Carbonite vs. CrashPlan: Máme jasný víťaz

Ak sa pokúšate rozhodnúť, či je CrashPlan alebo Carbonite pre vás najlepším online záložným riešením pre obchodné rozhodnutie, pristáli ste na správnom mieste. Počas tohto priameho preskúmania preskúmame týchto dlhých súperov na zotavenie po katastrofe a potom vyberieme víťaza..


Porovnáme náklady a potom upriamime pozornosť na procesy zálohovania a obnovy každého z nich. Potom dokončíme prehľad zabezpečenia a podpory. Určite to bude trochu deliace, ale myslíme si, že sme sa dostali k jasnému víťazovi pre väčšinu majiteľov malých firiem: CrashPlan, hoci sa karbonit blíži.

Ak ani jedna z týchto služieb nespĺňa vaše potreby, neznepokojujte sa: máme k dispozícii celú zbierku online záložných recenzií, ktoré si môžete prezrieť. Pripravili sme pre vás tiež množstvo ďalších porovnaní podnikových záloh vrátane kontroly CrashPlan vs IDrive a jedného pre CrashPlan vs Backblaze..

Máme samozrejme aj kompletný prehľad CrashPlan pre malé firmy a preskúmanie Carbonite for Office, ktoré si môžete tiež pozrieť.

Bitka: CrashPlan pre malé podniky vs Carbonite Safe Pro

Aj keď CrashPlan ani Carbonite nie sú najrýchlejšími alebo dokonca najúčinnejšími zálohovacími nástrojmi pre podniky na trhu, obidve sú schopné služby, ktoré sa ľahko používajú a poskytujú dobrú hodnotu v porovnaní s drahšími možnosťami..

CrashPlan, teraz, venuje celú svoju infraštruktúru na zotavenie po katastrofe pre podniky, pričom svoje osobné online zálohovacie riešenie prepadol v roku 2017 (do istej miery zdesenia). Aj keď má spoločnosť Carbonite k dispozícii osobný plán, ktorý patrí medzi najlepšie neobmedzené online nástroje na zálohovanie, jeho obchodné plány sú prinajmenšom na papieri presvedčivou alternatívou k CrashPlan pre malé podniky..

Ďalej sa pozrieme na každú službu v priebehu piatich kôl, ako sme sľúbili: cenové plány, proces zálohovania, proces obnovenia, bezpečnosť a podpora. Po každom kole vyhlásime víťaza, potom zosumarizujeme naše zistenia a korunujeme celkového šampióna v zálohe.

1

Cenové plány

Zrátané a podčiarknuté, nie je všetko v zálohe, ale pre malé a stredné podniky, ktoré sa snažia obmedziť náklady, je to celkom dôležité. V tejto poznámke najprv vyhodnotíme hodnotu kontrolou cenových plánov nákladov na CrashPlan a Carbonite v pomere k celkovému objemu úložiska a podporovaných zariadení..

CrashPlan pre malé podniky

CrashPlan robí veci veľmi jednoduchými, pokiaľ ide o výber plánu pre vašu firmu: existuje iba jeden. Je to tiež veľa, s neobmedzeným miestom na zálohovanie len za 10 dolárov mesačne.

Tento plán sa nazýva CrashPlan pre malé podniky, ale samotný názov je pozostatkom zvyškov z dní, keď spoločnosť tiež ponúkla neobmedzený plán zálohovania na osobné použitie. (Ak to potrebujete, Backblaze má na domáce použitie neobmedzený plán 5 dolárov mesačne.)

Aj keď je veľká hodnota pre tých, ktorí nemajú terabajty údajov na zálohovanie, jediné predplatné je dobré iba pre jeden počítač a CrashPlan nemá zľavy na ochranu pri nákupe pre viacerých zamestnancov. Neposkytuje ani zálohovanie smartfónov, ako sú služby uvedené v našom najlepšom článku pre zálohovanie pre mobilné zariadenia.

Na druhú stranu môžete k počítaču pripojiť ľubovoľný počet externých jednotiek a pridať ich do plánu zálohovania bez ďalších nákladov. Nezahŕňa zariadenia NAS, ale stále je to užitočné pre zariadenia, ktoré majú na ochranu zväzky pevných diskov.

Samotný plán tiež neukladá žiadne obmedzenia veľkosti súborov. CrashPlan tvrdí, že pri odovzdávaní príliš veľkého množstva údajov neovplyvní vašu šírku pásma (preklad: neváhajte a choďte orechy).

Pred potvrdením odporúčame vyskúšať bezplatnú skúšobnú verziu, aj keď ju môžete kedykoľvek zrušiť po registrácii. Test je dobrý jeden mesiac a rovnako ako predplatné je neobmedzený.

Carbonite Safe Pro

Aj keď je plán používania spoločnosti Carbonite neobmedzený, jej obchodné možnosti nie sú. Nie sú ani zďaleka tak dostupné.

Pre podniky sú k dispozícii tri plány Carbonite Safe: Pro, Power a Ultimate. Každý z nich môže byť použitý na zálohovanie neobmedzeného počtu počítačov. Carbonite Safe Power vám tiež umožňuje zálohovať jeden server, zatiaľ čo Ultimate obsahuje neobmedzené zálohovanie servera.

Aj keď máme radi neobmedzené počítačové zálohovanie, problém s Carbonite je v tom, že za svoje peniaze nemáte veľa cloudového priestoru. Predplatné Carbonite Safe Pro v skutočnosti prichádza so zálohou iba 250 GB za približne 270 dolárov ročne. To vyjde na viac ako 20 dolárov mesačne.

Ak to nestačí, môžete pridať viac zálohy, čo pravdepodobne nebude pre viac ako dva alebo tri počítače. Každých ďalších 100 GB zálohy vás však bude stáť ďalších 100 dolárov ročne.

Predplatné sa musí platiť aj ročne, takže ak sa rozhodnete podnikať inde, budete mať na zreteli náklady. Skôr než sa uzamknete, nezabudnite využiť túto 30-dňovú skúšobnú verziu.

Okolo jednej myšlienky

Ak by uviazli pri výbere medzi programom CrashPlan pre malé podniky a plánom Carbonite Safe, mnoho firiem by nemalo na výber, či pôjde s programom Carbonite, pretože jeho plány Power a Ultimate zahŕňajú zálohovanie servera. Existuje však veľa ďalších možností zálohovania servera, ako sú tie v našom najlepšom sprievodcovi zálohovaním servera, ktoré sú celkovo lepšie.

Pokiaľ ide o cenovo dostupné počítačové zálohovanie pre vaše podnikanie, musíme CrashPlan dôrazne prikývnuť. 10 dolárov mesačne za neobmedzené zálohovanie je oveľa lepšia dohoda ako 22 dolárov mesačne za 250 GB a CrashPlan vás nezaväzuje k jednoročnému záväzku.

Kolo: Cenové plány poukazujú na Crashplan Pro

Logo Carbonite Backup Safe Pro
CrashPlan pre logo Small Business

2

Proces zálohovania

Ďalej vám predstavíme základné funkcie a procesy zálohy pre CrashPlan a Carbonite a zistíme, ktoré poskytujú najlepšiu kombináciu pohodlia a funkcií..

CrashPlan pre malé podniky

Zálohovanie pomocou CrashPlan nie je také ľahké ako použitie neobmedzeného konkurenčného Backblaze, ale celkový zážitok je stále uspokojivo jednoduchý. Na vytvorenie plánu zálohovania použijete klienta pracovnej plochy na označovanie objektov v systéme súborov na zálohovanie.

Kliknite na „zálohu“ v možnostiach navigácie po ľavej strane klienta a potom kliknite na tlačidlo „zmeniť“ pod položkou „súbory“. Budete si môcť vybrať priečinky aj súbory na zálohovanie.

Odporúčame zálohovať na úrovni priečinkov a potom vylúčiť súbory, ktoré nechcete zálohovať neskôr. Môžete skutočne vylúčiť podľa typu súboru, ak chcete preskočiť systém, dočasné súbory a podobne.

Budete tiež môcť nastaviť cieľ zálohy. Zatiaľ čo cieľom je v predvolenom nastavení cloud CrashPlan, môžete zálohovať na externé disky, ak chcete implementovať cloudové aj miestne zálohovanie, čo sa odporúča, ak sa prihlásite na odber školenia myšlienok zálohovania 3-2-1 (a mali by ste ).

Klient CrashPlan pre malé firmy spúšťa nepretržité zálohovanie, čo znamená, že súbory sú chránené takmer v reálnom čase, keď sa pridávajú nové súbory alebo menia existujúce súbory. Ak uprednostňujete menej bežné zálohy, môžete využiť funkcie plánovania klienta na obmedzenie operácií na určité hodiny alebo určité dni..

Vo všeobecnosti by ste však mali s plynulým zálohovaním fungovať dobre, pretože v záujme zachovania šírky pásma sa do cloudu skopíruje iba delta zmenených súborov, a nie celý súbor (ak to pre vás bolo grécke, pozrite sa na náš blok) – článok o synchronizácii, aby ste zistili, o čom hovoríme).

Nakoniec CrashPlan v predvolenom nastavení komprimuje súbory. Kompresia sa zvyčajne používa na zmenšenie priestoru súborov v cloude, avšak v prípade programu CrashPlan by to nemal byť problém (pretože nie je obmedzený).

CrashPlan uvádza, že proces kompresie tiež zrýchľuje vašu zálohu a je bezstratový, čo znamená, že vaše súbory nijakým spôsobom naruší. Podľa našich skúseností však kompresia častejšie spomaľuje zálohovanie. Odporúčame vám ho vypnúť, ak máte pomalé nahrávanie, aby ste zistili, či to pomôže posunúť veci ďalej.

Carbonite Safe Pro

V mnohých ohľadoch, nastavenie plánov zálohovania s Carbonite znamená oveľa menej práce ako CrashPlan. Je to preto, že vyžaduje skenovanie vášho počítača a zálohovanie všetkých súborov určitého typu, vrátane dokumentov, obrázkov, videí, e-mailov a najbežnejších typov súborov..

Aj keď sa nám páči tento prístup pre neobmedzené zálohovanie, spoločnosť Carbonite obmedzuje vaše celkové údaje, vďaka čomu je možné jednoducho všetko chytiť za hrozný prístup, najmä ak máte k svojmu účtu pripojených viac zamestnaneckých počítačov..

Ak je to problém, môžete sa prihlásiť do rozhrania prehliadača Carbonite a vytvoriť zásady zálohovania, ktoré je možné použiť na počítače vo vašom účte, čím obmedzíte zálohovanie na určité priečinky a typy súborov.

V skutočnosti to možno budete chcieť vylepšiť, pretože Carbonite má predvolenú politiku, ktorá obmedzuje zálohovanie na priečinok na pracovnej ploche, priečinok s dokumentmi, priečinok s údajmi programu Outlook, priečinok s obrázkami, priečinok s hudbou a priečinok s videami (v systéme Windows). V predvolenom nastavení sú vylúčené aj dočasné a systémové súbory.

Zálohy sa spúšťajú nepretržite s programom Carbonite Safe, aby ste chránili svoje disky v takmer reálnom čase, ale môžete sa odhlásiť, ak chcete zálohovať iba raz denne alebo zakázať zálohovanie v určitých hodinách..

Karbonit zálohuje iba zmenené časti upravených súborov, napríklad CrashPlan, takže by mal fungovať celkom efektívne bez toho, aby ste museli zakázať nepretržité zálohovanie. Karbonit tiež komprimuje súbory pomocou toho, čo spoločnosť uvádza, bezstratovú kompresiu zlib. Nie je možné ju vypnúť.

Druhé myšlienky

Najväčší problém, ktorý bude väčšina ľudí zálohovať, je rovnaký pre CrashPlan aj pre Carbonite: rýchlosť. Aj keď to nie je veľký problém po dokončení počiatočného procesu zálohovania, prekonanie tohto hrboľa otestuje vašu trpezlivosť.

Testovali sme obe služby a v oboch prípadoch nám to trvalo viac ako hodinu, než sme zálohovali súbory v hodnote gigabajtov. Ak máte na zálohovanie 500 GB súborov, pravdepodobne by ste dokončili počiatočnú fázu pravdepodobne približne mesiac.

Môžete si prečítať náš všeobecný článok o očakávaniach rýchlosti zálohovania, aby ste sa dozvedeli viac o ovplyvňujúcich faktoroch, ale hlavným problémom oboch služieb sa zdá byť absencia veľkej infraštruktúry..

Ak je rýchlosť zálohovania veľkým problémom, zvážte službu s viacerými dátovými centrami po celom svete, napríklad Rackspace Cloud Files. (Spárované s CloudBerry Backup, samozrejme, na spravovanie procesu zálohovania, ako je to podrobne uvedené v našej príručke Rackspace Guide.)

Čo sa týka tejto záležitosti, dávame Carbonite druhé kolo. Použitie zálohovania typu súboru v kombinácii so zálohovaním umiestnenia súboru okrem možnosti vytvárať politiky zálohovania uľahčuje navrhovanie úplných plánov zálohovania..

Kolo: Proces zálohovania pre karbonitové podnikanie

Logo Carbonite Backup Safe Pro
CrashPlan pre logo Small Business

3

Proces obnovenia

Rovnako dôležité je, ako sa vaše súbory do cloudu rýchlo a ľahko dostať späť, keď zasiahne katastrofa. S týmto vedomím je tretie kolo zamerané na obnovenie súboru.

CrashPlan pre malé podniky

Záložné súbory môžete obnoviť priamo z klientskeho počítača kliknutím na záložku „obnoviť“. Strom súborov vám umožní skontrolovať a odznačiť priečinky a súbory. Keď ste pripravení na obnovenie, stačí kliknúť na tlačidlo „obnoviť“ v dolnej časti obrazovky.

Môžete tiež obnoviť predchádzajúce verzie súborov. CrashPlan môže byť nastavený tak, aby ukladal všetky verzie každého súboru, čo je užitočné pre odvrátenie nechcených zmien a poškodenie súborov. Pretože s programom CrashPlan získate neobmedzený priestor na zálohovanie, nedochádza k žiadnym škodám ani pri neobmedzenom vytváraní verzií.

CrashPlan vám tiež umožní automaticky obnoviť pôvodné umiestnenie súborov alebo stiahnuť súbor .zip na pevný disk, s ktorým budete pracovať manuálne.

Okrem klienta pre stolné počítače máte prístup k súborom z rozhrania prehliadača CrashPlan a mobilných aplikácií pre Android a iOS. Poskytuje to pohodlný prostriedok na získanie súborov na cestách a na počítačoch, ktoré vám nepatria.

Carbonite Safe Pro

Karbonit tiež podporuje obnovu súborov priamo z desktopového klienta. Je to však iba na zotavenie všetkého naraz. Existuje aj možnosť obnovenia jednotlivých súborov. Presmeruje vás však do rozhrania prehliadača a spravuje proces obnovy.

Pri obnove všetkých svojich súborov pomocou desktopového klienta si môžete zvoliť obnovenie všetkého späť do pôvodného umiestnenia alebo stiahnuť súbor .zip.

Obnovenie webu vám umožní vybrať obsah na stiahnutie začiarknutím políčka vedľa neho. Nie je možné obnoviť jednotlivé súbory na ich pôvodné umiestnenie, takže s touto časťou budete musieť pracovať sami.

Carbonite má tiež mobilné aplikácie pre Android a iOS, ktoré môžete použiť na prístup k svojim súborom. V predvolenom nastavení si Carbonite vždy zachováva najmenej tri verzie súborov zálohovaných v počítačoch so systémom Windows. Verziu však klientovi Mac z nejakého dôvodu neponúkame.

Okrúhle tri myšlienky

Obnovenie procesu medzi CrashPlanom a Carbonitom skutočne nie je moc. Obaja sa dajú relatívne ľahko používať, majú dobré možnosti verzovania (pokiaľ nie ste používateľom systému Carbonite Mac) a umožňujú vám obnoviť súbory do pôvodného umiestnenia alebo ich stiahnuť do súboru zip. Obaja majú tiež aplikácie pre smartfóny, z ktorých môžete pristupovať k svojim súborom.

CrashPlan však ponúka väčšiu flexibilitu. Pre jeden, môžete obnoviť jednotlivé súbory na ich pôvodné umiestnenie, zatiaľ čo Carbonite vám to umožní iba vtedy, ak obnovíte celú zálohu. Karbonit vás tiež núti obnoviť jednotlivé súbory prostredníctvom používateľského rozhrania prehliadača, zatiaľ čo v systéme CrashPlan to môžete urobiť aj pomocou klientskeho počítača..

Kolo: Obnovte procesný bod pre Crashplan Pro

Logo Carbonite Backup Safe Pro
CrashPlan pre logo Small Business

4

zabezpečenia

Bezpečnosť súborov uložených v cloude je vždy veľká, najmä pre podnikových používateľov. Ďalej si ukážeme možnosti šifrovania a všetko, o čom by ste chceli vedieť skôr, ako niektorej zo spoločností povolia ochranu vašich súborov.

CrashPlan pre malé podniky

Keď odošlete súbory na zálohovanie do CrashPlan, sú šifrované od začiatku do konca. To znamená, že vaše súbory sa pred opustením počítača vykreslia ako nečitateľné a nedajú sa dohromady, kým ich nezískate. Pri tranzite sú chránení aj pomocou zabezpečenia na transportnej vrstve (TLS).

V predvolenom nastavení CrashPlan spravuje šifrovacie kľúče, čo spoločnosti umožňuje obnoviť heslo, ak na to zabudnete. Znamená to však tiež, že vaše súbory môže dešifrovať buď spoločnosť na žiadosť orgánov činných v trestnom konaní, alebo niekto, kto tieto kľúče ukradne zo servera CrashPlan (porušenia sú zvyčajne súčasťou úloh).

Na zabezpečenie týchto možností má CrashPlan možnosť súkromného šifrovania, ktoré môžete a mali by ste povoliť. Ak tak urobíte, vaše súbory môžete dešifrovať iba vy.

Šifrovacím protokolom, ktorý používa CrashPlan, je AES, čo je rovnaký protokol, aký používa väčšina iných poskytovateľov cloudu, väčšina bánk a väčšina vládnych organizácií. Úroveň použitej AES je 256 bitov, čo by pri súčasnej technológii trvalo veľa miliárd rokov, než by sa prelomili hrubou silou..

Verziu sme spomínali už skôr, ale stojí za zmienku tu, pretože táto funkcia vám umožňuje vrátiť späť škody spôsobené programami ransomware, ako sú CryptoLocker a CryptoWall. Po odstránení problematického škodlivého softvéru stačí vrátiť poškodené súbory do čistých kópií a mali by ste pokračovať v podnikaní bez toho, aby ste museli vyhadzovať tisíce dolárov..

Jednou z veľkých chýb s CrashPlan je dvojfaktorové overenie (2FA). Ak túto funkciu nezahrnete, odcudzené heslá sa budú používať oveľa jednoduchšie, pretože na prihlásenie do vášho účtu na neznámych počítačoch sa nebude vyžadovať žiadne ďalšie bezpečnostné potvrdenie..

Ak sa predávate na serveri CrashPlan s výnimkou neprítomnosti služby 2FA, dobrá správa je, že služba je kompatibilná s mnohými službami jednotného prihlásenia (SSO), ako je OneLogin. Nastavenie integrácie vás bude stáť viac peňazí, ale dá vám väčšiu kontrolu nad heslom používateľa, minimalizuje príležitosti na neoprávnené získavanie údajov a umožní vám povoliť 2FA.

Používanie jednotného prihlásenia tiež znižuje únavu používateľských hesiel tým, že umožňuje vašej pracovnej sile používať rovnaké poverenia pre viac nástrojov, vrátane mnohých z týchto služieb uvedených v našej najlepšej príručke podnikovej synchronizácie a zdieľania..

Carbonite Safe Pro

Karbonit podniká rovnaké kroky ako CrashPlan, aby udržal vaše súbory v bezpečí. Súbory vedené na strane servera sú šifrované pomocou AES a chránené pri preprave pomocou TLS. Šifrovanie je end-to-end, ale štandardne nie súkromné.

Ak uprednostňujete šifrovacie kľúče pre seba a nenecháte ich spravovať spoločnosť, môžete povoliť súkromné ​​šifrovanie. Musíte to však urobiť pred prvou zálohou; Ak zmeníte názor a budete chcieť pridať 2FA neskôr, budete musieť znova zálohovať všetky svoje súbory.

Menej znepokojujúce je, že karbonit používa 128-bit AES namiesto 256-bitov. To nie je zďaleka tak bezpečné šifrovanie, ale iba relatívne povedané. Trvalo by to celé miliardy rokov, len nie toľko miliárd.

Karbonit, rovnako ako CrashPlan, má tiež funkciu hlbokého vytvárania verzií, ako sme už uviedli. Podobne ako CrashPlan je to užitočné pri odstraňovaní poškodení súborov spôsobeného ransomware, ktoré by inak mohlo potápať vaše podnikanie..

Tam, kde CrashPlan chýba, Carbonite zasiahne povolením používateľom povoliť 2FA. Keď sa prihlasujete do svojho účtu z neznámeho počítača, budete musieť zadať bezpečnostný kód zaslaný prostredníctvom textu. Pokiaľ ktokoľvek, kto ukradol vaše heslo, nezachytáva váš smartphone, vaše súbory by mali byť v bezpečí.

Karbonit tiež podporuje integráciu SSO, ak uprednostňujete väčšiu kontrolu hesiel svojich zamestnancov.

Kolo štyri myšlienky

Nemáme žiadne pochybnosti o odporúčaní ani jednej služby z hľadiska zabezpečenia, a to hlavne vďaka začleneniu súkromného šifrovania typu end-to-end a výkonných funkcií verzovania. Absencia dvojfaktorovej autentifikácie však oprávnene odradí niektorých podnikateľov od výberu CrashPlan na ochranu ich pevných diskov..

Na základe toho dávame Carbonite štyri kola.

Kolo: Bezpečnostný bod pre karbonitové podnikanie

Logo Carbonite Backup Safe Pro
CrashPlan pre logo Small Business

5

podpora

Keď je naša bitka zviazaná na každé dve kolá, toto posledné kolo je pre všetky guličky a pre toto posledné kolo budeme kryť podporu. Nájdenie pohotovej a spoľahlivej pomoci v prípade potreby je kritickým problémom pre spoločnosti zaoberajúce sa obnovou po katastrofe.

CrashPlan pre malé podniky

Sme radi, že CrashPlan poskytuje viac ciest na priamu pomoc pri technických problémoch. Patria sem dve možnosti pre priamy kontakt v chatovej a telefonickej podpore. Aj keď živá pomoc nie je k dispozícii 24 × 7, hodiny sú primerané: od 7:00 do 19:00. CDT, od pondelka do piatka.

Pokiaľ ide o večernú a víkendovú podporu, nie ste úplne sami, pretože CrashPlan nepretržite monitoruje svoju e-mailovú frontu. CrashPlan lístky rozdeľuje na určenie závažnosti, čo znamená, že vaše kritické problémy by mali vyvolať primerane rýchlu reakciu. Dokonca aj pri problémoch, ktoré nie sú kritické, naše testovacie e-maily pre CrashPlan zvyčajne viedli k e-mailovým správam späť do niekoľkých hodín.

Ak ste skôr typom pre domácich majstrov, spoločnosť okrem sprievodcov pre používateľov aj správcov účtov ponúka aj prehľadateľnú informačnú základňu s článkami podpory..

Carbonite Safe Pro

Karbonit ponúka telefonickú podporu počas pracovných dní od 8:30 do 21:00. EST. Pre tých, ktorí uprednostňujú písomnú komunikáciu, však neexistuje možnosť priameho rozhovoru.

Prípadne sa môžete spojiť s karbonitom prostredníctvom e-mailu 24 × 7 a poskytnúť prostriedky na získanie pomoci, keď je call centrum zatvorené. Výsledkom našich testovacích e-mailov boli odpovede zvyčajne do pol dňa a často do niekoľkých hodín.

Pomoc je k dispozícii aj prostredníctvom informačnej podpory technickej podpory, ak ju potrebujete. Spoločnosť Carbonite udržuje vyhradenú časť pre svoje riešenie podnikového zálohovania, ktorá obsahuje články o používaní rôznych funkcií správy.

Kolo päť myšlienok  

Obe služby ponúkajú slušné možnosti technickej pomoci. Aj keď by sme radi videli nepretržitú podporu 24 hodín denne, medzi poskytovateľmi je to neobvyklé, pokiaľ nepoužívate službu ako Acronis Backup, ktorá ponúka 24/7 prvotriednu podporu pre podniky, ak ste za ňu ochotní zaplatiť (prečítajte si naše zálohovanie Acronis). preskúmanie).

Mnoho majiteľov firiem to nijako nezmení, ideme s CrashPlanom na zahrnutie živého rozhovoru.

Kolo: Podporný bod pre Crashplan Pro

Logo Carbonite Backup Safe Pro
CrashPlan pre logo Small Business

6

Konečné rozhodnutie

Ak ideme okolo víťazstiev, táto bitka padne v prospech CrashPlan, tri až dve. Boli by sme však žalostne zle, keby sme navrhli, aby každé víťazstvo v kole malo rovnakú váhu. Mnohé z funkcií, ktorých sme sa dotkli, budú pre niektorých podnikateľov dôležitejšie ako iné, ktoré by potenciálne mohli ovplyvniť víťazstvo v oboch smeroch..

Pre väčšinu podnikateľov však veríme, že CrashPlan je celkovo lepšou voľbou ako karbonit. Najväčší rozdiel medzi týmito dvoma službami je cena a podpora zariadenia. Existujú rozdiely v procesoch zálohovania, obnovovacích procesoch, bezpečnosti a podpore, ale z väčšej časti sú menej presvedčivé dôvody na výber jedného alebo druhého..

CrashPlan vám poskytuje neobmedzenú zálohu vášho počítača za pouhých 10 dolárov mesačne, a to vrátane zálohovania na lokálnu jednotku. Medzitým sa dá predplatné Carbonite Safe Pro použiť na zálohovanie neobmedzeného počtu počítačov, ale za základnú cenu získate iba 250 GB zálohy, čo je viac ako dvojnásobok nákladov na CrashPlan mesačne – a musíte platiť ročne. vpredu.

Jediným prípadom, v ktorom by sme skutočne odporúčali Carbonite over CrashPlan, je, ak máte zariadenia alebo servery NAS na zálohovanie, pretože CrashPlan tieto stroje nepodporuje.

Ak však hľadáte zálohu servera, pravdepodobne budete chcieť zálohovať službu s lepšími rýchlosťami prenosu dát, ako je napríklad CloudBerry Backup (prečítajte si naše hodnotenie zálohovania CloudBerry) spárované s cloudovou službou IaaS, ako je Rackspace alebo Amazon S3..

Pre firmy, ktoré hľadajú cenovo dostupné riešenie na zálohovanie počítačov, jednoducho nie je veľa lepších riešení ako CrashPlan pre malé firmy..  

Víťaz: CrashPlan pre malé firmy

Ak nie ste presvedčení, že CrashPlan bude optimálnou voľbou pre vaše podnikanie, nezabudnite dať náš najlepší záloha do obchodného článku vzhľad. Vítame tiež otázky a pripomienky, ktoré môžete zanechať nižšie. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map