Cloudwards Guide: 9 najlepších riešení pre zálohovanie serverov

Vitajte v príručke Cloudwards.net, kde nájdete najlepšie dostupné riešenia zálohovania serverov, ktoré sú dnes k dispozícii. Počas tohto kola vám predstavíme riešenia úložného priestoru, ktoré majú pomôcť pri obnove po havárii havarovaných alebo poškodených serverov a plánovanej migrácii na nový hardvér..


Ak hľadáte možnosti obnovy po katastrofe, ktoré sa najlepšie hodia pre všetky vaše kancelárske zariadenia, naša najlepšia online príručka pre sprievodcu kupujúcim pre firmy je dobrým miestom na začatie.

Servery sa okrem iného používajú na ukladanie kritických údajov a súborov aplikácií. Ako vám však môže povedať každý systémový administrátor, žiadny server netrvá večne. Avšak s dobrým plánom obnovy po katastrofe je nevyhnutná havária iba nepríjemnosťou; bez jedného je to celkom pravdepodobne katastrofa.

Pozrime sa na najlepšie spôsoby, ako sa vyhnúť katastrofe, bez toho, aby ste sa pri pokuse naučili, ako to zvládnuť, nezlomiť banku alebo zvýšiť krvný tlak. Ak ste tiež na trhu so skutočným serverom, odporúčame vám pozrieť si náš najlepší článok o serveri pre malé podniky.

Ako sme urobili naše výbery pre zálohovanie najlepších serverov

Už roky posudzujeme a kontrolujeme zálohovací softvér pre servery a vyvodili sme z tejto skúsenosti náš najlepší výber pre zálohovanie serverov. Zatiaľ čo niekoľko tipov, vrátane Carbonite a CloudBerry Backup, nebolo inteligenciami, niekoľko ďalších nebolo také ľahké.

Pri hodnotení zálohy servera existuje niekoľko funkcií, ktoré hľadáme. Pre jedného, ​​ako cloud nadšencov, uprednostňujeme riešenia, ktoré uľahčujú zálohovanie súborov servera do vzdialených dátových centier. Uvedomujeme si však, že aj miestne zálohovanie má veľa výhod vrátane obnovy. S ohľadom na to máme tendenciu uprednostňovať nástroje, ktoré podporujú hybridný záložný prístup.

Hľadali sme tiež nástroje, ktoré by okrem úplnej, prírastkovej a rozdielovej zálohy mohli vykonávať zálohovanie založené na súboroch aj obrázkoch. Zvážili sme aj možnosti plánovania zálohovania, ktoré umožňujú ľuďom naplánovať zálohovanie mimo špičku, aby sa obmedzili systémové prostriedky. Medzi ďalšie kľúčové funkcie patrí horúca záloha, ktorá vám umožní zálohovať súbory, ktoré sa v súčasnosti používajú, a viacvláknová záloha, ktorá vám umožní spustiť viac zálohovacích procesov súčasne..

Nakoniec uprednostňujeme funkciu nazývanú obnova holého kovu. Obnovením holých kovov môžete obnoviť obraz na server, ktorý ešte nemá nainštalovaný žiadny softvér, ktorý šetrí drahocenný čas pri procese obnovy po katastrofe..

Najlepšie vyberanie zálohy servera 1. IDrive for Business

IDrive for Business je stále jednou z našich obľúbených záložných možností pre zákazníkov. Plány podnikového zálohovania sú tiež vynikajúce a poskytujú flexibilitu platformy a funkcie, ktoré zodpovedajú alebo presahujú drahšie možnosti, ako sú MozyPro a SOS Online Backup for Business..

Prvý:
Druhý plán:
Plán tri:
Ročné náklady:$ 99,50$ 199,50$ 499,50
Počítače:neobmedzenýneobmedzenýneobmedzený
servery:neobmedzenýneobmedzenýneobmedzený
Celkový ukladací priestor:250GB.500GB.1,25 TB

Získate zľavu 25% za prvý rok služby (alebo dva roky, ak vám to nevadí), čo ešte viac zatraktívňuje tvorbu cien.. 

Existuje aj viac možností predplatného až do 12,5 TB. Na rozdiel od Carbonite Office a niektorých ďalších možností je o niečo ťažšie škálovať úložisko pomocou IDrive, pretože ak je nastavený plán úložného priestoru, musíte sa držať jedného. Ale jeho nízke náklady ho vo všeobecnosti spravia lepšou hodnotou. 

IDrive je schopný zálohovať väčšinu serverových aplikácií vrátane Windows Server, Linux Server, MS SQL Server, MS Exchange Server, MS SharePoint Server, Oracle Server, Hyper-V a VMWare.. 

IDrive podporuje hybridné zálohovanie, ak chcete, aby sa serverové súbory kopírovali lokálne aj v cloude. Má tiež dôstojné monitorovacie nástroje, ktoré vás udržia na špičke záloh v takmer reálnom čase. Podporuje sa aj obnova po holých kovových diskoch a zálohovanie diskových obrazov.

Možnosti telefonovania, e-mailu a online rozhovoru sú k dispozícii pre zákaznícku podporu, o ktorej sme vždy zistili, že je veľmi aktuálna. Podpora je tiež k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni, ako si môžete prečítať v našom IDrive for Business.

2. CloudBerry Backup

CloudBerry Backup je o niečo zložitejšie ako IDrive pre firmy, pretože neponúka svoju vlastnú sieť cloudových úložísk. Namiesto toho musíte zakúpiť softvér CloudBerry Backup a potom si kúpiť cloudový úložný priestor oddelene od podporovanej služby.

Avšak s podporou viac ako 50 rôznych možností ukladania v cloude môžu tí, ktorí sú v poriadku s trochou technickej podpory, využívať univerzálnosť. Medzi podporovaných dodávateľov patria Amazon S3, Microsoft Azure, Google Cloud a Backblaze B2. CloudBerry Backup tiež podporuje lokálne zálohovanie.

Budete si musieť kúpiť softvér podľa toho, aký server alebo servery používate:

 • Windows Server: 11,99,99 dolárov
 • SQL Server: 149,99 dolárov
 • Výmena: 229,99 dolárov

Softvérové ​​možnosti SQL Server a Exchange tiež podporujú systém Windows Server. K dispozícii je tiež 229,99 dolárov Ultimate Plan, ktorý možno použiť pre Windows Server, SQL Server a Exchange.

Zálohovanie založené na obrázku a obnova holým kovom sú vlastnosťami. CloudBerry Backup tiež podporuje obnovenie serverov s odlišným hardvérom a obnovuje sa priamo z cloudu pomocou USB flash disku.

Softvér má prehľadného sprievodcu, ktorý vás prevedie jednotlivými možnosťami, vrátane časov plánovania spustenia záloh. Podporované sú úplné aj diferenciálne zálohovanie. Súbory môžu byť pri zálohovaní komprimované, aby sa tiež znížila použitá šírka pásma.

CloudBerry Backup podporuje zálohovanie na strane klienta, aby obmedzil prístup k vašim súborom v cloude. Úroveň použitého šifrovania na strane klienta je 256-bit AES. Ak chcete získať ďalšie podrobnosti, pozrite si našu recenziu služby CloudBerry Backup.

3. Karbonit pre kanceláriu

Plány Carbonite for Office zahŕňajú možnosti pre cloudové aj miestne zálohovanie, čo z neho robí hybridný zálohovací nástroj. Podporuje fyzické a virtuálne servery, plus sieťové úložisko (NAS), sieť úložných priestorov (SAN) a externé disky. Je to solídna služba zálohovania, hoci podpora platformy nie je taká dobrá, ako to, čo získate s IDrive – a stojí to trochu viac.

Okrem zálohovania a obnovy jednotlivých súborov môžete pomocou programu Carbonite vykonať aj úplné obnovenie systému. Táto služba podporuje zobrazovacie aj obnovovacie práce na holých kovoch. Ak chcete pre svoj server nastaviť plán obnovy po havárii, musíte sa pozerať nad rámec základného plánu spoločnosti Carbonite, ktorý je obmedzený na zálohovanie počítača..

plánskladovanieRočné nákladyPočet počítačovPočet serverov
jadro250GB.$ 269,99neobmedzenýnikto
Moc500GB.$ 599,99neobmedzený1
konečný500GB.$ 999,99neobmedzenýneobmedzený

Carbonite for Office Power umožňuje zálohovať jeden server, zatiaľ čo Carbonite for Office Ultimate umožňuje zálohovať neobmedzené servery. Obe vám poskytujú 500 GB základného úložiska a umožňujú vám pridať 100 GB úložného priestoru za 99 dolárov ročne.

Možno, čo sa nám na Carbonite najviac páči, je to, aké jednoduchšie je nastavenie v porovnaní s väčšinou ostatných možností zálohovania servera. Niektoré z týchto možností zálohovania môžu mať nižšiu cenu ako Carbonite, ale je ich aj náročnejšie spravovať. Majitelia firiem, ktorí chcú rýchlo získať plán zálohovania servera a udržať ho v chode bez toho, aby na podporných pracovníkov míňali veľa peňazí, by mali byť šťastní..

Rozhranie je pre oči ľahké a vás prevedie väčšinou procesov. Automatické zálohovanie môžete naplánovať pomocou jednoduchého plánovača a riadiť zaťaženie systémových prostriedkov nastavením úplnej, prírastkovej a rozdielovej zálohy. Medzi ďalšie možnosti patrí škrtenie šírky pásma, nastavenie upozornení a monitorovacie nástroje.

Na zabezpečenie obsahu používa Carbonite 128-bitový AES na ochranu obsahu uloženého v jeho dátových centrách. Ak chcete, môžete tiež prepnúť na súkromné ​​šifrovanie a sami si udržať kontrolu nad svojimi šifrovacími kľúčmi. To znamená, že nikto v karbonite nebude nikdy schopný dešifrovať vaše súbory.

Nakoniec má spoločnosť Carbonite jedného z najužitočnejších pracovníkov technickej podpory, s ktorými sme sa kedy stretli, prinajmenšom pre službu cloudového zálohovania. Môžete telefonovať, poslať e-mailom alebo chatovať online s podporou sedem dní v týždni. Carbonite tiež ponúka bezplatné servisné služby, čo znamená, že zamestnanec Carbonite nastaví a optimalizuje zálohu vášho servera zadarmo.

Viac informácií o tejto službe nájdete v recenzii Carbonite for Office. 

4. Acronis Backup 12.5

Acronis je jedným z najpopulárnejších nástrojov na zálohovanie serverov, ktoré sú dnes k dispozícii, pretože ponúka skvelé online rozhranie a jeho používanie je mimoriadne jednoduché. Môže to však byť aj trochu drahé. Základná cena predplatného je 469 dolárov za rok na server a musíte tiež zaplatiť za úložisko:

 • 250 GB: 299 dolárov ročne
 • 500 GB: 499 dolárov ročne
 • 1 TB: 899 dolárov ročne
 • 5 TB: 4299 dolárov ročne

Cena 469 dolárov je za štandardné predplatné zálohovania servera Windows a Linux. K dispozícii je tiež pokročilý plán na 839 dolárov. Ak sa zaregistrujete na viac rokov vopred, oba programy sa znížia.

Acronis Backup Standard aj Acronis Backup Advanced ponúkajú možnosti zobrazovania diskov a hybridné ukladanie. Možnosti lokálneho úložiska zahŕňajú NAS a SAN. Medzi pokročilé patrí aj deduplikácia, podpora páskovej jednotky a oveľa lepšie možnosti správy a vykazovania.

Aplikácia Acronis sa môže používať na zálohovanie fyzických a virtuálnych serverov a môže vykonávať úplnú a bezobslužnú obnovu súborov. Môže sa tiež obnoviť na odlišný hardvér, ak potrebujete prejsť na nový server.

5. StorageCraft ShadowProtect SPX Server 

Server ShadowProtect SPX je ďalší obľúbený, aj keď prichádza s niekoľkými obmedzeniami, ako sú naše prvé štyri tipy. Pre jedného, ​​hoci mnohým bude jeho rozhranie pre stolné počítače dosť ľahko použiteľné na vytvorenie plánu zálohovania, nie je to také jednoduché použitie ako Carbonite alebo dokonca IDrive, CloudBerry Backup alebo Acronis..

Väčšie obmedzenie spočíva v tom, že sa nedá ľahko integrovať do cloudového úložiska, čo znamená, že budete potrebovať niekoho so silnými technickými znalosťami, aby vám pomohol. Výsledkom toho je, že sa najlepšie používa na lokálne zálohovanie.

Ak však tieto obmedzenia dokážete obísť a potrebujete predovšetkým riešenie na mieste, ShadowProtect SPX poskytuje peknú škálu funkcií na zabezpečenie fyzických a virtuálnych serverov Windows na zotavenie po katastrofe..  

Medzi tieto funkcie patrí úplné a prírastkové zálohovanie, plánovanie zálohovania a veľmi dobré monitorovacie nástroje. Môžete zálohovať súbory alebo obrázok a záložné obrázky je možné obnoviť do počítačov s odlišným hardvérom.

Server ShadowProtect SPX má ďalší problém, ktorý nemusí byť vhodný pre jednotlivcov alebo malé firmy, ktorí potrebujú zálohu servera: náklady. Celoživotná licencia vás vráti späť 1095 dolárov a jeden rok prémiovej podpory stojí ďalších 164 dolárov. Prioritná podpora však zahŕňa telefonickú podporu 24 hodín denne.

6. Macrium Reflect 7

Macrium trpí niektorými rovnakými problémami ako server ShadowProtect SPX, má menej funkcií a je menej užívateľsky prívetivý. Napriek tomu, že zálohovanie cloudu nie je podporované, je medzi IT oddeleniami stále populárny ako nástroj zálohovania na mieste. Dôvodom môže byť to, že to stojí o niečo menej ako systém ShadowProtect SPX.

Macrium Reflect 7 Server stojí 275 dolárov za server za trvalú licenciu. Rovnako ako v prípade StorageCraft, podpora stojí navyše, aj keď sa rozhodnete pre štandardnú podporu nadštandardnú. Prvý rok štandardnej podpory však získate zadarmo. Prvý rok prémiovej podpory zvyšuje náklady o 13 dolárov.

Štandardné: Premium:
Náklady na obnovenie:$ 55$ 69
Doba odozvy:24 hodín12 hodín
24/7:žiadnyÁno
Telefonická podpora:žiadnyÁno
Vyhradený prípadový manažér:žiadnyÁno

Softvér je možné použiť na zálohovanie celých fyzických a virtuálnych serverov do jedného komprimovaného súboru obrázka alebo súborov a priečinkov do jedného komprimovaného archívneho súboru. Praktický plánovač vám umožní naplánovať úplné a prírastkové zálohy, kedy môžete ušetriť systémové prostriedky.  

S Macrium ReDeploy môžete obnoviť súbory priamo na odlišný hardvér v prípade, že dôjde k poškodeniu diskov servera alebo je čas na inováciu. Podporované je aj virtuálne zavádzanie.

7. Server NovaBACKUP

Server NovaBACKUP vám umožňuje zálohovať lokálne aj do cloudu. Medzi možnosti zálohovania v cloude patrí NovaStor, ktorý musíte zakúpiť prostredníctvom poskytovateľa spravovaných služieb, alebo Amazon S3, ktorý si môžete nastaviť sami.

NovaBACKUP môže byť tiež integrovaný do niekoľkých služieb zdieľania súborov, vrátane Dropbox, Google Drive a OneDrive. Tieto možnosti však nie sú skutočne navrhnuté na zálohovanie servera.

Samotný softvér je možné zakúpiť ročne za 200 dolárov alebo môžete ísť so stálou licenciou za 400 dolárov. Ak máte trvalú licenciu, dostanete len jednoročnú podporu NovaCare. NovaCare obsahuje e-mailové, chatové a telefónne podporné kanály.

Okrem toho, že ide o hybridné úložné riešenie, NovaBACKUP podporuje zálohovanie založené na súboroch, obrázkoch, prírastkoch, úplných a viacvláknových zálohách. Podporuje tiež obnažovanie holých kovov a obnovuje rôzne zariadenia.  

Tento softvér je tiež schopný šifrovať údaje pomocou 256-AES, či už ide o lokálne uloženie alebo ich odoslanie do cloudu, a poskytuje nástroje na monitorovanie v reálnom čase takmer v reálnom čase..

8. Zálohovací server EaseUS Todo

EaseUS vyrába niektoré z najobľúbenejších nástrojov pre profesionálov v oblasti IT na svete, vrátane vynikajúceho nástroja na obnovu dát, ktorý sme napísali v recenzii Sprievodcu obnovením údajov. Jeho softvér na zálohovanie servera, Todo Backup Server, je tiež veľmi dobrý.

Jednou z najatraktívnejších vecí na serveri Todo Backup Server sú jeho náklady. Celoživotná licencia na aktuálnu verziu servera Todo Backup Server stojí 199 dolárov. Celoživotná licencia pre súčasnú a všetky budúce verzie stojí 359 dolárov.

Server Todo Backup Server má bohužiaľ niektoré veľmi pekné funkcie, nepodporuje však jednoduché zálohovanie v cloude a bráni mu v tom, aby bol v tomto zozname oveľa vyšší. FTP je však jednou z možností, takže si môžete aj naďalej zálohovať na diaľku, ak máte trochu práce.

Too Backup Server poskytuje úplnú zálohu systému pre Windows Server, rýchle zobrazenie diskov na úrovni blokov a zálohovanie súborov. Môže tiež vykonávať prírastkové a úplné zálohy a má pekný plánovač zálohovania. Obrázky a súbory sú komprimované, aby zaberali viac miesta a je možné ich šifrovať pomocou 256-bitového AES. Môžete tiež vytvárať upozornenia, ktoré vás upozornia na prebiehajúce, dokončené alebo neúspešné procesy.

Obnovenie systémov možno vykonať pomocou zavádzacieho média a na odlišnom hardvéri. Môžete obnoviť celý obrázok alebo vykonať obnovenie súborov.

Záverečné myšlienky

Toto sú naše tipy na najlepšie nástroje na zálohovanie servera. Za svoje peniaze získal Carbonite svoje miesto ako najvyšší celkový nástroj na zálohovanie vďaka silnej sade funkcií, používateľskému zážitku, ktorý skutočne zjednodušuje proces zálohovania a vynikajúcej podpore, na ktorú nemusíte minúť peniaze navyše..

Rôzne nástroje však oslovia rôznych používateľov, pričom karbonit a IDrive pravdepodobne oslovia majiteľov malých a stredných podnikov, ktorí hľadajú ľahké používanie, a ďalšie, ktoré sú vhodnejšie pre personálne oddelenia IT. Uvítame vaše otázky a komentáre nižšie a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map