Nový rok prináša veľa nových príležitostí, najmä v oblasti technológií.


Tu na Cloudwards.net cítime, že budúcnosť technológie a cloudu sú rovnaké; vek inštalačného disku už uplynul a zadali sme ten, ktorý je založený takmer výlučne na vašom prehliadači.

Práve teraz môžu napríklad drobní podnikatelia prevádzkovať celý svoj podnik iba pomocou notebooku.

Môžu:

Robte svoje knihy

Skontrolujte ich inventár

Spracovanie platieb

Komunikujte s klientmi

Pomocou mnohých súčasných aplikácií na trhu niekedy môžu robiť všetko uvedené vyššie pomocou jediného programu.

1. Softvér ako služba

Softvér ako služba alebo SaaS bude budúcnosť z dvoch hlavných dôvodov; Mnoho požiadaviek kladených na odborníkov a podnikateľov znamená, že často musia byť schopní pracovať kedykoľvek a odkiaľkoľvek.

Súčasné technologické pokroky v tejto oblasti zároveň uľahčujú tento výkon.


© NashvilleGeek.com

Tieto dva udalosti sa navzájom posilňujú, takže prinajmenšom určité prispôsobenie novým pravidlám je nevyhnutnosťou pre každého, kto chce v 21. storočí vybudovať kariéru. V súčasnosti sa toľko firiem prispôsobuje tejto novej realite, že je nepravdepodobné, že by technofobici našli prácu, ktorá si nevyžaduje aspoň trochu dôvtipnosti v cloude.

Okrem toho máme tiež rastúcu internacionalizáciu.

Veľké nadnárodné korporácie sú už desaťročia schopné zamestnať ľudí v kancelárskych funkciách zo zahraničia, ale tento trend sa teraz zúčastňujú aj malé spoločnosti..

Tu na Cloudwards.net spolupracujeme s tímom spisovateľov a redaktorov z celého sveta a nikto z nás nemá sídlo v tej istej krajine..

Naša spolupráca by bola nemožná už pred 15 rokmi a sme presvedčení, že v súčasnosti existuje mnoho spoločností, ktoré by jednoducho nemohli existovať bez cloudu a všetkých základných služieb, ktoré vyprodukovalo..

2. Online spolupráca

V súčasnosti môžete internet používať na komunikáciu s ľuďmi pomocou:

 skype

WhatsApp

 voľný

A robte si vlastné účtovníctvo bez toho, aby ste sa dotkli tlačidla „nainštalovať“ pomocou QuickBooks online alebo Xero; a spolupracujte online pomocou Google Dokumenty.

Dobrým príkladom je môj priateľ, ktorý je autorizovaným účtovníkom v Kalifornii; keďže jeho deti sú skoro hotové so školou, on a manželka hľadajú zmenu scenérie, ktorá bude z dlhodobého hľadiska snáď aj lukratívna..

V súčasnosti uvažujú o tom, že sa niektoré európske krajiny presunú do svojej praxe, pričom čas v zlatom štáte sa počas daňovej sezóny zníži na niekoľko mesiacov ročne..

Táto cesta nie je v žiadnom prípade malým podnikom, ale vďaka spoločnosti SaaS a jej bratovi PaaSovi budú môcť pokračovať v práci tak, ako nikdy neodišli. Niektorí podporní pracovníci zostanú v Los Angeles, ale každý deň sa môžu len prihlásiť do virtuálneho servera a odtiaľ spustiť spoločnosť.

3. Cloud a zábava

Tieto dva príklady vám poskytujú predstavu o tom, aké to je pre podniky, ale aj zábava sa stáva globalizovanejšou.

Netflix je, samozrejme, ukážkovým príkladom, ale teraz má veľa konkurentov, z ktorých každý ponúka publiku miliárd šancu sledovať filmy a televízne programy z akéhokoľvek zariadenia pripojeného na internet.. 

Steam je ďalšia skvelá služba typu cloud; umožňuje vám nakupovať a ukladať hry odkiaľkoľvek a potom ich kedykoľvek stiahnuť a hrať. Práve teraz však spoločnosti pracujú na ďalšom kroku nazývanom GaaS, ktorý hrá ako služba.

Rovnako ako v účtovných programoch alebo službách zasielania správ sa zákazníci môžu prihlásiť na virtuálnu plochu, na ktorej je možné spustiť akúkoľvek hru, z takmer akéhokoľvek počítača.

Aj keď sa GaaS stále vyvíja, ukazuje, že cloudová technológia v roku 2017 je balvan, ktorý neprestane valiť.

4. Cloud and Surveillance

Aj keď SaaS a jeho ilk pravdepodobne budú pokračovať tak, ako sú, pokiaľ ide o technológiu, pravdepodobne to nebude platiť pre bezpečnosť. S prihliadnutím na najnovší vývoj sme presvedčení, že skutočná technologická revolúcia v roku 2017 bude v oblasti bezpečnosti.

Dozorná kamera
dohľad

Aj keď sa pozornosť v posledných niekoľkých rokoch väčšinou zameriavala na NSA a jeho shenanigany, Európska únia sa pozerá aj na prepad legislatívy porušujúcej súkromie..

Menej desivé ako PRISM, je stále dosť desivé, že holandské orgány činné v trestnom konaní budú schopné hackovať účty WhatsApp s plnou podporou súdnictva. Hoci to môže čoskoro odísť z EÚ, Británia má tiež zavedené opatrenia na špehovanie občanov v snahe vystopovať podozrivých teroristov, hoci nie je jasné, kto sa hodí k tomuto popisu a kto nie.

Najbližšou krajinou, ktorá bude v tejto súvislosti v roku 2017 sledovať, bude však Nemecko; vďaka vlne teroru, ktorá sa v roku 2016 prehnala, sa nemecké bezpečnostné služby snažia zaviesť niektoré drastické opatrenia na zabránenie budúcim útokom.

Aj keď je zaistenie bezpečnosti ľudí dobrým, je samozrejme diskutabilné, či im špionáž na obyvateľstve spôsobí, že budú ešte viac nedobytní..

5. Cloud Security v roku 2017

Našťastie existuje veľa ľudí pri moci, ktorí chcú zabrániť tomuto dohľadu, ale stále sa oplatí premýšľať o týchto veciach ako súkromný občan..

Nezabudnite, že je dôležité zabezpečiť svoje údaje a návyky prehliadania pomocou poskytovateľov cloudového úložiska zameraného na bezpečnosť na jednej strane a dobrej VPN na druhej strane.

Aj keď najlepšie služby v tejto oblasti sú tiež najdrahšie, udržať ľudí v sledovaní vás stojí za to.

Aj keď sme doteraz zdôrazňovali úlohu vlád, zločinci sa stávajú aktívnejšími aj na internete. Ak si prehliadate súkromie pomocou VPN, znamená to, že budete v bezpečí pred kriminálnymi aj zákonnými podnikmi.

V tom istom duchu predpovedáme také úložné služby, ktoré ponúkajú skutočnú bezpečnosť Sync.com a pCloud, počas roku 2017 bude mať veľa nových členov.

Pokiaľ ide o najbližšiu budúcnosť, všetky tieto služby budú pravdepodobne musieť ďalej rozvíjať niektoré veľmi inovatívne nové metódy šifrovania, ako aj iné triky, aby zostali o krok pred zločincami aj spravodajskými službami..

Aj keď je ťažké presne predpovedať, čo sa stane (nakoniec sú to tajomstvá), v roku 2017 sa pravdepodobne objaví niekoľko nových technológií na boj proti špionáži vo všetkých jej formách..

Zhrnutie: Cloudwards.net v roku 2017

Pre nás na Cloudwards.net je cloudová technológia o posilňovaní prostredníctvom počítačovej techniky. Nové nástroje v oblasti online spolupráce spojené s bezpečnostnými opatreniami na zaistenie bezpečnosti vašich údajov sú zamerané práve na to.

Rok 2017 bude ďalším rokom, v ktorom redakčný tím na serveri Cloudwards.net vydá obsah navrhnutý tak, aby vám pomohol rozvíjať podnikanie a chráni vaše údaje pred zvedavými očami.

Tešíme sa na rok mnohých nových prielomov v online technológii a my budeme čitateľov sprevádzať týmto vývojom, krok za krokom.

Ak máte nejaké nápady, ktoré podľa vás nám unikli alebo by ste chceli uviesť, uveďte ich v komentároch nižšie. Ďakujeme za prečítanie a prajeme všetko najlepšie pre nový rok!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me