DreamHost vs HostGator Battle It Out v roku 2020

DreamHost je ľahko jednou z najlepších webhostingových služieb, ktoré sme skontrolovali. Ponúka dlhý zoznam plánov, z ktorých každý sa dobre cíti so svojou cenou, okrem vynikajúcej rýchlosti, vynikajúcej bezpečnosti a lacného stanovovania cien. HostGator, na druhej strane, má niekoľko problémov, najmä v oddeleniach ochrany súkromia a rýchlosti. 


V tomto porovnaní DreamHost vs. HostGator uvidíme, ako sa postupne zhlukujú a izolujú premenné, ktoré ich robia žiarivými, a tie, ktoré ich robia potopením. Na konci budete vedieť, ktorá je najlepšou voľbou pre hosťovanie vašich stránok. Okrem toho odporúčame prečítať si túto príručku DreamHost a recenziu HostGator.

Pretože sa zameriame hlavne na tieto webhostingové služby, ich celkové poradie sa môže zmeniť. Ako vidíte v našom porovnaní DreamHost vs. SiteGround, niekedy služba, ktorá je lepšia ako zvyšok trhu, nie je lepšia pri porovnávaní jeden na jedného..

Nastavenie boja: DreamHost vs. HostGator

Pri porovnávaní voľne dodržiavame kritériá použité v jednotlivých recenziách. „Voľne“ je operatívne slovo, pretože po našich recenziách by presne vyústilo do ôsmych krvavých kúpeľov, ktoré sú nielen zdĺhavé, ale aj nespravodlivé. Namiesto toho, aby sme prikladali rovnakú váhu povedzme, typom hostenia a rýchlosti, sme zhrnuli kritériá preskúmania. 

Zistili sme, že je dôležitých päť oblastí: vlastnosti, ceny, jednoduché použitie, rýchlosť a bezpečnosť. Podpora je tiež dôležitá, ale keďže väčšina webových hostiteľov má aspoň slušnú podporu, zvyčajne to nie je problém. Každé kolo stojí za jeden bod. A podľa toho, ktorý webový servis si nárokuje tri alebo viac bodov na konci, bude našim víťazom. 

Každé kolo sa začne poznámkami o našich očakávaniach týkajúcich sa týchto kritérií. Napríklad hľadáme denné zálohy v prvom kole a štedré pravidlá vrátenia peňazí v druhom kole. Ďalej budeme hovoriť o tom, ako dobre služby uspokojili naše očakávania v tomto kole, a potom si ukážeme, ako ich porovnajú. Nakoniec vyhlásime víťaza a pridelíme bod. 

To znamená, že odporúčame prečítať si každé kolo, a nielen skenovať víťazov. Niektoré kolá sú veľmi blízko, nútia nás, aby sme sa vyjadrili k tomu, ktoré aspekty považujeme za najdôležitejšie – hodnotenie, ktoré sa na vás nemusí nutne vzťahovať..

1

Vlastnosti

Web hostitelia sa vyvíjali v posledných rokoch, pokiaľ ide o funkcie. Bezplatné reklamné kredity iPage vyzerajú teraz zastarané v porovnaní s vyspelým serverovým softvérom spoločnosti Hostinger (prečítajte si naše recenzie na iPage a hostingerské recenzie). Aj keď si vážime ďalšie dobroty, nie sú vhodnou náhradou za to, čo považujeme za základné funkcie. 

Tieto funkcie by vám mali pomôcť urobiť tri veci: zostaviť, optimalizovať a zabezpečiť svoje stránky. V každej oblasti by mal byť aspoň jeden znak. Napríklad pevná služba v tomto kole poskytne tvorcu webových stránok, vstavanú vyrovnávaciu pamäť a denné zálohy. Budeme porovnávať, čo ponúkajú DreamHost a HostGator, pokiaľ ide o funkcie a tiež keď tieto funkcie uvedú do zostavy..

Dreamhost

DreamHost ponúka vynikajúcu škálu funkcií, ktoré zapadajú priamo do troch vyššie uvedených oblastí. Budeme hovoriť o budovaní za minútu, ale na optimalizáciu máte k dispozícii úplné úložisko SSD a vyrovnávaciu pamäť na určitých typoch hostingu a na zabezpečenie máte denné zálohy a bezplatný certifikát SSL / TLS.. 

Aj keď zdieľané plány stále obsahujú veľa funkcií, plány WordPress vynikajú najviac. DreamHost sa zaradil do nášho najlepšieho webhostingového sprievodcu pre WordPress so svojimi plánmi DreamPress – spravované riešenia WordPress postavené v cloudovom prostredí (prečítajte si hodnotenie MDDHosting pre iného hostiteľa zameraného na cloud). 

Plány DreamPress sa dodávajú so všetkými vyššie uvedenými funkciami, ako aj s neobmedzeným počtom CDN, spúšťaním WordPress jedným kliknutím, riadenými aktualizáciami WordPress a platenou verziou Jetpack, čo je nevyhnutný doplnok WordPress (ako si môžete prečítať v našej príručke pre začiatočníkov o používaní WordPress). 

Pre tých, ktorí nepoznajú program WordPress, môžete použiť nástroj Remixer, ktorý je vlastným tvorcom webových stránok spoločnosti DreamHost. Hoci Remixer nie je úplne porovnateľný s našimi najlepšími tvorcami webových stránok, je to solídna ponuka, ktorá je kompatibilná s blokovým rozhraním podobným Webnode (prečítajte si našu recenziu Webnode). Výber témy je tiež solídny.

Dreamhost-review-remixér

Remixer má však oproti ostatným tvorcom webových stránok jedinečnú výhodu. Na navrhovanie svojich webových stránok môžete použiť vynikajúci výber tém a jednoduché rozhranie drag-and-drop. Môžete však tiež exportovať hotové webové stránky do WordPress. Ak chcete flexibilitu systému WordPress, ale nestaráte sa o najatie vývojára alebo kúpenie témy, Remixer je jedným z mála spôsobov, ako si môžete ponoriť špičku do oboch svetov.. 

Hostgator

HostGator má rovnako veľa funkcií ako DreamHost, ale nepresahuje rozsah plánov. Namiesto toho, aby sa hostgator rozdeľoval podľa hostiteľských úrovní na základe výkonu, z väčšej časti ich rozdeľuje na základe funkcií, ktoré získate, čo je datovaná prax, ktorú sme videli zo služieb, ako je Bluehost (prečítajte si našu recenziu Bluehost)..

Rovnako ako iPage a JustHost (prečítajte si našu recenziu JustHost), hostGator odvádza pozornosť od nedostatku funkcií bezplatnými reklamnými kreditmi a niekoľkými inštalátormi na jedno kliknutie. Nesťažujeme sa, ale tie v súčasnosti nie sú vlastnosťou – sú to očakávania. Chýba úložisko SSD naprieč plánmi, ako aj denné zálohy a ukladanie do vyrovnávacej pamäte, ktoré sú obsiahnuté v plánoch programu WordPress..

Funkcie, ktoré nie sú súčasťou vášho plánu, sú k dispozícii na trhu, a hoci si ceníme komplexný obchod pre nakupovanie, radi by sme mali väčšinu funkcií zahrnutých mimo brány.. 

hostgator-review-trhovisko

Tam, kde svieti HostGator, je v stavebnom oddelení. K dispozícii máte dvoch tvorcov webových stránok, hoci jeden z nich je jednoznačne lepší. Prvým z nich je interný nástroj na tvorbu webových stránok hostgator, ktorý (ako môžete prečítať v našej recenzii Gator) nie je taký pôsobivý. 

Na vytvorenie svojho webu môžete tiež použiť program Weebly. Ako vidíte v našej Weebly recenzii, jedná sa o solídne začlenenie akéhokoľvek hostingového balíka, prispôsobené rozhraniu bez nezmyslov, úžasnému výberu tém a solídnej integrácii tretích strán. HostGator poskytuje balík „connect“, ktorý vám umožňuje používať bezplatnú verziu Weebly s vlastnou doménou. 

Okolo jednej myšlienky

Toto kolo sa nezaoberá zahrnutými funkciami, ale skôr tam, kde tieto funkcie prichádzajú. DreamHost poskytuje náležitosti v rámci plánov a vychádza z nich pri zvyšovaní cien. HostGator, na druhej strane, vám sotva dá čokoľvek na nízkej úrovni, čo vás núti upgradovať na nákladný balík, aby ste získali prehľadný zoznam funkcií.

Kolo: Funkcie poukazujú na Dreamhost

Logo DreamHost
Logo HostGator

2

cena

Ceny sú pre hostiteľov webových stránok zložitou témou. Aj keď existujú výnimky (prečítajte si našu 1&1 recenzia IONOS pre jednu z nich), väčšina služieb čaká na zaplatenie a objasní sa vám sadzba, ktorú zaplatíte. To, čo sa inzeruje ako balík, ktorý stojí niekoľko dolárov za mesiac, je pri zadaní platobných informácií často viac ako 100 dolárov. Je to preto, že na získanie slušnej ceny budete musieť kúpiť niekoľko rokov hosťovania. 

V tomto kole sa zameriavame na mieru DreamHost a HostGator, ale tiež na to, ako je táto sadzba jasná počas celého procesu platby. Ďalej budeme porovnávať dostupné trvanie plánov a záruky vrátenia peňazí.

Dreamhost

DreamHost je lacný cez palubu, aj keď sa na prvý pohľad nemusí javiť tak. V porovnaní so službou, ako je Hosting24, je miera DreamHost vyššia (prečítajte si našu recenziu Hosting24). Po obnovení je však DreamHost lacnejší ako väčšina konkurencie a dáva vám flexibilitu, pokiaľ ide o jeho zavádzanie. Ak hľadáte lacný webhosting, DreamHost je istá stávka. 

Zdieľané plány sú veľmi pôsobivé, pričom DreamHost ponúka úvodnú sadzbu nižšiu ako 3 doláre mesačne na rok alebo tri roky a sadzbu 6 dolárov mesačne po obnovení. Táto miera obnovenia sa vzťahuje aj na mesačný plán, ktorý DreamHost našťastie ponúka bez sankcií (prečítajte si našu recenziu spoločnosti Arvixe ako príklad hostiteľa, ktorý trestá mesačných používateľov). 

Plány DreamPress sú drahšie, ale stále o niečo lacnejšie ako Kinsta s podobnou sadou funkcií (prečítajte si našu recenziu Kinsta). To znamená, že ak nemôžete kolísať s cenovým bodom 20 až 30 dolárov, SiteGround je vynikajúcou alternatívou rozpočtu (prečítajte si našu recenziu SiteGround).

Čo však DreamHost najviac odlišuje, je jeho záruka vrátenia peňazí. Máte celých 97 dní na to, aby ste si to rozmysleli, čo neprevyšuje len záruka vrátenia peňazí spoločnosti A2 Hosting (prečítajte si našu recenziu hostenia A2). Záruka DreamHost sa vzťahuje aj na trvanie. To znamená, že ak sa rozhodnete kúpiť mesačný plán, máte stále tri mesiace na sever, aby ste dostali všetky svoje peniaze späť. 

Hostgator

Porovnanie cenovej tabuľky spoločnosti HostGator so službou DreamHost ukazuje, že služby sú podobné, pokiaľ ide o sadzby. Zdieľané plány začínajú takmer na rovnakej cene a programy WordPress sú s programom HostGator ešte lacnejšie. Vzhľad však môže byť klamný a to je určite pravda. 

Ceny uvedené na webových stránkach hostgátora sú platné iba v prípade, ak si pred zakúpením zakúpite tri roky. HostGator však ponúka aj jednoročné a dvojročné plány, ako aj jedno-, troj- a šesťmesačné trvanie. Čím kratšie trváte, tým drahšia je mesačná sadzba.

Jedno-, troj- a šesťmesačné plány účtujú obnovovaciu sadzbu, ktorá predstavuje najdrahší zdieľaný plán vo výške 11 USD. HostGator vám môže dať dobrý kus v počiatočnom období, ale z dlhodobého hľadiska to doháňate. Okrem toho budete musieť kúpiť veľa hostingu, aby ste dostali zľavu, čo znamená značné počiatočné náklady. 

Našťastie záruka vrátenia peňazí nie je zlá. HostGator ponúka 45 dní na vrátenie peňazí, čo je viac ako väčšina hostiteľov. Napriek tomu je to menej ako DreamHost a InMotion Hosting, ktorý vám dáva celých 90 dní (prečítajte si našu recenziu v rámci hostenia InMotion).

Druhé myšlienky

Rovnako ako v prvom kole, aj tento je celkom jasný. HostGator je pri obnove drahší a núti vás ku kúpe viacerých rokov hostingu, aby ste dostali slušnú sadzbu. DreamHost má jednoduchú cenovú schému, ktorá stojí približne polovicu ceny pri obnovení a dáva vám flexibilitu, pokiaľ ide o trvanie bez trestu.

Kolo: Cena bodu za Dreamhost

Logo DreamHost
Logo HostGator

3

Jednoduchosť použitia

Pri všetkých našich recenziách webhostingu nakupujeme plán inkognito, aby sme ho mohli prežiť rovnako ako vy. Začína to pristátím na webe, prehľadaním zoznamu dostupných plánov, výberom jedného a dokončením pokladnice. V tomto kole sa pozrieme na to, aké ľahké je kúpiť plán a vytvoriť webovú stránku s DreamHost a HostGator..

Dreamhost

DreamHost zjednodušuje hľadanie a výber plánu. Webové stránky sú moderné a intuitívne a každá produktová stránka poskytuje prepínač zobrazovania mesačných a ročných sadzieb. Keď ste si vybrali plán, stránka vás privedie k procesu platby treťou stranou, ktorý zahanbuje viacstupňovú platbu v Namecheap (prečítajte si našu recenziu v Namecheap). 

Proces platby vás tiež nenapadne doplnkami ani ďalšími službami. Vyžaduje si trvanie, ktoré chcete kúpiť, a ešte málo, aby sa celý proces cítil bez námahy. Po dokončení platby prejdete priamo na stránku na vytvorenie hesla, ktorá je lepšia ako odoslanie e-mailu s vašimi prihlasovacími údajmi (prečítajte si našu recenziu v službe LunarPages, kde sa dozviete, prečo). 

Nakoniec sa môžete prihlásiť. DreamHost používa proprietárny ovládací panel, ktorý kombinuje správu účtov a webových stránok na jedno miesto. To znamená, že mu chýba jemnosť ovládacích panelov, ktoré sa používajú pri Pagely a Kinsta. Ovládací panel programu DreamHost je viac podobný programu Midphase a predstavuje všetky dostupné služby prostredníctvom ponuky na ľavej strane (prečítajte si naše hodnotenie Midphase)..

Dreamhost-review-control-panel

Namiesto zamerania sa iba na službu, ktorú ste si kúpili, DreamHost má karty pre každú službu, ktorú ponúka. Za službami, ktoré nevlastníte, sú reklamy na ich nákup, čo vedie k nafúknutému rozhraniu. To znamená, že sa nám páči všetko pod jednou strechou, takže je ťažké DreamHost rozbiť.

Hostgator

HostGator predstavuje určité problémy pri pokladni, nie preto, že je pokladňa náročná, ale preto, že musíte zaplatiť, aby ste za svoje predplatné nepreplatili. Ako je uvedené v druhom kole, spoločnosť HostGator vám poskytuje sadzbu na tri roky. Okrem toho počas pokladnice vyberie viac doplnkov, čo je nepríjemné. 

Po dokončení platby vám spoločnosť HostGator pošle niekoľko e-mailov, z ktorých jeden obsahuje vaše prihlasovacie údaje. Tento spôsob doručenia predstavuje určité problémy. Ak klient nemá šifrované pripojenie, e-mail sa dostane na nezabezpečené pripojenie, čo znamená, že útok typu človek v strede by mohol odhaliť špinavé podrobnosti o vašom účte. Heslo, ktoré sme dostali, navyše nefungovalo. 

Po príchode na palubnú dosku však tieto chyby rýchlo zabudnete. HostGator používa upravený cPanel hodný nášho najlepšieho webhostingu s sprievodcom cPanel, ktorý kombinuje správu účtov a hostingu pod jednou strechou tak, aby bol ešte výraznejší ako DreamHost..

hostgator-review-cpanel

Môžete prejsť na trh a kúpiť si ďalšie služby, získať podporu pomocou ľavého panela a spravovať svoje domény z rovnakej obrazovky. Ak sa chcete kopať do detailov, HostGator poskytuje plnú verziu cPanel. Prístrojová doska hostgátora sa cíti ako druhá verzia aplikácie DreamHost. Je stručnejší, výkonnejší a lepšie optimalizovaný.

Okrúhle tri myšlienky

DreamHost má jednoduchý postup pri pokladni, zatiaľ čo hostGator vás udržuje na nohách predvolením trvania a niektorých doplnkov. Ovládací panel je tu však dôležitejší. Celkovo sú veľmi podobné, ale hostGator sa cíti prepracovanejší, čo stačí na to, aby ste ho prvýkrát umiestnili na hraciu plochu..

Kolo: Zjednodušený bod použitia pre HostGator

Logo DreamHost
Logo HostGator

4

Rýchlosť a dostupnosť

Rýchlosť a dostupnosť meriame pomocou dvoch nástrojov: Test rýchlosti pingdomu a dopad zaťaženia. Aby sme počas testov zabezpečili rovnaké podmienky pre všetkých, uvádzame na trh web s najvýhodnejším zdieľaným plánom a inštalujeme prázdnu kópiu programu WordPress. Týmto spôsobom môžeme eliminovať premenné a izolovať výkon webhostingu samotného.

Dreamhost

DreamHost sa pri testovaní rýchlosti choval dobre, hoci sme videli rýchlejších hostiteľov. Skóroval 90 zo 100 zo stránok Pingdom, čo naznačuje značné množstvo interferencie zo strany webhostingu pri rýchlosti načítania. V porovnaní s tým Bluehost dosiahol 94 zo 100 a A2 Hosting a SiteGround skóroval 96. 

Dreamhost-review-speed-test

Pri prehľadávaní vyššie uvedeného grafu vidíme, že väčšina času načítania, ktorý bol len dlhšie ako jedna sekunda, vyplývala z metriky „čakať“. To znamená, že prehliadač čakal na príjem údajov zo servera. Ak vezmeme do úvahy najvýhodnejší zdieľaný plán, nezahŕňa ukladanie do vyrovnávacej pamäte, ktoré je zahrnuté v plánoch DreamPress, čo je najpravdepodobnejší vinník.

Dopad zaťaženia mal lepšie výsledky. Tento nástroj používame na zdôraznenie servera a do piatich minút pošleme 50 virtuálnych používateľov. Počas tohto obdobia zaznamenávame čas odozvy každého používateľa, ako aj všetky nesplnené požiadavky. DreamHost mal slušnú úroveň nekonzistentnosti, aj keď to nebolo ani zďaleka hrozný výkon, ktorý sme si všimli v našej správe GreenGeeks. 

Dreamhost-review-load-vplyv

Počas nášho testovania sme mali 100 percent dostupnosti. DreamHost vás však kryje, ak máte nejaké prestoje. Na rozdiel od väčšiny webových hostiteľov, ktorí sľubujú 99,9% dostupnosti, DreamHost má 100% záruku dostupnosti. Za každú hodinu, keď sú vaše stránky mimo prevádzky, dostanete kredit na jeden deň hostenia. To je však iba maximálne 10 percent vášho nasledujúceho hosťovacieho obdobia, čo znamená, že pokrýva iba prvé tri hodiny.

Hostgator

HostGator je web s najhoršou výkonnosťou, ktorý sme prešli cez Pingdom. Skóroval 83 zo 100, čo je viac ako rozdiel od DreamHost, ako sa na prvý pohľad zdalo. Naše stránky na tom nemali žiadny obsah, takže 17 bodov z dokonalého skóre naznačuje, že existujú optimalizácie, ktoré HostGator neberie. 

hostgator-review-speed-test

Z grafu je vidieť, že čakacia doba bola pomerne nízka. Väčší problém spočíva v tom, že spoločnosť HostGator mala viac žiadostí, pravdepodobne na stránky „čoskoro“ a podobne. HostGator tiež zablokoval množstvo týchto požiadaviek, čo znamená, že jedli zbytočné režijné náklady na sieť bez toho, aby skutočne prispievali. 

Zatiaľ čo DreamHost má počas nášho testu dopadu na zaťaženie slušné množstvo nezrovnalostí, hostGator mal ešte viac. Našťastie sa splnili všetky naše požiadavky, ale pri zvyšovaní zaťaženia používateľov sa objavilo množstvo špičiek.

hostgator zaťaženie nárazom

Pokiaľ ide o dostupnosť, HostGator je lepší ako väčšina služieb. Existuje záruka 99,9 percenta dostupnosti, že – na rozdiel od svojho súrodenca, HostMonster – v skutočnosti niečo znamená (prečítajte si recenziu HostMonster). Ak vaše stránky niekedy klesnú pod 99,9 percenta dostupnosti, dostanete mesiac bezplatného hostenia. Záruka sa však vzťahuje iba na spoločné plány a plány pre ďalších predajcov.

Kolo štyri myšlienky

Podľa čísel DreamHost toto kolo utrel s HostGatorom. Nielenže dosahovalo lepšie výsledky pri odosielaní jedného používateľa na web, ale lepšie zvládlo aj zaťaženie 50 návštevníkov. HostGator má však vynikajúcu záruku dostupnosti. Aj keď to nestačí na to, aby ste získali víťazstvo v tomto kole, je potrebné zvážiť.

Kolo: Rýchlosť a doba prevádzkyschopnosti DreamHost

Logo DreamHost
Logo HostGator

5

Bezpečnosť a súkromie

Aj keď sme mali nejaké ďalšie kolá, toto je také jednoduché, ako prichádzajú. Endurance International Group (EIG) vlastní HostGator, ktorý (ako si môžete prečítať v správe Site5) veľmi zle chráni bezpečnosť a súkromie. Na druhú stranu DreamHost udržuje jasné odhodlanie k vašim údajom, ktoré nikde inde nie je vidieť.

Dreamhost

DreamHost vám poskytuje všetky nástroje, ktoré potrebujete na zabezpečenie svojich stránok. Automaticky ste chránení bezplatným certifikátom SSL / TLS, dennými zálohami, integráciou Cloudflare a bránou firewall webových aplikácií. DreamHost ďalej obsahuje tieto bezpečnostné funkcie vo všetkých programoch, čo znamená, že ste chránení bez ohľadu na to, akú cenu zaplatíte. 

Jediná vec, ktorá nie je zahrnutá, je nástroj na odstránenie škodlivého softvéru, hoci DreamHost ponúka DreamShield za 3 $ mesačne. DreamShield každý týždeň preverí na vašom webe prítomnosť škodlivého softvéru a automaticky vyčistí všetko, čo nájde. Vzhľadom na to, že väčšina nástrojov pre malware za túto cenu jednoducho prehľadáva vaše stránky, je DreamShield pôsobivý. 

Je to však také pôsobivé, ako v porovnaní so snahou spoločnosti DreamHost o ochranu súkromia používateľov. Každá doména poskytuje bezplatne súkromie domény, ktoré nahrádza informácie, ktoré ste museli vložiť do záznamu WHOIS, informáciami DreamHost. Existuje len niekoľko ďalších služieb, ktoré zahŕňajú túto úroveň ochrany súkromia, pričom WestHost je jednou z nich (prečítajte si našu recenziu WestHost)..

Zásady ochrany osobných údajov sú tiež solídne, ale boj spoločnosti DreamHost s ministerstvom spravodlivosti USA (DOJ) hovorí viac ako len objemy. V roku 2017 spoločnosť DreamHost obhajovala web, ktorý hostila, a 1,3 milióna IP adries, ktoré ho navštívili. Zrážka s DOJ sa posunula až k najvyššiemu súdu vo Washingtone D.C. Nakoniec súd zistil, že vláda „nemá právo prezerať si informácie obsiahnuté na webovej stránke DreamHost“.

Hostgator

Ako bolo uvedené na začiatku kola, spoločnosť EIG vlastní program HostGator. Namiesto vlastnej politiky ochrany osobných údajov používa všetkých približne 80 značiek spoločnosti EIG kolektívnu politiku ochrany osobných údajov, ktorá dáva monolitovi výslovné povolenie na ťažbu vašich údajov a ich predaj inzerentom.. 

Zoznam reklamných partnerov zahŕňa Amazon Web Services, WPBeginner, Yahoo, Bing, reklamy Google, Facebook, Twitter a mnoho ďalších. Spoločnosť EIG nezmyselne zhromažďuje všetko o vás a predáva ich za účelom zisku. Ochrana súkromia domény HostGator je prekvapením, že ročná prevádzka je 15 USD. 

Našťastie sú bezpečnostné funkcie lepšie. HostGator obsahuje denné zálohy cez cPanel na zdieľaných plánoch a cez CodeGuard na drahších. Nezahŕňa však ani SiteLock – „lite“ verziu – čo je hanba. Našťastie stále dostanete bezplatný certifikát SSL / TLS. 

Jednou z kľúčových funkcií, ktorá však chýba, je brána firewall webových aplikácií. Toto je funkcia zahrnutá v balíku SiteLock vo výške 40 dolárov mesačne. Niektoré z týchto funkcií sa zobrazujú v drahších plánoch, ako je napríklad rozsah WordPress, mali by sa však čo najviac týkať.

Kolo päť myšlienok

O tomto kole sa rozhodlo skôr, ako sme napísali slovo, nie preto, že chceme stratiť server HostGator, ale preto, že vieme, aké povrchné sú značky EIG. DreamHost je neuveriteľný, pokiaľ ide o bezpečnosť a súkromie, natoľko, že by porazil takmer každého hostiteľa. V tomto prípade vyhral míľu. 

Kolo: Miesto bezpečnosti a ochrany súkromia pre DreamHost

Logo DreamHost
Logo HostGator

6

Záverečné myšlienky

DreamHost zametal dosku a ľahko sa používal. To znamená, že to prišlo len krátko, pretože ovládací panel HostGator je taký dobrý, nie preto, že ovládací panel DreamHost je zlý. Celkovo je DreamHost jednou z najlepších webhostingových služieb v okolí a sme radi, že to môžeme považovať za nášho šampióna. 

Víťaz: DreamHost

HostGator je síce jednou z lepších značiek EIG, ale takmer na všetkých účtoch klesá. Všetko má výhradu k tomu, čo je ešte horšie, pretože cena je vyššia ako väčšina hostiteľov. Ak nie ste spokojní s DreamHost, odporúčame vám skontrolovať náš archív webhostingu pred zakúpením plánu s programom HostGator. 

Myslíte si, že DreamHost je lepšou možnosťou? Ak nie, prečo? Dajte nám vedieť vaše myšlienky v komentároch nižšie. Ako vždy, ďakujem za prečítanie. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me