Každý vie, aké frustrujúce môže byť pomalé pripojenie na internet. Pomalé rýchlosti sťahovania, ktoré nie sú schopné sledovať hru trónov alebo živé vysielanie vo vysokom rozlíšení, a oneskorené spojenia pri hraní videohier sú problémy, ktoré môžu zničiť zážitok online..


Žiaľ, nie každý môže zmeniť poskytovateľa internetových služieb. Viac ako 46 miliónov amerických domácností má prístup iba k jednému poskytovateľovi služieb s rýchlosťou 25 megabitov za sekundu alebo vyššou, čo nie je také rýchle.

Ak sa nachádzate v jednej z týchto domácností, musíte čo najviac využiť to, čo máte, a to znamená zvýšenie rýchlosti internetu. Našťastie existujú veci, ktoré môžete urobiť pred prechodom na vyššiu úroveň s poskytovateľom internetových služieb alebo poskytovateľom internetových služieb.

V tejto príručke vám poskytneme 10 tipov na zvýšenie rýchlosti internetového pripojenia. Väčšina našich návrhov je bezplatná a pár platených návrhov je omnoho lacnejších ako aktualizácia vášho internetového balíka. Predtým, ako sa dostaneme k našim tipom, pozrime sa, či ešte potrebujete prekonať problém.

Potrebujete zrýchliť vaše internetové pripojenie?

Predtým, ako sa pokúsite zrýchliť pripojenie na internet, musíte sa ubezpečiť, že situáciu môžete zlepšiť. Ak si myslíte, že máte pomalý internet, jedným z najlepších spôsobov, ako potvrdiť svoje podozrenie, je vykonať online test rýchlosti.

Speedtest.net je skvelým zdrojom na kontrolu vašej rýchlosti stlačením tlačidla a my ju z nejakého dôvodu používame pre všetky naše recenzie VPN. Akonáhle budete mať výsledky testu rýchlosti, porovnajte ich s prisľúbeným rýchlosťou sťahovania a nahrávania, aby ste zistili, či sú vaše rýchlosti také pomalé, ako si myslíte, že sú.

Ak test rýchlosti internetu potvrdí vaše podozrenie, je čas začať veci skúšať na našom zozname.

Reštartujte smerovač

Reštartujte smerovač

Vypnutie a opätovné zapnutie zariadení je bežným východiskovým bodom pre technickú pomoc, pretože niekedy problém vyrieši. Môžete to urobiť ručným odpojením smerovača a jeho opätovným pripojením, stlačením vypínača (zvyčajne sa nachádza na zadnej strane jednotky) alebo prihlásením k smerovaču prostredníctvom prehliadača a jeho vypnutím.

Pred opätovným pripojením smerovača odporúčame počkať aspoň 10 sekúnd. Čas potrebný na reset hardvéru sa však v závislosti od výrobcu líši. Vo väčšine prípadov by mal trik urobiť minútu.

Nainštalujte antivírusový softvér

Antivírusová ochrana počítača

Je možné, že ste si do svojho počítača stiahli niečo, čo by ste nemali, a skončili ste so škodlivým softvérom. Malvér zvyčajne unesie vašu šírku pásma, čo spomaľuje rýchlosť vášho internetu.

Ak antivírusový softvér ešte nepoužívate, okrem spomaľovania internetu ohrozujete aj bezpečné informácie, ako sú vaše heslá a informácie o bankovom účte. Škodlivý softvér môže tiež ukradnúť kritické počítačové zdroje, napríklad procesor.

V našom článku o najlepšom antivírusovom softvéri nájdete poskytovateľa služieb, ktorý vám najviac vyhovuje. Pokrývame aj témy, ako je použiteľnosť a funkcie. Ak sa obávate iba o bezpečnosť, môžete si prečítať aj nášho sprievodcu najbezpečnejším antivírusovým softvérom.

Zabezpečte svoj prehliadač

Vírusy zvyčajne prechádzajú prehliadačom, preto je dôležité túto oblasť chrániť. Prvým krokom by malo byť stiahnutie antivírusového softvéru, ale svoju prácu môžete zjednodušiť pomocou zabezpečeného prehliadača.

Ak si nie ste istí, či používate zabezpečený prehliadač, mali by ste sa pozrieť na nášho sprievodcu zabezpečenými prehliadačmi. S Bitdefenderom alebo AVG môžete tiež získať mimoriadne bezpečné prehliadače pre bankovníctvo alebo iné citlivé transakcie. Ďalšie informácie o týchto službách nájdete v recenziách antivírusového programu Bitdefender a kontroly AVG.

Použite blokátory reklám

Blokovať reklamy

Reklamy sú nepríjemné a môžu vám spríjemniť vaše prehliadanie, najmä ak máte na začiatku pomalé pripojenie. Ak nemusíte načítať reklamy, nemali by ste, pretože získavajú viac údajov z viacerých serverov a pred načítaním webovej stránky je potrebné dlhšie čakanie..

Odporúčame vám pozrieť si náš výber najlepších blokátorov automaticky otváraných okien. Zníženie množstva údajov odoslaných do vášho počítača blokovaním reklám môže zvýšiť rýchlosť prehliadania, pretože reklamy sa často načítajú pred iným obsahom na webovej stránke. Navyše to robí používanie internetu znesiteľnejším.

Vypláchnite záznamy DNS

Váš počítač zaznamenáva informácie o IP adresách, ktoré navštevujete pri prehliadaní Internetu, aby mohol urýchliť budúce návštevy tej istej webovej stránky. Tieto informácie sú záznamom DNS. Keď webová stránka presúva servery a musíte byť presmerovaní, vaše záznamy DNS sa môžu stať prekážkou rýchlosti a nie vylepšením..

Ak chcete dosiahnuť vyššiu rýchlosť, môžete vyrovnávaciu pamäť vyčistiť. V technických kruhoch sa to nazýva „spláchnutie servera DNS“ a je to prekvapivo jednoduché.

Ak používate systém Windows 10, postupujte takto:

  • Kliknite na ponuku Štart a vyhľadajte príkazový riadok.
  • Kliknite naň pravým tlačidlom myši a vyberte príkaz Spustiť ako správca. Vyprázdniť DNS môžu iba správcovia.
  • Po otvorení príkazového riadka napíšte:
  • ipconfig / flushdns
  • Potom stlačte kláves Enter.

Asi o sekundu dostanete správu, že systém Windows dokázal vyčistiť vyrovnávaciu pamäť. Hotovo a môžete zavrieť príkazový riadok.

Windows-Flush-DNS

Odstráňte svoju internetovú históriu

História prehliadača začala

Možno budete chcieť vymazať svoju internetovú históriu. K pomalšiemu pripojeniu môže prispieť rozsiahla história, uložené súbory na stiahnutie, súbory cookie a obrázky uložené v pamäti.

Postupy sa líšia v závislosti od používaného prehliadača, ale kroky pre prehliadač Chrome sú uvedené nižšie.

Kliknite na tri bodky vo vertikálnom stĺpci v pravom hornom rohu prehliadača Chrome. Z rozbaľovacej ponuky, ktorá sa zobrazí, vyberte „nastavenia“, čím sa otvorí nová karta.

Prejdite na spodnú časť stránky a kliknite na položku „Rozšírené“.

Kliknite na položku Vymazať údaje prehliadania. Otvorí sa kontextové okno so štyrmi možnosťami, ktoré je možné bezpečne vymazať: „história prehliadania“, „história sťahovania“, „súbory cookie a ďalšie údaje o webe“ a „obrázky a súbory z vyrovnávacej pamäte“. Všetky sú predvolene vybrané.

Máte tiež možnosť vymazať svoje heslá, údaje automatického dopĺňania a ďalšie. Ak ich nevymažete, neurobí veľa, ak vôbec, zrýchli prehliadanie webu a prinúti vás pamätať si všetky heslá, ktoré ste uložili a odvtedy zabudli..

Uloženie hesiel v prehliadači však nie je bezpečné. Odporúčame ich vymazať po registrácii u jedného z našich najlepších správcov hesiel.

Použite Ethernet

Ethernetový kábel

Každý dnes používa WiFi, čo znamená, že šírky pásma, ktoré používa na bezdrôtové odosielanie informácií, môžu byť ohromené, najmä ak existuje veľa zariadení a smerovačov blízko seba.

To môže byť veľký problém v bytových komplexoch alebo internátoch, kde každý používa bezdrôtové zariadenie. Celá premávka vytvára preťaženie, ktoré môže spomaliť vaše rýchlosti.

Problém vyriešite prepnutím na ethernetový kábel pripojený k smerovaču. Ethernet má vo všeobecnosti vyššie maximálne rýchlosti a nepodlieha rovnakému prenosu, ktorý upcháva šírku pásma WiFi..

Je to skvelý krok, najmä ak používate verejné pripojenie Wi-Fi, ktoré nemusí byť také bezpečné, ako si myslíte.

Prepnite na 5 GHz

Väčšina WiFi prenosu sa dodáva cez pásmo 2,4 GHz. Spoločnosti smerovača si uvedomili, že sa objavil vznikajúci problém s dopravou, a vyvinuli smerovače, ktoré sú schopné vysielať v pásme 5 GHz, aby ho vyriešili.

Pásmo 5 GHz sa nerozširuje tak ďaleko a môže mať menšiu intenzitu signálu, ale je to stále lepšie, pretože zabraňuje rušeniu zariadeniami, ako sú napríklad mikrovlnné rúry a otvárače garážových brán..

Taktiež dostane vaše zariadenia mimo pásma, ktoré pravdepodobne používajú vaši susedia. Navyše je to dobrý dlhodobý krok, pretože pásmo 5 GHz má 23 kanálov, na rozdiel od 11 v pásme 2,4 GHz. S experimentom môžete experimentovať aj na niektorých smerovačoch a zariadeniach, kým nenájdete najefektívnejší kanál pre svoje zariadenia.

Ak ste si zakúpili smerovač s dvojpásmovým pripojením, máte prístup k 5 GHz. Váš router zvyčajne vysiela druhú sieť nazývanú niečo ako „routername_5“.

Použite virtuálnu súkromnú sieť

Zrýchlite s VPN

Poskytovatelia internetových služieb niekedy obmedzujú rýchlosť pripojenia, aby strategicky znížili vaše internetové rýchlosti. Často to robia preto, že ste dosiahli určitý limit údajov. Môžu to urobiť aj na základe sledovaného programovania.

Zameriavajú sa na webové stránky s videami, ako je YouTube, a streamingové služby, ako sú Netflix alebo Twitch, pretože streamovanie videoobsahu vyžaduje veľkú šírku pásma.

Ak váš poskytovateľ internetových služieb nevie, odkiaľ prichádzajú vaše prenosy, nemôže ho obmedziť. Ak však máte čo do činenia s obmedzením, sieť VPN vám môže pomôcť presmerovaním vašej prevádzky, aby ju váš poskytovateľ internetových služieb nemohol identifikovať. Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o pokrytí VPN pre svoje zariadenia, prečítajte si článok o najrýchlejšej VPN.

Prepnutím na VPN sa nezvýši rýchlosť pripojenia nad maximum, ktoré vám uložil poskytovateľ internetových služieb, ale v mnohých prípadoch môže vyriešiť obmedzenie šírky pásma..

Použite smerovač pripravený na VPN

Ak si myslíte, že sieť VPN vám pomôže dosiahnuť vyššiu rýchlosť internetu, investície do smerovača pripraveného na VPN ich môžu ešte viac zvýšiť. Máme praktického sprievodcu po najlepších smerovačoch VPN, ktorý vám môže pomôcť dozvedieť sa o niektorých najlepších modeloch na trhu.

Záverečné myšlienky

Získanie optimálnych nastavení môže vyžadovať experimentovanie. Nezabudnite vyskúšať svoju rýchlosť na svojich zariadeniach vždy, keď niečo zmeníte, takže viete, či ho vylepšujete alebo zhoršujete. Ktorýkoľvek z týchto trikov by mohol pomôcť vyriešiť váš problém, ale riešenie môže spočívať v nejakej kombinácii vyššie uvedeného, ​​takže sa nemusíte báť vyskúšať veci..

Ak máte ďalšie otázky o tom, ako zrýchliť rýchlosť internetu, dajte nám vedieť v časti nižšie. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me