Ako synchronizovať vaše uložené PC hry medzi počítačmi s Dropbox

Aká je tvoja obľúbená herná žánre ― ako Call of Duty, športy ako FIFA 14 alebo hádanky ako Brain Age? No, bez ohľadu na to, ktoré hry sa vám páčia najviac, už ste si niekedy uvedomili, aké by bolo skvelé hrať a ukladať hry na jednom počítači a potom pristupovať k nim z iného namiesto toho, aby záviseli iba od jedného?


Fascinujúce, nie je to?

Potom by ste radi vedeli, že to Dropbox dokáže ľahko. Môžete ukladať herné súbory z počítača do úložného účtu Dropbox a zdieľať uložené súbory s priateľmi kedykoľvek a kdekoľvek. Dozvieme sa ako

.

Proces

Po stiahnutí hry sa súbory zvyčajne ukladajú do miestneho priečinka Moje dokumenty. Tieto súbory musíme skopírovať do Dropboxu a potom vygenerovať symbolický odkaz ukazujúci na Dropbox pôvodný priečinok na ukladanie. Týmto spôsobom sa vždy, keď plánujete hru uložiť, presmeruje na synchronizované uloženia v Dropboxe.

Aby sme túto prácu uľahčili, rozdelili sme tento proces do niekoľkých krokov kvôli prehľadnosti.

Krok 1: Zálohovanie súborov

Prvou úlohou je zálohovanie uložených položiek, ktoré chcete synchronizovať.

Tieto súbory môžu predstavovať značné množstvo času na hranie, takže záloha je veľmi dôležitá, a to by mal byť prvý krok.

Krok 2: Nainštalujte klienta Dropbox

Inštalácia klienta Dropbox by mala byť ďalším krokom, pretože to zjednoduší proces synchronizácie.

Dropbox vs Box
Klient služby Dropbox Desktop

Pred začatím činnosti však skontrolujte, či je k dispozícii dostatok voľného miesta, aby sa zbytočne zbytočne nevyužilo úsilie.

Krok 3: Vyhľadajte uložené herné súbory

Zistite, kde sú herné súbory uložené na lokálnom počítači. V ideálnom prípade by sa mal nachádzať v priečinku Moje dokumenty alebo v priečinku Moje hry, ale umiestnenie sa líši v závislosti od hry..

Ak to stále nedokážete zistiť, skúste kliknúť pravým tlačidlom myši na ikonu odkazu v hre a z rozbaľovacích možností vyberte možnosť Otvoriť umiestnenie súboru..

Krok 4: Preneste uložené priečinky do Dropboxu

To je celkom ľahké. Povedzme, že hry sa nachádzajú v priečinku Moje hry a chcete ich presunúť. Teraz stačí len vytvoriť priečinok v Dropboxe a skopírovať doň súbory a to je všetko; súbory z počítača do Dropboxu sa prenesú bez problémov.

Ďalším východiskom je doplnok na synchronizáciu priečinkov Dropbox.

Pomôže to presunúť akýkoľvek priečinok na váš účet Dropbox a vygeneruje sa symbolický odkaz, ktorý bude odkazovať na novú adresu. Jediné, čo musíte urobiť, je nainštalovať ho a potom kliknúť pravým tlačidlom myši na priečinok, ktorý chcete preniesť na lokálnom počítači, vyberte možnosť „Synchronizovať s Dropboxom“ a to je všetko. Presunie všetky uložené súbory za pár sekúnd.

Krok 5: Synchronizácia na iných počítačoch

Uložili ste svoje súbory na Dropbox a teraz ich chcete synchronizovať s ostatnými počítačmi. Ako na to? Existujú dva spôsoby, ako to dosiahnuť.

Odstráňte alebo premenujte pôvodný priečinok na ukladanie hier a spustite nasledujúci príkaz ako správca.

„C: \ Users \ Meno používateľa \ Dokumenty \ Moje hry \ Názov hry” “C: \ Users \ Meno používateľa \ Dropbox \ Game Saves \ Game Name”

Prvá cesta k súboru by mala byť pôvodná priečinok na uloženie hry a druhá cesta by mala byť nová priečinok na ukladanie Dropbox. Teraz stlačte kláves Enter a vytvoria sa symbolické odkazy. Ak chcete zaistiť, aby to fungovalo, vráťte sa do pôvodného priečinka a skontrolujte, či sa skratka skutočne vytvorila. Zopakujte tento proces na všetkých počítačoch, ktoré chcete synchronizovať..

päť najhorších chýb v cloude

Druhým spôsobom je použitie aplikácie Synchronizácia priečinkov Dropbox. Stiahnite si ho na iný počítač, vyhľadajte uložené hry a znova vyberte možnosť „Synchronizovať s Dropboxom“ ako predtým. Aplikácia zistí, či už existuje priečinok Dropbox s podobným názvom a všetko, čo musíte urobiť, je umožniť jej zlúčenie a prepísať.

Musíte sa však uistiť, že uložené súbory sú už v tomto počítači k dispozícii a musia byť zálohované na iné miesto a potom pôvodné súbory musia byť z priečinka odstránené. Zabezpečí nulové rozpory s ukladaním Dropboxov.

Krok 6: Test

Tento posledný krok je dôležitý pri overovaní, či proces skutočne fungoval. Spustite hru na jednom počítači, uložte ju na ľubovoľnom mieste a potom skúste spustiť túto hru na inom počítači. Ak je to úspešné, mali by ste byť schopní načítať posledný uložený súbor z prvého počítača.!

K dispozícii sú aj ďalšie nástroje na synchronizáciu uložených počítačových hier medzi počítačmi. Jedným z nich, ktorého už musíte poznať, je Steam Cloud, ktorý je veľmi populárny. Na rozdiel od Dropboxu však nepodporuje všetky druhy hier.

Pokiaľ ide o ukladanie hier, služba Steam Cloud neobnovuje ani predchádzajúce verzie, ktoré je možné ľahko vykonať pomocou Dropboxu.

záver

Dropbox je celkom spoľahlivý, ľahko nastaviteľný a funguje výnimočne dobre. Keď si niekto zvykne na presun súborov z PC do Dropboxu a na prístup k nim z niekoľkých ďalších počítačov, malo by byť ich nastavenie na ďalších počítačoch jednoduché.

Testovali ste už tento proces? Existujú nejaké ďalšie kroky, ktoré chcete pridať? Zanechajte svoje pripomienky a ďakujeme za prečítanie!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me