Ako zdieľať súbory na Dropbox – Príručka pre začiatočníkov

Ak ste v Dropboxu nováčik alebo celá úložisko cloudu všeobecne, niekedy môže byť mätúce zistiť, ako zdieľať súbory..


Keďže jedným z hlavných dôvodov pre ukladanie v cloude je schopnosť ľahko zdieľať súbory naprieč systémami a sieťami, my tu v spoločnosti Cloudwards sme si mysleli, že by bolo dobré zostaviť rýchly sprievodca – o tom, ako čo najlepšie využiť svoje Účet schránky.

Ak máte záujem o dôkladnú hĺbkovú kontrolu, prejdite na túto stránku: Dropbox Review. Základy sú veľmi jednoduché a ľahké na to prísť, ale možno nebudete vedieť o niektorých pokročilejších funkciách, ktoré ponúka Dropbox, pokiaľ ide o zdieľanie súborov.

Po prečítaní tohto článku budete skutočne zdesení pri zdieľaní súborov, a ak nebudete opatrní, možno ste sa dokonca stali kanceláriou.

Obsah

 • Zdieľanie súborov – Ako na to
 • Povolenia – nastavte ich správne
 • Komentovanie a úpravy textu
 • Žiadosti o súbor – odovzdajte súbory prostredníctvom odkazu
 • Tímy Dropbox – potrebujete obchodnú verziu?
 • Náhľad fotografie Dropbox
 • Nový papier Dropbox

Čo budete potrebovať

 • Účet Dropbox, ak sa stále rozhodujete, ktorá služba funguje najlepšie, založte si tu skúšobný účet
 • Niektoré súbory a priečinky, s ktorými sa môžete porozprávať, a keďže budeme zdieľať, mali by ste zaistiť, aby v nich neboli žiadne citlivé informácie.
 • Adresár, musíte koniec koncov zdieľať súbory s niekým
 • Poraďte sa s osobou, ktorú používate ako morča, ako prvý, pretože pravdepodobne dostane lavínu e-mailov

Zdieľanie súborov

Po prihlásení do účtu Dropbox sa v strede obrazovky zobrazí zoznam súborov a priečinkov a vľavo navigačný panel; Toto je informačný panel a odtiaľ budete môcť robiť takmer všetko v Dropboxe.

Na hlavnom paneli vyberte súbor alebo priečinok, ktorý chcete zdieľať.

Je dôležité si uvedomiť, že všetky súbory (a priečinky) v priečinku sa automaticky zdieľajú, takže môžete skontrolovať, či medzi pracovnými dokumentmi a obrázkami strán nie je nič citlivé..

Kliknite pravým tlačidlom myši a zobrazí sa malá kontextová ponuka. Vyberte najvyššiu možnosť označenú ako „zdieľať“.

Vidíte, už sa vám darí dobre.

Ďalším krokom je vybrať, s kým zdieľate súbor / priečinok; môžete buď manuálne zadať svoju e-mailovú adresu (Dropbox si ju nabudúce zapamätá) alebo importovať zoznamy kontaktov z Gmailu, Yahoo Mail a Facebooku.

A to je naozaj všetko: zdieľaná osoba dostane e-mail s oznámením, že ste zdieľali súbor alebo priečinok, a ak má Dropbox, môže sa jednoducho prihlásiť a nový súbor sa objaví na hlavnom paneli..

Ak osoba, s ktorou zdieľate obsah, nemá Dropbox, môže si súbory stiahnuť a získať k nim prístup, nebude ich však môcť jednoducho odoslať späť.

Ak potrebujete „spätný príspevok“, je najlepšie, ak si otvoria účet pre seba, je to bezplatné a kedykoľvek ho môžete zrušiť, ak sa rozhodnú, že po vašom zdieľanom projekte už nie je potrebné..

oprávnenie

Predtým, ako pôjdeme ďalej, chcel by som vás upozorniť na malú rozbaľovaciu lištu vedľa poľa, kde je zadaná e-mailová adresa príjemcu. Tu sa nastavujú povolenia, vďaka čomu sa môžete rozhodnúť, či príjemcovia môžu súbory iba prezerať a komentovať, alebo ich tiež sťahovať a upravovať.

Tieto povolenia môžu byť nastavené pre každú osobu alebo pre celú skupinu.

Predvolená hodnota je „upraviť“ a podľa mojej skúsenosti to tak pravdepodobne zostane, pretože to umožňuje lepší postup práce.

V niektorých prípadoch však možno budete chcieť, aby si ľudia jednoducho prezerali súbor / priečinok bez toho, aby im dali možnosť stiahnuť alebo upraviť, a potom je k dispozícii funkcia „zobraziť“..

Opäť to možno nebudete často používať, ale je užitočné mať to.

Moja priateľka v oblasti grafického dizajnéra používa túto funkciu na poskytovanie ukážok svojej práce klientom, pričom sa ubezpečuje, že ju nemôžu ukradnúť alebo priamo upraviť, čo je v jej práci skutočný problém..

Povolenia je možné kedykoľvek zmeniť kliknutím pravým tlačidlom myši na súbor alebo priečinok, výberom položky „zdieľať“ a následným odstránením osoby zo zoznamu alebo zmenou možnosti „zobraziť“ na „upraviť“ alebo naopak – z rozbaľovacej ponuky.

Komentovanie a úpravy

Keď spolupracujete s ostatnými, je veľmi užitočné, ak všetci používatelia uvidia, čo ostatní zmenili alebo upravili a prečo.

V takom prípade som nahral textový súbor jeho presunutím z môjho systému súborov do Dropboxu. Raz tam (asi na tri sekundy nahrať) som ho otvoril ľavým kliknutím.

Uvidíte, že vedľa okienka s komentármi vpravo je len veľmi málo ďalších funkcií; Samotná schránka nepovoľuje úpravy ani zmeny, používatelia budú musieť súbor stiahnuť, aby ho mohli vykonať.

Ak nie sú potrebné žiadne zmeny, jednoducho pridajte niekoľko komentárov a odošlite súbor späť.

Komentovanie je otázka zvýraznenia textu a vedľa neho alebo pod ním sa objaví malé tlačidlo.

Potom môžete napísať, čo treba povedať alebo zmeniť.

A novo vytvorený komentár sa objaví na bočnom paneli, aby ho mohli vidieť všetci.

Ak máte pocit, že komentár má zásadný význam, jednoducho pridajte pred komentár @ @ email] a táto osoba dostane upozornenie, že niekto má čo povedať o svojej práci.

Ak je čas nevyhnutný, navrhujem ho používať striedmo, pretože pri každom tomto postupe sa odosiela e-mail.

Predtým, ako pôjdeme ďalej, by som mal spomenúť, že momentálne neexistuje spôsob, ako zviditeľniť pripomienky iba konkrétnym ľuďom. Každý, kto má prístup, môže vidieť, čo majú k dispozícii všetci ostatní.

Je dobré si pamätať pred kritizovaním projektu spolupracovníka.

Prehľad

Všetky vyššie uvedené funkcie sú veľmi užitočné pri spolupráci v tíme, ale ak je v tíme veľa ľudí alebo ak pracujete s viac ako jednou skupinou ľudí, niekedy môže dôjsť k zámene..

Dropbox ponúka na ľavom bočnom paneli dve funkcie, „zdieľanie“ a „odkazy“, kde môžete vidieť zoznam súborov, pre ktoré ste nastavili oprávnenie na úpravy a prezeranie..

Obaja poskytujú veľký malý prehľad o tom, ktorý súbor ide kam, a sú veľmi užitočné pre ľudí, ktorí žonglujú s viac ako jednou úlohou.

žiadosti

Keď už hovoríme o praktickom, Dropbox má funkciu, ktorá (pokiaľ viem) je jedinečná. Môžete niekomu poslať e-mail so žiadosťou o súbory, potom nasledovať odkaz a preniesť údaje priamo do určeného priečinka.

Na to nepotrebujú ani účet. Táto funkcia sa mi páči, pretože odstraňuje veľa zbytočného prenosu e-mailov a zrýchľuje celý proces spolupráce.

Ak chcete získať prístup k tejto funkcii, jednoducho vyhľadajte postranný panel a kliknite na príslušnú možnosť úplne dole.

Zobrazí sa ďalšie malé dialógové okno, v ktorom môžete zadať e-mailovú adresu a tiež priložiť krátku správu. Rovnako ako u všetkých ostatných Dropboxov – systém je intuitívny a ľahko sa naviguje.

tímy

Rýchlosť tiež prichádza do hry s funkciou „team“, ktorú Dropbox ponúka.

Ide v podstate o normálny priečinok, ku ktorému môže vlastník priradiť konkrétne osoby. Potom, keď je potrebné veci zdieľať, jednoducho vyberte zložku tímu, a nie prechádza proces manuálneho pridávania ľudí zakaždým.

Jedná sa o praktickú malú funkciu, ktorá zefektívňuje proces zdieľania. Prístup k nemu je možný, prejdete na možnosť „tím“ na bočnom paneli vľavo, kliknete na ňu a objaví sa samostatný informačný panel pre tím, ktorý sa chystáte vytvoriť..

Okrem toho funguje rovnako ako bežný prístrojový panel a pomáha oddeľovať prácu a zvyšok života od seba.

fotografie

Dropbox má tiež špeciálny priečinok pre obrázky, keď potrebujete na chvíľu odísť z práce. Možnosť „fotografie“ na bočnom paneli funguje podobne ako všetko ostatné v Dropboxe, okrem toho, že je automaticky nastavená tak, aby sa zobrazovala ako galéria.

Naozaj sa mi to páči, pretože rovnako ako v tímovom priečinku je vyhľadávanie vecí veľmi jednoduché, pretože všetko je prehľadne roztriedené od začiatku. Ako bonus sa k obrázkom obyčajne hovorí viac o zábave ako o práci, takže tam chodíte.

papier

V neposlednom rade je to Dropbox Paper.

V súčasnosti je stále vo verzii beta, ale papier ponúka niekoľko pekných možností na súčasnú spoluprácu s obmedzeným spracovaním textu a snímkami. Používanie je jednoduché, stačí kliknúť na príslušné tlačidlo na ľavom paneli a môžete nastaviť povolenia a zdieľanie presne rovnakým spôsobom ako bežné súbory..

V porovnaní so zvyškom balíka Dropbox je papier jedinečný, pretože text a obrázky budete môcť priamo spracovať do súboru bez toho, aby ste ich museli sťahovať; hoci mu chýba dych funkčnosti, ktorý bude mať program venovaný týmto úlohám.

Napriek tomu je celkom užitočné mať k dispozícii niečo, čo musí byť rýchlo vyradené.

Na záver…

Je to pre prehliadku so sprievodcom, ako vidíte, Dropbox nie je jednoducho použiteľný, ale má aj množstvo zaujímavých možností, ktoré uľahčujú prácu na diaľku oveľa jednoduchšie, ako tomu bolo v minulosti. Ak máte ďalšie otázky, obráťte sa na nás.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map