Ako nainštalovať DD-WRT na smerovač doma alebo v kancelárii

Vitajte v príručke Cloudwards.net o tom, ako nainštalovať firmvér DD-WRT do smerovača.


Používatelia, ktorí chcú využiť bezdrôtové smerovače Small Office / Home Office na maximum, majú tendenciu hľadať riešenia OEM, ktoré neponúkajú veľa hodnoty. Firmvér pôvodného výrobcu zariadenia (OEM) je tak nevýrazný a nevyhovujúci funkciám, nemôže plne využiť hardvér smerovača.

Napríklad softvéru OEM zvyčajne chýba:

Možnosti ukončenia VPN

Funkcie súborového servera

Možnosti vzdialeného prihlásenia

Router môže mať najnovší a najväčší procesor, maximálnu pamäť RAM a veľa pamäte Flash; jeho firmvér a nedostatok funkcií ho však budú stále brzdiť.

Táto skutočnosť ponecháva spotrebiteľom možnosť hľadať na internete alternatívne riešenie, ktoré sa scvrkáva na blikanie smerovača vlastným firmvérom odrody Tomato alebo DD-WRT..

Dnes sa bližšie pozrieme na to, ako bleskovať domáci bezdrôtový smerovač pomocou firmvéru DD-WRT.

Obsah:

 

Skôr ako začnete, nezabudnite na dve veci.

Po prvé, hoci Tomato a DD-WRT sú zásadne odlišné typy kódov, ktoré ponúkajú rôzne funkcie, kroky na blikanie smerovača sú viac-menej rovnaké pre obidva.

Z dôvodu niekoľkých malých krokov, ktoré sa medzi týmito dvoma inštalačnými procesmi líšia, však budete chcieť postupovať podľa sprievodcu špecifického pre Tomato, ak sa rozhodnete pre túto chuť firmvéru.

Po druhé, len preto, že chcete vlastný firmvér, to neznamená, že ho musíte nainštalovať osobne; tento proces je možné vykonať za vás, ako budeme ďalej diskutovať. 

Pohodlná alternatíva k blikaniu vášho vlastného smerovača

Ak nemáte technický sklon, je lepšie kúpiť router s predinštalovaným DD-WRT. Našťastie používatelia, ktorí nechcú upgradovať svoje zariadenie osobne, si môžu kúpiť router, ktorý už má nainštalovaný DD-WRT alebo Tomato z FlashRouters.com..

Odporúčam prehliadať ich webové stránky a zistiť, čo sa ponúka. Prípadne si pozrite naše odporúčania týkajúce sa najlepších smerovačov VPN roku 2020.

Možno si myslíte, že nákup smerovača s bleskom je zbytočný, pretože je stále potrebné nakonfigurovať smerovač pre domáce prostredie. Ale tu je dobrá správa; FlashRouters.com vykoná upgrade nielen za vás, ale tiež nastaví softvér DD-WRT, aby vyhovoval vašim všetkým potrebám.

FlashRouter.com slúži zákazníkom predinštalovaním firmvéru DD-WRT a Tomato. Táto služba tiež predkonfiguruje bezdrôtové smerovače, vďaka čomu budú pripravené na okamžité použitie.

Predpoklady procesu inovácie

Podobne ako pri každom inom projekte, ľudia, ktorí chcú router smerovať, budú musieť získať potrebné zdroje skôr, ako začnú. Existuje niekoľko predpokladov, z ktorých prvým je smerovač schopný spustiť firmvér DD-WRT.

DD-WRT nepodporuje všetky smerovače, ktoré je možné zakúpiť od maloobchodného predajcu elektroniky. Skontrolujte, či je váš smerovač v zozname smerovačov DD-WRT podporovaný..

Ak nie je na zozname, musíte si jeden kúpiť buď na FlashRouters.com, alebo si kúpiť podporovaný model od miestneho dodávateľa elektroniky..

Nakoniec budete musieť prevziať najnovšie .popolnice Inštalačné súbory DD-WRT.

Ako Flash router pomocou DD-WRT

Pokyny uvedené nižšie vysvetlia, ako aktualizovať smerovač pomocou DD-WRT.

Toto sú však všeobecné kroky a môžu sa medzi jednotlivými modelmi smerovačov mierne líšiť. Vzhľadom na to, že routery Linksys sú najbežnejšie používané v domácnosti, použijeme jeho rozhranie ako náš príklad.

Krok 1: Resetujte smerovač

Úplne prvá vec, ktorú treba urobiť, je tzv. Reset 30/30/30. Ak sa pozriete na zadnú časť smerovača, zobrazí sa malé tlačidlo resetovania.

Toto resetovacie tlačidlo je malé, aby sa zabránilo jeho náhodnému stlačeniu, takže bude potrebné zatlačiť kancelársku sponku alebo ceruzku..

Ak chcete vykonať reset 30/30/30, najprv skontrolujte, či je smerovač zapojený a zapnutý.

Stlačte a podržte resetovacie tlačidlo po dobu 30 sekúnd (použite stopky).

Potom sa uistite, že je tlačidlo reset stále stlačené, odpojte napájanie smerovača a počkajte ďalších 30 sekúnd.

konečne, zatiaľ čo držíte resetovacie tlačidlo stlačené, znovu zapojte napájanie smerovača a počkajte ďalších 30 sekúnd.

Tlačidlo reset musíte bezpodmienečne držať stlačené po celú dobu, inak postup resetovania zlyhá.  

Krok 2: Prihláste sa do webového rozhrania

Ak sa chcete prihlásiť do webového rozhrania smerovača, uistite sa, že je povolený Javascript. Vedľajšou poznámkou je, že niektoré prehliadače majú problémy s načítaním webových rozhraní rôznych smerovačov.

Ak sa stránka pre správu nenačíta správne, skúste jednoducho iný prehliadač.

Okrem toho musí používateľ poznať predvolenú adresu IP smerovača. Ak chcete otvoriť konfiguračné rozhranie, zadajte adresu IP do panela s adresou URL prehliadača, pred ktorým je „http: //“ (napríklad – http://192.168.1.1).

Namiesto bezdrôtového pripojenia alebo prostredníctvom iného sieťového zariadenia (napríklad prepínača) sa odporúča pripojiť počítač priamo k smerovaču pomocou ethernetového kábla..

Skontrolujte, či je ethernetový kábel pripojený k portu LAN smerovača, a nie k portu WAN.

Ak ešte nepoznáte IP adresu smerovača, iba predvolená adresa IP spoločnosti Model_XYZ. Modely Linksys sa zvyčajne predvolia na pole s menom používateľa, ktoré je prázdne a heslo „admin“.

Opäť sa prihlasovacie údaje medzi rôznymi poskytovateľmi líšia, takže ak ste zabudli, jednoducho si prečítajte predvolené prihlasovacie údaje Google.

Krok 3: Odovzdajte firmvér DD-WRT

Pred odovzdaním firmvéru DD-WRT si prečítajte nasledujúce zásadné upozornenie:

Pri postupe nastavovania je nevyhnutné, aby ste proces neprerušili, keď blikali smerovač. Ak by ste tak urobili, mohli by ste smerovač „zafarbiť“, takže by bol zbytočný. Prerušenie procesu nastavovania by mohlo znemožniť načítanie nového firmvéru alebo obnovenie pôvodných nastavení z výroby! 

V skratke, NEVYKONÁVAJTE až do ukončenia procesu vykonajte niektorú z nasledujúcich činností:

Vypnite počítač

Zatvorte webový prehľadávač

Odpojte napájanie smerovača

Odpojte ethernetový kábel uväzujúci počítač k smerovaču

Proces sa zvyčajne dokončí do dvoch minút a môže sa overiť, keď bude nová prihlasovacia stránka DD-WRT prístupná z vášho prehliadača.

Nezabudnite, že každý smerovač má iné nastavovacie rozhranie. Možnosti konfigurácie pre blikanie smerovača sú však takmer vždy obsiahnuté v sekcii „správa“.

Na modeloch Linksys postupujte takto:

  1. Prihláste sa do konfiguračného rozhrania smerovača
  2. Kliknite na kartu Správca, ktorá je niekedy označená ako „Správa“ alebo „Správca“
  3. Vyberte možnosť „Vybrať súbor“ a prehľadajte adresáre, aby ste našli inštalačný súbor DD-WRT

Ak nie je možné nájsť nastavenie aktualizácie firmvéru, pozrite si príručku k routeru, ktorá je dostupná online.

Krok 4: Prihláste sa do rozhrania DD-WRT

Počas inštalačného procesu na smerovači zvyčajne blikajú kontrolky (opäť sa medzi jednotlivými modelmi smerovačov líšia).

Nezabudnite router náhodne neodpájať alebo prerušiť jeho postup inštalácie, pretože by mohlo dôjsť k zahryznutiu prachu.

Po dokončení by malo byť rozbaľovacie okno označujúce úspech. Pred pokračovaním, počkajte približne 5 minút.

Čakanie je preventívne opatrenie, ktoré pomáha predchádzať nevhodným situáciám rušenia používateľa.

Po 5 minútach čakania je vhodné kliknúť na tlačidlo Pokračovať, ak sa výzva na prihlásenie nezobrazila. Predvolená adresa IP by mala byť 192.168.1.1 pre väčšinu modelov routerov, ale opäť sa môže líšiť medzi rôznymi výrobcami a modelmi.

Záverečné myšlienky

Najdôležitejšou vecou, ​​ktorú treba mať na pamäti, nie je prerušenie procesu aktualizácie. Podľa vyššie uvedených krokov by blikanie smerovača na DD-WRT malo byť takmer bez námahy a trvá iba 15 až 20 minút.

Blikanie smerovača je však iba začiatok. Po inovácii budete môcť uvoľniť plný potenciál smerovača a lepšie využiť jeho hardvér s ďalšími funkciami a funkciami..

Jednou z prvých vecí, ktorú bude osoba pravdepodobne chcieť konfigurovať, je tunel VPN medzi jednotlivými webmi. Ak tak urobíte, bude chrániť každé zariadenie pripojené k bezdrôtovej sieti šifrovaním VPN.

A tiež odblokovať geograficky obmedzené stránky. Ešte lepšie je, že používatelia môžu nakonfigurovať smerovač DD-WRT tak, aby bol:

VPN server

Súborový server

Zariadenie na zdieľanie v sieti

Ak sa zdá, že vyššie uvedené kroky sú príliš zastrašujúce alebo náročné, môže byť atraktívnejšie kúpiť router DD-WRT od spoločnosti FlashRouters.com..

Ďakujeme vám za prečítanie tejto príručky o tom, ako nainštalovať DD-WRT na smerovač; neváhajte a zanechajte akékoľvek otázky alebo pripomienky v komentároch nižšie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me