Ako nastaviť sieťovú jednotku Cloud jednoduchým spôsobom

Všetky najlepšie riešenia cloudového úložného priestoru dnes prichádzajú s klientom so synchronizovanými zložkami. Aj keď synchronizačné priečinky môžu byť de facto mechanizmom na ukladanie súborov online, niekedy môže byť oveľa pohodlnejšie použitie miestnej jednotky namapovanej na cloud. To platí najmä pre zachovanie viditeľnosti obsahu cloudu a súčasne zníženie spotrebovaného miesta na pevnom disku.


Spočiatku však môže byť predstava o tom, ako nastaviť sieťovú jednotku cloudového úložiska, zložitá, prinajmenšom kým nezistíte, aké ľahké to môže byť. V tejto príručke vám pomôžeme to zistiť.

Uvidíme, ktorí poskytovatelia cloudových úložísk ponúkajú klientom sieťovej jednotky okrem obvyklého priečinka synchronizácie, a ukážeme vám, ako namapovať cloudové úložisko na písmeno jednotky, keď váš obľúbený poskytovateľ tak neurobí. Od pCloud Drive a Egnyte Drive po Mountain Duck a CloudBerry Drive tento článok vylepší vaše možnosti pre prácu so súbormi hostenými v cloude..

Synchronizácia priečinkov vs sieťové disky

Väčšina riešení cloudového úložného priestoru dnes ponúka stiahnutie klientskeho počítača, ktoré vytvára vo vašom súborovom systéme tzv. Synchronizačný priečinok. Synchronizačné priečinky sú užitočné na automatické kopírovanie obsahu priečinkov a úprav súborov na všetky zariadenia pripojené k vášmu cloudovému účtu.

Nevýhodou synchronizácie priečinkov, o ktorej sa už veľa čitateľov Cloudwards.net dozvedelo, je, že ak chcú pracovať, musia ukladať súbory v cloude aj na pevnom disku. Pre tých, ktorí chcú používať cloudové úložisko na vyčistenie priestoru na pevnom disku, ktorý zrejme tento prístup nefunguje.

Na vyriešenie tohto problému sa väčšina riešení cloudového úložiska rozhodla ponúknuť funkciu nazývanú selektívna synchronizácia. Pri selektívnej synchronizácii môžete synchronizáciu vypnúť pre konkrétne priečinky, pričom tieto priečinky sa uložia iba v cloude a nie na pevnom disku..

Aj keď je to užitočné a spravidla nie je ťažké ho spravovať, nevýhodou selektívnej synchronizácie je to, že v systéme súborov už nebudete môcť obsah priečinkov ukladať pre priečinky, pre ktoré ste synchronizáciu vypli. Ak chcete zistiť, aké súbory existujú, budete musieť zapnúť synchronizáciu späť pre priečinok alebo sa prihlásiť do webového rozhrania pre riešenie cloudového úložiska..

To je takmer vždy pravda. Aplikácia Dropbox Professional má teraz funkciu inteligentnej synchronizácie, ktorá umožňuje zobraziť súbory, aj keď ste synchronizáciu pre priečinok vypli. To je jeden z dôvodov, prečo hodnotíme Dropbox ako najlepšie cloudové úložisko na synchronizáciu, napriek mnohým nedostatkom.

Pre všetky ostatné služby predstavujú otázky týkajúce sa synchronizácie a selektívnej synchronizácie problém použiteľnosti. Na prekonanie tohto problému je jedným z najlepších prístupov použitie sieťovej jednotky cloudového úložiska.

Sieťový disk Cloud Storage (alebo Virtual Drive)

Sieťová jednotka je mapovaná jednotka. V miestnom súborovom systéme vyzerá ako obyčajné písmeno jednotky, ale namiesto voľného miesta na pevnom disku počítača odkazuje písmeno na pevný disk servera..

V prípade firiem táto sieťová jednotka často odkazuje na server na mieste pripojený cez lokálnu sieť (LAN). Pre menšie firmy alebo domáce použitie môžete tiež nastaviť sieťovú jednotku pre zariadenie NAS (sieťové úložisko), ku ktorému sa pripájate priamo pomocou siete Wi-Fi..

V prípade spotrebiteľského cloudového úložného priestoru, ktorý je predmetom tohto článku, sa však tento server nachádza vo vzdialenom dátovom centre prevádzkovanom cloudovou spoločnosťou a vy sa k nemu pripájate prostredníctvom internetu. Táto spoločnosť môže byť tradičná spoločnosť pre ukladanie údajov v cloude, ako je Dropbox alebo Disk Google, alebo služba cloudovej infraštruktúry, ako je jedna z tých, ktoré sú uvedené v našom najlepšom sprievodcovi cloudom IaaS.

Môžete počuť sieťové jednotky, ktoré sa nazývajú virtuálne disky, mapované jednotky, pripojené jednotky alebo dokonca jednotky cloud. Je to všetko to isté. My len dávame prednosť použitiu sieťovej jednotky (prakticky vždy).

Vo všeobecnosti existujú dve možnosti na získanie sieťovej jednotky cloudového úložiska v počítači. Môžete nájsť službu cloudového úložiska, ktorá ponúka klienta sieťovej jednotky, alebo môžete službu cloudu mapovať na písmeno jednotky, ktoré sa tiež nazýva „montáž“.

Na upevnenie je inteligentný prístup použitie softvéru tretích strán, ktorý je určený na uľahčenie procesu. Tieto nástroje pripoja písmeno jednotky do systému súborov a pripoja k nemu svoje cloudové úložisko pomocou poverení používateľa. Príklady zahŕňajú Mountain Duck a ExpanDrive.

Prvú možnosť, nájsť riešenie cloudového úložiska s natívnym klientom sieťovej jednotky, je spravidla ľahšie začleniť a lacnejšie. S takýmito klientmi však existuje len niekoľko služieb cloudového ukladania, vrátane služieb pCloud, Tresorit a Egnyte. Poďme sa najprv pozrieť na tieto a potom hovoriť so softvérom sieťovej jednotky

Poskytovatelia cloudového úložiska s funkciami sieťovej jednotky

Vzhľadom na užitočnosť sieťových jednotiek je skutočne dosť prekvapujúce, že väčšina služieb cloudového úložiska ponúka iba synchronizovaných klientov. Mnoho veľkých mien v priemysle cloudových úložísk, vrátane Dropbox, Google Drive a OneDrive, patrí medzi tie, ktoré tak nie sú.

Našťastie niektorí z tých mála patria medzi naše obľúbené možnosti. Napríklad pCloud a Tresorit nie sú iba dve z našich preferovaných riešení osobného úložiska v cloude, sú to tiež dve z najbezpečnejších riešení úložiska v cloude..

Egnyte Connect, ktorá ponúka možnosti sieťového pohonu prostredníctvom svojho klienta Egnyte Drive, sa radí medzi to, čo považujeme za najlepšiu dostupnú službu synchronizácie a zdieľania podnikových súborov, ako sú top box business, IBM Connections, Citrix Sharefile a ostatné oblasti. (Nenechajte sa vystrašiť našou fantáziou, „synchronizácia a zdieľanie podnikových súborov“ je fantastické meno pre cloudové úložisko pre firmy).

Poďme sa rýchlo pozrieť na všetky tri, počnúc pCloud.

pCloud Drive

Priznávame, že sme čiastočne pCloud, ale máme dobré dôvody. Po prvé, vďaka svojmu doplnku Crypto je veľmi bezpečný. Crypto, ako to podrobne popisujeme v našej pCloud recenzii, vytvára na serveri priečinok s nulovými znalosťami, ktorý používa samostatný šifrovací kľúč, ktorý je vám známy len to, čo znamená, že nikto iný nemôže vaše súbory čítať bez vášho súhlasu..

Aj keď vám Sync.com poskytuje šifrovanie s nulovými znalosťami zadarmo, toto šifrovanie je vždy zapnuté. Na základe toho, že máte na výber možnosť spravovaného šifrovania alebo šifrovania s nulovými znalosťami, je pCloud všestrannejšou službou.

Je to preto, že súkromné ​​šifrovanie typu end-to-end znamená, že server Sync.com nemôže vaše súbory dešifrovať, aby umožňoval napríklad ukážky fotografií alebo streamovanie médií. pCloud can, čo nás viedlo k tomu, že sme mu dávali najvyššie známky ako najlepšie cloudové úložisko pre fotografie a videá.

Okrem toho sa pCloud radí medzi najvýhodnejšie ponuky v oblasti cloudového úložiska. Ak 10 GB voľného úložného priestoru, ktorý ponúka pCloud, nestačí, môžete získať pôsobivú 2 TB úložného priestoru za pouhých 8 dolárov mesačne.

Po registrácii do služby môžete nastaviť svoju virtuálnu jednotku pCloud nainštalovaním klienta pCloud, čo je proces, ktorý trvá všetkých 30 sekúnd. Disk pCloud je k dispozícii aj pre systémy Linux a Windows a MacOS.

Pridané, jednotka pCloud sa v systéme súborov zobrazí ako písmeno jednotky. Kliknite na jednotku a môžete si prezerať zložky a súbory uložené na diaľku pomocou programu pCloud.

Aj keď v predvolenom nastavení nie je zapnutá, môžete nastaviť ľubovoľný priečinok na jednotke pCloud na režim „offline“, ktorý uloží kópiu aj na pevný disk, aby ste k jeho obsahu mali prístup bez prístupu na internet. Ak chcete podporiť spoluprácu, môžete tiež pravým tlačidlom myši kliknúť na ľubovoľný priečinok a poskytnúť tak ostatným používateľom prístup k súborom.

Celkovo možno povedať, že práca pomocou súborov pomocou disku pCloud je oveľa jednoduchšia ako pri používaní webovej aplikácie pCloud, pretože v počítači môžete rýchlo otvárať a upravovať akékoľvek súbory pomocou akéhokoľvek softvéru, ktorý potrebujete..

Tresorit Drive

Tresorit v skutočnosti poskytuje ešte viac bezpečnostných výhod ako pCloud. Napríklad okrem šifrovania s nulovými znalosťami získate dvojfaktorové overenie. Spoločnosť má tiež ústredie vo Švajčiarsku, ktoré má prísnejšie zákony na ochranu súkromia ako väčšina ostatných krajín na svete. Vzťahuje sa to aj na nedávno razenú HDPR.

Avšak, rovnako ako Sync.com, šifrovanie s nulovými znalosťami je vždy zapnuté u Tresoritu, čo znamená, že náhľady súborov a streamovanie cez jeho webové rozhranie sú neúčinné. Odradzujúcejšia je služba, ktorá nie je lacná, ako sa uvádza v našej recenzii v Tresorite.

Cena 250 GB cloudového úložiska stojí viac ako 10 dolárov mesačne, čo je viac ako cena 2 TB úložného priestoru od spoločnosti pCloud. Úložný plán Tresorit 2TB v skutočnosti stojí 24 dolárov, čo je škoda, pretože ide o fantastickú službu.

Neexistuje ani bezplatný plán. Tresorit a jeho funkciu sieťového pohonu však môžete vyskúšať aspoň so 14-dňovou bezplatnou skúšobnou verziou ešte pred potvrdením.

Disk Tresorit je bežne dodávaný v rámci bežného sťahovania klienta pre stolné počítače, takže nie je potrebná žiadna ďalšia inštalácia, ako je to v prípade programu pCloud. Ak chcete službu povoliť, otvorte klientsky počítač, choďte na „nastavenia“ a potom na „pokročilé“. Vyberte možnosť „Povoliť priame otváranie súborov“ a potom „Povoliť disk Tresorit Drive“.

TresoritDrive

V budúcnosti budete mať prístup k obsahu súboru Tresorit prostredníctvom mapovaného písmena jednotky v systéme súborov, ako ste očakávali..

Egnyte Drive

Aj keď môže byť Egnyte Connect jedným z najzábavnejších spôsobov použitia riešení cloudového úložiska, ktoré sme doteraz testovali na Cloudwards.net, nie je to pre priemerného spotrebiteľa. Nie je to preto, že by bolo ťažké ho používať. Ak však chceme nejaké tipy, máme sprievodcu na začatie práce.

Skôr je to preto, že Egnyte je väčšinou zameraný na obchodné využitie a väčšinou na stredné a veľké podniky. Spoločnosť však nedávno pridala „tímový“ plán pre jednu až tri osoby po tom, čo vyžadovala najmenej päť licencií na dlhú dobu.

Náklady na tímový plán sú 10 USD na zamestnanca a získate 1 TB úložného priestoru. Spoločnosť Egnyte Business vám medzitým poskytne 5 TB, 10 TB alebo neobmedzené úložisko v závislosti od plánu, s ktorým idete.

Nebudeme sa zaoberať všetkými dôvodmi, ktoré si myslíme, že Egnyte je pre podniky lepším riešením v oblasti cloudových úložísk ako Dropbox Business, Box Business a všetky ostatné, pretože tu máme kontrolu od spoločnosti Egnyte Connect. Dáme vám však chuť:

 • Rýchla synchronizácia súborov na úrovni bloku
 • Dokumenty Google a kancelária online
 • Veľká knižnica aplikácií tretích strán
 • Funkcie bezpečného zdieľania súborov
 • Silné funkcie správcu

Ďalšou vlastnosťou je samozrejme ponuka mapovanej jednotky Egnyte. Egnyte v roku 2016 nahradila svojho pôvodného klienta „Map Drive“ za „Egnyte Drive“. Bolo to celkom zlepšenie, pridalo sa zdieľanie súborov jedným kliknutím, integrácia SSO a zefektívnenie operácií všeobecne.

Konfigurácia písmena jednotky pre jednotku Egnyte Drive je jednoduchá z klientskeho počítača.

Váš virtuálny disk Egnyte sa potom bude zobrazovať v sekcii „sieťové umiestnenia“ (pre používateľov Windows), odkiaľ sa k nemu dostanete rovnako ako na ktoromkoľvek inom disku..

Aj keď všetky vyššie uvedené tri služby cloudového ukladania sú vynikajúcimi vlastnými spôsobmi, žiadna z nich nemusí byť presne vašim šálkou čaju. Pre tých, ktorí chcú, napríklad, premeniť Disk Google na mapovaný disk, následne sa pozrieme na to, ako to urobiť..

Ako namapovať sieťovú jednotku cloudového úložiska

Existuje niekoľko aplikácií tretích strán, ktoré je možné použiť na pripojenie cloudovej služby vybranej ako lokálna jednotka v počítači. V skutočnosti je ich toľko, že ich tu neprechádzame.

Pozrime sa však na použitie jedného z populárnejších klientov využívajúcich cloudové siete, Mountain Duck, a prejdeme si niekoľko alternatív Mountain Duck v prípade, že si nemyslíte, že je všetko v poriadku.

Montáž cloudového úložiska pomocou horskej kačice

Horskú kačicu vyrábajú vývojári nášho najlepšieho softvéru na prenos súborov Cyberduck a v skutočnosti používa rovnakú nadáciu s otvoreným zdrojovým kódom. Nie je to však bezplatné ako Cyberduck: licencia pre Windows alebo MacOS stojí 39 dolárov.

Mountain Duck pracuje s veľkými tromi v Dropboxoch, Google Drive a OneDrive. Podporuje tiež pripojenia API k niekoľkým špičkovým službám IaaS, vrátane Rackspace Cloud Files, Amazon S3, Microsoft Azure, Google Cloud, Wasabi a Backblaze B2..

Mountain Duck podporuje aj WebDAV, ktorý vám umožní pripojiť každú službu úložiska cloudu, ktorá podporuje daný protokol. To pridáva pCloud, Amazon Drive a niekoľko ďalších možností do zoznamu „montážnych“ možností.

Ak chcete nastaviť Mountain Duck, stiahnite si skúšobnú verziu alebo registrovanú kópiu, otvorte ju a potom kliknite na „install“.

Inštalácia by mala trvať niekoľko sekúnd, potom budete musieť reštartovať počítač. Do horskej kačice budete mať prístup prostredníctvom ikony na paneli úloh.

Ak chcete nastaviť novú cloudovú sieťovú jednotku, kliknite pravým tlačidlom myši na túto ikonu a vyberte možnosť „nová záložka“. Otvorí sa okno pripojenia.

Kliknutím na rozbaľovaciu ponuku v hornej časti vyberte úložisko cloud alebo poskytovateľa IaaS. V našom príklade nastavenia vyberieme Dropbox.

Preskočte niekoľko nasledujúcich polí. Jediným ďalším krokom, ktorý musíte v tomto bode urobiť, je výber písmena jednotky pomocou rozbaľovacej ponuky v dolnej časti okna pripojenia..

Potom kliknite na tlačidlo „Pripojiť“. V prípade systémov Dropbox, Google Drive a OneDrive sa tým spustí váš predvolený prehliadač, aby ste mohli udeliť povolenie spoločnosti Mountain Duck na prístup k úložisku.

Všetky tri služby používajú protokol OAuth, takže prihlasovacie údaje nemusia byť uložené v aplikácii Mountain Duck ani inde. Po autorizácii pripojenia dostanete kód OAuth.

Tento kód zadajte do poľa na overenie totožnosti, ktoré sa malo otvoriť na pracovnej ploche po stlačení tlačidla „pripojiť“.

Keď stlačíte kláves Enter, aplikácia pridá cloudovú službu do vášho počítača pomocou priradeného písmena a budete hotoví.

Do budúcnosti stačí kliknúť na písmeno jednotky a získať prístup k súborom úložiska cloud. Na tento účel už nebudete mať prístup k klientovi Dropboxu a mali by ste mať možnosť zobraziť všetky svoje priečinky a súbory bez ohľadu na to, či sú synchronizované s pevným diskom alebo nie..

Horská kačica má niekoľko ďalších funkcií, s ktorými môžete hrať, sú prístupné aj kliknutím pravým tlačidlom myši na ikonu panela úloh a výberom možnosti „preferencie“. Medzi ne patrí povolenie šifrovacieho systému Cryptomator s otvoreným zdrojovým kódom.

Dávame prednosť Boxcryptoru (prečítajte si našu recenziu v Boxcryptore) ako šifrovací program s nulovými znalosťami od tretích strán pre cloudové úložisko, ale Cryptomator dokončí svoju prácu a je založený na darovaní.

Alternatívy pre horskú kačicu

Aj keď si myslíme, že spoločnosť Mountain Duck vyhovuje zákonu, ako bolo sľúbené, tu sú niektoré ďalšie aplikácie na sieťové disky, ktoré tiež dobre fungujú na pripojenie cloudových služieb.

Disk CloudBerry

Tvorcovia CloudBerry Backup (prečítajte si našu recenziu CloudBerry Backup) predávajú svoj softvér na pripevnenie na disk, CloudBerry Drive, za 39,99 dolárov. Môžete si tiež stiahnuť skúšobnú verziu, ktorá je dobrá na 15 dní. V súčasnosti sú podporované iba Windows.

Na rozdiel od služby CloudBerry Backup služba CloudBerry Drive nepodporuje pripojenia k službám cloudového úložiska, ako sú Dropbox alebo Disk Google. K dispozícii sú iba cloudové pripojenia IaaS, čo znamená, že možnosti virtuálnej jednotky sú o niečo obmedzenejšie ako pri Mountain Duck.

Možnosti IaaS sú slušné, vrátane Rackspace, Azure, Amazon S3 a Wasabi.

NetDrive

NetDrive obsahuje viac možností pripojenia ako CloudBerry Drive, vrátane služieb cloudového úložiska, ako sú Box, Google Drive, Dropbox, OneDrive a Amazon Drive. Podporuje tiež špičkové riešenie osobného cloudového úložiska (čo to je?) Vo Owncloud a WebDAV.

S NetDrive je však integrovaných iba niekoľko cloudových služieb IaaS API: Amazon S3, Rackspace Cloud Files (OpenStack) a Google Cloud.

Môžete vyskúšať NetDrive so 7-dňovou bezplatnou skúšobnou verziou. Ak sa vám služba páči, jednoročné predplatné stojí 20 USD za jedno zariadenie alebo za celoživotnú licenciu môžete zaplatiť 50 USD. Rovnakí vývojári vyrábajú synchronizačný nástroj typu cloud-cloud s názvom CloudSync, konkurent spoločnosti Otixo (prečítajte si našu recenziu spoločnosti Otixo)..

ExpanDrive

ExpanDrive podporuje pekný rozsah cloudových služieb. Možnosti cloudového úložiska zahŕňajú Disk Google, G Suite, Amazon Drive, Box, OneDrive a Dropbox. Pre IaaS nájdete Rackspace Cloud Files, Amazon S3 a Backblaze B2. Súčasťou je aj protokol WebDAV.

Podobne ako Mountain Duck sa aj ExpanDrive integruje s Cryptomatorom, ktorý chráni vaše súbory súkromným šifrovaním typu end-to-end a má verzie pre Windows aj MacOS. ExpanDrive je však drahší, na 50 dolárov za jednu licenciu.

Záverečné myšlienky

Drew Houston, zakladateľ Dropboxu, revolučne zmenil cloudové úložisko pomocou modelu synchronizovanej zložky. Pre väčšinu ľudí to bude pravdepodobne najjednoduchší spôsob, ako pridať súbory do cloudového úložiska a získať k nim prístup neskôr. Synchronizačné priečinky však môžu byť problematické aj pre tých, ktorí chcú vyčistiť miesto na pevnom disku, a to aj pri selektívnej synchronizácii. V takýchto prípadoch odporúčame alternatívu sieťového disku.

Pri výbere poskytovateľa cloudového úložiska so vstavaným klientom sieťovej jednotky, ako je pCloud alebo Egnyte, by mohol byť najjednoduchší prístup, väčšina riešení cloudového úložiska túto funkciu nemá. V týchto prípadoch alebo pre tých, ktorí chcú pripojiť virtuálny disk IaaS, softvér sieťového disku funguje najlepšie, pričom Mountain Duck je náš najlepší výber.

Zaznamenali sme niekoľko ďalších softvérových riešení, ktoré môžete vyskúšať, vrátane služieb CloudBerry Drive, NetDrive a ExpanDrive. Ale áno, neuviedli sme ani niekoľko ďalších možností. Povedzte nám, ktoré z nich by podľa vás mali byť uvedené nižšie a prečo, a pošlite nám akékoľvek ďalšie komentáre alebo otázky, ktoré by ste mohli mať. Vďaka za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map