Ako mapovať OneDrive ako sieťovú jednotku v Prieskumníkovi súborov

Už je to niekoľko mesiacov, čo spoločnosť Microsoft uviedla systém Windows 10 na trh s možnosťou priameho rozšírenia. veľa ľudí prešlo z nepríjemného systému Windows 8.1 na 10 (vrátane mňa). V skutočnosti asi 75 miliónov používateľov už upgradovalo svoj systém na Windows 10.


S novým operačným systémom prišlo množstvo vylepšení a zmien. Microsoft v zásade buď odstraňuje prvky, ktoré podľa jeho názoru nefungujú, alebo ich tlačí úplne iným smerom.

Keď som písal recenziu pre OneDrive, stiahol som si Windows 10 pár týždňov späť. Preto prvou zmenou, ktorú som si všimol v operačnom systéme, bola aplikácia OneDrive. Spoločnosť Microsoft úplne odstránila aplikáciu OneDrive a integrovala ju hlboko do operačného systému. To znamená, že OneDrive je teraz ako aplikácia na pozadí. Možno to nebudete môcť vidieť, ale určite je to tam.

Kedykoľvek sa pokúsite uložiť súbor, mali by ste možnosť uložiť ho na pevný disk alebo OneDrive, ale bez špecifického rozhrania pre OneDrive by sa veci určite mohli zmiasť..

Hlavná zástupná zmena

Keď spoločnosť Microsoft uviedla verziu systému Windows 8.x, zahrnula do svojej aplikácie OneDrive funkciu s názvom „zástupný symbol“. Zástupný symbol je ako malý fiktívny súbor na lokálnej jednotke, ktorý predstavuje súbor prítomný v cloude OneDrive.


© OneDrive

Zástupné súbory majú zvyčajne veľmi malú veľkosť a obsahujú iba miniatúru a metadáta o hlavnom súbore uloženom v cloude..

Zástupný súbor s použitím iba malej časti miestneho úložného priestoru odkazuje na pôvodný súbor. Vďaka týmto zástupným symbolom bolo ľahké získať rýchly prístup k tisícom gigabajtov údajov bez toho, aby ste museli využívať miestny disk. To bolo samozrejme veľkým prínosom pre zariadenia, ktoré mali obmedzené úložisko.

Prečo spoločnosť Microsoft odstránila zástupný znak

Zástupný symbol vytvoril pre Microsoft problém, pretože veľa používateľov presne nevedelo, že zástupné súbory neboli presne skutočnými súbormi. Pretože zástupné súbory boli iba miniatúrami, používatelia na ne museli dvakrát kliknúť, aby mohli začať sťahovať pôvodný súbor, ktorý sa mohol otvoriť v príslušnej aplikácii..


© FWall

Súbory teda neboli sprístupnené používateľom offline, pokiaľ si to neželá. Výsledkom je, že súbory sa nedali otvoriť, ak používatelia nemali pripojenie na internet.

Na vyriešenie tohto problému spoločnosť Microsoft úplne odstránila zástupné symboly a zaviedla selektívnu synchronizáciu v systéme Windows 10. Selektívna synchronizácia umožňuje používateľovi vybrať ľubovoľné priečinky, ktoré chcú lokálne synchronizovať, a sprístupňuje ich offline..

To však znamená, že ak synchronizujete 5 GB údajov, celých 50 GB sa uloží na váš lokálny disk, čím sa znemožní predovšetkým mať možnosť cloudového úložiska. Keby som mal na miestnom disku skutočne 50 GB voľného miesta, tak prečo by som ho mal nahrať do cloudu?

Ako sa zbaviť tohto problému

Teraz už nemôžete skutočne vzdorovať spoločnosti Microsoft a priviesť späť zástupný znak do systému Windows 10, existuje však spôsob, ako vytvoriť rovnakú funkcionalitu zmapovaním OneDrive na lokálny disk. Mapovanie obsahu OneDrive do počítača vám umožní okamžite prehľadávať všetky súbory bez nepríjemného procesu synchronizácie.

Funguje to podobne ako zástupný znak a môžete súbory premenovať, vytvoriť alebo odstrániť. Ale pretože ide o zástupné súbory, musíte pamätať na to, že nie sú sprístupnené v režime offline a je potrebné ich stiahnuť.

Aby sme to vyjasnili, tento tip funguje pre Windows 7 aj Windows 8, ak máte 8,1, musíte to preskočiť a nemusíte sa o nič starať..

Čo musíte urobiť:

 • 1: Navštívte webovú aplikáciu OneDrive, prihláste sa do nej a potom kliknite na kartu Súbory na ľavej strane obrazovky


© Cloudwards

 • 2: Skontrolujte webovú adresu vo vašom prehliadači. Číslo CID by ste mali mať napravo od adresy URL. Nechajte svoj prehliadač otvorený alebo skopírujte toto číslo CID niekde do poznámkového bloku


© Cloudwards

 • 3: Otvorte program Prieskumník teraz alebo v jazyku systému Windows 7 – Prieskumník systému Windows.
 • 4: Teraz prejdite do zobrazenia „PC“. Ak používate staršiu verziu operačného systému, nazýva sa to „Počítač“
 • 5: Keď ste v zobrazení PC, mali by ste vidieť možnosť „Map Network Drive“ v hornej časti obrazovky


© Cloudwards

 • 6: Kliknite na možnosť „Map Network Drive“ (Mapa sieťovej jednotky) a malo by sa zobraziť nové okno
 • 7: Vyberte niektorú z jednotiek, ktoré práve nepoužívate. (Môže to byť vaša šťastná abeceda?)
 • 8: Do poľa priečinka zadajte túto cestu: https://d.docs.live.net/YOUR-CID-NUMBER

NUMBER-CID-NUMBER je miesto, kde by ste mali umiestniť číslo CID, ktoré ste predtým skopírovali z webovej aplikácie OneDrive.


© Cloudwards

 • 9: Začiarknite možnosť „znovu pripojiť pri prihlásení“
 • 10: Kliknite na tlačidlo Dokončiť a zobrazí sa výzva na zadanie poverení OneDrive, ktoré sú vaše používateľské meno a heslo spoločnosti Microsoft.

V prípade, že ste do účtu pridali verifikáciu v dvoch krokoch, musíte najskôr vytvoriť heslo aplikácie na webovej stránke účtu Microsoft a zmeniť nastavenia zabezpečenia

Po prihlásení by ste mali vidieť novú jednotku v Prieskumníkovi súborov, názov jednotky by sa zhodoval s vaším číslom CID. Ak nechcete vidieť toto mätúce číslo, môžete ho kedykoľvek premenovať na niečo iné ako „Microsoft, si idiot“

záver

Teraz ste všetci pripravení na prístup k súborom v priečinku OneDrive, ako ste to urobili normálne. Môže to byť trochu pomalšie, ak nie lepšie. Môžete kopírovať alebo presúvať súbory na túto jednotku a samozrejme pristupovať k aplikácii OneDrive priamo aj z iných aplikácií.

V systéme Windows 10 som stále nový a každý deň objavujem niečo, čo sa mi v tejto verzii nepáči. Aj keď existujú nejaké riešenia tohto zástupného problému týkajúce sa tretích strán, myslím si, že toto riešenie je pravdepodobne najpohodlnejšie. Ak nájdete lepšie riešenie, dajte mi vedieť.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map