Je online hranie bezpečné?

Pri hraní hry online môžete občas získať plíživé podozrenie, že niečo nefunguje tak, ako by malo. Čo sa deje s údajmi, ktoré zadávate do tejto tabletovej hry? Dokážu hackeri sledovať váš účet World of Warcraft? So všetkými divnými príbehmi, ktoré na internete bzučia, nemôžete si pomôcť, ale zázraky, je online hranie bezpečné?


Odpoveď znie, tak často, „záleží“. Ak sa chceme trochu priblížiť k skutočnej odpovedi, musíme sa pozrieť na niekoľko rôznych druhov hier, ale aj na krátku históriu porušenia údajov v hrách. Existuje ich viac, než by si herné spoločnosti priznali, preto sa pozrime na tie najväčšie.

Predtým, ako to urobíme, však nezabúdajte, že nejde o článok zameraný na ľudí, ktorí sa chcú vyhnúť nepríjemným stretnutiam na internete: žrebári, fajčiari a skriptári používajúci zameriavačky sú pri hraní hier online skutočnosťou života. Keby existoval jednoduchý spôsob, ako tieto problémy vyriešiť – okrem dobrého starého tlačidla „stlmiť“, radi by sme sa s vami podelili..

Krádež identity

Problémy, s ktorými sa môžeme vyrovnať pomerne ľahko, sú však zvyčajne závažnejšie ako trinásťročné meno, ktoré vám volá. Jedným z najbežnejších je krádež identity, kde zločinci ukradnú vaše údaje a použijú ich na vlastné účely. Pokiaľ ide o online hry, sú títo hackeri zvyčajne po podrobnostiach o kreditnej karte.

Malo by sa poznamenať, že hry s veľkými menami zvyčajne neobsahujú takéto veci, pokiaľ neboli zasiahnuté nejakým spoločným útokom, ktorý ich väčšinou väčšinou vynikajúca bezpečnosť nedokáže zvládnuť. Najväčšími páchateľmi sú zvyčajne bežné alebo mobilné hry, z ktorých niektoré vyvolávajú dojem, že sú uvádzané na trh len preto, aby spoločnosti, ktoré sú za nimi, mohli kradnúť informácie o zákazníkoch.

Reformovaný conman Frank Abagnale, ktorého život slúžil ako základ filmu Catch Me If You Can, varoval používateľov Facebooku v minulosti pred prihlásením sa na hry na platforme sociálnych médií. Keďže pri týchto hrách nie je vždy jasné, aký prístup majú k vášmu účtu, mohlo by sa veľmi dobre stať, že ľudia, s ktorými hráte, prechádzajú cez vaše príspevky, aby zistili, či ste nezabudli na nejaké zaujímavé správy, ktoré im umožňujú použitie.

Ďalším veľkým rizikom sú mobilné hry z trhov s digitálnymi médiami, napríklad z obchodu Google Play. Pretože vo všeobecnosti neexistujú žiadne prísne kontroly, ktorí by uvádzali, čo sa na týchto stránkach nachádza, šírili sa podvody. Väčšina z týchto mobilných hier bude zhromažďovať údaje tak, že aplikácii umožní povolenie na prezeranie celého telefónu, zatiaľ čo mnoho ďalších bude čakať, kým používatelia dokončia mikroúpravu a potom sa vydajú na informácie o kreditnej karte..

Aj keď by sa dalo tvrdiť, že mikroúpravy sú samy osebe kriminálne, kupujúci by si mali dávať pozor, pokiaľ ide o hry zadarmo, pretože by mohli zistiť, že tento účet je omnoho vyšší, ako sa sľúbilo..

Porušenie údajov

System.security.breach
© Jeff Keyzer

Aj keď neúmysloví tvorcovia tvoria príliš veľkú časť týchto mobilných hier, inteligentní spotrebitelia sa možno budú chcieť vyhnúť dokonca aj spoločnostiam s bonusom, pretože ich bezpečnosť je často veľmi zlá. Vezmite si napríklad hru Fashion Fantasy: v roku 2016 boli informácie o 15 000 minulých a súčasných používateľov odcudzené v prípade porušenia údajov, ktorého sa dopustili počítačoví zločinci..

Hoci väčšina zahrnutých údajov bola iba e-mailová adresa, znamená to, že hackeri boli schopní pridať ďalších 15 000 mien do jedného zo svojich spamových zoznamov. To, že zločinci chcú ísť za takýmto pokladom informácií, nie je prekvapujúce, ale ich metódy boli: Módna fantasy hra bola hacknutá pomocou SQL injekcie, čo je skriptkiddie 101.

Skutočnosť, že bezpečnosť hry nebola úlohou obrany pred týmto veľmi základným typom útoku, ukazuje, že mnohé prelety, ktoré vytvárajú tieto hry, šetria bezpečnosť, aby sa dosiahol zisk. Väčší a najhorší príklad bol hack Hack v roku 2012, kde boli heslá a používateľské mená približne 8 miliónov používateľov ukradnuté jednej z najväčších spoločností pôsobiacich v oblasti online hazardných hier na svete..

Hoci poškodenie bolo v tom čase obmedzené, pravdepodobne to bol chladný komfort pre všetkých ľudí, ktorí zistili, že sa teraz nachádzajú na všetkých spamových zoznamoch na svete.

V praxi to všetko znamená, že pri vedomí zabezpečenia sa najlepšie zabráni mobilným hrám, pretože riziko podvádzania alebo podriadenia vášho zariadenia botnetu je jednoducho príliš vysoké. Rovnako ako u mnohých vecí na internete, aj „bezplatný“ znamená, že ste predávaný produkt. Ďalšie príklady týchto praktík nájdete v našom článku o najhorších poskytovateľoch VPN zdarma.

Veľkí hráči

Pokiaľ ide o mobilné hry, tu na stránke Cloudwards.net vám odporúčame, aby ste zostali ďaleko alebo sa na nič neprihlásili. V okolí je veľa príležitostných hier, ktoré okrem spustenia HTML5 potrebujú len málo, takže nie je dôvod infikovať počítač malvérom..

Porušenie údajov však nemá iba tento segment na trhu: raz alebo dvakrát boli zasiahnuté aj niektoré z najväčších hráčov v okolí. Najväčší alebo najmenej trápny bol hacker siete PlayStation v roku 2011, keď sa ukradli nielen údaje (vrátane informácií o kreditných kartách) približne 2,5 milióna zákazníkov spoločnosti Sony, ale celá sieť na niekoľko dní zostala čierna, aby sa zaviedla systém.

Generálny riaditeľ spoločnosti Sony sa verejne ospravedlnil zákazníkom svojej spoločnosti, ale škoda bola, samozrejme, spôsobená. Používatelia pary sú spravidla šťastnejšou partiou: Bezpečnosť ventilov je dosť tesná a v minulosti zabránili mnohým útokom.

Jeden z mála, koho si niekto všimol, bol počas Vianoc 2015, keď sa stránka obchodu zobrazovala v cudzom jazyku. V tom čase nebolo ukradnuté nič, hoci Steam stratil o pár mesiacov neskôr milióny herných kľúčov.

Ako sa chrániť pri hraní hier online

Na otázku, či sú online hry bezpečné, je dosť ťažké odpovedať. Ako vidíte z vyššie uvedených príkladov, každá veľká alebo malá spoločnosť bola zasiahnutá v určitom čase. Spravidla je však najlepšie vyhnúť sa bezplatným hrám a iným príležitostným hrám, ktoré je možné stiahnuť, ako aj čomukoľvek, čo sa ponúka na Facebooku..

Pokiaľ ide o väčšie platformy a tituly, najlepšou ochranou samozrejme nie je nič nehrať a namiesto toho čítať knihu, ale to pravdepodobne nie je pre väčšinu. Vo všeobecnosti je najlepšie nikdy neukladať informácie o svojej kreditnej karte v spoločnosti – hoci to znamená, že ich musíte zadať pri každom nákupe. Táto menšia obťažnosť tiež znamená, že nie je čo ukradnúť – a tiež stanovenie silného hesla, ktoré môže nedá sa ľahko uhádnuť.

Hráči by tiež mohli zvážiť prihlásenie sa do niektorej z našich piatich najobľúbenejších cloudových služieb pre hráčov, ktoré ponúkajú zvýšenú bezpečnosť, anonymitu a množstvo hier. Aj keď je GaaS ešte stále v plienkach, tu na Cloudwards.net predpokladáme nárast popularity tohto druhu zábavy a zdá sa, že päť služieb v tomto článku je na špici.

V neposlednom rade existuje jeden spôsob, ako sa môžu spotrebitelia vždy chrániť pred počítačovou kriminalitou – ako aj pred špionážnymi a protivnými poskytovateľmi internetových služieb – a to je predplatenie služby VPN. Aj keď tieto náklady vo všeobecnosti stoja (s výnimkou našich piatich najlepších poskytovateľov služieb VPN zadarmo), za svoje peniaze dostanete hodnotu, pretože vás nikto nebude môcť sledovať online..

záver

Na adrese Cloudwards.net máme zoznam našich preferovaných najlepších služieb VPN, aj keď vždy odporúčame ľuďom prehľadávať naše recenzie VPN a zistiť, čo pre nich bude najlepšie fungovať. Online hry nemusia byť najbezpečnejšou vecou, ​​ale je to najzábavnejšie; ochránite sa pred tým, ako sa pripojíte k internetu, môžete si byť istí, že za vaše peniaze alebo osobné informácie nemôže prísť nikto.

Máte inú bezpečnostnú stratégiu, ako je uvedená vyššie? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za prečítanie a zostaň v bezpečí.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map