Ako zastaviť Windows 10 z protokolovania osobných údajov

Operačný systém Windows je ľahko jedným z najrozsiahlejších a najrozšírenejších kusov vyvíjaného softvéru, rovnako ako aj postupy protokolovania údajov v systéme Windows 10. V začiatkoch počítačového priemyslu boli Windows a Apple dvaja najväčší konkurenti a takmer všetci počuli mená, Bill Gates a Steve Jobs..© digitalpimp.

Zatiaľ čo spoločnosť Apple využila prístup, ktorý sa snažil vytvoriť najkvalitnejší možný softvér, stratégiou spoločnosti Microsoft bolo „hromadne vyrábať“ softvér, ktorý by ho sprístupnil na viacerých systémoch.

Systém Windows sa preto často považuje za podradný operačný systém – ktorý je plný chýb a vírusov. Aj keď existujú spravodlivé argumenty týkajúce sa výhod oboch operačných systémov, je tu pravda o myšlienke, že systém Windows je podradný.

Windows 10 Protokolovanie údajov – nedostatky a nevýhody

Po prvé, kto nikdy nepočul o skutočnosti, že systém Windows zlyhá zakaždým, keď je vystavený:

 • Vírus
 • adware
 • malware
 • trójsky

A ďalší škodlivý kód (ktorého väčšina je napísaná pre Windows) v porovnaní s inými operačnými systémami. Vírusy však nepredstavujú najväčší problém.

Verte tomu alebo nie, veľa verzií systému Windows obsahuje predvolené nastavenia úmyselne skryté pred priemerným používateľom, ktoré sú určené na zber osobných údajov o osobných údajoch.

Zdá sa, že existuje veľa špekulácií o tom, prečo tieto nastavenia existujú v prvom rade; Microsoft tvrdí, že zhromažďovanie údajov tvrdí, že zlepšuje používateľské prostredie, ja som však voči tomuto tvrdeniu skeptický.

Hoci členské štáty často tvrdia, že zhromažďujú osobné informácie na zlepšenie svojho softvéru alebo služby, pravdepodobnejšou príčinou je zapojenie spoločnosti Microsoft a spolupráca s NSA..

Mnohé z týchto nastavení boli pravdepodobne vstreknuté do kódu na príkaz NSA, ako súčasť ich škandálu s odpočúvaním (PRISM), ktorý vytvoril zadné dvere do:

 • Microsoft
 • Google
 • jablko

Windows 10 je doteraz najhorším útočníkom v oblasti ochrany osobných údajov a bol navrhnutý tak, aby ukradol viac osobných údajov ako ktorákoľvek iná predchádzajúca verzia systému Windows. Typy údajov, ktoré zhromažďuje, vás ohromia a ohromia. Je rozumné tieto nastavenia vypnúť a zmierniť, aby sa chránilo vaše súkromie..

Zvyšovanie ochrany osobných údajov počas inštalácie

Najjednoduchší spôsob, ako zabrániť systému Windows 10 v zhromažďovaní údajov, je zakázať tieto porušujúce nastavenia od začiatku. Bohužiaľ, veľa z nich je v predvolenom nastavení povolených, takže budete musieť prispôsobiť inštalačný proces a zrušiť možnosť expresného nastavenia..

Spoločnosť Microsoft upozorňuje na skutočnosť, že veľa používateľov nemá potuchy o rozdieloch medzi:

 • Prispôsobená inštalácia
 • Expresné nastavenie

A keďže väčšina ľudí je lenivých, vydávajú sa na cestu najmenšieho odporu. Dobrou správou je, že na deaktiváciu invazívnych nastavení, ktoré zahŕňajú aj súbory uložené pomocou služby OneDrive spoločnosti Microsoft, nepotrebujete veľa technického know-how..

Windows 10 bude tiež zhromažďovať:

 • Kontaktné údaje
 • Dotknite sa vstupu
 • Informácie o kalendári
 • Prehliadacie činnosti
 • Údaje o polohe
 • Tahy klávesnice
 • Wi-Fi dáta

Uvedomte si však, že niektoré nastavenia slúžia na ochranu súkromia a zabezpečenia. Podľa môjho skromného názoru sú tieto kompromisy minimálne a nebudú mať výrazný vplyv na dojem používateľa.

Ako doplnok, deaktivácia niektorých z týchto nastavení, zvyšuje výkon operačného systému zastavením procesov na pozadí, ktoré by inak pohltili pamäť a výkon CPU..

Ak ste už nainštalovali systém Windows 10, nemusíte sa obávať – ​​prejdeme aj manuálnym postupom. Okrem toho, aj po vypnutí predvolených nastavení počas inštalácie, je potrebné overiť, či sú skutočne zakázané.

Po zavedení inštalačného média systému Windows 10 poskytne prvá obrazovka jednu z dvoch možností:

Expresné nastavenie alebo možnosť Prispôsobte nastavenia.

V ľavom dolnom rohu modrej obrazovky vyhľadajte možnosť Prispôsobiť nastavenia.

Na nasledujúcej obrazovke sa zobrazí stránka, ktorá obsahuje štyri možnosti zapnutia / vypnutia. Každé nastavenie by malo byť predvolene nastavené na „zapnuté“, ale chceme zakázať všetky štyri a uistite sa, že sú nastavené na „vypnuté“.

Podľa môjho názoru sú najťažšie z týchto nastavení údaje o polohe. Jednoducho to nie je nič z ich podnikania, kde používam počítač so systémom Windows 10! Prečo by potrebovali tieto informácie na Zemi?

Pokračujte v inštalácii kliknutím na tlačidlo „Ďalej“.

Na nasledujúcej stránke nájdete niekoľko ďalších nastavení smieť chcete zakázať.

Odporúčam zakázať všetky z nich, ale použite svoj vlastný úsudok a uváženie. Z dôvodu zvýšenej bezpečnosti by som vám najmä rád zakázal nasledujúce činnosti:

 • Prediktívne prehliadanie webu
 • Wi-Fi zmysel
 • Automatické pripojenie k otvorenému Wi-Fi

Prepojenie inštalácie systému Windows 10 s účtom Microsoft

Kliknutím na tlačidlo „Next“ (Ďalej) vstúpite do nasledujúcej fázy inštalácie. Teraz máte na výber: použite lokálny používateľský účet alebo sa prihláste s novým alebo existujúcim účtom Microsoft. Opäť tu existuje trochu kompromisu, ale používanie účtu miestneho používateľa je oveľa bezpečnejšie.

Používanie miestneho účtu bohužiaľ zakáže možnosť synchronizácie nastavení a údajov špecifických pre spoločnosť Microsoft medzi zariadeniami Windows. Existuje mnoho služieb tretích strán, napríklad SugarSync, ktoré budú poskytovať rovnaké funkcie – niektoré z nich sú dokonca bezplatné..

Ak chcete nastaviť miestneho používateľa, namiesto zadávania existujúceho používateľského mena a hesla kliknite na položku „Vytvoriť nový účet“.

Nezabudnite tiež zvoliť možnosť označenú ako „Prihlásenie bez účtu Microsoft“. Účet Microsoft je posledné nastavenie, ktoré sme potrebovali počas inštalácie deaktivovať, ale ešte nie sme zďaleka hotovi. Pokračujte v procese inštalácie a prihláste sa do nového systému Windows 10.

Zakázanie Cortany

Cortana je verzia Siri pre Apple od Windows a jej meno pochádza z postavy zo série videohier Halo. Bohužiaľ, Cortana je tiež bezpečnostnou hrozbou, ktorá odošle veľa súkromných informácií späť na servery spoločnosti Microsoft.

Znova použite svoju voľnosť, ale odporúčame vám ju vypnúť.

Ak chcete aplikáciu Cortana vypnúť, kliknite na tlačidlo Windows a napíšte text, aby ste vysunuli vyhľadávacie okno. Zobrazí sa ikona nastavení, ktorá obsahuje nastavenia Cortany. Prípadne môžete zvoliť, aby ste obmedzili funkčnosť Cortany, namiesto úplného vypnutia.

Možnosti spätnej väzby

K dispozícii je tiež nastavenie obťažných možností spätnej väzby. V domácich verziách systému Windows 10 nie je možné toto nastavenie úplne zakázať, iba obmedziť.

Ak je nastavené na najzákladnejšie nastavenie, bude do spoločnosti Microsoft anonymne prenášať iba obmedzené informácie. Túto funkciu však môžu deaktivovať iba vydania Enterprise a Server.

Postup deaktivácie:

Aktualizácie systému Windows

V predvolenom nastavení používa systém Windows 10 na aktualizáciu systém P2P. Myslím si, že je to zo strany Microsoftu dosť chytré, pretože znižuje záťaž, ktorú ukladajú ich aktualizačné servery.

Je to tiež dosť neisté, pretože hacker sa mohol pokúsiť preniknúť váš systém do sťahovania škodlivej aktualizácie. Navyše, iní používatelia môžu vidieť vašu IP adresu v roji P2P.

Ak chcete túto funkciu zakázať a sťahovať iba aktualizácie z overených serverov Windows, znova prejdite do ponuky nastavení a vyhľadajte:

Ak chcete, je možné sťahovať aktualizácie P2P z počítačov pripojených k lokálnej sieti LAN, čo je vhodné pre domácu sieť s inými inštaláciami systému Windows 10..

Táto metóda by však mohla byť nebezpečná pri verejnom internetovom pripojení – napríklad pri Wi-Fi v miestnej kaviarni.

Zakázanie OneDrive

OneDrive je riešenie spoločnosti Microsoft v oblasti cloudových úložísk a je notoricky nezabezpečené z dôvodu bezpečnostných nedostatkov a zapojenia NSA. Ak ju chcete zakázať v systéme Windows 10, kliknite na šípku nahor systémovej lišty, potom na OneDrive a nakoniec Nastavenia.

Zvážte zakázanie nasledujúcich nastavení:

 • „Dovoľte mi použiť program OneDrive na načítanie všetkých mojich súborov na tomto počítači.“
 • „Keď sa prihlásim do systému Windows, automaticky sa spustí program OneDrive“
 • „Pomocou balíka Office pracujte na súboroch s inými ľuďmi súčasne.“

Ak sa z jedného dôvodu jednoducho nemôžete rozlúčiť s programom OneDrive, je dobré nechať ho zapnuté. Používanie OneDrive by však mohlo znamenať, že osobné údaje skončí v databáze NSA – hlboko v útrobách Ft. Meade.

V súhrne …

Keďže staršie verzie systému Windows sú zastarané a strácajú podporu, viac používateľov je nútených inovovať na systém Windows 10.

Je však potrebné zastaviť množstvo procesov a nastavení na pozadí, ktoré prenášajú osobné informácie ľudí späť na servery Microsoftu, ktoré potom potenciálne skončia v rukách vládnych agentúr, napríklad NSA..

Najlepším spôsobom, ako zvýšiť bezpečnosť a ochranu osobných údajov, je zakázať nastavenia protokolovania údajov systému Windows 10 počas inštalácie, ale je ich možné zakázať aj ručne po inovácii alebo expresnom nastavení..

Väčšina internetových služieb sa už presunula do cloudu, ale nie všetky cloudové služby sú bezpečné. OneDrive, aj keď má svoje prednosti, je pravdepodobne jednou z najmenej bezpečných možností – kvôli hrozbám súkromia zo strany NSA..

Koniec koncov, nikdy nevieš, kto by mohol odpočúvať!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map