Ako sledovať Netflix v Chromecaste

Vďaka Chromecastu od spoločnosti Google bolo streamovanie digitálnych médií pohodlnejšie a jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Za 35 dolárov by to mohol byť len najdostupnejší spôsob, ako zmeniť akýkoľvek starý televízor na domáce kino.


Na Chromecast môžete prenášať ukážky, filmy, hudbu a obrázky z ľubovoľného zariadenia pripojeného k bezdrôtovej sieti, ak máte aplikáciu, ktorá ho podporuje..

Netflix priniesol revolúciu v spôsobe, akým sa nám dostáva naša zábava, a zákazníkom uľahčilo sledovanie Netflix na zariadeniach Chromecast a Chromecast 2. Dnes vám ukážem, ako sledovať Netflix v prehliadači Google Chromecast na všetkých vašich zariadeniach.

Čo budete potrebovať

Samozrejme budete potrebovať aktívne predplatné Netflixu a nezabudnite, že prvý mesiac je zadarmo, ak si ho chcete vyskúšať. Budete tiež potrebovať aspoň jedno zariadenie schopné stiahnuť aplikáciu Netflix, takže buď = smartphone, tablet, laptop alebo desktop.

Ak chcete streamovať Netflix do prehliadača Google Chrome z prenosného počítača alebo počítača, musíte použiť prehliadač Chrome. Prehliadač Chrome obsahuje funkciu prenášania obsahu, ktorú použijeme na odoslanie toku do zariadenia Chromecast.

Pre lepšiu zábavu vám ukážem, ako pozerať na Chromecaste USA alebo Veľkú Britániu Netflix, aj keď je vo vašom regióne neprístupný.. 

Základy nastavenia Netflix v Chromecaste

Je zrejmé, že musíte mať zapnutý televízor a prepnúť ho na správne nastavenie vstupu pre ktorýkoľvek port, do ktorého je Chromecast pripojený – HDMI1, HDMI2 atď..

Z ktoréhokoľvek zariadenia, z ktorého chcete vysielať, musí byť pripojené k rovnakej sieti ako Chromecast. Nemôžem vám povedať, koľkokrát som chcel odovzdať video a pozrel na obrazovku, zmätený, len aby som si uvedomil, že som nezapol Wi-Fi, keď som sa vrátil z práce domov.

Ak stále nemôžete získať ikonu prenášania, reštartujte zariadenie alebo skúste aktualizovať aplikáciu, ktorú používate. V niektorých prípadoch ikona zmizla, kým som neaktualizoval telefón alebo aplikáciu, ktorú som používal. Pri používaní Chromecastu je potrebné pamätať na niekoľko jednoduchých vecí a môžu vám pomôcť pri riešení väčšiny problémov, s ktorými sa stretnete..

Ako sledovať Netflix na Chromecaste z iPhone

Ak sa vám páči, máte radi sedenie na gauči a vytiahnutie telefónu Netflix do telefónu, nájdite niečo, čo by ste mali sledovať, a potom ho sledujte na veľkej obrazovke. Je to pohodlnejšie ako sedieť pri stole alebo nechať notebook otvorený na gauči a väčšina z nás má vždy svoje telefóny nablízku.

Po nastavení zariadenia Chromecast ste nainštalovali domovskú stránku Google na pripojenie k zariadeniu Chromecast prostredníctvom bezdrôtovej siete. Používanie telefónu na prenášanie videí vám tiež umožňuje používať telefón v podstate ako diaľkové ovládanie. Aby ste mohli sledovať Netflix na Chromecaste z iPhone, musíte si nainštalovať aplikáciu Netflix.

Ak aplikáciu ešte nemáte, otvorte App Store a vyhľadajte „Netflix“. Stiahnite si a nainštalujte aplikáciu, prihláste sa pomocou svojich poverení a vyberte reláciu alebo film na spustenie streamovania. V pravom hornom rohu vyhľadajte ikonu prenášania.

Malo by sa otvoriť dialógové okno, v ktorom môžete vybrať možnosť „iPhone“ alebo „Chromecast“. Klepnite na „Chromecast“ a počkajte niekoľko sekúnd, kým sa objaví na vašom televízore.

Ak chcete telefón pozastaviť alebo preskočiť, klepnutím na modrý pruh v hornej časti obrazovky získate prístup k ovládacím prvkom. 

Ako sledovať Netflix na Chromecaste s Androidom

Podobne ako v prípade iPhone potrebujete aj aplikáciu Netflix. Ak už máte nastavenie Chromecastu a máte pripojenie k sieti Wi-Fi, stiahnite si aplikáciu Netflix alebo ju otvorte a vyhľadajte reláciu alebo film na streamovanie.

Znova vyhľadajte ikonu „obsadenie“; klepnite na ňu, vyberte názov Chromecastu a vychutnajte si sledovanie Netflix na Chromecaste. K ovládacím prvkom prehrávania sa dostanete klepnutím na modrý pruh v hornej časti telefónu.

Čoskoro zistíte, že hľadáte túto malú ikonu obsadenia pri každom pozeraní videa v telefóne alebo notebooku, pretože stále viac aplikácií umožňuje prenášanie. Prenášanie videa na väčšiu obrazovku uľahčuje rýchlo ukázať priateľovi alebo členovi rodiny, že video YouTube, filmový trailer, nová pieseň alebo iné médiá bez toho, aby ste museli odovzdávať telefón alebo dav okolo malej obrazovky.

Ako sledovať Netflix na Chromecaste z notebooku

Mnohí z nás prerušili káblový kábel už dávno a spoliehali sa na naše notebooky alebo stolové počítače pre všetky naše mediálne potreby. Je vhodné sledovať Netflix na notebooku v spálni a ísť do obývacej izby a pokračovať tam, kde ste skončili, samozrejme na veľkej obrazovke.

Aby ste mohli prenášať Netflix do televízora, musíte mať nainštalovaný prehliadač Google Chrome. Prehliadač Chrome má zabudovanú špeciálnu funkciu prenášania obsahu, ktorá umožňuje prenášať na kartu Chromecast všetko, čo si prezeráte, vrátane siete Netflix..

Všetko, čo musíte urobiť, je prihlásiť sa do systému Netflix a vybrať reláciu alebo film a potom v prehliadači Google Chrome vybrať tlačidlo odovzdania. Stlačením klávesu F11 alebo kliknutím na ikonu „fullscreen“ maximalizujete video pre svoju televíznu obrazovku.

Prehrávanie videa môžete ovládať z prenosného počítača ako obvykle, ale nezatvárajte veko – na rozdiel od prenášania z iných zariadení alebo aplikácií, ak prenosný počítač spí, vaše video sa prestane streamovať.

Ak sa chcete tomuto problému vyhnúť, môžete zmeniť nastavenie napájania prenosného počítača. Jednoducho prejdite do nastavení napájania a vyhľadajte nastavenie, ktoré zmení, čo sa stane, keď zavriete kryt. Vyberte možnosť „nerobiť nič“ a môžete svoj laptop zavrieť bez straty prehrávania – dajte si pozor na výdrž batérie a nezabudnite ho pozastaviť, keď nabudúce prejdete na batoh alebo tašku, alebo riskujete prehriatie.

Ako sledovať USA Netflix v Chromecaste

Ak ste mimo USA a pokúsili ste sa získať prístup k určitým reláciám Netflixu, pravdepodobne ste videli obrazovku chyby proxy servera Netflix..

Môžete sa zaregistrovať pre Netflix kdekoľvek na svete a svoje predplatné môžete použiť pri cestách do zahraničia. Nevýhodou je, že obsah, ktorý si môžete prezerať, je obmedzený v závislosti od krajiny, v ktorej sa práve nachádzate. Ak ste napríklad občanom USA, ktorý cestuje do zahraničia, budete obmedzený na to, čo ponúka Netflix v regióne, v ktorom sa nachádzate. momentálne navštevuje.

Ak samozrejme nepoužívate sieť VPN. Stručne povedané, pomocou siete VPN môžete svoju návštevnosť zobraziť tak, akoby prichádzala z inej krajiny alebo regiónu. Väčšina poskytovateľov VPN má servery na celom svete, čo vám umožňuje vybrať si z tisícov serverov v mestách po celom svete. Nie všetci z nich však budú pracovať s Netflixom, pretože spoločnosť zaviedla zákaz VPN, ktorý je zložité obísť..

Našťastie sme pre vás urobili prieskum a našli sme päť najlepších VPN pre Netflix. Keď začnete používať sieť VPN, budete mať prístup k celej knižnici Netflix bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate.

Riešenie problémov so systémom Netflix v zariadení Chromecast

Pokiaľ ide o technológiu, vždy bude príležitostná škytavka a Chromecast nie je výnimkou. Najčastejšou sťažnosťou, ktorú som čítal od používateľov, je to, že video Netflix sa neustále ukladá do vyrovnávacej pamäte, keď sa ho snaží preniesť na svoje zariadenie Chromecast..

Ak máte na Chromecaste vyrovnávaciu pamäť Netflix, prvým krokom je reštartovanie smerovača. Zvyčajne ide o poruchu zariadenia alebo zariadenia Chromecast – vinníkom je zvyčajne pomalé bezdrôtové pripojenie. Prihláste sa do smerovača a vyhľadajte aktualizácie firmvéru a to isté urobte pre modem. Váš poskytovateľ internetových služieb by mohol poslať aktualizáciu modemu a jednoduchým reštartovaním modemu alebo smerovača obnovíte bezdrôtové rýchlosti späť na normálne hodnoty.

Ďalšou možnosťou je nastavenie QoS, čo je skratka pre Quality of Service (Kvalita služieb), aby sa vaša prevádzka Netflix stala nižšou prioritou. QoS je funkcia zabudovaná do mnohých moderných smerovačov, ktoré „tvarujú“ prenos a uprednostňujú ho v snahe zabrániť tomu, aby jedno zariadenie vo vašej sieti zablokovalo celú šírku pásma..

Môžete zakázať QoS, aby ste videli, či vaše streamovanie Netflix prestáva ukladať do vyrovnávacej pamäte, a ak vypnutie QoS vyrieši váš problém, môžete ho nechať vypnutý alebo si ho prečítať, ak sa cítite dobrodružne. Ak je správne nastavený, skutočne to zlepší výkon vašej siete, ale aby ste zabránili vyrovnávacej pamäti video streamov, musíte zmeniť nastavenia QoS smerovača, aby sa prenos Netflix stal prioritou..

Chromecast je veľmi jednoduché zariadenie a ak máte problémy, prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je skúsiť reštartovať Chromecast, zariadenie, z ktorého sa snažíte prenášať alebo smerovač alebo modem. Možno vás prekvapí, ako účinná je táto osvedčená metóda riešenia problémov pre väčšinu problémov.

záver

Spolu s sieťou VPN priateľskou k sieti Netflix môžete Chromecast používať kdekoľvek na svete, či už je to doma, v dome priateľa alebo dokonca na cestách po svete. Chromecasty sú úžasné zariadenia a sú spárované s Netflixom, možno zistíte, že trávite trochu viac času na gauči, ako ste si mysleli.

Je to pohodlné a neuveriteľne ľahké, ako ste videli dnes, ale ak máte nejaké otázky alebo pripomienky, komentár nižšie. Neváhajte a zdieľajte tento článok s priateľmi alebo rodinou a ukážte im, aké ľahké je sledovať Netflix na Chromecaste alebo Chromecaste 2. Ďakujeme vám za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me