Instagram je jednou z najpoužívanejších platforiem sociálnych sietí na svete. Má milióny používateľov a umožňuje vám spojiť sa s ľuďmi, zdieľať obrázky a prezerať typy obsahu, ktoré vás zaujímajú. Nie je však vždy prístupné odkiaľkoľvek, a preto vám ukážeme, ako odblokovať Instagram v tomto kus.


Niektorí ľudia čelia obmedzeniam v prístupe k online obsahu, a to aj pri používaní aplikácií ako Instagram. Existujú krajiny, ktoré považujú určitý online obsah za urážlivý alebo škodlivý pre politické ciele, a tak cenzurujú internet pomocou geoblokov. Použitím takýchto blokov môžu vlády obmedziť alebo zmeniť to, čo vidíte, v závislosti od vašej geografickej polohy.

Na druhej strane možno organizácia, pre ktorú pracujete alebo škola, ktorú navštevujete, implementovala svoje vlastné limity toho, čo máte prístup. Môže to urobiť niekoľko; aby vás prestali rozptyľovať, zbytočne strácali váš platený čas, alebo môžu mať obmedzenú šírku pásma a musia si udržiavať veko pri nepotrebnom používaní. Môže to byť frustrujúce, ak chcete nahrať svoj najnovší selfie počas prestávky.

Našťastie, ak zistíte, že ste blokovaný Instagramom, existujú spôsoby, ako sa obísť. Najlepším prístupom je nastavenie VPN na vašom zariadení. Je to rýchle a ľahké a je možné, že ste už túto technológiu oboznámení. Ak áno, máme pre vás zostavený zoznam najlepších poskytovateľov VPN, z ktorých si môžete vybrať.

Ak sa k tomu chcete dostať priamo, odporúčame vám ExpressVPN ako najlepšiu voľbu, ktorá vám poskytne všetko, čo potrebujete. Spoločnosť má 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, ktorú môžete využiť, takže nemáte čo stratiť (viac informácií nájdete v recenzii ExpressVPN)..

Čo je to VPN?

Ak ste ešte nikdy nepočuli o sieti VPN, znamená to virtuálnu súkromnú sieť. V zásade vám umožní prístup k obmedzenému obsahu pripojením vás k inému serveru prostredníctvom zabezpečeného tunela. Tým sa skryje vaša skutočná adresa IP a váš počítač bude vyzerať ako na inom mieste, čo vám umožní obísť akékoľvek obmedzenia.

VPN má aj ďalšie výhody: je vynikajúca pre väčšie súkromie a zaistí bezpečnejšie pripojenie šifrovaním prichádzajúcich a odchádzajúcich údajov. Chráni to vaše osobné informácie a pomáha vám chrániť vás pred hackermi a inými nebezpečenstvami internetu. Ak sa chcete dozvedieť viac, môžete sa pozrieť na nášho sprievodcu pre začiatočníkov k sieti VPN.

Výber vhodného VPN na odblokovanie Instagramu

Existuje veľa služieb VPN (pozrite si naše recenzie VPN, kde nájdete nápad), ale nie všetky ponúkajú rovnaké funkcie. Predtým, ako si vyberiete jednu, je potrebné zvážiť niekoľko vecí, najmä z toho dôvodu, že ju budete používať. Existuje mnoho dôležitých funkcií, ale nižšie sú niektoré z najlepších.

Výber toho, ktorý ponúka killswitch, je veľmi prospešný. Toto vás chráni úplným odpojením od internetu v prípade zlyhania siete VPN. Tým zabraňuje odhaleniu vašej skutočnej adresy IP a udržuje vašu identitu a aktivitu v bezpečí. Táto funkcia je nevyhnutná na to, aby vás udržala v anonymite a nezistila sa.

Na ďalšiu ochranu je tiež najlepšie použiť ten, ktorý má politiku bez protokolovania. To znamená, že spoločnosť neuchováva vaše informácie, napríklad odkiaľ ste sa prihlásili, webové stránky, ktoré ste navštívili, a ďalšie aktivity. Prečítajte si náš článok o zabezpečení VPN a získajte viac informácií o protokoloch.

Mnoho ľudí používa Instagram na mobilnom zariadení, alebo ho dokonca má nainštalovaný na viacerých zariadeniach. Ak to znie ako vy, potom je dobré sa ubezpečiť, že sieť VPN, ktorú vyberiete, ponúka aplikácie pre rôzne platformy, pozrite si naše tipy o najlepšej sieti VPN pre mobil..

Je tiež potrebné poznamenať, že aj keď sú k dispozícii lákavé bezplatné služby VPN, neznamená to, že sú dobrou voľbou. Zistilo sa, že poskytovatelia sietí VPN zadarmo často ohrozujú vašu bezpečnosť, zabezpečenie a prípadne vaše osobné údaje. Niektoré z nich obsahujú určitý druh sledovania, zaznamenávajú vašu aktivitu a dokonca môžu údaje predávať. Musíte sa uistiť, že viete, na čo sa prihlasujete.

Platené siete VPN nebudú odsávať život z vašej peňaženky a môžu ponúknuť oveľa lepší produkt. Je určite lepšie si vybrať ten, ktorý má dobrú povesť, ako sa vystaviť riziku.

Pre všetky vyššie uvedené funkcie a navyše je NordVPN dobrou voľbou. Má silné šifrovacie protokoly, serverové siete sa šíria po celom svete, uľahčujú vám nájsť vhodné pripojenie a ak potrebujete, má vynikajúcu zákaznícku podporu. Poskytuje tiež rýchly servis a minimalizuje spomalenia, ktoré sa vyskytujú pri presmerovaní premávky (podrobnosti nájdete v prehľade NordVPN).

Ako nastaviť VPN

Nastavenie VPN je veľmi jednoduché a na to nemusíte byť technický génius. Zvyčajne sú veľmi príjemné pre používateľa a často majú sprievodcu, ktorý vás prevedie jednotlivými krokmi, hoci sa medzi jednotlivými zariadeniami môže líšiť. Ak chcete začať, postupujte takto:

  • Zaregistrujte sa pre zvolenú službu VPN
  • Stiahnite si a nastavte softvér na zariadeniach, ktoré používate
  • Pripojte sa k miestu bez obmedzení
  • Teraz na zariadení otvorte Instagram a pozrite si, čo chcete

Záverečné myšlienky

Aj keď sa to na prvý pohľad mohlo zdať ako komplikovaná úloha, teraz viete, že Instagram môžete ľahko odblokovať a pomocou jednoduchého nastavenia VPN obísť všetky geobloky alebo iné obmedzenia. Ako ste už možno uhádli, prístup k iným blokovaným webom môžete tiež pomocou jedného. Ďalšie príklady nájdete v našich príručkách o tom, ako obísť zákaz siete Netflix VPN alebo ako odblokovať YouTube.

Pridaný bonus dodatočnej bezpečnosti, ktorý získate pri používaní siete VPN, vám ešte viac priťahuje. Významnou výhodou je ochrana vás pred ľuďmi, ktorí sa snažia získať prístup k vašim údajom, a ochrana vášho súkromia. prečítajte si nášho online sprievodcu ochranou osobných údajov.

Dúfame, že sa vám tento článok páčil, čo vám pomôže vyriešiť vaše problémy. Ak máte akékoľvek otázky alebo pripomienky, zanechajte ich nižšie. Ak ste našli iný spôsob odblokovania Instagramu, dajte nám vedieť. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me