Ako vytvoriť webovú stránku od nuly: Šesť vecí, na ktoré treba myslieť

Bez ohľadu na to, či používate webovú stránku na marketing, predaj alebo služby zákazníkom, je to vaša digitálna ukážka pre vašich zákazníkov a obchodných partnerov. Webové stránky sa etablovali v našom digitálnom svete a dnes sú jedným z najzákladnejších marketingových a predajných nástrojov na internete.


V tejto príručke o tom, ako zostaviť webovú stránku od nuly, prejdeme šiestimi krokmi k vytvoreniu krásnej webovej stránky. Nebude to však ľahké, pretože tak náročná úloha, ako je vytvorenie webovej stránky, vyžaduje určité znalosti kódovania.

Pokiaľ to máte pokryté, aspoň čiastočne vám poskytneme oblasti, o ktoré by ste sa mali pri navrhovaní svojej webovej stránky starať. Webové stránky je však ťažké zostaviť a my by sme ich neodporúčali všetkým.

Predtým, ako sa dostaneme k našim tipom, porozprávame sa o výbere správnej platformy.

Výber platformy

Existuje mnoho spôsobov, ako vytvoriť webovú stránku. Môžete použiť tvorcov webových stránok, systémy na správu obsahu alebo ich sami zostaviť.

Wix (prečítajte si náš Wix Review), Squarespace (prečítajte si náš Squarespace Review) a Weebly (prečítajte si náš Weebly Review) patria medzi najlepších tvorcov webových stránok a ponúkajú dobrú alternatívu k budovaniu od nuly, najmä ak neviete, ako kódovať.

editor wix

Na druhej strane, nepoužívanie nástroja na tvorbu webových stránok má niekoľko výhod. Možno sa vám nepáči šablóny, nie ste spokojní s časmi načítania alebo si myslíte, že Wix a spoločnosť sú príliš drahé. V takom prípade sa môžete stále spoľahnúť na systémy na správu obsahu, ako je WordPress. Nižšie nájdete našich troch sprievodcov, ako ich používať.

 • Príručka pre začiatočníkov k používaniu WordPress
 • Sprievodca prechodom na WordPress
 • Sprievodca pokročilým používaním WordPress

Problémom systémov na správu obsahu je však to, že vyžadujú čas na zaškolenie a ponúkajú obmedzenú funkčnosť. Nehovoriac o pluginitíde, ktorej WordPress trpí. Bez doplnkov nie je WordPress užitočný. Navyše ste na milosť a nemilosti iných vývojárov, pretože funkcie, ktoré sa vyskytujú pri každom vydaní aktualizácie, môžu prestať fungovať..

Ak sa však nechcete zaoberať tlačením pixelov a nechcete veci vziať do vlastných rúk, tento článok je pre vás ten pravý. Ukážeme vám hlavné aspekty, ktoré by ste mali zvážiť pri vytváraní webovej stránky od nuly, takže začnime.

Požiadavky a návrh

Dobrý softvérový inžinier vždy začína s konceptom. Každý návrh by mal odrážať požiadavky, ktoré máte vy, vaši zákazníci a ďalšie zainteresované strany. Aby ste to dosiahli správne, musíte svoj návrh zamerať na veci, ako sú vlastnosti, spoľahlivosť, prispôsobivosť (pretože sa požiadavky časom menia) a bezpečnosť.

Najdôležitejšia je adaptabilita, pretože musíte zaistiť, aby bol váš softvér skonštruovaný tak, aby sa neskôr mohol rozšíriť alebo zmeniť..

Jedným tipom je napísať požiadavky do zoznamu predtým, ako začnete programovať. Tento zoznam a nákres štruktúry budú vaše majáky a pomôžu vás udržať na správnej ceste.

Teraz, keď viete, aké požiadavky máte na svoju webovú stránku, je ďalším krokom prijatie technologických rozhodnutí. Existuje mnoho programovacích jazykov s tisíckami rámcov navrhnutých tak, aby vývojárom uľahčili život. Ak si chcete vytvoriť webovú stránku, sotva sa budete môcť vyhnúť skriptom JavaScript a PHP.

V tomto okamihu by ste mali vedieť, že HTML a CSS nie sú programovacie jazyky, takže nie ste kódovačom len preto, že ich poznáte.

Sú to značkovacie jazyky určené na pridanie kontextu k iným procesom.

Štruktúra stránky

Štruktúra stránok a informačná architektúra sú dôležitými aspektmi dobrých webových stránok. Teraz premýšľajte o tom, ako chcete, aby používatelia navigovali a ako by im mal byť obsah prezentovaný.

Začiatočníci si často vyberú rozloženie na jednej stránke, čo znamená web, ktorý nemá podstránky. Dizajn je užitočný najmä pre jednoduché webové stránky, ktoré o nich majú iba informácie. V prípade zložitejších odporúčame viacstránkový koncept. Ak chcete vytvoriť jednoduchú vstupnú stránku, prečítajte si nášho sprievodcu o tom, ako používať Instapage.

Jedna vec, ktorú by ste mali vedieť: zložitá navigácia s množstvom prepojení a podštruktúr vedie k vyšším požiadavkám na optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov.

Používateľské rozhranie / skúsenosti používateľa

Po dokončení plánovania sa porozprávame o jednom z najdôležitejších aspektov vytvorenia webovej stránky: dizajne. Nezáleží na tom, aká úžasná je vaša databáza alebo ako dômyselné smerovanie vášho servera. Užívateľovi záleží iba na používateľskom rozhraní.

Dobrá použiteľnosť zahŕňa veľa častí. Musíte zvážiť čas načítania, farby, písma a dokonca aj psychológiu používateľa a vyjadriť ich v konzistentnom a dobre navrhnutom koncepte. Ak sú časy načítania na vašom webe zlé, prečítajte si náš článok o tom, ako zlepšiť časy načítania webových stránok.

Používateľské rozhranie je ako vtip. Ak to musíte vysvetliť, nie je to také dobré.

Váš web musí byť ľahko použiteľný, musí vyzerať dobre a musí poskytovať všetky funkcie, ktoré používateľ požaduje, bez toho, aby sa javil preťažený. Zamyslite sa nad tým, ako ich môžete prezentovať čo najprijateľnejším spôsobom a vždy vytvorte drôtové snímky.

Citlivý dizajn

Predstavte si, že investujete hodiny a hodiny do budovania krásnej webovej stránky. Po dokončení ju chcete ukázať svojmu kamarátovi. Otvorí ho na svojom smartfóne a hovorí: „Vyzerá to ako svinstvo.“ To môže byť dosť frustrujúce a môže sa to stať, ak si vytvoríte webovú stránku bez toho, aby ste venovali pozornosť responzívnemu dizajnu.

Väčšina použitia internetu je prostredníctvom mobilných zariadení. Bez ohľadu na to, či ide o smartphone alebo tablet, uprednostňujeme surfovanie na mobile.

Preto by ste mali premýšľať o tom, ako vyzerá váš web v mobilných zariadeniach. Na technickej úrovni musíte zmeniť veľkosť obrázka a písma v závislosti od rozlíšenia obrazovky, upraviť umiestnenie prvkov a prípadne dokonca zmeniť koncepciu navigácie. Prakticky vytvárate druhú webovú stránku.

Aby ste sa vyhli nutnosti začať s Adamom a Evou, mali by ste používať responzívne rámce. Okrem služieb Bootstrap a Foundation existujú ďalšie stovky, ak nie tisíce. Dôkladne premýšľajte, aký rámec budete používať. Nesprávna voľba môže spôsobiť veľa práce neskôr, ak zmeníte názor.

Existuje veľa dôvodov pre výber rámcov. Sú to opakovane použiteľné komponenty, ktoré poskytujú dobrý spôsob, ako pridať funkcie do vašej aplikácie bez toho, aby ste ich museli zostavovať sami. Okrem toho sú testované a overené odborníkmi.

Okrem toho, že sa musíte naučiť, ako používať rámec, existuje ešte jeden problém s jeho používaním. Možno nemusíte testovať samotný rámec, ale mali by ste vidieť, ako sa správa so zvyškom kódu. Aplikácia rámca môže rýchlo viesť k chybám a chybám, najmä ak používate viac ako jednu.

Chyby a testovanie

Chyby alebo to, čo vývojári nazývame „nezdokumentovanými funkciami“, sú chyby, ktoré vzniknú, keď aplikácia nerobí to, čo chcete. Dôvod, prečo sa chyba vyskytla, nemusí byť nevyhnutne vy alebo kód, ktorý ste napísali. Môžu sa vyskytnúť nespočetné dôvody. To je dôvod, prečo ich odstránenie vyžaduje veľa disciplíny a sebakontrola.

Predtým, ako opravíte chybu, musíte však vedieť, že existuje. Pri vývoji softvéru používame nástroje, ktoré uľahčujú automatické ladenie. Okrem integračných serverov, ako je napríklad Jenkins, by ste mali nastaviť rámec pre automatické testovanie.

Po napísaní časti kódu by ste mali vždy napísať aj skúšobný kód, ktorý vyhodnocuje správanie sa funkcie. Tým sa zabezpečí, že všetky funkcie budú fungovať nezávisle od seba.

Zakaždým, keď pridáte kód, ktorý vedie k chybám, všimnete si chyby a dokonca aj kód, ktorý ich spôsobil pri zlyhaní súvisiacich testov, čo vám umožní vytvárať komplexnejšie a kvalitnejšie aplikácie..

Hosting a bezpečnosť

Po navrhnutí a vytvorení svojej webovej stránky ju v určitom okamihu chcete dať online. Pokiaľ v suteréne nemáte server, pravdepodobne budete používať webhostingu. V prípade, že ho stále hosťujete sami, čo by ste pravdepodobne nemali, môžete sa pozrieť na náš článok o tom, ako hostiť svoj vlastný web..

Poskytovatelia hostingu však majú čo ponúknuť. SiteGround (prečítajte si našu SiteGround Review) a podobne sú odborníci v tejto oblasti. Okrem hostingu poskytujú množstvo bezpečnostných služieb, ako sú šifrovanie SSL / TLS, odstraňovanie škodlivého softvéru, brány firewall a ochrana DDoS. Ak to pre vás bolo všetko grécke, prečítajte si nášho sprievodcu bezpečnosťou webových stránok.

SiteGround je skvelý výber, ale v našom článku o najlepších poskytovateľoch webhostingu sa umiestnil na druhom mieste. HostGator je naša prvá voľba. Nemá najvyššie rýchlosti – na to budete potrebovať Kinsta – ale prichádza s množstvom funkcií a plánom takmer akéhokoľvek rozpočtu. Viac sa dozviete v recenzii hostgátora.

Inštalácia, inštalácia, hosting, vyrovnávanie záťaže, zálohovanie a obnova po katastrofe, brány firewall a zabezpečenie sú všetko, čo môžete získať za 5 až 10 dolárov mesačne..

Záverečné myšlienky

Ako vidíte, vytvorenie webovej stránky od začiatku nie je také ľahké. Celý proces je komplikovaný, aj keď sme v tejto príručke nepokrývali veľa dôležitých častí, ako sú kompatibilita naprieč prehliadačmi, SEO alebo škálovateľnosť..

Ako laik rýchlo robíte chyby a strácate veľa času a peňazí. Ak ešte nemáte skúsenosti s HTML, CSS a JavaScript, mali by ste použiť nástroj na tvorbu webových stránok alebo WordPress s jedným z našich tipov na najlepší webhosting pre WordPress..

Ak nechcete auto stavať sami, kupujete ho od profesionálov. To isté by ste mali urobiť aj s webovými stránkami. Ak však chcete stavať od základov, urobte kurz počítačovej vedy alebo použite program na tvorbu webových stránok.

Stále si budujete svoju vlastnú webovú stránku od nuly? Prečo nechcete používať nástroj na tvorbu webových stránok? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie a ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map