monday.com vs Wrike: Two Big Names Battle v roku 2020

Máme veľkú súťaž v rukách s dvoma našimi najobľúbenejšími nástrojmi na riadenie projektov, ktoré sú v histórii proti sebe v priamej bitke. Nemáme tušenie, kto vyjde na vrchol, ale malo by byť zábavné to zistiť. Posaďte sa na miesto monday.com vs. Wrike.


monday.com, o ktorom si môžete prečítať v našej recenzii monday.com, vyniká, pokiaľ ide o použiteľnosť, ako aj vo všetkých ostatných oblastiach. Spoločnosť Wrike sa zameriava na funkcie a bezpečnosť a je vynikajúcim nástrojom pre podniky, ktoré majú vážne problémy s riadením projektov. Ďalšie podrobnosti nájdete v našej recenzii Wrike.

monday.com zavŕšil náš najnovší článok o najlepšom softvéri na riadenie projektov a zrazil bývalého šampióna Wrike z trónu. Wrike sa darila dobre v našich článkoch, napríklad Wrike vs. Asana, takže možno urobí prekvapivý návrat.

Nastavenie boja: monday.com vs. Wrike

Ako zvyčajne, porovnávame bojovníkov zo štyroch kôl zameraných na kľúčové oblasti. Najlepšie v každom kole získa bod. Akákoľvek platforma má na konci víťazstva najviac bodov. V prípade rovnosti hlasov vyberieme víťaza, na základe ktorého vyhral svoje kolá o najväčšie marže.

Najprv sa pozrieme na funkcie a porovnáme, čo pre vás môžu platformy urobiť. Potom prejdeme k cene a uvidíme, aký vplyv majú na vašu peňaženku. V kole „jednoduchého použitia“ uvidíme, ktorá platforma je užívateľsky príjemnejšia a umožňuje vám ju používať s minimálnym zmätkom. Nakoniec sa pozrieme pod kapotu a zistíme, ktorá má najlepšie funkcie zabezpečenia a ochrany osobných údajov.

Ak máte obavy z toho, aby ste zostali v bezpečí online, prečítajte si našich päť vecí, ktoré potrebujete vedieť o článku o počítačovej kriminalite, kde nájdete užitočné rady.

Teraz zazvoníme na zvonček a začneme prvé kolo.

1

Vlastnosti

Funkcie sú najdôležitejšou oblasťou, pretože definujú, čo softvér pre vás robí. Podrobnosti o tom budú kľúčom k výhodám, ktoré môže priniesť vášmu podniku. Nástroje na riadenie projektov sú založené na správe úloh, ale ich špecifiká sa môžu líšiť.

Okrem funkcií, ako sú podúlohy a závislosti, je možné projekty prezerať rôznymi spôsobmi. Užitočné sú aj komunikačné nástroje, automatizácia a zdieľanie súborov. Nezvyčajné funkcie budú mať dobrý výsledok. Pozrite sa na našu recenziu Airtable.

Najprv sa pozrime na súpravu funkcií monday.com.

monday.com

Projekty monday.com pozostávajú z dosiek, skupín položiek nazývaných impulzy a jednotlivých položiek, ktoré zvyčajne predstavujú úlohy. Nemá podúlohy ani správu závislostí, ale tvrdí, že je to úmyselná voľba na udržanie jednoduchosti.

Hoci im chýbajú, umožňuje vám prispôsobiť položky a umožniť im skladať sa z bitov údajov. V mnohých nástrojoch sú položky pevné, ale monday.com vám umožňuje v rámci rozumu pridať všetko, čo chcete, a dá sa nastaviť rôznymi spôsobmi. Má tiež veľa šablón, ktoré vám poskytujú predstavu o tom, čo s tým môžete urobiť.

Dosky môžu byť duplikované, takže ak si nastavíte, ako chcete, môžete ho použiť ako šablónu a ušetríte tak, že budete musieť znova nastavovať veci pre podobné projekty..

monday.com ponúka mnoho spôsobov, ako zobraziť vaše projekty. K dispozícii je jednoduché zobrazenie kanban spolu s časovou osou, kalendárom a zobrazením máp, z ktorých všetky majú svoje využitie. K dispozícii je tiež sledovanie času.

od pondelka do integrácie

Existuje veľa integrácií vrátane technológie Zapier, ktorá vám umožňuje prístup k údajom o mnohých ďalších aplikáciách a službách. K dispozícii sú tiež Trello, Dropbox a Slack. Svoj pracovný priestor si môžete prispôsobiť pomocou vlastnej hlavičky, aby sa váš tím cítil ako doma.

Úložný priestor je v základnom pláne spoločnosti monday.com 5 GB, ale pri vyšších úrovniach sa stáva neobmedzeným. Limit veľkosti 500 MB súboru je reštriktívnejší ako Wrike a môže spôsobiť problémy. Ak áno, prečítajte si článok o našom najlepšom online úložisku pre tímy.

monday.com má tiež mobilné aplikácie pre Android a iOS, takže k svojim projektom máte prístup odkiaľkoľvek.

Wrike

Wrike má veľa funkcií, ktoré vám ponúkajú najrôznejšie spôsoby riadenia vašich projektov. Nie je toho veľa, čo nerobí, takže je skvelý výber, ak sa chystáte na niečo komplexné.

Má správu závislostí a podúlohy, takže ak chcete nástroj, ktorý pomôže pri hľadaní prekážok vo vašich projektoch a ich plánovaní, Wrike je lepšou voľbou ako monday.com..

wrike-kalendár

Získate rôzne užitočné zobrazenia – stream, zobrazenie kalendára a tabuľky – čo vám ponúka veľa možností. Sledovanie času je zahrnuté. K dispozícii je tiež Ganttov pohľad, čo je dobrý spôsob, ako zistiť, ako všetko pasuje spolu.

Ak vás zaujíma platforma založená na Ganttovom diagrame, prečítajte si našu recenziu tímu TeamGantt.

Pokiaľ ide o úložný priestor, v základnom pláne získate 2 GB a pri drahších plánoch sa zvyšuje na viac ako 100 GB. To nie je toľko, ako by ste dosiahli na stránkach monday.com, ale limit veľkosti jednotlivých súborov 4 GB je oveľa štedrejší a mal by vám umožniť zdieľanie všetkých okrem najväčších súborov .iso a videa. V takom prípade si pozrite článok o najlepšom úložisku v cloude pre veľké súbory.

Funkcia kontroly pravopisu od spoločnosti Wrike vám umožňuje komentovať jednotlivé súbory, a to aj vo videách, takže je dobrá voľba, ak s nimi pracujete. Ak áno, mali by ste si tiež pozrieť náš najlepší softvér na úpravu videa a najlepšie cloudové úložisko pre video články.

wrike-integrácia

Wrike nie je ani málo integrácií, medzi ktoré patrí Slack, Microsoft Outlook a Adobe Creative Cloud. Funguje to aj so spoločnosťou Zapier, čo vám umožňuje pripojiť sa k údajom v ešte širšom výbere aplikácií.

Rovnako ako monday.com, Wrike má mobilné aplikácie pre Android a iOS, ale ponúka aj aplikácie pre stolné počítače pre Windows a MacOS, čo znamená, že ich môžete používať na väčšine zariadení okrem prehliadača..

Okolo jednej myšlienky

Je ťažké zavolať, pretože obaja konkurenti majú skvelú sadu funkcií. Wrikeho podúlohy a závislosti však zvíťazia. Vďaka svojmu väčšiemu limitu prílohy je tento súbor použiteľný na zdieľanie súborov, aj keď sú vaše súbory veľké.

monday.com je dobrý v oblasti správy úloh a umožňuje vám prispôsobiť ho vašim potrebám, ale Wrike vyhráva v rozmanitosti a hĺbke funkcií, takže si vyžaduje prvú krv.

Ak hľadáte ďalšiu silnú platformu v tejto oblasti, vyskúšajte Mavenlink, nástroj zameraný na podnikanie s prehľadnými funkciami účtovníctva, o ktorom si môžete prečítať v našej recenzii Mavenlink..

Kolo: Vlastnosti poukazujú na Wrike

2

cena

Ďalej sa pozrieme na cenu. Záleží na vás zo zrejmých dôvodov. Chcete minúť čo najmenej, aby ste získali potrebné funkcie. To však neznamená, že najlacnejšia možnosť je najlepšia. Príklady nájdete v našom najhoršom bezplatnom článku VPN.

Ak chcete získať predstavu o tom, ktoré nástroje riadenia projektov vám môžu ušetriť, pozrite si našu recenziu ProWorkflow, kde nájdete nástroj s kalkulačkou návratnosti investícií, ktorý vám pomôže zistiť.

monday.com

Ceny stránky monday.com sú určené pre skupiny piatich používateľov súčasne. Ak je vás päť, je to veľká hodnota, ale nie je to také dobré, ak je ich menej. Nie je to však drahé a nemôžeme vidieť, že mnohé veľké organizácie sú odrádzané cenou.

Bohužiaľ, chýba jej bezplatná úroveň, ale má 14dennú skúšobnú verziu bez karty, aby ste videli, či je to pre vás. Jeho časová os a kalendár sú k dispozícii v štandardnom pláne s grafmi, vzorcami a sledovaním času na úrovni Pro. Ak sa chcete dozvedieť viac o inej platforme, ktorá dokáže dobre sledovať čas, ale nie je tak dobrá pri správe úloh, pozrite si našu recenziu funkcie FunctionFox..

Mnoho bezpečnostných funkcií monday.com vyžaduje podnikové predplatné, ale aj základný plán obsahuje dvojfaktorové overenie.

Poskytuje tiež zľavy pedagógom, neziskovým organizáciám a mimovládnym organizáciám, takže ak sa na niektorý z týchto bannerov nevzťahujete, kontaktujte ho a požiadajte ho o podrobnosti. Prečítajte si aj našu recenziu na Basecampe, pretože je to zadarmo pre pedagógov a lacné pre veľké tímy.

Wrike

Rovnako ako monday.com, Wrike rozširuje mnohé zo svojich základných funkcií z plánu do plánu, takže pri výbere úrovne sa budete musieť dôkladne pozrieť na to, čo je k dispozícii. Svoju bezplatnú skúšobnú verziu môžete použiť na testovanie pokročilejších funkcií.

Má voľnú úroveň, čo je dobré pre malé tímy. Vstupný platený plán je 9,80 dolárov na používateľa mesačne, ceny sa potom neustále zvyšujú. Jeho podnikový plán nie je lacný, ale ak ho zvolíte, získate úplnú sadu bezpečnostných funkcií. Niekoľko možností integrácie s inými platformami odomkne aj vyššie plány.

Grafy podúlohy a Ganttovho diagramu vyžadujú platený plán a kalendáre sa odomykajú na úrovni Business, takže bezplatný plán je dosť obmedzený. Je to dobrý spôsob, ako si na platformu zvyknúť.

Druhé myšlienky

Obidve služby ponúkajú na svojich vyšších plánoch množstvo základných funkcií, takže sa oplatí starostlivo preskúmať, ktoré funkcie potrebujete pri rozhodovaní o tom, na ktoré účely sa chcete prihlásiť. Dobrým nápadom je vyskúšať všetko zadarmo.

monday.com je lacnejšia, nemá však bezplatný plán. To znamená, že jej úroveň nie je o nič viac ako najlacnejšia platená úroveň spoločnosti Wrike, a na základe nášho prieskumu stojí program Wrike’s Enterprise viac ako dvojnásobok dennej webovej stránky spoločnosti Wrike, aj keď cena za podnikanie sa dá dohodnúť s firmou Wrike..

Toto kolo dávame na adresu monday.com. Bezplatná úroveň spoločnosti Wrike je veľkým plusom, ale monday.com je dvakrát až trikrát lacnejšia v najlepších plánoch. Vďaka tomu je jeden po dvoch blízkych kolách.

Kolo: Cena pre monday.com

3

Jednoduchosť použitia

Ľahké použitie je ďalšie. Táto oblasť je kľúčová, pretože nechcete tráviť čas učením tohto nástroja alebo školením nových používateľov. Nástroj s dobre navrhnutým rozhraním môže pomôcť používateľom pracovať bez problémov a nechať tím stráviť čo najviac času dokončením práce. Zvyšuje tiež nákup používateľov a zvyšuje ochotu ľudí zapojiť sa do platformy.

Toto je najsilnejšia oblasť monday.com a najslabšia Wrike, takže hoci nebudeme hovoriť, že ide o ušlý záver, dúfame, že sa v tomto kole nikomu neublíži. Wrike vyzerá nervózne.

monday.com

monday.com uľahčuje registráciu a začatie práce. K dispozícii je rýchly dotazník a možnosť vybrať si jednu zo šablón, ktoré sa majú začať. Existuje veľa animovaných pokynov, ktoré vás prevedú tým, čo máte robiť.

Pondelok-welcome

monday.com má vysoko kvalitný dizajn, ktorý z neho robí neustále potešenie. Dizajnéri premýšľali o každom tlačidle a ovládaní a pomocou jemných vizuálnych dotykov informujú o tom, čo robí a čo môže používateľ očakávať po každej interakcii..

Je to druh nástroja, vďaka ktorému sa všetko cíti prirodzene, a je to len preto, že toľko softvéru dostane veci tak zlé, že si uvedomíte, aké je to zvláštne. Je to skvelá voľba, ak sa obávate, že tím nechce presunúť prácu online. Nerobí nič pre odkladanie ľudí.

Pondelok-board

Je tučný a jasný a používa farbu na definovanie funkcie a rozdelenie obrazovky. Existuje aj niekoľko šablón s tipmi, ktoré použiť. K dispozícii je tiež veľa animovaných a vyskakovacích textov, ktoré vám všetko vysvetľujú.

Jeho podpora, ak ju budete potrebovať, je rýchla a ak uviaznete, existuje množstvo pomocného materiálu. Neexistuje veľa nástrojov, ktoré by sa porovnávali s ľahkosťou použitia, ale pri nástroji, ktorý sa blíži, si pozrite našu recenziu v Asane a príručku pre začiatočníkov v Asane, ktorá vám pomôže začať s tým..

Wrike

Wrike začína dobre, vďaka jednoduchému procesu registrácie, ktorý vám umožní poslať členom tímu e-mail, aby sa k vám pripojili na platforme.

wrike-templates

Rovnako ako monday.com, existuje niekoľko šablón, ktoré vám pomôžu začať, a stojí za to ich prehliadať, aby ste sa dostali na vrchol platformy.

Ľahko sa dá zvládnuť aj riadenie závislosti. monday.com túto funkciu nemá, ale iba málo nástrojov ju robí tak jednoduchou ako Wrike.

wrike-závislosťou

Rozhranie Wrike nie je také dobré ako rozhranie monday.com. Predstavuje veľa možností, ale treba čas, aby sme si všetko vymysleli. Navigácia vás niekedy nechápe, čo robiť ďalej.

Wrike nie je zlé, ale monday.com je v tejto oblasti vynikajúci. Pozitívne je, že Wrike má vynikajúcu podporu, a ak uviaznete, urobí všetko, čo je v jeho silách, aby vám pomohlo dostať sa späť na cestu.

Okrúhle tri myšlienky

Na našu recenziu sme boli ohromení použiteľnosťou stránky monday.com a nezmenili sme náš názor. Je to jeden z najpríjemnejších softvérových produktov, ktorý sa má používať, a prechádza tým, že sa s ním pracuje príjemne.

Wrike je solídny, profesionálny nástroj, ale chýba mu chodba, aby tu pôsobila. Používatelia sa najskôr stretnú s problémami. Čiastočne je to dôsledok pokročilého súboru funkcií a rozsahu zobrazení, ale stále to bude trvať viac trpezlivosti ako na monday.com.

Toto kolo je jasnou výhrou pre monday.com a Wrike je na lanách a zvonenie zvoní práve v časovej tiesni. Veci by však mali byť bližšie do finálového kola.

Kolo: Jednoduchý bod použitia pre web monday.com

4

zabezpečenia & súkromia

Pokiaľ ide o zabezpečenie online, nemôžete byť príliš opatrní. Pri práci online je dôležité zaistiť bezpečnosť pred počítačovou kriminalitou, preto sa pozrieme na to, čo robí každá platforma, aby vaše informácie zostali mimo zlých rúk ďalej. Wrike ohraničil túto kategóriu v našich recenziách, ale obe platformy sú silné, takže ich porovnanie bude zaujímavé.

monday.com

Vďaka silnému šifrovaniu – TLS v1.2 pre prenášané dáta a AES 256-bit pre ukladanie – môžete si byť istí, že vaša práca je skrytá pred zvedavými očami s monday.com.

Je v súlade so všeobecným nariadením o ochrane údajov a EU-U.S. Ochrana osobných údajov. Má tiež certifikáty SOC a ISO. Náš článok PRISM, Snowden a vládny dohľad sa týka súkromia podrobnejšie.

Získate aj niekoľko možností prispôsobenia zabezpečenia, pričom užívatelia Enterprise sú obzvlášť dobre oboznámení. K dispozícii sú nastavenia SAML, autentifikácie aplikácií Google, registrácie obmedzené na domény a nastavenia hesiel.

Pondelok-admin

Ak máte problémy so správou hesiel, prečítajte si náš najlepší článok o správe hesiel.

K dispozícii je dvojfaktorová autentifikácia, o ktorej sa môžete dočítať v našej dvojfaktorovej autentifikačnej časti. Môžete si ponechať prehľad o tom, kto vo vašom tíme robí čo s jeho protokolmi o audite, čo je tiež užitočné, ak musíte viesť podrobné záznamy z dôvodu dodržiavania právnych predpisov alebo podobných dôvodov..

Celkovo je toho veľa na monday.com a nemajú žiadne skutočné problémy.

Wrike

Rovnako ako monday.com, Wrike ponúka dvojfaktorové overenie pomocou aplikácie Google Authenticator. Zodpovedá to, čo monday.com ponúka aj v šifrovaní, s TLS v1.2 a AES 256-bit. Prečítajte si viac o tých v našom popise šifrovania.

Tiež opice monday.com vo svojich certifikáciách ISO a SOC a súlad s GDPR a EU-U.S. Ochrana osobných údajov.

Po tretíkrát, rovnako ako pri monday.com, získate široký výber bezpečnostných možností, pričom najúčinnejšie dostupné sú v jej podnikových plánoch. Môžete riadiť svoje pravidlá týkajúce sa hesiel a prístupu k sieti. K dispozícii sú tiež možnosti na prispôsobenie nastavení týkajúcich sa súborov a pozvánok.

Možno to znamená, že audit monday.com mu dáva výhodu? Nie, Wrike to tiež robí.

Kolo štyri myšlienky

monday.com a Wrike sú tak úzko spárované, že je ťažké vyhlásiť víťaza. Obaja berú bezpečnosť webových stránok vážne a urobili veľa pre to, aby vaše údaje boli v bezpečí. Zločinci budú musieť tvrdo pracovať, aby získali prístup k vašim údajom na ktoromkoľvek z nich.

Keďže sú obaja hráči unavení v poslednom kole, vyzerá to, že ani jeden nevydal poslednú, vyraďovanú ranu. Obidve sú v tejto oblasti vynikajúce, takže ak je pre vás dôležitá bezpečnosť, mala by byť viac ako primeraná. Vyhlasujeme toto kolo za kravatu.

Kolo: Bezpečnosť & Ochrana osobných údajov Žiadny jasný víťaz, body za všetkých

5

Verdikt

Bola to zaujímavá súťaž, s dvoma blízkymi kôl, jednou kravatou a druhou s jasným víťazom. Bolo to veľké víťazstvo monday.com v kole „ľahkého použitia“, ktoré urobilo rozdiel, vďaka čomu sa stal šampiónom, s dvoma kolesami na jedno Wrikeovo.

Klobúky na monday.com, ale nezľavujte Wrike. Má veľa vynikajúcich funkcií a nie je príliš drahý vzhľadom na to, ako pre vás môže urobiť. Je tu však druhé miesto.

Víťaz – monday.com

Oddelenie tejto dvojice titanov bolo ťažké a každý z nich je vynikajúcou voľbou pre správu vašich projektov v cloude. Obaja majú silné sady funkcií v spojení s vynikajúcou bezpečnosťou. Ani jeden nie je príliš drahý. Wrikeova nedostatočná prístupnosť je jedinou skutočnou nevýhodou jedného z nich.

Aj keď sú to dve z našich obľúbených položiek, existuje veľa alternatív, z ktorých mnohé ponúkajú niečo iné. 

Ak ste použili niektorú z platforiem a máte čo zdieľať, urobte to v komentároch. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map