírusy niekoľkokrát do roka pomocou dlhého zoznamu skutočného škodlivého softvéru.

Čísla ochrany však nie sú jediné, na čo sa pozeráme. Ďalšou proaktívnou ochranou je ďalšia oblasť, ktorej sa zaoberáme. To zahŕňa ochranu ransomware, ochranu webovej kamery, bránu firewall a zabezpečený prehliadač.

Dôležité sú aj režimy skenovania. Očakávame, že antivírusový program bude mať kompletný systém a cielené kontroly, takže bude vynikať viac. Hľadáme najmä skenovanie UEFI, ktoré dokáže vylúčiť hlboko zakorenené rootkity.

Neberieme však do úvahy zahrnutých správcov hesiel, s výnimkou Kaspersky. Pri testovaní sa znížili v porovnaní s najlepšími správcami hesiel. Dashlane je oveľa lepšia možnosť a prvá, ktorú odporúčame (prečítajte si našu Dashlane recenziu)..

Tieto oblasti prevyšujú všetky ostatné oblasti, ale v tejto príručke zvažujeme aj cenu, celkovú použiteľnosť a funkcie. Ak v nich antivírus utečie, ale má vynikajúcu ochranu, bude stále súčasťou tejto príručky.

Najskôr preberieme bezpečnosť pre každý antivírus a potom hovoríme o iných dôvodoch, ktoré sa nám páčia. Týmto spôsobom sa dostaneme k nášmu zoznamu najbezpečnejších antivírusových programov.

1. Najbezpečnejší antivírus: Bitdefender

Bitdefender je neustále na vrchole laboratórnych výsledkov. Bol to jeden zo štyroch antivírusov, ktorý získal certifikát úrovne 1 v analýze spektra MR1 Effitas Q1 2018, ktorý testoval 337 vzoriek škodlivého softvéru na 18 poskytovateľoch..

Aj ďalšie laboratóriá uviedli pôsobivé čísla. Bitdefender v aprílovej analýze spoločnosti AV-Test zablokoval 100 percent nultého a rozšíreného škodlivého softvéru. V tom čase bol priemer tohto odvetvia 99,5%.

BitDefender-Interface

AV-Comparatives našli podobné výsledky. Bitdefender bol ocenený Advanced +, najvyššou možnou úrovňou vo výkone, detekcii súborov a odstraňovaní škodlivého softvéru. Počas júnového testovania Bitdefender zablokoval 99,8 percent škodlivého softvéru, ktorý mu bol vyhodený.

Naše praktické testovanie odráža tieto výsledky. Bitdefender bol stopercentne úspešný v blokovaní vzoriek Amtsa a Wicar. Testy sa pohybovali od štandardného testovacieho súboru Eicar po kryptomenu JavaScript.

Bitdefender má aj ďalšie ochranné opatrenia, vrátane ochrany ransomware a zabezpečeného prehliadača. Nazýva zabezpečený prehliadač „Safepay“, ktorý sa používa na online transakcie. Je to samostatná verzia pracovnej plochy, ktorá preruší všetky pripojenia okrem aktívneho.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám bitdefender páči

Skóre ochrany bitdefenderu svietia, ale robia to aj jeho ďalšie vlastnosti. Má jedno z najlepších antivírusových rozhraní, aké sme videli, využíva dostupné miesto bez preplnenia. Na hlavnej obrazovke je mriežka, ktorú môžete prispôsobiť pomocou „rýchlych akcií“. Dlaždice otvárajú z hlavnej obrazovky ďalšie oblasti aplikácie, napríklad virtuálnu súkromnú sieť.

V klientovi sú tiež profily, ktoré môžete upraviť. Bitdefender je dodávaný s niekoľkými nakonfigurovanými po vybalení z krabice, ktoré si môžete ďalej prispôsobiť. Profily určitým spôsobom zvýšia alebo odstránia ochranu v závislosti od vykonávanej úlohy. Napríklad pracovný profil bude viac chrániť pred schémami phishingu. Profily sú voliteľné, ak ich nechcete používať.

BitDefender-profilu Nastavenie

Jedinou nevýhodou Bitdefenderu je jeho cena. Môžete získať plán relatívne lacného alebo dokonca bezplatného, ​​ak chcete iba základné skenovanie. V lacných plánoch však chýbajú základné funkcie ochrany, napríklad brána firewall, a podporujú iba systém Windows. Je to drahé, ale odporúčame úplnú bezpečnosť z možností.

Viac informácií o Bitdefendere sa dozviete v našej recenzii Bitdefender alebo sa môžete zaregistrovať s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí.

2. F-Secure

F-Secure je krk a krk s bitdefenderom v laboratórnych výsledkoch. Získal certifikát úrovne 1 v analýze MRG Effitas Q1 2018 v celom spektre a certifikát úrovne 2 v analýze Q2. Pri testovaní Q2 sa prepadol kvôli slabému výkonu s potenciálne nechcenými aplikáciami, ale zdravý rozum by mal väčšinu z toho zablokovať.

Zvládlo to aj iné laboratóriá. Spoločnosť AV-Test zistila, že je 100% účinná proti rozšírenému a nulovému malvéru vo svojich hodnoteniach v máji a júni, čo je nad priemerom v priemysle 99,6%. Výkon bol tiež dobrý, s iba 12% spomalením pri spúšťaní populárnych webových stránok.

F-Secure rozhranie

F-Secure vo výsledkoch AV-Comparatives dosiahla lepšiu výkonnosť ako Bitdefender. Blokovala 100 percent vzoriek a získala si vylepšené hodnotenie. Spoločnosť AV-Comparatives jej však udelila iba dve z troch možných hviezd.

Laboratóriá sa zhodli na tom, že spoločnosť F-Secure vrátila vysokú mieru falošných poplachov. V marcovom testovaní AV-Comparatives mal F-Secure 30 falošne pozitívnych výsledkov z 216 použitých vzoriek. Trend Micro bol druhý najvyšší v deviatich (prečítajte si našu recenziu Trend Micro Antivirus +).

Naše praktické testovanie však bolo dobré. F-Secure zablokoval vzorky Wicar a päť zo šiestich vzoriek Amtso. Zlyhalo zlyhanie kategórie sťahovania z jednotky, ale súbor bol odstránený z nášho počítača skôr, ako mohol spôsobiť škodu.

Webová stránka F-Secure Antivirus je zablokovaná

Súčasťou programu F-Secure je aj firewall, monitorovanie v reálnom čase a ochrana ransomware. Ak si kúpite drahý balík Celkom, získate tiež sieť Freedome VPN. Je to dobré pre balík služieb, ktorý vyhovuje pravidlám bez prihlásenia a má sídlo vo Fínsku, ktoré má prísne zákony o ochrane osobných údajov.

Nie je to však také dobré, ako naše výbery najlepších VPN, najmä ExpressVPN (prečítajte si našu recenziu ExpressVPN)..

Je zvláštne, že spoločnosť F-Secure nezahŕňa svojho správcu hesiel do žiadneho plánu. Bola by to výnimka z pravidla „správcovia hesiel“. Dali sme mu vysoké hodnotenie v našej recenzie kľúčov F-Secure Key a myslíme si, že by to bol v budúcnosti skvelý doplnok.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia, F-Secure

F-Secure má ľahký inštalátor, iba 1MB, ktorý dokončí inštaláciu za menej ako minútu. Tento ľahký prístup sa prenáša na rozhranie, ktoré je jednou z našich obľúbených častí F-Secure.

Klient nemá nič špeciálne, napríklad rýchle akcie alebo profily. Namiesto toho F-Secure segmentuje svoju silu, takže používatelia majú prístup iba k požadovaným funkciám. Nikdy by ste napríklad nemuseli ísť do nastavení, ale nájdete tu veľa prispôsobení.

Nástroje F-Secure

F-Secure má tiež online manažéra pre všetky vaše zariadenia. Pretože sa zameriavame na plány pre viacerých používateľov, rozhranie prehliadača má zmysel. Môžete zobraziť stav svojich zariadení, bez ohľadu na to, na ktorom počítači ste, a tam nakonfigurovať rodičovské nastavenia.

Predajným miestom pre F-Secure je však jeho bezpečnosť. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej recenzii antivírusového softvéru F-Secure alebo sa môžete zaregistrovať s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí.

3. Kaspersky Anti-Virus

Kaspersky je zaujímavým zaradením do tohto zoznamu. Má vynikajúce laboratórne výsledky a naše praktické testy boli tiež pôsobivé, ale existujú obvinenia, že špehuje svojich zákazníkov a podáva správy ruskej vláde, ktorá sa neznepokojuje s ochranou súkromia..

Môže to byť prípad hystérie súvisiacej s Ruskom, keďže sa zdá, že problém sa sústreďuje iba na USA. Stále sme to však chceli poznamenať, najmä ak uvažujete o vyzdvihnutí kópie spoločnosti Kaspersky..

Aj keď je jeho súkromie sporné, jeho ochrana nie je. Spoločnosť Kaspersky získala certifikát úrovne 1 v analýzach plného spektra Q1 a Q2 MRG Effitas. Avira bola jediný ďalší softvér, ktorý získal túto certifikáciu dvakrát za sebou.

Antivírusové rozhranie spoločnosti Kaspersky

Kaspersky prešiel aj tvrdou simuláciou bankovníctva, ktorú uskutočnila spoločnosť MRG Effitas. Dve tretiny antivírusov podrobených tomuto testu zlyhali, vrátane F-Secure.

Naše praktické testy boli dobré, ale nie také dobré ako F-Secure alebo Bitdefender. Kaspersky nevyhovel dvom zo šiestich testov od Amtsa a troch zo 13 testov od Wicar. Po stiahnutí súborov ich však spoločnosť Kaspersky identifikovala a odstránila.

Kaspersky má aj množstvo ochranných funkcií. Zahŕňa zabezpečený prehliadač, monitorovanie v reálnom čase, firewall, ochranu proti phishingu, ochranu ransomware, ochranu webovej kamery a ďalšie. Odporúčame vám to v našom sprievodcovi o tom, ako zabezpečiť webkameru.

Blokovač sledovania Kaspersky

Iné dôvody, ktoré sa nám páčia Kaspersky

Spoločnosť Kaspersky vám za svoje peniaze dá veľa. Plány sú lacné, pod 50 dolárov za najvyššiu úroveň na piatich zariadeniach a prichádza so správcom hesiel, VPN a bezpečnými peniazmi, bezpečným prehliadačom podobným Safepay.

Kaspersky-Safe-Money

Kaspersky Password Manager bol jedným z našich tipov na najlepšieho správcu hesiel. Vyniká svojou užívateľskou prívetivosťou a funkciami a pri dodávanom softvéri sa nám veľmi páči. Viac sa dozviete v recenzii Kaspersky Password Manager.

VPN nie je tak horúca. Kaspersky Secure Connection je iba reskinningom Hotspot Shield, poskytovateľa VPN, ktorý sme v našej recenzii Hotspot Shield hodnotili ako „fér“. Jeho jednoduché používanie a funkcie sú slušné, ale vzhľadom na znepokojujúce zásady ochrany osobných údajov je zlá voľba pre VPN.

Je to však voliteľné. Kaspersky má dostatok funkcií na jednoduché zdôvodnenie ceny, vrátane čističa súkromia, ktorý zameta vaše súbory na identifikáciu údajov. Je to vynikajúci antivírusový program s nízkou cenou, skvelou sadou funkcií a najvyšším skóre ochrany.

Viac sa môžete dozvedieť v našej úplnej kontrole aplikácie Kaspersky Anti-Virus alebo sa zaregistrujte s 30-dennou zárukou vrátenia peňazí.

4. Norton Security

Norton Security urobil asi rovnako ako Kaspersky a F-Secure v laboratórnych výsledkoch. MRG Effitas mu udelil certifikát úrovne 1 vo svojej analýze Q2 úplného spektra a certifikát úrovne 2 vo svojej analýze Q1.

Kým úroveň 2 je nižšia certifikácia, čo znamená, že antivírus blokoval najmenej 98 percent škodlivého softvéru, Norton sotva dosiahol test Q1. Malé množstvo správania, približne 2 percentá, predstavovalo Nortonov pokles.

Norton-Interface

Stále je jasné, že ochrana je vynikajúca. Spoločnosť AV-Test zistila, že je v apríli 100% účinná proti nulovému a rozšírenému malvéru, ktorý bol nad priemerným priemerom 99,5%. Medzi týmito dvoma útokmi testoval AV-Test vyše 5 600 vzoriek.

Spoločnosť AV-Comparatives preukázala 100% blokádu aj v májových testoch. Napriek vynikajúcemu výkonu utrpel Norton rovnaký falošne pozitívny problém ako F-Secure. Nebolo to však také zlé, odvrátiť 11 falošných poplachov z 80.

Norton má tiež všetky proaktívne ochranné opatrenia, ktoré radi vidíme. Zahŕňa ochranu ransomware, ochranu pred phishingom a bránu firewall, ktorá sa prispôsobuje programom, ktoré často používate a ktoré sa pripájajú k internetu.

Ak sa z nejakého dôvodu škodlivý softvér dostane do vášho počítača, Norton zariadenie vyčistí zadarmo alebo vám vráti plnú náhradu. 100-percentná záruka spoločnosti Norton je jedným z jej najsilnejších bodov.  

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia, Norton Security

Symantec je veľká spoločnosť, čo znamená, že Norton môže ponúknuť dlhý zoznam plánov. Jeho cena je na rovnakej úrovni ako u iných poskytovateľov, okolo 30 dolárov za základnú ochranu a okolo 50 dolárov za viac zariadení a prémiový balík, ale ponúka vyššiu úroveň zabezpečenia, ktorú má málo ďalších poskytovateľov..

S balíkom Security Deluxe môžete spojiť router LifeLock alebo Norton a VPN. Za 300 dolárov ročne získate všetky funkcie Deluxe s podporou až piatich zariadení a vyplatením ukradnutých prostriedkov až 1 milión dolárov..

Norton-Setup-Vyžaduje

LifeLock má proaktívnu ochranu proti krádeži identity. Dostanete upozornenie na vaše číslo sociálneho zabezpečenia a kredit, podozrivú aktivitu v oblasti bankovníctva a kreditných kariet, 401 (k) a investičnú činnosť, trestné činy spáchané na vaše meno a výročnú správu o úvere od troch úradov.

Aj napriek tejto ochrane je však dobré riadiť sa našimi šiestimi tipmi, aby ste zabránili krádeži identity.

Norton má niekoľko problémov vrátane nepríjemného panela s nástrojmi a rozšírenia prehľadávača, celkovo však používateľské skúsenosti a úroveň ochrany prevažujú nad týmito nevýhodami. Viac sa môžete dozvedieť v našej Norton Security review alebo to vyskúšajte s veľkorysou 60-dňovou zárukou vrátenia peňazí.

5. ESET NOD32

ESET má zmiešané výsledky v laboratórnom testovaní. Niektoré testy to pochvália vynikajúcimi skóre ochrany, zatiaľ čo v ostatných klesá. Naše praktické testovanie však bolo pôsobivé a vďaka niekoľkým možnostiam skenovania spoločnosti ESET a zaobchádzaniu so škodlivým softvérom si toto miesto získalo miesto na našom zozname..

Rovnako ako v prípade Nortonu, aj ESET získal certifikát úrovne 1 v teste MR2 Effitas Q2 a certifikát úrovne 2 v teste Q1. Počiatočné miery detekcie pri testovaní Q1 boli dobré, ale nie vynikajúce. ESET vynechal dve vzorky z 337 testovaných, zablokoval ďalšie dve do 24 hodín a behaviorálne blokoval ďalšiu.  

Rozhranie ESET NOD32

Iné laboratóriá však mali niekoľko problémov. Spoločnosť AV-Test zistila, že je 100% účinná proti rozšírenému malvéru, ale narazila proti útokom v nultý deň. Blokoval iba 97,9% v novembri 2017 a 98,9% v decembri, čo je pod priemerným priemerom v priemysle 99,5%.

Spoločnosť AV-Comparatives zistila 99,2% blokádu medzi februárom a júnom 2018, keď monitorovala ESET. Testovanie sa však líši a skóre sa znížilo o najhorší mesiac v apríli, ktorý mal úroveň ochrany 98,2%..

ESET blokoval všetky vzorky, ktoré sme použili pri praktickom testovaní – šesť z Amtso a 13 z Wicar. Páči sa nám, že ESET vás upozorňuje, že funguje. Iné antivírusy fungujú na pozadí a nenaznačujú, že hrozba bola blokovaná.

Mimoriadne dobre zvláda potenciálne nechcené aplikácie. Počas inštalácie si môžete zvoliť, či vás spoločnosť ESET bude informovať o PUA alebo ich automaticky zablokuje. Keď sme si jeden stiahli, spoločnosť ESET nás informovala a opýtala sa, či chceme pokračovať.

ESET NOD32 potenciálne nežiaduca aplikácia

Režimy skenovania sú tiež pôsobivé. ESET dokáže skenovať na úrovni súborov, pôsobivé vzhľadom na to, že niektoré antivírusy sa nedotýkajú priečinkov. Má tiež komplexné skenovanie UEFI na zachytenie škodlivého softvéru, ktorý je vo vašom operačnom systéme príliš hlboký.

Ostatné dôvody, ktoré sa nám páčia ESET

Rozhranie spoločnosti ESET, najmä pri skenovaní, funguje dobre. Do rozhrania môžete presunúť súbor alebo priečinok a skenovanie sa začne okamžite. Je to intuitívnejší spôsob, ako spracovať cielené kontroly, ako prehľadávanie hierarchie priečinkov.

Nastavenia skenovania ESET NOD32

Ak vykonáte inováciu okolo základného balíka ochrany NOD32, získate ďalšie funkcie. Internet Security obsahuje bezpečný bankový prehliadač, ktorý oddeľuje vašu bežnú pracovnú plochu od bankovej. Podobne ako Bitdefender preruší všetky pripojenia mimo vašej bankovej relácie.

Ak vyberiete Smart Security, môžete pridať ďalšiu vrstvu ochrany ransomware. Zahŕňa šifrovanie súborov, čo znamená, že ak dostanete ransomware a chráni ho, môže byť chránený každý priečinok, súbor alebo vymeniteľný súbor..

Nastavenia inštalácie ESET Smart Security

Všetky plány sú tiež lacné, pokiaľ potrebujete chrániť iba jedno zariadenie. ESET má v porovnaní s inými poprednými antivírusmi podivnú cenovú schému, ktorá vám umožňuje zvoliť presný počet zariadení, ktoré potrebujete, a nabíjať 10 dolárov za.

Za svoje peniaze však veľa získate, v neposlednom rade je to intuitívne rozhranie. V tomto ohľade to nestačí na AVG (prečítajte si našu recenziu AVG), ale stále je to dobré. Dozviete sa viac v našej recenzii ESET NOD32 alebo vyskúšajte s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí.

Záverečné myšlienky

Bitdefender, Kaspersky a F-Secure sú celkovo najbezpečnejšie antivírusy na trhu. ESET a Norton sú tiež dobré, ale existuje niekoľko nevýhod, ktoré nám bránia v ich odporúčaní na začiatok tohto zoznamu..

Kybernetická kriminalita je čoraz rozšírenejšia a silný antivírus je prvým krokom k jej ochrane. Správca hesiel vám tiež veľa pomáha chrániť pred útokmi brutálnych síl a keyloggery.

Aký antivírusový program používate? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me