Dropbox alebo WeTransfer: Ktorá služba je najlepšia na zdieľanie súborov?

Kľúčovou výhodou cloudového úložiska je to, že zdieľanie súborov je omnoho jednoduchšie ako pred 10 alebo 20 rokmi. Naše hanebné bývalé ja sa muselo vysporiadať s rozsiahlymi prílohami e-mailov, ktoré viedli k preplneným a nereagujúcim schránkam. Museli sme odovzdať iné zariadenia USB alebo podobné moduly gadget obsahujúce obsah, ktorý sme chceli zdieľať. Časy boli ťažké.


Teraz máme výhodu cloudu, vzdialeného úložného média, ktoré je ideálne na doručovanie obsahu bez škytania. Existuje niekoľko cloudových služieb, ktoré je možné použiť na zdieľanie súborov, vrátane samostatných doručovacích služieb, ako je napríklad WeTransfer, a hovädzieho úložného systému typu cloud, ako sú napríklad služby skontrolované v našej knižnici s recenziami cloudových úložísk..

Jedným z nich je Dropbox, ktorý je najpopulárnejšou voľbou pre správu súborov, najmä pre spoluprácu, aj keď neprekračuje náš najlepší zoznam úložísk v cloude.

V tomto článku budeme zvažovať Dropbox a WeTransfer vedľa seba, aby sme určili, ktorý poskytovateľ je najlepší na zdieľanie súborov. Pretože WeTransfer je skôr obchodným riešením ako spotrebiteľským, zamerame našu diskusiu na to, čo uľahčuje zdieľanie súborov v kancelárskych nastaveniach..

Dropbox verzus WeTransfer

Medzi poskytovateľmi cloudových úložísk sú Dropbox, Disk Google a OneDrive tri najväčšie mená. Aj keď každý má svoje prednosti, Dropbox je pre zdieľanie súborov najvhodnejší, a to vďaka funkciám, ktoré zahŕňajú heslá pre zdieľané odkazy a schopnosť odosielať žiadosti o súbory. Pokiaľ ide o alternatívy Dropboxu, prečítajte si naše najlepšie cloudové úložisko pre sprievodcu zdieľaním súborov.

WeTransfer je cloudová služba, ktorá sa špecializuje na prenos veľkých súborov. Jeho architektúra je určená na tento účel, hoci má pekné prvky prispôsobenia pre obchodné značky a niekoľko ďalších výhod.

Okrem zdieľania súborov má Dropbox mnoho funkcií, ktoré nedostanete od špecializovaného poskytovateľa, akým je napríklad WeTransfer, vrátane synchronizácie súborov a integrovaných aplikácií, ako sú Dropbox Paper a Microsoft Office Online (ďalšie príklady nájdete v našich najlepších aplikáciách na zapisovanie poznámok).

Pri tejto recenzii bez ohľadu na to nebudeme brať do úvahy funkcie ukladacieho priestoru a produktivity Dropboxu. Zameriavame sa na zdieľanie súborov a ktorá z týchto dvoch služieb to robí najlepšie. Aby sme mohli vykonať toto hodnotenie, rozdelili sme náš článok do troch kôl: zdieľanie, bezpečnosť a náklady.

Prvé kolo: Funkcie zdieľania v cloude

Dropbox je služba úložiska v cloude, ktorá je známa rýchlou a spoľahlivou synchronizáciou súborov, nie zdieľaním. Môžete si prečítať naše najlepšie cloudové úložisko na kontrolu synchronizácie, aby ste zistili, čo Dropbox vyniká v tejto oblasti a ktoré služby sa priblížia.

Na zdieľanie súborov nie je Dropbox dostatočne rozvinutý ako Sync.com alebo pCloud, ale je vyspelejší ako váš poskytovateľ priemerného úložiska v cloude.

Dropbox vám umožňuje zdieľať jednotlivé súbory a pozývať ostatných na prístup do priečinkov. S WeTransferom nebudete zdieľať priečinky. Dropbox ako taký dáva väčší zmysel pre produktivitu a spoluprácu, a to aj bez ohľadu na synchronizáciu súborov a Office Online.

Ak chcete zdieľať priečinok alebo súbor, prihláste sa do Dropboxu online a kliknite na tlačidlo „zdieľať“ spojené s ktorýmkoľvek objektom. Môžete vyplniť e-mailové adresy pre ľudí, ktorým chcete dať prístup, alebo vygenerovať odkaz, ktorý môže použiť ktokoľvek.

Dropbox-Share-Button

Pri zdieľaní priečinkov môžete udeľovať povolenia iba na zobrazenie alebo na úpravy. Iba na prezeranie umožňuje ostatným prezerať, sťahovať a komentovať obsah, zatiaľ čo pri úpravách sa pridávajú možnosti zmeny a odstránenia súborov.

Dropbox-share-Folders

Tí, ktorí majú oprávnenie na úpravy, môžu mať tiež možnosť pozvať iných na prístup do priečinkov.

Dropbox-zložky-Nastavenia

Zdieľanie súborov Dropbox je mechanicky totožné so zdieľaním priečinkov s tým rozdielom, že neexistuje žiadna možnosť úpravy. Jediné nastavenie povolení je iba na zobrazenie. To znamená, že tí, s ktorými zdieľate obsah, môžu vaše súbory komentovať, ale nemôžu ich meniť.

WeTransfer nerozpoznáva priečinky, takže ak chcete zdieľať obsah jedného priečinka, musíte pred jeho odoslaním odoslať niekoľko súborov alebo priečinok zipsovať. S priečinkami so zipsom sa zaobchádza ako so súbormi, takže ich môžete odoslať naraz.

Zip-Windows-Folder

Neschopnosť zdieľať priečinky je nárazom proti WeTransferu, ale pokiaľ ide o zdieľanie súborov, služba je viac ako zhoda pre Dropbox..

WeTransfer Zdieľanie súborov

Súbory z webu WeTransfer môže zdieľať ktokoľvek bez účtu. Kliknutím na modré znamienko plus pridajte súbory zo systému súborov, pridajte až 20 adries príjemcov e-mailu a zadajte svoj vlastný e-mail.

WeTransfer-Share-File

S WeTransferom môžete odoslať naraz až 2 GB súborov. Väčšie súbory vyžadujú predplatné. S WeTransfer Plus môžete odosielať až 20 GB súčasne. Odberatelia tiež dostanú 100 GB úložného priestoru na uchovávanie často používaných súborov. Služba neodstráni súbory po stanovenom časovom období a umožňuje vám auditovať minulé správy a odosielať ich ďalej alebo posielať ďalej..

Kliknutím na ponuku s tromi bodkami v dolnej časti nástroja na odosielanie WeTransfer vyladíte ďalšie nastavenia. Medzi ne patrí prechod z „e-mailu“ na „odkaz“. Odkazy môžu byť zverejnené na Slack kanáloch, sociálnych médiách alebo podobných platformách, aby sa obsah zdieľal so širším publikom.

Žiadna z týchto funkcií nie je vzdialená od WeTransfer od Dropboxu. Rozdiel je prinajmenšom pre podnikových používateľov v schopnosti prispôsobiť prenosy súborov. Možnosti zahŕňajú prispôsobenú adresu URL, obrázky na pozadí e-mailov a ďalšie spôsoby prispôsobenia vzhľadu e-mailov.

WeTransfer umožňuje vytvoriť vzhľad, ktorý vyhovuje vašej firme, vrátane začlenenia názvu spoločnosti do adresy URL a pridania loga. Pre tých, ktorí chcú zostaviť e-mailovú marketingovú kampaň alebo podobné úsilie, môžu tieto podrobnosti zmeniť jej úspech.

Prvé myšlienky:

Dropbox aj WeTransfer majú oproti sebe výhody pri zdieľaní súborov. Pre Dropbox je hlavnou výhodou to, že môžete zdieľať priečinky bez toho, aby ste ich museli komprimovať do súborov .zip. Pre spoločnosť WeTransfer je to prispôsobenie.

Ktorá služba má väčšiu výhodu, je vecou osobných potrieb. Vedieme spojenie s WeTransferom, ale iba preto, že je ľahké zdieľať priečinky s mnohými službami úložiska v cloude, z ktorých niektoré sú zadarmo alebo oveľa lacnejšie ako Dropbox. Prispôsobenie e-mailu na odosielanie súborov je pri porovnaní nezvyčajné.

 • Víťaz prvého kola: WeTransfer

Druhé kolo: Zabezpečenie zdieľania súborov

V druhom kole sa budeme zaoberať bezpečnosťou súborov, pričom sa budeme zaoberať ochranou pri prenose, ako aj šifrovaním obsahu uloženého v cloude. Pozrime sa aj na bezpečnosť odkazov, ale najprv si povedzme geografiu.

WeTransfer má oproti Dropboxu výhodu, pretože má sídlo v Európskej únii. Ako ukazuje nedávna pasáž Všeobecného nariadenia o ochrane údajov, EÚ má prísnejšie právne predpisy o ochrane súkromia ako USA. Spoločnosť WeTransfer má sídlo v Amsterdame a dodržiava holandský zákon o ochrane osobných údajov, ktorý obsahuje mandáty na zabezpečenie údajov proti strate alebo krádeži..

Dropbox sídli v San Franciscu s dátovými centrami po celých USA. Krajina bola v posledných rokoch zasiahnutá kontroverziami v oblasti ochrany osobných údajov, najznámejším je projekt PRISM Národnej bezpečnostnej agentúry. Kým Dropbox nebol zapojený do účasti na PRISM, bolo to na lúke, aby sa pridal skôr, ako Edward Snowden vyhodil píšťalku na programe.

Dropbox má jedno hlavné porušenie údajov v zázname, ktoré zahŕňalo krádež 68 miliónov užívateľských hesiel v roku 2012. Spoločnosť odvtedy podnikla kroky na zabezpečenie, aby sa incident neopakoval, ale skutočnosť, že podrobnosti o krádeži neboli odhalené na niekoľko rokov by mala dať jednu pauzu.

Okrem toho je Condoleezza Rice tiež v správnej rade Dropboxu. Aj keď nič nenasvedčuje tomu, že by spôsobila problémy v oblasti ochrany súkromia používateľov, bola zástankyňou bezúhonného odposluchu počas Bushovej administratívy a bola naviazaná na skandál s Bezpečnostnou radou OSN. To je znepokojujúce v priemysle, v ktorom je ochrana súkromia najvyššia.

Nie je potrebné, aby sme sa rozhodli, že WeTransfer je lepšia stávka na ochranu súkromia spotrebiteľa aspoň na povrchu. Obe služby však podnikajú kroky, aby zabránili vonkajším stranám v prístupe k údajom o používateľovi.

Dropbox a WeTransfer Encryption

Dropbox a WeTransfer chránia tranzitné súbory pomocou zabezpečenia transportnej vrstvy. TLS je protokol, ktorý zabezpečuje integritu údajov medzi dvoma komunikujúcimi aplikáciami. Umožňuje šifrovanie spojenia medzi aplikáciami, takže žiadna tretia strana nie je schopná zachytiť údaje a manipulovať s nimi.

V súčasnosti používa akákoľvek webová služba s poznámkami TLS na ochranu tranzitnej komunikácie.

Obaja poskytovatelia šifrujú súbory uložené na svojich serveroch. Dropbox používa 128 bitové šifrovanie AES na kódovanie súborov, zatiaľ čo server WeTransfer používa šifrovanie 256 bitov AES. Každý protokol je prakticky nepriestrelný. Trvalo by milión rokov, než by brutálna sila praskla šifrovací kľúč AES.

Šifrovacie kľúče nemusia byť prelomiteľné, ale slabé heslá nie. Dropbox to počíta pomocou dvojfaktorovej autentifikácie. Ak je povolená funkcia 2FA, budete musieť pri prihlasovaní z neznámeho počítača zadať ďalšie poverenia. Poverenie je bezpečnostný kód, ktorý môžete získať na svojom smartfóne.

WeTransfer neponúka dvojfaktorové overenie. To znamená, že ak dôjde k napadnutiu alebo odcudzeniu vášho hesla, môžu byť ohrozené súbory uložené na vašom účte WeTransfer Plus. Ak sa rozhodnete pre službu, nezabudnite si vytvoriť silné heslo, alebo ešte lepšie, použite cloudového správcu hesiel, ako je napríklad Dashlane..

Obe služby tiež udržiavajú zabezpečené dátové centrá. Dropbox má vlastné serverové vybavenie a WeTransfer používa zariadenia prevádzkované Amazon Web Services.

Zabezpečenie odkazových súborov Dropbox a WeTransfer

Odkazy predstavujú nebezpečenstvo pre kontrolu obsahu. Na rozdiel od pozývania ľudí na prístup k obsahu pomocou ich e-mailovej adresy môže odkaz použiť každý, kto ho dokáže získať. Aspoň tak je to bez určitých funkcií ochrany odkazov.

Najviditeľnejšie z týchto funkcií sú heslá a dátumy vypršania platnosti. Väčšina poskytovateľov úložiska v cloude tiež nezahrne. Dropbox nie, ale stojí za to. Budete sa musieť prihlásiť do služby Dropbox Professional alebo Dropbox Business (prečítajte si našu recenziu firmy Dropbox Business).

Dropbox-LINK-Oprávnenie

Dropbox obsahuje dve ďalšie funkcie na kontrolu obsahu odkazov v možnosti zakázať sťahovanie a komentáre. To sú pekné inklúzie.

WeTransfer vám umožňuje obmedziť odkazy na heslá a dátumy automatického vypršania platnosti, ale tieto funkcie nie sú bezplatné. V našom poslednom kole pokrývame náklady na WeTransfer Plus a Dropbox Professional.

WeTransfer-Link-Password

Ďalšou funkciou kontroly obsahu, ktorú WeTransfer má, a Dropbox to nie sú, sú oznámenia potvrdzujúce upload súborov, súbory na stiahnutie, odrazené e-maily a jeden v prípade, že žiadny z vašich príjemcov nestiahne prenos do piatich dní..

Zákazníci WeTransfer Plus môžu skontrolovať, koľkokrát boli stiahnuté súbory spojené s prenosom e-mailov a odkazov. E-mailové prevody ukazujú, kto súbor prevzal, zatiaľ čo prenosy odkazov nie.

Obidve služby by však mohli využiť jednu funkciu na zvýšenie bezpečnosti: limity sťahovania odkazov. Ak táto myšlienka pláva na vašej lodi, poskytujú ju dvaja z najbezpečnejších poskytovateľov cloudových úložísk – Sync.com a pCloud..

Druhé myšlienky:

Obe služby podnikajú primerané kroky na zabezpečenie bezpečnosti súborov. Potrebujeme však výhercu, takže sme vybrali WeTransfer pre druhé priame kolo, napriek tomu, že nedokázal poskytnúť dvojfaktorové overenie. Naše rozhodnutie je založené na jeho umiestnení v EÚ a možnostiach sledovania sťahovania súborov.

Dropbox s dlhou históriou kontroverzie a takmer kontroverzie sa javí ako primárne škandál. Ak používate Dropbox, odporúčame ho spárovať so súkromnou šifrovacou službou, ako je napríklad Boxcryptor. Ďalšie informácie nájdete v našej recenzii pre Boxcryptor.

 • Víťaz druhého kola: WeTransfer

Tretie kolo: Náklady

Zrátané a podčiarknuté nie sú všetko, ale je to kľúčová úvaha. Dropbox je jedným z najhorších riešení v úložisku typu cloud.

Pre začiatočníkov získate iba 2 GB voľného úložného priestoru. To je ďaleko od poskytovateľov uvedených v našom najlepšom kole cloudových úložísk zdarma. Účet Dropbox Plus predstavuje 9,99 dolárov mesačne za 1 TB úložného priestoru. Aj keď to nie je hrozné, z pCloud môžete získať 2 TB úložného priestoru za pouhých 8 dolárov mesačne. Matematika nezvýhodňuje Dropbox.

Najzávažnejšou položkou v zostave predplatného Dropbox je Dropbox Professional. Tento plán zdvojnásobuje náklady na Dropbox Plus na 20 dolárov mesačne bez toho, aby vám poskytol viac miesta na disku. Namiesto toho získate niekoľko ďalších funkcií, ako sú napríklad 120-dňové verzie a funkcie na zdieľanie odkazov, ktoré sme už spomenuli (napr. Heslá a dátumy vypršania platnosti).

Dropbox Podnikateľské plány sa oceňujú odlišne, ale nie menej atraktívne. K dispozícii je plán 2 $ 2 2 TB a neobmedzený plán 25 dolárov.

Je ťažšie hodnotiť WeTransfer v porovnaní s podobnými službami, pretože ich nie je veľa. Pre potreby jednoduchého odosielania súborov je k dispozícii obmedzený bezplatný program WeTransfer, ktorý je vhodný pre až 2 GB súborov naraz..

Ak sa to nezmení, budete musieť upgradovať na WeTransfer Plus. Umožní vám odoslať 10-násobok gigabajtov naraz a obsahuje výhody, ako je cloudové úložisko a možnosti budovania značky.

PodrobnostiWeTransfer: WeTransfer Plus:
Mesačné náklady:zadarmo12 dolárov mesačne
Ročné náklady:zadarmo$ 120
Kapacita odoslania:2GB20GB
skladovanie:nikto100GB

Pri cene 12 dolárov mesačne to nie je také lacné, ako by sme očakávali od špecializovanej služby, ktorá ponúka iba 100 GB úložného priestoru a neposkytuje synchronizáciu ani úpravy súborov. Možnosti brandingu a celková jednoduchosť použitia ho však stoja za to pre podniky.

Tri kolo myšlienok:

Ani jedna služba nie je dobrá vec. Dropbox ponúka viac, pretože získavate 1 TB cloudového úložiska a synchronizáciu súborov, zatiaľ čo WeTransfer je vhodný iba na odosielanie súborov..

Ak vám však všetko záleží len na odosielaní súborov, WeTransfer je tým najlepším riešením, pretože predplatné za 12 dolárov mesačne vám poskytuje heslá na prepojenia súborov a dátumy skončenia platnosti. Dropbox poskytuje iba tie, ktoré majú predplatné 20 dolárov mesačne. Vaša 12 dolárov vám tiež poskytne pekné funkcie na kontrolu sťahovania.

Posledné kolo dáme Dropboxu, ale s veľkými nástrahami. Ak uvažujete Dropbox Professional o 20 dolárov mesačne kvôli úložisku, ale ako WeTransfer pre zdieľanie súborov, navrhujeme alternatívnu cestu.

Spárovaním 12-mesačného predplatného WeTransferu s predplatným pCloud s 8 dolármi mesačne získate od spoločnosti pCloud všetky výhody zdieľania WeTransferu a 2 TB úložného priestoru. To vyjde na 20 dolárov mesačne, rovnaké náklady ako Dropbox Professional, ale s pomerne niekoľkými výhodami.

 • Víťaz 3. kola: Dropbox

Záverečné myšlienky

Dropbox a WeTransfer sú rôzne zvieratá. Ich porovnanie je v mnohých ohľadoch hlupák. Dropbox je zložitejšia cloudová služba, ktorá je dodávaná s funkciami synchronizácie, ukladania a produktivity, ktoré s WeTransferom nedostanete.

To znamená, že WeTransfer má povesť medzi podnikmi, ktoré nie sú podnikmi. Platí to najmä pre podnikateľov, ktorí nepotrebujú nič komplexnejšie ako to. Je to služba pre podniky, ktoré chcú vyprodukovať atraktívne e-maily pre obmedzené kampane alebo doručiť pracovný produkt zákazníkom s nadšením, bez obáv z prekonania strmej krivky učenia sa..

Týmto spôsobom je to užitočná služba av rámci toho, čo robí, ju prevezieme každý deň cez Dropbox. Aj tak je to naše. Neváhajte a podeľte sa o svoje myšlienky nižšie. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map