Ako zdieľať súbory na Disku Google v roku 2020

Zdieľanie súborov je kľúčovou súčasťou každej modernej cloudovej služby. To zahŕňa Disk Google, najobľúbenejšiu možnosť cloudového úložiska všetkých. Aj keď väčšina poskytovateľov úložného priestoru pri zdieľaní súborov pracuje podobne, pre nových používateľov v úložisku typu cloud môže trvať nejaký čas. V tomto článku vám pomôžeme obísť základné princípy zdieľania súborov s Diskom Google.


Zaoberáme sa zdieľaním priečinkov Disku Google a jednotlivých súborov, ako aj výhodami ich použitia na zdieľanie, vrátane spolupráce prostredníctvom vynikajúcej kancelárskej sady Dokumenty Google. Pozrime sa na niekoľko slabých stránok, napríklad na pochybné zabezpečenie.

Pre tých, ktorí majú viac otázok o fungovaní Disku Google, máme článok venovaný tejto téme. K dispozícii je aj naša úplná recenzia na Disku Google.

Čo je Disk Google?

Webové rozhranie služby Disk Google

Priečinok synchronizácie Disku Google

Disk Google Dokumenty Google

Odkaz na vytvorenie Disku Google

Nastavenia siete Disku Google

predchádzajúca

Ďalšie

Disk Google je služba úložiska v cloude. Jeho primárnym cieľom je umožniť vám ukladať súbory na vzdialené servery namiesto pevného disku vášho počítača. Tým sa šetrí miesto na pevnom disku, umožňuje vám synchronizovať súbory medzi zariadeniami a zdieľať súbory bez toho, aby ste museli riešiť nepríjemné e-mailové prílohy..

Základný účet služby Disk Google je bezplatný a poskytuje vám 15 GB úložného priestoru. Je to jeden z najštedrejších plánov bezplatného ukladacieho priestoru v cloude, ktorý je zdieľaný s aplikáciami Fotky Google a Gmail. Ak potrebujete viac miesta na disku, Disk Google ponúka 100 GB za 1,99 dolárov mesačne a 1 TB za 9,99 dolárov mesačne.

V nadchádzajúcich mesiacoch bude táto služba rebrandedovaná ako Google One a jej plán 1 TB sa zdvojnásobí na 2 TB bez ďalších nákladov. To by ju malo trefiť do pozície jedného z najlepších riešení v oblasti cloudového úložiska, tam s pCloud a Sync.com..

Disk Google sa okrem ukladania súborov dá použiť aj na synchronizáciu súborov medzi zariadeniami a na kľúč k tomuto článku na zdieľanie súborov s ostatnými.

Nahrávanie súborov na Disk Google

Predtým, ako budete môcť zdieľať súbor s Diskom Google, musíte ho nahrať na server Google. Servery spoločnosti sú rozmiestnené po celom svete, hoci väčšina z nich je v USA, čo vo všeobecnosti umožňuje rýchlejší prístup k údajom a rýchlejšie nahrávanie súborov..

Ak chcete nahrať súbory na Disk Google, môžete ich presunúť do synchronizovaného priečinka na Disku Google alebo ich nahrať pomocou webovej aplikácie alebo aplikácie smartphonu Google Drive..

Disk Google-Upload-Content

Namiesto odovzdávania jednotlivých súborov môžete nahrávať priečinky. Je možné nahrať akýkoľvek typ súboru s veľkosťou do 20 TB, čo je podľa cloudových štandardov obrovské obmedzenie. Výnimkou sú iba súbory Dokumenty Google, Prezentácie a Tabuľky. Dokumenty a snímky majú limit 50 MB a snímky majú limit 100 MB.

Zdieľanie súborov na Disku Google

Po nahraní môžete začať zdieľať svoje priečinky a súbory s priateľmi, rodinou, kolegami a klientmi. Môžete tak urobiť z priečinka synchronizácie Disku Google vo vašom systéme súborov alebo webovom rozhraní.

Zdieľanie priečinkov synchronizácie Disku Google

Ak chcete zdieľať obsah vo svojom synchronizačnom priečinku, kliknite naň pravým tlačidlom myši a umiestnite kurzor myši na položku Disk Google. K dispozícii budú tri možnosti: „zdieľať“, „zobraziť na webe“ a „kopírovať odkaz do schránky“.

Google-Drive-Sync zložka pre zdieľanie

Tretia možnosť „kopírovať odkaz do schránky“ je najjednoduchší spôsob zdieľania súboru. Generuje URL odkaz smerujúci do vášho súboru, ktorý môže byť vložený do fóra Slack, sociálnych médií, tabuliek alebo kdekoľvek inde..

Pre presnejšiu kontrolu zvoľte „share“.

Ak namiesto generovania prepojenia použijete „zdieľať“, otvoria sa okná nastavení zdieľania. K dispozícii sú možnosti zadávania e-mailových adries, na ktoré sa odosielajú odkazy a nastavujú sa povolenia. Povolenia zahŕňajú „môžu organizovať, pridávať a upravovať“ a „môžu zobrazovať iba.“

Disk Google-share-Nastavenia

V dolnej časti okna s nastaveniami sa zobrazí odkaz „Rozšírené“. Používa sa na zmenu povolení pre konkrétnych jednotlivcov. K dispozícii je tiež prepínač, ktorý tiež zabráni editorom v pridávaní nových ľudí.

Disk Google-share-pokročilé nastavenia

Zdieľanie webového rozhrania Disku Google

Podobné možnosti zdieľania sú dostupné z webového rozhrania Disku Google. Pravým tlačidlom myši kliknite na ľubovoľný priečinok alebo súbor online a môžete buď získať odkaz na zdieľanie, alebo vybrať možnosť zdieľať pre pokročilejšie ovládacie prvky.

Disk Google-Web-UI-Sharing

Podobne ako pri zdieľaní zo synchronizačného priečinka je generovanie prepojenia jednoduchšie, ale môže byť nebezpečné. Odkazy môže použiť ktokoľvek, kto k nim získa prístup. Použitie možnosti „zdieľať“ na zadanie e-mailových adries a nastavenie povolení poskytuje mieru bezpečnosti.

Ak zdieľate súbory Dokumenty Google, Prezentácie alebo Tabuľky, môžete používateľom povoliť prezeranie, úpravu alebo komentovanie súborov. Komentáre umožňujú ostatným zanechať komentáre na okraji súborov Google, čo je funkcia, ktorú na Cloudwards.net často využívame na vytváranie obsahu. Oprávnenia na úpravy tiež umožňujú ostatným ponechať návrhy na úpravy, ktoré môžu alebo nemôžu byť schválené.

GoogleDocs-file-Komentáre

Spoločne zdieľaný dokument Google môže súčasne komentovať a upravovať až 100 ľudí. Viac ako to môže zobraziť, ale ľahšie je distribuovať univerzálny odkaz ako zadať 100 e-mailových adries.

Rozšírené nastavenia zdieľania vám umožňujú automaticky uverejňovať odkazy na Facebook, Google+, Gmail a Twitter, aby ste zvýšili svoje publikum.

Google-Drive-Web-UI-Share-Nastavenia

Disk Google zdieľaný so mnou

Disk Google umožňuje ostatným zdieľať zložky a súbory s vami. Aby ste ich mohli spravovať, webové rozhranie obsahuje špeciálne zobrazenie „zdieľané so mnou“, aby ste zistili, aký obsah je pre vás k dispozícii.

Disk Google-Shared-S-Me

Zoznam obsahuje zdieľaný súbor aj meno osoby, ktorá ho s vami zdieľa.

Bohužiaľ neexistuje žiadny podobný pohľad na auditovanie obsahu, ktorý zdieľate s ostatnými. Vďaka tomu je ľahké stratiť prehľad o prepojeniach. To najlepšie, čo môžete urobiť, je prehľadať zoznam súborov v zobrazení „môj disk“ a vyhľadať ikonu „odkaz“ vedľa objektu, čo znamená, že bol zdieľaný.

Môže to byť časovo náročné a prehliadanie súborov je jednoduché. Dúfajme, že spoločnosť Google zváži doplnenie funkcií, aby sa opravil dohľad.

Slabé miesta zdieľania Disku Google

Disk Google uľahčuje distribúciu súborov, ale okrem pohľadu na auditovanie zdieľaných súborov existujú aj nepríjemnosti v súvislosti so spôsobom, akým Disk Google vedie k zdieľaniu súborov..

Najväčšou slabinou je, že vám Google neumožňuje nastaviť heslá ani dátumy vypršania platnosti odkazov. Prepojené heslá zabezpečujú, že iba odkazy s heslom môžu použiť odkaz na prezeranie alebo sťahovanie zdieľaného obsahu. Bez nich si ho môže zobraziť ktokoľvek, kto získa odkaz.

Dátumy skončenia prepojenia nastavujú časovač, na aký dlhý čas je odkaz na súbor vhodný. Dátumy vypršania platnosti poskytujú rozumné riešenie toho, aké ľahké je stratiť prehľad o tom, ktoré odkazy ste vytvorili, a problémy, ktoré s tým súvisia..

Väčšina poskytovateľov cloudového úložiska v týchto počtoch tiež chýba. Niekoľko výnimiek je uvedených v článku o najlepšom úložisku typu cloud pre zdieľanie súborov. Najlepšie zo skupiny je Sync.com, ktorá vám umožní nastaviť heslá, dátumy exspirácie a limity sťahovania.

Sync.com-Manage-links

Sync.com tiež šifruje zdieľanie súborov pomocou súkromného šifrovania end-to-end. To je však iná vec.

Jedným z predpokladov je, že služba Disk Google je síce skvelá na zdieľanie súborov a jeden z najlepších nástrojov na spoluprácu v cloude, ale ani zďaleka nie je dokonalá.

Ako posledné upozornenie poskytuje zmluva o podmienkach služby Disk Google voľnosť spoločnosti pri skenovaní uloženého a zdieľaného obsahu. Existuje mnoho dôvodov vrátane cieleného marketingu, ale je tu jeden dôvod, ktorý sa obzvlášť týka tohto článku: materiál chránený autorskými právami.

Ak plánujete ukladať torrentované filmy na svoj účet na Disku Google a zdieľať ich s ostatnými, znova zvážte svoj plán. Systém používa hash matching na detekciu pirátskeho obsahu a nemusí zdieľať, ak nahlási niečo podozrivé.

Google-Drive-Porušenie

Aj keď neobhajujeme pirátstvo, ak by ste chceli ukladať torrentované súbory, mali by ste byť lepšie s poskytovateľom cloudových úložísk s nulovými znalosťami. Najlepšie sú stávky Sync.com, pCloud a Tresorit, pričom MEGA je vzdialená štvrtá.

Záverečné myšlienky

Bez zdieľania súborov by Disk Google nebol taký presvedčivý ako je cloudové riešenie. Je to preto, že zdieľanie súborov je za tým, čo robí Disk Google najlepšie, čo je spolupráca.

Spoluvytváranie dokumentov Google, zdieľanie prezentácií a distribúcia tabuliek sú všetky dôležité prvky prostredia služby Disk Google. Z väčšej časti je zdieľanie súborov s Diskom Google jednoduché a tento článok by vás mal dostať na správnu cestu.

Nikto samozrejme nie je dokonalý. Ak sa stále cítite stratení a potrebujete radu, dajte nám vedieť v komentároch nižšie a my sa s radosťou podelíme o svoje vedomosti. Nezabudnite sa zaregistrovať na 15 GB bezplatného úložiska Disku Google, aby ste mohli začať zdieľať súbory, alebo dať náš najlepší cloudový úložný priestor na zdieľanie. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map