Ako nainštalovať Elysium na Kodi

Aby ste mohli využívať Kodi naplno, musíte si nainštalovať nejaké neoficiálne doplnky. Niektorí zmenia vzhľad a dojem používateľského rozhrania a iní vám poskytujú prístup k rozsiahlej knižnici streamovania obsahu. Elyzium spadá do druhej kategórie.


Je to služba, ktorá vyhľadáva a streamuje torrenty z celého webu. Elyzium je tiež jednou z najlepších alternatív dohovoru, ktorá mala neskoro problémy s nájdením domu v úložisku. S podobným vzhľadom a pocitom robí Elyzium takmer všetko, čo robí Dohovor.

Predtým, ako sa ponoríme do sprievodcu, by sme sa mali nechať pripomenúť, aké dôležité je chrániť sa pomocou VPN pri používaní Elyzia alebo iného neoficiálneho doplnku Kodi. Ak ho nepoužívate, umožníte ostatným ľahko sledovať vašu IP adresu a vystavujete sa riziku v tejto právnej oblasti šedej. Nezabudnite si pozrieť naše tipy na najlepšie VPN pre spoločnosť Kodi, aby ste sa chránili.

Tu je uvedený postup, ako nainštalovať Elysium na server Kodi. Ak by ste chceli vedieť všetko o spoločnosti Kodi, čo potrebujete vedieť, nezabudnite si prečítať aj nášho úplného sprievodcu spoločnosťou Kodi.

Povoliť neznáme zdroje

Ak chcete povoliť inštaláciu doplnkov z neznámych zdrojov, musíte otvoriť aplikáciu Kodi. Toto je akýkoľvek neoficiálny doplnok, preto si prečítajte nasledujúce kroky a skontrolujte, či je toto nastavenie povolené alebo nie..

Najskôr spustite Kodi a kliknite na ikonu „Nastavenia“. Vyzerá to ako ozubené koleso.

Prejdite na „systémové nastavenia“. Je to posledná možnosť v druhom riadku.

Umiestnite kurzor na sekciu doplnkov a skontrolujte, či je začiarknuté políčko „neznáme zdroje“.

Je veľmi dôležité, aby ste tento krok neskrývali, pretože pri pokuse o inštaláciu doplnku sa objavia bolesti hlavy neskôr. Vždy dvakrát skontrolujte, či je táto funkcia povolená, a ušetrite si starosti.

Nainštalujte Elysium

Teraz ste pripravení nainštalovať Elysium. Vráťte sa na stránku nastavení a kliknite na „Správca súborov“. Je to posledná možnosť v poslednom riadku.

V ľavom stĺpci kliknite na položku „pridať zdroj“. Mala by to byť posledná možnosť v zozname.

Zobrazí sa samostatné okno. Kliknutím na „“ otvoríte panel s adresou.

Do panela s adresou napíšte „http://noobsandnerds.com/portal“. URL musí byť zadané presne tak, ako je to napísané tu. Ak vám táto adresa URL spôsobuje problémy, alternatívou je „http://nan.aftermathwizard.net/nanrepo/“

Kliknite na „OK“ a panel s adresou sa zatvorí. Zadajte názov zdroja (napríklad „noobsandnerds“) a znova kliknite na tlačidlo OK.

Udržujte krok späť, kým sa nedostanete na domovskú obrazovku Kodi. Na bočnom paneli kliknite na ponuku „Doplnky“.

Kliknite na tlačidlo „doplnkový prehliadač“ v hornej časti bočného panela. Vyzerá to ako otvorená škatuľka.

V zozname kliknite na „Inštalovať zo súboru zip“.

Nájdite zdroj, ktorý ste predtým pomenovali. Pre tento tutoriál je to „noobsandnerds“.

Kliknite na súbor zip archívu. V čase písania sa nazýva repozitár.noobsandnerds-2.3.3.zip, ale v závislosti od verzie nainštalovaného archívu sa môže mierne líšiť..

Počkajte niekoľko sekúnd a dostanete upozornenie „add-on enabled“. Keď sa zobrazí, kliknite na „Inštalovať z úložiska“.

Ak ste prvýkrát nainštalovali úložisko, noobsandnerds bude sedieť pod oficiálnym repozitárom Kodi. V oboch prípadoch kliknite na zoznam noobsandnerds zo zoznamu.

V úložisku kliknite na položku „doplnky videa“.

Vo vnútri je pomerne málo doplnkov. Nájdite „Elyzium“ a kliknite naň.

Otvorí sa obrazovka s popisom a ikonou doplnku. V spodnom riadku kliknite na „inštalovať“.

Počkajte na rovnaké upozornenie „povolený doplnok“ a Elysium je pripravené na použitie. Vo vnútri nájdete rozsiahlu knižnicu filmov a televíznych relácií. Kategórie uľahčujú navigáciu, ale vždy môžete použiť aj funkciu vyhľadávania.

Hoci Elysium môže uvádzať zoznam filmov alebo televíznych relácií, nemusí to nevyhnutne znamenať, že stream je momentálne k dispozícii. Vždy je dobré nechať Elyzium čistiť zdroje skôr, ako nadvihnete svoje nádeje, najmä ak je film stále v kinách.

Opravte chybu „Nepodarilo sa nainštalovať závislosť“

Môžete sa stretnúť s chybou, ktorá hovorí „zlyhala inštalácia závislosti“, ako som to urobila pri práci na tomto návode. Táto chyba je spôsobená tým, že spoločnosť Kodi nedokáže nájsť doplnok URLResolver, čo je závislé od všetkých neoficiálnych doplnkov pre streamovanie..

Ak sa zobrazuje táto chyba, prvým krokom na riešenie problémov je deaktivácia úložísk, ktoré už nie sú hostované. Ak chcete vidieť, čo ste nainštalovali, postupujte takto:

 • Na domovskej stránke kliknite na položku Doplnky
 • Prejdite na „moje doplnky“
 • Kliknite na „úložisko doplnkov“

Vo vnútri uvidíte všetky aktuálne nainštalované archívy. Prejdite sa a zakážte každý, kým sa Elyzium nenainštaluje. V mojom prípade boli zdrojom problému Ares Wizard, Super Repo a Colossus.  

Ak nemáte nainštalované žiadne iné úložiská alebo ak to problém nevyriešilo, budete musieť doplnok URLResolver nainštalovať manuálne prostredníctvom súboru zip. Nasleduj tieto kroky:

 • Stiahnite si súbor zip URLResolver. Kliknutím na tento odkaz začne sťahovanie okamžite
 • V aplikácii Kodi prejdite na „doplnkový prehľadávač“ > inštalácia zo súboru zip “
 • Nájdite adresár, do ktorého ste stiahli URLResolver
 • Vo vnútri vyberte „script.module.urlresolver-x.x.x.zip“

Rovnako ako všetky ostatné doplnky, počkajte na oznámenie a skúste nainštalovať Elysium.

Opravte nefunkčné prehliadanie Elyzium

Možno zistíte, že Elysium v ​​ňom nenačíta žiadnu kategóriu, vytiahne ikonu načítania, ale nikam vás neprivedie. Toto je jednoduchý problém s práčkou TMDB, ktorá nájde metadáta pre obsah vnútri Elyzia.

Ak ho chcete opraviť, musíte aktualizovať kľúč API pre TMDB. Nasleduj tieto kroky:

 • Otvorte „Elyzium“
 • Kliknite na „nástroje“
 • Vyhľadajte „nastavenia: účty“
 • Kliknite na „kľúč API“
 • Zadajte „da53492e6286553dccb57d74282b3737“

V čase písania tohto kľúča funguje. Aj keď je nepravdepodobné, že to v budúcnosti nebude fungovať, je to vždy možné, takže majte na pamäti, že ak tento pre vás nepracuje.

záver

Elyzium je skvelé pre každého milovníka filmu alebo televíznej show. Nájdete všetko od starých obľúbených videí až po filmy stále v kinách. Väčšina z nich je k dispozícii v HD. Rýchle pranie a ľahko použiteľné rozhranie z neho robí vynikajúcu voľbu na streamovanie obsahu na serveri Kodi.

Zatiaľ čo spoločnosť Kodi je legálna, pirátstvo nie je. Pri používaní Elyzia môžete pirátsky obsah a musíte s ním primerane zaobchádzať. Neodporúčame pirátstvo, ale bez ohľadu na to, či ste alebo nie, je dôležité, aby ste pri používaní Elyzia mali z dôvodu ochrany osobných údajov spustenú sieť VPN. Vyskúšajte náš prehľad najlepších služieb VPN, ak ešte jeden nemáte.

Ak chcete viac obsahu Kodi, nezabudnite tiež navštíviť náš archív Kodi. Máme návody, zoznamy a ďalšie, vrátane toho, ako nainštalovať Kodi na Roku a riešenie problémov s vyrovnávaním Kodi.

Použili ste Elyzium? Dajte nám vedieť v komentároch a ako vždy ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map