5 najlepších dostupných serverov pre malé podniky

Cloud by mal byť o pohodlie. Ak sa však snažíte rýchlo získať prístup k súborom, vzdialené ukladanie údajov často sklamá. Rýchlosť kopírovania súborov ani najlepšie možnosti zálohovania online nemôžu predstihnúť dobré riešenie lokálneho zálohovania.


Pre podniky to znamená rýchlejšie zotavenie po katastrofe, rýchlejšiu spoluprácu a menej bolesti hlavy. Zabudnite aj na externé jednotky s jedným diskom. Možnosti miestneho úložiska sú dnes výkonné a primerane lacné, takže je ideálny čas na implementáciu pokročilejšej hybridnej stratégie zálohovania pre vaše podnikanie..

V tomto prehľade si všimneme niektoré z najlepších serverov pre podnikanie so zreteľom na dostupnosť. Medzi naše najlepšie možnosti patrí Lenovo ThinkServer TS140 a Dell PowerEdge T30. Okrem toho, ak nie ste pripravení minúť väčšie, odporúčame vám ísť cestou servera NAS a naše posledné tri tipy odrážajú toto odporúčanie.. 

Skontrolujte cenu pre Lenovo ThinkServer na Amazone 

Čo robí server najlepším pre malé podniky?

Nájdenie lacného servera v týchto dňoch nie je ťažké. Nájdenie lacného servera, ktorý je skutočne dobrý, je trochu zložitejšie. Trh je navždy v pohybe a názory sa veľmi líšia, ale päť najlepších serverových možností uvedených nižšie bude všetko pekne smerovať k vypracovaniu plánu zálohovania vašej firmy..

Pri výbere sme hľadali niekoľko kritérií. Jedným z najdôležitejších sú najmenej štyri pozície na pevnom disku. Dôvodom, prečo odporúčame štyri polia, je to, koľko potrebujete na nastavenie RAID 5 a udržanie slušnej úložnej kapacity. RAID 5 prúžkuje údaje na viacerých diskoch kvôli výkonu a zachováva údaje o parite, takže ak jeden disk zlyhá, nestratíte nič.

Uprednostňujeme tiež servery, ktoré podporujú SSD (disky SSD). Jednotky SSD majú menej pohyblivých častí ako tradičné mechanické pevné disky (HDD). Sú podstatne rýchlejšie a menej náchylné na lámanie. Je zrejmé, že disky SSD sú tiež podstatne drahšie, takže mnohí sa chcú držať diskov HHD a podľa potreby ich inovovať neskôr. Niektoré servery vám umožňujú spustiť súčasne SSD aj HDD, takže môžete použiť SSD pre váš OS a HDD pre ďalšie súbory..

Pokiaľ ide o procesory, väčšina lacných možností používa rovnaké procesory, aké nájdete v prenosných počítačoch. Lepšie a rýchlejšie možnosti využívajú vysokovýkonné procesory navrhnuté pre viacvláknové funkcie a spoľahlivosť (napríklad Intel Xeon). Zvážili sme aj CPU a pridelenú RAM. Obidve určia, koľko simultánnych používateľov môžete mať prístup k zálohe a riadiť ďalšie metriky výkonnosti.

Rozdiel medzi súborovými servermi a zariadeniami NAS

Tradičné súborové servery a zariadenia NAS zdieľajú mnoho funkcií. Najdôležitejšie je to, že umožňujú podnikovým používateľom zálohovať, ukladať, zdieľať, upravovať a inak pracovať so súbormi. Najväčší rozdiel medzi servermi a zariadeniami NAS je zvyčajne výkon, pretože servery majú viac vďaka pokročilejšiemu hardvéru. Avšak servery s nižšími nákladmi a zariadenia NAS sú v tomto ohľade zvyčajne porovnateľné, a preto do tohto článku zaraďujeme zariadenia NAS.

Servery sa dajú použiť aj na spúšťanie aplikácií používaných v kancelárii vrátane databáz a e-mailov. NAS, nie toľko. Servery sú v skutočnosti konfigurovateľné vo všeobecnosti. Zvyčajne nie sú predinštalované s OS. Týmto spôsobom môžete ísť so systémom Windows Server, Linux Server alebo akýmkoľvek iným serverovým OS, ktorý uprednostňujete.

Na druhej strane väčšina zariadení NAS je predkonfigurovaná pomocou proprietárneho softvéru OS. Aj keď sú menej flexibilné, určite tu existuje rýchla výhoda. Zariadenia NAS je možné nastaviť a zálohovať za niekoľko minút. Servery si budú vyžadovať viac práce vopred a dôslednejšie monitorovanie.

Nakoniec, ísť s jedným alebo druhým bude závisieť od potrieb vášho podnikania. Nech s ktoroukoľvek idete, neodmietajte tiež predstavu o zálohovaní údajov do cloudu.

Zálohovanie servera do cloudu

V službe Cloudwards.net uprednostňujeme hybridný spôsob zálohovania, pokiaľ ide o ukladanie obchodných údajov. To znamená, že vám odporúčame ukladať údaje lokálne aj v cloude. Aj keď sú servery veľmi pohodlné, pokiaľ ide o rýchlosť, iba lokálne ukladanie údajov môže viesť k veľkým problémom pre vaše podnikanie. Je to z toho dôvodu, že väčšina odborníkov na zálohovanie online schvaľuje pravidlo 3-2-1 alebo jeho variáciu.

Základy 3-2-1 sú veľmi jednoduché: Vždy je najlepšie uchovávať tri kópie vašich údajov na najmenej dvoch médiách, pričom jedno z týchto médií je mimo pracoviska..

Dôvodom, prečo sú kópie vašich obchodných súborov mimo pracoviska odporúčané, je to, že proti požiarom, povodniam, vírusom, nehodám a iným podobným problémom je ťažké sa chrániť. Pokiaľ si nevytvoríte vlastné klimatické a bezpečné dátové centrum mimo pracoviska, ktoré bude hosťovať váš server, udržanie všetkého na serveri bez núdzového plánu znamená ohroziť vašu firmu..

Online zálohovanie je pomalé, ale poskytuje aj úroveň redundancie a zabezpečenia údajov, ktorú je ťažké poraziť so serverom na mieste. Vďaka množstvu konkurencie nájdete niektoré veľmi dobré ceny aj pri online zálohovaní.

Najlepšie možnosti, ktoré si môžete prečítať, nájdete v našich recenziách IDrive for Business a CloudBerry Backup. Máme článok o najlepšej zálohe servera, ktorý vám pomôže usmerniť cestu. Mnoho rovnakých možností sa dá použiť aj na zálohovanie zariadení NAS. Alebo si môžete pozrieť ďalší článok, ktorý sme napísali špeciálne pre nájdenie najlepšej online zálohy pre NAS.

Päť najlepších dostupných serverov pre malé podniky

Servery: Typ servera: Približná cena:
Lenovo ThinkServer TS140NAS$ 750
Dell PowerEdge T30NAS$ 600
NetGear ReadyNAS 424NAS$ Na 550
Synology DiskStation DS916NAS$ 650
QNAP TS-453ANAS$ 1600

1. Lenovo ThinkServer TS140

Náš prvý výber je populárny: ThinkServer TS140. Vežový server spoločnosti Lenovo je lacný a rozšíriteľný, čo znamená, že môže rásť spolu s vašou firmou. TS140 prichádza so štyrmi prázdnymi 3,5-palcovými pozíciami, čo znamená, že môže podporovať RAID 0, 1 a 5. Môžete tiež kombinovať SSD a HDD, ak chcete znížiť náklady iba použitím SSD pre váš serverový OS.

Základné konfigurácie sú celkom minimálne: duálne procesory Intel Core i3-4130 3,40 GHz a 4 GB DDR3 pamäte. Ak však nechcete minúť viac, môžete sa rozhodnúť pre model vyššej kategórie s procesorom Intel Xeon a 32 GB pamäte RAM. Alebo môžete vykonať inováciu neskôr.  

Štyri sloty PCIe otvárajú ďalšie možnosti rozšírenia a inovácie, vrátane výmeny pevného rozhrania zo SATA na SAS, ak by sa to stalo. TS140 už má kartu Intel HD Graphics 4400 a optickú jednotku DVD-R. 

Model: TS140: TS140 (Intel Xeon):
Približná cena:$ 500$ 750
zálivy:štyrištyri
procesor:Core i3-4130Intel Xeon
RAM:4 GB DDR34 GB DDR3

Ďalšou výhodou pri zakúpení modelu TS140 je to, že je ticho tiché iba pri 26 decibeloch, takže vás nebude počas práce rušiť. Ak sa niekedy rozhodnete preložiť na iný server, môžete tiež zmeniť svoj TS140 na peknú hernú súpravu. Je pravda, že by to mohlo nejako narušiť vašu prácu.

Teraz prejdime k hlavnej udalosti a pozrime sa na päť najlepších serverov, ktoré sú vhodné pre malé podniky. Nižšie uvedený zoznam nie je rozsiahly; obsahuje však moje obľúbené výbery serverov, berúc do úvahy kombináciu funkcií a nízke ceny, ktoré tu ponúkame.

2. Dell PowerEdge T30

Ak sa pozriete na TS140, vstupný server spoločnosti Dell prichádza vo veži s priestorom pre upgrade. Jeho základná konfigurácia je však o niečo väčšia ako naša predchádzajúca položka, pretože sa štandardne dodáva s štvorjadrovými procesormi Intel Xeon 3,3 GHz a 8 GB pamäte RAM..

K dispozícii je tiež celkom cenovo dostupná verzia 16 GB.

T30 je dodávaný s 1TB pevným diskom, ale má priestor až pre štyri 3,5 ”HDD alebo šesť 2,5”. To znamená, že v prípade potreby podnikania môžete podporovať až RAID 5. Pre rozšírenie sú užitočné štyri sloty PCIe a šesť portov USB 3.0.

ModelT30: T30 (16 GB RAM):
Približná cena$ 450$ 600
Bays:štyrištyri
Procesor:Intel XeonIntel Xeon
RAM:8GB.16GB

Jednotka je tiež kompaktná a tichá, preto by sa mala pekne zmestiť do rohu vašej kancelárie (nie iba pomocou vodného chladiča). Aj keď nie je tak populárna ako TS140, T30 má určite lepšie špecifikácie, mínus skutočnosť, že nie je vybavená optickou jednotkou alebo grafickou kartou.

3. Synology DiskStation DS916

Synology DiskStation DS916 je naše najlepšie odporúčanie pre malé a stredné podniky, ktoré hľadajú zariadenie NAS. Je to o niečo drahšie a ak chcete šetriť, DS216 je o niečo menej, ale má iba štyri disky k štyrom DS916..

To znamená, že DS216 nie je schopný RAID 5. DS916 je a môžete ho dokonca zväčšiť až na deväť diskov pomocou rozširovacej jednotky Synology s piatimi pozíciami, DX513. Ak tak urobíte, zvýši sa vaša úložná kapacita na 72 TB.

Základný model sa dodáva s 2 GB pamäte DDR3 RAM, ktorú možno budete chcieť upgradovať. Štvorjadrový procesor Intel Pentium N3710 by však mal byť dostatočne výkonný. Aj keď môžete ukladať a streamovať filmy vo vysokom rozlíšení, ak chcete, niet pochýb o tom, že model DS916 je zostavený s ohľadom na potreby informačných technológií. Maximálne 200 používateľov môže používať model DS916 súčasne – čo svedčí o sile jeho hardvéru.

Spoločnosť Synology tiež používa hardvérové ​​šifrovacie zariadenie AES-NI na zabezpečenie vašich súborov. Schopnosť čítať šifrované súbory rýchlosťou viac ako 225 MB / s a ​​písať ich rýchlosťou viac ako 209 MB / s je ďalším presvedčivým dôvodom, prečo by mohlo byť pre vaše podnikanie prospešné uchovávať lokálne súbory okrem cloudu..

Model: DS216: DS916:
Približná cena:$ 350$ Na 550
Bays:Dvaštyri
Bays:Intel Celeron N3060Intel Pentium N3710
RAM:1GB2GB

Spoločnosť Synology napokon balí svoje zariadenia NAS s niekoľkými vynikajúcimi aplikáciami, ktoré oslovia podnikových používateľov. To zahŕňa mobilné aplikácie na pripojenie k NAS na cestách a aplikáciu sledovacej stanice, ak chcete svoju kanceláriu prepojiť s IP kamerami pre priateľský pocit veľkého brata..

4. NetGear ReadyNAS 424

Aj keď odporúčame štvorpásmovú verziu série NetGear ReadyNAS 420, rovnako ako v prípade stanice Synology DiskStation, existuje aj dvojpásmová verzia, ak vám nevadí zníženie kapacity a redundancia údajov. Prípadne si môžete za primeranú cenu vyzdvihnúť aj šesťmiestne a osemmiestne verzie.

Pre tých, ktorí hľadajú trochu viac energie, je k dispozícii aj séria 520 a 620. Séria 420 používa dvojjadrový procesor Intel Atom, ktorý udržuje veci v pohybe. Séria 520 a 620 používajú procesor Intel Xeon. Oba modely vyššej triedy podporujú aj virtualizáciu, ktorú model 420 nemá.

ReadyNAS má niekoľko príjemných aplikácií, vďaka ktorým je rýchlym doplnkom k vašej sieti SMB. To zahŕňa ReadyCLOUD na rýchle nastavenie vecí a vzdialenú správu a monitorovanie aplikácií.

Model: 422: 424.426: 428
Približná cena:$ 300$ 400$ Na 550$ 650
zálivy:DvaštyrišesťOsem
procesor:Dvojjadrový procesor Intel AtomDvojjadrový procesor Intel AtomŠtvorjadrový procesor Intel AtomŠtvorjadrový procesor Intel Atom
RAM:2GB2GB4GB4GB

Ak chcete implementovať hybridné zálohovanie a nechcete používať službu, ako je napríklad CloudBerry Backup, môže tiež automaticky zálohovať niekoľko možností cloudového úložiska vrátane Amazon AWS, Disk Google a Dropbox. Podľa špecifikácií môže ReadyNAS 424 podporovať až 40 súčasných používateľov. To by však malo stačiť pre väčšinu malých a stredných podnikov. 

5. QNAP TS-453A

QNAP robí niektoré z najpopulárnejších zariadení NAS pre domácich aj obchodných používateľov – a robí ich veľa. Pokiaľ ide o profesionálov, QNAP TS-453A je náš najlepší výber, ale existuje niekoľko rôznych smerov, kam môžete ísť, vrátane vysoko výkonného QNAP TVS-671..

TS-453A prevádzkuje procesor Intel Celeron N3150 Quad Core 1,6 GHz a je štandardne dodávaný so 4 GB pamäte DDR3L RAM, ktorú môžete naraziť na 8 GB..

Tento server NAS podporuje aj virtualizáciu serverov vrátane VMWare a Hyper-V. Podľa QNAP pracuje rýchlejšie ako naše odporúčanie spoločnosti Synology, s rýchlosťami až 412 Mbps, dokonca aj so šifrovaním AES-NI. Duálne výstupy HDMI vám umožňujú lokálne zväčšiť alebo zrkadliť úložisko.

Model: TS-253A: TS-453a: TVS-671:
Približná cena$ 450$ Na 550$ 1600
Bays:Dvaštyrišesť
Procesor:Štvorjadrový procesor Intel Celeron N3150Štvorjadrový procesor Intel Celeron N3150Štvorjadrový procesor Intel i5
RAM:4GB4GB8GB.

Najlepšie na tom je, že ak sa chystáte na karaoke párty pre svojich obchodných partnerov, TS-453A je váš stroj vďaka aplikácii Ocean KTV spoločnosti QNAP. V skutočnosti je to všade okolo skvelého mediálneho servera, čo z neho robí ideálny doplnok k vášmu zariadeniu domáceho kina.

Čestné uznania

Pri zostavovaní tohto zoznamu sme odovzdali veľa skvelých možností servera a NAS. Medzi najlepšie patria: Buffalo TeraStation (NAS), Supermicro Workstation (server) a HP Proreliant Microserver (server).

Záverečné myšlienky

Nájdenie servera pre vašu firmu je dnes jednoduchšie a ťažšie ako kedykoľvek predtým. Aj keď na trhu existuje veľa lacných možností, nájdenie možnosti, ktorá nebude mať väčšie problémy, ako sa oplatí, si môže vyžadovať nejakú prácu.

Pre majiteľov SMB, ktorí hľadajú rýchle riešenie pre zálohovanie a spoluprácu súborov, nie je dôvod nezvažovať zariadenie NAS, ako sú Synology DiskStation, Netgear ReadyNAS alebo jedna z mnohých skvelých možností QNAP. Pokročilí používatelia, ktorí chcú používať systém Windows Server alebo Linux Server, budú potrebovať tradičnejšie riešenie.

Lenovo ThinkServer a Dell PowerEdge sú dve značky, na ktoré sa budete chcieť pozrieť, pokiaľ ide o cenovo dostupné možnosti, ktoré neušetria na výkone..

Aj keď sa rozhodnete pre inovácie, každá z vyššie uvedených možností servera by mala stáť pod 800 dolárov a vo väčšine prípadov pod 500 dolárov. Len sa uistite, že zálohujete server aj do cloudu. Najlepším prístupom k obnove po katastrofe je hybridná stratégia, ktorá je podporovaná mnohými z najlepších online záloh pre podnikové služby, ktoré sú teraz k dispozícii.

Ďakujeme za prečítanie a nižšie napíšte svoje otázky a komentáre.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map