Desať hlavných rizík spojených s úložiskom v cloude

Na serveri Cloudwards.net sa chceme ubezpečiť, že každý používa podľa svojich okolností a potrieb najlepší cloudový úložný a zálohovací servis. Aj keď si myslíme, že cloud je len to najlepšie, čo sme kedy urobili, nerobili by sme svoju prácu správne, keby sme neuznali riziká spojené s využívaním cloudu na ukladanie údajov, spoluprácu a čokoľvek iného, ​​na čo si dokážete myslieť. Koniec koncov, je to relatívne mladá technológia a mnoho z nich si stále nájde cestu.


Nižšie nájdete zoznam 10 hlavných rizík bežne spojených s úložiskom v cloude. Aj keď každý z nich by mal mať na zreteli pri výbere cloudového úložiska alebo online zálohovacej služby, nie všetky nižšie uvedené problémy sú také veľké, aké sú stanovené. Väčšina cloudových spoločností, ktoré stoja za svoju soľ, našla spôsoby, ako im nejakým spôsobom negovať alebo sa im vyhnúť a zákazníci ochotní nakupovať môžu ľahko nájsť perfektné služby..

Údaje má niekto iný


© Chris Watterston

Najprv získaj najväčšieho slona z miestnosti ako prvý: práve teraz nájdete ľudí na internete vyzbrojených heslom „to nie je cloud, je to len počítač niekoho iného“. Aj keď je to pravda v najprísnejšom zmysle, je to hrubé zjednodušenie.

Napríklad, vaše údaje sú roztrúsené na viacerých serveroch s rôznymi paketmi na rôznych miestach. Okrem toho väčšina slušných cloudových spoločností bude mať zavedené protokoly na ochranu vašich údajov a dokonca aj v prípade kybernetického útoku alebo vládneho príkazu zostanú vaše údaje v bezpečí..

Ak je to však jeden z vašich hlavných problémov, môžete zvážiť použitie ktorejkoľvek z našich najlepších cloudových služieb s nulovými znalosťami, aby boli vaše údaje v bezpečí. Máme dôkladné vysvetlenie toho, čo je „nulová znalosť“, ale to znižuje skutočnosť, že vy a iba vy máte kľúče k vašim údajom. Pokiaľ s nikým nezdieľate svoje heslo, nikto iný nebude mať prístup k všetkému, čo máte uložené.

Shared Tech

Hoci cloudové údaje nie sú zdieľané, zariadenia, v ktorých sa nachádzajú, sú. Aj keď sú zavedené správne bezpečnostné opatrenia, nemalo by to byť problémom, existuje možnosť, že odovzdanie škodlivého súboru na ten istý server, na ktorom sú vaše údaje, by vás mohlo tiež ovplyvniť. Je to zriedkavé, je však známe, že sa tak stalo.

Zostať u poskytovateľa, ktorý berie svätosť vašich údajov, s tým samozrejme pomôže. Ak je to však pre vás dôležitý problém, mali by ste zvážiť nastavenie vlastného súkromného cloudu prostredníctvom servera NAS. Aj keď to nie je lacné, je to najlepší spôsob, ako zabezpečiť, aby vaše údaje boli úplne vaše.

výpadky

Posledným problémom s cloudovým hardvérom je to, že existuje šanca, aj keď malá, že cloudová služba, ktorú používate, dôjde k výpadku. Aj keď je to veľmi zriedkavé, existuje niekoľko príkladov chýb spôsobených servermi v cloudových centrách, ktoré vyradili službu.

Aj keď by sa to stalo katastrofou (pretože viete, že by sa to stalo, keď by ste najviac potrebovali svoje uložené údaje), veľa najlepších služieb úložiska v cloude, ktoré odporúčame, majú vstavané bezpečnostné prvky (napríklad zdvojnásobenie údajov) alebo jednoducho nemajú históriu výpadkov.

Vniknutie vlády

Žijeme vo veku sledovaného štátu a vlády si každý deň prideľujú čoraz viac právomocí (alebo svojich kamarátov z ISP) na kontrolu toho, čo robia ich občania online. Našťastie sa mnohí poskytovatelia cloudových služieb dokázali viac ako schopní predvídať tieto porušenia ochrany súkromia prostredníctvom zvýšenej bezpečnosti cloudu alebo jednoducho umiestnením obchodu inde..

Od chvíle, keď Edward Snowden zapískal na prax NSA, mnoho spoločností zaoberajúcich sa uskladňovaním v cloude zvýšilo svoju pozíciu a presunulo svoje operácie z amerických brehov. Keďže žiadne bezpečnostné opatrenia prijaté akoukoľvek spoločnosťou sa nemôžu zhodovať s výkonom príkazu, spoločnosť Cloudwards.net odporúča neuchovávať vaše údaje u poskytovateľa so sídlom v USA a namiesto toho sa rozhodnúť pre krajiny priateľské k ochrane súkromia..

Umiestnenie servera

Což nás privádza k ďalšiemu bodu: keďže zákony o ochrane súkromia sa na celom svete veľmi líšia, vyplatí sa zabezpečiť, aby krajina, v ktorej ukladáte svoje údaje, spĺňala všetky vaše požiadavky. Ak nájdete aj miesto, ktoré vám poskytuje dobrú rýchlosť pripojenia, je to hlavný bonus.

To je jeden z dôvodov, prečo odporúčame server Sync.com (pravdepodobne najlepšiu službu pre používateľov so zameraním na bezpečnosť, ako to môžete prečítať v našej správe Sync.com) a pCloud (ďalšiu službu zameranú na ochranu osobných údajov, pozrite si našu recenziu pCloud pre viac informácií) so sídlom v Kanade a Švajčiarsku. Obe tieto krajiny majú vzduchotesné zákony o ochrane osobných údajov, ktoré zaručujú bezpečnosť vašich údajov.

Ukladanie údajov v zahraničí nie je skutočnou prekážkou vďaka internetu. Ak však chcete skryť svoju digitálnu stopu a zároveň bezpečne uchovávať údaje, môžete sa pozrieť na niektorého z našich najlepších poskytovateľov VPN a zistiť, ako to urobiť. Ak si nie ste istí, čo je to VPN, dostali sme vás tiež do rozsahu.

počítačová kriminalita


© Madalin Matica

Na doplnenie nášho zoznamu bezpečnostných problémov si povedzme niečo o počítačovej kriminalite. Od čias veľkého útoku na ransomware WannaCry bol svet na pokraji hackerov a spotrebitelia by si mali uvedomiť, že nie všetci poskytovatelia cloudových úložísk sú pri zabezpečovaní rovnakí..

Dropbox je najväčší páchateľ s dlhou históriou narušenia bezpečnosti (preto odporúčame niekoľko alternatív Dropboxu pre tých, ktorí si uvedomujú bezpečnosť). Ak chcete zaistiť, aby nikto neukradol vaše údaje, potrebujete poskytovateľa, ktorý ponúka dobré šifrovanie, nezaznamenáva údaje a udržiava personál v dostatočnej vzdialenosti od identifikačných údajov spotrebiteľov. Pozrite si náš zoznam najbezpečnejších služieb úložiska v cloude pre niektoré spoločnosti, ktoré odporúčame.

Vlastníctvo údajov

Aj keď by ste predpokladali, že ukladanie údajov online nemá vplyv na vaše vlastníctvo týchto údajov, niekoľko právnikov v minulosti nastolilo tento problém a dá sa predpokladať, že tak urobí v budúcnosti. Aj keď je to väčšinou problém v Spojených štátoch amerických, ktoré sú spokojné so súdnymi spormi, vyplatí sa skontrolovať licenčnú zmluvu vždy, keď sa zaregistrujete pre službu.

Keďže zákonodarcovia stále doháňajú túto relatívne novú technológiu, celá táto otázka zostáva veľmi v pohybe. Ak je táto otázka jednou z tých, ktorá vás udržiava v noci (aj keď vám slušný poskytovateľ opäť poskytne zmluvu, v ktorej sa jasne uvedie, kto vlastní uložené údaje), nezabudnite mať na Cloudwards.net pri sledovaní lepené oči. táto záležitosť úzko súvisí.

Právny záväzok


© PRSA-NY

Ak ste vlastníkom údajov, je za rozšírenie predchádzajúcej otázky zodpovedná služba ukladania údajov, ak sa ukáže, že porušuje miestne zákony? Táto otázka sa pravdepodobne stane čoraz dôležitejšou, pretože vlády rozširujú siete dohľadu a je pravdepodobné, že pri vývoji myslenia okolo tejto otázky dôjde k výrazným posunom v oblakoch..

Za súčasného stavu je najlepšou ochranou proti právnym následkom, aby ste sa uistili, že nikto okrem údajov nedokáže čítať údaje. Šifrovanie údajov pred ich odoslaním do cloudu je vaša najlepšia stávka, najmä ak ide o spojenie s použitím niektorého z našich zabezpečených poskytovateľov..

Žiadna podpora


© Ďalšie dobrodružstvá serafimu sedem a upíra Evy

Okrem právnych problémov malo veľa spotrebiteľov v minulosti problémy s riešením akýchkoľvek problémov, ktoré sa vyskytli pri ukladaní v cloude. Technická podpora je často pomalá alebo dokonca neexistuje. 

Aj keď niektorým poskytovateľom v tomto smere stále chýba (o jednom príklade si môžete prečítať v našej recenzii Dropboxu), väčšina z nich však zaujala postoj orientovaný na služby, vďaka ktorému sú dobré spoločnosti skvelé. Napríklad niektorá z našich najlepších zálohovacích služieb online ponúkne e-mailovú aj telefonickú podporu. Ak je pre vás prioritou pomoc s klobúkom, existuje služba, ktorá dokonale vyhovuje vašim potrebám.

Konkurenčné normy

V neposlednom rade je hlavným problémom v cloudovej krajine to, že neexistuje žiadna regulácia. Cloudové spoločnosti dokážu robiť čokoľvek, čo sa im páči, a zdá sa, že mnohé služby existujú iba preto, aby využívali naivitu ľudí týkajúcu sa všetkých vecí (technológia Hola VPN je obzvlášť závažným príkladom)..

Zároveň práca na takejto slepej bridlici znamená, že spoločnosti môžu experimentovať a niektoré môžu priniesť skutočne revolučné služby k stolu. Sync.com sme už spomínali ako zlatý štandard, pokiaľ ide o bezpečnosť, ale napríklad služba ako Carbonite skutočne posunula cieľové miesta pre celý priemysel, pokiaľ ide o funkcie zálohovania, ako si môžete prečítať v našich Preskúmanie karbonitu.

Aj keď výber správnych služieb pre vás môže byť ťažký vďaka všetkým tým stromom, ktoré stoja v ceste tomuto lesu, sme tu na Cloudwards.net venovaní tomu, aby sme vám priniesli najlepšie recenzie v úložisku cloudu, online zálohovacie recenzie a dôkladnú sieť VPN. recenzie na internete. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa vyššie uvedených rizík, neváhajte a dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map