Boxcryptor Review

Máte obavy z bezpečnostných problémov Dropboxu? A čo súkromie na Disku Google? Sme veľkými fanúšikmi cloudového úložiska tu na stránkach Cloudwards.net, ale mali by sme sa mýliť, keď vám povieme, že obavy týkajúce sa špionáže zo strany vlády, počítačovej kriminality a cieleného marketingu sú pojmy tinfoil-hat. Aj keď má cloudové úložisko príliš veľa výhod, aby sa prenieslo na dni na disketách, slepá dôvera sa zvyčajne vracia, aby vás zahryzla do zadku. Naše riešenie: prevezmite kontrolu nad svojím súkromím.


Existuje mnoho spôsobov, ako to urobiť, čo uvádzame v našom online sprievodcovi ochranou osobných údajov. Jedným z najchytrejších krokov, ktoré môžete urobiť, je jednoducho zašifrovať súbory pred ich odoslaním do cloudu a jedným z najlepších nástrojov, ktoré vám môžu pomôcť, je Boxcryptor..

Boxcryptor spolupracuje s mnohými najlepšími službami úložiska v cloude, aby vám poskytol rovnakú dôveru v bezpečnosť súborov ako pri použití super bezpečných riešení, ako sú Sync.com a Tresorit. Táto dôvera pochádza zo súkromného šifrovania typu end-to-end – bežne známeho ako šifrovanie s nulovými znalosťami.

Počas tohto preskúmania Boxcryptora vypracujeme funkcie, náklady a používateľské skúsenosti, aby sme vám pomohli určiť, či je tento nástroj najlepším spôsobom, ako udržať svoj obsah v bezpečí v cloude. Ak si ešte stále nie ste istí registráciou, najprv si vytvorte bezplatný účet a otestujte ho sami. Ak potrebujete službu, aby ste ju mohli spárovať, máme k dispozícii aj nástroj na porovnávanie cloudu pre možnosti filtrovania, ako aj úplnú knižnicu recenzií cloudového úložiska..  

silné stránky & slabé stránky

Vlastnosti

Aj keď existuje niekoľko výnimiek, vrátane Amazon Drive (prečítajte si našu recenziu na Amazon Drive), väčšina služieb cloudového ukladania šifruje súbory v pokoji na svojich serveroch. Väčšina z týchto služieb však spravuje aj kľúče používané na šifrovanie súborov.

To znamená, že váš poskytovateľ úložísk v cloude mohol tieto súbory dešifrovať, či už ide o vyhľadávanie pirátskeho obsahu alebo zhromažďovanie marketingových údajov. Znamená to tiež, že vláde sa môžu dať kópie vašich súborov vo formáte obyčajného textu, napríklad v prípade programov hromadného sledovania, ako je PRISM. Navyše, nepoctiví zamestnanci alebo hackeri môžu získať prístup k svojmu účtu cloudového úložiska, čo môže mať za následok stratu duševného vlastníctva, krádež identity alebo šírenie vašich súkromných obrázkov cez internet..

Boxcryptor je navrhnutý tak, aby zabránil uskutočneniu týchto scenárov šifrovaním súborov pred ich odoslaním do cloudu. Poskytuje súkromné ​​šifrovanie typu end-to-end a umožňuje vám používať služby ako Dropbox a Disk Google s rovnakou istotou ochrany osobných údajov, akú získate od najlepších poskytovateľov cloudových úložísk s nulovými znalosťami..

Boxcryptor v súčasnosti podporuje šifrovanie pre viac ako 20 rôznych cloudových služieb mimo poľa a každého poskytovateľa cloudu, ktorý podporuje WebDAV. Niektoré príklady podporovaných služieb sú uvedené v tabuľke nižšie. 

Dropboxdisk GoogleonedriveEgnyte Connect
Amazon DriveAmazon S3SpiderOak ONEtruhlík
iCloud DriveStrato HiDriveSugarSynchubicami
Yandex.DiskzoberteCloudWattoranžový

Boxcryptor sa dá tiež použiť na šifrovanie súborov odosielaných na lokálne úložisko, ako je napríklad zariadenie NAS, a podporuje ownCloud pre tých, ktorí chcú vytvoriť riešenie osobného cloudového úložiska. Klienti stolných počítačov Boxcryptor sú k dispozícii pre systémy Windows a MacOS, zatiaľ čo aplikácie pre smartfóny sú k dispozícii pre systémy Android a iOS. Linux nie je podporovaný. Ak hľadáte bezpečné cloudové úložisko pre Linux, odporúčame namiesto toho skákať Dropbox a používať pCloud (prečítajte si našu pCloud kontrolu).

Všetky typy súborov sú podporované a šifrované jednotlivo a za chodu, čo znamená, že nie je potrebné hromadné dešifrovanie neskôr. Neskôr vás v tejto recenzii prevedieme procesom šifrovania.

Pre spoluprácu plánuje Boxcryptor, aby podniky mali k dispozícii niektoré funkcie správy skupín, ktoré vám umožnia prístup k šifrovaným súborom svojim kolegom. Súkromní aj firemní používatelia môžu tiež zdieľať súbory s jednotlivcami na základe ich e-mailovej adresy, pokiaľ títo jednotlivci sú predplatiteľmi služby Boxcryptor..

Boxcryptor prichádza integrovaný s druhým produktom vytvoreným tým istým vývojovým tímom Whisply, ktorý vám umožňuje zdieľať súbory s používateľmi, ktorí nie sú členmi Boxcryptoru. Whisply vytvára odkazy na súbory, ktoré môžu byť distribuované ostatným pre prístup prehliadača k súborom. Medzi hlavné funkcie Whisply patria heslá pre odkazy, časové limity vypršania platnosti a prepínač jednorazového sťahovania.  

Existuje niekoľko nevýhod používania Boxcryptoru v porovnaní so službou cloudového úložiska s nulovými znalosťami, ako je obľúbená služba Cloudwards.net Sync.com. Najväčšie je, že akýkoľvek vzdialený prístup k súborom si bude vyžadovať stiahnutie Boxcryptora na zariadení, ktoré používate, čo samo o sebe môže predstavovať problém so zabezpečením. Celkovo sme však celkom spokojní so sadou funkcií Boxcryptor, najmä pokiaľ ide o náklady na služby, ktoré budeme ďalej analyzovať..  

cena

Existujú tri rôzne typy platených odberov pre Boxcryptor: jeden pre osobné použitie (Boxcryptor Personal) a dva pre obchodné použitie (Boxcryptor Business a Boxcryptor Company). Všetky tri vyžadujú predplatné na jeden rok. Ak hľadáte možnosť bezplatného šifrovania, má to aj Boxcryptor.  

Voľný: Osobné Obchod: Firma:
Náklady (ročné predplatné):$ 0$ 48$ 9610 dolárov na používateľa
Povolení poskytovatelia cloudu:1neobmedzenýneobmedzenýneobmedzený
zariadenia:2neobmedzenýneobmedzenýneobmedzený
Poznámka:Žiadne šifrovanie názvu súboruVyžaduje sa najmenej päť licencií. Má lacnejšiu trojročnú možnosť predplatného.

Dve veľké obmedzenia programu Boxcryptor Free sú, že sa dajú použiť iba pre jedného poskytovateľa cloudu a dve zariadenia. Platené plány Boxcryptor sa medzitým dajú použiť na šifrovanie súborov pre neobmedzených poskytovateľov cloudu a neobmedzené zariadenia.

Aj keď máte iba jedného poskytovateľa cloudu a jedno zariadenie, v našej knihe je ďalšie obmedzenie, ktoré je dosť veľké, a to, že program Boxcryptor Free nešifruje názvy súborov. Názvy súborov môžu prezradiť niečo o osobe alebo firme, čo je dobrý dôvod na zváženie zaplatenia za službu.

Našťastie, náklady na Boxcryptor Personal sú viac ako primerané. Na porovnanie, doplnok s nulovými znalosťami pre pCloud stojí presne rovnakú sumu za rok (48 USD). Sync.com vám opäť poskytuje šifrovanie s nulovými znalosťami zadarmo, čo je jeden z dôvodov, prečo sa radí medzi najlepšie riešenia v úložisku typu cloud.  

Cena za službu Boxcryptor Business je dvakrát vyššia, ale funkcie správy skupín a podpora s vysokou prioritou stoja za to. Pre firmy s viac ako piatimi zamestnancami ponúka spoločnosť Boxcryptor ešte viac funkcií, vrátane hlavných kľúčov, prispôsobiteľných politík a nástrojov auditu. Cena za užívateľa je 10 dolárov za jednoročné predplatné a 8 dolárov za trojročné predplatné.

Jednoduchosť použitia

Po výbere plánu a prihlásení na servis je ďalším krokom stiahnutie klienta Boxcryptor pre váš počítač. Inštalácia by mala trvať iba minútu, po ktorej sa budete musieť prihlásiť pomocou poverení, ktoré ste vytvorili pri registrácii.

Inštalácia vytvorí špeciálny disk s názvom „Boxcryptor“ vo vašom súborovom systéme. V prípade nášho testovacieho počítača dostal písmeno jednotky „X“, môžete ho však nastaviť podľa vášho želania.

Nainštaluje sa aj ikona na paneli úloh v kryptortore. Budete to musieť použiť na spravovanie dôležitých nastavení, ako je pripojenie cloudových služieb k Boxcryptoru, aby bolo možné šifrovať súbory, ktoré im boli zaslané,. 

Boxcryptor vám pomáha pri automatickom zisťovaní podporovaných služieb, ktoré nájdete na karte „Miesta“. Ak služba nie je na zozname, môžete ju pridať ručne, pokiaľ podporuje WebDAV.

Pridanie alebo odstránenie služby cloudového ukladania je rovnako jednoduché ako kliknutie na začiarkavacie políčko vedľa jej názvu. Po pridaní sa bude zobrazovať ako miesto v priečinku jednotky Boxcryptor.

Po výbere cloudovej služby ako umiestnenia Boxcryptoru sa synchronizované súbory automaticky nezašifrujú. V jednotke Boxcryptor musíte kliknúť pravým tlačidlom myši na súbor a vybrať príkaz „Boxcryptor > šifrovanie. “

Na šetrenie času je možné šifrovanie vykonávať aj na úrovni priečinkov. Akonáhle sa rozhodnete šifrovať súbory, Boxcryptor začne proces a bude vás informovať o všetkých problémoch pozdĺž cesty. Po úspešnom zašifrovaní súboru alebo priečinka sa prekryje ikona zámku, aby ste mohli rýchlo zistiť, ktorý obsah je chránený a ktorý nie..

Aj keď mechanika nie je náročná, šifrovanie súborov pomocou nástroja Boxcryptor môže byť ľahkou prácou, ak máte na mysli iné priority. Aby ste vám uľahčili život, odporúčame vám jednoducho vytvoriť nový priečinok pod umiestnením v cloude v Boxcryptore. Aplikácia sa vás automaticky opýta, či ju chcete zašifrovať.

Potom do nej vložte všetky súbory, ktoré chcete zašifrovať. Tento prístup pomôže udržať veci roztriedené v hlave a zjednodušiť šifrovanie, napríklad presunutím súboru do šifrovacieho priečinka.

Tento prístup tiež pomáha so správou prístupu a spolupráce založenej na prehliadači. Keď zašifrujete súbor pomocou nástroja Boxcryptor, už ho nie je možné upravovať ani zobrazovať vo webovom GUI cloudového úložiska. Napríklad sa pozrite na obrázok súboru slov, ktorý sme zašifrovali nižšie.

To znamená, že stratíte možnosť pracovať s nástrojmi, ako je Office Online. Vytvorenie špeciálneho šifrovaného priečinka, do ktorého môžete súbory a podpriečinky vložiť a neskôr ich rýchlo odstrániť, keď chcete na niečom pracovať, bude práca s Boxcryptorom oveľa jednoduchšia.

zabezpečenia

Súbory šifrované pomocou Boxcryptor sú šifrované od začiatku do konca. To znamená, že sú šifrované pred opustením vášho zariadenia a nedešifrujte ich znova, kým k nim nebudete mať prístup. Boxcryptor navyše nepozná ani neuchováva vaše heslo. 

To z neho robí službu s nulovými znalosťami, ako už bolo uvedené. Podobne ako každá služba s nulovými znalosťami, hornou stránkou je lepšie súkromie, zatiaľ čo nevýhodou je, že ak zabudnete svoje heslo, Boxcryptor ho nemôže obnoviť. To znamená, že stratíte prístup k svojim súborom. Jediné, čo môže spoločnosť urobiť, je resetovanie účtu úplne, čo spôsobí stratu prístupu k šifrovaným súborom.

Na šifrovanie používa Boxcryptor kombináciu 256-bitových AES a RSA. Viac sa o nich môžete dozvedieť v našom základnom bezpečnostnom základni cloudu. Stručne povedané, jedná sa o protokoly, ktoré sa používajú na zakódovanie súborov vojenskými organizáciami, finančnými inštitúciami a najbezpečnejšími službami ukladania v cloude..

Odhaduje sa, že to bude trvať superpočítačové miliardy rokov, kým sa AES nerozbije, takže vaše súbory by mali byť chránené pred útokmi typu človek v strede a inými druhmi počítačovej kriminality. Napriek tomu možno budete chcieť prijať ďalšie preventívne opatrenia pri používaní siete VPN, ak sú vo verejnej sieti WiFi. Každý z našich výberov najlepších VPN pre úložisko v cloude by mal urobiť tento trik.  

Platiaci používatelia si môžu zvoliť, či bude Boxcryptor šifrovať iba obsah súboru alebo názvy súborov. Boxcryptor má dodatočnú funkciu, ktorá vám pri každom spustení aplikácie vyžaduje zadanie hesla Boxcryptor alebo číslo PIN. 

Nakoniec, ak je váš počítač alebo smartphone odcudzený, môžete toto zariadenie odpojiť priamo z webovej stránky Boxcryptor. To má za následok odvolanie prístupu k súborom šifrovaným v tomto zariadení a ochranu vášho obsahu.

podpora

Boxcryptor poskytuje priamu podporu v angličtine aj nemčine prostredníctvom e-mailu. E-mailová podpora je technicky dostupná iba pre platiacich zákazníkov, hoci Boxcryptor príležitostne odpovie na e-maily od bezplatných používateľov, čo spoločnosť nazýva „dobrá vôľa“. Firemní používatelia dostanú prioritnú podporu.

Podpora je obmedzená na pondelok až piatok. Ak potrebujete podporu cez víkendy alebo nechcete čakať na odpoveď, Boxcryptor odporúča vyskúšať používateľské fórum. Pohľad na toto fórum však ukazuje, že nie je príliš aktívny, takže môžete čakať ešte dlhšie.

Možno budete mať väčšie šťastie na stránkach pomocníka Boxcryptor, ktorý je dobre zásobený článkami podpory a je možné ich vyhľadávať. Nájdete tu úvodné kroky, pomoc pri vytváraní vlastných miest, príručky na riešenie problémov a články o iných témach.

Chceli by sme vidieť online čet a pravidelnejšie hodiny technickej podpory, ale na väčšinu použitia by mala postačovať celková podpora Boxcryptora. Samotný produkt nie je taký komplexný.

Verdikt

Zachytenie kontroly nad vlastným súkromím nie je spoľahlivým spôsobom, ako udržať vaše digitálne údaje v bezpečí v cloude, ale je to oveľa lepší prístup, ako dúfať, že vášmu poskytovateľovi cloudových úložísk možno dôverovať, že vás ochráni. Použitie Boxcryptor je dobrý spôsob, ako začať robiť.

Boxcryptor pracuje na zabezpečení všetkých „veľkých troch“ cloudových úložných služieb: Dropbox, Disk Google a OneDrive. Spolupracuje tiež s mnohými najlepšími podnikovými synchronizačnými a zdieľacími službami vrátane nášho obľúbeného cloudového úložiska pre podnikanie, Egnyte Connect.

Aj keď si to môže trochu zvyknúť, zistili sme, že používateľská skúsenosť je asi tak dobre zvládnutá. Ak hľadáte niečo viac plug and play, prečítajte si našu recenziu na stránke Sync.com.   

Celkovo je Boxcryptor vynikajúcim nástrojom na ochranu vášho súkromia a cena je neobmedzená na 48 dolárov za rok pre neobmedzené pripojenie k cloudovému úložisku. Aj tak je to naše. Svoje vlastné závery môžete dospieť k registrácii bezplatného účtu Boxcryptor.

Dajte nám vedieť, ako to chodí v komentároch nižšie a ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map