Skoro každý používa záložky vo svojom prehliadači: zrýchľuje navigáciu a zabráni vám prechádzať celou nedávnou históriou zakaždým, keď chcete navštíviť určitý web. Prehliadač Chrome, prehliadač Google, vykonáva mimoriadne dobrú prácu so správou záložiek a je jednou z mnohých vynikajúcich funkcií.


Existuje však jeden problém so spoliehaním sa na záložky: keď začnete používať nový prehliadač, neprenesú sa ďalej. Váš profil Google za určitých okolností uloží vaše záložky, ale funguje to iba v prehliadači Chrome. To znamená, že keď prejdete na nové prenosné alebo mobilné zariadenie pomocou prehliadača, ktorý nie je prehliadačom Chrome, prvých pár dní jeho používania sa naplní nepríjemnosťou, pretože svoje záložky musíte znova ukladať..

Našťastie vám prehliadač Google Chrome umožňuje exportovať záložky do samostatného súboru. Táto užitočná funkcia vám umožní nielen ich exportovať do nového prehľadávača, ale môžete si ju vziať aj vložiť so všetkými ostatnými zálohovanými súbormi (máte plán zálohovania, nie?). Keďže ide o súbor štandardnej verzie .html, žiadny z našich najlepších poskytovateľov zálohovania online s tým nebude mať žiadny problém. To znamená, že bez ohľadu na to, čo sa stane, vaše návyky prehliadania nemusia trpieť.

Predtým, ako začneme, však nezabudnite, že tu hovoríme iba o zálohovaní záložiek, máme ďalší článok o úplnom zálohovaní prehliadača Google Chrome. V prípade, že by ste chceli vykonať zmeny, sa tiež trochu porozprávame o exportovaní súboru záložiek do iných prehliadačov.

Exportujte záložky Chrome

Export záložiek prehliadača Chrome je proces len niekoľkých krokov, z ktorých každý je ľahší ako posledný. Začnime tým, že prejdete na „Správcu záložiek“, ku ktorému sa dostanete prístupom cez ponuku, ako je to znázornené nižšie, alebo pomocou klávesovej skratky Ctrl + Shift + O (to je „O“ ako v „Oliver“).

Ponuka je vpravo hore, choďte na „záložky“ a potom vyberte „správca záložiek“.

Správca záložiek sa otvorí na novej karte a vyzerá takto:

Všimnite si, že som práve urobil novú inštaláciu prehliadača Chrome, aby som urobil snímky obrazovky pre tento tutoriál, nebojte sa, tento spôsob, ako robiť veci, zaručuje, že všetky vaše záložky, bez ohľadu na priečinok, do ktorého ste ich umiestnili, budú vyvážajú.

Ďalším krokom je kliknutie na slovo „usporiadať“, ktoré sa nachádza nad vašimi skutočnými záložkami. Zobrazí sa ponuka. 

Táto ponuka vám umožní robiť najrôznejšie veci, vrátane pridávania nových záložiek a vytvárania priečinkov. Chceme však celú možnosť v spodnej časti „exportovať záložky do súboru HTML“. Kliknite na toto tlačidlo a dostanete sa do prieskumníka súborov, kde si môžete vybrať umiestnenie, do ktorého sa budú sťahovať. Môžete tiež premenovať súbor (ktorý odporúčam), aj keď sa uistite, že nechcete náhodne meniť typ súboru, musí to byť .html, aby niečo z toho fungovalo správne.

Tento súbor sa potom uloží na váš pevný disk – v mojom prípade je malý, takže tam bol za menej ako sekundu – a to je naozaj všetko, čo s tým súvisí. Ak presuniete súbor do priečinka, ktorý používate na zálohovanie alebo synchronizované súbory, mal by sa automaticky zahrnúť pri najbližšej príležitosti podľa toho, čo z našich najlepších riešení úložiska cloudu alebo online zálohovania, ktoré používate, robí svoju vec.

Tam to máte, ľahko peasy. Tento proces funguje viac-menej rovnako vo všetkých prehľadávačoch, je to len otázka zistenia, kde sú uložené vaše záložky. Pozrime sa rýchlo na to, ako importujete tieto súbory do nového prehliadača.

Importujú sa záložky

V prehliadači Chrome je import záložiek takmer rovnaký proces s tým rozdielom, že v ponuke „usporiadať“ správcu záložiek vyberiete radšej „import záložiek do súboru HTML“ ako „export“.

Potom budete presmerovaný na prieskumník súborov, kde môžete vyhľadať svoj .html. Ostatné prehliadače fungujú opäť rovnako: vo Vivaldi – mojom výbere prehliadača, pretože nie som veľkým fanúšikom prehliadača Chrome, ktorý sleduje môj každý pohyb – najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je ísť na rýchlu voľbu (začiatok na obrazovke) a kliknite na kartu „Záložky“ v hornej časti stránky.

Tým sa dostanete do správcu záložiek, kde stačí kliknúť na „importovať“ a zobrazí sa dialógové okno, v ktorom si môžete vybrať prehliadač, z ktorého importujete (ak to zistí vo vašom systéme, ktorý ste vyhrali) Nepotrebujete ani súbor .html, pretože ich Vivaldi dokáže importovať automaticky) a miesto, kde ho uchovávate. 

Ak nie ste príliš sledovaní, ale nie ste fanúšikom rozhrania Vivaldiho, ďalšou skvelou možnosťou je prehliadač Mozilla Firefox. Tento osvedčený prehliadač robí veci takmer rovnako ako prehliadač Chrome: pristupujete do správcu záložiek pomocou rovnakej klávesovej skratky (Ctrl + Shift + O) a potom stačí kliknúť na tlačidlo „importovať a zálohovať“. 

Čo robí Firefox tak užitočným v tomto konkrétnom prípade, že vám tiež umožní vykonať úplnú zálohu prehliadača z tejto obrazovky, nielen zo záložiek. Je to jeden z mála prehľadávačov, ktorý vám to umožní, a je nesmierne užitočný tesne pred úplným vymazaním systému alebo len v prípade, že sa vášmu počítaču stane niečo trvalé. Ak však ide iba o záložky, stačí kliknúť na možnosť „exportovať“ alebo „importovať“ a máte hotovo. 

záver

Tu to máte: najrýchlejší a najjednoduchší spôsob exportu a importu záložiek do prehliadača Chrome a z neho. Ak ste používateľom aplikácie Microsoft Edge alebo Internet Explorer a zaujíma vás, prečo sme do tohto sprievodcu nezahrnuli ani jeden z nich, urobte si láskavosť a stiahnite si niektorý z troch vyššie uvedených prehľadávačov, aby ste zistili,.

Dúfame, že ste túto príručku považovali za užitočnú a že vám pomôže exportovať záložky prehliadača Chrome. Ak máte ďalšie otázky, obráťte sa na nás. Ďakujeme vám za prečítanie a nezabudnite si prečítať nášho sprievodcu 99 bezplatnými nástrojmi na ochranu osobných údajov, aby bol váš prehliadač čo najbezpečnejší.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me