Konečný sprievodca o tom, ako kúpiť bitcoíny

Pravdepodobne ste boli nadšení zo všetkých dobrých správ okolo bitcoínu v poslednej dobe, vďaka meteorickému vzostupu (a občasnému šokujúcemu prepadu) sa vám snívalo o všetkých skvelých veciach, ktoré mohla inteligentná investícia kúpiť v správny čas. Aj keď tu na stránkach Cloudwards.net nie sme žiadni investiční guru, vždy sme radi, keď ľuďom ukážeme rôzne možnosti, ktoré majú pri kúpe bitcoínov..


Existuje viac ako jeden spôsob, ako si kúpiť digitálnu menu – je tu omnoho viac ako len bitcoíny – ale všetky majú jednu vec spoločnú: nikdy neviete, čo kupujete. Kryptomeny nie sú podporované nikým, čo znamená, že spodná časť by mohla z ktorejkoľvek z nich vypadnúť, takže na vašom pevnom disku vám zostane nejaký bezcenný kód..

To znamená, že tak ako pri každej investícii, existuje scenár rizika verzus odmena a možno práve prekonávame naše akciové opcie starostlivo zaznamenané v našom najlepšom účtovnom softvéri. V súčasnosti existuje veľa ľudí, ktorí si kupujú a predávajú bitcoíny, a dúfame, že sa naši čitatelia pripoja k týmto radom. Začnime.

Pripravovať sa

Okrem počítača a internetového pripojenia naozaj nemusíte kupovať bitcoiny. Avšak s rastúcou bitcoínovou hodnotou tak vysoko, ako je táto, môže byť rozumné použiť jedného z našich najlepších poskytovateľov VPN a trochu zakryť vaše trasy, keď idete do veľkého zlého sveta. Byť bohatý je dobrý, byť bohatý a bezmenný je ešte lepší.

Ako bonus vás tiež ochráni pred akýmikoľvek vládnymi agentúrami, ktoré hľadajú: stále viac krajín dohliada na kryptomenu a vždy je lepšie byť v bezpečí, ako ľutovať, aj keď nežijete v krajine, ktorá cenzuruje. internet. Viac informácií nájdete v našej online príručke na ochranu osobných údajov.

Krok 1: Získajte bitcoínovú peňaženku

Rovnako ako v mäsovom priestore, ak sa chcete držať svojich peňazí, musíte mať miesto, kam ich dať. Rovnako ako si môžete nechať svoje vreckovky peňazí vo vreckách svojich džínsov, môžete tiež hodiť svoj bitcoinový kľúč na pevný disk a dúfať v to najlepšie, ale takto Elon Musk prišiel o svoje.

Je oveľa lepšie získať bitcoínovú peňaženku: sú to kúsky softvéru alebo hardvéru, ktoré vám umožnia bezpečne uložiť kľúč k vašim kryptomenám bez akejkoľvek možnosti manipulácie. Je však jasné: peňaženky samotné neobsahujú žiadny bitcoín, iba ich osobný prístupový kľúč.

Samotné bitcoíny sú uložené v blockchainu, váš kľúč vám práve poskytuje prístup k šifrovanej knihe. Existuje niekoľko druhov peňaženky. Pozrime sa na dve najbežnejšie: peňaženky na softvér a hardvérové ​​peňaženky. Poskytneme tiež niekoľko odporúčaní tých, ktoré sme si užili.

Softvérové ​​peňaženky

Softvérové ​​peňaženky ukladajú kľúč v aplikácii, čo znamená, že sú zvyčajne zálohované. To je skvelé pre ľudí, ktorí sú nervózni zo straty kľúča. Ďalšia výhoda je, že vždy so sebou máte svoj kľúč, ak chcete, jednoducho tak, že si na svojom smartfóne ponecháte peňaženku. Dvaja najpoužívanejší, najmä začiatočníci, sú Electrum a Exodus.

Z týchto dvoch je spoločnosť Electrum pravdepodobne najlepšia, ak máte čo do činenia iba s bitcoínmi: dobre sa integruje s akýmkoľvek systémom, ktorý kolísate, hrá pekne s mnohými hardvérovými peňaženkami a je užívateľsky prívetivý, čo sa týka zavedenia systému. Upozorňujeme však, že rozhranie vyzerá – a spracováva – ako niečo z 90. rokov, takže nie je pre každého..

Exodus na druhej strane vyzerá elegantne a veľmi 21. storočia. Okrem toho spracováva aj mnoho ďalších kryptomien okrem bitcoínov, vďaka čomu je ideálny pre ľudí, ktorí sa chcú diverzifikovať. Tieto dva plusy sú kompenzované skutočnosťou, že nie je také jednoduché použitie ako Electrum, takže je pre začiatočníkov menej dokonalý..

Obe peňaženky si môžete zadarmo stiahnuť a používať, čo znamená, že si s nimi môžete rozprávať s obsahom svojho srdca skôr, ako sa rozhodnete pre tú či onú..

Hardvérové ​​peňaženky

To isté sa nedá povedať o hardvérových peňaženkách, pretože stoja peniaze Najlacnejšie vás odvedú späť o pár babiek, zatiaľ čo tie pokročilejšie môžu stáť balík. Ide však o investíciu viac ako čokoľvek iné, pretože hardvérové ​​peňaženky sa všeobecne považujú za bezpečnejšie ako softvérové.

Dvaja z najlepších sú pravdepodobne Ledger a TREZOR (nie sú spojení s Tresoritom, hoci v názve majú nemecké slovo „trezora“). Obe fungujú viac-menej rovnako: na prístup k bitcoinovým zásobám je potrebné pripojiť peňaženku k počítaču. Zariadenie potom vytvorí zabezpečený most (napríklad VPN tunel), vďaka čomu budete mať ruky na digitálnej mene.

Cesta, po ktorej idete, softvér alebo hardvér, je úplne na vás, hoci vám môže byť odpustené, že ste sa vydali na cestu softvérom, ak si len chcete pred tým, ako sa rozhodnete, pozrieť, o čom všetka táto malarkey kryptomeny je. V oboch prípadoch je váš kľúč chránený heslom podľa vášho výberu, preto si prečítajte najprv našu príručku o vytvorení silného hesla..

Krok 2: Nájdenie obchodníka s bitcoínmi 

Teraz, keď ste nastavený, je čas ísť na digitálny trh, v ruke s digitálnou peňaženkou, aby ste si kúpili digitálny moolah. Pri vyhľadávaní Google sa objaví príliš veľa prístupov na to, aby na to niekto prišiel sám, preto sme zostavili krátky zoznam obchodníkov, ktoré sa nám najviac páčia.

Existujú samozrejme aj iné osoby, ale vždy sa uistite, že ste vykonali svoju povinnú starostlivosť pred odovzdaním akýchkoľvek peňazí; existuje veľa tienistých odevov, ktoré sa snažia obrátiť dolár na bitcoínovú šialenstvo, takže sa nestaňte obeťou podvodníkov alebo iných počítačoví zločinci..

Pravdepodobne najobľúbenejší a určite jeden z najviac priateľských pre začiatočníkov je Coinbase. Nielenže sa zaoberá takmer v každej kryptomene na slnku, ale má aj svoju vlastnú peňaženku (šetrí získanie samostatnej aplikácie) a akceptuje širokú škálu platobných možností..

Ďalšou skvelou možnosťou je Kraken, pretože umožňuje nákup a predaj ešte viac rôznych druhov digitálnej meny ako Coinbase, má však menej platobných možností a je tiež trochu ťažšie ho používať. To znamená, že začiatočníci by mali byť v poriadku, jednoducho musia začať trochu viac času na to, aby začali.

Ak ani jedna z vyššie uvedených možností neznepokojuje vašu láskavosť, môžete sa kedykoľvek pozrieť na zoznam výmen, ktoré bitcoin.com zostavil, aj keď máme pocit, že by sme mali znovu zdôrazniť, že musíte urobiť domácu úlohu pred tým, ako sa k čomukoľvek zaviazáte..

Ďalšou stránkou je, že sa nemôžete vždy dostať na vyššie uvedené dva weby z každej krajiny; Napríklad Coinbase je blokovaná v mnohých častiach Ázie. Okrem toho, veľa krajín, pričom Južná Kórea je posledným príkladom, začína zakazovať bitcoiny, čo znamená, že by ste si mali pozrieť naše recenzie VPN skôr, ako začnete s kryptomennosťou..

Krok 3: Nákup bitcoínov


© Lovin Malta

So všetkými vyššie uvedenými skutočnosťami je nákup (a predaj) kryptomeny skutočne jednoduchý, ľahší ako robiť akcie alebo obligácie a tak ďalej. Ako ukazuje tento veľmi krátky tutoriál Coinbase, je to naozaj len otázka registrácie, prepojenia vášho bankového účtu a toho, čo idete (aj keď treba uviesť, že Coinbase predpokladá, že používate jeho peňaženku).

Všimnite si, že toto prepojenie je miesto, kde sa stále môže pokaziť: zdá sa, že niektoré banky nemajú radi obchodníkov s bitcoínmi a keď prepojíte alebo dokonca odmietnete transakcie kreditnými kartami, zvracia rozruch. Jediným riešením sa zdá byť telefónny hovor a veľa šokovania. Tento problém sa však vyskytuje väčšinou u menších obchodníkov, takže s našimi dvoma výbermi by ste mali byť v poriadku.

Ďalšou možnosťou je použitie takzvaných bitcoinových bankomatov. Pravdepodobne to bude najlepšie riešenie, ak ste obzvlášť oboznámení s ochranou súkromia, pretože vám umožňujú platiť za bitcoiny hotovosť, bez toho, aby vám nejaký druh cesty kreditnou kartou mohol pomôcť, aby vás našli. Keďže sa však jedná o hromadenie veľkého množstva peňazí v okolí, možno budete chcieť investovať do niektorých lekcií sebaobrany alebo do niečoho prvého.

záver

A tam idete, teraz ste vlastníkom nejakého bitcoínu (alebo pravdepodobnejšie zlomkov jedného). Aj keď utratenie bitcoínov nie je vždy ľahké, máte úplne dokonalý súkromný spôsob vykonávania transakcií. Alebo môžete samozrejme len tak sedieť na mene a dúfať v to najlepšie. Bitcoin sa šíri všade, mohol by to byť ďalší digitálny milionár. Nezabudnite tiež vedieť, ako zálohovať bitcoiny, inak ich stratíte rovnako rýchlo.

V každom prípade dúfame, že ste si prečítali nášho sprievodcu o tom, ako kúpiť bitcoíny. Ak máte čo pridať, radi by sme sa od vás dozvedeli v komentároch nižšie. Ďakujem za prečítanie a veľa šťastia.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map