Evernote vs Disk Google: Ktorý bude pre vás najvýhodnejší?

Evernote a Disk Google sú dva z najlepších nástrojov na zvýšenie produktivity v cloude, ktoré si môžu (a nemôžu) kúpiť. Evernote sa radí medzi najlepšie dostupné aplikácie na vytváranie poznámok, ktoré pre túto česť porazili OneDrive. Disk Google zatiaľ nemusí byť najlepším cloudovým úložiskom spoločnosti Cloudwards.net, ale čísla nemôžeme poprieť; 800 miliónov používateľov ho robí najpopulárnejším.


Medzi Evernote a Diskom Google nie je pochýb o tom, ktorá z nich je všestrannejšia. Evernote je cloudová aplikácia (v skutočnosti používa Google Cloud na hosťovanie poznámok), zatiaľ čo Disk Google je služba úložiska v cloude, ktorú možno použiť na nahrávanie súborov a slúži ako platforma pre niekoľko integrovaných aplikácií vrátane príkladu kancelárskeho balíka..

Napriek rozdielu medzi ich príslušnými účelmi stále existujú legitímne otázky, ktoré služby najlepšie fungujú pri určitých úlohách. Z tohto hľadiska je čas na Evernote vs Disk Google.

Bitka: Evernote vs Disk Google

Cieľom tohto článku nie je rozhodnúť, či je Evernote lepší ako Disk Google – alebo naopak – pretože ide o veľmi odlišné zvieratá. Skôr sme sa chceli pozrieť na konkrétne funkcie a analyzovať ich. S týmto cieľom sme usporiadali náš článok do piatich rôznych kôl: rýchle poznámky, zoznamy úloh, kompilácie výskumu, poznámky zo stretnutí alebo tried a spracovanie textu..

Najprv však povedzme všeobecne o tom, čo má každá služba dosiahnuť a koľko stojí každá služba.

1

cena

Najprv porovnáme náklady na predplatné každého nástroja a tiež sa pozrieme na to, aký druh úložnej kapacity, veľkosť poznámky a limity šírky pásma sú k týmto nákladom priradené..

Evernote

Evernote poskytuje možnosti zapisovania poznámok a ukladania poznámok na cloudových serveroch, čo umožňuje službe synchronizovať tieto poznámky na rôznych zariadeniach. Podporované sú viaceré operačné systémy vrátane Windows, Mac, iOS a Android.

Jeden z dôvodov, prečo tím Cloudwards.net zaraďuje Evernote medzi najlepšie aplikácie na vytváranie poznámok, sa opiera o vynikajúce organizačné vlastnosti nástroja, ktoré podrobne popisujeme v našej recenzii Evernote..

Môžete si zaregistrovať bezplatný účet Evernote, ktorý prichádza s určitými obmedzeniami, ako je napríklad 60MB mesačná šírka pásma a 25MB obmedzenia veľkosti bankoviek.

Evernote Plus poskytuje menej obmedzujúce obmedzenia (šírka pásma 1 GB a veľkosť bankoviek 200 MB) za pouhých 3,99 dolárov mesačne. K dispozícii je tiež prémiový plán Evernote s maximálnou synchronizáciou 10 GB za mesiac. Bez ohľadu na to, s ktorým plánom idete, neexistuje skutočný strop, pokiaľ ide o to, koľko úložného priestoru získate pre poznámky z dlhodobého hľadiska.

disk Google

Disk Google je služba úložiska v cloude a ako každá služba úložiska v cloude. Jeho definujúcim účelom je pomôcť vám ušetriť miesto na pevnom disku ukladaním dokumentov, obrázkov, videa, hudby a ďalších súborov na vzdialené servery.

Ide však o službu úložiska v cloude, ktorá, ako sa dočítate v našej recenzii na Disku Google, poskytuje omnoho vyššiu hodnotu ako tá, ktorá je vďaka rade integrovaných aplikácií. Tieto aplikácie zahŕňajú obvyklého synchronizačného klienta okrem neprekonateľnej sady kancelárskych nástrojov, ktoré zahŕňajú textový procesor (Dokumenty Google) a tabuľkovú aplikáciu (Tabuľky Google)..

Google má tiež vlastnú aplikáciu na vytváranie poznámok typu cloud, Google Keep. Aj keď služba Google Keep nie je v skutočnosti integrovaná do služby Disk Google, takže z úložného priestoru nemusíte čerpať poznámky, pri porovnávaní Disku Google a Evernote vezmeme do úvahy jej možnosti uvedené nižšie. Spoločnosť Google integrovala službu Google Keep so službou Dokumenty Google začiatkom roku 2017, čo je integrácia, vďaka ktorej sa spoločnosť Google Keep oficiálne stala členom skupiny nástrojov G Suite (spolu s Diskmi, Dokumentmi, Kalendárom, Gmail a niekoľkými ďalšími aplikáciami).

Ak chcete získať prístup k aplikácii Keep a robiť si poznámky z Dokumentov Google, stačí kliknúť na ponuku „Nástroje“ a potom na možnosť „Ponechať poznámkový blok“.

Zadaním poznámky Keep v dokumente Google sa vytvorí poznámka spojená s dokumentom v aplikácii Google Keep. Je to veľmi užitočná integrácia pre vážnych používateľov aplikácie Keep aj Docs a spoločnosť Google, dúfajme, rozšíri aj na Tabuľky, Gmail a niektoré ďalšie natívne aplikácie..

Google Keep je úplne zadarmo a poskytuje neobmedzený priestor na vytváranie poznámok bez mesačných obmedzení. Na druhej strane s Diskom Google získate 15 GB zadarmo, čím sa radí medzi najlepšie ponuky bezplatného úložiska v cloude. Ak to nestačí, môžete získať 100 GB za 1,99 dolárov a 1 TB za 9,99 dolárov mesačne.

Teraz, keď sme správne predstavili Evernote a Disk Google, sa dostaneme k porovnaniam.

Kolo: Cena za Disk Google

Logo Evernote
Logo Disku Google

2

Rýchle poznámky

Veda naznačuje, že naše spomienky sú takmer neobmedzené; Pripomíname, že máme problémy. Aj keď veda pripisuje mobilný vek tým, že robí našu pozornosť rovnakou ako pozornosť zlatých rybiek, použitie cloudu na zaznamenávanie náhodných myšlienok a nápadov, aby ste ich nezabudli, má pre spomínaný bit obrovské výhody..

Aplikácie na vytváranie poznámok sú pre túto úlohu ideálne, oveľa viac ako písanie skvelých nápadov na kokteilové obrúsky alebo na chrbát ruky. V prvom kole zistíme, ktorá z našich odporúčaných služieb na tento účel najlepšie funguje.

Aj keď osobne má tento autor celý poznámkový blok Evernote venovaný náhodným poznámkam, ktoré ma budúcnosť čakajú, niet pochýb o tom, že desktopový klient Evernote sa na tento účel cíti tak trochu, ako napríklad nosenie smokingu v obchode s potravinami..

Služba Google Keep na druhej strane nemá klienta pre stolné počítače, ale skôr zjednodušené webové rozhranie, ktoré je dokonale navrhnuté na rýchle poznámky. Rozloženie Keep používa dlaždice, ktoré môžu byť farebne odlíšené, takže je ako virtuálna náhrada za stenu poznámok.

Neodporúčame používať Dokumenty Google na ten istý účel, hlavne preto, že neexistuje dobrý spôsob, ako usporiadať a nájsť konkrétne Dokumenty neskôr, okrem vyhľadávania titulov. Na druhej strane, Evernote aj Google Keep podporujú vyhľadávanie v texte a vlastné značky.

Pri vlastných značkách môžete poznámky označiť štítkami a zoradiť ich neskôr. Napríklad, ak ste bloger, môžete vytvoriť značku s názvom „nápady na blog“ a neskôr, keď sa snažíte prísť s novým nápadom na blog, vytiahnite všetky poznámky označené ako také a namažte ich. mentálne kolesá.

Pokiaľ ide o rýchle poznámky, väčšina ľudí pravdepodobne získa viac kilometrov z aplikácie pre smartfóny a Evernote a Google Keep majú dobré.

V prípade spoločnosti Evernote sa jej mobilný klient cíti oveľa vhodnejší na úlohu rýchlych poznámok ako klient pre stolné počítače vďaka minimalistickému usporiadaniu..

Aplikácie Evernote pre Android a iOS sú vybavené funkciou snímok, takže ak ste mimo dosahu a objavíte niečo, čo vyprovokuje nápad, môžete ho rýchlo zachytiť spolu so súvisiacimi poznámkami, aby ste si ho neskôr pripomenuli..

Mobilná aplikácia Evernote tiež podporuje písanie rukou pre tých, ktorí používajú dotykové pero. Pomocou optického rozpoznávania znakov môžete tieto ručne písané poznámky vyhľadať aj neskôr. Ak dávate prednosť hlasovým poznámkam, môžete ich nahrávať aj pomocou mobilnej aplikácie Evernote (zvukové poznámky sú k dispozícii aj prostredníctvom aplikácie pre stolné počítače).

Aplikácia Google Keep však môže robiť tieto veci (snímky, rukopisy a hlasové poznámky) a má aj niekoľko ďalších trikov, ktoré spoločnosť Evernote neurobí. Jednou z najcennejších je prevádzanie hlasových poznámok na text pomocou osvedčených prevodných algoritmov spoločnosti Google.

Aplikácia Keep má v skutočnosti najpokročilejší softvér hlasových poznámok akejkoľvek aplikácie na vytváranie poznámok. Môžete diktovať celé poznámky (užitočné počas jazdy) a pomocou funkcií prevodu reči na text premeniť diktát na neskôr písané poznámky.

Rovnako ako jej webové rozhranie, aj farebné rozloženie Google Keep je zostavené pre rýchle poznámky.

Pokiaľ ide o rýchle poznámky, niet pochýb o tom, že Google Keep je najlepším priateľom, ktorý môže mať zmýšľajúci mysliteľ, a ľahko nášho výhercu..

Kruh: Rýchly poznámkový bod pre Disk Google

Logo Evernote
Logo Disku Google

3

Zoznamy úloh

Prvé veci: Evernote ani Disk Google nie sú vhodné na riadenie projektov. Preto budete potrebovať špeciálnu aplikáciu, ako je Trello, alebo riešenie cloudového úložiska s vstavanými funkciami správy úloh, ako je Egnyte Connect (prečítajte si našu recenziu v Egnyte Connect).

Avšak pre každodenné zoznamy, ako sú nákupy alebo domáce práce, bude stačiť jedna. Môžete však uhádnuť, že funkcie, ktoré podporujú zoznamy úloh, sa čiastočne prekrývajú s tými, ktoré podporujú rýchle úlohy, čo dáva spoločnosti Google Keep výhodu..

Farebne označené dlaždice pomáhajú udržiavať vaše zoznamy vizuálne zreteľné, zatiaľ čo aplikácia Keep podporuje aj vytváranie kontrolných zoznamov, ktoré vám umožnia označiť položky zoznamu po ich dokončení. Funkcie rozpoznávania hlasu služby Google Keep vám dokonca umožňujú ústne pridávať položky do zoznamu slovami: „Dobre, Google, pridaj do môjho zoznamu potravín arašidové maslo.“

Aplikácia Google Keep ďalej vylepšuje jej používanie ako tvorcu zoznamu, podporuje tiež funkciu pripomenutia, takže si nemusíte pamätať, že by ste mali zoznam skontrolovať vôbec. Nakoniec môžete zdieľať zoznamy Google Keep s ostatnými a zapojiť ich.

Spoločnosť Evernote podporuje aj kontrolné zoznamy a pripomenutia, ale žiadna z ďalších funkcií, vďaka ktorým je služba Google Keep skvelá na vytváranie zoznamov. Navyše, rovnako ako v prípade rýchlych poznámok, Evernote sa cíti príliš zložitá na vytváranie jednoduchých zoznamov. Táto zložitosť sa však hodí v našom ďalšom kole.

Kolo: Zoznamy úloh pre Disk Google

Logo Evernote
Logo Disku Google

4

Zostavovanie výskumu

Pri zostavovaní rýchlych poznámok funguje najlepšie s jednoduchou aplikáciou, pri zostavovaní podrobných poznámok k pracovným, osobným alebo akademickým projektom sú potrebné pôsobivejšie organizačné prvky. To je miesto, kde Evernote skutočne robí svet odlišností.

Zostavovanie rozsiahlych poznámok je presne ten druh úlohy, pre ktorú je Evernote najvhodnejší. Ústredným bodom tohto tvrdenia je použitie organizačných zápisníkov v samostatných poznámkach.

V skutočnosti sa môže zdať ako zrejmý doplnok, väčšina aplikácií na zapisovanie poznámok však nezahŕňa funkciu prenosného počítača. OneNote a Zoho Notebook sú jediné ďalšie užitočné možnosti, ktoré vám napadnú, a Zoho Notebook je v najlepšom prípade iba hraničná možnosť (prečítajte si našu recenziu zoho Notebooku).

Jedinou nevýhodou je, že tím Evernote sa z nejakého dôvodu rozhodol obmedziť používateľov iba na 250 notebookov. Aj keď by to malo byť dosť pre priemerného notora, vážni vedci a ďalší používatelia energie môžu považovať tento strop za príliš obmedzujúci.

Každý poznámkový blok Evernote môže obsahovať najmenej neobmedzený počet poznámok. Ako už bolo spomenuté, poznámky môžu byť označené vlastnými značkami, ktoré sa neskôr môžu použiť na triedenie. To uľahčuje rýchle vytiahnutie poznámok týkajúcich sa konkrétneho predmetu. Aj samotný text v poznámkach je možné vyhľadávať, ak sa snažíte nájsť konkrétny prieskum, ktorý nebol označený..

Na výskumné účely je tiež užitočná skutočnosť, že poznámky vytvorené v programe Evernote môžu byť zosieťované vložením odkazu na jeden do textu druhého. Tieto odkazy fungujú rovnako ako odkazy na webové stránky s tým rozdielom, že prepojené stránky sú pre vás súkromné.

Schopnosť anotovať obrázky a skenovať stránky je navyše mimoriadne užitočná pre výskum vecí, ako sú umelecké diela a historické dokumenty. Samozrejme môžete k Evernote tiež priložiť súbory a pridať hlasové poznámky, čím ďalej rozšírite svoj výskumný archív. Funkcia nástroja na strihanie webových stránok spoločnosti Evernote je tiež užitočná pri zhromažďovaní výskumu.

Aj keď dokumenty Dokumenty Google určite môžete použiť na zhromažďovanie výskumných poznámok, v tomto ohľade to nie je pre Evernote takmer zhoda. Názvy Dokumentov Google môžete vyhľadávať na domovskej stránke služby Disk Google, ale neexistuje spôsob, ako prehľadávať triedenie textov alebo tagov v dokumentoch..

Aj keď môžete vytvárať priečinky na ukladanie súvisiacich dokumentov Google, nie je to také pohodlné ako používanie notebookov.

Služba Google Keep tiež nepodporuje funkciu prenosného počítača, aj keď môžete označiť aspoň súvisiace poznámky a text poznámok vyhľadávania, ako už bolo uvedené. Stále však nemá len organizačné prvky, ktoré by sme chceli zostaviť pri výskume. Služba Google Keep je v konečnom dôsledku viac Poznámkový blok ako notebook.

Kolo: Zostavovanie výskumného bodu pre Evernote

Logo Evernote
Logo Disku Google

5

Poznámky zo schôdzky alebo triedy

Pokiaľ ide o kopírovanie nadpisov pre tabule alebo tabule do práce alebo do školy, našou aplikáciou na zapisovanie poznámok je OneNote, ktorá je podrobne opísaná v našej recenzii OneNote. Je to vďaka skutočnosti, že aplikácia na vytváranie poznámok od spoločnosti Microsoft vám umožňuje organizovať jednotlivé poznámky ľubovoľným spôsobom, ktorý sa vám páči, okrem skutočnosti, že aplikácia OneNote má vynikajúce rysy kreslenia. V samostatnom článku sa však na Evernote vs OneNote pozrieme.

Medzi Evernote a Google Drive je hlavnou výhodou Evernote na tento účel použitie notebookov, ktoré vám aspoň umožňujú uchovávať poznámky pre jednotlivé pracovné projekty alebo triedy segmentované.

Program Evernote má aj niektoré možnosti kreslenia, ale ich použitie si vyžaduje vytvorenie samostatnej atramentovej poznámky. Neschopnosť kombinovať textové a atramentové poznámky je na tento účel veľkou nevýhodou.

Aplikácia Google Keep vám umožňuje pridávať kresby k poznámkam, ale ako nástroj na kreslenie je dosť obmedzená a umožňuje vám kresby pripájať iba k horným častiam poznámok..

Pri obidvoch nástrojoch sa hlasové poznámky hodia pre zlých oznamovateľov alebo pre tých, ktorí si želajú vypočuť si stretnutie alebo triedu, skôr ako sa snažiť robiť si poznámky. Pre vašich kolegov alebo spolužiakov, jednoduchá nahrávka relácie bude tiež znamenať, že vás nemusia počúvať, aby vás udreli na klávesnici.

Zo všetkých piatich kôl v tomto článku je toto pravdepodobne najbližšie, pričom sa Evernote ani Google skutočne neoddeľujú od ostatných. Evernote dávame malú výhodu vďaka jeho funkciám poznámkového bloku, aj keď v tomto prípade by pravdepodobne stačilo vytvorenie samostatného priečinka pre každý projekt alebo triedu a iba použitie Dokumentov Google..

Kolo: Bod stretnutia alebo poznámky triedy pre Evernote

Logo Evernote
Logo Disku Google

6

Spracovanie textu

Dokumenty Google sú špecializovaný nástroj na spracovanie textu, takže, ako by ste mohli predpokladať, je to určite lepšia voľba ako Evernote, pokiaľ ide o túto úlohu. Evernote však obsahuje mnoho funkcií formátovania, ktoré by ste očakávali od textového procesora, takže môžeme pochopiť aj to, prečo by sa niekto mohol opýtať, prečo nie?

Medzi týmito funkciami formátovania podporuje Evernote stovky písiem, od agentúry FB po Yu Gothic.

Podporované sú aj veľkosti písma, štandardné formátovanie písma (tučné písmo, kurzíva, podčiarknutie atď.), Zoznamy odrážok, odsadenie a tabuľky. V prípade nechcenej zmeny môžete poznámky vytlačiť a vrátiť späť pomocou histórie verzií Evernote.

Aj keď ľudia určite používajú proces Evernote na spracovanie textu – a dokonca aj na písanie kníh – to nie je účel, pre ktorý bol navrhnutý, a budete radšej používať špecializovaný textový procesor..

Dokumenty Google, napríklad, majú oveľa lepšie funkcie kontroly pravopisu a gramatiky. Podporuje tiež hlavičky, čísla strán a ďalšie možnosti rozloženia, ako sú stĺpce a riadkovanie, ktoré s programom Evernote nezískate.

Okrem toho sú Disk Google a Dokumenty Google skvelé na spoluprácu. Napríklad funkcia „návrhov“ umožňuje ostatným navrhovať úpravy vašich dokumentov bez toho, aby skutočne vykonali zmeny.

Aj keď určite vidíme prípad programu Microsoft Word, v súčasnosti existuje len veľmi málo aplikácií, ktoré zodpovedajú schopnostiam textového editora v službe Dokumenty Google, a Evernote medzi nimi nie je.

Kruh: Miesto na spracovanie textu pre Disk Google

Logo Evernote
Logo Disku Google

7

Verdikt

Výber Evernote na Disku Google alebo naopak bude do veľkej miery závisieť od toho, aký druh úlohy musíte splniť. Aj keď je Disk Google za predpokladu, že do rovnice zahrňujete Dokumenty Google a Google Keep, určite univerzálnejší, existujú niektoré úlohy, ktoré spoločnosť Evernote vyniká, predovšetkým výskum.

Dobrou správou je, že si nemusíte vyberať. Evernote aj Disk Google majú bezplatné verzie, ktoré by mali stačiť na základné použitie. Ak nie, náklady na predplatné sú dostatočne nízke, takže nemáme problém volať ani za výhodnú cenu, najmä vzhľadom na ponúkané výhody produktivity.

Pre fanúšikov oboch nástrojov existujú dokonca spôsoby, ako integrovať Evernote a Disk Google. Napríklad pomocou IFTTT môžete automaticky vytvárať poznámky Google Doc, keď sú v Evernote použité určité značky.

Ak chcete získať základnejší prístup, môžete skopírovať odkazy Google Doc na Evernote. Ak tak urobíte, automaticky sa vytvorí malý rámček v programe Evernote, ktorý vám presne povie, na čo odkaz odkazuje.

Našou najlepšou radou je teda selektívne používať oba nástroje na zlepšenie vášho pracovného života. Obidve sú vynikajúce a nie je dôvod, aby ste z obidvoch svetov nedostali to najlepšie.

Konečný víťaz: Disk Google

Dajte nám vedieť svoje vlastné myšlienky na stránkach Evernote a Disk Google a ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map