Ako zdieľať súbory online jednoduchým spôsobom v roku 2020

Malé súbory je možné odosielať prostredníctvom e-mailu alebo Skype, pre väčšie však budete potrebovať lepšiu metódu. Ak spolupracujete na projekte, ktorý vyžaduje, aby ste veľa súborov uchovávali na jednom mieste, budete potrebovať špeciálny nástroj na zdieľanie súborov. Práca s týmito nástrojmi nie je vždy jednoduchá, a preto vám ukážeme, ako zdieľať súbory online.


Softvér na zdieľanie súborov online má pre svojich používateľov veľa výhod. Udržuje synchronizované súbory, takže sa nemusíte obávať ručne. Môže tiež automatizovať veľkú časť práce pri zdieľaní súborov, čo vám umožní sústrediť sa na to, aby sa veci urobili.

Mnohé služby sú tiež účinnými riešeniami zálohovania, ktoré vám umožňujú získať súbory späť, ak má počítač problém. Väčšina z nich má verziu súborov, takže si môžete prezerať staršie verzie súborov a podľa potreby ich obnovovať. Zálohovanie do cloudu znižuje pravdepodobnosť, že budete musieť v prípade digitálnej katastrofy zavolať služby obnovy dát.

Ak ste v zdieľaní súborov nováčikom, môžete byť ohromení dostupnými možnosťami. Prezrite si náš najlepší článok o úložisku v cloude, kde nájdete súhrn služieb, ktoré sme skontrolovali. Použijeme niekoľko našich obľúbených položiek, aby sme vám ukázali, ako zdieľať súbory.

Pozrime sa na Dropbox, Sync.com a pCloud. Sync.com je náš celkový favorit, ale pCloud je tiež vynikajúci a Dropbox má čo ponúknuť.

Dropbox

Dropbox je jednou z najznámejších služieb ukladania súborov. Je ľahko použiteľný a rýchly, čo z neho robí skvelú voľbu, najmä ak ste novým v zdieľaní súborov. Za jeho používanie nemusíte platiť, ale ak potrebujete veľa úložného priestoru, budete potrebovať jeden z jeho platených programov.

Registrácia do Dropboxu je jednoduchá. Jeho webové rozhranie je jednoduché a existuje počítačová aplikácia, ktorá vám umožňuje nahrávať súbory priamo z pevného disku.

Keď je Dropbox spustený, všetko vo vašich zdieľaných priečinkoch sa synchronizuje automaticky. Všetko, čo musíte urobiť, je presunúť súbory do zdieľaného priečinka a nahrať ich. Ak vykonáte zmeny, nahrajú sa tiež automaticky. Ak iní používatelia vykonajú zmeny v súbore, prejavia sa aj vo vašom počítači. Viac informácií nájdete v našej príručke o zdieľaní súborov na Dropboxe.

Dropbox-Webové rozhranie

Ak chcete zdieľať priečinok, kliknite na tlačidlo zdieľania, ktoré sa zobrazí, keď pohnete myšou cez priečinok vo webovom rozhraní.

Môžete tiež kliknúť na text „nový zdieľaný priečinok“ na pravej strane webového rozhrania a vytvoriť nový priečinok alebo vybrať existujúci priečinok na zdieľanie.

Dropbox-share

Ak vytvárate nový priečinok, musíte mu pomenovať, pridať e-mailovú adresu toho, s kým ho chcete zdieľať, a zvoliť, či môže obsah upravovať alebo iba zobraziť..

Existuje mnoho dôvodov, prečo odporúčať Dropbox okrem jednoduchého použitia. Používa 256-bitové šifrovanie AES a SSL / TLS na zabezpečenie bezpečného uloženia vašich súborov. Okrem ukladania aktuálnej verzie vašich súborov si Dropbox uchováva históriu súborov 30 dní bezplatného základného plánu a 120 dní v platených programoch..

Viac informácií nájdete v našej recenzii Dropbox alebo v sprievodcovi začiatočníkov Dropbox.

Bezplatný balík je užitočný a predstavuje vynikajúci spôsob zdieľania súborov, ak zostanete pod limitom účtu 2 GB. Okrem toho jeho ceny začínajú na 9,99 dolárov mesačne, čo zahŕňa 1 TB úložného priestoru. Podnikateľské plány majú niekoľko ďalších funkcií, napríklad administratívne nástroje a protokoly auditu so sledovaním udalostí v súboroch (ďalšie informácie nájdete v našej recenzii Dropbox for Business)..

Sync.com

Sync.com je náš najobľúbenejší poskytovateľ online úložísk, ktorého jednoduchosť použitia a vysoká bezpečnosť sú veľkými výhodami. Viac sa o tom môžete dozvedieť v našej vyhradenej recenzii Sync.com.

Jeho použitie je hračka. Prvým krokom je prechod na jeho webovú stránku a registrácia.

sync-download

Potom je ľahké stiahnuť a nastaviť. Jeho aplikácia vás požiada o vytvorenie priečinka na lokálnej jednotke. Po dokončení môžete súbory presunúť do cloudu a presunúť ich do cloudu.

sync-local-and-web

Ak chcete vytvoriť zdieľaný priečinok, kliknite vo webovom rozhraní na záložku „share“ a potom na tlačidlo „create share“. Nový priečinok môžete pomenovať a odtiaľ pridať e-mailové adresy používateľov.

Používatelia, ktorých pozvete, si budú môcť priečinok prezerať lokálne a pridané súbory budú viditeľné pre všetkých v skupine. Osoba, ktorá vytvorila priečinok, je správca. Môžu kedykoľvek pridať nových používateľov a odobrať povolenia na zdieľanie.

sync-share

Pokiaľ ide o bezpečnosť, spoločnosť Sync.com používa 256-bitové šifrovanie AES, ako aj tunely TLS a 2048-bitové šifrovanie RSA, čo z neho robí jednu z najbezpečnejších služieb v okolí. Umožňuje tiež nastaviť limity sťahovania a zobraziť štatistiku sťahovania. To vám umožní pozorne sledovať, ako sa vaše súbory používajú.

Má tiež pohotový zákaznícky servis a do dvoch hodín odpovie na naše otázky. Za konkurenčnú cenu je to tiež 96 dolárov ročne za 2 TB.

Dôrazne odporúčame server Sync.com, pretože poskytuje takmer všetko, čo by ste chceli od služby zdieľania súborov bez akýchkoľvek do očí bijúcich slabých stránok.

pCloud

My na Cloudwards.net máme radi pCloud. Dokonca ho sami používame na správu videa, pretože ide o najlepšie úložisko v cloude pre fotografie a videá.

Po zaregistrovaní vytvorí predvolené priečinky na ukladanie hudby, obrázkov a videa. Môžete pridať svoj vlastný kliknutím na tlačidlo. Jeho aplikácia, pCloud Drive, umožňuje synchronizovať vaše online súbory s lokálnym priečinkom.

Prostredníctvom webového rozhrania môžete ľahko pozvať ľudí na zdieľanie. Ak chcete začať, prejdite na obrazovku „prezerať“ a vyberte požadovaný priečinok.

psync-folders

Po nastavení priečinkov a pridaných súborov môžete kliknutím na tlačidlo „Pozvať do priečinka“ pozvať ďalšie osoby, aby ich zdieľali. Stačí pridať e-mailové adresy tých, ktorých chcete pozvať, a potom zvoliť, či ich chcete obmedziť na prezeranie súborov, alebo povoliť ich úpravy.

psync pozvať

Pri registrácii získate zadarmo 10 GB úložného priestoru. Môžete to zvýšiť na 500 GB za 4,99 dolárov mesačne alebo 2 TB za 9,99 dolárov mesačne. Vďaka tomu je pCloud jedným z najlepších riešení v oblasti cloudového úložiska.

Boli sme ohromení funkciami pCloud, ľahkým ovládaním a silnou bezpečnosťou. Viac sa o nich môžete dozvedieť v našej recenzii pCloud.

Záverečné myšlienky

Pre tých, ktorí chcú zdieľať súbory online, existuje veľa možností. Je to konkurenčný trh, ktorý je skvelý pre používateľov. Väčšina platforiem má slušné bezplatné ponuky a platené služby za primeranú cenu, ktoré ponúkajú viac miesta.

Sync.com a pCloud sa oplatí skontrolovať zadarmo. Dajte nám vedieť, či ste vyskúšali niečo, čo sme vybrali alebo ktoré iné uprednostňujete v komentároch nižšie. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me