Ako obnoviť iPad zo zálohy iCloud

Aj keď iPad a ďalšie zariadenia Apple je možné zálohovať na lokálny počítač prostredníctvom iTunes, obnovenie iPadu zo zálohy iCloud je najjednoduchšou možnosťou, pretože nie je potrebné:


Samostatný lokálny počítač

Inštalácia iTunes

USB kábel

Nezabudnite, že záloha iCloud je obnoviteľná odkiaľkoľvek a na akékoľvek kompatibilné zariadenie, pokiaľ máte pripojenie na internet..

V máji spoločnosť Apple vydala iOS 9.3.2 pre iPhone a iPad, zatiaľ čo aktualizácia prebehla hladko iPhones, mnoho iPad 2 nemohlo fungovať po aktualizácii na najnovšiu verziu pre iOS.

Od tej doby bol problém napravený spoločnosťou Apple, pretože spoločnosť vydala novú verziu systému iOS len pre iPad 2.

Ale v takýchto situáciách je prirodzené báť sa a panikáriť.

Preto je dôležité zálohovanie dát zariadenia aby ste sa ubezpečili, že váš iPad je ukradnutý, aj keď existujú chyby alebo ešte horšie – stále môžete obnoviť jeho údaje.

Tento článok je dokonalým sprievodcom o tom, ako obnoviť iPad zo zálohy iCloud.

Pred začatím

Od uvedenia iCloudu v roku 2011 spoločnosť Apple liečila služba cloudového úložiska ako digitálny rozbočovač pre všetky svoje zariadenia. Okrem ukladania údajov aplikácií a ďalších súborov môžu používatelia priamo ukladať zálohy zariadení do iCloud.

S dostupným 5 GB voľného úložného priestoru a niekoľkými platenými programami je zálohovanie údajov na iCloud neuveriteľne ľahké.

Pred začatím procesu obnovy budete potrebovať:

IPad

Účet iCloud

Dobré pripojenie Wi-Fi

Zálohované údaje na iCloud

Ak chcete zálohovať dáta iPadu na iCloud, postupujte takto:

Pripojte iPad k sieti WiFi

Choď do nastavení

Klepnite na možnosť iCloud (tesne pod Ochrana osobných údajov)

Zapnite zálohu iCloud

Kliknutím na „Zálohovať teraz“ okamžite spustíte proces zálohovania

Keď je iCloud Backup zapnutý, nebudú sa vytvárať žiadne zálohy prostredníctvom iTunes, keď je iPad pripojený k miestnemu počítaču..

Ak sa pri zálohovaní údajov na iPad vyskytnú nejaké problémy, skontrolujte nasledovné:

Ako obnoviť iPad zo zálohy iCloud

1. Vymažte všetko z iPadu

Prvým krokom pri obnove je vymazanie všetkého z iPadu.

Pred ďalším krokom v tomto kroku skontrolujte svoj účet iCloud a uistite sa, že má správnu zálohu uloženú v cloude, inak by ste mohli prísť o všetky údaje.

Ak chcete skontrolovať dostupné zálohy, prejdite na možnosť iCloud v systéme Windows 7 nastavenie -> skladovanie -> Správa úložiska -> Vyberte váš iPad zo zoznamu zariadení a mali by byť viditeľné všetky zálohy vybraného iPadu.

Zálohy sa dajú ľahko rozlíšiť podľa ich časovej pečiatky a veľkosti. V ideálnom prípade by ste mali obnovovať najnovšie zálohy.

Teraz, ak chcete z iPadu vymazať všetko, vyhľadajte možnosť Všeobecné v ponuke Nastavenia a kliknite na tlačidlo Obnoviť (je to posledná možnosť).

Klepnite na možnosť „Vymazať všetok obsah a nastavenia“, čím by sa vymazali všetky údaje iPadu.

Pred odstránením však môžete byť požiadaní o heslo Apple ID.

Vymazanie údajov môže trvať dlho, preto sa uistite, že iPad má dostatočnú výdrž batérie (alebo ho zapojte).

2. Znova zapnite zariadenie

Po resetovaní reštartujte váš iPad.

Spolu s obvyklým uvítacím turné sa objaví patentovaná obrazovka Hello spoločnosti Apple. Navštívte prehliadku a čoskoro sa dostanete k aplikáciám & Obrazovka údajov.

So štyrmi dostupnými možnosťami klepnite na „Obnoviť zo zálohy iCloud“ a prihláste sa do iCloud s rovnakým Apple ID použitým počas procesu zálohovania..

Zobrazí sa zoznam záloh s ich časovými pečiatkami a veľkosťami. Vyberte ten najrelevantnejší a spustite proces zálohovania.

Ak je k dispozícii novšia verzia systému iOS, môže sa zobraziť výzva na aktualizáciu. Zobrazí sa tiež výzva na prihlásenie do iTunes a App Store.

3. Počkajte na dokončenie procesu obnovenia

Proces obnovy môže chvíľu trvať v závislosti od veľkosti zálohy a rýchlosti WiFi. Proces môže trvať od niekoľkých minút do hodín.

Po dokončení môžete iPad začať používať, pretože sa nič nestalo.

Riešenie bežných problémov

Ak WiFi prestane fungovať

V prípade, že dôjde k strate internetového pripojenia, proces obnovenia sa pozastaví a obnoví sa po opätovnom fungovaní internetu.

Ak obnovenie trvá príliš dlho, kým sa dokončí

Ak je záložný súbor príliš veľký alebo ak je rýchlosť siete Wi-Fi pomalá, obnovenie môže trvať niekoľko hodín. V takom prípade skontrolujte, či je pripojenie na internet spoľahlivé a či je v blízkosti nabíjačka.

Ak batéria klesne pod 50%, pripojte iPad k nabíjačke a počkajte na dokončenie obnovy.

Ak sa správa pýta na viac identifikátorov Apple

Ak ste v minulosti použili na nákup aplikácií v obchode App Store alebo na médiu iTunes viac ako jedno Apple ID, iPad vyzve na viac prihlásení Apple ID.

V prípade, že ste zabudli niektoré z hesiel alebo ste nekúpili nič z iného Apple ID; zobrazí sa nasledujúca správa:

„Niektoré aplikácie alebo obsah nie je možné obnoviť, pretože už nie sú k dispozícii v iTunes alebo App Store, boli zakúpené pomocou iného účtu alebo boli synchronizované z počítača.“

Obnovte heslo Apple ID pomocou iného zariadenia. Prejdite na možnosť Zabudnuté heslo a postupujte podľa pokynov.

Vo väčšine prípadov budete požiadaní o zodpovedanie bezpečnostných otázok alebo sa na zaregistrovanú e-mailovú adresu pošle nový odkaz na heslo. Ak ste na nákup nepoužili žiadne iné ID Apple, kontaktujte tím podpory spoločnosti Apple.

Ak obnovenie aplikácie trvá príliš dlho

Ak obnovenie aplikácie trvá príliš dlho, alebo ak je aplikácia neaktívna, skúste klepnúť na jej meno, pozastaviť proces obnovenia a znova ho spustiť znova..

V súhrne …

Spoločnosť Apple urobila proces zálohovania a obnovy plynulejším a ľahším s iCloud.

Nastavenie zálohy sotva trvá chvíľu a ukázalo sa, že sú nesmierne užitočné, ak zariadenie čelí chybám alebo dokonca aj v prípade krádeže..

Aj keď ukladanie záloh na notebookoch prostredníctvom iTunes je tiež vynikajúcou možnosťou, nie je možné nosiť notebook všade spolu s iPadom..

V skutočnosti je hlavným dôvodom, prečo väčšina z nás investuje do iPadu, takže nemusíme všade prenášať notebooky..

S iCloudom je možné zálohovať dáta a obnovovať kdekoľvek, pokiaľ je v okolí slušné internetové pripojenie.

Máte nejaké nápady alebo nápady, ktoré by ste sa mohli o tejto téme deliť? Neváhajte použiť časť s komentármi a zdieľať ich s nami.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map