8 najlepších dostupných CRM pre malé podniky

Vzhľadom na to, že sa preukázalo, že zvyšuje retenciu zákazníkov a zvyšuje výnosy, CRM nepochybne predstavuje zásadný rozdiel medzi stratou a udržaním zákazníkov..


V minulosti, keď zákazníci vedeli iba názov produktu, bol úspech alebo neúspech riadenia vzťahov so zákazníkmi (ako stratégia) záležitosťou 50/50.

Avšak v súčasnom stave, keď sú zákazníci viac informovaní ako kedykoľvek predtým, ich skúsenosť nakoniec určuje, či sa držia určitej značky alebo nie..

Predtým, ako si zákazníci ešte prechádzajú zoznamom akcií, s najväčšou pravdepodobnosťou vopred vykonajú dôkladný prieskum rôznych produktov a presne vedia, kedy sa majú vyvarovať a spoliehať sa na konkurenta..

Najmä ak chýba vaše oddelenie služieb zákazníkom.

Podľa Henryho Forda, otca motorizmu:

„Podnik, ktorý sa mimoriadne venuje dokonalosti zákazníckych služieb, sa bude musieť starať iba o zisky – pretože bude trápne veľký.“

Toto jednoduché vyhlásenie sa vzťahuje na všetky úrovne podnikania bez ohľadu na jeho veľkosť a odvetvie.

Kedy teda CRM príde na obrázok?

Aj pre relatívne malú firmu, ktorá sa darí veľmi dobre, pokiaľ ide o služby zákazníkom, dobrá platforma CRM má potenciál ju ďalej podporovať..

Aby sme to uviedli do perspektívy, spoločnosť Nucleus Research preskúmala širokú škálu spoločností a zistila návratnosť investícií (ROI) (Return On Investment) CRM na 8,71 dolárov za každých 1 minútu vynaložených $ 1.

Ako odborník na malé podniky musíte kriticky vyhodnotiť rôzne CRM podľa ich efektívnosti a ceny, a až potom si nakoniec vymyslíte, na ktorého použitie.

Aby sme vám pomohli v tomto pátraní, diskutujeme o 8 z najlepších softvérových platforiem CRM pre malé firmy. Predtým však najprv vymrieme problémy s ušľachtilosťami spoločnosti CRM.

8 najlepších dostupných CRM pre malé podniky: Obsah

 • ActiveCampaign
 • Ontraport
 • Insightly
 • Salesforce
 • Pipedrive
 • Zoho CRM
 • Infusionsoft
 • mrštný

Prečo by ste mali zvážiť CRM na prvom mieste?

Softvér na správu vzťahov so zákazníkmi pomáha malým podnikom zvládnuť prevádzkové problémy, ako napríklad:

 • Nesúlad medzi predajcami
 • Politiky Komisie  
 • Ciele podnikových príjmov
 • Vysoké opotrebenie klientov
 • Klesajúci predaj

1. Musíte sledovať udalosti a úlohy

Ak je v podnikovom prostredí jedna vec, musí to byť kalendár. Celková stratégia a účinnosť do veľkej miery závisia od toho, ako dobre plánujete a sledujete udalosti.

A stabilný CRM vám pomôže dosiahnuť tento cieľ. Vložte si kalendár a umožní vám nahliadnuť do úloh vášho tímu.

2. Zarovnajte a usporiadajte svoje podnikanie

Aj keď ste sa už mohli integrovať:

 • Kalendár
 • Správa úloh
 • Kalendárové systémy

Stále vám chýba predstava o organizácii podnikania. Prečo? Pretože každý z týchto systémov funguje nezávisle – a častejšie ako ne, skončí nesprávne zarovnaný.

Dobrý softvér CRM integruje tieto tri funkcie do jedného systému pre pohodlný prístup, údržbu a správu.

Je to v skutočnosti také komplexné, že pravdepodobne začnete s realizáciou predtým neznámych faktov o svojej firme.

Doteraz už 60% malých firiem výrazne využíva CRM na e-mailový marketing a výsledky sa im páčia.

3. Obchodná matematika môže byť trochu komplikovanejšia ako si predstavujete

Všetci si pravdepodobne myslíme, že sme dobre v matematike, a preto sme v podnikaní, správne?

Čo je koniec koncov také ťažké pri výpočte ziskov, počtu zákazníkov a zodpovedajúcich výnosov? Ak sa vám to páči, prepáčte, že ste nositeľom zlých správ, ale ste ďaleko od pravdy.

 • Spomeniete si na všetky projekty, ktoré tento rok podnikal?
 • Máte dokonca hrubý odhad priemerného konverzného pomeru?
 • Dokážete správne identifikovať najúčinnejšiu metódu konverzie zákazníkom?

Myslím, že nie … a to je presne to, v čom CRM softvér prichádza. Stabilný systém bude poskytovať metriky v reálnom čase o všetkých aspektoch vášho podnikania vrátane menších vecí.

Nasledujúce generované prehľady pomôžu strategicky zlepšiť vaše podnikanie efektívnejšie, najmä pokiaľ ide o konverziu a udržanie zákazníkov.

4. Vaša pamäť nie je 100%

Ok, teraz, keď sme založili obchodnú matematiku, je omnoho rozsiahlejšia, ako sa pôvodne predpokladalo, pravdepodobne si myslíte, že aspoň všetky informácie o vašej firme sú uložené v oceľovej pasci.

Určite môžete mať kapacitu pamäte na okamžité vyvolanie informácií od 10 alebo 20 zákazníkov, ale čo sa stane, keď tento počet neustále rastie?

Pokiaľ nie ste super-bytosť, zrejme len veľmi málo ľudí si pamätá informácie o 50 alebo 100 zákazníkoch.

Dokonca aj notebook bude v takom prípade nespoľahlivý. Systém CRM namiesto toho ukladá, spravuje a získava informácie o zákazníkoch kliknutím na tlačidlo.

Existuje taká vec ako „najlepší softvér CRM“?

Tu je dôležité zvážiť, existuje niečo také ako „najlepší softvér CRM“? Pravda je, rovnako ako akýkoľvek iný typ softvéru, CRM systémy nie sú všetky rovnaké.

Každý je dodávaný s jedinečným:

 • technické údaje
 • náklady
 • Výkonnostné úrovne
 • flexibilita

V konečnom dôsledku bude účinnosť vašej spoločnosti závisieť nielen od prijatia dobrého systému CRM, ale aj od efektívnosti zvoleného softvéru.

Napríklad to, čo je najlepšie pre realitného makléra, nemusí byť pre obchodných zástupcov poistenia obzvlášť ideálne; kvôli zložitosti a jedinečnosti rôznych druhov podnikania.

Najlepším spôsobom, ako určiť dokonalé riešenie CRM, je vyhodnotenie rôznych softvérových balíkov podľa podnikového nastavenia a potrieb.

Dnes sa krátko pozrieme na faktory, ktoré je potrebné zvážiť pri výbere CRM pre malé podniky:

 • škálovateľnosť

Aj keď si uvedomujeme dôležitosť CRM v podnikaní, je ľahké zabudnúť, že by mal tiež rásť spolu s vaším podnikom.

mierka
mierka

Najlepšie CRM pre firmy, aj keď ide o startup, by malo byť schopné reagovať na nové ciele a obavy pri ich vývoji.

Za stáleho udržiavania operácií rok čo rok – bez problémov a bez závad.

Koniec koncov, nechcete míňať zdroje a čas implementáciou riešenia CRM, iba na inováciu, keď sa vaša firma začne rozširovať.

 • Podpora viacerých platforiem

Pretože sa priemerné pracovisko vo veľkej miere spolieha na stolové počítače, CRM systémy sú optimalizované pre počítače.

S nedávnym nárastom používania smartfónov a tabletov sa však pre malé i veľké podniky stalo nevyhnutné prijať softvér CRM, ktorý podporuje viac platforiem..  

Samotná táto akcia zvýšila produktivitu v roku 2012 o viac ako 20%.

Podniky podporujúce mobilné CRM od tej doby prekonali spoločnosti, ktoré neumožňujú CRM, pokiaľ ide o dosiahnuté predajné kvóty.

Kým iba 22% z nich spĺňa svoje predajné kvóty, 35% z nich to robí pohodlne.

 • Prístup nasadenia

Podniky majú zvyčajne možnosť voľby medzi riešeniami SaaS na požiadanie a riešeniami na mieste.

Prvý, ktorý je cloud-based, poskytuje menšie možnosti kontroly a prispôsobenia v porovnaní s poslednými, ktoré sa ľahko integrujú do existujúcich infraštruktúr a obchodných aplikácií.

Riešenia na mieste sú však dosť drahé a väčšinou sa dajú použiť pre veľké spoločnosti, ktoré si ich môžu dovoliť nainštalovať a udržiavať.

Softvér CRM na báze SaaS je uskutočniteľný pre malé podniky z dôvodu znížených nákladov na údržbu, flexibility a vzdialeného prístupu.

 • Použiteľnosť

Už existuje mnoho komplexných podnikových aplikácií.

Preto by bolo kontraproduktívne prijať riešenie CRM, ktoré vyžaduje, aby ste venovali veľa prostriedkov školeniu zamestnancov na používanie jeho rozhrania a funkcií..

Dobrý softvér CRM by mal byť užívateľsky prívetivý a mal by pracovať s rozhraním, ktoré je ľahko zrozumiteľné pre niekoho, kto má základné počítačové zručnosti.

Vzhľadom na svoju významnú úlohu pri určovaní účinnosti 55% podnikateľov oslovených spoločnosťou Inside CRM uviedlo, že pri hodnotení systémov CRM je ich jednoduché používanie podľa kritérií číslo jedna..

 • náklady

Aj keď cena je nepochybne veľmi kritickým faktorom, nemala by sa posudzovať osobitne.

Skôr posudzujte náklady podľa funkcií systému CRM a následnej predpovedanej NI.

Inak skončíte s lacným riešením, ktoré namiesto riešenia starých prináša nové problémy.

Podľa odhadov stojí softvér CRM približne 2 000 dolárov v závislosti od počtu používateľov a veľkosti organizácie.

Na druhej strane, niektoré systémy sú zadarmo na pár týždňov, než budete musieť predplatiť platený balík..

Marketingová automatizácia VS CRM

Viem, čo si myslíte, neznie CRM dosť ako marketingová automatizácia? Aj keď sa na prvý pohľad môžu zdať ako to isté, v prevádzkovej fáze sa začína všetko prejavovať zmysel.

Zatiaľ čo CRM sa zameriava na predaj, automatizácia marketingu je v zásade zameraná na marketing. Aby sme to ešte viac zjednodušili, získajme skutočných odborníkov, ktorí ich budú rozlišovať.

Marketo, svetovo uznávaný poskytovateľ marketingovej automatizácie, definuje svoj systém ako taký, ktorý:

„Umožňuje organizáciám merať, automatizovať a zefektívňovať marketingové úlohy a pracovné toky.“

Obchodníci zvyčajne využívajú takýto softvér pri plánovaní a sledovaní marketingových stratégií alebo udalostí.

Na druhej strane, Salesforce, renomovaný poskytovateľ softvéru CRM, popisuje CRM ako:

„Stratégia riešenia všetkých interakcií vašej organizácie s potenciálnymi a súčasnými zákazníkmi“.

Preto firmy využívajú CRM pri optimalizácii komunikácie medzi spoločnosťou a klientmi, aby zvýšili spokojnosť zákazníkov a následne zvýšili predaj.

Preto sa všetci zaoberajú rovnakými informáciami o zákazníkoch a vyhliadkach, ale majú samostatné ciele konečného cieľa.

E-mailový marketing a CRM

Teraz, keď sme odhalili automatizáciu marketingu a CRM, sa môže zdať trochu čudné, prečo 60% malých firiem používa CRM na e-mailový marketing, ako už bolo uvedené vyššie..

Nie je e-mailový marketing súčasťou automatizácie marketingu? E-mailový marketing je určite neoddeliteľnou súčasťou softvéru na automatizáciu marketingu. Môže to však byť tiež súčasťou CRM, najmä ak vyberiete softvérový balík, ktorý obsahuje integrovanú súpravu.

Niektorí ľudia v skutočnosti tvrdia, že hoci marketingová automatizácia a CRM sú skvelou kombináciou pre akúkoľvek organizáciu, dobrý CRM sám je pre malé podniky a neziskové organizácie úplne v poriadku..

 • 2% organizácií ju používajú na sledovanie predaja
 • 5% na správu informácií
 • 9% na zákaznícky servis
 • 59% predpovede predaja
 • 60% pre e-mailový marketing
 • 65% na podporu olova
 • 94% pre správu kontaktov

Ako dobré sú integrované systémy CRM, pokiaľ ide o e-mailový marketing? Integrovaný systém začína a spravuje všetky dátové prvky z jednej centrálnej databázy.

Predstavte si efektívnosť takého systému, najmä ak je integrovaný aj so softvérom na riadenie projektov – napríklad Xero a Quickbooks.

Váš tím bude mať nielen lepší prehľad o správaní zákazníkov v reálnom čase prostredníctvom e-mailu, ale bude tiež schopný ľahko vypočítať kombinovanú návratnosť investícií z celej e-mailovej marketingovej kampane..

Okrem toho budete môcť navrhovať viac prispôsobené správy, ktoré podľa Aberdeena zlepšujú mieru prekliknutia o 14% a konverzie o 10%.

CRM a fakturácia

Okrem e-mailového marketingu je ďalšou užitočnou funkciou CRM fakturácia.

Vďaka dobrému prispôsobeniu faktúr a formulárov ponúk a sledovaniu všetkých uskutočnených platieb môže dobrý softvér CRM spôsobiť, že váš súčasný fakturačný softvér bude nadbytočný..

V skutočnosti pravdepodobne nebudete ani potrebovať účtovný softvér. Môžete ľahko prevádzať ponuky do faktúr a tlačiť alebo posielať e-mailom príslušným zákazníkom.

Vzhľadom na všetky funkcie, o ktorých sme doteraz hovorili, sa CRM už pravdepodobne javí ako dokonalé riešenie typu všetko v jednom, pre malé i veľké podniky..

To však nie je pravda, nie všetci poskytovatelia softvéru CRM majú všetky funkcie, o ktorých sme diskutovali, integrované do jedného balíka.

Takže, ako to, že vám pomôžem prísť na to, pri pohľade na 8 z najlepších a dostupných CRM pre malé podniky.

1. ActiveCampaign

ActiveCampaign je vnímaná ako e-mailový marketingový nástroj integrovaný s funkciami CRM.

Podľa spoločnosti GetApp má zatiaľ obrovskú popularitu medzi malými podnikmi, pričom 67% používateľov sú spoločnosti s jedným až desiatimi jednotlivcami..

Okrem bezplatnej telefonickej podpory, živého chatu a e-mailovej podpory prichádza ActiveCampaign s:

 • Bezplatné školenie jednotlivcov
 • SMS marketing
 • Vlastné formuláre pre vstupné stránky
 • Bezplatné e-mailové šablóny
 • Sledovanie polohy kontaktu
 • Monitorovanie a automatizácia sociálnych médií
 • Prehľady kampaní, kontaktov a zoznamov
 • Vlastné pracovné postupy automatizácie
 • Pokročilé segmentovanie a zacielenie
 • Kontaktné profilovanie
 • Inteligentné automatické odpovede
 • CRM a automatizácia predaja

Na druhej strane postrádajú pokročilé bezpečnostné funkcie, ako je viacfaktorová autentifikácia a šifrovanie v pokoji.

Zistil som, že je to vynikajúci nástroj na vytváranie a navrhovanie viacrozmerných marketingových kampaní, a to vďaka funkciám automatizácie marketingu – integrovanej do celého balíka CRM.

Zatiaľ čo marketingový tím vytvára a sleduje e-mailové kampane, predajný tím by mohol automatizovať transakčné procesy konsolidáciou všetkých relevantných informácií týkajúcich sa zákazníkov..


© ActiveCampaign

Našťastie za to nemusíte platiť cent.

Začnite so 14-dňovou bezplatnou skúšobnou verziou, po ktorej sa očakáva, že zaplatíte za predplatné, od 9 dolárov mesačne pre základný plán, ktorý zahŕňa najmä automatizáciu marketingu a e-mailový marketing.

Funkcie CRM nanešťastie získate až po inovácii na program Plus, ktorý stojí 49 dolárov mesačne.

Program Enterprise, na druhej strane, za cenu 149 dolárov mesačne, ponúka ďalšiu prioritnú podporu a vyhradený účet.

2. Ontraport

Ontraport je integračný nástroj CRM v rámci marketingového softvérového balíka.

To obsahuje:

 • Výkonné riadenie úloh
 • Integrácia sociálnych médií
 • Marketingová automatizácia
 • Rozdelené testovanie
 • Zdieľanie súborov
 • Nástroje na zachytávanie olova

Táto platforma umožňuje podnikom ľahko zvládnuť správu informácií, predaj, marketing a celkový obsah.

Stručne povedané, ide o holistický softvér, ktorý poskytuje malým i veľkým firmám nástroje na zvládnutie všetkej ťažkej práce, pokiaľ ide o vedenie riadenia a vzťahy so zákazníkmi..

Hlavné funkcie systému Ontraport sú optimalizované pre štyri základné ciele – organizácia, predaj, marketing a publikovanie.

Systém účinne pomáha pri organizovaní a vyrovnávaní vašej spoločnosti:

 • Projekty na ceste
 • Bezpečné otvorené API
 • Mobilný internet
 • Prístrojová doska metriky
 • Vlastné objekty
 • Automatizácia podniku
 • Výkonný CRM

Na uľahčenie predaja ponúka Ontraport:

 • Opustené možnosti sledovania vozíka
 • Správa úloh
 • Vedenie vedenia a bodovanie
 • Jedným kliknutím sa predáva
 • Objednávkové formuláre

Na druhej strane, pre marketing sa dodáva:

 • purls
 • Marketingové sledovanie
 • Partnerské programy
 • Pohľadnicový marketing
 • Obojsmerné zasielanie správ SMS
 • Marketingová automatizácia

Pokiaľ ide o publikovanie, použitie služby Ontraport vám umožní prístup k:

 • Rozdelené testovanie
 • Integrácia na Facebooku
 • Členské weby
 • Integrácia WordPress
 • WebForms
 • ONTRAforms.

Žiaľ, nedostanete bezplatnú skúšobnú verziu; Namiesto toho ponúka Ontraport 90-dňovú záruku vrátenia peňazí na ktorýkoľvek z týchto troch programov.

Pri cene 79 dolárov mesačne je základný plán obmedzený iba na jedného používateľa s neobmedzeným počtom e-mailov, 1 000 kontaktmi, automatizáciou marketingu SMS, CRM, e-mailových šablón a webových stránok ONTRApages..

Program Pro je na druhej strane otvorený pre 2 používateľov a nastavenie všetkých jeho funkcií trvá približne 2 hodiny, medzi ktoré patrí 10 000 e-mailov za mesiac, 25 000 kontaktov a plná platforma Ontraport..

Ak stále chcete rozšíriť počet kontaktov, používateľov a e-mailov za mesiac, choďte na tímový plán. Za 597 dolárov mesačne ponúka desiatim používateľom 100 000 e-mailov za mesiac, 100 000 kontaktov a samozrejme plnú platformu Ontraport.

3. Prehľadne

Na rozdiel od predchádzajúcich dvoch platforiem, ktoré sú optimalizované pre marketing a CRM, sa Insightly prikláňa ku kombinácii riadenia projektov a CRM.

Aj keď je to zvlášť vhodné pre spoločnosti s 25 až 100 zamestnancami, Insightly je populárny medzi podnikmi s jedným až desiatimi zamestnancami, ktorí tvoria 54% svojej užívateľskej základne.

Na druhej strane stredne veľké podniky s 11 až 50 zamestnancami predstavujú 34%, zatiaľ čo spoločnosti s veľkosťou 51 až 200 zamestnancov spadajú do kategórie 7%, zvyšok predstavuje 5%..

Aplikácia Insightly, ktorá bola vytvorená na integráciu s aplikáciou Google Apps, sa v súčasnosti na trhu spoločnosti Google umiestňuje na prvom mieste v aplikácii CRM.

Neskôr bol upravený a aktualizovaný pre ďalšie platformy a teraz môžete používať webovú verziu, ak nie ste oboznámení so službou Google Apps.

Medzi jeho kľúčové vlastnosti patrí:

 • OneDrive, Dropbox, Box integrácia
 • Zdieľanie súborov
 • Integrácia Xero a Quickbooks
 • správy
 • Otvorte API
 • Chrómované predĺženie bočného panela
 • Vlastné polia
 • Systém oznamovania a toku
 • Microsoft a Google Calendar integrácie
 • Natívne mobilné aplikácie pre Android a iOS
 • Projektový manažment
 • Míľniky a úlohy
 • Riadenie vzťahov so zákazníkmi
 • Sledovanie plynovodov / príležitostí
 • Automatický adresár

Jednou zo silných stránok Insightly sú jej cenové plány, ktoré sú flexibilnejšie ako predchádzajúci konkurenti, na ktorých sme sa už pozerali.

Je zaujímavé, že v prípade firmy, ktorá má iba dvoch používateľov, nemusíte platiť vôbec nič, aby ste získali prístup k úložisku 200 MB, 2500 záznamom, e-mailovým šablónam a hromadnej e-mailovej podpore..

Ak ich chcete vyskúšať ako prvý, Insightly vám poskytuje bezplatnú 14-dňovú skúšobnú dobu pre každý program.

4. Predajná sila

Je pravdepodobné, že ste už počuli o Salesforce, ako o jednom z najvýznamnejších CRMS, ešte predtým, ako ste narazili na tento článok. Je to preto, že v súčasnosti slúži stovkám tisícov firiem po celom svete, v rôznych odvetviach a veľkostiach.

Je to cloudový CRM a automatizovaný systém predaja optimalizovaný pre rôzne sektory vrátane:

 • Vyššie vzdelanie
 • automobilový priemysel
 • Verejný sektor
 • Neziskové skupiny
 • Media
 • Maloobchod
 • komunikácia
 • Vedy o živote
 • Zdravotná starostlivosť
 • Finančné služby

Aj keď je to veľmi populárne medzi mikropodnikmi s 1 až 10 členmi, väčšina jeho používateľov – presnejšie 30% – sú spoločnosti s 11 až 50 členmi..

Čo robí Salesforce tak atraktívnou? Ponúka dve kritické bezpečnostné funkcie, ktoré na všetkých predchádzajúcich troch platformách chýbajú.

Viacfaktorová autentifikácia a šifrovanie v pokoji.

Používatelia tiež môžu využívať:

 • Organizácia pracovného toku
 • Viditeľnosť v reálnom čase
 • Kontaktujte manažéra
 • Mobil zostane v spojení
 • analytika
 • Klábosiť
 • Sociálne účty a kontakty
 • Schválenia a pracovný postup
 • Vzdialené zapojenie zákazníka
 • prognostika
 • Vytvárajte a prevádzkujte inovatívne aplikácie
 • E-mailová integrácia
 • Vedenie marketingu a predaja
 • Spoločenstvá na predaj

Celkovo je to systém, ktorý bez problémov kombinuje spoluprácu, analýzu, chatovanie a mobilné pripojenie s cieľom zlepšiť celkový proces zapojenia a predaja zákazníkov..

A to všetko samozrejme pripadá na 25 dolárov na používateľa mesačne; pre balík služieb CRM, ktorý je k dispozícii iba pre päť používateľov.


© Salesforce

V prípade väčších tímov zvážte použitie balíka Lighting Professional, ktorý dosahuje 75 dolárov na používateľa mesačne, bez obmedzenia veľkosti skupín.

Veľké podniky, ktoré potrebujú CRM riešenia šité na mieru, by mohli ísť o balík Lightning Enterprise za 150 dolárov za používateľa mesačne alebo balík Lightning Unlimited za 300 dolárov za používateľa za mesiac, za neobmedzenú výkonnosť a podporu CRM.

Pre ktorékoľvek z týchto balíkov je k dispozícii 30-dňová bezplatná skúšobná doba; pre prípad, že by ste si ich chceli pred odberom vyskúšať.

5. Pipedrive

Pipedrive, vyvinutý skúsenými predajcami, je jednoduchý, ale výkonný CRM systém, ktorý je špeciálne optimalizovaný na správu a riadenie predaja. Je to celkom štandardný systém pre malé a stredné podniky, neziskové organizácie a živnostníkov.

Preto je Pipedrive väčšinou populárny medzi malými podnikmi, pričom 52% jeho používateľov spadá do skupiny 1-10 členov.

Medzi jej základné vlastnosti patrí:

 • Podpora mobilných aplikácií
 • Výkonné API
 • Integrácia kalendára a kontaktov Google
 • 24/7 podpora
 • Podpora viacerých jazykov
 • Úlohy a organizačná hierarchia
 • Stanovenie cieľov a podávanie správ
 • E-mailová integrácia
 • Úplné prispôsobenie
 • História kontaktov
 • Zobrazenie potrubia predaja

Pokiaľ ide o bezpečnosť, platforme chýba šifrovanie v pokoji, hoci jej chýba viacfaktorová autentifikácia.

Okrem funkcií CRM a optimalizácie predaja je však veľmi chvályhodný systém, ktorý stojí iba 12 dolárov mesačne na používateľa..


© Pipedrive

Za tak výrazne nízku cenu neviem, prečo by ste dokonca potrebovali bezplatnú skúšobnú verziu. V prípade, že tak urobíte, sa však radi dozviete, že ponúkajú 30-dňovú bezplatnú skúšobnú dobu.

6. Zoho CRM

Zoho je vyvinutý s cieľom poskytnúť malým a veľkým podnikom nástroj na riadenie vzťahov so zákazníkmi na riadenie zásob, podporu zákazníkov, marketing a riadenie predaja.

Systém poskytuje nielen platformu pre správu údajov o zákazníkoch, najmä pokiaľ ide o krížový predaj a predaj, ale tiež sleduje obchodné príležitosti, vyhliadky a potenciálnych zákazníkov..

Medzi funkcie, ktoré ponúka, patria:

 • Integrácia s programami Microsoft Outlook a Office
 • CRM s e-mailom
 • Developer API pre integráciu tretích strán
 • Bezpečnosť založená na úlohe
 • Správa pracovných postupov
 • Analytika CRM
 • Riadenie zásob
 • Zákaznícka podpora a servis
 • Marketingová automatizácia
 • Automatizácia predajných síl

Jeho bezpečnostné funkcie sú dosť komplexné a prichádzajú so zálohovaním údajov na viacerých miestach, možnosťami viacfaktorovej autentifikácie, HTTPS pre všetky stránky a šifrovaním v pokoji.

Rovnako ako ostatné systémy CRM, ktoré sme preskúmali, sú funkcie distribuované v rámci plánov a spoločnosť Zoho prijíma tri hlavné programy.

K dispozícii je tiež 15-dňová bezplatná skúšobná doba pre každý z týchto balíkov.

Alebo skúste ísť na bezplatné vydanie, ktoré je otvorené iba desiatim používateľom a poskytuje množstvo funkcií vrátane mobilných aplikácií, dokumentov, informačných kanálov, kontaktov, účtov a potenciálnych zákazníkov..

Pre podniky, ktoré potrebujú centralizovanejší systém, ponúka Zoho špeciálny balík CRM Plus za 50 dolárov na používateľa mesačne.

7. Infusionsoft

Infusionsoft je infúzia nástrojov elektronického obchodu, marketingu a CRM.  

Pokiaľ ide o elektronický obchod, poskytuje relevantné nástroje na následné nákupy, správu faktur a inkasá, nastavovanie objednávok alebo výkladných stránok a ďalšie..

Na marketingovej stránke pomáha používateľom spájať a rozvíjať potenciálnych zákazníkov prostredníctvom sociálnych médií, e-mailov a offline kanálov, budovať vzťahy a spravovať personalizované zákazky – zamerané na zvýšenie konverzií.

V oblasti CRM je spoločnosť Infusionsoft navrhnutá tak, aby eliminovala zbytočné predajné činnosti a zlepšovala celkovú efektívnosť príslušných predajných tímov.

Na dosiahnutie tohto cieľa spoločnosť Infusionsoft poskytuje funkcie ako:

 • Multimediálny marketing
 • Správy o predaji
 • Riadenie príležitostí
 • Citácie a objednávky
 • Bodovanie a distribúcia olova
 • Spracovanie platby
 • Pohľadávky, súčty predaja a sledovanie objednávok
 • Správa odporúčacích programov
 • Bodovací nástroj
 • Marketingové správy
 • Správa multimediálneho marketingu
 • Automatizované e-mailové marketingové kampane
 • Jednoduché publikovanie, vstupné stránky
 • Sociálne zdieľanie
 • Webové formuláre
 • Drag and drop na remeslo a publikovať vstupné stránky
 • Vstavané polia metaúdajov a kľúčových slov
 • Marketingová automatizácia

Aj keď mu chýbajú možnosti viacfaktorovej autentifikácie, spoločnosť Infusionsoft využíva zálohovanie údajov na viacerých miestach, šifrovanie HTTPS a šifrovanie v pokoji..

Pokiaľ ide o tvorbu cien, spoločnosť Infusionsoft používa dosť zaujímavý prístup. Má ročný platobný balík a jednorazový kickstart balík.

Existuje päť plánov, ktoré spadajú pod bývalý plán:

Po výbere mesačného balíka je potrebné kombinovať ho s jednorazovým balíčkom kickstart, podľa vašich konkrétnych obchodných potrieb..

Balík, ako ho popisuje spoločnosť Infusionsoft, by vám mal poskytnúť usmernenie pri zisťovaní všetkého, predtým, ako sa nakoniec dostane do terénu.

Dodáva sa v troch variantoch v závislosti od vašich potrieb a podnikovej štruktúry:

 • 699 dolárov pre malú spoločnosť
 • 1699 dolárov pre stredne veľkú spoločnosť
 • Obchodovateľný poplatok pre veľké podniky

8. Nimble

Nimble je softvér na správu kontaktov a sociálnych vzťahov zameraný na optimalizáciu budovania vzťahov v širokej škále sociálnych kanálov.

Okrem aktívnych kontaktov poskytuje Nimble aj nástroje na ich sledovanie a starostlivosť a získavanie nových perspektív.

Keďže 54% používateľov spoločnosti Nimble sú malé podniky s 1 až 10 používateľmi, je systém špeciálne optimalizovaný pre malé a stredné podniky a snaží sa vybudovať vzťahy, ktoré by sa mohli vyvinúť na obchodné príležitosti..

Na dosiahnutie tohto cieľa bez problémov integruje sociálne signály, spoluprácu, kalendáre, komunikáciu, e-mailové konverzie a profily kontaktov a organizuje ich na jednej platforme..

Medzi jeho kľúčové vlastnosti patrí:

 • Aplikácia inteligentných kontaktov
 • integrácia
 • Kombinovaný kanál
 • kategorizácia
 • História kontaktov a nástroj „naposledy pripojený“
 • Vyhľadávanie podľa kľúčových slov
 • pripomenutie
 • Pravidlá motor
 • Denná „dnešná“ stránka
 • kalendár & plánovač udalostí
 • Priradenie úlohy
 • Monitorovanie a podávanie správ o predajnom potrubí
 • Automatický import kontaktov

Je to celkom jednoduchá aplikácia s relatívne výkonnými bezpečnostnými nástrojmi. Okrem zálohovania na viacerých miestach Nimble tiež implementoval HTTPS pre všetky stránky plus šifrovanie dát v pokoji.

Na rozdiel od spoločnosti Infusionsoft je cena spoločnosti Nimble veľmi jednoduchá a priama. Po 14-dňovej bezplatnej skúšobnej verzii platíte 25 dolárov za používateľa mesačne, aby ste získali prístup ku všetkým funkciám CRM.

V súhrne …

Po preskúmaní 8 najlepších a cenovo dostupných malých podnikových CRM platforiem, bohužiaľ, nemáte pred sebou obľúbenú prezentáciu. Každá z týchto aplikácií je jedinečne optimalizovaná a vhodná – na zvládnutie jedinečnej sady cieľov.

Preto najlepším spôsobom, ako určiť najvhodnejší spôsob, je preskúmať všetky potreby vašej organizácie a porovnať ich s každým z týchto systémov..

Využite samozrejme aj bezplatné skúšobné obdobia, aby ste sa ubezpečili, že ste skutočne našli správny spôsob. Láskavo sa s nami podeľte o svoj konečný výber a prečo si myslíte, že je to ideálne; uvidíme sa v komentároch nižšie a ďakujem za prečítanie!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map